Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.819
|
čitano: 1.149.857
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Realno sagledam kolko je vremena proslo i obavezno cekam da barem protection date prodje. Kontaktiram sellera pitam u cem je problem i kolko jos trebam cekat. Vecinom kazu da se strpim tjedan-dva i ak ne dode da mogu slobodno otvorit dispute.

Ak u tom roku ne dode, otvorim dispute proces i dobijem refund kroz dan-dva. Al budu rijetki slucajevi kad otvaram dispute zbog nedolaska paketa i svaki put kad sam otvorio, nikad nisam paket vidio i da mi je dosao naknadno. 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
AmonZero kaže...

Realno sagledam kolko je vremena proslo i obavezno cekam da barem protection date prodje. Kontaktiram sellera pitam u cem je problem i kolko jos trebam cekat. Vecinom kazu da se strpim tjedan-dva i ak ne dode da mogu slobodno otvorit dispute.

Ak u tom roku ne dode, otvorim dispute proces i dobijem refund kroz dan-dva. Al budu rijetki slucajevi kad otvaram dispute zbog nedolaska paketa i svaki put kad sam otvorio, nikad nisam paket vidio i da mi je dosao naknadno. 

 Meni se desilo da sam dobio disput,a paket ipak stigao.

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Da mi se to dogodi, selleru bi se naknadno javio samo ako se radi o skupljem paketu. Al posto skuplji paketi vecinom dolaze u kracem roku, a ne za 100 dana, do problema sa zakasnjelom dostavom nece ni doc.

Vecinom takav problem bude za iteme po par $ koji se salju sa najjeftinijom mogucom dostavom koju nemos ni pratit i nepredvidljiva je. Tak da bi si tu racunao ovak: ak ti meni nemos dostavit taj pisljivi paket od par dolara (kojeg si ti napravio/nabavio za prakticni nista) za 3 mjeseca (a reklamiro si da ce doc za 2 ili ces mi refund dat) onda si ti tu lazno reklamirao robu i nemam ti ja sta vracat lovu jer sam ja ostecena strana, a ne on.

Tko zna mozda sam ja racunao da ce mi taj paket doc jer ga hocu nekom poklonit do tog i tog datuma i ak on dode poslije toga, onda mi paket gubi smisao i takve stvari.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 16:34 (AmonZero).
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Treba imati na umu da nije prodavač uvijek kriv ako paket kasni.Meni je nedavno stigao paket nakon 5 mjeseci (u međuvremenu sam naručio drugi).Danas su mi stigla 3 paketa.Jedan naručen krajem prošle godine,u Hrvatsku stigao 25.01.Drugi naručen 01.02. i oba stigla danas.

Reality is wrong. Dreams are for real.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ima istine, al cuj, on bira kako ce se paket poslat i sigurno je svjestan kvalitete usluge koju ce mu odabrani nacin slanja dati.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Keops kaže...

Kako postupate kad vam ne dolaze paketi u navedenom periodu? refund pa ako ipak dođe kontaktirat prodavača i vratit pare ili čekat mjesecima da dođe?

Pokrenem dispute i dobijem refund, kraj priče.

 

Ako paket u međuvremenu stigne nova uplata ovisi o tome da li sam taj isti proizvod kupio na drugom mjestu ili nisam, ako sam ga kupio onda mi je ovaj što mi je naknadno stigao bezvrijedan i ne uplaćujem ponovno novac, smatram da je to fer. Čeka se po 90 dana i ako u tom roku paket nije stigao to nije moja krivica.

 

U slučaju da se radi o proizvodu koji mi nije bio o glavu i nisam ga drugdje kupio obavijestim sellera i ponudim mu ponovnu uplatu cijele ili dijela svote.

 

Selleri će te uvijek moljakati da još čekaš i slično, ali to nije tvoj problem. Naše čekanje isto ima nekakvu vrijednost.

7 godina
protjeran
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Da javim na kraju rasplet - dakle 25.2. poslan drugi radio sa AliExpressa iz kine

prema njemackom skladistu (do 25.2. nisu nista slali zbog praznika), danas stigao,

ugradio, sve radi kao podmazano - osim 16gb MicroSD kartice na kojoj su navodno iGO karte,

tako da iGO aplikacija ne radi - kaze da nema karti - deinstalirao sam aplikaciju i stavio

Here WeGo, skinuo offline karte i radi kao podmazano.

 

Za 430€ i dva mjeseca muke, isplati se - jako brz radio uredjaj, audio pojacalo je odlicno,

jako je brz, iz stanja "sleepa" se budi u pol sekunde, isto tako i prebacuje.

 

Neke stvari jos moram podesiti - primjerice tipke za prebacivanje pjesama unaprijed je zapravo unatrag,

a tipka unatrag je unaprijed, treba taj redoslijed samo zamjeniti.

 

I soft-touch tipke ne svjetle. Zapravo svjetle kad odem u postavke i odaberem boju - svjetle 5s,

ugase se i tako ostanu ugasene - jedino svjetle trajno dok sam u postavkama za boju tipki.

Moguce softwareski bug, nemam pojma, vidjet cu sta kinez kaze. Al nije od vaznosti koja mi smeta za svakodnevni rad,

eventualno je zgodno imati nocu, al tad imam ili GPS ili radio ili USB MP3, tako da mi ne treba vise od toga.

 

Bezicni Android-Auto isto radi, al cemu, kad je sam uredjaj Android, spojim ga na Hot-Spot od mobitela (po potrebi),

povucem update za karte i sve sto treba - cak mogu koristiti Gmail, WhatsApp itd, sto god treba (i ne treba).

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 22:03 (Čitatelj).
Moj PC  
6 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Stavi si AGAMA car launcher, puno bolje izgleda.
Ja sam svoj kupio sa https://www.symacshop.it/en-us/. Šalje se iz italije pa nema carine i brzo dođe.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 10:40 (dejo6).
7 godina
protjeran
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Vidio sam taj louncher na drugim modelima, i ne svidja mi se.

Ovo je manje bljestavo, i za 30s bez interakcije se ukljuci analogni sat i datum.

 

SIguran sam da ima jos hrpa mogucih lounchera, al meni je ovaj bas po volji.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Pošiljka je danas napokon stigla, u petak 5.3.2021 sa kontaktirao poštu da vidim šta je sa pošiljkom. Pa su mi javili da je pošiljka poslana na carinjenje!!!
Od 18.2.2021 čekao sam obavijest carine, koja nije došla.

Tako da sam pisato email carini, sa računom i br. pošiljke i to poslo 5.3.2021
I danas je uspješno dostavljeno, a status pošiljke je i dalje nepromijenjen od 18.2.2021 :)

Lp...

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 21:30 (opetzajebancija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Da li se netko susreo sa ovim ? Ekstra 1$ za shiping

nije problem u tih par kn vec me zanima odakle ce na kraju

moja pizdarija ici jer sam imao mogucnost izbora da mi se shipa

iz EU logicno to sam izabrao i sad dobio ovu poruku.

i onda na kraju ispada da placam shiping za kineski air mail

sto opet nije problem, ali imam jos dvije pizdarije koje 

sam narucio 09/20 i jos nisu stigle. 🤣

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

To je red flag. Cancell order i odaberi razlog: "The seller is unable to ship my order by the selected shipping method".

 

Više: https://megabonus.com/en/blog/what-can-i-do-if-the-seller-asks-to-pay-for-the-shipping-after-the-payment-is-already-done-on-aliexpress/

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 11:33 (MrBlc).
4 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Onda sam dobro i napravio, da to sam i napravio
i naručio od drugog sellera. ne kužim koja im je to fora
mogli su tih smiješnih 7kn u startu naplatit, tak mi dođe
na isto platio 30 ili 38kn nešto što kod nas ide po 200kn+.
ehh ti kinezi

EDIT: sad kad sam se već bacio u nedoumice znači
dvije stvari mi nisu stigle još od 9,10/20 i okej ne jebe
mene tih 40+kn koliko sam pljunuo na te dvije pizdarijice
ali sad trenutno bi mi dobro došle.

a kad odem u svoj order history doslovno piše
da sam ja potvrdio da sam zaprimio pošiljku što naravno nisam
jer nakon što sam obavio u 10mj nabavku tih 10tak stvari s alija
nisam sve do jučer uopće ulazio u samu app.

jedan mi je odgovorio da provjerim u svojoj pošti da nije negdje
zametnut paket, a drugi me doslovno seenao.

 

despute ne mogu otvoriti jer prošlo je kao više od 15 dana,
ali velim ne jebe mene tih 40kn nego bi mi te pizdarijice
baš sad trebale, a opet naručivat pa se igrat lutrije dolaska
ne znam koliko ima smisla.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 12:28 (bloodborne).
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Pa da, ali ti automatski stavlja da je narudžba stigla kad istekne onaj predviđeni datum, a ti onda imaš 15 dana za pokretanje disputea.

4 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
sosta kaže...

Pa da, ali ti automatski stavlja da je narudžba stigla kad istekne onaj predviđeni datum, a ti onda imaš 15 dana za pokretanje disputea.

 Nisam to znao ponajvise jer nisam nikad slijevao ne znam kakve novce prek alija.
 ali da mozda sam se svejedno trebao raspitati, znaci sad lutrija eventualno jos
 mj, dva ak ne dode do tad mogu zaboravit :D

15 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Da, kad istekne period, automatski se smatra da je došlo, a ti možeš dignuti dispute i dobijaš lovu natrag. Malo glup sistem, ali ako znaš na što trebaš paziti, nije problem.

 

 

Ako misliš da je negdje zapelo i nije ti problem čekati, možeš kontaktirati sellera da produlji vrijeme dostave. Iritantno je kad to naprave samoinicijativno.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
moderator
online
Aliexpress nekoliko pitanja

Cijene poštarine su drastično skočile. I sad dolazi do izražaja jedna od velikih boljki AliExpresas - obračun poštarine na svaki proizvod od istog prodavača, umjesto da ti prodavač naplati cijenu slanja paketa. Primjerice, ciljao sam naručiti nekoliko adapterskih PD-laptop kabela - u studenom prošle godine naručio sam jedan za 3,43 dolara plus 1 dolar poštarine. Sad isti takav košta 4,40 dolara, uz 4,78 dolara poštarine! Da stvar bude gora, ako ih naručim 25 komada, poštarina nije ništa veća - poštarina za paket od svih tih 25 komada koštat će 4,78 dolara. A ako naručim tri različita modela tih adapterčića, poštarina će biti 14,34! Ako naručim 10 različitih modela, poštarina će biti 47,8 dolara! Deset puta skuplje za 10 komada različitog tipa nego za 25 komada jednog tipa adaptera. A paket puno manji i lakši. 

 

Ako se takva glupa praksa nastavi, čini mi se da ću ponovno početi kupovati preko eBaya...

 
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Al opet jetinije nego kod nas. Ja sam isto primjetio razliku u postarini.

Narucujem 2 identicne pizdarijice za curu i mamu. Ako ih kupim 

odvojeno cca 6.5$ izadu zajedno, ako ih kupim zajedno racuna

se ekstra shiping po svakoj i dodu me 9$ . I to sam sasvim slucajno

skuzio kad sam ih stavljao kao u kosaricu vidim jedna sa shipingom

3 i nesto sitno ubacim drugu najednom 9$ okej nisu neki novci ali. 

 

E sad uz to sto je opet jeftinije nego kod nas dolazimo do onog

meni glavnog problema dosta toga sto trebam nema kod nas

ili kad i ima cijena je 300% skuplja u odnosu na ali/ebay.

evo trazio sam primarno nekakvu futrolu/case za BT over ear

sluske odem na nabavu nista, sonus art nista, par nasih IT

ducana nista. Naposljetku guglam samo futrole za slusalice

baci me na neki muziker hr futrola za slusalice najeftinija 230kn.

sljedeca najeftinija 450kn i sad si razmisljam okej uzeo bi

mozda i ovu za 230 ali je ni nema na stanju.

 

Naposljetku odustanem idem vidjet na Ali, u pocetku

su mi algoritmi bacali samo caseve za earbuds i in ear

dok konacno mi nije poceo bacati sto zapravo trazim.

I onda nadem futrolu za 35kn, identicna izgledom 

gore navedenoj od 230kn i jos kao dodatan plus za mene

medu review-ima nadem medu komentarima i slikama

nekog lika koji ima iste slusalice kao i ja i kaze da savrseno

idu u futrolu i jos zakelji 5 slika. 

 

Navjeci bed kod tog alija/ebaya je meni uvijek bilo samo 

to cekanje. I za takve nekakve pizdarijice puno bolja opcija

nego ponuda kod nas. Kao i npr toolkit za ps4 koji sam trazio

prije par godina nigdje kod nas ga nisam mogao naci na kraju

ga za smijesne pare uzeo na ebayu. To je recimo stvar koju bi tada

i vise platio nego sto vrijedi, ali velim nasa ponuda je nekad

pre ogranicena

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mbaksa kaže...

Cijene poštarine su drastično skočile. I sad dolazi do izražaja jedna od velikih boljki AliExpresas - obračun poštarine na svaki proizvod od istog prodavača, umjesto da ti prodavač naplati cijenu slanja paketa. Primjerice, ciljao sam naručiti nekoliko adapterskih PD-laptop kabela - u studenom prošle godine naručio sam jedan za 3,43 dolara plus 1 dolar poštarine. Sad isti takav košta 4,40 dolara, uz 4,78 dolara poštarine! Da stvar bude gora, ako ih naručim 25 komada, poštarina nije ništa veća - poštarina za paket od svih tih 25 komada koštat će 4,78 dolara. A ako naručim tri različita modela tih adapterčića, poštarina će biti 14,34! Ako naručim 10 različitih modela, poštarina će biti 47,8 dolara! Deset puta skuplje za 10 komada različitog tipa nego za 25 komada jednog tipa adaptera. A paket puno manji i lakši. 

 

Ako se takva glupa praksa nastavi, čini mi se da ću ponovno početi kupovati preko eBaya...

 Baš to, pripremio ja tak neki dan narudžbu kod jednog sellera koji ima baš sve kaj mi treba u životu, i onda kad sam skužio da mi je ispalo skoro 40$ poštarine za robu koja bi skoro i stala u obično pismo....

Gledam kaj se to događa, a ono za svaki različiti item druga poštarina 

Doslovno ni nema veze kaj ih EU bude sjebo ovo ljeto, već su se i sami pokopali...

 

Kruha i igala...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mbaksa kaže...

Cijene poštarine su drastično skočile. I sad dolazi do izražaja jedna od velikih boljki AliExpresas - obračun poštarine na svaki proizvod od istog prodavača, umjesto da ti prodavač naplati cijenu slanja paketa.

Nije ti to do Aliexpressa, već do prodavača.

 

Ja sam naletio na isti problem, pa sam malo istraživao. Našao sam da svaki prodavač može podesiti kako će se obračunati poštarina za više itema. Neki na tome muljaju - stave nižu cijenu proizvoda, a višu poštarinu jer su tako među prvima kad se sortira po cijeni, pa im se grupiranje poštarine ne isplati jer onda daj proizvod ispod cijene. Drugi su jednostavno smotani, pa složiš košaricu i pošalješ im upit i onda ti oni daju popust na poštarinu. Treći su to već uredno podesili i u pravilu ti se naplaćuje najskuplja poštarina od svih odabranih proizvoda.

 

Ja u pravilu nikad ne uzimam od najjeftinijeg, već onih koji su par % iznad najjeftinijih, te imaju veći broj prodanih proizvoda. Dodam dva proizvoda u košaricu, pa ako je obračunalo popust za poštarinu, onda od njega uzmem i ostalo što mi treba, a ako ne, onda tražim sljedećeg trgovca.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
bloodborne kaže...

Al opet jetinije nego kod nas. Ja sam isto primjetio razliku u postarini.

Narucujem 2 identicne pizdarijice za curu i mamu. Ako ih kupim 

odvojeno cca 6.5$ izadu zajedno, ako ih kupim zajedno racuna

se ekstra shiping po svakoj i dodu me 9$ . I to sam sasvim slucajno

skuzio kad sam ih stavljao kao u kosaricu vidim jedna sa shipingom

3 i nesto sitno ubacim drugu najednom 9$ okej nisu neki novci ali.

Pretpotavio bih da je skok u cijeni slanja uzrokovan promjenom metode slanja - znači, kad si stavio prvi proizvod, možda ti je bio odabran Cainiao, a kad si dodao drugi, vjerojatno ti se automatski prebacilo na AliExpress Standard shipping (to je shipping s tracking brojem).

 

Provjeri doduše u samoj košarici da možda nemaš popust na poštarinu.

 

MrBlc kaže...
mbaksa kaže...

Cijene poštarine su drastično skočile. I sad dolazi do izražaja jedna od velikih boljki AliExpresas - obračun poštarine na svaki proizvod od istog prodavača, umjesto da ti prodavač naplati cijenu slanja paketa.

Nije ti to do Aliexpressa, već do prodavača.

 

Ja sam naletio na isti problem, pa sam malo istraživao. Našao sam da svaki prodavač može podesiti kako će se obračunati poštarina za više itema.

Ovo mi je prvi glas. Nakon godina korištenja AliExpressa mogu reći da nisam naišao ni na jednu takvu situaciju.

 

Trebao bi AliExpress onda na neki način motivirati prodavače da počnu koristiti tu funkcionalnost, jer će im se dogoditi odljev biznisa natrag na eBay.

 

Sad sam baš probao staviti više proizvoda u košaricu i vidim da imam Savings u košarici... Ajme, sad kroz ovog zadnjeg sam limitirao broj naručenih komada baš zato da ne moram plaćati individualne poštarine pa će većina toga ići preko Cainiaoa...

 

Hvala na infou!

 

Trebao bi sam AliExpress informirati korisnike o tome, jer brijem da netko tko nije sam to uočio, da će početi mijenjati navike kupovanja.

 

fer-de-lance kaže...
Baš to, pripremio ja tak neki dan narudžbu kod jednog sellera koji ima baš sve kaj mi treba u životu, i onda kad sam skužio da mi je ispalo skoro 40$ poštarine za robu koja bi skoro i stala u obično pismo....

Gledam kaj se to događa, a ono za svaki različiti item druga poštarina 

Doslovno ni nema veze kaj ih EU bude sjebo ovo ljeto, već su se i sami pokopali... 

Da nije možda i tu slučaj ovog što je MrBlc spomenuo? Ja sam sad kod još jednog pogledao i također ispada "popust" na shipping u košarici.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 3:49 (mbaksa).
4 godine
protjeran
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Nastavak na moju "dramu" na kraju mi nisu cancel-ali

order iako sam svaki dan donedavno iznova morao cancel-at

i trazit refund medutim sad uopce vise nista ne kuzim  🤣

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Provjeri status refunda. Obično kad istekne delivery time piše da je delivered, iako nije, ali onda možeš tražiti lovu natrag.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Aliexpres mi javlja s popupom kad ima nekakva akcija, reklame, da mi je paket stigao u nizozemsku.. i slično.

Ali doslovno ne javlja ni slovo o disputeu ili povratku love. Baš bez veze.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
CyberDemonVZ kaže...

Aliexpres mi javlja s popupom kad ima nekakva akcija, reklame, da mi je paket stigao u nizozemsku.. i slično.

Ali doslovno ne javlja ni slovo o disputeu ili povratku love. Baš bez veze.

Ma vidim ja da je to postalo cisti scam. 

nigdje maila niti icega da im se javis.

mislim da cu se ja vratit na ebay.

Ovaj ali mi je presmijesan doslovno sam 10x

cancelao order i kako mi je kolega rekao otkantao

jer nisu u mogucnosti mi poslat sad najednom

paket dostavljen na moju adresu u UK. 

i sad oni u suportu ne vide da ovi scamaju.

 

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav.. Htio bih se samo nadovezati na probleme dolaska paketa, ma da iskreno ne znam da li je to u nadležnosti HP ili Aliexpressa i njihovog sustava praćenja. Naime, dosta pošiljki koje sam naručio, a imale su broj za praćenje Sunyou, China small air packet i slično, su jednostavno u sustavu od Aliexpressa stigle u Hrvatsku, i dalje im se gubi trag. Nekima samo piše "Flight departure", drugima piše "Departed Facility" i slično. I naravno, nakon što probam selleru objasniti da se takav paket uopće ne nalazi u sustavu naše pošte, on kaže da otvorim dispute. Otvorim dispute, po Aliexpress tracking sustavu je proizvod stigao u Hrvatsku, i povrat je uredno odbijen..

Ima li netko savjet što učiniti u takvim slučajevima?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Čekam da prođe vrijeme predviđeno za dostavu, napravim dispute i dobijem lovu.

Dogodilo mi se dva puta i uredno dobio povrat.

Jedino je problem što su povećali vrijeme dostave i do 3 mjeseca pa se treba dosta čekati prije podizanja disputea.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
alen4430 kaže...

Pozdrav.. Htio bih se samo nadovezati na probleme dolaska paketa, ma da iskreno ne znam da li je to u nadležnosti HP ili Aliexpressa i njihovog sustava praćenja. Naime, dosta pošiljki koje sam naručio, a imale su broj za praćenje Sunyou, China small air packet i slično, su jednostavno u sustavu od Aliexpressa stigle u Hrvatsku, i dalje im se gubi trag. Nekima samo piše "Flight departure", drugima piše "Departed Facility" i slično. I naravno, nakon što probam selleru objasniti da se takav paket uopće ne nalazi u sustavu naše pošte, on kaže da otvorim dispute. Otvorim dispute, po Aliexpress tracking sustavu je proizvod stigao u Hrvatsku, i povrat je uredno odbijen..

Ima li netko savjet što učiniti u takvim slučajevima?

 Slična stvar se dešava mojoj sestri, nije pratila vrijeme dostave niti je ikada dobila kakav notification ni mail. Naravno ni paketi nisu stigli, samo piše da su kao stigli u Hrvatsku i lijepo su joj na ali expresu napisali status finished, kao da je ona potvrdila da je stiglo sve. I kaj sad, radit dispute naravno ali jel bude kaj od toga disputea? Nekak mi se čini da ću se vratiti na e-bay. A ja sam sebi stavio u kalendar vrijeme dostave za svoje pakete koji su btw već mjesec dana u hrv. pa ću na vrijeme pisati dispute za svoje stvari. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
4 godine
protjeran
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Također bizarna situacija meni vec 3 paketa stigla

u hrv u vrijeme corone unutar tjedan dana od narudzbe.

Sa tim da na kraju za onaj prvobitni paket ne mogu otvorit

niti dispute niti je ponistenje narudzbe proslo.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Dud kaže...
alen4430 kaže...

Pozdrav.. Htio bih se samo nadovezati na probleme dolaska paketa, ma da iskreno ne znam da li je to u nadležnosti HP ili Aliexpressa i njihovog sustava praćenja. Naime, dosta pošiljki koje sam naručio, a imale su broj za praćenje Sunyou, China small air packet i slično, su jednostavno u sustavu od Aliexpressa stigle u Hrvatsku, i dalje im se gubi trag. Nekima samo piše "Flight departure", drugima piše "Departed Facility" i slično. I naravno, nakon što probam selleru objasniti da se takav paket uopće ne nalazi u sustavu naše pošte, on kaže da otvorim dispute. Otvorim dispute, po Aliexpress tracking sustavu je proizvod stigao u Hrvatsku, i povrat je uredno odbijen..

Ima li netko savjet što učiniti u takvim slučajevima?

 Slična stvar se dešava mojoj sestri, nije pratila vrijeme dostave niti je ikada dobila kakav notification ni mail. Naravno ni paketi nisu stigli, samo piše da su kao stigli u Hrvatsku i lijepo su joj na ali expresu napisali status finished, kao da je ona potvrdila da je stiglo sve. I kaj sad, radit dispute naravno ali jel bude kaj od toga disputea? Nekak mi se čini da ću se vratiti na e-bay. A ja sam sebi stavio u kalendar vrijeme dostave za svoje pakete koji su btw već mjesec dana u hrv. pa ću na vrijeme pisati dispute za svoje stvari. 

 Imam do sada 788 narudzbi i od toga 55 dispute-a i nikad ali bas nikad se nije desilo da je presudjeno protiv mene.... 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice