Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.819
|
čitano: 1.151.325
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Lol za tjedan dana da bi došlo iz Kine u HR u ovo doba.

Samo vi i dalje pratite te kineske stranice pa se čudite, nije da se svakih par poruka pojavi link na stranicu od pošte di treba provjerit tracking, ali tamo nećete moći provjerit jer je većina tracking brojeva lažna.

Bitno da se uleti u temu i pita di mi je paket, bilo bi previše očekivat da netko malo baci pogled na zadnju stranicu-dvije ove teme
15 godina
odjavljen
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Koliko vidim po svojim paketima, kad uđe u EU poštanski sustav, piše da je došlo u zemlju destinacije. U pravilu je od tog trenutka moguće praćenje preko posta.hr, pa onda tamo vidiš da je paket trenutno u sortirnici u nizozemskoj, ili preko koje zemlje već ide.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Stakla za mobitel naručena 13.11., danas stigla, dakle skoro mjesec dana po mom mišljenju bi se trebalo tolerirati za dostavu, a sada vjerojatno kreće i ludnica u prosincu kao i svake godine iako možda ne u tolikom obimu.

di treba potpisat?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Evo nasao sam nase pakete. :p

https://trib.al/eoBaYn9
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pošto sam novi u ovome, nakon koliko dana se može otvoriti povrat novaca.... naručio sam dva stakla za mob još u 10mj (znam glup sam) i još do danas ništa nije stiglo...

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Nakon 90 dana (zapravo ovisno koji tip dostave) + još imaš do 15 dana da otvoriš refund.

Naravno, najsolidarnije bi bilo da pričekaš točno zadnji dan od tih 15 dodatnih, ali...

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
fer-de-lance kaže...

Nakon 90 dana (zapravo ovisno koji tip dostave) + još imaš do 15 dana da otvoriš refund.

Naravno, najsolidarnije bi bilo da pričekaš točno zadnji dan od tih 15 dodatnih, ali...

 

 Meni nije stizalo sa eBaya i onda sam otvorio Ali no i od njega nije stiglo...

3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Pozz,
Narucila sam 2 razlicite posiljke s expressa, ali ne razumijem kako pratiti posiljku s HP tnt. Upisem tracking number s alia i tnt ne prihvaca brojeve ni za jednu posiljku :/ nisu valjda fake
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Očito jesu.

Napiši pa da vidimo
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Gale92 kaže...
fer-de-lance kaže...

Nakon 90 dana (zapravo ovisno koji tip dostave) + još imaš do 15 dana da otvoriš refund.

Naravno, najsolidarnije bi bilo da pričekaš točno zadnji dan od tih 15 dodatnih, ali...

 

 Meni nije stizalo sa eBaya i onda sam otvorio Ali no i od njega nije stiglo...

 I to sa ebaya ide iz kine tako da nema razlike u dostavi.....

Pogledaj uvijek item location na ebayu....

15 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Obično se tracking pojavi kad na Aliexpress-u piše da je pošiljka napustila zemlju. Nekad koji dan ranije, nekad koji dan kasnije, vjerojatno ima veze sa samim procesom sortiranja i najave međunarodnih pošiljki i sinkronizacije sustava praćenja.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Meni već četiri dana item piše da je poslan, a tracking kod ne pokazuje nikakve informacije.
Druga stvar je da je drugi paket poslan DHLom iz DE. Tracking kod kaže da se čeka pošiljatelj da pošalje paket i tako već tri dana.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Aliexpress shipping obično zna imati neki delay dok uđe u sustav, a može biti i da je jednostavno gužva, pa se čeka pickup.

 

Meni je DHL-om odmah bilo vidljivo kad je paket preuzet, dok recimo DPD francuska paket je stajao u tom stanju sve dok nije došao u Zg.

 

Možeš potražiti info koliko je tracking kod DHL-a validan ako ne dođe do pickupa. Za DPD je to 10 dana. Kad istekne rok, provjeriš da li je kod i dalje validan, ako je, očito nešto šteka s praćenjem, a ako ti pokaže da je istekao, onda je to dovoljno za dispute jer je dokaz da paket nije ni poslan.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Zanimljivo, tracking kod ima dva dana za redom ovu poruku

The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

Pre Glupo mi je da možeš dobit tracking kod bez da si predao paket.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

To je shema print label at home - ti preko neta naručiš dostavu, uneseš pick up i delivery adresu, platiš trošak dostave, te dobiješ kompletni label s adresama i trackih kodom. Kad je paket zapakiran, označiš da je spreman za preuzimanje, dobiješ termin kad će kombi doći pokupiti paket. Kod većih trgovina to često ide i automatizmom, pa se na kraju dana pripremaju labeli od narudžbi od toga dana i u red čekanja ide label s listom proizvoda koju treba pakirati. Radnici pakiraju i skeniraju label kad je paket spreman za preuzimanje, pa onda ti paketi čekaju utovar. Nerijetko, kod mass volume klijenata, gdje postoji određeno povjerenje s obe strane i zna se koliki broj izgubljenih paketa je prihvatljiv, se paketi pakiraju na palete, pa se pojedinačni bar kodovi skeniraju tek kad se paleta u sortirnici raspakira, zato takve pošiljke često budu koji dan dulje u statusu da se čeka pick up, iako su već poslane.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
AmonZero kaže...
Dolaze kroz 20tak dana. Jedino paketi koji zavrsavaju na BE i VU putuju od 50-60 dana

 Sto znace ti zavrsetci? meni zavrsava na NL

15 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Oznaka države pošiljatelja: https://en.wikipedia.org/wiki/ISO_3166-1_alpha-2

 

U slučaju pošiljki iz Kine vjerojatno imaju neki deal da u tu državu dođe kontejner ili paleta, pa se onda iz te države distribuiraju pojedinačne pošiljke, zato je tracking kod od te države.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
MrBlc kaže...

Oznaka države pošiljatelja: https://en.wikipedia.org/wiki/ISO_3166-1_alpha-2

 

U slučaju pošiljki iz Kine vjerojatno imaju neki deal da u tu državu dođe kontejner ili paleta, pa se onda iz te države distribuiraju pojedinačne pošiljke, zato je tracking kod od te države.

 Jel to znaci da ce pošiljka biti poslana iz nizozemske pa mi nece naplatiti pdv ili ce carina i dalje vidjeti da je pošiljka iz kine?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Pošiljka će biti poslana geografski iz Nizozemske, ali neće ući u EU carinsku zonu dok ne prođe carinu u Zagrebu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Danas donio postar paket koji je kostao 31$ (javila mi se carina i poslao joj sliku racuna).

Postar kaze da mu platim 110kn, mislim si carinski troskovi.
Uruci mi paket, da mi papir i pozdravimo se.

Gledam kasnije taj papir sa carine i pise da je naplaceno 50kn?...nije mi jasno sta je kostalo jos 60kn?

Znam da je glupo sto nisam odmah pred postarom pogledao pa da ga pitam sta kosta jos tih 60kn...

Da li zna netko mozda sta bi to moglo biti (tih +60kn)?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 22:32 (djigibao).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Postupak carinjenja.

Da moraš platit carinu 1lp, moraš dat 60kn zbog postupka carinjenja.

16 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Stvarno?!
To je nesto novo ili...?

Cini mi se da to prije nije bilo...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ne znam, nikad nisam imao priliku platiti carinu
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
djigibao kaže...
Stvarno?!
To je nesto novo ili...?

Cini mi se da to prije nije bilo...

 nije novo, tako je već duže.

 

meni je još veća fora kad ti žele cariniti nešto što misle da je skuplje od 160kn, a u biti nije, pa kad im dostaviš potvrdu da to košta manje, oni naplate oko 25kn svoju krivu procjenu. 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Wtf
Jel ima cjenik negdje na netu?
Ovo mi djeluje ko pljačka.
3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Nije da naplate krivu procjenu već oni kad šalju zahtjev za računom šalju to pismo valjda preporučeno prioritetno i to košta oko 20 kn.

Samo je problem jer šalju na naš račun. Bilo je razgovora oko toga zakaj to nije oslobođeno plaćanja, pošta/carina isti k, ali s obzirom da carina i pošta nisu ista služba onda to pismo mora na njihov račun ili naš, a sigurno neće na svoj račun slati.

Ali da, na neki način ispada da plaćamo njihove krive procjene.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 8:24 (foofajter).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Zapravo, to možemo zahvaliti pošiljatelju koji nije stavio račun u paket. Oni ne naplaćuju 25 kn jer su krivo procijenili, već zato što nije priložena potrebna dokumentacija.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
djigibao kaže...

Danas donio postar paket koji je kostao 31$ (javila mi se carina i poslao joj sliku racuna).

Postar kaze da mu platim 110kn, mislim si carinski troskovi.
Uruci mi paket, da mi papir i pozdravimo se.

Gledam kasnije taj papir sa carine i pise da je naplaceno 50kn?...nije mi jasno sta je kostalo jos 60kn?

Znam da je glupo sto nisam odmah pred postarom pogledao pa da ga pitam sta kosta jos tih 60kn...

Da li zna netko mozda sta bi to moglo biti (tih +60kn)?

Znaju svi koji su pročitali FAQ 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-aliexpress-carinjenje-cesta-pitanja/167189.aspx

6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
A tko tebe kao kupca tjera da kupuješ stvari bez računa!?...imaš xy stranica gdje dobiješ narudžbu sa računom pa izvoli, uštedi tih 25 kuna!
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
foofajter kaže...
Nije da naplate krivu procjenu već oni kad šalju zahtjev za računom šalju to pismo valjda preporučeno prioritetno i to košta oko 20 kn.

Samo je problem jer šalju na naš račun. Bilo je razgovora oko toga zakaj to nije oslobođeno plaćanja, pošta/carina isti k, ali s obzirom da carina i pošta nisu ista služba onda to pismo mora na njihov račun ili naš, a sigurno neće na svoj račun slati.

Ali da, na neki način ispada da plaćamo njihove krive procjene.

Yep. A i nije da danas postoji nešto što se zove e-mail pa da zahtjev za dostavu računa ne bi mogli poslati e-mailom, kao što mi račun njima šaljemo mailom...

 

Baš mi inače pred nekoliko dana došlo jedno takvo pismo. Gore je naljepnica Prioritetno / Zrakoplovom.

 

MrBlc kaže...

Zapravo, to možemo zahvaliti pošiljatelju koji nije stavio račun u paket. Oni ne naplaćuju 25 kn jer su krivo procijenili, već zato što nije priložena potrebna dokumentacija.

To bi tako funkcioniralo u svijetu u kojem bi prodavač dao legitimni račun i u kojeg bi se carina mogla pouzdati. A kako se ne mogu pouzdati u cifre koje Kinezi stave na pakete, tako se ne bi mogli pouzdati na cifre na računu pa bi svejedno tražili račun. Prije nekoliko godina imao sam upravo takav slučaj - s jednim paketom bio je zapakiran račun, ali su svejedno tražili račun od mene. Jasno je i zašto - ako bi u pitanju bio krivotvoreni račun, Kineza ne mogu teretiti za to, a mene, tj. ljude iz Hrvatske mogu, znači svrha toga da od tebe traže račun je što onda ti odgovaraš za taj račun kojeg si im poslao.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice