Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.819
|
čitano: 1.149.482
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Znaci nece to tako skoro😀
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

evo da se ja ubacim s jednim malo težim pitanjem.

Naručio bi nekoliko stvari od istog sellera. Za neke stvari piše rok dostave 14-22 dana a za druge 30-50 dana. Različite su i cijene poštarine.

Jel budu to odvojeni paketi ili bude (moj optimizam) stiglo sve u prvom paketu 14-22 dana?

Ili moram nadoplatiti (ali onda mi je vrijednost robe 9$ a poštarina 16$, nema smisla...)?

Jel tko tako naručivao? Kako to u praksi funkcionira?

evo slike košarice, prema tome se čini kao da bude više paketa...

[URL="http://goo.gl/KpG4TT"]ANKETA[/URL] o kineskim mobitelima i [URL="http://goo.gl/xLCF5F"]REZULTATI[/URL] ankete
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
vlovrec kaže...

evo da se ja ubacim s jednim malo težim pitanjem.

Naručio bi nekoliko stvari od istog sellera. Za neke stvari piše rok dostave 14-22 dana a za druge 30-50 dana. Različite su i cijene poštarine.

Jel budu to odvojeni paketi ili bude (moj optimizam) stiglo sve u prvom paketu 14-22 dana?

Ili moram nadoplatiti (ali onda mi je vrijednost robe 9$ a poštarina 16$, nema smisla...)?

Jel tko tako naručivao? Kako to u praksi funkcionira?

evo slike košarice, prema tome se čini kao da bude više paketa...

 Na žalost, mi možemo samo nagađati zašto za svaki piše drugo vrijeme dostave. Možda random brojke, možda šalje drugačiji paket zbog veličine, možda čeka da mu tek stigne roba....

(EDIT: sad vidim, čak i druga pošta. Zašto, nemam pojma)

 

Ja kad sam naručio više stvari od istog prodavača, poslao je sve zajedno, ali sve stvari su bile isti model, druga boja.

 

Moj savjet, javi im se preko poruke, možda nešto izmislite. Možda ti čak i smanji poštarinu!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 23:20 (CyberDemonVZ).
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Dropshipping....
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
vlovrec kaže...

evo da se ja ubacim s jednim malo težim pitanjem.

Naručio bi nekoliko stvari od istog sellera. Za neke stvari piše rok dostave 14-22 dana a za druge 30-50 dana. Različite su i cijene poštarine.

Jel budu to odvojeni paketi ili bude (moj optimizam) stiglo sve u prvom paketu 14-22 dana?

Ili moram nadoplatiti (ali onda mi je vrijednost robe 9$ a poštarina 16$, nema smisla...)?

Jel tko tako naručivao? Kako to u praksi funkcionira?

evo slike košarice, prema tome se čini kao da bude više paketa...

 

Naručivao sam par puta od istog sellera više komada različitih stvari, ako je ista shipping metoda (npr. AE Standard Shipping - koji je nešto skuplji u defaultu) tada u načelu zapakira sve u jedan package i šalje odjednom. Koliko vidim kod tebe je u igri Cainiao Super Economy Global na 2 itema i AE Standard Shipping na 1 itemu, mislim da zato dolazi do konflikta u vremenima dostave. Offtopic - preporučujem nemoj koristiti Cainiao Super Economy Global osim ako ti se zaista čeka ovih 30-50 dana, imam par itema naručenih preko toga, čekam već 50+ dana, AE Standard Shipping normalno dostavlja preko NL uz kratke pauze ponekad ali u svakom slučaju stigne puno brže nego Cainiao... 

13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

zato i pitam, jer ako sve označim i kliknem na buy from this seller možda sve spakira u isti paket. Jer ako na svakom pojedinačnom odaberem standard Aliexpress shipping onda je svaka stvar skuplja 3,82$... Pa mi to nema smisla... Budem mu poslao poruku da vidim kaj bude rekao...

[URL="http://goo.gl/KpG4TT"]ANKETA[/URL] o kineskim mobitelima i [URL="http://goo.gl/xLCF5F"]REZULTATI[/URL] ankete
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Paket prosao od Kine od RH i Hrvatska posta ga uspije izgubit.Na upit odgovaraju "paket je stigao u RH te ce vam biti dostavljen u najkracem mogucem roku".Vec sam se pomirio da ga necu vidjet nikada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Doci ce ti do Bozica😀
5 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
perkoxcar kaže...

Paket prosao od Kine od RH i Hrvatska posta ga uspije izgubit.Na upit odgovaraju "paket je stigao u RH te ce vam biti dostavljen u najkracem mogucem roku".Vec sam se pomirio da ga necu vidjet nikada.

 To ti je normalno da toliko cekas. Nasi ne žure.

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Krenio je 1111 sale trazite kupone i kupujte.
Ja sam sebi sve kupio sto sam isplaniro.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
AmonZero kaže...
Krenio je 1111 sale trazite kupone i kupujte.
Ja sam sebi sve kupio sto sam isplaniro.

 Jesu i ove godine lažni popusti,ono kao,prve sve poskupe,a onda kao daju velike popuste ?

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ja svake godine kupujem i kad uzmes u obzir snizenja i kupone koje ubacim, ustedim brdo.

I uvijek usporedim history cijene sa onom ekstenzijom u browseru.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
AmonZero kaže...
Krenio je 1111 sale trazite kupone i kupujte.
Ja sam sebi sve kupio sto sam isplaniro.

 Javite se prodavaču prije kupnje, većina ih ima kodove ili kupone.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Pa svaki storw ima svoje kupone koje uvijek nudi ovisno o cifri koju potrosis. Jel to mos onda dobit i neke bolje kupone od tih defaultnih?

Btw evo vam neki kodovi:
SINGLENEW11 - $ 4 discount for orders over $ 5, new customers only

SINGLEDAY4 - $ 4 discount for orders over $ 30

SINGLEDAY7 - $ 7 discount for orders over $ 50

SINGLEDAY10 - $ 10 discount for orders over $ 90

SINGLEDAY12 - $ 12 discount for orders over $ 110

Ja sam ujutro koristio za 50 i 30. Kontam da su ograniceni po broju tak da budite brzi.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
More
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Pozdrav ekipa. Evo ugodno iznenađenje u sandučiću danas 😲
Većina su od preko 60 dana...
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Cek, to ti je sve doslo danas il je to nakupina od xx dana ?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
4 godine
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pitanje:sto mislite isplati li se uzimat logitech G304 wireless mis (kopina G305 ali za azijsko trziste) za 190kn, je li moguce izbjeci carinu pukom srecom? Kod nas je trenutno oko 350kn,ali naravno ne moras se brinut s garancijom itd

Link: https://www.aliexpress.com/item/10000171760683.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.73326a9f8y3IBX&algo_pvid=7188e8e4-5cfd-49c3-96e6-14bf6d9c08a3&algo_expid=7188e8e4-5cfd-49c3-96e6-14bf6d9c08a3-0&btsid=0b0a555316051235295465693ea057&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 20:41 (Zugi23).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Velika je vjerovatnost da ti nece otic na carinu jer je mala kutija. Mozda ga zamijene slucajno za mobitel pa ode na postupak.

Ja se nebi zezo s time i narucio sa alija. Pricekaj 2 tjedna i pogledaj si taj mis na amazonu na black friday/cyber monday. Amazon uvijek ima brdo popusta na logitech stvari

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Sve u jednom prijepodnevu. Samo neka tako nastave, imam ih još gro u dolasku.

11 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav,

 

Prvi put da sam nešto naručio s AliExpressa, pa nemam iskustva... Naime, 12.10.2020. sam naručio 2 paketa (jedan ujutro, drugi navečer) na 2 različite adrese od istog prodavača (jedan paket za Osijek, drugi za Vinkovce). Vrijednost svakog paketa je 25$ (ne znam jel ta informacija bitna). Međutim, oba paketa mi stoje negdje u NL već 10ak dana i nikako da krenu dalje (HR-Item received at OE in the destination country: The item is at the PostNL sorting center i Delivering-Accepted by Last Mile Carrier). Za oba paketa mi stoji približni datum dostave Oct27-Nov04/Oct27-Nov03. Ako odem u detalje nardužbe u reminderu mi stoji da paketi trebaju doći od 14-22 dana, ali ako paketi ne dođu do 13.01.2021. da mogu tražiti povrat novca. U praćenju preko HP stoji da su paketi najaveljeni onaj dan kad su i stigli u sorting centar.

 

Zanima me jesu li drugi imali ovakvih ovakvih situacija da im paket stoji preko 10 dana u sorting centru i ne mrda, te kad bih mogao očekivati pakete (pošto na svakom mjestu piše drugačije)?

 

P.S. u prilog sam stavio slike vezane za dostavu  

 

Hvala unaprijed! 

Paket_Os Paket_Os
Paket_Vk Paket_Vk
HP HP
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Mislav98 kaže...

Pozdrav,

 

Prvi put da sam nešto naručio s AliExpressa, pa nemam iskustva... Naime, 12.10.2020. sam naručio 2 paketa (jedan ujutro, drugi navečer) na 2 različite adrese od istog prodavača (jedan paket za Osijek, drugi za Vinkovce). Vrijednost svakog paketa je 25$ (ne znam jel ta informacija bitna). Međutim, oba paketa mi stoje negdje u NL već 10ak dana i nikako da krenu dalje (HR-Item received at OE in the destination country: The item is at the PostNL sorting center i Delivering-Accepted by Last Mile Carrier). Za oba paketa mi stoji približni datum dostave Oct27-Nov04/Oct27-Nov03. Ako odem u detalje nardužbe u reminderu mi stoji da paketi trebaju doći od 14-22 dana, ali ako paketi ne dođu do 13.01.2021. da mogu tražiti povrat novca. U praćenju preko HP stoji da su paketi najaveljeni onaj dan kad su i stigli u sorting centar.

 

Zanima me jesu li drugi imali ovakvih ovakvih situacija da im paket stoji preko 10 dana u sorting centru i ne mrda, te kad bih mogao očekivati pakete (pošto na svakom mjestu piše drugačije)?

 

P.S. u prilog sam stavio slike vezane za dostavu  

 

Hvala unaprijed! 

 Nizozemci imaju djelomični lockdown radi koronavirusa tako da to sigurno utječe na dostavu. Meni isto paketi već jako dugo stoje tamo i ne mrdaju. Iz Njemačke za sada idu ok.

14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Mislav98 kaže...

Pozdrav,

 

Prvi put da sam nešto naručio s AliExpressa, pa nemam iskustva... Naime, 12.10.2020. sam naručio 2 paketa (jedan ujutro, drugi navečer) na 2 različite adrese od istog prodavača (jedan paket za Osijek, drugi za Vinkovce). Vrijednost svakog paketa je 25$ (ne znam jel ta informacija bitna). Međutim, oba paketa mi stoje negdje u NL već 10ak dana i nikako da krenu dalje (HR-Item received at OE in the destination country: The item is at the PostNL sorting center i Delivering-Accepted by Last Mile Carrier). Za oba paketa mi stoji približni datum dostave Oct27-Nov04/Oct27-Nov03. Ako odem u detalje nardužbe u reminderu mi stoji da paketi trebaju doći od 14-22 dana, ali ako paketi ne dođu do 13.01.2021. da mogu tražiti povrat novca. U praćenju preko HP stoji da su paketi najaveljeni onaj dan kad su i stigli u sorting centar.

 

Zanima me jesu li drugi imali ovakvih ovakvih situacija da im paket stoji preko 10 dana u sorting centru i ne mrda, te kad bih mogao očekivati pakete (pošto na svakom mjestu piše drugačije)?

 

P.S. u prilog sam stavio slike vezane za dostavu  

 

Hvala unaprijed! 

 Nema brige sa NL hub-om, i meni je na čekanju 1 paket u NL ali do sada svi koji su išli preko NL su stigli iznimno brzo i bez problema - no sada je očito problem oko lockdowna kako kolega iznad kaže...

13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Stigao mi jedan paket narucen 28.8😀
11 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Danas došao? Jel isao preko NL? 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Koliko dugo već stoje? Postoji li mogućnost otkazivanja u ovom trenutku uz povrat novca? Imam par prijatelja koji će doći početkom 12.mj kuci iz Njemačke pa bi mi oni donijeli. Kada odu na narudžbu piše da bi im došlo kroz 9 dana, sad ne znam koliko je to pouzdano. 

13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Msm da da....Jucer stigao jos 1 iz 15.9..pise da je isao preko duisburga
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pokrenulo se iz NL prema HR, jučer krenuo danas stigao za Zagreb

Moj PC  
0 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Nismo svi te sreće... 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Moram se javiti od kog sam kupio ili ima neki drugi način? 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice