Steam - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 6.624
|
čitano: 1.232.542
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Steam - pitanja i odgovori

Pozdrav.

Jedno malo pitanjce.

Resetirao sam lozinku , tamo negdje jučer ujutro, sve potvrdio , dobio mailove ali od ulaska na stranicu ili aplikaciju više nemogu se ulogirati.

Ima li netko ideju koliko im treba , jer ovo je već glupo, a na suportu me traži da se ulogiram, ili da promjenim lozinku, što ne želim jer je već promijenjena pa da ne ide opet ispočetka?

 

Unaprijed hvala,

Crot

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
Crotiger kaže...

Pozdrav.

Jedno malo pitanjce.

Resetirao sam lozinku , tamo negdje jučer ujutro, sve potvrdio , dobio mailove ali od ulaska na stranicu ili aplikaciju više nemogu se ulogirati.

Ima li netko ideju koliko im treba , jer ovo je već glupo, a na suportu me traži da se ulogiram, ili da promjenim lozinku, što ne želim jer je već promijenjena pa da ne ide opet ispočetka?

 

Unaprijed hvala,

Crot

 Pa promjena je instantna. Nema tu nikakvog posebnog čekanja iz mog iskustva. Možda je najjednostavnije opet napraviti reset ako ti ne radi. Tko zna gdje je zaštekalo.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Steam - pitanja i odgovori

Prije nekog vremena sam primijetio da email adresa s kojom sam kreirao Steam account vise ne postoji (bila je na mail.com ali je deaktivirana jer ju nisam koristio) pa sam u Steam-u (desktop programu) htio promijeniti email adresu povezanu s account-om ali desava se isto sta se desava i hrpi ljudi koji odgovor traze na Steam i drugim forumima.

 

Kad se ide na Steam > Settings ili na Ime account-a > Account details na obadva mjesta ima Change contact email address i tu se moze odabrati "Nemam pristup trenutnoj email adresi povezanoj s Steam account-om" pa se onda upisu podaci i upise se nova email adresa na koju se posalje kod za verifikaciju ali nakon upisivanja koda za verifikaciju koji je primljen na novi mail se iako nigdje ne postoji nikakav captcha ispise "We had trouble verifying your captcha please try to complete the captcha again".

 

Ako se probam logirati preko browser-a onda se sigurnosni kod kojeg kod logiranja treba upisati posalje na mail adresu koja vise ne postoji tako da se preko browser-a ne mogu logirati pa da mogu napisati nesta na forumu.

 

Naso sam par 100 postova na raznim forumima gdje ljudi opisuju potpuno isti problem a odgovori nemaju veze s postavljenim pitanjem i izgledaju kao da nitko tko je te odgovore napisao pitanje nije niti procitao. U svim odgovorima se ponavljaju linkovi na FAQ u kojem pise da je promjena mail adrese vrlo jednostavna i gdje su opisani koraci koji ko sa sam reko ne rade a ostali odgovori su kao da je postavljeno pitanje u vezi nemogucnosti logiranja zbog zaboravljenog password-a sta nema nikakve veze sa slucajem gdje je logiranje preko programa moguce ali nije moguce promijeniti email adresu. Jos su gluplji odgovori gdje ljudi odgovaraju u vezi captcha koji se (ne) pojavljuje kod logiranja sta isto nema nikakve veze s opisanim.

 

Odgovori na Steam forumu su ko oni na M$oft-ovim support forumima gdje netko detajno dokumentira sve moguce stvari koje je napravio da bi probao otkloniti neki problem a "tehnicar" mu odgovori s copy/paste porukom u kojoj pise da proba restartati Windows-e.

 

Slozio sam novi bezvezni Steam acc preko kojeg sam htio na Steam forumu na jedno 50 mjesta gdje ljudi opisuju isti problem napisati da odgovori nemaju veze s postavljenim pitanjem i ove koji su odgovore napisali pitati da li su uopce procitali pitanje ali s novim account-om se postovi na forum ne mogu slati.

Chupo
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Steam - pitanja i odgovori

Probaj sa zvaničnim Steam Supportom. Odgovaraju malo sporije jer su očigledno u drugoj časovnoj zoni (barem je to bilo moje iskustvo kada su mi trebali za nešto pre par godina), ali su ok.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
Ivan(4) kaže...

Probaj sa zvaničnim Steam Supportom. Odgovaraju malo sporije jer su očigledno u drugoj časovnoj zoni (barem je to bilo moje iskustvo kada su mi trebali za nešto pre par godina), ali su ok.

 

Vjerojatno bi tako uspio promijeniti mail adresu povezanu s account-om ali na Steam forumu je vidljivo da taj problem postoji vec vise od godinu dana a cak i u najnovijim odgovorima, umjesto da ljudima daju informaciju da opcija ne radi, pisu besmislice. Stavio sam jedno 10 reply-ova preko account-a na kojeg sam logiran preko Steam aplikacije i brzo su mi onemogucili slanje svih daljinjih odgovora a ljudi koji su te besmislene odgovore napisali su odgovorili da saljem spam!?

 

Odgovori tipa nek o problemu obavijestim support sluzbu su besmisleni jer na njihovom forumu postoji preko 100 thread-ova gdje ljudi prijavljuju isti problem i taj je problem detaljno opisan vise desetaka puta a s obzirom da traje vec vise od godinu dana bi bio red da moderatori stave sticky thread u kojem bi pisalo da opcija za promjenu email adrese u slucaju da se ne moze pristupiti mail-u s kojim je account povezan trenutno - jednostano ne radi.

 

Ali ne samo da bas nigdje nema informacije da opcija ne radi nego se i u najnovijim odgovorima stalno ponavljaju iste besmislice - evo, bas mi je netko opet napisao nek malo pricekam pa probam ponovo a email adresu sam u zadnja 2 mjeseca probao promijeniti jedno 20 puta i ocito je da ju vec vise od godinu dana nitko nije uspio promijeniti preko te opcije.

 

Umjesto da stave obavijest da opcija za promjenu mail-a ne radi oni i dalje ljudima u odgovorima salju link na FAQ, predlazu im nek probaju s drugim browser-om (a barem 50 ljudi je napisalo da se s browser-omne mogu logirati jer im se security kod salje na mail adresu kojoj vise nemaju pristup), nek probaju obrisati cache i cookies-e pa cak, nek probaju iskljuciti antivirus, firewall itd. i onda ljudi koji pretrazuju forum zbog tih besmislenih odgovora trose vrijeme na citanje i isprobavanje raznih "rjesenja".

 

I moderatori Steam foruma i Steam-ovi programeri su nakon preko 100 thread-ova i jos puno vise poruka itekako svjesni da je jedini nacin za promjenu email adrese direktan kontakt sa sluzbom za korisnike i cekanje da to naprave oni ali iz nekog razloga ne zele tu informaciju nigdje napisati a cak iz najnovijih odgovora na forumu bi se i dalje moglo zakljuciti da sve radi ispravno a da se opisani problem javlja samo povremeno.

Chupo
9 godina
offline
Steam - pitanja i odgovori

ekipa koliko dugo se generalno čeka za povrat love ako sam vratio igru steamu? napravio sam refund i odobreno mi je 6.10., izabrao sam da mi baš vrate lovu na karticu, još mi nije leglo, prošlo je dakle dva dana. Imam osjećaj kao da je prije to bilo brže al nisam siguran, nisam to dugo napravio

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
Cansee kaže...

ekipa koliko dugo se generalno čeka za povrat love ako sam vratio igru steamu? napravio sam refund i odobreno mi je 6.10., izabrao sam da mi baš vrate lovu na karticu, još mi nije leglo, prošlo je dakle dva dana. Imam osjećaj kao da je prije to bilo brže al nisam siguran, nisam to dugo napravio

 kolko znam steam ne vraca novac na karticu vec na steam wallet. jedino ako u medjuvremenu nisu promjenili a to sumnjam jer ipak pricamo o steamu

inace treba 24h da ti refundaju veci iznos od 30 eura mislim, ostalo je u roku od par minuta

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
9 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori

 

meni su prije dvije godine vratiili direktno na karticu više od 500 kn. tako da vraćaju na karticu već neko vrijeme

12 godina
neaktivan
offline
Steam - pitanja i odgovori

lani sam kupio preko Steama Euro truck simulator 2 za 4,99 dolara, bila neka akcija.

U međuvremenu sam promjenio komp i sad mi došla želja ponovno zaigrat tu igricu. Pošto sam je već platio da li postoji mogućnost da je opet skinem besplatno ili moram ponovno plaćat i opet izvrsiti kupnju?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
naldo kaže...

lani sam kupio preko Steama Euro truck simulator 2 za 4,99 dolara, bila neka akcija.

U međuvremenu sam promjenio komp i sad mi došla želja ponovno zaigrat tu igricu. Pošto sam je već platio da li postoji mogućnost da je opet skinem besplatno ili moram ponovno plaćat i opet izvrsiti kupnju?

 Igra ti je vezana za Steam account, a ne računalo. Znači samo skineš Steam app, ulogiraš se i Truck Sim bi ti trebao biti u libraryu dostupan za download i instalaciju. Nema nikakvog dodatnog plaćanja. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
neaktivan
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori

nisam napoemnuo jednu bitnu stvar, sad imam Ubuntu instaliran, a on ne radi na Linuxu... sto da radim?

13 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
naldo kaže...

nisam napoemnuo jednu bitnu stvar, sad imam Ubuntu instaliran, a on ne radi na Linuxu... sto da radim?

 Eh, jbg, to je druga stvar... Nemam iskustva s Linuxom.

 

Na Steam stranici piše da trebaš Linux Ubuntu 12.04.

 

Isprobao si radi li ili samo pretpostavljaš da ne radi?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
neaktivan
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori

radi ali totalno usporeno. Bolje i uglađenije mi radi na Win 10. laptop mi je dosta loš, došlo je vrijeme za novi

9 godina
offline
Steam - pitanja i odgovori

ekipa jel ovdje nitko nije u zadnjih godinu dana radio neki povrat na Steamu? Ja sam napravio povrat prošli tjedan, i dalje nisam dobio lovu. Bio sam danas u banci jer mi je igrom slučaja bilo usput i oni su mi rekli da nije nikakva uplata zabilježena. Jel to normalno da toliko dugo čekam? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
Cansee kaže...

ekipa jel ovdje nitko nije u zadnjih godinu dana radio neki povrat na Steamu? Ja sam napravio povrat prošli tjedan, i dalje nisam dobio lovu. Bio sam danas u banci jer mi je igrom slučaja bilo usput i oni su mi rekli da nije nikakva uplata zabilježena. Jel to normalno da toliko dugo čekam? 

 Napravio sam povrat prije par mjeseci, ali platio sam iz Steam Walleta. Čak sam se iznenadio kako brzo je bilo odobreno, u roku sat vremena su pare bile u walletu. S ovim je sigurno kompliciranija procedura, ali ne bih se zasad zabrinjavao.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
Cansee kaže...

ekipa jel ovdje nitko nije u zadnjih godinu dana radio neki povrat na Steamu? Ja sam napravio povrat prošli tjedan, i dalje nisam dobio lovu. Bio sam danas u banci jer mi je igrom slučaja bilo usput i oni su mi rekli da nije nikakva uplata zabilježena. Jel to normalno da toliko dugo čekam? 

A kako si vršio plaćanje - direkt karticom ili paypalom? 

Origin: Tetka_HR - Steam: Tetka - Twitch: https://www.twitch.tv/teeny_tiny_sheep
9 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
Ukulele kaže...
Cansee kaže...

ekipa jel ovdje nitko nije u zadnjih godinu dana radio neki povrat na Steamu? Ja sam napravio povrat prošli tjedan, i dalje nisam dobio lovu. Bio sam danas u banci jer mi je igrom slučaja bilo usput i oni su mi rekli da nije nikakva uplata zabilježena. Jel to normalno da toliko dugo čekam? 

A kako si vršio plaćanje - direkt karticom ili paypalom? 

 

direkt karticom. i odabrao povrat direkt na karticu. Itekako ima smisla da puno brže vraćaju na wallet, a da namjerno budu spori sa povratom na karticu

9 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
Samo da javim da sam dobio novce danas, deveti dan nakon odobrenja refunda. Nije loše za znati ako to netko bude radio. Znači tražio sam da mi vrate lovu na karticu, a da sam tražio na wallet dobio bi za pola sata
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Steam - pitanja i odgovori

ako moze pomoc, ovo se prvi put desilo do sada sa Steamom

probudim se i vidim notifikacije na mobitelu za gmail, otvorim gmail, 20 emailova na japanskom, kineskom kao da je nesto kupljeno na steamu, mislim is odmah koji k...

ulogiram se i vidim da je netko se ulogirao na account, sa 4 razlicite visa kartice iz SADa stavio na moj account 1800 dolara, skinuo runescape igru i potrosio 1200 dolara u toj igri, i ostalo 600 dolara na racunu mi

odmah sam promijenio sifru bio i dodao mobitel za extra ulogiravanje

zanima me sta sad napraviti? gledam na supportu steama da li se moze negdje nesto poslati, ali kuda god da kliknem, samo mi daje one automatske odgovore

hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
JuXo kaže...

ako moze pomoc, ovo se prvi put desilo do sada sa Steamom

probudim se i vidim notifikacije na mobitelu za gmail, otvorim gmail, 20 emailova na japanskom, kineskom kao da je nesto kupljeno na steamu, mislim is odmah koji k...

ulogiram se i vidim da je netko se ulogirao na account, sa 4 razlicite visa kartice iz SADa stavio na moj account 1800 dolara, skinuo runescape igru i potrosio 1200 dolara u toj igri, i ostalo 600 dolara na racunu mi

odmah sam promijenio sifru bio i dodao mobitel za extra ulogiravanje

zanima me sta sad napraviti? gledam na supportu steama da li se moze negdje nesto poslati, ali kuda god da kliknem, samo mi daje one automatske odgovore

hvala!

 Sad kupuj igre, imaš para. 😁

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Steam - pitanja i odgovori

Da account nije star 11 godina i da nema hrpa svega to bi i napravio, ne zelim neki ban dobiti. Probao poslati neki upit Steamu, ali vidim da su retardirani 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
JuXo kaže...

Da account nije star 11 godina i da nema hrpa svega to bi i napravio, ne zelim neki ban dobiti. Probao poslati neki upit Steamu, ali vidim da su retardirani 

 javi supportu, a taj koji je kupovao vjerovatno je to radio sa ukradenim karticama

Iako mislim da neće previše pomoći, ako netko prijavi da je tvoj račun koristio ukradene kartice ne gine ti ban. Na žalost. Drugi put bolje osiguraj račun.

16 godina
offline
Steam - pitanja i odgovori

Kupio sam na CDkeys Dishonored Definitive edition za 2 eura. Kad sam aktivirao na Steamu, na Steamu sam dobio Dishonored RHCP GOTY, sto je verzija za druga trzista (ovo RHCP je Russian, Hungarian, Czech, Polish).

Jel mogu imati problema sa Steamom kad shvate da koristim verziju za drugu regiju (ban ili nesta)? Razmisljam da kontaktiram Steam support, napisem da sam kupio ovu verziju greskom i trazim ih da je uklone s mog acconuta. Ili da pustim, igram i pravim se blesav?

Mislim, cudno mi je da sam je uopce mogao aktivirati iz Hrvatske, a npr. kad odem na Store page, kaze mi da igra nije dostupna u mojoj regiji

 

Isto tako sam kontaktirao CDkeys i trazio refund i da oni kontaktiraju steam i uklone igru. Na CDkeys pise da je refund moguc samo ako igra nije aktivirana, tako da ga vjerojatno nece dati, al nije mi do ta 2 eura, vise me brine da me nebi steam banao ili da nemam neke druge posljedice na steamu

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 15:03 (macgyver).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
macgyver kaže...

Kupio sam na CDkeys Dishonored Definitive edition za 2 eura. Kad sam aktivirao na Steamu, na Steamu sam dobio Dishonored RHCP GOTY, sto je verzija za druga trzista (ovo RHCP je Russian, Hungarian, Czech, Polish).

Jel mogu imati problema sa Steamom kad shvate da koristim verziju za drugu regiju (ban ili nesta)? Razmisljam da kontaktiram Steam support, napisem da sam kupio ovu verziju greskom i trazim ih da je uklone s mog acconuta. Ili da pustim, igram i pravim se blesav?

Mislim, cudno mi je da sam je uopce mogao aktivirati iz Hrvatske, a npr. kad odem na Store page, kaze mi da igra nije dostupna u mojoj regiji

 

Isto tako sam kontaktirao CDkeys i trazio refund i da oni kontaktiraju steam i uklone igru. Na CDkeys pise da je refund moguc samo ako igra nije aktivirana, tako da ga vjerojatno nece dati, al nije mi do ta 2 eura, vise me brine da me nebi steam banao ili da nemam neke druge posljedice na steamu

 ako nisi kupovao direkt preko druge regije sa steamom, onda nemas problema.

 

ti si samo aktivirao verziju sa druge regije i najgore sto ti se moze desiti je da ti povuku igru - o tome dobis obavijest, kliknes ok i ides dalje ko da se nista nije desilo

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
14 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori

I sto je na kraju bilo s time?

16 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
KASA kaže...

I sto je na kraju bilo s time?

 Mislis na mene?  Kad sam trazio refund, CDkeys support me pitao za DLCove koje sam dobio, pa za language ovo, ono. Na kraju mi se vise nije dalo odgovarati na mailove, igra stoji na steamu, pocet cu je igrati danas i bok

9 godina
offline
Steam - pitanja i odgovori

danas kreće steam winter sale jel? bilo je nekih leakova, ako netko nešto vidi nek javi

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
Cansee kaže...

danas kreće steam winter sale jel? bilo je nekih leakova, ako netko nešto vidi nek javi

 da, prema svim informacijama sale bi trebao danas zapoceti

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
12 godina
offline
Steam - pitanja i odgovori

Pozdrav

 

Nisam bas ekspert oko steama. Davnih dana sam kupio CS i sluzio mi je samo za tu igru, ali koliko sam uspio skuzit nije  potrebno kupovat igre direktno preko steama? Tj.moze se kupit steam key na nekoj rendom stranici i upise se u steam i doda se igra? 

Ako je ovo tocno, koje stranice koristite i koje su provjerene za kupovinu steam keyeva?

Takoder, ako je to sve sto sam rekao tocno, moze mi netko objasnit proceduru za upisivanje keya u steam.

 

Lp

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
domagoj05 kaže...

Pozdrav

 

Nisam bas ekspert oko steama. Davnih dana sam kupio CS i sluzio mi je samo za tu igru, ali koliko sam uspio skuzit nije  potrebno kupovat igre direktno preko steama? Tj.moze se kupit steam key na nekoj rendom stranici i upise se u steam i doda se igra? 

Ako je ovo tocno, koje stranice koristite i koje su provjerene za kupovinu steam keyeva?

Takoder, ako je to sve sto sam rekao tocno, moze mi netko objasnit proceduru za upisivanje keya u steam.

 

Lp

 U donjem desnom kutu imaš +ADD A GAME >> Activate a product on Steam 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice