VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 962
|
čitano: 394.797
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

Baseve koristiš za vibraciju sjedalice? A na kaj su spojeni, mislim, kaj upravlja s njima? 

Da, za vibraciju naslona sjedala , kako za sada imama samo dva shakera, oni su obadva na naslonu, trebao bih barem još dva )) ... jedan za pedale i jedan za donji dio sjedala/školjke. 

Pokreće ih telemetrija iz igre preko SimHub softwera. Imam "upaljena" tri efekta: promjena brzine, proklizavanje/blokiranje kotača kod kočenja i proklizavanje kad kotaći izgube grip u zavoju ili prilikom ubrzavanja ....

Dojam je predobar, i zaista ima smisla, shakere vozi prastaro dvokanalno JVC pojačalo ( ako nabavim još jedan par treba mi i još jedno pojačalo ))).

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 17:32 (mla_dend).
15 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ako netko zelim mogu prodati Samsung HMD Odyssey + VR headset.

Na žalost ne mogu ga više koristiti jer sam se preselio u potkrovlje di ga jednostavno ne mogu koristiti osim za simulacije..

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
toxic kaže...

Ako netko zelim mogu prodati Samsung HMD Odyssey + VR headset.

Na žalost ne mogu ga više koristiti jer sam se preselio u potkrovlje di ga jednostavno ne mogu koristiti osim za simulacije..

 Hau mač?

15 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
toxic kaže...

Ako netko zelim mogu prodati Samsung HMD Odyssey + VR headset.

Na žalost ne mogu ga više koristiti jer sam se preselio u potkrovlje di ga jednostavno ne mogu koristiti osim za simulacije..

 Hau mač?

 ma nit sam ne znam...

 

mislim da bih ga dao za negdje 1700kn, sada trazim cca 1900kn... jbga ipak nemam garanciju na njemu

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

ništ ne spominjemo slona u dućanu ))) jesam ja jedini SW ovisnik ili ??? danas ujutro prije posla sam samo uspio pokrenuti i pogledati prvi intro .... nemam još nikakvih dojmova osim da je sjest u tie figthera u VRu jaaaaako fora ... da mi je to neko reko prije 30 godina nebi mu vjerovao

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 12:13 (mla_dend).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Igru sam sinoc skinuo, danas cu igrat malo, ali ceka se oculus quest 2 za probat u VRu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Nisam znao da je to već izašlo. Idem vidjet kolko para i isplati li se kupovati, a i grafa mi je postala malo preslava s izlazećim igrama. 

 

EDIT: Ajoj, bit će rigoleta po kući kolko vidim. 40 baksa, dost, a nije star trek  Potražit ću na drugoj lokaciji

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 14:16 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Bilo je na CDkeys za 30tak, ali Epic kljuć...ne znam jel ta verzija radi u VRu,
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

nažalost, totalno razačaranje za sada, najvjerovatnije ću tražiti povrat love .... svako drugo startanje nemam zvuk, ne rade oculus kontroleri ( ali ajde to sam znao i prije ))), više odpola sata sam samo izgubio da linkam račun sa EA računom, jer nakon upisanog pola passa unos sljedećeg znaka oznaći dotad unesen tekst i obriše unos još pola sata da povežem kontrole sa kontrolerom steam kaže da imam 95 minuta u igri a jednom sam izletio iz hangara i to na pet minuta, ogroman latency - ali ne uvijek i ne stalno, izgleda da je opet sve u totalnom problemu radi cossplatforma, i normalno da smo na_ebali mi PCjaši, framerate lockan na 30 FPSa ... ajde ima naćina za to podići na 60 ... itd itd .... neko je negdje napisao sa air cars bolje iskustvo ... i jesu ))) a veselio sam se kao malo dijete i napakon po prvi put u životu kupio HOTAS, izgleda da ću s lovom od povrata kupiti MIG 21 za DCS ...

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
mla_dend kaže...
Bilo je na CDkeys za 30tak, ali Epic kljuć...ne znam jel ta verzija radi u VRu,

 i EPICova verzija radi preko steamovog VRa ....

13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

upravo prošao alyx.. igra je masterpiece, šteta kaje dosta kratka. mislim da bum sutra krenuo drugi playthrough..

preporuke kaje još must-play? superhot prošao, robo recall bum vjerojatno još malo lovio achievemente.. osim toga imam još beat saber i pistol whip.

jeli valja kaj walking dead?

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Lone echo, boneworks...
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 7:52 (dax-lax).
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
TWD saints and siners, moja preporuka i kao što Dax kaže , Lone echo....obavezno
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

hvala obojici.. još se malo mučim sa motion sicknessom. počeo sam alyx sa normalnim movementom, pa sam se ipak odlučio na teleportiranje za prvi run.

sada ću probati 2. playthrough se navikavati na normalni movement prije nego krenem u nabavku drugih igara 

imam i no mans sky na steamu, tako da to moram isto probati..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Neće m sickness nestati preko noći, ali ako nisi jako osjetljiv na to sada, ziher ćeš nakon mjesec dana i zaboraviti da ti je bila muka.

Btw, kad isprobaš no mans sky, javi dojmove jer tražim neku dulju igru lootanja i istraživanja jer mi je subnautica bila top.

Skyrim nisam završio, pa mi je plan i to nastaviti jer nije bila loša, ali ovaj put s modovima za poboljšano iskustvo.
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

evo igral sam malo hl danas i motion sickness mi je puno slabiji nego kada sam prvi put probao normalni movement. tj. prvih sat vremena je sve bilo super, nakon 2 sata mi je mrvicu bilo muka.. sigurno bu još bolje sa još malo igranja i privikavanja.

 

upalio sam malo i no mans sky, a s obzirom da sam ga dosta igrao i bez vr-a moram reći da postoji onaj inicijalni vr wow faktor. par stvari mi se ne sviđa, a to je kontrola vozila, bilo bi super da ih se može samo na gljivice kontrolirati, jer je ovako na motion kontrole dosta clunky.. movement na nogama je fora, isto tako mine-anje i pucanje sa vr-om dobija novu dimenziju. inventory je malo čudan, jer je vezan za lijevu ruku, doslovno sam svaki put prislonio ruku uz tijelo da bi ga smirio.

inače toj igri sam uvijek najviše zamjerio optimiziranost. evo opet sam se igrao malo sa grafičkim postavkama i malo je iritantno kaj moraš milju puta paliti i gasiti igru da bi dobio da lepo zgleda i da bude smooth.

sve u svemu, ako tražiš chill igru koja nema baš puno smisla osim istraživanja, base buildinga, upgradeanja i pomalo čudne kampanje, samo navali  vr po meni nije loše složen.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Jel itko vidio novi Oculus Quest 2? Izgleda mi dosta zanimljivo, pa si razmišljam da se riješim PSVR-a i zamijenim ga s novim Questom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 12:46 (Casper127).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Casper127 kaže...

Jel itko vidio novi Oculus Quest 2? Izgleda mi dosta zanimljivo, pa si razmišljam da se riješim PSVR-a i zamijenim ga s novim Questom.

 To si trebao učiniti prije kupnje psvr-a. Šala. Jep, mogao bi se quest 2 dobro prodavati. Dobar hardver, praćenje, dobra podrška, niža cijena, nešto lakši od prvog questa na kojem nakon nekog vremena postane neizdrživa masa na nosu.

 

EDIT: iako je jeftiniji i lakši, osnovni head strap je tak socijalan da automatski moraš dodati cijenu za elite strap. Da sam na questu, ne bi prelazio na novi, ali kad već ideš s psvr-a, zakaj ne. S ovim dobiješ puno više mogućnosti.

Po meni je oculus questo trenutno vr hardver s daleko najboljim supportom. Stalno dodaju neki novi feature kojih se ni sjetit nisam mogao. Još jedan veliki bonus questa 2 je wifi ax i ziher će dodati službeni support za wifi stream s kompa jer to već radi uz kemijanje na prvom questu, ali za brže igre je latencija malo previsoka pa je bolje korisiti fizički oculusLink

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 15:53 (dax-lax).
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

kao korisnik Questa, moram priznati da bi rado isprobao dvojku ali da cu preci na dvojku...ne za sada pricekati cu vjerovatno jos jednu generaciju... mene recimo ta težina na napred uopce ne smeta iako moram priznati kad stavim burazov PSVR imaš dojam da nemaš ništ na glavi ))) ali onda pokreneš beat saber i shvatiš da uopce nemaš 360 mogucnost...sve u svemu taj quest je cudo a dvojka su dva cuda ))).... a onaj reverb.... eee to bih ja ali onda bih valjda trebao i novu grafulju )) 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 17:07 (mla_dend).
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

S hladnijim danima, opet sam počeo provoditi vrijeme u vr-u. 

Tako sam na kraju prekjučer odigrao nekoliko rundi echo arene, pa kupio echo combat. 10€ ispadne na kraju sa vat-om. 

I tako se ja brusim što prije zaključat firmu da odem doma i pokrenem combat, a ono kifla. Stoji logging in u nedogled, pa sam odustao.

Sad vidio da su serveri bili down iz nekog razloga.

 

No, jučer kako se nisam uspio logirat, upalio sam aircar tolko da opet testiram taj osjećaj letenja i ono, bam.

Ne znam za vas koji ste probali, ali ja nisam imao pojma da u tom tech demo-u postoji neki objective, a dosta sam se vozio i ljudima pokazivao. 

Jučer tak iz dosade se prepeljavam i vidim na onoj najvišoj zgradi dock za pristajanje. Prođem uz njega, upali se autopilot i sleti na dock. Stvar je ta da svaki dock sadrži turbo upgrade. Našao sam jedan na crpnoj platformi, na otvorenom moru oko grada.

Ima ih cca 10 kolko mogu procijeniti od oka, ali nisam uspio pronaći sve prije nego sam ostao bez goriva. 

Uglavnom, fora za provest sat i kusur u igri koja i nije igra. Ne znam u što bi je točno smjestio. Možda su dockovi došli s nekim updateom jer ih nisam do sada vidio, a znam da sam na toj najvišoj zgradi bio i oblijetao je barem 20-ak puta

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

baš sam malo probao taj aircar .. izgleda super, ali mi se iskreno malo bljuje od njega.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
nine kaže...

baš sam malo probao taj aircar .. izgleda super, ali mi se iskreno malo bljuje od njega.

 Jep, od aircara se bljuje čak i kad ni u jednoj drugoj igri nemaš problema s time. Ok je ako samo letiš iznad grada, ali brzi pokreti nisko među zgradama stvaraju nelagodu u želucu ako siliš do kraja. 

Valve devovi su komentirali da je to jedan od razloga zašto još nemamo PORTAL igru u vr-u. Tu bi bilo padanja na facu i guzicu po izlasku iz narančastog portala ahahhah

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

ali brzi pokreti nisko među zgradama stvaraju nelagodu u želucu ako siliš do kraja. 

 

ooo da.. ja sam baš išao letiti nisko i maksimalnom brzinom među zgradama, znači doslovno sam izdržao 10-ak minuta u igri.. bacio još pola sata half life-a i sada se oporavljam gledajući na jubitouo moguće lijekove za motion sickness 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Ja sam ih skupio max 3.... Ne znam kako se i gdje nadotankat .... I šteta da nema neka mapa...ili možda i ima ...
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
mla_dend kaže...
Ja sam ih skupio max 3.... Ne znam kako se i gdje nadotankat .... I šteta da nema neka mapa...ili možda i ima ...

 Skupio sam ih 9 komada. Jednog nisam nigdje našao, tj. ostao bez goriva u potrazi. Gorivo napuniš tak da sletiš na bilo koju platformu. To sam na netu našao, ne iz prve ruke.

3 godine
protjeran
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Pozdrav htio bi probati nekakav vr na mobu za pocetak, jel mi moze netko nesto preporuciti sto mi uopce treba za to?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Zelenapaprika2 kaže...
Pozdrav htio bi probati nekakav vr na mobu za pocetak, jel mi moze netko nesto preporuciti sto mi uopce treba za to?

 Ovisi koji mob imaš. Ako je neki određeni samsungov, najjednostavnije i najbolje uzeti s njuške neki gear vr za 200-300kn, ali moraš biti svjestan da s time baš i ne dobiješ uvid u vr. Možda te čak i odbije jer su ti očekivanja veća.

Imaš i onih generičkih po 50-100kn koji su još socijalniji u prezentaciji. Razlika punog vr-a i tih mobilnih je kaj nemaš praćenje u prostoru. Prepoznaje kretanje glave gora-dolje, lijevo-desno, ali ne kuži ako se pomakneš s mjesta na kojem stojiš, bilo to centimetal ili kilometar, svejedno je. 

Još jedna bitna stavka je da ako i imaš kakav kontroler, on nema praćenje, već služi samo da aktiviraš radnje i krećeš se gljivom ili tako nečim. 

 

Po meni je bolje (ako već nemaš nekog poznanika za test) da odeš do zabavnih parkova ili studija koji nude vr usluge (kao onaj u zg-u u savskoj), pa isprobaš punokrvni vr experience. Al onda će ti pak patit novčanik jer ti iskustvo bude dovoljno dobro da pod mus to moraš imati hahah

3 godine
protjeran
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ma upoznat sam s pravim Vr-om(oculus) no htio bi djeci nesto sloziti na mobu, a u to nisam uopce upucen, inace imam redmi note 9 pro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Znači, jučer ujutro se probudim, pada kiša i mislim si, kaj bum delal danas na ovakvu nedjelju. Reko idem malo vr nabijat. Kaj da igram? Odlučim se na kraju za echo arenu. 

 

Kak sam do sad igrao na drugom accu (od ženske) echo vr, napravim friški. U komadu ujutro od 10 pa do 15 kad je bio ručak. Onda o 16 pa do 20. Pogledao dio Pottera na tv-u i oko 21 opet uletio do 23:30,. Tad je već Riddick krenuo.

Skoro pola dana visio u areni. Od 50 levela, nakupio 15, iako bi se dalo i više. Danas se probudim s bolovima u nogama i leđima. Radile miške koje inače baš nisu prečesto u uporabi izgleda.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

moram to probati, meni na questu je beat saber genijalan za "zimski" pokučni trening )))

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice