Ima li piratstvo opravdanje? zaključana tema

poruka: 650
|
čitano: 109.159
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Od kad su počele kružiti priče o custom firmwareu za PlayStation 3, ovaj podforum se pretvorio u ekstazu za vodiče i primjenu nelegalnih nadogradnji koje služe za igranje piratskih kopija.

S obzirom da izuzev ilegalne primjene ne postoji drugi, opravdani razlog zašto bi netko provalio konzolu, a o tome se naveliko raspravlja, zašto moderatori to ne sankcioniraju?

 
6 166 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Ilegalnu primjenu si zajedno sa sonijevim odvjetnicima nosi doma pa plašite djecu u susjedstvu

...aaargh
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2011 9:27 ((s)izgoreo).
Moj PC  
109 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri

Errrr.....ti to ozbiljno ili ?

Frende pa nisi se valjda jucer vratio iz Svicarske u lijepu nasu pa ti sad nisu neke stvari jasne....ili si mozda otvorio neki ducancic u kojem naplacujes igrice 500 kuna koje svugdje drugdje u svijetu kostaju 200 =?= Mislim da se razumijemo uopce me to ne zanima jer sam igro u zivotu playstation 2 puta ali mi je drago vidit da ima ovako pametnih i osvijestenih ljudi koji ocito zive u svojem nekom malom baloncicu koji su im sagradili mamica i tatica. Na tvom mjestu bi otiso na nasu dragu policiju i sam nesto poduzeo....prestrasno

15 godina
protjeran
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Sinatra kaže...

Od kad su počele kružiti priče o custom firmwareu za PlayStation 3, ovaj podforum se pretvorio u ekstazu za vodiče i primjenu nelegalnih nadogradnji koje služe za igranje piratskih kopija.

S obzirom da izuzev ilegalne primjene ne postoji drugi, opravdani razlog zašto bi netko provalio konzolu, a o tome se naveliko raspravlja, zašto moderatori to ne sankcioniraju?

ti glumiš nešto ? cijela država sazdana na kriminalu a ti filozofiraš. da i ja sam protiv,ali odi prvo prijavi lokalnog dilera policiji,svjedoči na sudu,pa onda filozofiraj o konzoli. hvala

Članak 12. Ustava Republike Hrvatske: U Republici Hrvatskoj u službenoj je uporabi hrvatski jezik i latinično pismo.
14 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri

pustite dilere na miru.

s.f. - s.n.
13 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Gogica01 kaže...

Errrr.....ti to ozbiljno ili ?

Frende pa nisi se valjda jucer vratio iz Svicarske u lijepu nasu pa ti sad nisu neke stvari jasne....ili si mozda otvorio neki ducancic u kojem naplacujes igrice 500 kuna koje svugdje drugdje u svijetu kostaju 200 =?= Mislim da se razumijemo uopce me to ne zanima jer sam igro u zivotu playstation 2 puta ali mi je drago vidit da ima ovako pametnih i osvijestenih ljudi koji ocito zive u svojem nekom malom baloncicu koji su im sagradili mamica i tatica. Na tvom mjestu bi otiso na nasu dragu policiju i sam nesto poduzeo....prestrasno

Ako je neko prestrašan i nevjerovatan onda si to ti. Šta da je i otvorio "dučančić"? 500 kn igra? Da, neke od njih koje i vrijede svaku lipu, ali ne sve. Ma on sigurno nabavlja igre po 200 i pokvarenjak prodaje po 500 i sebi stavlja ostatak u džep, ništa pdv, ništa troškovi prostora, ništa poslovni rizik. Ako je u "dučančiću" sve tako lako, što ga ne otvoriš i ti? Očigledno si ti taj koji je ili na maminoj ili na državnoj sisi, pa iz te pozicije soliš ljudima pamet. 200 kn igra vani? O čemu ti pričaš? Bolje se informiraj prije nego što počneš pisati gluposti, nova igra je po izlasku 35-40 funti + sve učestalija davanja, pa si računaj, nekad izađe nešto jeftinije, nekad, ne. Ili čekaj da cijena padne ili igraj pirate, koji su klasična krađa autorskih prava. To što veliki postotak pc igrača igra pirate, ne znači da su i svi ostali takvi. Sve više ljudi prodaje modane boxove, da bi mogli igrati online neopterećeni, a mazohistima kojima se da zajebavati sa kojekakvim modifikacijama ili jailbrakeovima sretno. Da ovaj forum išta vrijedi, odavno bi zabranio priče o piratluku.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2011 10:06 (briatore).
14 godina
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

{#}.

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Kakve priče o piratluku. PS 3 je tak i onak crackiran zbog Linuxa i homebrew aplikacija i tu nije ništa ilegalno, što će Georg Hotz i dokazati na sudu. S druge strane igre vani su enormno jeftinije, ne samo za PS3 nego i za ostale platforme ( pogledaj si samo game.co.uk i g2play.net i cijene tamo ).

We are nothing but the stones to pave the way...
 
18 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Sinatra kaže...

Od kad su počele kružiti priče o custom firmwareu za PlayStation 3, ovaj podforum se pretvorio u ekstazu za vodiče i primjenu nelegalnih nadogradnji koje služe za igranje piratskih kopija.

S obzirom da izuzev ilegalne primjene ne postoji drugi, opravdani razlog zašto bi netko provalio konzolu, a o tome se naveliko raspravlja, zašto moderatori to ne sankcioniraju?

Po tome bi se trebali onda i sankcionirat ljudi koji jailbrekaju i traže pomoć oko jailbrakea iphonea? Ne mora se isključivo koristit za piratske igre, možeš instalirat linux i još svašta (iskreno neznan jer neman PS3). 

 

Ovo radiš na svoju odgovornost i na tebi je da odlučiš oćeš li ga koristit u legalne ili "ilegalne" svrhe.

When you realize why you call Zeus a myth, you'll understand why I don't belive in your god.
13 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Ne, to je bijedno opravdanje jailbreaka. Ne postoji nikakav funkcionalni media centar ili operativni sistem za konzolu. Jedino što se radilo u ova tri-četiri tjedna od probijanja jesu razni backup manageri za igranje kopija, softverske emulacije, hackovi za otključavanje trofeja i varanje u igrama.

 

Ja bar imam obraza baciti kamen prvi. Sav softver koji posjedujem je legalno kupljen ili open source. Fale mi dani cartridgea, kad nije bilo piratstva, a igre su se baš izigravale, a ne našutavale 2-3 sata, pa ajmo na download sljedeće.

 
6 2 hvala 0
14 godina
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Kako ne postoji? Samo u google upišešPS3 linux media center i izbaci dosta rezultata. Tako da mislin da se to i koristi. 

When you realize why you call Zeus a myth, you'll understand why I don't belive in your god.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Dragi moj ti si puko ko kokica ;))

MMA is not game , MMA is life!!!
Moj PC  
5 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
sirka666 kaže...

Kako ne postoji? Samo u google upišešPS3 linux media center i izbaci dosta rezultata. Tako da mislin da se to i koristi. 

To je još iz vremena dok je Sony dozvoljavao Other OS funkciju. No, stvar je u tome da konzola Linuxu nikad nije dala pristup memoriji i grafičkom čipu, pa su media centri bili potpuno nefunkcionalni, budući da nisu mogli pokretati HD filmove. Hakeri sad žele napraviti puni pristup hardverskim resursima, ali im je očito piratija puno interesantnija, a prikupiti će i gomilu LEET HAXOR FANOVA!! OMG OMG, što s nečim zapravo pametnim i korisnim poput medijskog centra ne bi ni približno.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri

Hahahaha.....gle frende ja nemam 16 godina da se "igram" i libo me racku dal je neko japansko govno "jailbrejkano" ili nije...poanta posta je bila da decko a ocito i ti ne shvacate di zivite....ili ste mozda nasa draga jaka dijaspora koja sere moralne vrijednosti iz new yorka=?=

Nemoj laprdat o kupovnim mocima engleza i nas i bolje nas usporedi sa bosnom i ostalom raspadnutom regijom.....A sad odi u skolu

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Sinatra kaže...

Ne, to je bijedno opravdanje jailbreaka. Ne postoji nikakav funkcionalni media centar ili operativni sistem za konzolu. Jedino što se radilo u ova tri-četiri tjedna od probijanja jesu razni backup manageri za igranje kopija, softverske emulacije, hackovi za otključavanje trofeja i varanje u igrama.

 

Ja bar imam obraza baciti kamen prvi. Sav softver koji posjedujem je legalno kupljen ili open source. Fale mi dani cartridgea, kad nije bilo piratstva, a igre su se baš izigravale, a ne našutavale 2-3 sata, pa ajmo na download sljedeće.

Sve što si naveo je savršeno legalno!

bit.ly/dcyfs
14 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri

Ne možeš zabranit nešto (ili diskusiju o tome) zato jer se koristi u ilegalne svrhe. Ako sam kupio PS3, mogu ga modati, farbati u rozo ili, da prostiš, nataknut na k*.

Kao da zabraniš diskusiju o automatskom oružju zato jer se, realno, koristi samo za pljačke i obračune.

s.f. - s.n.
13 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Kupio sam nekidan necakinji igracku, Jagodicu Bobicu. Igracka moze govoriti kad pritisnes odredjeni dio tijela, moze se za nju kupovati dodatna robica, konji i ostali dodatci a namjenjena je igranju. Ali ona je njoj otkinula glavu, skinula sesir i sad je suta po kuci kao loptu. Nasla je nedostatak na SVOJOJ igracki i sad joj sluzi za vecu zabavu. Moze li je netko tuzit?

 

Ja sam kupio plejku, nasao sam nedostatak na njoj i sad mi sluzi za vecu zabavu...

Moj PC  
14 0 hvala 2
13 godina
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Zašto se ne sankcioniraju protivnici jailbreak-a

ak nisi bio tu, nisi ni tam...
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri

Čisto informativno, koliko je od vas imalo PS3 prije hacka?

 

 

15 Imadeh
49 Njet
You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
13 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Gogica01 kaže...

Hahahaha.....gle frende ja nemam 16 godina da se "igram" i libo me racku dal je neko japansko govno "jailbrejkano" ili nije...poanta posta je bila da decko a ocito i ti ne shvacate di zivite....ili ste mozda nasa draga jaka dijaspora koja sere moralne vrijednosti iz new yorka=?=

Nemoj laprdat o kupovnim mocima engleza i nas i bolje nas usporedi sa bosnom i ostalom raspadnutom regijom.....A sad odi u skolu

Stav koji generalizira da su u Hrvatskoj svi nemoralni (valjda gledaš sebe), a u tzv. dijaspori moralni (zato su se valjda i vraćali, ko je lud tamo peć hamburgere kad ovdje možeš biti političar) je nakaradan, a onaj ko ga iznosi još više. I uz to jedino što je u životu igrao je pc. I uopće nije relevantan za raspravu ove vrste.

16 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Sinatra kaže...

Ne, to je bijedno opravdanje jailbreaka. Ne postoji nikakav funkcionalni media centar ili operativni sistem za konzolu. Jedino što se radilo u ova tri-četiri tjedna od probijanja jesu razni backup manageri za igranje kopija, softverske emulacije, hackovi za otključavanje trofeja i varanje u igrama.

 

Ja bar imam obraza baciti kamen prvi. Sav softver koji posjedujem je legalno kupljen ili open source. Fale mi dani cartridgea, kad nije bilo piratstva, a igre su se baš izigravale, a ne našutavale 2-3 sata, pa ajmo na download sljedeće.

Ne kužim, koga je briga kakav ti softver imaš?

14 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Imam ja jedno bolje pitanje od @sinatre a ono glasi: "Zašto se ne sankcioniraju trolovi kao on?"

Moj PC  
13 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri

Opet ti o "igranju" ?

Sta to znaci ne moralan? U ovakvoj ekonomskoj situaciji.....preko 300tisuca nezaposlenih i sa perspektivom leda na rostilju ti trazis da se banaju ljudi koji raspravljaju o necemu sto su te iste "moralne vertikale" iz svijeta napravile? Pa kaj je netko iz zagreba jailbrejko plejku ili ? Pa ja ne znam otkud hrabrosti ovim ljudima ovdje uocpe pricat o tome.....najmanje 2 tjedna u remetinec da se ohlade i da im vise takva sranja ne padnu na pamet.....a onda poslje toga mozemo organizirat jednu rasprodaju new york-zagreb.....50 dolara vs 500 kuna pa ti mozes doc kupit par igrica i otic se doma "igrat"

A

 cinjenicu da sam nesto kupio i da mi onda mali zuti kaze da to ne smijem oristit kako ja hocu necu uopce komentirat....pa kaj tebi nejde u glavicu kaj to znaci? Pa da mi nebi jos malo reko kad kupim njegovu 1 cent majcu da je smijem nosit samo uz odredenu boju hlaca i to jedino kad je svjeze opeglana i oprana......pa kad vec kupim plejku onda cu je prefarbat u ljubicasto stavit masnu i "jailbrejkat" 19508123095123905812 puta JER SAM JE PLATIO.....a ti lijepo odi u tokyio i zaposli se u njihovoj pravnoj sluzbi pa lijepo pokucaj svima sa foruma na vrata i uruci sudski nalog.....

Jad i bijeda

13 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Kent, zato što se prije ili kasnije mora pojaviti specijalac koji će pitati imam li piratski softver. Preventivna mjera.{#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2011 11:03 (Sinatra).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Sinatra kaže...
sirka666 kaže...

Kako ne postoji? Samo u google upišešPS3 linux media center i izbaci dosta rezultata. Tako da mislin da se to i koristi. 

To je još iz vremena dok je Sony dozvoljavao Other OS funkciju. No, stvar je u tome da konzola Linuxu nikad nije dala pristup memoriji i grafičkom čipu, pa su media centri bili potpuno nefunkcionalni, budući da nisu mogli pokretati HD filmove. Hakeri sad žele napraviti puni pristup hardverskim resursima, ali im je očito piratija puno interesantnija, a prikupiti će i gomilu LEET HAXOR FANOVA!! OMG OMG, što s nečim zapravo pametnim i korisnim poput medijskog centra ne bi ni približno.

nezz od kud ti informacije, ali drobiš gluposti... uz dovoljno znanja sve se može hakirati...

i ne nije istina da linux i ostali sustavi ne rade dobro, pogledaj tu:

http://www.bug.hr/vijesti/playstationi-americko-zrakoplovstvo/99562.aspx

zašto bi američko zrakoplovstvo kupovalo PS3 ako nemogu pristupiti grafičkom čipu i memoriji?!

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Ma najsladje je ono ukradeno. Kako sa jabukama, tako i sa igrama. {#}

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Kant kaže...
Sinatra kaže...

Ne, to je bijedno opravdanje jailbreaka. Ne postoji nikakav funkcionalni media centar ili operativni sistem za konzolu. Jedino što se radilo u ova tri-četiri tjedna od probijanja jesu razni backup manageri za igranje kopija, softverske emulacije, hackovi za otključavanje trofeja i varanje u igrama.

 

Ja bar imam obraza baciti kamen prvi. Sav softver koji posjedujem je legalno kupljen ili open source. Fale mi dani cartridgea, kad nije bilo piratstva, a igre su se baš izigravale, a ne našutavale 2-3 sata, pa ajmo na download sljedeće.

Ne kužim, koga je briga kakav ti softver imaš?

sony... jer on prodaje ps3 ispod stvarne cijene, a to gubitke nadoknađuje prodajom igri. ako ti staviš linux i koristiš ps3 kao komp ili media centar sony gubi novac jer ti naravno nećeš kupiti ps3 igru...

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Gogica01 kaže...

Opet ti o "igranju" ?

Sta to znaci ne moralan? U ovakvoj ekonomskoj situaciji.....preko 300tisuca nezaposlenih i sa perspektivom leda na rostilju ti trazis da se banaju ljudi koji raspravljaju o necemu sto su te iste "moralne vertikale" iz svijeta napravile? Pa kaj je netko iz zagreba jailbrejko plejku ili ? Pa ja ne znam otkud hrabrosti ovim ljudima ovdje uocpe pricat o tome.....najmanje 2 tjedna u remetinec da se ohlade i da im vise takva sranja ne padnu na pamet.....a onda poslje toga mozemo organizirat jednu rasprodaju new york-zagreb.....50 dolara vs 500 kuna pa ti mozes doc kupit par igrica i otic se doma "igrat"

A

 cinjenicu da sam nesto kupio i da mi onda mali zuti kaze da to ne smijem oristit kako ja hocu necu uopce komentirat....pa kaj tebi nejde u glavicu kaj to znaci? Pa da mi nebi jos malo reko kad kupim njegovu 1 cent majcu da je smijem nosit samo uz odredenu boju hlaca i to jedino kad je svjeze opeglana i oprana......pa kad vec kupim plejku onda cu je prefarbat u ljubicasto stavit masnu i "jailbrejkat" 19508123095123905812 puta JER SAM JE PLATIO.....a ti lijepo odi u tokyio i zaposli se u njihovoj pravnoj sluzbi pa lijepo pokucaj svima sa foruma na vrata i uruci sudski nalog.....

Jad i bijeda

 

1. Igranje je luksuz i nesmije imati nikakve veze s ekonomskom situacijom u pojedinoj državi. Ako nemaš za igre, ne budeš se igrao. Isto kao što ne voziš vlastitu jahtu.

 

2. Ti si kupnjom konzole pristao na njihove uvjete i tvoj je red držati ih se. Tko si ti da mijenjaš namjenu konzole i neovlašteno mijenjaš sistemski kod Sonyevih inžinjera? Imao si dovoljno izvora informacija da se raspitaš o svim mogućnostima i nemogućnostima konzole prije kupnje, i ako ti kao takva platforma nije odgovarala, mogao si uzeti Nintendo, PC, mobitel, mikrovalnu ili sasvim desetu stvar koja bi zadovoljila tvoje potrebe.

15 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Igre nisu luksuz. Tko je izjavio to uopce?

Moj PC  
2 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Sinatra kaže...

 

1. Igranje je luksuz i nesmije imati nikakve veze s ekonomskom situacijom u pojedinoj državi. Ako nemaš za igre, ne budeš se igrao. Isto kao što ne voziš vlastitu jahtu.

 

2. Ti si kupnjom konzole pristao na njihove uvjete i tvoj je red držati ih se. Tko si ti da mijenjaš namjenu konzole i neovlašteno mijenjaš sistemski kod Sonyevih inžinjera? Imao si dovoljno izvora informacija da se raspitaš o svim mogućnostima i nemogućnostima konzole prije kupnje, i ako ti kao takva platforma nije odgovarala, mogao si uzeti Nintendo, PC, mobitel, mikrovalnu ili sasvim desetu stvar koja bi zadovoljila tvoje potrebe.

1. ok... piratstvo je protuzakonito i zabranjeno... znači s ovim se slažem.

2. ali s ovim ne! pa nisam ja pri kupnji konzole potpisao ugovor na kojem piše da neću mijenjati software i prilagođavati ga... ja mogu sa software-om raditi što god hoću dok god to nije protuzakonito...

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice