Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.824
|
čitano: 1.153.401
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Meni od 13 paketića tek 3 došlo. Sad sam počeo tražiti refund. Ali prodavači me zavlače kad pokrenem dispute. Recimo u privatnu poruku mi pošalje da mi vraća novce i da ako dođe paketić neka si to zadržim, a u disputeu predlaže neka zatvorim dispute i da još čekam mjesec dana. WTF?
90 dana je prešlo, a krajnji rok je 14 dana za zatražiti novce natrag.

Uglavnom treba se natezati s njima, ne vraćaju tako srdačno novce.

Steam: nuketown | PSN: berologic | Facebook: Bernard Šaško
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Baš sam pričao s kolegom, on u prosjeku po dva tjedan čeka refundove u zadnje vrijeme, ali svi prošli.

Meni isto prošli tjedan bio refund, nakon 5 dana od kad sam tražio, i još sad 3-20 dana dok sjedne na račun.

 

Zanimljivo, meni manje-više sve došlo, a imao sam konstantno narudžbe u svim mjesecima, jedino kaj je trajalo puno duže, ali u zadnje vrijeme se stabiliziralo.

 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Kako nam je sposobna posta, jos nije doma dosao, sve mi se cini da je zagubljen negdje

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Još 6.5 sam dobio spor i poslali su mi refund jer mi pošiljka nije stigla a naručio sam još u 2. mjesecu. Međutim, povrat mi još uvijek nije sjeo na račun. Dobio sam od Alija nekakav ARN broj i poslao sam banci (RBA) upit na mail s tim brojem pa ćemo vidjeti što će reći.

 

S Ebayom (Paypalom) nikad nisam imao takvih problema.

 
1 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
motaro1989 kaže...

Još 6.5 sam dobio spor i poslali su mi refund jer mi pošiljka nije stigla a naručio sam još u 2. mjesecu. Međutim, povrat mi još uvijek nije sjeo na račun. Dobio sam od Alija nekakav ARN broj i poslao sam banci (RBA) upit na mail s tim brojem pa ćemo vidjeti što će reći.

 

S Ebayom (Paypalom) nikad nisam imao takvih problema.

 Javi što se događalo. Možda zatreba i nekom od nas.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Tony1999 kaže...

Kako nam je sposobna posta, jos nije doma dosao, sve mi se cini da je zagubljen negdje

Nemoj toliko uzimati u obzir tracking. Postal.ninja tracking mi je pokazivao navedene lokacije pod destination country. Tako da, možda ti još nije ni stiglo u ZG.

12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2020 16:23 (bezimeni).
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
motaro1989 kaže...

Još 6.5 sam dobio spor i poslali su mi refund jer mi pošiljka nije stigla a naručio sam još u 2. mjesecu. Međutim, povrat mi još uvijek nije sjeo na račun. Dobio sam od Alija nekakav ARN broj i poslao sam banci (RBA) upit na mail s tim brojem pa ćemo vidjeti što će reći.

 

S Ebayom (Paypalom) nikad nisam imao takvih problema.

 Refund najcesce sjedne na isti datum kad je i placeno tak da bi trebo provjerit ispisnza drugi mjesec. Mozda ovo vec znas ali reko da napomenem je sam se i sam tak jednom zeznuo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2020 16:26 (bezimeni).
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
bezimeni kaže...
motaro1989 kaže...

Još 6.5 sam dobio spor i poslali su mi refund jer mi pošiljka nije stigla a naručio sam još u 2. mjesecu. Međutim, povrat mi još uvijek nije sjeo na račun. Dobio sam od Alija nekakav ARN broj i poslao sam banci (RBA) upit na mail s tim brojem pa ćemo vidjeti što će reći.

 

S Ebayom (Paypalom) nikad nisam imao takvih problema.

 Refund najcesce sjedne na isti datum kad je i placeno tak da bi trebo provjerit ispisnza drugi mjesec. Mozda ovo vec znas ali reko da napomenem je sam se i sam tak jednom zeznuo.

 To apsolutni nikakve veze nema. Ako je tebi tako sjelo cista slucajnost....

14 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Skinite si na mobitel aplikaciju Parcels. Daje puno detaljnije informacije o trackingu za Cainiao, Yanwen i ostale "crap" dostave koje koristi AliExpress

Moj PC  
0 0 hvala 3
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Nisam dobio item, i sad imam onih 15dana za dispute. E sad kad ocu napravit dispute trazi me da odaberem nes od sljedecg, ali nista nije tocno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Logistics odaberi, i onda ce ti doci da nisi jos dobio.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Moli se pomoć. Naručen je mob sa alija, i veli prodavač da ga trenutno nema i da će biti uskoro raspoloživ. Nisam želio čekati pa sam promijenio u drugi model kojeg ima, taj drugi je jeftiniji i dogovorimo koliko će mi vratiti. Mob će uskoro stiže i sad mene zanima na koji način oni meni vraćaju razliku?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
davor333 kaže...
Moli se pomoć. Naručen je mob sa alija, i veli prodavač da ga trenutno nema i da će biti uskoro raspoloživ. Nisam želio čekati pa sam promijenio u drugi model kojeg ima, taj drugi je jeftiniji i dogovorimo koliko će mi vratiti. Mob će uskoro stiže i sad mene zanima na koji način oni meni vraćaju razliku?

 Djelimicni refund

13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Za to moram otvarati dispute? Xiaomi mi store je u pitanju.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
davor333 kaže...
Za to moram otvarati dispute? Xiaomi mi store je u pitanju.

 Pa ako si dogovorio sa prodavacem ne treba dispute a ako ne ispostuje onda da....

9 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Stvar naručena 4.4 poslana tek danas ("proradio" tracking broj).. Tražio sam refund prije koji dan, sumnjivo mi nešto..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ne kuzim, u srcu korone kad je harala 2. i 3. Mjesec svi paketi su mi normalno dolazili, a evo sad niti jedan ne dolazi, svi kasne

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Meni je prekjucer dosao paket narucen 29.2.....

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Uh meni jos nije...
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Je li se meni samo cini, ili je puno trgovina digla postarinu za hrvatsku? Narucio neko svjetlo za bicikl, javlja se seller da uplatim dodatni 1dolar kao zbog troskova slanja u nasu drzavu. Gledam ruter sam narucio frendu prije mjesec dana, platio postarinu 1.5$, sada je 16$...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Svi su digli poštarine. Za BiH više niko na Aliju ni na Banggoodu ne nudi nikakvu opciju osim DHL pošiljke. Nema poštarine ispod 20 dolara, a zna ići i preko 100.

Valjda će se vratiti sve na staro kada završi ovo sranje sa koronom.

7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Da, za mnoge stvari nemaju više jeftinijih shippinga, a nekaj mi se čini da sam nakon par puta kaj sam na aplikaciji na mobitelu kliknuo isti item pa izašao i opet kliknuo dobio mogućnost jeftinijeg shippinga.

Ili mi mozak stvara deluzije...

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
fer-de-lance kaže...

Da, za mnoge stvari nemaju više jeftinijih shippinga, a nekaj mi se čini da sam nakon par puta kaj sam na aplikaciji na mobitelu kliknuo isti item pa izašao i opet kliknuo dobio mogućnost jeftinijeg shippinga.

Ili mi mozak stvara deluzije...

 

 dogada se to i meni, i kad stavim u kosaricu na kraju pise ili ne moze shippat u hrvatsku ili promijeni cijenu

7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Baš sam išao provjeriti, imam desetak narudžbi, sve sam uzeo s free shippingom , i od svih tih sad samo tri imaju dostupan free shipping.

Premda, zadnje kaj sam naručivao (u subotu) ima još i dodane nove mogućnosti shippinga kojih nije bilo, ali su skupe.

Bit će da su kinezi puno spušili na refundima pa sad jedino ovak...

 

edit: baš gledam, sad mi je za zadnji item rok za dostavu 90 dana...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2020 20:50 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pocinjem biti polako uvjeren da se svi ovi paketi jeftinijeg shippinga bez pravog internacionalog tracking broja skupljaju u HP-u i završe vjerojatno u kanti za smeće.Jest da su to oni kvazi tracking brojevi pa je upitna i ispravnost istih, ali opet sumnjivo.Prilažem dvije slike, imam još paketa sa istim statusom.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Danas dobijem mail od alia da je arrived at destination country, na hp track and trace pise da broj ne postoji a 17track javlja. Paket naručen 01.05.
Pingu ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

I moja dva naručena paketa su stigla navodno u Hrvatsku.

 

Po iskustvu koliko se sad čeka dostava do vrata?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
amd freak kaže...

I moja dva naručena paketa su stigla navodno u Hrvatsku.

 

Po iskustvu koliko se sad čeka dostava do vrata?

 Ja zadnja dva mjeseca u prosjeku čekam oko 2-3 tjedna. Također sam primijetio da mi paketi dolaze "u grupama", recimo jedan paket dođe 5.5. u Hrvatsku, drugi 20.5., a poštar ih donese skupa na adresu. Ovo mi se dogodilo već par puta ove godine. Možda daju prioritet onima koji imaju više paketa?

12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
amd freak kaže...

I moja dva naručena paketa su stigla navodno u Hrvatsku.

 

Po iskustvu koliko se sad čeka dostava do vrata?

 Najbolje zaboravi na paket, pa će te iznenaditi kad stigne :(

 

Meni je jedan stigao u hr prije mjesec dana i još ga nema. Vjerojatno nikad ni neće stići.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice