Konzole vs PC - Platformska bitka

poruka: 1.088
|
čitano: 317.554
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

Prvo da naglasim da vas molim za razumnu i prije svega TOLERANTNU raspravu. Ne želim da ovo preraste u flame war dječice kakvih smo svjedoci jako često.

 

Isto tako, molio bi da komentiraju prvenstveno ljudi koji su probali oboje. (Ali sa next gen konzolama. PS2 ne ulazi u ovo). Naravno i ostali su dobrodošli, samo uz što manje pisanja o onome o čemu ne znaju ništa.

 

Isto tako, ovo pišem na globalnoj razini, jasno je da kod nas konzole još nisu zaživile u punom sjaju prvenstveno zbog manjka podrške.

 

Pa da počnem.

 

U zadnje vrijeme vidimo ubrzani rast korisnika konzola, što xboxa, što PS3 ili neke treće. Što se čini kao nejasna činjenica budući da će dobar dio PC igrača biti žestoko protiv konzola kao ravnopravne gaming platforme. Neopravdano da dodam. I pišem ovo sa stajališta bivšeg žestokog kritičara konzola.

Zašto je to tako? Pokušat ću objasniti kroz sljedećih par natuknica.

 

- CIJENA

Konzole su jeftinija platforma. Zašto otići i platiti nekoliko tisuća kuna da bi mogli odigrati neku igru, a za par mjeseci doći će nova koja će vam opet stvarati probleme.

PC se mora nadograđivati kako bi ostao u korak s vremenom, i životni mu je vijek puno kraći nego onaj konzole.

 

- ONLINE

Ne tako davno, nisamo mogli ni zamisliti igranje online ako nismo imali PC. Isto tako u počecima PC je imao ogromnu prednost u ovom aspektu. Sa jako velikom popularnošću xbox live i PS network servisa situacija se mijenja.

Konzole nude vrhunski online servis, u mnogim slučajevima i bolji od PC-a. Jednostavno sučelje i dodatne mogućnosti su nešto što definitivno privlači ekipu. Pitajte za argumente ako želite.

 

- IGRE (MMO ISKLJUČEN)

Svima je očito da se developeri polako okreću konzolama. U mnogo slučajeva konzole dobiju bolji proizvod, veću podršku i više sadržaja. Kolika god to na našim prostorima ljudima nepoznato bilo.

Gotovo svaka igra izdana za PC dobije i konzolnu inačicu, u večini slučajeva igra je prvo izdana za konzole.

 

- IZNAJMLJIVANJE I PRODAJA IGARA

Jako bitna stavka. Na PC-u je teško prodati rabljenu igru, isto tako rijetko tko će se odlučiti na kupovinu rabljene igre zbog mogućnosti prijevare sa cd keyem, kopiranja itd.

Kada kupite igru za konzolu, bitan je disk, ništa drugo. Tako da je vrlo lako naći kupca za rabljenu igru. (govorim iz iskustva) Isto tako bez straha možete kupiti rabljenu igru i sve radi savršeno a prošli ste jeftinije. Razmjena igara je jako raširena u konzolaškoj zajednici.

Što to znači? Veće uštede odnosno manja krajnja cijena pojedine igre.

 

- KALITETA IGARA

Dani kada je kvaliteta igara na PC-u bila puno bolja su davno prošli. U gameplayu razlike nema, grafička strana je i dalje nešto malo bolja na PC. Ali mislim da je pravom gameru bitniji sam gameplay i užitak u igri od grafičke impresivnosti.

Uz to, da bi na PC-u sve radilo na najvišim postavkama indirektno trebate novac. Dok kod konzola sve imate out-of-the-box.

 

- USER FRIENDLY

Ponekad nakon radnog dana poželite doći doma, raskomotiti se i zaigrati.

Konzola vam nudi baš to, nema errora, problema sa instalacijama i slično. Ubaciš i igraš. To je to.

 

Naravno, PC ima svoje prednosti, ali ovdje sam se fokusirao na konzole baš iz razloga što dobar dio ljudi na forumu osjeća neopravdanu odbojnost prema njima. Da ne velim da 90% tih istih nikad nije koristilo next gen konzolu.

 

Generalno za igre preferiram PC. ALI ne slažem se sa nikime tko kaže da su konzole inferiorne. I glavna je poanta ove teme potaknuti kvalitetnu, objektivnu i tolerantnu raspravu kako bi onima koji nisu u mogućnosti imati PC i konzolu (što je idealna kombinacija) realnim razmišljanjima olakšati odabrati optimalno rješenje.

 

Komentirajte i pitajte, trudit ću se dati objektivan sud budući da koristim obje platforme.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
 
40 2 hvala 3
15 godina
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

Ko bi drugi otvorio ovu temu nego Danny Belji se

Nisam ni sumnjao.

ONTOPIC:mislim da je PC jaca "konzola".

Kao sto vidis na ovom forumu nasi forumasi bas ne raspolazu nekom konzolom pa mislim da ce PC odnijesti pobjedu

Luckyluke!
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka

Vidiš baš u tome je stvar. Ljudi ne raspolažu konzolama i ne mogu znati šta ista nudi.

Zato sam i napisao da želim mišljenja onih koji koriste oboje. Ostali neka pitaju što ne znaju a ne govore o tome.

Nema tu pobjednika. Samo diskusija.

 

P.S. Nakon mojih postova o konzolama dobio sam puno pitanja o istima na PP. Ljude zanima. Jer ne znaju.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 10:20 (Danny_HR).
15 godina
odjavljen
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

Takodjer preferiram PC, ali i konzole nude toga dosta dobrog, lakse se opustit kad se mores zavalit u fotelju, uzet bezicni gamepad u ruke i jednostvavno krenit sa igrom. Jako mi je zao sto stvarno pocinju developeri sve vise forsirat konzole od PC-a, jer FPS nikad nemore bit tako dobar na konzoli kao na PC-u (iz iskustva govorim), kao i vecina RPG-ova il strategija. Ipak ostajem pri PC-u kao favoritu, jer mi svakako treba za svakodnevni rad, a uz to se mogu dobro opustit igranjem neke dobre igre :)

When life gives you lemons throw them at the mean people and hope it gets them in the eyes.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
Danny_HR kaže...

Vidiš baš u tome je stvar. Ljudi ne raspolažu konzolama i ne mogu znati šta ista nudi.

Zato sam i napisao da želim mišljenja onih koji koriste oboje.

Nema tu pobjednika. Samo diskusija.

 

P.S. Nakon mojih postova o konzolama dobio sam puno pitanja o istima na PC. Ljude zanima. Jer ne znaju.

Ok,ja mislio da ti zelis burnu i vulgarnu raspravu sta je boljeBelji se

Ovako...PC vec imam 10 godina i uvijek sam bio uz njega i bit cu nadam se.

Igrao sam kod bratica Xbox 360 nekih 4 sata i PS3 nekih 30 min tako da znate o cemu pricam.

Mislim da PS3 jos uvijek nije pravi izbor za igrace jer su igre smjesno skupe tj.500-tinjak kuna.

Xbox mi se vise dopao od PS3-a:jeftiniji je,bolji kontroler,piratske igre...

Ali,kada idemo PC usporedivati sa Xboxom tu bi se dalo pricati do preksutra.

PC je skuplji od konzola jer ima vise funkcija,tu je Paint,Internet,AutoCAD,uTorrent i tako dalje...

Sto cete ucinit kada trebate neku prezentaciju napravit ili neki tekst napisati?

Tu vas konzole ostavljaju na cjedilu.

Zato PC vrijedi svake ulozene kune.

 

Luckyluke!
16 godina
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
luckyluke kaže...

PC je skuplji od konzola jer ima vise funkcija,tu je Paint,Internet,AutoCAD,uTorrent i tako dalje...

Sto cete ucinit kada trebate neku prezentaciju napravit ili neki tekst napisati?

Tu vas konzole ostavljaju na cjedilu.

Zato PC vrijedi svake ulozene kune.


Ja govorim o igrama. O ničemu drugome. Naravno da nećeš kupovati xbox za projektiranje zgrade.

 

Igrao si xbox nekoliko sati, jesi vidio njegove online mogućnosti ili ih koristio? Jesi li igrao uopće online? Jesi prošvrljao malo po dashboardu i vidio šta nudi? Ako ne, nisi mogao dobiti uvid u gotovo ništa.

 

luckyluke kaže...

Mislim da PS3 jos uvijek nije pravi izbor za igrace jer su igre smjesno skupe tj.500-tinjak kuna.

Xbox mi se vise dopao od PS3-a:jeftiniji je,bolji kontroler,piratske igre...

Piratske igre mi nemoj spominjati kao argument jer je to mutavo.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 10:35 (Danny_HR).
15 godina
protjeran
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

gledano s Gamerske perspektive

konzole su nadmoćnije...ipak, kad usporedit igru na nekom prosječnom PC-u i na jednoj od next gen konzola...vidi se razlika u grafici ... u korist konzola naravno...

kao sto je rečeno, to je plug&play...zavalis se u fotelju, uvališ igru u konzolu i opleti...

nikad nec uzaboravit dane s PSOne... ili Ratchet&Clank i God of War s PS2... na PS3 sam slabo bio...xbox jos nisam probao...

 

kome PC treba za posao...nemora se zabrinjavat s novim komponentama i ko zna čime, nadograđuje komp svakih 5 godina...

a ak želiš igrati na PC-u i da izgleda bolje nego na konzolama... onda ćeš svakih 6-12 mjeseci pljuvat masne pare da bi igrao na bolesnim detaljima

 

a lol, kako god okrenemo, na konzolama smo iako igramo na PCu...sve nove igre imaju sve više i više konzolaškog štiha, užasno su prebačene s konzola na PC, neoptimizirane itd...

 

killzone, god of war, MGS, gran turismo... i mnogi drugi su dovoljan razlog za kupnju konzole

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
luckyluke kaže...
Danny_HR kaže...

Vidiš baš u tome je stvar. Ljudi ne raspolažu konzolama i ne mogu znati šta ista nudi.

Zato sam i napisao da želim mišljenja onih koji koriste oboje.

Nema tu pobjednika. Samo diskusija.

 

P.S. Nakon mojih postova o konzolama dobio sam puno pitanja o istima na PC. Ljude zanima. Jer ne znaju.

Ok,ja mislio da ti zelis burnu i vulgarnu raspravu sta je boljeBelji se

Ovako...PC vec imam 10 godina i uvijek sam bio uz njega i bit cu nadam se.

Igrao sam kod bratica Xbox 360 nekih 4 sata i PS3 nekih 30 min tako da znate o cemu pricam.

Mislim da PS3 jos uvijek nije pravi izbor za igrace jer su igre smjesno skupe tj.500-tinjak kuna.

Xbox mi se vise dopao od PS3-a:jeftiniji je,bolji kontroler,piratske igre...

Ali,kada idemo PC usporedivati sa Xboxom tu bi se dalo pricati do preksutra.

PC je skuplji od konzola jer ima vise funkcija,tu je Paint,Internet,AutoCAD,uTorrent i tako dalje...

Sto cete ucinit kada trebate neku prezentaciju napravit ili neki tekst napisati?

Tu vas konzole ostavljaju na cjedilu.

Zato PC vrijedi svake ulozene kune.

 

kakvih 500kn lol di ti zivis ,

 

ovako uzmimo u obzir gta iv ... reci mi molim te koliko dođe komp koji bi tu igru pokrenuo na najjace detalje,uz to ima dosta bugova na pc i problema sa instalacijom  (gtx295 nemoze na najjace fali joj memorije)

i sad da hoces na pc igrat samo igre + mutimedia(moguca i na konzolama) reci sto je isplativije kupit 

prodajem pozivnice za partis
15 godina
neaktivan
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

za mene ce nadam se uvjek biti mnogo bolji pc od konzole jer se na pc-u sluzim i s drugim stvarima i puno je lakse igrati fps igre !!!! po meni ne isplati se kupovati konzolu ako ne igraš svaki dan igre

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
Arsenalboy kaže...

za mene ce nadam se uvjek biti mnogo bolji pc od konzole jer se na pc-u sluzim i s drugim stvarima i puno je lakse igrati fps igre !!!! po meni ne isplati se kupovati konzolu ako ne igraš svaki dan igre

lol?

pa priključi tipkovnicu i miš na konzolu i igraj... ne vidim problem u tome...

imaj neki low PC za uredske fore, ili malo jači ako koristiš neki "napredniji" program bio CAD ili neki drugi...

PC JE BOLJI od konzole... ali TAJ PC košta cca 15 000 kn ... i uvijek mu moraš nekaj nadokupiti

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka

Imam PS3, mogu reći da je igranje na njemu ok ,on line sam probao Grid i lijepo radi ima dosta servera. Kvaliteta prikaza je isto tako odlična.

Na PC isto tako igram, pored toga imam i Grid koji mi je bolje igrat na PC, spajam se preko Hamachia. 

 

Konzole u ovom slučaju imaju možda malo bolju kvalitetu prikaza i jednostavnost upotrebe, sa druge strane sve ostale pluseve dajem PC-u jer pruža nebrojeno više mogućnosti, eksperimentiranja i zabave.

 

Konzole su dobre za one koji žele jednostavnost i praktičnost, i imaju LCD ili Plazmu i lakše im je kupit igru nego je skinut sa neta za PC. 

 

PC je više za ljude sa stilom i koji uživaju u njemu svakog dana, PC ima dušu:-) .

 

 

Konzolu (PS3) da je nisam dobio na poklon , nikada nebi uzeo,

16 godina
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

Ima par gluposti u ovoj temi.

 

1.) Piratluk na PCu je ohoho vazan. Mislim ja svoje igre mogu nabavit besplatno bez kapi znoja, a na konzolama se igre moraju kupovat i to se od prilike izjednaci s argumentom konzolasa da se PC mora nadogradivat. To je cinjenica, i samo zato sta je ilegalno ne znaci da nije cinjenica.

 

2.) Da bi imo bolji PC od konzole, PC mora kostati 15k kuna...GLUPOST! Slozim konfu za 3k kuna koja jede sve konzole (ne ukljucujem periferiju ali ni konzole ju ne ukljucuju jelda?).

 

Ima jos jedna cinjenica. Dam se kladit da SVAKO ko ima konzolu ima i PC a konzola mu je samo +. To sve govori. PC je neophodan i jednostavno nudi vise nego konzola. Tu ne mislim naravno samo na igre ali bas zato ja nemam konzolu, jer mi je PC za sve i netrebam imati 934 uredjaja da bi radio sve sta zelim nego imaj samo jedan na kojem gledam filmove, slusam muziku, igram igre, radim u wordu, powerpointu i excellu, dreamweaveru itd. i zato preferiram PC.

 

Jedino sto mi je zao je sto nisam nikad igrao novi Metal Gear Solid koji je PS3 ekskluziva. Za konzolu se najvise isplati kupiti Wii po mome misljenju. Na njemu su sve igre drukcije a PS i XBox nude isto sto i PC sto se tice igara s tim da naravno na PCu sve bolje izgleda.

- Psiho246
Moj PC  
10 7 hvala 0
16 godina
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
Psiho246 kaže...
1.) Piratluk na PCu je ohoho vazan. Mislim ja svoje igre mogu nabavit besplatno bez kapi znoja, a na konzolama se igre moraju kupovat i to se od prilike izjednaci s argumentom konzolasa da se PC mora nadogradivat. To je cinjenica, i samo zato sta je ilegalno ne znaci da nije cinjenica.

Apsolutno je nevažan jer u normalnom društvu koje nije razvaljeno dječjim opravdavanjem piratluka se o ovome ni ne govori. I definitivno nije argument za ili protiv neke platforme.

 

Psiho246 kaže...
2.) Da bi imo bolji PC od konzole, PC mora kostati 15k kuna...GLUPOST! Slozim konfu za 3k kuna koja jede sve konzole (ne ukljucujem periferiju ali ni konzole ju ne ukljucuju jelda?).


Složi mi za 3000 kuna konzolu koja će moći igrati svaku igru koju ja pokrenem na konzoli a da ta igra na pc ne izgleda kao ispljuvak. Ajde molim te.

 

Psiho246 kaže...

Ima jos jedna cinjenica. Dam se kladit da SVAKO ko ima konzolu ima i PC a konzola mu je samo +. To sve govori. PC je neophodan i jednostavno nudi vise nego konzola. Tu ne mislim naravno samo na igre ali bas zato ja nemam konzolu, jer mi je PC za sve i netrebam imati 934 uredjaja da bi radio sve sta zelim nego imaj samo jedan na kojem gledam filmove, slusam muziku, igram igre, radim u wordu, powerpointu i excellu, dreamweaveru itd. i zato preferiram PC.

Kao što sam rekao, ne govorim o ničem drugome osim o igrama. Igraća konzola, to ti dovoljno govori zar ne?

 

OCdale kaže...

Konzole u ovom slučaju imaju možda malo bolju kvalitetu prikaza i jednostavnost upotrebe, sa druge strane sve ostale pluseve dajem PC-u jer pruža nebrojeno više mogućnosti, eksperimentiranja i zabave.

Ajde pliz baci nekoliko primjera. Diskusije radi. Vezano uz gaming.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 12:00 (Danny_HR).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka

Nemojmo se samo ograničiti na PS3 i Xbox360, ima tu i jedna totalno drukčija konzola na koju sam "bacio oko" a od autora nije spomenuta: Wii

FPS-ice i "vožnje" uvijek mogu vrtit na PC-u (mada stoji tvrdnja da je to jednostavnije izvesti na konzoli zbog raznih razloga) i zato osobno ne bih nabavljao niti PS3 niti xbox360. Ako bih se odlučio na kupovinu konzole, to bi bio Wii zbog svoje izrazito "arkadne naravi" i simpatičnih kontrola.

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 12:03 (Zura).
15 godina
moderator
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
doxy kaže...

gledano s Gamerske perspektive

konzole su nadmoćnije...ipak, kad usporedit igru na nekom prosječnom PC-u i na jednoj od next gen konzola...vidi se razlika u grafici ... u korist konzola naravno...

kao sto je rečeno, to je plug&play...zavalis se u fotelju, uvališ igru u konzolu i opleti...

nikad nec uzaboravit dane s PSOne... ili Ratchet&Clank i God of War s PS2... na PS3 sam slabo bio...xbox jos nisam probao...

 

Kako mogu biti konzole nadmočnije od npr mojeg PC(koji je prosiječan),a u foteliju se možeš uvaliti i kad se igraš za kompom(kupiš bežični gamepad a i žični ti je dosta (3m))

http://modernwarfare.sputn1k.co.uk/mw2_countdown_sidebar.swf
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 12:09 (pirat).
15 godina
moderator
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
Danny_HR kaže...
            Psiho246 kaže...
                2.) Da bi imo bolji PC od konzole, PC mora kostati 15k kuna...GLUPOST! Slozim konfu za 3k kuna koja jede sve konzole (ne ukljucujem periferiju ali ni konzole ju ne ukljucuju jelda?).
   Složi mi za 3000 kuna konzolu koja će moći igrati svaku igru koju ja pokrenem na konzoli a da ta igra na pc ne izgleda kao ispljuvak. Ajde molim te.

To je več pitanje kako optimiziraju za PC....(npr. gta 4)

http://modernwarfare.sputn1k.co.uk/mw2_countdown_sidebar.swf
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 12:17 (pirat).
15 godina
protjeran
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
pirat kaže...
doxy kaže...

gledano s Gamerske perspektive

konzole su nadmoćnije...ipak, kad usporedit igru na nekom prosječnom PC-u i na jednoj od next gen konzola...vidi se razlika u grafici ... u korist konzola naravno...

kao sto je rečeno, to je plug&play...zavalis se u fotelju, uvališ igru u konzolu i opleti...

nikad nec uzaboravit dane s PSOne... ili Ratchet&Clank i God of War s PS2... na PS3 sam slabo bio...xbox jos nisam probao...

 

Kako mogu biti konzole nadmočnije od npr mojeg PC(koji je prosiječan),a u foteliju se možeš uvaliti i kad se igraš za kompom(kupiš bežični gamepad a i žični ti je dosta (3m))

lijepo

vidit cu taj tvoj komp koji mozes u trgovini kupit za cca 4500 kn ... koliko ce vrijedit i kako ce nove igre tjera za 6 mjeseci... NIKAKO...tj..tjerat ce...ali na toliko malim detaljima da ce biti losije od konzole...tak da ces opet morati bacat pare da bi bio u koraku s tim...a prek oglasnika kupiš xbox 360 za cca 2000kn i miran si do izlaska nove konzole, odk sa svojim kompom vec sad nemozes igrat sve maxed out (ko ni ja)

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
16 godina
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
Danny_HR kaže...
Psiho246 kaže...
1.) Piratluk na PCu je ohoho vazan. Mislim ja svoje igre mogu nabavit besplatno bez kapi znoja, a na konzolama se igre moraju kupovat i to se od prilike izjednaci s argumentom konzolasa da se PC mora nadogradivat. To je cinjenica, i samo zato sta je ilegalno ne znaci da nije cinjenica.

Apsolutno je nevažan jer u normalnom društvu koje nije razvaljeno dječjim opravdavanjem piratluka se o ovome ni ne govori. I definitivno nije argument za ili protiv neke platforme.

 

Psiho246 kaže...
2.) Da bi imo bolji PC od konzole, PC mora kostati 15k kuna...GLUPOST! Slozim konfu za 3k kuna koja jede sve konzole (ne ukljucujem periferiju ali ni konzole ju ne ukljucuju jelda?).


Složi mi za 3000 kuna konzolu koja će moći igrati svaku igru koju ja pokrenem na konzoli a da ta igra na pc ne izgleda kao ispljuvak. Ajde molim te.

 

Psiho246 kaže...

Ima jos jedna cinjenica. Dam se kladit da SVAKO ko ima konzolu ima i PC a konzola mu je samo +. To sve govori. PC je neophodan i jednostavno nudi vise nego konzola. Tu ne mislim naravno samo na igre ali bas zato ja nemam konzolu, jer mi je PC za sve i netrebam imati 934 uredjaja da bi radio sve sta zelim nego imaj samo jedan na kojem gledam filmove, slusam muziku, igram igre, radim u wordu, powerpointu i excellu, dreamweaveru itd. i zato preferiram PC.

Kao što sam rekao, ne govorim o ničem drugome osim o igrama. Igraća konzola, to ti dovoljno govori zar ne?

1.) Aha, nevazno je u normalnom drustvu. Pa onda niko od nas nije normalan jer u drustvu u kojem ja zivim, piratluk postoji a ti se pomiri s tim. Ja ne opravdavam piratluk a pogotovo ne na djecji nacin jer nisam dijete i molim te nemoj se na taj nacin razgovarati jer te u startu diskreditira. Opce poznato je da kad neki forumas ostane bez argumenata da se poziva na poznavanje Hrvatskog pravopisa i omalovazavanjem druge osobe koja sudjeluje u diskusiji.

 

2.)Pogledaj sliku.

 

3.) Ovo ti mogu priznat ali cinjenica je da je PC visenamjenski urdedjaj i tu je odmah u prednosti pred konzolama.

 

Skrin Skrin
- Psiho246
16 godina
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
Psiho246 kaže...

1.) Aha, nevazno je u normalnom drustvu. Pa onda niko od nas nije normalan jer u drustvu u kojem ja zivim, piratluk postoji a ti se pomiri s tim. Ja ne opravdavam piratluk a pogotovo ne na djecji nacin jer nisam dijete i molim te nemoj se na taj nacin razgovarati jer te u startu diskreditira. Opce poznato je da kad neki forumas ostane bez argumenata da se poziva na poznavanje Hrvatskog pravopisa i omalovazavanjem druge osobe koja sudjeluje u diskusiji.


Piratluk nije i ne može biti kriterij po određivanju kvalitete platforme. Razuman čovjek to razumije.

 

Psiho246 kaže...

3.) Ovo ti mogu priznat ali cinjenica je da je PC visenamjenski urdedjaj i tu je odmah u prednosti pred konzolama.

PC je višenamjenski uređaj da. Doduše to je nebitno za sam gaming zato u taj aspekt ne ulazimo. Očito ne shvaćaš bit teme.

 

Sliku sam pogledao i sa punom odgovornošću tvrdim da ne jede konzolu, i da će ti na konzoli sigurno igre glađe radit. Primjera radi GTA4 će radit glađe.

 

A kao mali osvrt na ono šta je doxy napisao. Xbox 360 primjerice izašao je 2005. godine.

Koliko je tada koštao taj pc koji si složio.

Koliko ćeš dugo moći igrati na tom pc-u? Na xboxu 360 još najmanje 2-3 godine sve najnovije naslove sa istim ako ne i boljim preformansama. Što za PC ne možeš reći.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 12:27 (Danny_HR).
15 godina
moderator
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
doxy kaže...

lijepo

vidit cu taj tvoj komp koji mozes u trgovini kupit za cca 4500 kn ... koliko ce vrijedit i kako ce nove igre tjera za 6 mjeseci... NIKAKO...tj..tjerat ce...ali na toliko malim detaljima da ce biti losije od konzole...tak da ces opet morati bacat pare da bi bio u koraku s tim...a prek oglasnika kupiš xbox 360 za cca 2000kn i miran si do izlaska nove konzole, odk sa svojim kompom vec sad nemozes igrat sve maxed out (ko ni ja)

A šta to nemogu igrat na max več sad???(Stavio sam zamo kao primjer svoj komp),i opet ako za 6 mj. zagusti kupim grafu i opet sam na max detaljima.A grafika je bolja na PC -ju(dirt 2(dx11)Aliens vs Predator) i još mnogo toga....

http://modernwarfare.sputn1k.co.uk/mw2_countdown_sidebar.swf
15 godina
protjeran
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
pirat kaže...
doxy kaže...

lijepo

vidit cu taj tvoj komp koji mozes u trgovini kupit za cca 4500 kn ... koliko ce vrijedit i kako ce nove igre tjera za 6 mjeseci... NIKAKO...tj..tjerat ce...ali na toliko malim detaljima da ce biti losije od konzole...tak da ces opet morati bacat pare da bi bio u koraku s tim...a prek oglasnika kupiš xbox 360 za cca 2000kn i miran si do izlaska nove konzole, odk sa svojim kompom vec sad nemozes igrat sve maxed out (ko ni ja)

A šta to nemogu igrat na max več sad???(Stavio sam zamo kao primjer svoj komp),i opet ako za 6 mj. zagusti kupim grafu i opet sam na max detaljima.A grafika je bolja na PC -ju(dirt 2(dx11)Aliens vs Predator) i još mnogo toga....

 

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 12:25 (doxy).
14 godina
neaktivan
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

ma pobijediti će PC,nisam lud sad kupovat PS3 koji ima nekoliko godina star hardver.PC rules.A kada za nekoliko godina ALL in ONE PC budu snažni kao ovi desktop PCevi,konzole će zauvjek izgubiti bitku

 
0 7 hvala 0
15 godina
moderator
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
Danny_HR kaže...

 

Sliku sam pogledao i sa punom odgovornošću tvrdim da ne jede konzolu, i da će ti na konzoli sigurno igre glađe radit. Primjera radi GTA4 će radit glađe.

Radit če glađe samo zato što ovi idiot* nisu optimizirali tu igru za PC.

http://modernwarfare.sputn1k.co.uk/mw2_countdown_sidebar.swf
16 godina
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka

Dakle...

 

---

 

Još čekam da neko baci komentar nečega šta nudi PC a da je bolje...

 

Do sad su sve poruke baljezganje u prazno bez konkretnih primjera.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 12:30 (Danny_HR).
15 godina
moderator
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
doxy kaže...

A šta to nemogu igrat na max več sad???(Stavio sam zamo kao primjer svoj komp),i opet ako za 6 mj. zagusti kupim grafu i opet sam na max detaljima.A grafika je bolja na PC -ju(dirt 2(dx11)Aliens vs Predator) i još mnogo toga....

 

A koje igre sad nemogu igrat na max sa svojim PROSJEČNIM PC-om,a za 6 mj ču opet imat bolju grafiku na PC-ju neko konzoli(sa nekom prosječnom grafičkom karticom)

http://modernwarfare.sputn1k.co.uk/mw2_countdown_sidebar.swf
15 godina
protjeran
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
pirat kaže...
doxy kaže...

A šta to nemogu igrat na max več sad???(Stavio sam zamo kao primjer svoj komp),i opet ako za 6 mj. zagusti kupim grafu i opet sam na max detaljima.A grafika je bolja na PC -ju(dirt 2(dx11)Aliens vs Predator) i još mnogo toga....

 

A koje igre sad nemogu igrat na max sa svojim PROSJEČNIM PC-om,a za 6 mj ču opet imat bolju grafiku na PC-ju neko konzoli(sa nekom prosječnom grafičkom karticom)

daj ne baljezgaj ko boga te molim

imamo skoro isti komp i iste grafe...

znam o čemu pričam

bio bi retardiran kada bi nabrajao popis igara koje nemožeš na max igrati...kada bi radio popis, on bi bio predug...

 

EDIT:

lakše mi je nabrojat koje rade na max nego koje ne rade

eto...od zadnjih su HL2 i njegovi modovi, CoD2 i CoD4, Fallout3, Mass Effect, Titan Quest...

to je to

čak neke starije trzaju ko stoka

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 12:35 (doxy).
16 godina
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka

Grafika nije sve na svijetu. I da imat ćeš nekoliko postotaka bolju grafiku. Big deal. Da ne velim da na konzoli nema frame dropova, NIKAD.

Ta razlika u grafici uopće nije tolika.

 

EDIT: Za 6 mjeseci ćeš kupiti novi grafičku ajmo reć za 1000 kuna. Za još 6 još jednu.

Dakle za godinu dana ćeš potrošiti novac koji bi platio za konzolu. A imat ćeš neznatno bolju grafiku.

A pazi sad, netko će na konzoli za 6 mjeseci isto imati bolju grafiku a neće morati kupovati  ništa novo.

 

Isto kao što ja sad na xboxu imam bolju grafiku nego što je bila 2005. a isti hardver, a komp sam mijenjao 3 puta. I svaki puta masno platio. Ovaj trenutni je koštao 11000 kuna u svoje vrijeme (bez miša, tipkovnice i monitora). Imam i račun. A slabija je gaming mašina od xboxa koji je stariji.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 12:40 (Danny_HR).
15 godina
moderator
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
doxy kaže...

daj ne baljezgaj ko boga te molim

imamo skoro isti komp i iste grafe...

znam o čemu pričam

bio bi retardiran kada bi nabrajao popis igara koje nemožeš na max igrati...kada bi radio popis, on bi bio predug...

 

EDIT:

lakše mi je nabrojat koje rade na max nego koje ne rade

eto...od zadnjih su HL2 i njegovi modovi, CoD2 i CoD4, Fallout3, Mass Effect, Titan Quest...

to je to

čak neke starije trzaju ko stoka

Te igre koje si nabrojio ma ni pad fps-a si ti lud a kamoli da mi trzaju igram na  1680x1050,A neznam koje su one koje trzaju možda nisam igrao ili....

http://modernwarfare.sputn1k.co.uk/mw2_countdown_sidebar.swf
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 12:42 (pirat).
16 godina
online
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
Danny_HR kaže...

Dakle...

 

---

 

Još čekam da neko baci komentar nečega šta nudi PC a da je bolje...

 

Do sad su sve poruke baljezganje u prazno bez konkretnih primjera.

 World of Warcraft :P

 

edit: ne kuzim zas si stavio za igre "MMO iskljucen"? kad su tu PC-i u prednosti

FOR THE HORDE!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 12:45 (RonoN).
16 godina
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
Hehe. rekao sam u startu. Bez MMO igara.

Kako su stvari krenule PC će uskoro biti MMO exclusive platforma. Ptanje je vremena.

Pogledajte samo igre u razvoju. 70% igara za pc je MMO.
Al to je druga priča. I nevažno ovdje.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice