Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.819
|
čitano: 1.149.425
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
birra kaže...

 I meni je nevjerojatno da se ljudi u 2020. još čude kako forumi funkcioniraju. Kad nešto znaš/ne znaš, svratiš, prihvatiš/podijeliš savjet i ideš dalje. Očito još nisu izumrli korisnici koji skaču s teme na temu i pametuju :)



 

Ako ćemo tako kako forumi funkcioniraju, onda se pročita prvi post sa povezanom temom koja je naznačena i na vrhu i dnu stranice, i nađe odgovor :)

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Čudi me da ako imaš tracking number ne možeš nigdje drugdje pratiti.. jedino ako je ona neki S001294235436546 broj. To je sa alija nešto i to nema tracking osim njihovog. Uredno sam sve od trenutka slanja mogao pratiti na https://tnt.posta.hr. Tu sam našao kad je stiglo u Zg, a ovo što ti piše moguće da je u Hr i predano je u HP.

13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
neutrino kaže...

Ima tko iskustva sa narudžbama unazad mjesec dana?

 Ja sam naručio neku torbicu za bicikl 16.6, stiglo još u četvrtak na poštu. Točno mjesec dana dakle. Ali nema pravila, imam još par paketa naručenih prije mjesec-mjesec ipo pa još nisu stigli.

Paketi iz 5. mjeseca su skoro svi stigli i to sve u ovih par dana.

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
birra kaže...
neutrino kaže...

Ima tko iskustva sa narudžbama unazad mjesec dana?

 

Ovdje se javljaju samo oni koji čekaju 3-4 mjeseca. Još si zelen. Vrati se na jesen :D

 Jbga, to ne znači da se situacija ne može promijeniti.

14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
neutrino kaže...

Ima tko iskustva sa narudžbama unazad mjesec dana?

Stvari naručene početkom 6. mj uredno stigle oko 30.6 - 1.7. (3/4). 1 paket još čekam no taj navodno ide vlakom iz Kine pa već je evo 38 mu dan kako putuje.. : )

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2020 16:24 (tuna-1).
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
kbenzema kaže...
birra kaže...

 I meni je nevjerojatno da se ljudi u 2020. još čude kako forumi funkcioniraju. Kad nešto znaš/ne znaš, svratiš, prihvatiš/podijeliš savjet i ideš dalje. Očito još nisu izumrli korisnici koji skaču s teme na temu i pametuju :)



 

Ako ćemo tako kako forumi funkcioniraju, onda se pročita prvi post sa povezanom temom koja je naznačena i na vrhu i dnu stranice, i nađe odgovor :)

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

Stavljaš mi početni post iz nevezane teme (ebay carinjenje??) i očekuješ da te se shvati ozbiljno? :)
Da, znam da to neke teme imaju i da je to prva stvar koja se treba pogledati prije komentiranja. Ali ukoliko tema nema nikakav guide, već je napravljena samo za rasprave oko dotičnog dućana - stvarno misliš da će itko scrollat unazad 36 stranica, kroz sav spam (koji i mi upravo stvaramo) da bi našao odgovor na svoje, još nepostavljeno, pitanje? Samo da se netko ne uvrijedi što je isto pitanje postavljeno 5 stranica prije? Jbg, budimo realni, ti prvi to nećeš napravit u nekoj drugoj temi i mislim da tu naša prepirka završava. 

Isprike na offtopicu. 

9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Dragi kolega, u temi koju sam ti linkao imaš opisano kako pratiti paket što znači da ni sad nisi uspio proučiti već si napisao da ista nema veze s ovom. Ako nema, ne vidim razloga zakaj bi bila i na vrhu i dnu ove teme.

Ali oke, nema smisla dalje
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2020 14:45 (kbenzema).
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
A ti moras shvatiti da obdje niko nije duzan da ti odgovori i da je to dobra volja pojedinca. Ti se ponasas kao da je ovo tehnicka podrska nečega ili nekoga. Ako se neces potruditi i pročitati linkani post nisi ni zasluzio odgovor. Niko nema ni volje mi zelje da kao papagaj piše jedno te isto jer je tebi tesko procitati zadnje dvije stranice....
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Pozdrav ekipa,
Naručio sam nešto 20.5 sa Alia, a po trackingu vidim da od 10.6 stoji u Nizozemskoj. Da li treba otvarati dispute i tražiti povrat novca ili moram čekati da prođe još nekakvih 25 dana što odbrojava u aplikaciji da bih tražio povrat novca?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
U mene je ista stvar, al se pokrenuo paket jucer. Isplati se pricekati jos koji dan.
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
izzy007 kaže...
Pozdrav ekipa,
Naručio sam nešto 20.5 sa Alia, a po trackingu vidim da od 10.6 stoji u Nizozemskoj. Da li treba otvarati dispute i tražiti povrat novca ili moram čekati da prođe još nekakvih 25 dana što odbrojava u aplikaciji da bih tražio povrat novca?

 Ne mozes ni otvoriti dispute dok ti ne prodje rok za isporuku koji ise na aliu....

9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Možeš, otvorio sam više puta, zadnji puta prošli tjedan
9 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

dosao mi sat koji sam narucio 06.03. (skoro 5 mjeseci!!!) i koji je trebao biti poklon za rođendan do 01.05.... Novce sam već dobio natrag, kupio sam drugi sat kod nas i poklonio ga i ne znam sto da sada radim s ovim...? višak mi je, nije pretrerano vrijedan (cca 200kn), što bi trebao biti standardan postupak u ovom slucaju?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Dan1234567890 kaže...

dosao mi sat koji sam narucio 06.03. (skoro 5 mjeseci!!!) i koji je trebao biti poklon za rođendan do 01.05.... Novce sam već dobio natrag, kupio sam drugi sat kod nas i poklonio ga i ne znam sto da sada radim s ovim...? višak mi je, nije pretrerano vrijedan (cca 200kn), što bi trebao biti standardan postupak u ovom slucaju?

 Prema komentarima ovdje:

- Baš me briga, kinezi i tako samo traže načim gdje će nam uzeti koju kunu, tih 200 kn njima ništa ne znači. I prodaš taj sat.

ili

- Javit ću se prodavaću pa nek on nešto izmisli. Obično se predmet ponovno "kupi", platiš prodavaću, a on ne pošalje.

(Znalo se dogoditi da su likovi malo smotani i ponovno pošalju )

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
CyberDemonVZ kaže...
Dan1234567890 kaže...

dosao mi sat koji sam narucio 06.03. (skoro 5 mjeseci!!!) i koji je trebao biti poklon za rođendan do 01.05.... Novce sam već dobio natrag, kupio sam drugi sat kod nas i poklonio ga i ne znam sto da sada radim s ovim...? višak mi je, nije pretrerano vrijedan (cca 200kn), što bi trebao biti standardan postupak u ovom slucaju?

 Prema komentarima ovdje:

- Baš me briga, kinezi i tako samo traže načim gdje će nam uzeti koju kunu, tih 200 kn njima ništa ne znači. I prodaš taj sat.

ili

- Javit ću se prodavaću pa nek on nešto izmisli. Obično se predmet ponovno "kupi", platiš prodavaću, a on ne pošalje.

(Znalo se dogoditi da su likovi malo smotani i ponovno pošalju )

Sat je meni potpuno nepotreban jer sam kupio drugi i poklonio ga. mislim da bi bilo ispravno vratiti prodavacu ovaj, samo ne znam kako to ide sa poštarinom i koliko cca plaćam našu poštarinu za slanje sata natrag u kinu?

 

nije mi baš opcija da plaćam nešto što mi ne treba...😬

12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Dan1234567890 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Dan1234567890 kaže...

dosao mi sat koji sam narucio 06.03. (skoro 5 mjeseci!!!) i koji je trebao biti poklon za rođendan do 01.05.... Novce sam već dobio natrag, kupio sam drugi sat kod nas i poklonio ga i ne znam sto da sada radim s ovim...? višak mi je, nije pretrerano vrijedan (cca 200kn), što bi trebao biti standardan postupak u ovom slucaju?

 Prema komentarima ovdje:

- Baš me briga, kinezi i tako samo traže načim gdje će nam uzeti koju kunu, tih 200 kn njima ništa ne znači. I prodaš taj sat.

ili

- Javit ću se prodavaću pa nek on nešto izmisli. Obično se predmet ponovno "kupi", platiš prodavaću, a on ne pošalje.

(Znalo se dogoditi da su likovi malo smotani i ponovno pošalju )

Sat je meni potpuno nepotreban jer sam kupio drugi i poklonio ga. mislim da bi bilo ispravno vratiti prodavacu ovaj, samo ne znam kako to ide sa poštarinom i koliko cca plaćam našu poštarinu za slanje sata natrag u kinu?

 

nije mi baš opcija da plaćam nešto što mi ne treba...😬

 Ne znam koliko je slanje. Pretpostavljam oko 100kn.

 

Možda je netko vraćao pa će znati.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ako te baš toliko dere poštenje, lijepo prodavaču uplati iznos preko PayPal-a ili pola iznosa, zadovoljan on a i ti možeš mirno spavati! ✌️
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 9:52 (Mali322).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Evo mene zanima, što točno znači "If your order does not arrive on 2020-08-20 , you can apply for a refund by opening a dispute." Dakle ja moram čekat da mi završi taj buyer protection da ja mogu dobit refund za nešto što nije stiglo? Jer svaki put kad probam stvait only refund za stvar koja NIJE došla, podudara se s datumom koji odgovara završetku buyer protectiona tog predmeta. Molim vas recite mi dali da čekam do kraja, jer kažu da nikad nije dobro da buyer protection iscuri
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
ekaeo kaže...
Evo mene zanima, što točno znači "If your order does not arrive on 2020-08-20 , you can apply for a refund by opening a dispute." Dakle ja moram čekat da mi završi taj buyer protection da ja mogu dobit refund za nešto što nije stiglo? Jer svaki put kad probam stvait only refund za stvar koja NIJE došla, podudara se s datumom koji odgovara završetku buyer protectiona tog predmeta. Molim vas recite mi dali da čekam do kraja, jer kažu da nikad nije dobro da buyer protection iscuri

 Kako mislis nije dobro?

Moras cekati da istekne i onda otvoris dispute i dobijes pare nazad. Alixpres nije mjesto za kupovinu kome se zuri.....

3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Aha, znači čekam da to istekne, gledao sam neke videe, svi kažu pazi da ti buyer extension ne istekne, čekam ovo sranje već 70 dana, pa sam zamolio ovog da mi extenda taj buyer protection, a nisam shvatio da treba čekat, jer kako mi je on sad produžio to, promjenio se datum kad mogu otvoriti dispute, dok sam ja mislio produžit buyer protection ne bi li dobio više vremena za otvorit dispute, hvala
8 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Jel kupovao neko nedavno sa Yougeek, Goldway ili Realme store-a ?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Moze se otvoriti disoute i odredjeni period nakon isteka roka....
9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Kad to istekne ili ako si sam označio da je stiglo, nakon toga imaš 15 dana za dispute
3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
puno hvala
3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
hvala
3 godine
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Bok ekipa!

 

Treba mi doći paketić iz Kine, naručio sam stvari 8.7. i po tracking numberu je taj paket već 13.8. bio u Nizozemskoj(NLAMSE AMSTERDAM E - Item received).

Sljedeći update je bio 23.7.(NLHAGA DEN HAAG A POSTNL IMEC - Item received).

 

Koliko sam skužio svima kojima je paket došao u NLHAGA DEN HAAG A , isti dan ili najkasnije sljedeći radni dan im je bio poslan za HR(NLHAGB DEN HAAG B ).

Znam da ne mogu očekivati da mi paket iz Kine dođe za 3 tjedna u ovim vremenima, ali me zanima samo jel to normalno da paket toliko 'zapne' u NLHAGA DEN HAAG A ili je možda došlo do nekih komlikacija?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ajde se samo smiri i polako...danas je 30.07.2020 a tebi je paket već od 13.08.2020 u Nizozemskoj i tebi je već previše čekati!?
Nešto si pobrkao ali da ne duljim, paketi koji dođu do Nizozemske znaju čekati na otpravu(slanje) i po dva mjeseca, iz vlastitog iskustva ali na kraju ipak svi dođu tako da, samo polako i smireno!
3 godine
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ma ne hahah nije meni dugo čekati, već sam mislio akoje neki potencijalni problem nastao...puno hvala na odgovoru 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mbaksa kaže...

Baš sam se pitao tko uopće kupuje te SSD-ove... I sam sam u nekoliko navrata razmišljao o njima, ali više zbog toga jer me zanimalo kakvi su i da ih otvorim i vidim što je u njima. Međutim, nikad se nisam odvažio na kupnju jer zapravo mi se nikad nisu činili jeftinima. Mislim, ako ti carina to zaustavi i traži račun, koštat će te jednako ili više nego da si kod nas u dućanu kupio SSD neke poznate marke, s trogodišnjom, lako ostvarivom garancijom. Ako ne zaustavi, jesi nešto "profitirao" na račun cijene, ali i dalje je to neprovjerena marka i upitno je možeš li ostvariti garanciju. Ne znam... Jednostavno iz moje perspektive nisu dovoljno jeftini da bi se išlo u taj rizik. Al tko voli, nek izvoli. 

 Imaju i oni svojeg konja za utrku, kontroleri su upitni jer nisu transparentni u speksama

 

https://www.anandtech.com/show/15714/ymtc-introduces-128-layer-1-33tb-qlc-3d-nand

12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Postoji li kakav AliExpress tracker?

Ne znam kak bi to išlo, jer se pod jednim predmetom može odabrati više proizvoda, a na početnoj stranici je uvijek prikazan najjeftiniji.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice