Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.819
|
čitano: 1.151.747
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

I evo promjene:

 

27.01.2021 11:18:30
10003 ZAGREB - Item received from abroad
27.01.2021 11:20:30
10003 ZAGREB - Item received in destination country
28.01.2021 09:25:31
10003 ZAGREB - Item sent to Customs
09.02.2021 07:46:22
10004 ZAGREB-CARINA - Item held at Customs
Nadam se sutra pošti...
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Brze je naci adresu u sloveniji, gdje ce ti dolazit postom,

pa onda po vozacu autobusa poslati do tebe.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Jes dobio pismo?
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Čitatelj kaže...

Brze je naci adresu u sloveniji, gdje ce ti dolazit postom,

pa onda po vozacu autobusa poslati do tebe.

 

Slažem se. Glup sam što nisam uzeo mailboxde, em' bi mi poslali tamo iz EU pa ne bi imao carine, a i došli bi bar 3x brže.

12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Meni je dostavljen jedan paket iz NL danas, u HR je stigao 07.02 i danas je dostavljen, nije išao na carinu. Imam još dva paketa isto su išli preko PostNL, jedan je poslan 01.02 na carinu i nema pomaka od onda niti sam dobio mail za dostavu računa, a drugi je poslan na carinu 04.02 i isto nema pomaka ni maila od carine. Btw oba paketa su ispod 26,50$. Slao sam mail HR pošti i sljedeći dan su mi odgovorili da je paket poslan na carinu kako i piše na tracking broju, te oni nemaju daljni uvid što se događa, neka pošaljem mail carini. Poslao sam mail carini što se događa s paketom, al nema odgovora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Aliexpress nekoliko pitanja

Lp, nije mi jasno sto je sa ovom narudzbom , dali je dosla u hrv , moze li se preuzeti ? s obzirom da mi na Hp nema uopce nikakvih podataka za tracking odnosno posiljka ne postoji, inace prvi put narucujem sa aliexpressa , naruceno 6.12.2019

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Da li se mogu nekako pratiti paketi koji kreću s L ili oni UA...VU? Vidim svi spominju neke NL pakete, naručujem dugo s Alija i nikad nisam dobio takav tracking.

 

Doduše  sve mi je i dolazilo do tipa prije pola godine, nakon toga ni jedan od 6 paketa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Potencijalno ti to jos nije doslo do HR. Mos dobit taki "sugavi" tracing numberi da mal pa mal dobijes status da je doslo u destination country, al na kraju to ti bude samo neka drzava usput di ti paket malo zastane.

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2021 14:38 (AmonZero).
8 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Jel kupovao netko sa ovog shopa ?
Shop911376015 Store
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Gogo222 kaže...
Jel kupovao netko sa ovog shopa ?
Shop911376015 Store

 Kolko vidim oni kakti prodaju Xiaomi mobitele, izgledaju mi malo sketchy, slabe ocijene i reviewsi.

 

Zašto ne kupiš pravo sa Xiaomi store-a mobitel? Xiaomi Official Store - Amazing prodcuts with exclusive discounts on AliExpress

LP
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
interist89 kaže...

I evo promjene:

 

27.01.2021 11:18:30
10003 ZAGREB - Item received from abroad
27.01.2021 11:20:30
10003 ZAGREB - Item received in destination country
28.01.2021 09:25:31
10003 ZAGREB - Item sent to Customs
09.02.2021 07:46:22
10004 ZAGREB-CARINA - Item held at Customs
Nadam se sutra pošti...

 Za koliko dana su ti poslali mail u vezi računa?

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Meni carina rekla da saljem posti upit, pa mi je posta rekla da saljem upit na odjel za carinjenje od poste i onda su me ti likovi od tamo proslijedili na mail 10004 zagreb na koji se salju podaci vezani racune kad ti dode pismo.

Znaci tolko su nesposobni da ne znaju ni di te trebaju proslijedit, svi upiru prste na druge.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
AmonZero kaže...
Meni carina rekla da saljem posti upit, pa mi je posta rekla da saljem upit na odjel za carinjenje od poste i onda su me ti likovi od tamo proslijedili na mail 10004 zagreb na koji se salju podaci vezani racune kad ti dode pismo.

Znaci tolko su nesposobni da ne znaju ni di te trebaju proslijedit, svi upiru prste na druge.

 Tako su i mene proslijedili na mail 10004 Zagreb...

12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Kupujem dosta i dugo sa Aliexpressa i iskustvo je uglavnom pozitivno... Smeta me jedino zavlačenje u nekim situacijama. Npr. stave nešto na popust, ja naručim, ne šalju tjednima i onda otkažu narudžbu uz izgovor da nemaju na stanju. Ja dobijem refund ali za izgubljeno vrijeme nikom ništa. Sad sam naišao na nešto dosta povoljnije u trgovini koja je tek nedavno otvorena i nema još nikakav feedback. Naručio sam, vjerojatno ništa od toga ali ne kužim čemu to? Šta imaju od toga kad novce svejedno ne dobiju?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
display name ivo kaže...
Kupujem dosta i dugo sa Aliexpressa i iskustvo je uglavnom pozitivno... Smeta me jedino zavlačenje u nekim situacijama. Npr. stave nešto na popust, ja naručim, ne šalju tjednima i onda otkažu narudžbu uz izgovor da nemaju na stanju. Ja dobijem refund ali za izgubljeno vrijeme nikom ništa. Sad sam naišao na nešto dosta povoljnije u trgovini koja je tek nedavno otvorena i nema još nikakav feedback. Naručio sam, vjerojatno ništa od toga ali ne kužim čemu to? Šta imaju od toga kad novce svejedno ne dobiju?

 Možda imaju neku malu kamatu na tvoje pare.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Stolnik kaže...
interist89 kaže...

I evo promjene:

 

27.01.2021 11:18:30
10003 ZAGREB - Item received from abroad
27.01.2021 11:20:30
10003 ZAGREB - Item received in destination country
28.01.2021 09:25:31
10003 ZAGREB - Item sent to Customs
09.02.2021 07:46:22
10004 ZAGREB-CARINA - Item held at Customs
Nadam se sutra pošti...

 Za koliko dana su ti poslali mail u vezi računa?

 

Još nisu, ovo jučer sam se malo krivo izrazio, danas očekujem poštu od carine da im pošaljem račun. Uglavnom, teško da ću ovaj tjedan dobiti artikl. Dakle, kad ga dobijem bit će 7 tjedana ili više od narudžbe. Po meni je to previše, jer je očito da se radi o uhljebima iz HP i carine koji su produžili isporuku minimalno 3 tjedna.

7 godina
protjeran
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Jedan info za autoradio - stigao je u ponedjeljak u svabiju, pregledali ga, rekli da je neispravan i da se ne moze popraviti.

E sad, trgovac mi kaze slijedece - da su na godisnjem do 25.02., i tek onda salju novi, pa mogu ili cekati,

ili da me refundaju, pa napravim novu narudzbu.

 

Ja sam im odgovorio da mi produze buyers protection za 30 dana, jer ce isteci 17.02. - jer u tom slucaju

mora doci prije isteka, a ako i ne dodje, mogu traziti refund.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

To je to. I moj se sad status updateo. 

10.02.2021 13:22 10004 ZAGREB-CARINA - Pošiljka je zadržana na Carini

 

Znaci treba cekat 9 dana da se proces pomakne na drugi korak.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Samo da javim da je jučer došla pošta od carine, poslao sam im račun sad čekam dalje

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Meni je isto danas pismo doslo.

Iz nekog razloga su svi paketi prema carini mirovali 10 dana prije nego su se nastavili dalje obradjivat.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Nisam 100% siguran, ali mislim da mi je pošiljka otpremljena u inozemstvo

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
CyberDemonVZ kaže...

Nisam 100% siguran, ali mislim da mi je pošiljka otpremljena u inozemstvo

 

Identično i kod mene za china registered air mail, samo još od 11mj tako i tu je stalo. Sumnjam da bude opće i došlo. Otvorio dispute.

15 godina
odjavljen
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Za proizvod koji je naručen u 11. mjesecu sam otvorio dispute. Prvo su mi napisali da moram čekati jer je standard shipping i piše da je došlo u zemlju odredišta. Čitav proces je malo kriptičan, piše da mogu prihvatiti ponudu ili dati svoju ponudu, ali te kontrole jednostavno ne postoje. Ažurirao sam opis disputea da je došlo u NL, a ne u HR i da 2 mjeseca nije skenirano. Nakon toga je paket u NL skeniram i pošaljem ponovno update da produlje vrijeme jer je paket skeniran i želim čekati, da bi mi jutros došla poruka da mi je odobren povrat. Luda kuća.

 

Uglavnom, od 4 paketa koja su mi zapela, 1 je u sortirnici, a 2 su received in bulk. Četvrti je poslan kineskom poštom i zadnji status je returned from export customs.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
1 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Da, taj sistem disputea im je totalno smeće, i još onda selleri uvaljuju svakakve glupe spike da te odvrate i da onda zaboraviš ponovno otvorit dispute.

Najbolje otvorit dispute i ne obazirat se na njega, kad Aliexpress uskoči u igru budu ti odobrili puni refund.

BTW, sad su i taj rok u kojem Ali uskače produžili dodatno - ili imaju jako puno disputea a ručno obrađuju ili daju još šanse sellerima jer možda item dođe u to vrijeme dok se čeka odluka.

 

Kruha i igala...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Meni piše da su rok za odgovor na dispute produljili za vrijeme trajanja kineske nove godine i vezanih praznika jer mnogi shopovi ne rade, pa ne mogu ni reagirati u regularnom roku. To mi je korektno.

 

Što se tiče ovog disputea koji mi je odobren, tu je Aliexpress uskočio odmah jer je njihov shipping. Problem je što sam ih zamolio da produlje rok jer želim taj proizvod i vidim da se pokrenuo s mrtve točke, ali oni su to ignorirali...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
AmonZero kaže...
Meni carina rekla da saljem posti upit, pa mi je posta rekla da saljem upit na odjel za carinjenje od poste i onda su me ti likovi od tamo proslijedili na mail 10004 zagreb na koji se salju podaci vezani racune kad ti dode pismo.

Znaci tolko su nesposobni da ne znaju ni di te trebaju proslijedit, svi upiru prste na druge.

Cisto informativno.

Javili se ovi danas sa 10004 carine. I poslali mi linkove na postu garant sugerirajuci da se njima javim za postavljeno pitanje 

Znaci upao sam u zacarani krug iliti infinite loop. Kakva organizacija.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Bravo za poštu i carinu. Paket koji je u Uhljebistan stigao 30.01.2021. isporučen mi je danas 15.02.2021. Punih 16 dana, dakle šesnaest dana nije se radilo ništa, valjda je bila reorganizacija ukruha.
Za 21. stoljeće u Ukruhistanu je i ovo uspjeh.
Odsada samo Mailboxde do Njemačke i odabir GLS ili UPS do Hrvatistana.
Košta 13,5€, ali dolazi na vrijeme.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Nemos sa aliexpressa narucivat na mailbox

7 godina
protjeran
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Nisam probao dali mozes ili ne mozes, al puno trgovaca na AliExpressu ima

opciju dostave putem DHL-a ili druge spedicijske tvrtke.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Mrzim kad mi ovaj '' Linehaul Arrival '' piše. Ko zna kolko ću još čekat paket. 

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice