Ruski ključevi - diskusija

poruka: 218
|
čitano: 36.740
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija

Nedavno se na našem području javio novi trend, kupnja ruskih ključeva.

Ključevi novih igara koštaju manje od 100 kuna, no po meni, to je gori oblik krađe nego piratstvo.

 

Igrač će za sitne nove dobiti mogućnost online igranja, a i oprati će obraz od krađe igara. No on ipak je ukrao izdavaču.

 

Problemi koji se javljaju s ruskim CD-ključevima su još gori nego s piratskim kopijama. Svako toliko treba instalirati fixeve za jezik, igre treba aktivirati preko lažne IP adrese i VPN programa, a redovito postoje problemi s nadogradnjama.

 

Kako stati na kraj tome?

Valve i EA bi na svojim servisima Steam i Origin trebali pratiti aktivaciju ruskih CD-ključeva i kasnija spajanja na servere igre preko njih.

Onim igračima koji te ključeve aktiviraju izvan Rusije, pružatelji servisa bi trajno trebali izbrisati račune. Znači ne samo igre s kupljenim ruskim CD-ključevima, već i sve ostale igre na računu. Time bi pokazali primjer i ostalim igračima da legalno kupuju igre po cijenama koje su definirane za njihovo područje stanovanja. Drugo je kupiti igru u inozemstvu ako je u istoj regiji (npr. Njemačka, Italija), no ruske igre bi s vanjskih računa trebalo u potpunosti ukloniti.

 

Sebi stvarate probleme brojnim fixevima i aktivacijama, a servis i izdavač nemaju nikakve koristi od vas. Dapače, pokrali ste ih.

 
4 122 hvala 3
15 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija

Što vas to toliko pogađa? Čime se bavite, ako mogu pitati?

13 godina
offline
Ruski ključevi - diskusija

Jel ti mozda radis za Valve ili EA?

 

Sto tebe briga odakle mi kupujemo igre?

Bang!
 
39 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija

Nema se tu sto diskutirati, Sinatra ti si obican trol sto si vec dokazao puno puta, ruski kljucevi su i dalje kljucevi i kao takvi su original. Tocka.

Moj PC  
44 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija

Zašto nas to pogađa? Zato jer npr. otvorim temu BF3 i vidim 5 novih stranica, mislim si 'super bit ce nesto novo i zanimljivo' kad ono 5 stranica ekipe sa ruskim kljucevima i njihovim problemima. I tim problemima nema kraja.

pwn too much...
15 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
agent_00klc kaže...

Zašto nas to pogađa? Zato jer npr. otvorim temu BF3 i vidim 5 novih stranica, mislim si 'super bit ce nesto novo i zanimljivo' kad ono 5 stranica ekipe sa ruskim kljucevima i njihovim problemima. I tim problemima nema kraja.

hmmm samo se pitam o kakvim problemima ti pricas evo ja imam b3 ruski kljuc i nemam problema jesam morao samo jezik promjeniti i to je sve!!

12 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
agent_00klc kaže...

Zašto nas to pogađa? Zato jer npr. otvorim temu BF3 i vidim 5 novih stranica, mislim si 'super bit ce nesto novo i zanimljivo' kad ono 5 stranica ekipe sa ruskim kljucevima i njihovim problemima. I tim problemima nema kraja.

Nije problem u ruskim kljućevima nego DO IGRE, shvati to, kakve veze ima što je ruski CD KEY? samo prebaciš na ENG i to je to...
Zamrzavanje,štekanje,lagg sve je to do igre.


Sintara pa naravno da ću kupiti ruski CD Kljuc i ostane mi viška 300 kuna u đepu. 

16 godina
offline
Ruski ključevi - diskusija

A zasto bi ja placao u americi 50€ kljuc kad mogu u rusiji 20€.

Ista igra isto sve. Jesam li ja kriv EA ili DICE ili nekom trecem sto oni rusiji prodaju kljuceve po manjim cijenama? Nisam. Pa onda. Neka i meni u BiH ili Hrv. daju za manju cijenu i ja cu kupiti ovdje. To sto prosjecni amer moze kupiti 3-4 igre mjeseno ne znaci da i ja mogu. Ako kupim 2 igre godisnje to je  i dalje super. Treba dati 400 kn za igru.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
28 0 hvala 0
13 godina
offline
Ruski ključevi - diskusija

Mislim da bi proizvođači/izdavači igara trebali uvesti nešto kao Big Mac Index http://en.wikipedia.org/wiki/Big_Mac_Index .

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 13:14 (andre_delambre).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Ruski ključevi - diskusija

Još jedna epic tema.

Moj PC  
21 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Promatrač kaže...

Još jedna epic tema.

Epic autor.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
goodye kaže...

 Jesam li ja kriv EA ili DICE ili nekom trecem sto oni rusiji prodaju kljuceve po manjim cijenama?

 

Naravno da si kriv. Svi smo mi krivi. Da smo na vrijeme kupovali igre kako spada, bili bi interesantnije tržište za izdavače, s prilagođenim cijenama i bogatijom ponudom. Ovako smo na crnoj listi zemlja s visokom stopom piratizacije i prijevara (kupnja ruskih ključeva), pa nas svi redom zaobilaze. Ono što se pronađe u trgovinama ima europski RRP.

15 godina
offline
Ruski ključevi - diskusija

O Bože da nisam pročitao ovo ne bi vjerovao...

 

šta tebi smeta gdje ja ili bilo ko kupim ključ...boli me ona stvar sto izdavač nema od mene koristi...nemam ni ja od njega. Oni prema mome IP-ju mogu vidjeti odakle kupujem i odakle sam, nek mi omogući da kupim po cijena koja je odgovarajuća standardu države iz koje kupujem a ne po Američkim ili zapadno evropskim cijenama i onda cu kupiti drage volje i u svojoj državi. Naravno volim više da u ovo vrijeme krize, kad vecina nas gleda sta ce sutra i stedi da si priusti nesto, ostavim si neki dinar u dzepu ako je moguce nego da placam po retardirano visokim cijenama. Najjace mi je jos ono kad jedna stvar za Amere kosta npr 20 dolara a ta ista stvar kod istog prodavca kosta u evropi 20€ a evro i dolar ko nebo i zemlja.

 

 

 

A tebi sinatra preporucujem, toplo, da se manes corava posla...dokazao si se kao troll ne moras se potvrdjivati.

 

EDIT:

 

Mozda jesmo podrucje, mislim na citav Balkan, sa visokom stopom piraterije ali to su sami krivi trgovci i izdavaci...jer da mi omoguce kupovanje iz moje zemlje, kazem po cijenama koje odgovaraju mome standardu...jer ne zaradjujem ja isto kao i Švabo, Amer, Englez pa necu biti prinudjen da kupujem u Rusiji ili na Pirate Bayu.

 

Uostalom sta se ti brines za Dice, EA ili bilo koga od tih AAA izdavaca...nece oni propasti zbog tih kljuceva.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 13:30 (malina22).
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Ruski ključevi - diskusija

Zašto bi plaćao nekakve ključeve skuplje kad za nižu cijenu dobijem istu igru i iste mogućnosti? Znači svi bi trebali kupovati originale i ne kupovati ruske ključeve tako da podržimo proizvođače?

Zaboli me. Radije ću sebi uštedjeti 300-400kn nego da dam proizvođaču igre.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Sinatra kaže...

 

Naravno da si kriv. Svi smo mi krivi. Da smo na vrijeme kupovali igre kako spada, bili bi interesantnije tržište za izdavače, s prilagođenim cijenama i bogatijom ponudom. Ovako smo na crnoj listi zemlja s visokom stopom piratizacije i prijevara (kupnja ruskih ključeva), pa nas svi redom zaobilaze. Ono što se pronađe u trgovinama ima europski RRP.

Aha, ok.

Ovako cemo, znaci prije 3 godine, mislim da je to dovoljno daleko, ako hoces mozemo i dalje, imao sam internet sa ogranicenjem 2 GB, znaci sve da kupim igru ne mogu je skinuti ako necu provideru iskesirati jos nekih 100 kn. Ostaje mi samo da kupim CD ili DVD, znaci odem u prodavnicu, em sto nemaju te nove igre, jos k tome ona koja je izisla prije pola godine kosta 600 kn. I sada bi ja trebao dati cetvrtinu svoje place da kupim igru? Ozbiljno?

 

btw. prvenstveno se pocelo piratizirati jer su igre preskupe. Da smanje cijene prodavali bi puno bolje. Mozes se i sam uvjeriti ako odes na Steam sada dok su akcije. Hrpa igara se proda.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 13:27 (goodye).
12 godina
offline
Ruski ključevi - diskusija

Da, Rusija je poznata kao zemlja u kojoj nema piratluka pa su im igre 20€ dok je Svedska raj za piratluk i tamo su svi lopovi pa im ista igra kosta 60€. 

 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
malina22 kaže...

O Bože da nisam pročitao ovo ne bi vjerovao...

 

šta tebi smeta gdje ja ili bilo ko kupim ključ...boli me ona stvar sto izdavač nema od mene koristi...nemam ni ja od njega.

 

 

Naravno da imaš od njega koristi. Ti želiš igrati njegovu igru, ne on tvoju. Ako ne postoji obostrana korist, nemoj kupovati igru, niti za naše tržište, niti za rusko.

 

@dv14

Ne dobivaš isti sadržaj. Dobivaš brojne probleme s aktivacijom igre i krpanje ilegalnim jezičnim zakrpama.

 

16 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Sinatra kaže...

 

Naravno da imaš od njega koristi. Ti želiš igrati njegovu igru, ne on tvoju. Ako ne postoji obostrana korist, nemoj kupovati igru, niti za naše tržište, niti za rusko.

 

@dv14

Ne dobivaš isti sadržaj. Dobivaš brojne probleme s aktivacijom igre i krpanje ilegalnim jezičnim zakrpama.

 

Sada cu ti otvoreno reci da lazes.

Ja nisam imao nikakvih problema, osim sa driverima sto nema nikave veze sa Igrom.

A to sa jezicima. Kako ti znas da ja ne igram na ruskom?

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 13:32 (goodye).
16 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Sinatra kaže...
Naravno da imaš od njega koristi. Ti želiš igrati njegovu igru, ne on tvoju. Ako ne postoji obostrana korist, nemoj kupovati igru, niti za naše tržište, niti za rusko.

 

@dv14

Ne dobivaš isti sadržaj. Dobivaš brojne probleme s aktivacijom igre i krpanje ilegalnim jezičnim zakrpama.

 

E a one sa recimo game...co.uk su ok? To je za naše tržište?

Novac ne može kupiti sreću, ali je ugodnije plakati u Ferrariju nego na biciklu...
15 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija

Pa ti si onda očito krcat lovom jer ti nije problem dati nekih 350kn recimo . 

Čemu se žaliti ? Iskoristi što ti se nudi ako možeš , ako se EA i ostali ne žale onda zašto se ti buniš ? 

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Pero Dinamit kaže...

 

E a one sa recimo game...co.uk su ok? To je za naše tržište?

 

Hehe točno u sridu !!!!!

 

 

16 godina
offline
Ruski ključevi - diskusija

S ruskim/singapurskim/kineskim ključevima češće problemi nego ne. Kupio sam par komada, ali samo onih za koje sam bio 100% siguran da nemaju apsolutno nikakvih ograničenja, poput FIFA-e 12 ili Homefronta primjerice. Ne pušim spiku koju prodaju prodavači, jerbo će oni sve reći da te privuku.

 

Al da, ako postoji i tračak sumnje da će biti problema uzmem na Originu/Steamu/u dućanu. Za BF sam znao da će bit sranja, zato sam fino uzeo na Originu i mirna Bosna. :)

Tolerancija mi nije jača strana, svi drugi griješe a ja sam bez mana.
 
6 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Sinatra kaže...
goodye kaže...

 Jesam li ja kriv EA ili DICE ili nekom trecem sto oni rusiji prodaju kljuceve po manjim cijenama?

 

Naravno da si kriv. Svi smo mi krivi. Da smo na vrijeme kupovali igre kako spada, bili bi interesantnije tržište za izdavače, s prilagođenim cijenama i bogatijom ponudom. Ovako smo na crnoj listi zemlja s visokom stopom piratizacije i prijevara (kupnja ruskih ključeva), pa nas svi redom zaobilaze. Ono što se pronađe u trgovinama ima europski RRP.

Ocito tebi mama i tata kupuju igre, pa neznas kako je to dati 400+ kuna za igru iz svog djepa.Pa si se nasao tu pametovati.

=XII=SandMan....
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 13:35 (Y2K2).
16 godina
offline
Ruski ključevi - diskusija

trolololo

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Sinatra kaže...
goodye kaže...

 Jesam li ja kriv EA ili DICE ili nekom trecem sto oni rusiji prodaju kljuceve po manjim cijenama?

 

Naravno da si kriv. Svi smo mi krivi. Da smo na vrijeme kupovali igre kako spada, bili bi interesantnije tržište za izdavače, s prilagođenim cijenama i bogatijom ponudom. Ovako smo na crnoj listi zemlja s visokom stopom piratizacije i prijevara (kupnja ruskih ključeva), pa nas svi redom zaobilaze. Ono što se pronađe u trgovinama ima europski RRP.

 pa da imam plaću 2000€kupio bi igru koja košta cca 30 € - ovako, dok mogu budem je skinuo sa neta...

jebote, političari su ne nakrali daleko više od nas koji imamo te igre pa nikon niš...sad sam ja kao veliki kriminalac...

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Pero Dinamit kaže...
E a one sa recimo game...co.uk su ok? To je za naše tržište?

 

To je u redu. Ti igru kupuješ u inozemstvu i ako carina smatra da na to treba naplatiti porez i carinski postupak, naplatit će.

Da naručuješ fizičku kopiju igre iz Rusije, isti je postupak. Ako poslije radi i razumiješ jezik, povoljnije si prošao.

Ako kupuješ preko zamaskirane IP adrese i varaš sistem koji ti prodaje, radiš krivično djelo i trebalo bi ti nepovratno oduzeti račun servisa na kojem si to radio.

16 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Sinatra kaže...
Pero Dinamit kaže...
E a one sa recimo game...co.uk su ok? To je za naše tržište?

 

To je u redu. Ti igru kupuješ u inozemstvu i ako carina smatra da na to treba naplatiti porez i carinski postupak, naplatit će.

Da naručuješ fizičku kopiju igre iz Rusije, isti je postupak. Ako poslije radi i razumiješ jezik, povoljnije si prošao.

Ako kupuješ preko zamaskirane IP adrese i varaš sistem koji ti prodaje, radiš krivično djelo i trebalo bi ti nepovratno oduzeti račun servisa na kojem si to radio.

Prijatelju pljujes sam sebi u usta.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
16 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija

Isto je bio samo ključ, nije box u pitanju.

Novac ne može kupiti sreću, ali je ugodnije plakati u Ferrariju nego na biciklu...
12 godina
offline
Ruski ključevi - diskusija

kome se placa PDV kad se igra kupuje na Steamu?

 

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Danny_HR kaže...

S ruskim/singapurskim/kineskim ključevima češće problemi nego ne. Kupio sam par komada, ali samo onih za koje sam bio 100% siguran da nemaju apsolutno nikakvih ograničenja, poput FIFA-e 12 ili Homefronta primjerice. Ne pušim spiku koju prodaju prodavači, jerbo će oni sve reći da te privuku.

 

Al da, ako postoji i tračak sumnje da će biti problema uzmem na Originu/Steamu/u dućanu. Za BF sam znao da će bit sranja, zato sam fino uzeo na Originu i mirna Bosna. :)

 

Sorry al ja ne znam kakvih točno sranja sa BF-om? Pitam kao vlasnik "ruskog" ključa. Btw. ne možeš u to ubrajati ljudsku glupost i nesposobnost da kopira dva fajla u neki folder.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 13:47 (Minoza).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice