Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.824
|
čitano: 1.153.607
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
3 godine
protjeran
offline
Aliexpress nekoliko pitanja
Dali je ovaj aliexpress proizvod dozvoljen za EU?

Naime da skratim pricu, radi se o sljedecem proizvodu.
Trazio sam, citao sam ali nigdje ne pise shipping za eu.
Pošto je proizvod malo škakljiv vjerujem da je i zabranjen za Europu.
Molim vaše mišljenje. Hvala Link Proizvoda  

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Keops kaže...

Ekipa znate li koji je razlog da za neki proizvod ne mogu odabrati da mi ga pošalju iz Italije, Francuske ili Španjolske jer ne dostavljaju u Hrvatsku, a iz Kine sve ide? 

To nema veze s AliExpressom, nego s konkretnim prodavačem. Tj. nije da ti "ne možeš odabrati to i to", nego prodavač konkretni proizvod ne šalje iz konkretnog skladišta u Hrvatsku.

 

Dakle, pitaš prodavača zašto, možeš ga probati zamoliti da omogući slanje u Hrvatsku iz tog i tog skladišta, no ne računaj da će to stvarno učiniti. Ja sam jednom probao "nagovoriti" jednog prodavača za dashcam, a gospođica iz njihove službe za korisnike bila je niškoristi, uz to što mi je dizala tlak - sve bu napravila, samo ne ono što je tražim. To, naravno, ne znači da neki drugi prodavač neće omogućiti slanje iz nekog EU skladišta za konkretni proizvod (ili više njih ili sve).

16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
nikokolo kaže...
Dali je ovaj aliexpress proizvod dozvoljen za EU?

Naime da skratim pricu, radi se o sljedecem proizvodu.
Trazio sam, citao sam ali nigdje ne pise shipping za eu.
Pošto je proizvod malo škakljiv vjerujem da je i zabranjen za Europu.
Molim vaše mišljenje. Hvala Link Proizvoda  

Ne znam ima li u ovoj temi ljudi koji bi ti mogli dati stručno mišljenje.

 

Ako se taj proizvod smatra lijekom, onda ga ne smiješ naručiti.

 

Ako se smatra čajem ili dodatkom prehrani (a da se ujedno ne smatra i lijekom), onda ga (uvjetno rečeno) smiješ naručiti.

 

Vidi ovo i ovo (odlomak "Mogu li naručiti dodatak prehrani za osobne potrebe putem interneta?").

 

Najbolje bi bilo da kontaktiraš carinsku upravu i pitaš ih za konkretni proizvod.

 

 

A što se tiče konkretnog proizvoda, tu zapravo nikad ne možeš znati hoćeš li zaista dobiti ono što si naručio, odnosno hoće li sastav odgovarati reklamiranom (a da uopće ne pričamo o učinku). Možda bi bilo dobro pročitati i ovo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 4:02 (mbaksa).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mbaksa kaže...
Keops kaže...

Ekipa znate li koji je razlog da za neki proizvod ne mogu odabrati da mi ga pošalju iz Italije, Francuske ili Španjolske jer ne dostavljaju u Hrvatsku, a iz Kine sve ide? 

To nema veze s AliExpressom, nego s konkretnim prodavačem. Tj. nije da ti "ne možeš odabrati to i to", nego prodavač konkretni proizvod ne šalje iz konkretnog skladišta u Hrvatsku.

 

Dakle, pitaš prodavača zašto, možeš ga probati zamoliti da omogući slanje u Hrvatsku iz tog i tog skladišta, no ne računaj da će to stvarno učiniti. Ja sam jednom probao "nagovoriti" jednog prodavača za dashcam, a gospođica iz njihove službe za korisnike bila je niškoristi, uz to što mi je dizala tlak - sve bu napravila, samo ne ono što je tražim. To, naravno, ne znači da neki drugi prodavač neće omogućiti slanje iz nekog EU skladišta za konkretni proizvod (ili više njih ili sve).

 

To mi je jasno, ali eto znatiželja mi je jaka pa me zanima kako to da se ne mogu ljudi logistički usuglasiti da učine svima nama i planeti uslugu pa šalju pakete s najbliže lokacije? Sad neki paketić meni mora dolaziti iz skladišta u Kini preko pola planete umjesto da ga pošalju tu iz Italije preko puta Jadrana, za što očito postoji opcija.

12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Keops kaže...
mbaksa kaže...
Keops kaže...

Ekipa znate li koji je razlog da za neki proizvod ne mogu odabrati da mi ga pošalju iz Italije, Francuske ili Španjolske jer ne dostavljaju u Hrvatsku, a iz Kine sve ide? 

To nema veze s AliExpressom, nego s konkretnim prodavačem. Tj. nije da ti "ne možeš odabrati to i to", nego prodavač konkretni proizvod ne šalje iz konkretnog skladišta u Hrvatsku.

 

Dakle, pitaš prodavača zašto, možeš ga probati zamoliti da omogući slanje u Hrvatsku iz tog i tog skladišta, no ne računaj da će to stvarno učiniti. Ja sam jednom probao "nagovoriti" jednog prodavača za dashcam, a gospođica iz njihove službe za korisnike bila je niškoristi, uz to što mi je dizala tlak - sve bu napravila, samo ne ono što je tražim. To, naravno, ne znači da neki drugi prodavač neće omogućiti slanje iz nekog EU skladišta za konkretni proizvod (ili više njih ili sve).

 

To mi je jasno, ali eto znatiželja mi je jaka pa me zanima kako to da se ne mogu ljudi logistički usuglasiti da učine svima nama i planeti uslugu pa šalju pakete s najbliže lokacije? Sad neki paketić meni mora dolaziti iz skladišta u Kini preko pola planete umjesto da ga pošalju tu iz Italije preko puta Jadrana, za što očito postoji opcija.

 Kao i uvijek.

Cijena i manjak volje da se ide sređivati logistika za mala tržišta.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Jel netko naručivao / već zaprimio paket ovih dana sa AE, par njih mi je relativno brzo stiglo u NL pa čisto pitam da li im se ubrzao kaj proces od NL prema  nama...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
tuna-1 kaže...

Jel netko naručivao / već zaprimio paket ovih dana sa AE, par njih mi je relativno brzo stiglo u NL pa čisto pitam da li im se ubrzao kaj proces od NL prema  nama...

 Naručio paket, stigao u roku 12 dana u Hrvatsku i već tjedan dana čejfi na carini.

 

 

EDIT: Aj da dodam, koliko dugo ste obično čekali pismo od carine da dostavite račun? Meni od ponedjeljka stoji tako, a paket je iz nekog razloga 4 dana putovao iz pošte do carine

 

EDIT2: Stiga je

Say hello to my little friend
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 13:47 (Krunoo7).
7 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Neki dan mi došao paket iz Kine nakon 3 mjeseca. Naručio sam si onaj mali kontroler za ventilatore da si malo uredim kućište.

Sav sretan otvorim paket, a unutra:

 

KEMIJSKA 

 

i to ne bilo koja, nego svijetleća, a tragedija još veća jer kemijska ne piše.

 

Otvorio sam dispute pa se seller ispričao i odmah odlučio poslati kontroler, a naručio sam i s druge strane.

 

Samo se nadam da neću dobiti 2 kemijske 

 

 

 

 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 12:26 (Brki1994).
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Chronosus kaže...

Znači meni niti jedan od zadnjih 6 paketa koje sam naručio s Alija nije stigao, prvi od kojih je naručen krajem 4. mjeseca. U međuvremenu frendovi svakodnevno redovito dobivaju pakete i to dosta brzo.

Išao u poštu jer mi već stvarno sumnjivo i čovjek predamnom prošao kroz listu svih pakete u zadnjih par mjeseci i nije našao ništa. Ne znam tko je tu lud, ali jedino što mi preostaje je probati naručiti na neku drugu adresu pa vidjeti što će se dogoditi.

 

Dakle, nakon ovoga sam krenuo naručivati kod frenda koji je na drugom dijelu grada. Naručio tipa 10 paketa i polovica ih je već došla, i to kroz par tjedana.

Naručio sam još jedan paket na svoju adresu isto kad i isto to kod frenda (od istog sellera), kod njega je došlo, kod mene ne.

 

Popušio sam onu hakomovu priču da je to do alija, ali vrlo vrlo očito nije.

 

 

7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Očito si drmal poštarovu ženu pa ti se osvećuje 

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Nije niti Aliexpress bezgrešan, dapače, selleri naveliko muljaju i uopće ne šalju pakete..


Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 21:49 (Ico_Zg).
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ja danas dobio paket sa alija za nesto vise od 2 tjedna

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

May I know koji shipment si uzeo ? standard?

 

Standard shipping mi stiže 3 do 5 tjedana, trebao bih neku bržu opciju ako znate.

 

12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
ivic55 kaže...

May I know koji shipment si uzeo ? standard?

 

Standard shipping mi stiže 3 do 5 tjedana, trebao bih neku bržu opciju ako znate.

 

 NIKAD ne uzimaj ništa s AliExpressa što ti treba hitno.

Vjeruj mi. Bilo koji način dostave može kasniti nekoliko tjedana.

Osim ako odabereš DHL, ali se onda pripremi i platiti to :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Ma planiram uvijek mjesec dva unaprijed. Standard ship je ok. Naručujem 2 godine već.

Frendu preko cainao stiglo za 2 tjedna i nije mi jasno kako. Gledam Yanwen special line ne znam kakva su vam s njima iskustva?

Banggood mi je preskup za senzore i mikrokontrolere, pogotovo ako salju iz europe, isplativije ovdje kupit.

 

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Standard u praksi najbolje prolazi, osim ovih dostava iz Eu skladista koje se dodatno naplate.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ma taj Standard isto nesto opet u zadnje vrijeme spor. Tri paketa dosla na isti dan u NL i jedan stigao prije 10dana jos, ostali stoje u NL nisu ni krenuli prema HR.

 

Mali savjet da pripazite sto narucujete i kojom dostavom jer po trenutnome stanju sve što ude u HR nakon 1.7.2021 će završit na carini i ovračunu PDV-a klasičnim postupkom. Nadam se da će uvesti uskoro aliexpress Import One stop shop i naplaćivati odmah pdv.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2021 23:42 (perkoxcar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Jel netko u zadnje vrijeme zaprimio paket sa žutom naljepnicom (ili nekad umjesto žute naljepnice piše i na bijeloj custom deklaraciji)

 

"Goods not fulfilling the conditions laid down in Articles 28 and 29 of the Treaty on the functioning of the European Union"

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
ChillyBoy kaže...

Jel netko u zadnje vrijeme zaprimio paket sa žutom naljepnicom (ili nekad umjesto žute naljepnice piše i na bijeloj custom deklaraciji)

 

"Goods not fulfilling the conditions laid down in Articles 28 and 29 of the Treaty on the functioning of the European Union"

 

 Jesam ja ranije, više puta, ali svejedno bi uredno isporučili paket tako da ne znam koja je korist od te naljepnice. Eventualno da kupce upozore da uređaj nije u skladu sa EU propisima. Lijepo od njih. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Za osobnu upotrebu možeš kupiti takav uređaj, ali ga ne smiješ staviti na tržište.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Još jedno brzinsko pitanje. Ako na aliexpressu uzmem proizvod sa Poljskog lagera, pretpostavljam da će me opaliti carinu i pdv bez obzira što je iz EU. Najvjerojatnije šalju GLS-om. Jel GLS obračunava isto kao DHL sve one njihove troškove obrade, pa na kraju ispadne PDV i carina 2x skuplja od proizvoda. Ili ide samo carina i PDV obzirom da iz Poljske dolazi??

 

https://www.aliexpress.com/item/4000096168510.html?spm=a2g0o.cart.0.0.3b633c00eXkd4R&mp=1

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ako ide sa lagera iz EU, ne bi ti smjeli naplatiti troškove carine. Ja sam tako kupio svoj Poco M3, francuski lager, došao bez dodatnih troškova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ne znam, nisam siguran. Xiaomi je u shopu za mobitele napminjao da su sva davanja riješena na EU lagerima, al ovo su ja mislim bezcarinski lageri što znači da službeno roba još nije ni ušla na tlo Europske unije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ne, to bi bilo tipa aliexpress standard shipping s kojim dobiješ nizozemski tracking, a u biti ide iz Kine.

Ali ako piše da je skladište u EU, onda jednostavno ne smije biti davanja. Ili se žališ selleru, odnosno aliexpressu/ebayu pa nek oni rješavaju lažno oglašavanje.
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Ako nema davanja onda to seller napiše i uz koji shipping vrijedi. A na linku koji je dao ChillyBoy piše da kupac snosi troškove Tax/duty fee, tako da nema nikakvog lažnog oglašavanja.

14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Izgleda da se malo ustabilila veza preko NL (AE Standard Shipping). Uredan tracking kao i uvijek i stiglo kroz cca 20ak dana bez pre velikih zadrzavanja u tranzitu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
foofajter kaže...
Ne, to bi bilo tipa aliexpress standard shipping s kojim dobiješ nizozemski tracking, a u biti ide iz Kine.

Ali ako piše da je skladište u EU, onda jednostavno ne smije biti davanja. Ili se žališ selleru, odnosno aliexpressu/ebayu pa nek oni rješavaju lažno oglašavanje.

 Skladiste i jeste u EU i salje se iz EU ali je carinsko skladiste sto znaci da nikad nije ocarinjeno u EU iako je fizicki roba u EU...

Isto tako mozes imati skladiste u susjednom dvoristu i ako kupis tu moras platiti carinu i PDV.....

3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Kužim ja to, ali ako se seller oglašava da šalje s eu skladišta, onda očekujem da nema davanja.

Zato sam naveo primjer paketa preko aliexpress standard shippinga za kojeg seller naznači da se šalje iz Kine, ali ako tracking upišeš na stranici pošte, prva info je iz Nizozemske i netko ko ne zna, mislio da bi ide iz EU. I ako uzmem tu opciju, onda sam svjestan da postoji šansa da platim pdv
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 15:33 (foofajter).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
foofajter kaže...
...ali ako tracking upišeš na stranici pošte, prva info je iz Nizozemske i netko ko ne zna, mislio da bi ide iz EU. I ako uzmem tu opciju, onda sam svjestan da postoji šansa da platim pdv

 

Zato i je ova žuta naljepnica (ili napomena na deklaraciji) da je paket namjenjen samo za osobnu upotrebu i da podliježe dodatnom oporezivanju jer je iz trećih zemalja. Vjerojatno je napomena carini u konačnoj zemlji za isporuku da je potrebno obračunati davanja. Meni je isto bio NL tracking pa je stiglo sa tom naljepnicom. Baš gledam zadnja 3-4 paketa, svi imaju tu naljepnicu.

 

Recimo da roba sa onog gore linka podliježe carini i pdv-u, hoće li GLS obračunati onako divlje trošarine? Ili to samo ako dolazi iz Kine/USA ili šta ja znam odakle....

3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Nemam odgovor na gls, ali ove godine mi je stiglo 15-ak paketa preko tog shippinga i nijedan paket nije imao žutu naljepnicu, a bilo ih je od malih do zbilja ogromnih, tipa trodijelna torba za bicikl koja je zadnja stigla i to za 16 dana.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice