VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 962
|
čitano: 394.262
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Vive je na infogameru imao neki skroz bezicni VR, jel to uskoro dolazi u prodaju i kakva bi uopce bila cijena? Nisam nista uspio naci na njihovim stranicama a mozda nisam ni dovoljno detaljno gledao :D
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Imali su cosmos, a cosmos nije ispunio očekivanja jer mu je tracking ruku loš. Trenutno najbolji bežični hmd je oculus quest, i uz malo bolji mrežni hw i alvr, moguće je na njega streamati sve s kompa bežično uz minimalnu latenciju. U igri kao alyx se kašnjenje ne može osjetiti, dok u beatsaberu na većim razinama se kuži. Sve u svemu, postoji opcija ako ima para i volje
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Uskoro dolazi novi HP Reverb

 

Posto se spominje Valve, ako zamijene WMR sa SteamVR-om, to bi moglo biti jako zanimljivo rjesenje. Potencijalno moj slijedeci headset posto ga vise manje samo koristim za DCS, a trenutni HP Reverb je jako hvaljen za tu primjenu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Grozni_Zabac kaže...

Uskoro dolazi novi HP Reverb

 

Posto se spominje Valve, ako zamijene WMR sa SteamVR-om, to bi moglo biti jako zanimljivo rjesenje. Potencijalno moj slijedeci headset posto ga vise manje samo koristim za DCS, a trenutni HP Reverb je jako hvaljen za tu primjenu.

Moguće da prelaze na steamVR jer MS ne ažurira wmr dio već neko vrijeme. Reverb ima bijesnu rezoluciju i sigurno je najbolji za simulacije. 

Vidim sad da je apple u novi ipad pro ugradio mini lidar za AR aplikacije. Ne vidim neki razlog da ne ugrade isti tech, u kombinaciji s kamerama, u neki od sljedećih headseta s inside-out trackingom. Sigurno bi pomoglo s referencama u prostoru i pratnji ruku.  

14 godina
odjavljen
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
Imali su cosmos, a cosmos nije ispunio očekivanja jer mu je tracking ruku loš. Trenutno najbolji bežični hmd je oculus quest, i uz malo bolji mrežni hw i alvr, moguće je na njega streamati sve s kompa bežično uz minimalnu latenciju. U igri kao alyx se kašnjenje ne može osjetiti, dok u beatsaberu na većim razinama se kuži. Sve u svemu, postoji opcija ako ima para i volje

 postoji i 60ghz addon za vive pro.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Jakovp kaže...
dax-lax kaže...
Imali su cosmos, a cosmos nije ispunio očekivanja jer mu je tracking ruku loš. Trenutno najbolji bežični hmd je oculus quest, i uz malo bolji mrežni hw i alvr, moguće je na njega streamati sve s kompa bežično uz minimalnu latenciju. U igri kao alyx se kašnjenje ne može osjetiti, dok u beatsaberu na većim razinama se kuži. Sve u svemu, postoji opcija ako ima para i volje

 postoji i 60ghz addon za vive pro.

 Jep, frend ga ima na običnom vive-u. Radi stvarno dobro, uz neke nebitne problematične sitnice. Koristi se wigig pcie kartica sa usmjerenom antenom na produžnom kabelu. Mana je cijena od preko 3k kn samo za taj setić + kompletna masa vive-a/pro-a zajedno s time na glavi. Bez obzira na to, opet te kaći potreba za skupim steam vr lighthouse senzorima (cca 150€ komad, a 2 ti trebaju.

13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Imam dojam da je G man u Alyx-u nešto mekši nego u prijašnjim HL igrama. Kao da više nije ozbiljan  

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

Imam dojam da je G man u Alyx-u nešto mekši nego u prijašnjim HL igrama. Kao da više nije ozbiljan  

 ja ga još nisam sreo ...

13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ja još nisam ni upalio igru. Pogledao kraj na yt-u. Nisam mogao čekati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

Ja još nisam ni upalio igru. Pogledao kraj na yt-u. Nisam mogao čekati.

 nemoooooj ... ))) ja sam valjda na pola .... uživam polako u prvom prolazu, meni je pregenijalna ....  

4 godine
protjeran
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Da, čak sam negdje vidio da valve odobrava modove ako uspiju prebaciti igru na monitor ispravno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
https://www.google.hr/amp/s/www.pcgamer.com/amp/valve-is-looking-forward-to-mods-that-remove-vr-from-half-life-alyx/

Bug mora pod hitno poradit na mobilnom forumu. Nema edita, nema citiranja...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

 Ima edit, ali samo ako si napisao poruku na mobilnom.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Jep, natipkano na mobu
14 godina
odjavljen
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Da vidimo, test
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
odjavljen
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
Jep, natipkano na mobu

 Evo ga, meni ima:

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

Bug mora pod hitno poradit na mobilnom forumu. Nema edita, nema citiranja...

 *ostanidoma, štaš s mobitelom tipkat ak si doma ))))

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2020 9:10 (mla_dend).
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Jučer je scena bila ovakva. Razlijan po kutnoj garnituri, na telki nešto na yt-u, thinkpad t440 oko metar od mene, ali snaga lijenosti je bila prejaka. Takvi su dani 🤣
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

ovo nisam znao da je moguće ....

 

In fact, more Steam users are rigging their PlayStation VR using third-party drivers to work with PC VR- roughly 1 in 200 SteamVR users. This is achieved with drivers like Trinus or iVRy. But unless you’re just using it for cockpit games, you’ll also need a third party tracking service such as PSMoveService or Driver4VR. Keep in mind the quality of tracking often won’t be as good as on a PlayStation 4.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Baš sam probao svoj PlayStation VR na PCu i donekle radi. S Trinusom ga nisam uspio natjerati da radi, ali s iVRy radi. Project cars 2 radi, samo ružno izgleda, dosta lošije nego gran turismo recimo. Elite dangerus super radi i super izgleda u VR-u, jedino je tekst malo teže čitati zbog niske rezolucije. Probao sam još pokrenuti i Dirt rally 2.0 ali nije htjelo. Pa eto, ako se nema bolje i PSVR može poslužiti.

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Probaj supersampling namjestiti ( ako ti to komp
dozvoljava )...
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2020 17:21 (mla_dend).
6 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

ja zavrsio HL <3 super igra... Imam doma quest.. OK je ali realno MEH.... to je tehnologija koja ce biti super za jedno 5 god.... (more or less)

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Mhm... Po mom mišljenju, jako je bitno ćime "voziš" taj svoj quest... Ja nikako nebi reko MEH... ali to je tak i tak sve osobno...
6 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
mla_dend kaže...
Mhm... Po mom mišljenju, jako je bitno ćime "voziš" taj svoj quest... Ja nikako nebi reko MEH... ali to je tak i tak sve osobno...

 a ono, konfa je top (2x rx5700xt + threadripper 1950 w 32gb rama)

 

Govorim za quest kao hardware - fora ali nis vise od toga - mislim da ce verzija za 5 god biti dobra

 

XP od HL-a mi je top ali je**ga... quest me razocarao...

 

naravno, subjektivan XP :))))

NULL!=NULL
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

quest je odličan komad hw-a. I standalone radi odlično, ali s linkom je to druga stvar. Meni je i dalje bolji klasičan rift cv1 za dulje sesije, jer je quest pretežak i ima limitirano praćenje ruku. Sad kad je stigao echo vr na njega, baš me zanima kako su riješili postisnike kad su ruke iza tjela dulje od par sekundi.

 

Btw, današnji oculus beta update na kompu je omogućio da oculus link radi s

. 2.0, 3.0, svejedno. Radi i onaj koji dođe tvornički s njim.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

quest je odličan komad hw-a. I standalone radi odlično, ali s linkom je to druga stvar. Meni je i dalje bolji klasičan rift cv1 za dulje sesije, jer je quest pretežak i ima limitirano praćenje ruku. Sad kad je stigao echo vr na njega, baš me zanima kako su riješili postisnike kad su ruke iza tjela dulje od par sekundi.

 

Btw, današnji oculus beta update na kompu je omogućio da oculus link radi s

. 2.0, 3.0, svejedno. Radi i onaj koji dođe tvornički s njim.

 naravno da su to napravili nakon sto sam kupio 3.0 :)))

NULL!=NULL
14 godina
odjavljen
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

quest je odličan komad hw-a. I standalone radi odlično, ali s linkom je to druga stvar. Meni je i dalje bolji klasičan rift cv1 za dulje sesije, jer je quest pretežak i ima limitirano praćenje ruku. Sad kad je stigao echo vr na njega, baš me zanima kako su riješili postisnike kad su ruke iza tjela dulje od par sekundi.

 

Btw, današnji oculus beta update na kompu je omogućio da oculus link radi s

. 2.0, 3.0, svejedno. Radi i onaj koji dođe tvornički s njim.

 Kako to radi preko 2.0 sa 480mbps bandwitha? Neka kompresija ili?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Jakovp kaže...
dax-lax kaže...

quest je odličan komad hw-a. I standalone radi odlično, ali s linkom je to druga stvar. Meni je i dalje bolji klasičan rift cv1 za dulje sesije, jer je quest pretežak i ima limitirano praćenje ruku. Sad kad je stigao echo vr na njega, baš me zanima kako su riješili postisnike kad su ruke iza tjela dulje od par sekundi.

 

Btw, današnji oculus beta update na kompu je omogućio da oculus link radi s

. 2.0, 3.0, svejedno. Radi i onaj koji dođe tvornički s njim.

 Kako to radi preko 2.0 sa 480mbps bandwitha? Neka kompresija ili?

 Očito mu je za takav stream dovoljno. đutuberi koji su testirali, kažu da razliku nisu primjetili. Pa lako kolega iz teme isproba sa kablom za punjenje koji je stigao s questom i javi nam rezultate. Razlika je moguće samo u tome da se quest neće puniti dok igra, dok kroz usb c 3.0/1, to može.

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

evo sam probao sa 3.0 kablom na koji sam naštekao kabel od mobitela .... radi, nisam sad stigao uspoređivati, ali dirt rally 2 radi fino ....  evo scshotova 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice