Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.828
|
čitano: 1.159.716
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
AmonZero kaže...

sta ne traze ljude osobnu kao sto su me to trazili svaki puta dok sam zivio na drugoj lokaciji u ZG i kazu da ne moraju trazit.

Kaze mi citiram: "Moze Pero Peric doc u postu sa papirom na kojem pise tvoje ime i sve preuzet", ja reko dobar vam je security.

 

ovo u mojoj pošti ne prolazi - meni nisu htjeli dati paket na ime partnerice iako živimo na istoj adresi - rekli su da sama mora doći po to s osobnom... 

očito imaju dvostruka pravila...

 

ja bi to prijavio (negdje)

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Ak budes morao slat nazad, trazi da ti financiraju shipping cost.

Nisam nikad slao nazad nesto, al jednom sam imao opciju slat nazad na amazon.de zbog neispravnosti i amazon je rekao da ce platit dostavu (DHL-om) sam da im racun posaljem.

 

@60nine

Pa da, i mene su svaki put kad sam isao po paket na Siget, pitali za ime, adresu i osobnu sam im morao dat. Sto je najgore ostavljaju te papirice, a ja cijelo vrijeme remote radim doma, al kuzim imaju brdo paketa pa ne mogu sve odjednom ponijet sa sobom, al pobogu onda barem dostavi ispravno papiric i gledaj tko ti ide paket s njim preuzimat.

Pricekam da vidim dal ce mi nest javit, ak ne pomognu, budem nesto poduzeo. 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 13:43 (AmonZero).
7 godina
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mzopg kaže...
Fotke ti ne znače puno, tražiti će te video gdje se točno vidi spajanje i paljenje uređaja. Zatim će ti ponuditi full refund, ali prvo moraš vratiti uređaj. Druga opcija je da tražiš partial refund bez vraćanja i tada će ti vjerojatno ponuditi 30-40% plaćenog iznosa, pa se možeš natezati sa sellerom i tražiti još 10-20%. Kod jeftinijih predmeta to obično prođe, nisam siguran da će proći kod skupljeg.

 

Za 400 eura ti se isplati poslati i nazad u Kinu, mislim da je to oko 200kn poštarine, ali ćeš se načekati dok dođe do njih, pa dok to obrade, pa opet pošalju novi...

 

Vec sam im snimio video u samom automobilu, kako je sve spojeno, i otpojeno,

i vracen tvornicki radio - i samo sam dodao danas jos fotku sa generatorom napona,

da imaju kao dodatnu potrvrdu da je uredjaj mrtav - jer moglo je biti da sam uredjaj radi,

ali da canbus ne radi i ne propusta napon - u tom slucaju bi trebao samo novi canbus.

 

A gle, sta bude bude, za sada sam dobio odgovor u poruci (ne dispute) - da ce me kontaktirati njihov tehnicar,

vrlo vjerojatno da prodje sve korake samnom, oko spajanja itd. Nije problem, vikendom imam vremena.

 

PS - Automobil sam ostavio raskopan, samo sam spojio tvornicki radio, tako da imam gresku za pojase,

ali klima i dalje radi kako sam ostavio - na 22.5°C automatski + grijanje sjedala 1. razine. Pametni japanci pa pamte postavke.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
7 godina
protjeran
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Javio se kinez, zeli da posaljem u DE skladiste o svom trosku,

a on ce organizirati ispravni uredjaj - rekao sam mu da obavezno

testiraju prije slanja - jer kad vec putuje 30 dana, da onda bar putuje ispravan uredjaj.

 

Sad cekam adresu za DE skladiste.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Nevezano za ovaj tvoj problem, nedavno je kolega kupio s alija android radio za auto, ušteka on sve kak spada, upali se, sve super i odjednom ne radi više pola fizičkih tipki i daljinski.

Seller ne odgovara dugo, dofura mi radio da pogledam, i otvorim i odmah vidim da je zif kabel koji spaja prednju pločicu otkopčan, ukopčam nazad i radi.

Stavi on u auto i opet ne radi, i taman se seller javi da jel može sam servisirat, da je vjerovatno precvikan taj zif kabel 

Komedija, likovi znaju da ih je puno tak sjebano i svejedno ne provjere.

I seller veli da ne želi komplicirat i da kolega ode na servis pa da mu on onda isplati trošak servisa 

Nije pristao ispočetka, a ovaj nekaj mulja i nikak da se dogovore.

Na kraju je kad je dolazio krajni rok na disputeu za rješavanje ovaj mu vratio oko 50%, a ovaj već popizdio i prihvatio (zaljubljen u taj radio, a da je čekao da ali presudi poslao bi nazad i ovi bi ili popravili ili poslali novi).

Ali, brijem da je zapravo zato kaj je mutikaša pa kad je vidjel da se lako složi je išel na to da sjebe sellera bar malo.

Uglavnom, naručio taj kabel u Conrad poslovnici u Maksimiru, došlo za tjedan dana, ugradim mu (stari je fakat bio precvikan, nisam vidio prvi put) i sve šljaka, dam mu da stavi u auto i šljaka, i opet počne zajebavat , ali znamo da je problem kaj ima premali razmak i onaj kruti dio na zif kabelu točno dođe do ruba plastika i upire se u njega, i tak su ga i precvikali prek lima kad su sastavljali, ali da se to riješit s malo ljepljive trake.

Uglavnom, ne znaš ko je veći debil, mi ili seller.

Ne znam više kaj sam htio reći, ali eto, valjda bude tvoje puno bolje prošlo 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 20:06 (fer-de-lance).
7 godina
protjeran
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pa meni je do sada bilo prilicno jednostavno - tip mi je rekao da je snimka OK,

i dali sam provjerio osigurac, jer na samoj jedinici je otraga osigurac - i kazem mu da sam to prvo

provjerio, da je cijeli, al da sam stavio svoj osigurac samo reda radi, da nije mucak.

 

I nakon toga je samo dogovorio "Hoces li poslati u skladiste u DE, a mi cemo tebi poslati novu

jedinicu, trebat ce oko 25 dana", i rekoh "moze, posaljite mi adresu skladista, i novu jedinicu

isprobajte prije slanja", i sad jos cekam odgovor za adresu - ni oni ne rade 24/7.

 

Trenutno ide "smooth". Makar nije isto kao i na Amazonu, gdje odaberes "nisam zadovoljan/neispravno",

pa dobijes odmah lovu natrag i besplatno vratis u roku 30 dana.

Ovako cu popusit bar 1x dostavu za DE, oko 10€.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
fer-de-lance kaže...

Nevezano za ovaj tvoj problem, nedavno je kolega kupio s alija android radio za auto, ušteka on sve kak spada, upali se, sve super i odjednom ne radi više pola fizičkih tipki i daljinski.

Seller ne odgovara dugo, dofura mi radio da pogledam, i otvorim i odmah vidim da je zif kabel koji spaja prednju pločicu otkopčan, ukopčam nazad i radi.

 Meni je slično bilo sa jednim projektorom, sve radi super, ali onaj gornji panel sa tipkama na samom projektoru mrtav. Gledam projektor sve izgleda super, radi ok preko daljinca i mislim se reklamirati ili ne i padne mi na pamet "100% Kinezi nisu spojili konektor sa panela na ploču", otvorim projektor i stvarno konektor visi u zraku i nije nigdje spojen. 

 

Spojim ga, zatvorim kućište, upalim i sve radi tip-top. Tipične bezvezne sitne greške koje im se znaju potkrasti.

7 godina
protjeran
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Poslao paket za DE sa Hermesom (14.80€ za 50x21x23/9kg paket),

osiguran na 500€, tak i da se zagubi, mogu samo profitirati, ili biti na pozitivnoj nuli.

 

Kinez je samo jos trazio da unutar paketa isprintam podatke:

broj narudzbe: 123456789
razlog povrata: DOA

rjesenje: replacement

 

Rekao je da su vec spakirali novu jedinicu i da ce trebati opet oko 20 dana do mene,

ali su produzili AliExpress protection do 03-05-2020, tako da imam 35 dana fore,

ak ne dodje, da zatrazim povrat novca od AliExpressa.

 

Izgubiti ne mogu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
4 0 hvala 2
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Evo stigao paket nakon 20 dana,pošta nl.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 12:46 (zzz).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
zzz kaže...

Uvo stigao paket nakon 20 dana,pošta nl.

 I meni stigao paket naručen ove godine.

Ali, istovremeno čekam i nekoliko paketa naručenih 11.11. Stoje u nizozemskoj. Tako da...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Meni paketi na carini stoje danima. Po HAKOM-u je vjerojatno za to kriv kinez koji je slao pošiljku.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Moj je oso na carinu jucer, vrijednost 19$. Sad cekam pismo i x dana da dostave paket.

Nadam se da nece zapet tamo.
Kutija je bila 20x20...
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ja sam sretan dok ima AliExpressa, tipa od njih narucujem zamjenske gume za brisace, koji su odlicni, duraju bar 3-4 sezone,

dok recimo Bosh Aerotwin jedva izdrzi 2 zimske sezone, sol pojede.

 

Usporedba:

https://www.amazon.de/-/en/Automotive-397-014-156-Windscreen/dp/B073GDKB82/

 

Ja sam ih uzeo pretprosle godine, dok su jos imale free shipping - 24€.

 

A AliExpress u medjuvremenu ima zamjenske gumice:

https://www.aliexpress.com/item/32965020953.html

 

650mm dva komada za 2€, i uzmem dva komada od 800mm, njih rezem na 400mm za malu metlicu.

Do sada sam ih promjenio jednom i bolja je guma od Boshove skupe gume - makar su Boshove metlice

cvrsce, tako da radije na njima promjenim gumu, nego na OEM Toyota metlicama.

 

I eto, za 5€ mogu dvaput promjeniti veliku metlicu, i 4x malu metlicu, dok bi inace najjeftinije bosh platio 24€+7€ dostavu.

 

Naravno, ako se mjenja u Toyoti sa OEM metlicama, kosta me 80€ sa njihovim rukama (2min zamjena, sve na klik),

a ako kupujem Bosh negdje u trgovini sa auto-dijelovima, onda me kosta oko 45-50€.

 

Za 3min zamjenu gumice, em je ekoloski prihvatljivije, em je povoljnije.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
2 0 hvala 4
9 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
AmonZero kaže...
Moj je oso na carinu jucer, vrijednost 19$. Sad cekam pismo i x dana da dostave paket.

Nadam se da nece zapet tamo.
Kutija je bila 20x20...

 Meni na carini od 28.01.

Još nije došla pošta, iz Kine u Hrvatsku došao paket za 2-3 tjedna, a sad 2 tjedna stoji na granici i na carini, a očito da ću teško ovaj tjedan vidjeti paket.

3 godine
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Da li ti na hp track and trace pise da je na carini?
9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ovako kaže:

 

In transit
27.01.2021 11:18:30
10003 ZAGREB - Item received from abroad
27.01.2021 11:20:30
10003 ZAGREB - Item received in destination country
28.01.2021 09:25:31
10003 ZAGREB - Item sent to Customs
Kao poslano na carinu i putuje 5 dana? Pa za 5 dana dođe iz Njemačke. Živjeli HP i HAKOM.
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Blago tebi meni na 17track pise da je na carini, na hp da je otpremljeno iz nizozemske, zvao sam hp kazu da paket nije stigao u Hrvatsku ko tu koga
9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ja bih rekao da HP nas :)

 

Uglavnom, narudžba naručena 28.12.2020 stoji na carini (tracking NL). Narudžbe naručene 08.01. i 10.01. (obje NL) došle jučer. Po HAKOM-u je za ovo kriv kinez, a po meni carina i HP. Dakle da nisu ovu narudžbu slali na carinu ja bih je dobio prije dva tjedna. Jasno mi je da mora ići na carinu i da državi moram dat 50% cijene kineskog proizvoda ali mi nije jasno da ta procedura ne može biti brža.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Tako sam i ja narucio 27.12 te mi na 17track vec 2 tjedna stoji da su na carini strah me da uopce ne dobijem taj paket
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Nemas se sta sekirat. Ak ti paket ne dode trazis refund i dobit ces ga.

Jedino ak ti je nesto bitno sto si ocekivo da ti dode sto prije.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Jel se kom pomako paket sa carine?
Vec mi je trebalo ovo pismo doc, al nista jos.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
AmonZero kaže...
Jel se kom pomako paket sa carine?
Vec mi je trebalo ovo pismo doc, al nista jos.

 I meni je kao otpremljeno na carinu i nema pomaka.

 

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Po pravilu nakon tog zadnjeg eventa treba odmah ic nesto poput:
Evidentiranje razloga zadržavanja na Carini/Pošti carinjenja, 10004 ZAGREB, HRVATSKA, Razlog zadržavanja: Nedostaje račun

I onda ti salju pismo. Vidim da nam je svima stalo na istom koraku, cak je isti i vremenski timestamp znaci 21:30. To nije slucajnost. Ja sam im poslao mail da vidim sta se dogadja.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 22:57 (AmonZero).
3 godine
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Meni vec 2 tjedna stoji "The item is being processed by customs" jos ga nasa posta nije skenirala ne znam u cemu je problem?
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Kod mene ista stvar. Item na carini od 28.01.

Ne kužim, ako nemate dovoljno ljudi nemojte carinit i bok. Ovako paketi kasne po 3 tjedna zbog uhljeba

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ajmo idemo spamat postu i pitat di su nam paketi:

Odgovor carine:

Poštovani,

 

Svu manipulaciju u dopremi, skladištenju, otvaranju, pokazivanju sadržaja carinskom djelatniku, zatvaranju i dostavi paketne pošiljke u nadležnosti je Hrvatske pošte i isto obavljaju poštanski djelatnici.

 

Hrvatska pošta d.d. obavještava primatelja (fizičku osobu ili pravnu osobu) o prispijeću pošiljke u kome je navedeno koje isprave je potrebno dostaviti ili koja su potrebna pojašnjenja kako bi se carinski postupak mogao okončati.

 

Stoga je potrebno obratiti se Hrvatskoj pošti.

Upućujemo vas da se za status pošiljaka, te njihovo praćenje, kao i dostavu potrebne dokumentacije obratite Hrvatskoj pošti, Poštanska ulica 9., 10410 Velika Gorica na brojeve telefona 01 4981 622 ili 01 4981 625 ili putem interneta na linku : https://www.posta.hr/vasa-pitanja-prijedlozi-pohvale-i-prigovori/7307

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pa tu ne znaš tko je nesposobniji. Na koji ćeš mail slati u poštu? Imaju neki svoj retardirani web obrazac ali bih ja radije mailom to rješavao. Treba dodati i HAKOM u CC pa neka ispitaju svoju "istragu" o pošiljkama sa alija

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.2.2021 10:38 (interist89).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Imas ovaj gore link i preko njega posalji.

Ja sam im vec slao prigovor u vezi problema di su mi prilikom pregleda robe (dal ce se ocarinit) razrezali skalpelom torbu po 30cm po pola. Napisao sam post u tome u temi za carinu tu na forumu, al oni su mi opet rekli da je to posta kriva, a ne oni jer posta otvara pakete.

Posto sam vec u kontaktu sa supportom (naravno, odj*bali su me jer nisam otvaro robu pred ocima dostavljaca) budem ih pitao odmah i za ovaj problem.

 

Znaci svi ovi problemi sa carinama, to vam nije do ljudi koji rade na carini, nego posta koja obraduje te pakete i treba slati obavijesti.

 

Al posaljite i vi ostali upit.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Na 17track mi sad javlja ovo: 
Destination - Tracking consuming: 1726 ms

2021-02-05 09:26

HRVATSKA, 10004 ZAGREB, Prispijeće pošiljke

2021-01-28 09:25

HRVATSKA, HRZAGB ZAGREB 10003, Otprema pošiljke na Carinu/Poštu carinjenja

2021-01-27 11:20

HRVATSKA, HRZAGB ZAGREB 10003, Priprema za otpremu pošiljke

2021-01-27 11:18

HRVATSKA, HRZAGB ZAGREB 10003, Prispijeće u izmjeničnu poštu

2021-01-11 11:48

NIZOZEMSKA, NLHAGB, Pošiljka stavljena u vreću

2021-01-08 07:06

NIZOZEMSKA, NLHAGA, Prijam pošiljke

2021-01-05 03:38

NIZOZEMSKA, NLAMSE, Prijam pošiljke

 

Na HP tracking nema promjena.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Meni su tri paketa u HP-u od 29.01. pa vidjet ćemo hoće li uskoro stići.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice