Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.820
|
čitano: 1.151.872
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Nizozemska, 99%. Naročito ako imaš NL kao zadnja slova tracking-a. Takav broj možeš onda pratiti i preko naše pošte.

Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
online
Aliexpress nekoliko pitanja

Paketi sa NL brojem vam dolaze kroz 20 dana (sto je super brzo s obzirom na situaciju). 

Meni danas dosao jedan. 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

https://www.aliexpress.com/item/4001161059930.html

 

Narucio ovaj autoradio, trazio sam da se moze naruciti iz DE, a ovaj dila iz DE.

 

Prvo mi je stavio nekakav kineski tracking broj koji nije vodio nikud, pa je sad stavio nekakav

DPD tracking broj iz Belgije, al mu se status ne mjenja, kao da nikad paket ni nije preuzet u Belgiji,

niji niti poceo "putovanje".

 

Naruceno 08.01.2021., a koliko znam, 10 dana ne treba od DE do AT nikako.

 

Ocito da je nesto smuljano i da cu morati traziti refund.

 

Ovako pise pod opisom narudzbe:

Your order should arrive within 2-5 Days, Factors such as delayed logistics and customs clearings may have an impact on the delivery time.
1. If your order does not arrive on 2021-02-02 , you can apply for a refund by opening a dispute.

 

Dakle za 2 tjedna otvorim dispute, pa da mi vrati lovu, da narucim od nekog drugog.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

LINK

 

Hajde ovdje probaj sa tim DPD tracking-om. Ja sam samo ovdje uspio pratiti kad sam naručio telefon preko Alija, a išao je iz francuskog skladišta, isto DPD tracking. Stranica mi je davala točne podatke.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 14:54 (Dardevil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

DPD
09 Jan 2021 16:35
Order information has been transmitted to DPD. DPD data centre

 

Isti drek, svuda isto, nije se pomaklo niti ista.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 17:59 (Čitatelj).
16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

I meni je telefon neko vrijeme "stajao", tj. ja pretpostavljam da je bilo prvo dostava Kina - skladište Francuska, pa tek onda DPD. Možda je to i kod tebe slučaj. Meni bilo bitno da se vodi kao dostava unutar EU da izbjegnem carinu i davanja.

 

EDIT: evo provjerio, 27.11. plaćen telefon, 7 days delivery, do 03.12. nije bilo pomaka, tek se tada vidjelo na onoj stranici, na Aliju nije bilo pomaka ni tada. Mobitel isporučen 09.12.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 20:36 (Dardevil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Zar više ne radi www.tnt.posta.hr?
Kome je to smetalo?
Tu su donekle bile realne informacije s paketima koji su stigli izvana.
Zaključili su da se neke informacije predugo repriziraju tu, pa su je maknuli.
Bila je ažurnija od službene HP-ove stranice. Valjda je radila pomutnju.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ekipa imam problem juče naručio jedan dio za auto plastika 14 eura, danas ujutro piše na pošiljci Status:Finished 

Ima ko kakva iskustva sa tim jer vidim da spor mogu odma započeti jer se bojim da nebi neko vrijeme prošlo pa ona nebudem nista mogao učiniti

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Rok je 15 dana ako se ne varam, piše ti negdje sigurno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
AmonZero kaže...

Paketi sa NL brojem vam dolaze kroz 20 dana (sto je super brzo s obzirom na situaciju). 

Meni danas dosao jedan. 

U pravilu.

 

Meni sutra dolazi paket naručen 26.11., a tri paketa još nisu skenirana u Nizozemskoj, jedan od 25.11., a dva od 04.12. Ostali iz tog perioda uredno došli, a sutra su na dostavi i dva naručena 27.12., te ih je dosta naručenih u 1. mjesecu ili u sortirnici ili na putu iz NL za HR.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
AmonZero kaže...

BTW

Danas mi je dosao paket sa BE oznakom. 54 dana.

Dolaze HP-om ili?

 

Meni je jedan trenutno u distribution fazi:

  • Jan 14 2021 12:20 pm - Item in distribution phase
  • Jan 08 2021 01:56 pm - Departure from office of exchange
  • Dec 22 2020 06:52 am - Your international parcel is ready to be handled by bpost
  • Dec 22 2020 06:52 am - Arrival at facilities
  • Dec 22 2020 06:50 am - Item deposited to local postal operator

 

Međutim, još ga HP praćenje ne hvata, dok NL čim se pojavi na postnl.post, odmah prikazuje i na HP.

 

Znaš li u kojoj fazi ti se pojavio na HP praćenju?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Ak je HP Hrvatska posta, onda da.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Danas mi stigla tri paketa, naručeno 25.10. - 22.11. - 06.12.

 

Taman sam stigao prekinuti dispute za onaj prvi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Stigao mi jedan UA VU paket, naručeno krajem devetog mjeseca, već sam ga odavno prekrižio i kupio na drugom mjestu... 

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Aliexpress nekoliko pitanja

Meni danas dosla dva paketa, jedan kraj devetog LPxxx bez iceg na kraju , i jedan 27.10. takoder LPxxx bez icega na kraju. Neki dan mi dosao UG....BE s kraja deveetog mjeseca.

Wolt 30kn kupon: GKD47
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Dardevil kaže...

I meni je telefon neko vrijeme "stajao", tj. ja pretpostavljam da je bilo prvo dostava Kina - skladište Francuska, pa tek onda DPD. Možda je to i kod tebe slučaj. Meni bilo bitno da se vodi kao dostava unutar EU da izbjegnem carinu i davanja.

 

 

Javi mi se danas kinez, kaze da salju iz kine na skladiste u DE, preko BEL.

Dakle ono sto je napisao da ce dostava trajati 2-5 dana, to kad stigne u DE,

a do tad se moze provuci na 60 dana...

 

Sranje, da sam znao, mogao sam proci bez placanje dostave DPD-a,

jer me dodje na isto.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Danas mi je overseas dostavio paket s alija, prvi put da se to dogodilo.

Vec sam pomislio da ce mi deknut neke nadoplate ali nisu.

Tracking broj zavrsava sa YP

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Uspije li tko kupiti šta na onoj akciji u 9 ujutro?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja
Jos 4.10. narucio sam nekih 7-8 stvari s AliExpressa, ali jos nista nije doslo. Za sve pakete jos od polovice ili kraja 10. mjeseca stoji Arrive at destination country.

U meduvremenu sam za sve podigao Dispute request i svi su odbijeni iz razloga sto je po njima prema trackingu sve stiglo do nase poste.

Na stranicama poste nema informacija za niti jedan dobiveni tracking broj (npr. LP00411220163200), a Ali za refund trazi potvrdu od strane nase poste da oni taj paket nisu dobili, sto posta nece izdati (kontaktirao sam ih telefonski).

Uz sve to jos je postanski ured stradao u potresu i sada tko zna sto je sa svime time.

Ima netko savjet sto napraviti?
 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ko tu koga je** 

Neučeno prije 2 dana danas piše da je dostavljeno na adresu

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 17:41 (Mrvaaa).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

ista situacija i kod mene...vise od mjesec dana mi stoji na trackingu da je stiglo u Hrv za nekoliko itema narucenih jos u 11. mj...

3 godine
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Pozdrav,
Paket mi zavrsava na NL i dosao je u hrv ima 7 dana, vec 5 dana on putuje prema unutrasnjem prometu, da li se jos nekome to dogodilo?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

YES... Meni za 2 paketa iz 11. tog miseca. Jedan mi je došao... Ovi poštari lijeni kao uvijek za popeti se na 6.ti kat pa mi je papirić ostavio da od idućeg dana mogu preuzeti paket.... Strašno. Svaki put isto. Pa pozvoni mi. Vidi bar jer sam doma, imamo parlafon 

everyday i'm shuffling...
15 godina
odjavljen
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Evo, meni jučer došlo 5 paketa.

 

3 preko NL, što sam i očekivao, jedan s ebaya SY... koji od 29.11. stoji u arrived to destination airport, te jedan s Alia LP... naručen 27.11.

 

 

Od problematičnih imam:

- 3 NL paketa, od kojih je jedan naručen 25.11., zadnji update 05.12., te dva od 04.12. kojima je zadnji update 15.12. Sva tri u "The item is ready for shipment"

- Jedan UD...YP koji stoji u transitu od 20.11., a 16.11. je dobio Last mile=> destination country post, number US...UZ (ovaj broj se nigdje ne prikazuje kao validan) - doduše, ovo je eBay

- Jedan RY...CN koji izgleda nikad nije ni napustio Kinu (zadnji status: Dec 14 2020 09:26 am Item Returned from Customs? CHINA-POST Zhengzhou)

- Jedan RY...CN koji se vuče ko blato (15.01. je došao u transiting airport, a prije toga je 32 dana proveo "u letu")

- Jedan UG...BE koji je navodno poslan iz Belgije za Hrvatsku, ali ga HP tracking još ne vidi (Bpost kaže 08.01. poslan, 14.01. in distribution phase)

 

Svi ostali su NL i redovito se ažuriraju...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Gdje je ovo paket dosa na carinu u nizozemsku ili hrvatsku?
Na track and trace jos uvijek pise da je u nizozemskoj
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Luka123 kaže...

YES... Meni za 2 paketa iz 11. tog miseca. Jedan mi je došao... Ovi poštari lijeni kao uvijek za popeti se na 6.ti kat pa mi je papirić ostavio da od idućeg dana mogu preuzeti paket.... Strašno. Svaki put isto. Pa pozvoni mi. Vidi bar jer sam doma, imamo parlafon 

 Da pretpostavim, Osijek?

 

Prijateljici lik zvonio na interfon (živi na 4. katu), ona otrčala do vrata, na interfonu nitko, pred vratima papirić da mora pokupit paket.

Say hello to my little friend
15 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

U pravilu bi trebalo značiti da je prošao HR carinu. Što ti tu kaže: https://posiljka.posta.hr

 

Ovako niti znamo s koje je stranice screenshot niti što se događalo. Za kinesku poštu mi na aftership pokazuje i prolazak kroz kinesku izvoznu carinu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Po dijelu ovog ss men to izgleda ko da je otisao kod nas na carinu. 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
3 godine
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Evo slike s Vaseg linka
15 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Kad je kod nas na carini, tu bi se trebalo vidjeti.

 

Možeš pokušati i https://postnl.post - to će ti dati suvisliji podatak (ali samo za NL tracking). Vrlo vjerojatno će pisati "The item has arrived in the country of destination" - to znači da je došlo u HP, ali još nije raspakirano/skenirano.

 

Ako sam dobro ubrao svoje pošiljke, na HP praćenje pokazuje "NLHAGB DEN HAAG B POSTNL IMEC - Pošiljka je otpremljena u inozemstvo"  od trenutka kad nizozemci pošalju u sortirnicu do trenutka kad HP skenira pošiljku.

 

U prilogu su dva primjera koja na HP-u pokazuju isto kao i tvoja pošiljka - jedan je već u HR, a drugi u NL sortirnici.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 17:22 (MrBlc).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice