Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.820
|
čitano: 1.152.157
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
15 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Mali322 kaže...
A tko tebe kao kupca tjera da kupuješ stvari bez računa!?...imaš xy stranica gdje dobiješ narudžbu sa računom pa izvoli, uštedi tih 25 kuna!

Ja ne kupujem bez računa, meni je račun izdan i dostavljen, a da li će fizičku kopiju računa staviti ili ne u paket ne možeš znati dok isti ne dođe.

 

mbaksa kaže...

To bi tako funkcioniralo u svijetu u kojem bi prodavač dao legitimni račun i u kojeg bi se carina mogla pouzdati. A kako se ne mogu pouzdati u cifre koje Kinezi stave na pakete, tako se ne bi mogli pouzdati na cifre na računu pa bi svejedno tražili račun. Prije nekoliko godina imao sam upravo takav slučaj - s jednim paketom bio je zapakiran račun, ali su svejedno tražili račun od mene. Jasno je i zašto - ako bi u pitanju bio krivotvoreni račun, Kineza ne mogu teretiti za to, a mene, tj. ljude iz Hrvatske mogu, znači svrha toga da od tebe traže račun je što onda ti odgovaraš za taj račun kojeg si im poslao.

U takvom slučaju je naplata upitna, samo je pitanje ima li itko volje tjerati mak na konac.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Mislim, ovako...nalazimo se na temi 'AliExpress' -a gdje mi kupci pokušavamo kupiti nešto relativno jeftino a kvalitetno koliko toliko!

Ja sam u zadnjih 5-6 godina imam preko 150 narudžbi i sa velikom sam većinom zadovoljan i uštedio sam mnogo novaca da sam slične stvari kupovao u našim dućanima!

Dvije ili tri narudžbe su mi ocarinjene i opet sam prošao dosta jeftinije i sa plaćenom carinom, poslao link o proizvodu koji sam kupio i na osnovu toga su ga ocarinili!
Uopće ne vidim razloga zašto sada spominjete razno razne račune, neposlovnost Kineza, krivotvorene račune, svi su vam krivi za 25 kuna koje vi nebi platili jer eto to je vama sada skupo...licemjerno!

Platite onda više u provjerenim EU dućanima i dobiti ćete i račune i pošiljke će vam biti sa pravim trecking brojevima preko DHL-a ali će vas i koštati!

I da, svih 150 narudžbi su mi došle, neke malo prije neke malo kasnije...ne budite toliko razmaženi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 13:24 (Mali322).
 
2 6 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
foofajter kaže...
Nije da naplate krivu procjenu već oni kad šalju zahtjev za računom šalju to pismo valjda preporučeno prioritetno i to košta oko 20 kn.

U današnje doba emaila, sms-a i ostalih tehnologija dobro da ne pošalju preko Freda Flintstona 

Vidim da je kolega napisao isto.

Uostalom na paketu je naveden broj moba, a ostale podatke valjda imaju u bazi za svakoga tko je barem jednom već prošao tu proceduru.

Ali ne, treba printati papire i slati poštom.

 

MrBlc kaže...

Zapravo, to možemo zahvaliti pošiljatelju koji nije stavio račun u paket. Oni ne naplaćuju 25 kn jer su krivo procijenili, već zato što nije priložena potrebna dokumentacija.

To stoji, međutim često na paketu stoji vrijednost (cijena), e sad to što svi znamo da Kinezi muljaju je druga stvar, ali kod mene je bila situacija da se sve poklapalo i čisto zbog njihove krive procjene sam platio tih 25kn. Nije problem u 25kn već u njihovoj lošoj organizaciji i zastarjelom modelu poslovanja.

 

Mali322 kaže...
A tko tebe kao kupca tjera da kupuješ stvari bez računa!?...imaš xy stranica gdje dobiješ narudžbu sa računom pa izvoli, uštedi tih 25 kuna!

Tako je majstore, reci ti nama.

Odakle kupac zna što će trgovac staviti u paket? Nije da piše kad nešto naručiš da nećeš dobiti račun. Štoviše račun dobiješ preko sučelja webshopa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 14:46 (mzopg).
3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ma ima i broj mob i mail na paketu ako se ne varam pa mogu i na taj način kontaktirati.

Uostalom, ako su mogli onaj eori broj tražit koji navodno sad više ne treba, onda mogu izmislit neki način da naprave svoju bazu podataka s korisnicima kojima će biti pridruženi svi podaci i da ih se na taj način kontaktira radi dostave računa.

Al dobro, sad to vjerojatno više neće tolko ni bit bitno kad iduće godine uvedu naplatu pdv-a za pošiljke izvan EU
6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Pa to plaćanje PDV-a za pošiljke izvan EU-a onda ispada najpoštenije...plaćati ćemo za sve sve i biti ćemo zadovoljni jer drugačije nećemo moći!...

Pozivamo se na razne zakone kada nama ide u korist a gdje i malo postoji šansa da zajebemo državu zajebaćemo...sve fini tipovi, elokventni, učeni kad ono u biti obični rankani!
 
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
MrBlc kaže...
mbaksa kaže...

To bi tako funkcioniralo u svijetu u kojem bi prodavač dao legitimni račun i u kojeg bi se carina mogla pouzdati. A kako se ne mogu pouzdati u cifre koje Kinezi stave na pakete, tako se ne bi mogli pouzdati na cifre na računu pa bi svejedno tražili račun. Prije nekoliko godina imao sam upravo takav slučaj - s jednim paketom bio je zapakiran račun, ali su svejedno tražili račun od mene. Jasno je i zašto - ako bi u pitanju bio krivotvoreni račun, Kineza ne mogu teretiti za to, a mene, tj. ljude iz Hrvatske mogu, znači svrha toga da od tebe traže račun je što onda ti odgovaraš za taj račun kojeg si im poslao.

U takvom slučaju je naplata upitna, samo je pitanje ima li itko volje tjerati mak na konac.

Nisam te tu shvatio - naplata čega je upitna? 

 

Carina će se naplatiti od tebe, jer ako nećeš platiti, nećeš dobiti paket, bez obzira što neće biti carinjen. Ako krivotvoriš račun i ne povjeruju ti, i dalje će te tražiti račun (mislim da je bilo takvih slučajeva koji su se javili u ovu temu). Carini je posao da tjeraju mak na konac.

 

Mali322 kaže...
Mislim, ovako...nalazimo se na temi 'AliExpress' -a gdje mi kupci pokušavamo kupiti nešto relativno jeftino a kvalitetno koliko toliko!

Ja sam u zadnjih 5-6 godina imam preko 150 narudžbi i sa velikom sam većinom zadovoljan i uštedio sam mnogo novaca da sam slične stvari kupovao u našim dućanima!

Dvije ili tri narudžbe su mi ocarinjene i opet sam prošao dosta jeftinije i sa plaćenom carinom, poslao link o proizvodu koji sam kupio i na osnovu toga su ga ocarinili!
Uopće ne vidim razloga zašto sada spominjete razno razne račune, neposlovnost Kineza, krivotvorene račune, svi su vam krivi za 25 kuna koje vi nebi platili jer eto to je vama sada skupo...licemjerno!

Platite onda više u provjerenim EU dućanima i dobiti ćete i račune i pošiljke će vam biti sa pravim trecking brojevima preko DHL-a ali će vas i koštati!

I da, svih 150 narudžbi su mi došle, neke malo prije neke malo kasnije...ne budite toliko razmaženi!

Ja pak ne vidim razloga zbog kojeg padobranac u temi osuđuje negodovanje kolega forumaša, koji negoduju posve opravdano, jer plaćaju nešto što ne bi trebali plaćati, bez obzira što robu plaćaju manje nego bi platili kod nas. Za mnoge je stvari zapravo upitno koliko manje plaćaju, i plaćaju li uopće manje, jer mnogi ti proizvodi nisu proizvedeni po istim standardima po kojima bi bili proizvedeni da su namijenjeni prodaji na našem tržištu. Znači, u mnogim slučajevima prođeš jeftinije, ali zato dobiš i manje kvalitetnu robu, a da ne spominjemo da je mogućnost reklamacije daleko manja nego u domaćim dućanima.

 

Relax bejbe, Carina ne treba tebe za advokata. Imaju oni iza sebe cijelu državnu mašineriju - mi moramo postupati onako kako oni vele, a ako nam to ne paše, možemo se fućkati.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mbaksa kaže...

Nisam te tu shvatio - naplata čega je upitna? 

 

Carina će se naplatiti od tebe, jer ako nećeš platiti, nećeš dobiti paket, bez obzira što neće biti carinjen. Ako krivotvoriš račun i ne povjeruju ti, i dalje će te tražiti račun (mislim da je bilo takvih slučajeva koji su se javili u ovu temu). Carini je posao da tjeraju mak na konac.

Ti kao primatelj pošiljke si u kontekstu obveza uvoznik. Ako nedostaje dokumentacija, onda je naplata troška traženja te dokumentacije legitimna, iako bi u duhu pozitivne poslovne prakse bilo korektno pribjegavati obliku koji iziskuje naplatu tak ako ne postoji jeftiniji/besplatni oblik kontakta. Primjerice, u slučaju pošiljke bez mobitela, e-maila i računa, traženje pismenim putem uz naplatu je ok.

 

S druge strane, ako je račun priložen ili vrijednost naznačena, onako kako je to inače predviđeno u internacionalnom poštanskom prometu, traženje računa bi se trebalo smatrati izvanrednim carinskim nadzorom i naplata troška istog u slučaju da račun odgovara onom priloženom u pošiljci, odnosno navedenom iznosu, bi trebala biti u rangu situacije da ti u firmu dođe inspekcija i naplati putne troškove izlaska na teren, čak i ako ti ne pronađu prekršaj.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Mali322 kaže...
Pa to plaćanje PDV-a za pošiljke izvan EU-a onda ispada najpoštenije...plaćati ćemo za sve sve i biti ćemo zadovoljni jer drugačije nećemo moći!...

Pozivamo se na razne zakone kada nama ide u korist a gdje i malo postoji šansa da zajebemo državu zajebaćemo...sve fini tipovi, elokventni, učeni kad ono u biti obični rankani!

Samo što nećeš platiti samo PDV 25% već i sve dosadašnje troškove carinjenja, pošte itd.

Pa kad kupiš nešto za 5$, i na to platiš 25% PDV-a + 100kn dodatnih troškova to će po tebi biti pošteno?

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
MrBlc kaže...
mbaksa kaže...

Nisam te tu shvatio - naplata čega je upitna? 

 

Carina će se naplatiti od tebe, jer ako nećeš platiti, nećeš dobiti paket, bez obzira što neće biti carinjen. Ako krivotvoriš račun i ne povjeruju ti, i dalje će te tražiti račun (mislim da je bilo takvih slučajeva koji su se javili u ovu temu). Carini je posao da tjeraju mak na konac.

Ti kao primatelj pošiljke si u kontekstu obveza uvoznik. Ako nedostaje dokumentacija, onda je naplata troška traženja te dokumentacije legitimna, iako bi u duhu pozitivne poslovne prakse bilo korektno pribjegavati obliku koji iziskuje naplatu tak ako ne postoji jeftiniji/besplatni oblik kontakta.

Ako sam išta naučio iz one trakavice o naplati malog paketa to je da u slučaju državnih i poludodržavnih firmi nešto kao pozitivna poslovna praksa ne postoji. 

 

No, čak i da postoji, Kinezi gotovo nikad ne stave račun u paket, a ako bi ga i stavili, pitanje je je li taj račun legitiman (s točnim iznosima), odnosno mogu li ga naši carinici uzeti kao legitimnog. Stoga je logično da traže račun od nas.

 

Naravno, nije problem u tome što traže račun od nas, nego je problem što za to koriste nepotrebne usluge druge poludržavne firme, umjesto da besplatno pošalju e-mail - ne samo što time ne bi nepotrebno stvarali trošak korisniku (nama), nego bi cijeli proces bio ugodniji i brži. Ali, kao što smo ustvrdili, pozitvna poslovna praksa u našim institucijama ne postoji. Jer one ne moraju funkcionirati po tržišnim principima, odnosno natjecati se u kvaliteti obavljanja usluga.

 

MrBlc kaže...
S druge strane, ako je račun priložen ili vrijednost naznačena, onako kako je to inače predviđeno u internacionalnom poštanskom prometu,

Jel je predviđeno, točno definirano kako to treba izgledati i kako se institucije moraju ponašati prema tome, odnosno imaju li institucije (HP i Carina) obvezu to prihvatiti? Jer ako nije, onda sve ovo dalje što si napisao su "želje, pozdravi i poruke".

3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mzopg, zakaj bi nam naplatili troškove carinjenja ako će nam cijena s pdv-om već biti uračunata kod plaćanja? Moja pretpostavka je da će se to odradit kao i kod amazona, dakle na checkoutu imaš cijenu s hr pdv-om.

Drugi način ne vidim, tj. nijedan drugi nema smisla. Nema logike da će naši za svaki paket tražit račun.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Zvuči diskriminirajuće jer traže račun od tebe iako ga je Kinez stavio u pošiljku.
To što je Kinez ne znači da laže 😁

Btw imam pitanje - uzeo sam X ACDC napajanja, ali na dva puta(dva računa). No Kinez ih je spakirao u jedan paket.

Da li će trebati platiti carinu za njih? Ukupna vrijednost prelazi 22 eura ali pojedinačno su ispod 22 eura.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Dex.pwn kaže...
Da li će trebati platiti carinu za njih? Ukupna vrijednost prelazi 22 eura ali pojedinačno su ispod 22 eura.

Vrijednost paketa je veća od 22 eura. To je jedino što je bitno.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Zar nisu računi bitni?
3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Pošiljke zanemarive vrijednosti do 22 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti, kao i nekomercijalne pošiljke do 45 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti koje fizička osoba šalje fizičkoj osobi oslobođene su plaćanja carina i poreza na dodanu vrijednost.

 

Ako ćeš platit troškove, žali se Kinezu jer je njegova krivica, ti si s razlogom naručio odvojeno.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Moja greška, preko 22 USD, što je oko 18EUR

Ali da, bolje da sam pričekao da prvi paket pošalje :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
foofajter kaže...
mzopg, zakaj bi nam naplatili troškove carinjenja ako će nam cijena s pdv-om već biti uračunata kod plaćanja? Moja pretpostavka je da će se to odradit kao i kod amazona, dakle na checkoutu imaš cijenu s hr pdv-om.

Drugi način ne vidim, tj. nijedan drugi nema smisla. Nema logike da će naši za svaki paket tražit račun.

to će vrijediti za amazon, ebay isto ima svoju shemu global shippinga gdje ti sve uračuna u cijenu, ali misliš da će ostalih milijun webshopova biti usklađeno sa EU-HR VAT sistemom?

Fizička osoba kod uvoza iz trećih zemalja plaća njihov porez + naš PDV. Amazon to vjerojatno odrađuje preko svojih podružnica ili plaća umjesto kupca PDV i odrađuje papirologiju kao što to radi ebay.

 

Nije dovoljno na webshop staviti cijenu s PDV-om, treba netko odraditi papirologiju i uplatiti taj PDV u državnu kasicu.

6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
@mbaksa

Pa Kinezi proizvode bar iste kvalitetom proizvode za cijeli svijet šta se nebi baš moglo reći za naše 'prijatelje' iz EU koje nas balkance i ne doživljavaju baš pa nam uvaljuju proizvode druge ili treće klase pod cijenom prve klase ako ne i većom nego ostatku europe!

Al dobro, vidim da o sebi imaš visoko mišljenje samim ti šta sebi daješ ekskluzivno pravo da pišeš na ovoj temi nazivajući ostale 'padobrancima', spusti se malo kolega na zemlju, ne vrijediš baš koliko ti je mama rekla!

Znači, pisao sam na ovoj temi i ranije pokušavajući pomoći kad mislim da mogu.
Većina pitanja se odnosi kada će naručeni 'predmet' doći i kada da se otvori 'dispute' i to se ponavlja i ponavlja i ponavlja a sve je tako jednostavno.
Nikad mi se nije dogodilo da nisam dobio ili 'predmet' ili povrat novca ali nikad, možda sam imao sreće a možda je to jednostavno tako.
Mnogo kolega sa foruma se pohvalilo da bi dobili povrat novaca a poslije i naručeni 'predmet' i bili bi presretni jer su kao 'zajebali' Kineze...čemu to, jesi dobio naručeno, plati pošteno ili bar dio ako je kasnila isporuka!

Sve je funkcioniralo relativno dobro do ove korone čitaj 4 mjesec a onda se sve poremetilo i sa dostavom i sa narudžbama i sa 'brojevima za praćenje'. Većina, bar mojih narudžbi, je išlo preko Nizozemske i tamo su stajali po mjesec, dva...zašto, ne znam, ne vjerujem da su brojevi bili krivi.
Sve se usporilo, rastegnulo i tako do dana danas. Ima li politike u svemu tome, osim korone, odnos USA-Kina-EU ne znam, ne vjerujem mada se nebi iznenadio a i ovi novi sortirni centar u V. Gorici mi ne ulijeva baš povjerenje naročito od kad je potpisao ekskluzivu sa Amazonom za ovaj dio Europe!
Treba gledati i korak dva unaprijed da bi se nešto razumjelo!
Naša Pošta kao pošta, gleda da kupca odere gdje god stigne i tu ih uopće ne podržavam ali je tako, al za to vam nisu krivi Kinezi!
Mnogo mojih 'predmeta' koje su trebali oporezovati nisu jer je na kutiji stajala neka jadna cifra a neke i jesu, sve je stvar njihove procjene. Neka im bude, ja sam zadovoljan.
Sve je to draži online kupovine i nemoj te se živcirati zbog desetak kuna gore dole koje će vam naplatiti, čuvajte živce kada krene naplata PDV-a na sve i svašta!
A onda će polako i trgovina sa Kinezima jenjavati i svi ćemo se preseliti na temu...AMAZON nekoliko pitanja! 🤭

Ipak smo mi 'Zapad'...najbolji,najpametniji,jedinstveni a ne tamo neki kineski padobranci!

Aj bok kolega mbaksa!
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 22:27 (Mali322).
3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mzopg kaže...
foofajter kaže...
mzopg, zakaj bi nam naplatili troškove carinjenja ako će nam cijena s pdv-om već biti uračunata kod plaćanja? Moja pretpostavka je da će se to odradit kao i kod amazona, dakle na checkoutu imaš cijenu s hr pdv-om.

Drugi način ne vidim, tj. nijedan drugi nema smisla. Nema logike da će naši za svaki paket tražit račun.

to će vrijediti za amazon, ebay isto ima svoju shemu global shippinga gdje ti sve uračuna u cijenu, ali misliš da će ostalih milijun webshopova biti usklađeno sa EU-HR VAT sistemom?

Fizička osoba kod uvoza iz trećih zemalja plaća njihov porez + naš PDV. Amazon to vjerojatno odrađuje preko svojih podružnica ili plaća umjesto kupca PDV i odrađuje papirologiju kao što to radi ebay.

 

Nije dovoljno na webshop staviti cijenu s PDV-om, treba netko odraditi papirologiju i uplatiti taj PDV u državnu kasicu.

 

Ali neki k budu morali izmisliti. Pa nemoguće je da nam za svakog kineza šalju pismo da im dostavimo račun. Pa iovak su spori uz velik broj paketa koji stiže svaki dan, ali to je većinom zbog manjka ljudi...kolko će tek onda stajat paketi u sortirnici ako za svaki budu morali vodit postupak

15 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mzopg kaže...

to će vrijediti za amazon, ebay isto ima svoju shemu global shippinga gdje ti sve uračuna u cijenu, ali misliš da će ostalih milijun webshopova biti usklađeno sa EU-HR VAT sistemom?

Fizička osoba kod uvoza iz trećih zemalja plaća njihov porez + naš PDV. Amazon to vjerojatno odrađuje preko svojih podružnica ili plaća umjesto kupca PDV i odrađuje papirologiju kao što to radi ebay.

 

Nije dovoljno na webshop staviti cijenu s PDV-om, treba netko odraditi papirologiju i uplatiti taj PDV u državnu kasicu.

Paralelno s time ide jedno centralizirano mjesto za obračun PDV-a. Ako sam dobro shvatio, Kinez koji želi prodavati u EU se registrira jednom, dobije porezni broj, te dalje posluje jednako kao bilo koji webshop unutar EU, tako da neće biti velika razlika da li prodaje u jednoj EU državi ili u svima, a kompletan EU je ipak dovoljno veliko tržište da će se trgovcima isplatiti registrirati ako time mogu privući kupce. Odnosno, prvi korak bi trebao biti na posredničkim stranicama poput Aliexpressa - tko prvi omogući filtriranje po tome tko omogućuje obračun VAT-a u EU će privući kupce iz EU, a onda će se trgovci unutar tog sustava morati registrirati da bi bili konkurentni na EU tržištu.

 

 

Također, ako sam dobro shvatio, ova promjena obvezuje trgovce koji imaju skladište u EU da tako obračunaju porezu, što znači da će sad slanje iz EU skladišta stvarno značiti i da je PDV plaćen.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Znači ništa od toga da Kinez proda nešto iz EU skladišta, a da se ne mora platiti porez i carina?

Nevezano za Ali, ali za temu o kojoj se priča.

U slučaju Mousera, iz US šalju za EU s EU računom pa se ne plaća porez/carina(malo sam se pogubio oko tih pojmova). To više neće bit moguće kad dođe taj novi Zakon?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Dosadašnje stanje:

EU skladište šalje ocarinjenu robu - korisnik ne plaća ništa, vrijede pravila kao za bilo koji webshop unutar EU.

EU skladište prosljeđuje robu koja nije prošla carinsku kontrolu - vrijede ista pravila kao da je roba poslana iz Kine - ako je pošiljka iznad 22€ i dalje ti može biti naplaćen PDV. Pošiljka ima adresu slanja unutar EU, ali nema oznaku da je poslana unutar EU carinske zone.

 

Novo:

Ako se ne varam, pravni subjekti koji su registrirani unutar EU su dužni obračunati VAT prema zemlji u koju šalju.

 

 

Što se tiče tvog primjera, ako je EU računa, onda je obračunat EU VAT. Tu ne bi trebalo biti razlike, eventualno može biti razlika koji VAT ti se obračunava, prema državi EU poslovnice ili prema adresi dostave, iako mislim da će EU ići prema tome da se s vremenom za sve pošiljke obračunava VAT prema adresi dostave - trenutno su to dužni webshopovi koji u zemlju dostave prodaju više od određenog iznosa godišnje (30 000 - 100 000€, ovinso o državi), a od 01.01. se taj iznos spušta na 10 000€ za sve države.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Evo jedna novost:

 

2.12 narucen paket putem Special line Yw (mrvu skuplja dostava bila oko 2$).Danas me zovu iz overseasa da imaju paket za mene, ja prvo u cudu gledam pa sta mi dolazi preko njih nista nisam kupovao, a te special line pakete uvijek dostavi hp.Po mom misljenju moguce da je hp u takvoj guzvi pred blagdane da outsourcaju.

 

Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
perkoxcar kaže...

Evo jedna novost:

 

2.12 narucen paket putem Special line Yw (mrvu skuplja dostava bila oko 2$).Danas me zovu iz overseasa da imaju paket za mene, ja prvo u cudu gledam pa sta mi dolazi preko njih nista nisam kupovao, a te special line pakete uvijek dostavi hp.Po mom misljenju moguce da je hp u takvoj guzvi pred blagdane da outsourcaju.

 

 Sve je moguce, ja sam bas nedavno za item od $4 nadoplatio jos $2 i doslo je za 7 dana iz Francuske DPD-om.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
3 godine
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Kakvi su to brojevi na kraju sa VU sve je kao došlo u Hrvatsku oko 8.11 no ništa ne dolazi doma. Gledao sam ocjene prodavatelja sve pozitivno i sa jako puno ljudi ocjenjeno. I jel postoji koja mogućnost da kad nešto naručujem da odaberem da se prati preko www.posta.hr

 
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Pa postoji, odabereš dostavu koja nudi tracking, preporučam aliexpress standard shipping jer ide preko Nizozemske.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

To je bilo odabrano pa su na kraju VU i pitaj boga gdje se to nalazi, a povrat novca nemogu zatražiti do 8.1.2021

12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Mrvaaa kaže...

Kakvi su to brojevi na kraju sa VU sve je kao došlo u Hrvatsku oko 8.11 no ništa ne dolazi doma. Gledao sam ocjene prodavatelja sve pozitivno i sa jako puno ljudi ocjenjeno. I jel postoji koja mogućnost da kad nešto naručujem da odaberem da se prati preko www.posta.hr

 Meni ti sa VU ne dolaze ispod dva mjeseca, zadnji skoro tri mjeseca, već sam i zaboravio na njega kad je stigao. 

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Tako je. VU se ceka cca 60 dana. Ja ima 2 paketa od koji je jedan na 60, a drugi na 59 tak da kontam da cu ih dobit za jedno tjedan dana.

Prethodna 2 na VU su dosla za 66 i 57 dana.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 20:55 (AmonZero).
11 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Uspjela je dostava prije Božića, u tranzitu ukupno 32 dana

I will not let an exam result decide my fate
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Dex.pwn kaže...

Nevezano za Ali, ali za temu o kojoj se priča.

U slučaju Mousera, iz US šalju za EU s EU računom pa se ne plaća porez/carina(malo sam se pogubio oko tih pojmova). To više neće bit moguće kad dođe taj novi Zakon?

 

Kod Mouser narudžbe iz HR, sve u vezi fedex paketa je plaćeno (uračunato u cijenu) za dostavu u Italiju (njihov VAT). Papirologiju odradi talijanski Mouser ured. Paket je unutar EU (svi troškovi plaćeni) i onda je iz Italije poslan tebi u HR.

 

Ne vidim zašto bi se tu išta promjenilo sa novim zakonom.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 9:24 (josip12).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice