Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.819
|
čitano: 1.150.094
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
CyberDemonVZ kaže...
alen4430 kaže...

 Da, i meni je bilo za jedan RGB ventilator. Nažalost kada je došao bio je skroz polomljen, pinovi su falili, uopće nije svijetlio. ...

 

Omg

 

Jesi tražio povrat love? Ak da, jesi dobio?

 Da, baš me neugodno iznenadilo. Imam preko 300 narudžbi sa Aliexpressa i do sada mi nikad nije bila ovakva situacija. Seller je bio korektan, poslao sam mu slike problema i video da ne radi, i poslao mi je povrat novca. Ma da sam mogao birati i između ponovnog slanja ili povrata novca, ali s obzirom da mi je dosta dugo putovao paket, odabrao sam refund.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
11 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Narucio sam Mi band 5 i iz Kine/hong konga je zavrsio u Singapuru i tam vec stoji 3 tjedna, bar po trackingu.

Isti dan sam narucio od par razlicitih prodavaca i zamjenske narukvice za Mi band i sve je doslo.

Ne kuzim kaj su slali u Singapur, a ne direkt ko obicno iz Kine.

Standardan Aliexpress shipping

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
vex3855 kaže...

Narucio sam Mi band 5 i iz Kine/hong konga je zavrsio u Singapuru i tam vec stoji 3 tjedna, bar po trackingu.

Isti dan sam narucio od par razlicitih prodavaca i zamjenske narukvice za Mi band i sve je doslo.

Ne kuzim kaj su slali u Singapur, a ne direkt ko obicno iz Kine.

Standardan Aliexpress shipping

 

Meni su neki paketi stizali direktno iz Kine, neki preko Singapura, Engleske, Italije a zadnji koji je dosao ovaj tjedan je isao preko Nizozemske.

Dakle, ovisi vjerojatno o ruti koja je trenutna. Ovaj zadnji je stajao 2 tjedna u Nizozemskoj prije nego su ga poslali za HR

11 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
tutanjkamen kaže...
vex3855 kaže...

Narucio sam Mi band 5 i iz Kine/hong konga je zavrsio u Singapuru i tam vec stoji 3 tjedna, bar po trackingu.

Isti dan sam narucio od par razlicitih prodavaca i zamjenske narukvice za Mi band i sve je doslo.

Ne kuzim kaj su slali u Singapur, a ne direkt ko obicno iz Kine.

Standardan Aliexpress shipping

 

Meni su neki paketi stizali direktno iz Kine, neki preko Singapura, Engleske, Italije a zadnji koji je dosao ovaj tjedan je isao preko Nizozemske.

Dakle, ovisi vjerojatno o ruti koja je trenutna. Ovaj zadnji je stajao 2 tjedna u Nizozemskoj prije nego su ga poslali za HR

 Jel se mozda sjecas dal je i tebi cekao par tjedana u Singapuru?

Nikak da krene od tamo.

Da se bar nesto promijeni u trackingu pa bar dobijem dojam da se nesto desava, a ovak sam stoji vec 20 dana i svaki dan uzalud provjeravam tracking :D

12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Ne sjecam se tocno ali nije bilo sigurno par tjedana, mozda 5-6 dana.

No cesto mi se znalo dogoditi da tracking ne radi dobro pa pokazuje da roba stoji negdje a meni je postar donese na vrata :).

Nemoj se opterecivati sa time nego prati rok za urucenje da ti ne istekne.

ukoliko ne dobijes u tom roku robu onda pokrenes dispute.

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

thx

Proslo mi je onih nekih 20tak dana u kojem su napisali da ce doci, jel sad radim dispute ili nakon kaj prođe onih nekih 90 dana koje aliexpress navodi?

12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
vex3855 kaže...

thx

Proslo mi je onih nekih 20tak dana u kojem su napisali da ce doci, jel sad radim dispute ili nakon kaj prođe onih nekih 90 dana koje aliexpress navodi?

 

Nakon sto prodje 90 dana.

Aliexpress ce ti poslati par dana prije isteka roka e-mail sa obavijesti da rok za urucenje istice.

 

No vjerojatno ces prije toga vec dobiti paket.

12 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Naše lupine sada naplaćuju i kada paket zadrže na carini, a nije podložan carinjenju. Došla mi je obavijest, pošaljem izvadak sa banke i link na webshop gdje se vidi da je plaćeno 100kn i onda oni proslijede na poštu sa računom na 23kn za troškove. 

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mzopg kaže...

Naše lupine sada naplaćuju i kada paket zadrže na carini, a nije podložan carinjenju. Došla mi je obavijest, pošaljem izvadak sa banke i link na webshop gdje se vidi da je plaćeno 100kn i onda oni proslijede na poštu sa računom na 23kn za troškove. 

 Mislim da su lupine oduvijek

Ovo su meni odigrali prošle godine.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Sto ocekivati od feudalne drzave. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Još uvijek slabije pregledavaju male pakete? Treba mi doći nešto relativno malo (kutija 7x7x3cm) 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
footballer kaže...

Još uvijek slabije pregledavaju male pakete? Treba mi doći nešto relativno malo (kutija 7x7x3cm) 

 Da. Za vrijeme Corone mi je sve manje prošlo, neovisno o vrijednosti.

Sretno :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2020 15:52 (CyberDemonVZ).
13 godina
odjavljen
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ma stavio je tip vrijednost $12 pa mislim da će bit ok ali s ovim našim divljacima nikad ne znaš

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mzopg kaže...

Naše lupine sada naplaćuju i kada paket zadrže na carini, a nije podložan carinjenju. Došla mi je obavijest, pošaljem izvadak sa banke i link na webshop gdje se vidi da je plaćeno 100kn i onda oni proslijede na poštu sa računom na 23kn za troškove. 

Takva je situacija već nekoliko godina.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mbaksa kaže...
mzopg kaže...

Naše lupine sada naplaćuju i kada paket zadrže na carini, a nije podložan carinjenju. Došla mi je obavijest, pošaljem izvadak sa banke i link na webshop gdje se vidi da je plaćeno 100kn i onda oni proslijede na poštu sa računom na 23kn za troškove. 

Takva je situacija već nekoliko godina.

Ovo je prvi put da su mi to naplatili pa nisam znao za tu tarifu. Do sada bi ispunio podatke i poslao na mail i paket bi normalno stigao bez ikakvih dodatnih troškova.

Sada 23kn + 6kn ležarina za dva dana.  

3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
E ekipa kaj ovo znaci 19.8., kaj bu krenulo za hrvatsku uskoro?
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

https://tnt.posta.hr/

 

14.08.2020 03:23:00 NIZOZEMSKA NLAMSE Prijam pošiljke

 

 

Kod mene je nedavno bio ovakav slučaj:

 

23.07.2020 06:34:00 NIZOZEMSKA NLAMSE Prijam pošiljke

05.08.2020 19:57:00 NIZOZEMSKA NLHAGA Prijam pošiljke

07.08.2020 07:44:00 NIZOZEMSKA NLHAGB Pošiljka stavljena u vreću

10.08.2020 21:02:07 HRVATSKA HRZAGB ZAGREB 10003 Prispijeće u izmjeničnu poštu

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2020 10:09 (kbenzema).
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Sad će nekoliko dana biti u Amsterdamu, nakon toga ide za Haag. Iz Haag-a onda kreće za Hrvatsku..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
8 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Naručio sa Yougeek shopa Aliexpress i još nema tracking skoro tjedan dana.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozz, otvorio sam dispute i zatrazio refund ali mi je seller ovo poslao. Jel ima kakve mogucnosti da me zajebe?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Da ak zatvoris dispute, odjebi ga i trazi pare nazad.

13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Mislim da je pravilo da ako jednom otvoriš dispute, da ga ne zatvaraš, jedino ako baš vjeruješ prodavaču.

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
maxy0 kaže...

Pozz, otvorio sam dispute i zatrazio refund ali mi je seller ovo poslao. Jel ima kakve mogucnosti da me zajebe?

Poprilične. Traži da zatvoriš dispute i još želi 5 stars.
Ja to rješavam, otvorim dispute, dobijem natrag novce i naručim ponovno. Ovo je pitanje da li će poslati, može i fake tracking broj dati, i nemaš buyer protection više nakon što ti istekne za trenutni artikl.

 

No možda bude fer i zaista ti pošalje. Eto, tvoja odluka jesi li spreman riskirati :)

14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Tako sam i rjesio, rekao sam da necu i da mi vrati novce i da cu ga onda ocijeniti

http://trakt.tv/user/MjezZza
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
maxy0 kaže...

Pozz, otvorio sam dispute i zatrazio refund ali mi je seller ovo poslao. Jel ima kakve mogucnosti da me zajebe?

 Probao sam dva puta to napraviti na nekim nevažnim stvarima od nekoliko centi.

Što misliš koliko mi je artikala došlo?

Da, 0.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Samo da se pohvalim da su mi došle dvije pošiljke, jedna naručena 08.07 a druga 30.07...ja zadovoljan!...i da potrvrdim još jednom, od kad god naručujem od Kineza, jedno 7-8 godina, preko 150 naruđbi sigurno, sve do jedne su došle a one šta su kasnile previše uvijek sam dobio povrat a poslije bi i naruđba došla i u većini slučajeva vratio bi novac trgovcu preko PayPal-a...možda je ipak samo sreća u pitanju ili nije!?...sretno svima!
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
dv14 kaže...

Mislim da je pravilo da ako jednom otvoriš dispute, da ga ne zatvaraš, jedino ako baš vjeruješ prodavaču.

 Ja sam to jednom napravio i naravno zaj*bo me je. Niti novog proizvoda niti para. Bilo 8$. Ne zatvaraj disput, moj savjet!

Steam: nuketown | PSN: berologic | Facebook: Bernard Šaško
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Bok. Kako ono ide kad ne sjednu novci od disputea? Nekakv broj treba nesto za banku? ima po temi al se ne sjecam kako se zove to. Narucio sam LED traku prije puno vremena, odobrili mi refund prije mjesec i pol/dva ali nista nije sjelo. Saljem selleru poruke ne odgovara nit seena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Pogledaj da li su ti uplatili s datumom kupnje toga što nije došlo
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Mislis u banci ili na aliexpressu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice