RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do danas

poruka: 124
|
čitano: 132.114
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
16 godina
neaktivan
offline
RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do danas

Vidim da ova nije na popisu, a iz 2000.-te je, pa:

 

Grand Prix 3 [2000]

 

Ovo je igrica iz radionice MicroProsea koji su izdavači cijelog serijala Grand Prix (izuzev Legends). Kao i u svim dotadašnjim nastavcima, i ovo je bila simulacija u koju su uvedene dvije nove stvari, dinamični vremenski sustav i po današnjim mjerilima, vrlo ograničen team-radio. Izdavači su nas (barem mene) iznenadili uvrštavanjem sezone 1998. u igricu umjesto 2000., no uskoro je izdan patch s nekim poboljšanjima i 2000. sezonom.

 

Grafika je imala vrlina i mana. Čak ni za tadašnje vrijeme okoliš nije nudio prelijep prizor, zbog 2D objekata (poput drveća, zgrada, čak i pit-crewa) van staze i low-resolution sjena. Bolidi također nisu bili pomno izrađeni, no za tadašnje vrijeme su bili solidni. Kokpit je za razliku od svega navedenoga izvrsno napravljen po mjerilima tog doba. Brojke, lampice i gumbi su vrlo vješto napravljeni i izgledaju kao da su preslikani s pravih bolida. Nema sumnje da je igrica namjenjena za vožnju iz kokpita.

 

Vremenski uvjeti su također izvrsno napravljeni (čak i za današnje doba). Kao što sam već spomenuo, uveden je dinamični vremenski sustav koji nudi različite jačine padanja kiše te se također zna dogoditi da kiša pada na jednom dijelu dok je drugi dio suh. Ako kiša prestane, staza će se početi sušiti prvo na racing liniji.

 

AI je solidno napravljen. Nije prepametan tako da se mogu vidjeti čudni sudari. Također, AI se dosta čvrsto drži idealne putanje što je za to doba još bilo tipično.

 

Sve u svemu, ovo je igrica koja je nekako zaboravljena pošto je u sredini između izvrsnog Grand Prix 2 i zadnjeg u nizu Grand Prix 4, no unatoč tome, ovo je vrlo kvalitetna i zabavna igrica na koju sam potrošio puno vremena.

 

System requirements:

CPU: Pentium 2, AMD K6-2

RAM: 32 MB

GPU: DirectX compatible, 2 MB VRAM

100 MB free space

 

Metacritic ocjena: 87/100

 

~~~ Hur tycker du om dem applen??? ~~~
Moj PC  
5 0 hvala 5
13 godina
neaktivan
offline
RE: RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do dan

dodaj split second u 2010.

 

 

ako uhvatim vremena u ovih par dana, mogao bi i nazvrljati nesto. ;)

 

 

 

EDIT: evo necu brisati sto sam napisao, da vide svi kako kava ishlapi u nocnoj smjeni... svi naslovi koje sam ja igrao i mogao da opisem su zauzeti, mozda jedino flatout 2 bih mogao, ali nije mi svjez dovoljno

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2010 3:30 (LIX).
15 godina
offline
RE: RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do dan
LIX kaže...

dodaj split second u 2010.

ako uhvatim vremena u ovih par dana, mogao bi i nazvrljati nesto. ;)

 

 

Već je Split/Second dodan u listu a čak ima i recenzija. :)

Death has a thousand faces,evil only one.
13 godina
neaktivan
offline
RE: RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do dan
Yes, sir, my mistake ;) kao sto vec rekoh u editu, kava mi se potrosila. Cestitke na temi, trudu i tekstovima! Htjedoh ja ubacit tekstic koji, ali sve vec zauzeto. Mozda tdu2 stignem winkwink
15 godina
offline
RE: RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do dan
LIX kaže...
Yes, sir, my mistake ;) kao sto vec rekoh u editu, kava mi se potrosila. Cestitke na temi, trudu i tekstovima! Htjedoh ja ubacit tekstic koji, ali sve vec zauzeto. Mozda tdu2 stignem winkwink

Nije važno da pišem naširoko u svojem opisu/recenziju.

Kao što piše u prvom postu,10 rečenica o igri će biti dovoljno.

Naziv igre,tip,engine koji ju pogoni,datum izlaska,platforme pa malo opišeš gameplay,zvuk,grafiku i neki zaključak.

Mislim da u ovo sve što sam nabrojao dade se sklopiti i više od 10 rečenica :)

Death has a thousand faces,evil only one.
13 godina
neaktivan
offline
RE: RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do dan
Pokusat cu onda danas/nocas flatout 2. Iako je to zapravo ne-hd verzija fuc-a.
15 godina
offline
RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do danas

Micro Mashines V4 (2006.)

 

Sistemski zahtjevi

 

  • Pentium 4; 2 GHz
  • 512  MB RAM-a
  • 128 MB of video memory

 

 

Micro Machines V4 predstavlja, kao i njegovi prethodnici, arkadnu simulaciju utrka minijaturnih vozila.

Brdo maštovito dizajniranih staza uz nevjerojatan vozni park sa 750 različitih modela četvrti Micro Machines čine naročito ukusnim „zalogajem” za ljubitelje frenetičnih vožnji. Pravila igre ista su kao u originalu: najviše četiri igrača trude se da održe automobilčiće na stazi i uteknu protivnicima taman toliko da ih izbace iz vidnog polja kamere koja uvijek prati najbrže vozilo. Bodove gube vozači koji ispadnu sa staze odnosno izgube se iz kadra. Kada na ekranu ostane samo jedan vozač, utrka se na tom mjestu resetira i započinje nova etapa sa svim vozačima. Spretnost koja podrazumijeva navikavanje na osjetljive kontrole (ne pomažu mnogo ni analogni upravljači), dobri refleksi i umješno baratanje naoružanjem i pozadinskim elementima jesu faktori koji odlučuju pobjednika.

 

Ocjena:71/100

Metacritic:57/100

Death has a thousand faces,evil only one.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2010 11:39 (luckyluke).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do danas

Motorm4x:Offroad Extreme (2008)

 

Minimum System Requirements:Recommended System Requirements:CPU:1,4GHzCPU:2,0GHzRAM:512MB RAMRAM:1GB RAMVGA:VGA 256MB DirectX 9.0 compatibleVGA:VGA 512MB DirectX 9.0 compatibleDX:DirectX: 9.0c
DX:DirectX: 9.0c OS:Windows Xp , Vindows VistaOS:Windows Xp , Vindows VistaHDD:2GBHDD:2GBODD:DVD ROM DriveODD:

DVD ROM Drive

 

 

 

Vožnja u 4WD ljubimcu ima svoje čari, a ova to igra vjerno prikazuje. Možete nadograđivati automobile raznim kotačima, poboljšanjima motora, bull barovima i sličnim stvarima. Igra ima izuzetno realnu fiziku ponašanja 4WD vozila. U igri ima i točenja benzina. Ima različitih modova u igri, al najbolji je onaj kada morate voziti od podnožja do vrha brda. Pošto je igra nelinearna brdu možete pristupiti sa raznih strana. U igri imate na raspolaganju nelicencirane 4WD i RWD terence.

Grafika je čisti prosjek za 2008. godinu. U igri prevladava metal soundtrack.

 

Metacritic ocjena: N/A

Moja ocjena: 80

 

Gameplay video:

Moj PC  
3 0 hvala 4
14 godina
offline
RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do danas

Street Racing Syndicate (2005)

 

Minimum System Requirements:CPU:1GHz Pentium / Athlon CPURAM:256MB RAMVGA:32MB DirectX 100% 9.0b compatible video card*DX:DirectX 9.0HDD:2GB Uncompressed Hard disk space
Sound:DirectX 9.0b 100% Compatible 16-bit Sound CardODD:4x CD/DVD Drive

 

 

Street Racing Syndicate je jedan od mnogobrojnih klonova Need for Speed serijala. Igra je prilično dobra no ostala je nezapažena. SRS nudi oko 40 licenciranih pila.( Mazde, Nissani, Subaru, Mitsubishi, Toyota, Lexus i Volkswagen). Tuniranje automobila je na istom principu kao i kod NFSU-a, možete ugrađivati spojlere, bumpere, neonska svjetla i razne điđe miđe... Vožnja u igri je solidna jer nije doćaran osjećaj brzine.Zvuk motora je vjerno doćaran.SRS sadrži 72 utrke po danu i noći. Napomenut ću još da se auti oštećuju. Grafika u igri je malo iznad prosjeka za 2005. godinu, no djeluje pomalo mutno. U SRS-u možete birati između Street , Arcade ili Multiplayer mod-a.

 

Metacritic: 66/100

Moja ocjena: 72/100

 

Gameplay video:

 

The further you get into technology, the further you go into gaming. That's the general rule.
Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
offline
RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do danas

Juiced (2005.)

 

System:P3 933 or equivalentRAM:256 MBVideo Memory:32 MBHard Drive Space:2500 MB

 

Ono što me iznenadilo pri prvom pokretanju igre je nekoliko sporednih ali veoma zabavnih stvari. Umjesto uobičajenog odabira imena te imena vaše ekipe možete izabrati i znak vašeg tima te nešto veoma originalno ali ne toliko važno za sam gameplay – mobitel. Ponuđeno vam je nekoliko modela Motorole, Sharpa i SonyErricsona. Nije velik izbor ali veseli, pogotovo ako jedan od ponuđenih mobitela posjedujete. Dočekuje vas Main Menu koji u backgroundu vrti filmiće automobila te pokazuje što od igre možete očekivati. Naravno odmah izabirete Carrer mode i tu igra počinje. Gledajući loading koji vam pokazuje sliku nekog atraktivnog auta uz određeni TIP, razmišljate koji bi auto odabrali i kako bi ga nabrijali da izgleda bolje i luđe od drugih.

KARIJERA
Čim ste ušli u Carrer mode čeka vas utrka dobrodošlice tj. utrka koja vas upoznaje sa kontrolama. Drugi vam se igrač obraća i pita vas dali se želite kladiti s njim. Ako nećete ne morate, a ako hoćete izaberite jedan od priloženih iznosa. Nažalost možete uložiti do 2000$ jer vam je tek 1. utrka. Probate uložiti više kad ono vidite nešto se povećava. Respect, još jedan veoma važan faktor. Što više respecta imate veći ćete utjecaj imati na vozače koji vas okružuju. Završili ste tu 1. utrku. Dobili ili izgubili okladu, znajte da niste mnogo love ni dobili ni izgubili. Sada je na vama najvažnija odluka u igri. Naravno odlučujete koji ćete auto kupiti. Nemate baš neki veliki izbor. Naravno, nakon najvažnijeg slijedi i najzabavniji dio a to je tuning vašeg limenog ljubimca. Ovaj se dio dijeli na unutarnje (nitro, kočnice...) vanjske (spoileri, zvučnici...) te određivanje boje (glavna, sporedna...). Što god izabrali pazite da ne potrošite puno love. Ovo vam kažem iz jednog razloga. Igru ne možete spremiti dok ne izađete iz Carrer moda. Neka vam ni slučajno ne pada na pamet restartati komp ili pritisnuti Alt-F4 jer u tom slučaju utrka se evidentira kao izgubljena. Utrke se dijele na Sprint, Point-to-Point, Circuit i ShowOff. Circuit je obična utrka u kojoj vozite 2-6 krugova natjecajući se s još 1-5 igrača. U Point-to-Point utrkama vozite se od jednog odredišta do drugog.

Sprint je isti kao i Circuit samo u ovoj utrci brzine morate mjenjati ručno. Show off je natjecanje u tome tko će napraviti bolje ‘’autolomije’’ poput drifta, 360, 180 te još nekih nepoznatih poteza. Ako ne želite voziti utrku samo je preskočite na kalendaru. Možete čak i organizirati vlastitu utrku za koju vam treba svota od 4000$ i odabrani dan na kalendaru. Kao što vidite sve se vaše odluke donose na njemu. Sve se utrke voze u istom gradu podijeljenom na nekoliko područja po danu, noći, jutru, sunčanom vremenu ili pak nevremenu. Lova je kao i u životu najvažnija stvar i u ovoj igri. Bez nje ste u gabuli, a s njom se osjećate dobro, no kako god bilo na nju morate dobro paziti. Lova vam treba da ulazite na utrke, popravljate auto ako je oštećen, kladite se i sl. Ne preporučujem vam da odmah idete nabrijati auto, tj. njegov vanjski izgled jer vam sve to pije lovu ko ludo.

Pričekajte da zaradite nešto više love pa se tek onda razbacujte. Već sam spomenuo da auto možete oštetiti što je veliki plus, no što ako vam se dogodi da je vaš auto u totalnoj razvaljotki a vi nemate love za popravak? Bit ćete pomilovani od strane nekog fana, prijatelja, rođaka ili pak nekog davno zaboravljanog ujaka. Na početku sam spomenuo i odabir mobitela. Njegova funkcija je da ostanete u kontaktu sa vozačima koje imate u imeniku ili pak da vas prodavač auta nazove i obavijesti da su došli novi auti. Respect od pojedinog vozača možete dobiti ako prihvatite njegov izazov brzine, dobro odvoženog kruga i sl. Da ne bi mislili da respect ničemu ne služi moram vam spomenuti da što veći respect imate kod određenog vozača veća je šansa da će se on pridružiti vašem timu. Osim toga postoji još jedna veoma zanimljiva i originalna opcija a to je utrka za kola. Vozač će je prihvatiti jedino ako vas dovoljno poštuje. Dakle ako pobijedite dobivate njegov auto, a ako on pobjedi on dobiva vaše. No što ako vam je to jedini preostali auto? Hi hi hi... opet na red dolazi fan, rođak ili pak neki davno izgubljeni ujak, darujući vam ogromnu svotu novca. Dali je igra teška i kakav je AI?

Pa igra je umjereno teška zbog nemogućnosti spremanja pozicije, ali zato se veoma lako izvučete iz nevolja kao što je nedostatak novca i auta. AI vozača u igri je prilično dobro napravljen. Pobijediti ćete samo ako se ne zabijate previše a ako su vozači iza vas postoji veoma velika mogućnost da će ubrzo biti ispred ako samo jednom ne uđete dobro u zavoj. Dakle vježbajte prije pravog upuštanja u Carrer mode. Krenimo dalje sa Arcade Modom. Ovaj se mod sastoji od nekoliko sljedova od kojih svaki ima po pet utrka u kojima morate pobjediti da biste otključali ove druge. Nema previše filozofiranja, odaberete utrku i vozite. Auto dobivate onakav kakav vam odredi računalo. A auti su u ovom modu jednostavno ZAKON. Slijedi svima nam dobro poznati Custom Race. Ovaj mod služi samo za bezvezno utrkivanje u slobodno vrijeme a može i poslužiti za trening. Izaberete auto, izaberete stazu, broj igrača, broj krugova, doba dana, vrstu utrke i krećete u pohod. Sljedi MP mod. Možete igrati online i u LAN-u. Koji god način izabrali garantirana vam je dobra zabava. Ponajprije zato jer ćete svojim autom iz Carrer moda moći pokazati frendovima u LAN-u tko je glavni.

ZADNJE RIJEČI
Svi mi znamo kako je dobra bila grafika u NFSU. Juiced ima uistinu prekrasnu grafiku kad se igra vrti na full detaljima. Auti, okoliš, cesta, model štete, ma sve djeluje apsolutno fenomenalno i uistinu besprijekorno. Kiša, sunce, zalazak sunca i svi ostali efekti dočarani su gotovo pa fotorealistično tako da je grafika pravi eye candy. Nažalost postoji nešto u čemu je Juiced osjetno lošiji od NFSU. To je soundtrack koji je gotovo pa ne postoji. Jedina muzika koju ćete čuti u igri je ona na Main Menu-u i to je to. U utrci ništa. Možda neki preferiraju zvuk auta umjesto glazbe no nije mi jasno zašto se proizvođači uopće nisu ni potrudili ubaciti nekoliko pjesama pa ako nam se ne sviđaju možemo isključiti muziku a ne nas ovako ostavili na cjedilu.

Gameplay video:

 

Metacritic: 66/100

Moja ocjena: 70/100

The further you get into technology, the further you go into gaming. That's the general rule.
Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
offline
RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do danas

TOCA Race Driver 2 (2004.)

 

Minimalni zahtjevi:

Windows 98SE/ME/XP/2000

800 MHz Intel Pentium III procesor ili AMD Athlon

256 MB RAM

32 MB Video kartica

1,2 GB slobodnog mjesta na hard disku

2x DVD-ROM

DirectX 9b

 

Na početnom izborniku nudi vam se mogućnost odabira moda igre. Možete birati između karijere, singleplayer i multiplayer moda. Pri odabiru karijere počinjete kao rookie i polako se penjete kroz mnoštvo različitih turnira i vrsta vozila. Upravo je ta raznolikost i veličina odabira važan adut ovog naslova jel se kroz cijelu igru voze 35 različitih vozila: Ford GT, Land Rover, Aston Martin... Također se razlikuje i 48 različitih staza. Kroz vaš težak put ka vrhu vodi vas škot Scotty, pomalo iritantnog naglaska, koji vam u svakoj situaciji pomaže i ohrabruje vas. Kako napredujete, svaki put nakon trke slijedi kratka animacija koja vas vodi kroz priču. Da bi napredovali, morate naravno postići cilj koji varira od potrebnog plasmana do skupljanja novčanih nagrada u određenom iznosu. Za postizanje cilja nećete morati uložiti previše napora, osim pokojeg ponavljanja staze da bi ju naučili napamet i mogli odvoziti sa lakoćom. Sve tako napreduje dok ne završite karijeru za što će vam trebati podosta vremena.

 

Iako se pomoću kratkih animacija nakon trka pokušala umanjiti linearnost ona, na žalost, nije izbjegnuta. Sve je već predefinirano i ako slučajno ne uspijete iz prve preći koju stazu morate ju jednostavno ponovno odvoziti. Iako je to mana svake slične igre, ipak mali minus, jel se ne može oteti dojmu da te animacije uvelike podsjećaju na NFS - Underground. S druge strane, u samoj vožnji veliki plus ide razrađenosti oštećenja vozila i njegovog utjecaja na cjelokupno ponašanje vozila u vožnji. Oštećenja obuhvaćaju motor, mjenjač, gume, ovjes i upravljanje i ako oštetite samo pojedini dio sigurno ćete si otežati put ka pobjedi jer u ovog igri brzina nije sve.

 

Što se tiče same igrivosti, nezaobilazno je spomenuti upravljanje pojedinim vrstama vozila. Bez pretjerivanje se može reći da se radi o jednoj od najboljih izvedbi upravljanja. Sam prijenos težine vozila pri kočenju ili ulasku u zavoj daje osjećaj baš kao da ste unutar vozila, isto tako dodavanje gasa ili sudaranje sa drugim vozilima. A da ne zaboravite, kroz igru se vozi sa tridesetak različitih automobila, kamiona i formula i pri svakom od njih osjećaj je drugačiji i jednako realan.

 

Dolazimo do grafičkog pregleda, koji je isto tako veliki plus kada gledamo globalno, detalji na pojedinim automobilima su vrlo visoki, same staze dobro konstruirane i velike, pejzaž i okolina vrlo bogati... Jedina mana su rijetki bugovi.

 

Zvuk je također kroz igru odličan, od popratne glazbe, do samog zvuka motora i cviljenja guma. Ako kojim slučajem napravite kakvo oštećenje na motoru vrlo vjerojatno ćete čuti promjene. Ipak sa pogleda zvuka postoji i mali bug, a to je vožnja pod punim gasom pri maksimalnoj brzini, koja nije čest slučaj, ali događa se neugodno cviljenje i zvuk koji probada uši.

 

Sve u svemu riječ je o vrlo dobrom i kvalitetnom naslovu koji u sebi objedinjuje puno različitih elemenata simulacije, od sportskih, kamionskih, reli, pa i utrka formule. Sa sigurnošću će vam pružiti mnogo sati uživanja i zabave.

 

Metacritic: 81/100

Moja ocjena: 85/100

 

Gameplay video :

 

The further you get into technology, the further you go into gaming. That's the general rule.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.8.2010 18:13 (dis4st3r).
Moj PC  
4 0 hvala 4
14 godina
offline
RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do danas

TOCA Race Driver 3 (2006.)

 

Hardware Requirements

Windows 2000/XP
DirectX 9c
Pentium 4 or Athlon at 1.4GHz
256Mb RAM
Supported 32Mb Graphics Card
DirectX 9 Compatible Sound Card
6.0 Gigabytes Hard Disk Space
2x DVD-ROM Drive

 

 Za sve koji su igrali prva 2 Race Drivera neće biti iznenađenja jer ćete imati priliku probijati se kroz priču u modu World Tour te uživati u raznoraznim prvenstvima u Pro-Careeru.

Ono što će svakog igrača oduševiti jest bogatstvo kojim ovaj naslov obiluje. Ukoliko ste imali želju, nije nikakav problem jer ćete to raditi. Možda su pak kamioni vaša velika ljubav? Ni to nije problem jer ćete se utrkivati u grdosijama. Brzi auti? tu su DTM natjecanja. No smijeh uvijek izmamljuju old timer prvenstva. Najbolje od svega je što igra jednostavno briljira u svakom tom dijelu pa se nigdje nećete naći zakinuti. Svaki auto modeliran je do zadnjeg detalja, sve su staze odlično posložene, a svaka disciplina pristojno osmišljena. Tako vas zapravo sama znatiželja tjera da igrate igru. Protivnici protiv kojih ćete voziti se svim ljudskim karakteristikama: jurit će brzo koliko mogu, gurat će se kad je to potrebno, a pokoji put će izletjeti iz staze... Toca ima odličan sustav oštećenja koji u većini igre radi savršeno. Pri laganom naguravanju malo će vam se udubiti hauba, no udari veće snage razbit će stakla i oštetiti ovjes. Ako kamionom udarite u zid neće biti previše problema , no ako vam se to dogodi prilikom vožnje formule odletjet će vam kotač.

 

Metacritic: 84/100

Moja ocjena: 91/100

 

Gameplay video:

 

The further you get into technology, the further you go into gaming. That's the general rule.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.8.2010 19:48 (dis4st3r).
Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
offline
RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do danas

Superstar V8 Next Challenge (2010.)

 

Minimalni zahtjevi:

•    Windows 7 / Vista / XP
•    Intel Pentium 4 na 2.4 GHz ili odgovarajući Athlon 64
•    1 GB RAM-a
•    nVidia GeForce 6600 ili ATI Radeon X1600 kartica s 256MB RAM-a
•    2,2 GB praznog prostora na tvrdom disku

Možda vam je ime poznato jer nedaleko od nas u Italiji se održavaju utrke pod nazivom Superstars V8. Prije nešto manje od pola godine imali ste prilike i zaigrati originalnu Superstars V8 igru, a ovoga puta su developeri izbacili mission disc pod imenom Next Challenge. Pogađate, developeri su talijani. Točno! Radi se o ekipi Milestone, a vjerujte nam da se do igre jako teško dolazi pošto Hrvatska nema distributera.

 

Gameplay:

 

Dakle, glavni igrin mod je championship. Jasno vam je oko čega se vrti glavna riječ - osvajanje bodova, da bi na kraju prvenstva podigli trofej najboljeg.
Prvenstvo se sastoji od desetak utrka koje voze dvadesetak različitih vozača. Svaki tim ima dva vozača, stoga igra posjeduje dvadesetak automobila, ali tek deset unikatnih. Jako siromašno, no igri vrijednost povećava sistem djelovanja prvenstva. Naime, kao i na pravilima dotičnog automobilskog natjecanja, pa tako i u igri, postoje dvije utrke. Prije prve utrke moguće je odratiti kvalifikacije radi boljeg startnog broja. Opet, prije kvalifikacija moguće je odraditi trening radi prepoznavanja sa stazom.

Broj staza je, kao što sam rekao, desetak što je poprilično siromašan broj dodajući tome da su staze jako kratke. Iako, sve su stvarne, stoga se tu ne može puno promijeniti. Ali zašto tako recenzenti hvale novi Superstars V8? Zato što je igra rađena sa malim buđetom, a prodaje se zbilja za sitnicu. No, najvažnije od svega je da igra vrijedi više od onoga što košta, a to se u današnje vrijeme, nažalost, jako jako rijetko viđa.
Iako igra nije nikakva revolucija pružit će vam dovoljno zabave do izlaska nekog novog simulatora vožnje. Ajmo se sada baciti na tehnikalije. Fizika vožnje je super, no najviše od svega nam se svidjelo ponašanje auta na mokroj cesti. Auto proklizava pri naglom kočenju, iako imamo postavljane prikladne gume. Također, općenito ponašanje auta u svakojakim uvjetima je totalno realistično. Jedino sam primijetio da je kut okretanja upravljača/volana jako mali. Rijetko ćete vidjeti, zapravo ni nećete, da vozač okrene volan za 90 stupnjeva, a kamo li više.

Uz mod prvenstva tu je Quick Race, Race Weekend i Superstar Licence. Dakle, Quick Race je jasan mod - izabirete tim s kojim ćete voziti i stazu. Dobro posluži kao trening za prvenstvo. Timova ima desetak od kojih svaki preferira različit neimarigirni automobil. Tu je Audi, nabrijani Mercedes, BMW, Jaguar i ostali. Detaljnost se očituje u vanjskom izgledu, ali unutrašnjost je napravljena na istu shemu. Fali, pa čak i onih osnovnih stvari, a kakva je onda tek situacija sa detaljima, no više o tome pod grafika i zvuk. Osim u vanjskom izgledu, automobili se razlikuju i u brzini, stabilnosti i startu. Primjera, Jaguar je brz no ne starta dobro te je nestabilan. Audi je upravo suprotan, dobro starta, stabilna, ali zato nije brz. Ipak, svojeg ljubimca moguće je napraviti savršenog jer igra nudi mogućnost podešavanja prije svake utrke. Napomena - nemojte ovo koristiti osim ako se ne razumijete barem malo jer varijacija ima puno, no nisu za svakoga. Za početnike sigurno ne...

Ostaje nam još Race Weekende i Superstar Licence. Race Weekend je jedna utrka kao što se održava u prvenstvu. Dakle trening, kvalifikacije, prva utrka i druga utrka. Također, moguće je obavljati sve kao i u championship modu. Superstart Licence je najbolje opisati kao rip-off onih iz Gran Turisma. Iako u puno siromašnije izdanju, no naučit će vas voziti.

 

Gledajte, Superstars V8 Next Challenge nije ništa posebno, ne donosi ništa revolucionalno, ali zadovoljava igrača početnike i one najzahtijevnije. Detaljno preneseno Superstars natjecanje u kojem će uživati fanovi dotičnih uz jurilice i staze. Igra čak posjeduje i online zabavu. Moguće se spojiti sa maksimalno 15 protivnika, dok je u singleplayeru do 19. Multiplayer ima prednost jer AI protivnika nije pohvalan. Zabijaju se u vas ne misleći da vi imate prednost, no zato vam zatvaraju put kako bi ih teže obišli. Ne kažem da je AI pretjerano loš, no izazovan je tek na hard. Sve u svemu, ako vam je dosta Gran Turisma i Need For Speed serijala ili ste jednostavno fan ovakvog tipa natjecanja, zaigrajte Superstars V8 NC u kombinaciji sa prvim djelom. Nećete požaliti.

 

Grafika i zvuk:

 

Grafika je najlošija strana ove igre. Na PC-u igra ''leti'' u maksimalno 30 slika u sekundi. Ako možete prožvakati manjak fps-ova super, jer igra je i dalje zabavna. No, glavni problem je (ne)briga za detalje. Kabina nisu detaljne, tek ofrlje urađene. Drveće ne baca nikakvu sjenu, a okolina je ne detaljna. Sve u svemu, grafika je najlošiji dio igre.

Zvuk je također loš. Predenje motora nije kao u Shiftu ili, još bolje, u GT 5, jer igra koristi copy-paste sustav. Razlika zvuka motora između Audi-a i Jaguara je tek minimalna i jedva primjetna.

 

Zaključak:

 

Singleplayer kampanja je nešto siromašnija, ali zato je tu Online Multiplayer u kojem ćete se suprostaviti ostalim igračima. Ako vam je dosadio Need for Speed, te ste u potrazi za novim simulacijama, onda je ovo igra za vas. Superstars VS NC toplo preporučujem.

 

Metacritic: 61/100

Moja ocjena: 75/100

 

Gameplay video:

The further you get into technology, the further you go into gaming. That's the general rule.
Moj PC  
3 0 hvala 3
15 godina
offline
RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do danas

Bravo,stari,samo tako nastavi !Namigiva

 

Usput,ostali,mogli biste mu i vi malo pomoći da ne mora sve sam.

Death has a thousand faces,evil only one.
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do danas

Superbike 2001 (2001.)

 

Minimalna konfiguracija:

 

PC kojeg vjerojatno imate na tavanu :D

 

 

Ovaj Super Bike 2001 je ispoliraniji nego prijašnji, ali tek za malo. Dakle u grafičkom smislu igra drži vodu(za 2001.), ali nije se desilo ništa revolucionarno. Efekti su izvrsni i igraču dostupni i bez 3D akceleratora, no jasno, ukoliko imate (a tko danas nema?) 3D karticu prsti i faca će vam biti mokri od kiše koja pada po motodromu. Animacije su glatke i plastično ocrtavaju događanja na pisti i oko nje tako da ćete jasno moći vidjeti gestikulaciju ostalih vozača koji vam se obraćaju kao i cura koje po startnoj i ciljnoj liniji vitlaju zastavama. Ukoliko se skičmate s motora prežalite gubitak pozicije poklonjenom animacijom u kojoj u trostrukom akslu pokušavate preletjeti svoj motor nakon čega aterirajući uranjate u asfalt.

Zvuk je dovoljno realističan da ne pomislite kako igrate neku jurnjavu sa Spectruma, no opet je daleko od onoga što vas zna trgnuti iz sna dok neka budala ispod prozora pili gumama po cesti ne bi li testirao izdržljivost susjedovih živaca i granicu bola koje može primiti ljudsko uho. Popratnih zvukova se tu i tamo nađe, recimo svakih par kilometara no da su me nešto specijalno impresionirali, i nisu. Još uvijek nedostaje kao i u ostalim igrama ovog tipa vika publike dok prolazite ravninom ispod tribina ili eventualno vrisak napaljenih hostesa koje se lože na kubikažu i miris benzina. Okej, nebi bilo realistično uz buku motora čuti i publiku, ali nemojte reći da ste pomislili kako je ovo simulacija?

 

Naime igrivosti u SuperBikeu 2001 ne nedostaje, dapače, igrivost je kršteno ime ovoj igri, igrivost curi kroz monitor po tipkovnici, igrivost vas preklinje da stavite kacigu na glavu i da uz prasak stakla i katodne cijevi uletite tjemenom u monitor. Dakle zaključili smo, igra jest igriva. Na uštrb igrivosti pojavljuje se protuteža u težini igranja koja je nespretno izvedena. Naime ne postoji mogućnost leveliranja nivoa težine već imate random nabijanje gasa i održavanje ravnoteže na benzinskom zmaju. Kad smo kod toga spomenimo i to da je za kratko vrijeme moguće ući u mot i vrlo ležerno naučiti upravljati motorom, no to svakako ne znači da je ova igra budalesanje u kojoj se odbijate od bočnika koji se nalaze postrance od piste. Fizika je prisutna točno u onoj mjeri koliko je potrebno da vam ne udari pjena na usta usljed proklizavanja i prevrtanja jer ste s prevelikim gasom ušli u zavoj ili pak s premalim izašli iz istoga. Dakle balans je savršeno programiran za oku ugodnu jurnjavu što ova igra definitivno i jest jer da nije nebi vam motor bio neogreban nakon pedeset prvrtanja oko svoje osi. Tu je igra kako i sami vjerujem prepoznajete na tragu starog Road Rasha.

 

Metacritic: 88/100

Moja ocjena: 88/100

 

Gameplay video:

The further you get into technology, the further you go into gaming. That's the general rule.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.8.2010 18:36 (dis4st3r).
Moj PC  
4 0 hvala 3
14 godina
offline
RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do danas

Evolution GT (2006.)

 

Minimalna konfiguracija:

 

PIII 850 Mhz, 256mb RAM, DX9.0c kompatibilna grafička

 

Ljubiteljima simulacija vožnji vjerojatno je poznato da je od pojave igre Squadra Corse Alfa Romeo nastala nova grana racing igara u koju su ubačeni RPG elementi, a koja je inače poznata kao CARPG. Sada naša vremena ne zavise od podešavanja automobila i istrošenosti guma, već od toga kako smo našeg vozača obučili da savlada krivine, koči, ubrzava, trpi pritisak drugih vozača ili vrši pritisak na druge vozače. Ubacivanje RPG elemenata u neku simulaciju vožnje može biti dobar potez, ali moram priznati da to još nije realizirano onako kako treba. Evolution GT odskače od simulacije vožnje u istoj mjeri u kojoj odskače od arkadne vožnje.

 

Neiskusni vozači imaju priliku da se upoznaju s CARPG žanrom preko tutorijala koji, svojom vidno lošom glumom, vodi Gabriele Tarquini (BTCC i ETCC prvak). Za ostale je tu mogućnost Quick Race-a, kao i Championshipa. Kroz menije će vas pratiti rock muzika čija će vas kvaliteta vjerovatno natjerati da je ugasite. U igri se nalazi 25 licenciranih automobila među kojima su imena velikih proizvođača poput Mercedesa, Opela, Alfa Romea, Renoa i mnogih drugih. Utrkivat ćete se na 28 različitih staza među kojima su i Donington Park i Hockenheim. Pored vožnje na otvorenim stazama, moći ćete voziti ulicama Londona. Zaboravite na udaranje i odbijanje od zidova jer će već poslije nekoliko jačih udaraca vaš auto stati i možete se oprostiti od utrke. Ulasci i izlasci automobila iz zavoja nisu arkadni, štoviše, svako kasno kočenje će dovesti do udarca koji će vam oduzeti dragocjeno vrijeme. AI će dati sve od sebe da vas pobjedi, čak će vas izbaciti sa staze. Ipak, sve pohvale idu AI-u koji u velikoj mjeri prenosi ljudsku želju za pobjedom i griješi u onim situacijama u kojima bi čovek griješio. Često će vas zatvoriti prilikom vašeg pokušaja preticanja ili malo izgurati sa staze u želji da vas prestigne.

 

Nažalost, postoje neke stvari koje uništavaju užitak vožnje i kvare čari pravih simulacija vožnji. Jedna od njih je Tiger Effect . Naime, ovaj efekt jemogućnost vozača da predvidi kritičnu situaciju i da se pravovremenim reagiranjem izvuče iz nje još prije nego što se ona dogodi. Prilikom korištenja Tiger Efecta vratit ćete vrijeme unazad nekoliko sekundi (zavisno od toga koliko ste ga razvili u specifikacijama vašeg vozača i moći ćete ispraviti grešku. Ovo naravno ne možete non-stop koristiti jer je potrebno vrijeme da se napuni, što opet ovisi o specifikacijama vozača, ali u svakom slučaju uništava onu pravu draž vožnje gdje se zna da jedna kobna greška može upropastiti cijelu utrku. Druga stvar je zastrašivanje protivnika, to jest Intimidation. Ako vam je protivnik za petama dovoljno dugo, to jest onoliko koliko je vašem vozaču potrebno da izgubi samopouzdanje, zamutiće vam se ekran i bićete slijepi . Sve ovo ne bi bilo toliko loše da zastrašivanje djeluje isto tako i na AI protivnika. Ako uspijete natjerati rivala da izgubi samopouzdanje, nećete ga vidjeti kako ispada sa staze, već će se možda malo zanjeti i nastaviti normalno voziti.

 

Championship je sam po sebi dobro odrađen i u velikoj mjeri popravlja kvalitetu igre. Prije početka championshipa možete se odlučiti za jednog od sponzora koji će davati bonuse zavisno od načina na koji ste pobijedili utrku (rekord kruga, broj preticanja pomoću zastrašivanja protivnika, ulaska u slip stream, zatim broj krugova u kojima ste bili prvi...). Pohvalne su utrke po kiši gdje ćete morati paziti na start, kočenje prije ulaska u zavoj , kao i na zanošenje automobila i proklizavanje guma. Ne postoji mogućnost promjene vremena tijekom utrke. Zvučna podloga je prilično siromašna. Automobili su lijepo modelirani, a staze solidno napravljene.

 

RPG elementi igre su grupirani u nekoliko vrijednosti: zastrašivanje protivnika (Intimidation), odupiranje zastrašivanju (Confidence), regeneracija poslije zastrašivanja (Concentration) itd. Vozač će poslije osvojene utrke dobiti određen broj expirience-a i po prelasku nivoa imat ćete mogućnost unapređivanja vještina vašeg vozača. Neke pobjede donose i novu opremu u vidu kacige, odjela, patika ili rukavica, a svaka od ovih stvari će podizati i ponekad smanjivati neku od vještina. Malo je smiješno kad kaciga donosi vozaču mogućnost zastrašivanja protivnika ili mu rukavice poboljšavaju kočenje, ali izgleda da programeri nisu mislili tako.

 

U svakom slučaju, programeri su se mogli potruditi oko nekih stvari koje izgledaju totalno nelogično.Mogli su ubaciti opciju podešavanja automobila. Championship je najsvijetlija točka ove igre. RPG elementi su loše raspoređeni i nelogični.

 

Metacritic: 61/100

Moja ocjena: 50/100

 

Gameplay video:

The further you get into technology, the further you go into gaming. That's the general rule.
Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
offline
RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do danas

Evo da tema ne padne u zaborav :D

 

Rig N Roll (2010)

 

Minimalni zahtjevi:

Operating System: Windows 2000/XP/Vista/7
Processor: Intel Pentium 4 2.0 GHz
Memory: 1.0 GB of available system memory
Hard Drive: 10 GB of free Hard Disk Space
Video Card (graphics): nVidea GeForce 5700 128 Mb class
DirectX: DirectX 9.0c
Sound Card: DirectX compliant sound card

U ulozi ste mladog i nadobudnog lika u bliskoj budućnosti, tamo negdje 2014. godine, a koji je tek stigao u Kaliforniju samo s jednim ciljem - postati vladar svih teretnih trgovačkih putova u državi! Kako? Lako, ogromnim masivnim kamionima...

 

Pred vama su tisuće i tisuće milja asfaltnih cestovnih dionica koje ćete morati pregaziti. A kako postati najbolji, dominirati svojim prijevozima na cesti i skladišta u gradovima i imati najviše teretnog prometa. Rig'n'Roll je nastavak igara Hard Truck i Hard Truck 2: King of the Road. Upoznat ćete sve relacije od San Francisca preko San Diega i San Josea do Los Angelesa. Isto tako, zanimljivo je spomenuti kako su kamioni solidno napravljeni, a  njihovo ponašanje na cesti je realno.
Dakle, na vama je da razvozite vaš teret na prave lokacije i na vrijeme. To garantira i dobru zaradu, dobivanje novih poslova i rast dominacije na kamionskom tržištu.

Grafika je solidna, kao i zvuk... Najveća zamjerka je to da se igra radila čak 7 godina i nije ispunila iščekivanja, ima dosta bugova i vrlo brzo dosadi...

 

Metacritic: 60/100

Moja ocjena: 55/100

 

Gameplay video:

The further you get into technology, the further you go into gaming. That's the general rule.
Moj PC  
3 0 hvala 3
15 godina
offline
RE: RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do dan
dis4st3r kaže...
...

Hvala!

 

Sorry što malo kasnim sa stavljanjem u prvi post pošto mi je tema nestala iz onih u kojima sudjelujem a "moje teme" posjećujem rijetko.

 

BTW

 

u prvi post dodan i Ferrari Virtual Academy 2010.

 

Ako još tko ima kakav prijedlog da sam neku igru propustio,slobodno neka napiše.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do danas
Pohvale za banner :]
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do danas

UPDATE:

 

Dodana F1 2010

 

Ajmo,tko je igrao neka napiše kakav opis,recenziju. Osmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do danas

F1 2010

 

Radi se o najnovijoj F1 igri - multiplatform i prvom pravom naslovu za sve popularne platforme nakon 7 godina starog F1 Challangea. Igru potpisuje veliki Codemasters, poznat po odličnim arkadnim naslovima poput GRID, te Colin McRae Serijala. Nakon odličnog DiRT 2, kompanija se bacila na razvoj F1 2010 naslova, a za potrebe tog naslova iskorišten je onaj prilično dobri engine iz DiRT2.

 

Igra započinje kampanjoj kroz koju prolazite F1 2010 sezonu. Prvo ćete početi kao novak u jednom od low-end bolida (Sauber, HRT, Virgin, Lotus i sl.). Kroz kampanju postepeno napredujete levelanjem naravno ovisno o vašim rezultatima. Tako naprimjer, levelanje se odvija po vašim rezultatima koji najviše ovise o tome koliko ste pozicija zaradili u odnosu na start, te dali ste i koliko ste završili ispred svog momčadskog kolege. Tako napredujući, imat ćete kasnije priliku sjesti i u jače bolide, što obavljate preko vašeg agenta koji se brine za odnose sa javnošću.

 

Kalendar i staze, su naravno vjerno prenesene iz trenutne F1 sezone. U početku svakog GP vikenda imate priliku voziti sva tri dana, trening, kvalifikacije, te utrku. Prilikom početka svakog događaja, startate u boksu gdje odabirete podešenja. Podešenja nisu bog zna koliko velika, ali definitivno su plus ovoj igri. Tako za priliku imamo odabrati detaljno podešavanje razine aerodinamičkog potiska, nagiba krila, odabir guma (sve 4 vrste), te još neke postavke vezane uz Setup bolida. Također u boksu na monitoru imamo prilike vidjeti zaista razne podatke, od vremenske progonze do trenutnog rezultata i detaljnih uvjeta na stazi. Vrlo pohvalno.

 

Kvalifikacije i trenizi su napravljeni arkadno, što je sasvim logično i razumljivo jer bi djeljenje kvalifikacija na Q1,Q2,Q3 ubilo svakog gamera količinom trajanja. No za one simoljupce tu je i još mod koji ima Full race weekend sa dva treninga (jedan oko 1:45, drugi sat vremena) i kvalifikacije u standardnom obliku (Q1, Q2, Q3) koje su odlično odradene za sve ljubitelje realnosti.

 

Nakon kvalifikacija i treninga, sljedi (logično) utrka - Koja je obavljeno najbolje. Ovdje posebno treba pohvaliti odličnu umjetnu inteligenciju jer protivnici se doista "nezabijaju" u vas i nevaraju sjekući šikane (NFS Shift), te se vrlo pametno i obrambeno postavljaju prilikom obrane pozicija. Ni jednu pogrešku nisam zamjeito u AI-u i AI je cjelo vrijeme konzistentan, perfomanse se iz kruga u krug razlikuju (protivnička), što daje dobar dojam igrivosti.

 

Najvažnij dio igre, i oni koji su svi plakali prije izlaska igre je - Dali je igra previše arkadna? Hm, pa da i ne. Igra pruža dovoljan broj opcija da se namjesti da svakome odgovara. Vožnja bolida pri najtežim postavkama i Logitech Momo Racingu je jako dobro izvedena, i nedaje dojam GRID-a i sl. No, neke stvari su debilno napravljene. Prvenstveno što je ulazak u pitlane nespretno rješen. AI mehaničara (lolipop) je ponekad čudan, jer vas znaju i zadržati i po 10-ak sekundi bez ikakvog razloga, što pomalo ubija dojam, jer kada dogurate do prvog mjesta i onda izgubite 10-ak pozicija zbog toga. Iduća stvar koja nije napravljena "simulacijski" je damage model - Animacija raspadanja bolida je mogla biti daleko bolje odrađena. Utjecaj oštećenja na bolid definitivno postoji, no isto tako u nekim segmentima je mogao biti doraden. Primjerice, nekada sam znao zamjetiti da ispred mene Fernando Alonso juri boljim vremenima od sviju bez prednjeg krila. Iskreno se nadam da se radi o bugu koji ce biti ispravljen.

 

Vožnja po kiši je odlično napravljena. Vidljivost je izvrsno pogođena, te fizika bolida po kiši je izvanredna. Morate posebno paziti svaki milimetar kako bi bolid zadrzali na pisti, te tu igra pokazuje svoju punu snagu i izazov koji daje.

 

Uz kampanju, tu je još i na raspolaganju i Time Trial (gdje vozite kvalifikacijske krugove), te klasičan GP Vikend, te Multiplayer.

 

Tehnički dio igre je obavljen dobro. Igru pogoni EGO (DiRT, GRID, OFP DR) engine, koji je za ovu igru dodatno modificiran i prilagođen. Posebna pohvala ide na kišne uvjete koji izgledaju medu najbolje ikada u igrama. Također, grafički dizajn staza je obavljen dobro, bez onog žutog blooma. Dizajn okolice i stadiona je pomalo siromašan, te je to takoder moglo biti bolje odrađeno. Na stadionima su praktički naljepljeni 2D likovi koji nemaju nikakvih animacija, te je zvuk sa tribina dosta slabašan.

 

Zvuk u igri je dobar, ali mnogo ovisi o dobrom zvučnom sustavu. Tako ce primjerice na nekim slabijim low end slušalicama zvučati loše i naporno, dok na G35, Z2300 zvučnicima zvuk je izvrstan i čisti užitak uz igru. Definitivno tehnički dio igre je velikim djelom plus, no ima i par minusa. Prvenstveno se to odnosi na bugove, pogotovo one u Pitlaneu, te na kršenje pravila koja su prestrogo napravljena. Osobno sam znao i 1mm otići preko pasice i dobijem kaznu da mi se taj krug nebroji u Time Trial modu. Prilično iritantno. Također, optimiziranost je upitna. Iako će na jačim konfiguracijama poput moje igra letjeti na maksimalnim postavkama uz dovoljan FPS, na slabijim, pogotovo još uvijek solidnim Core 2 Duo procesorima po taktovima 2,5Ghz igra ce trzati neovisno o postavkama. Prilično loše napravljeno, jer DiRT 2 je na istim tim konfiguracijama bez problema radio. No, codemasters je vec potvrdio da radi na rješavanju problema. Tu su takoder i problemi sa izvodenjem na nekim konfiguracijama, te i bugovitom DX11 modu. No, codemasters obecaje rješavanje problema za par dana, stoga to nebi trebao biti neki minus.

 

I nakon kilometarskog posta, vrjeme je za zaključak. F1 2010 je tu, i dali je ispunio očekivanje? Jednim djelom da, dok jednim ipak ne. Definitivno pohvaljujem fiziku igre i vožnju po kiši. Takoder balans guma je odlično napravljen (doista cete osjetiti razliku izmedu Prine i opcijske mješavine, te vozenih guma i prljavog seta), a grafika i zvuk su na nivou. Voice acting je solidan, nekvari previše dojam, mada sam mišljenja da je profesionalnije mogao biti izraden. Igra je u srzi segmenta odrađena dobro, no prilično glupi problemi sa kaznama i bugovitošću ponekad rezultiraju hlađenjem od igre. Šteta, jer da je par mjeseci bilo da srede igru imali bi vrlo dobru F1 igru koja je čisti hibrid arkadnog GRID-a i neakvog rfactora. Ne, ništa od ultra dobre simulacije, no to nije niti potrebno jer F1 2010 svojom igrivošću i pozamašnim i balansiranim postavkama bolida daje jako velik izbor svim ljubiteljima. Codemaster je ispravno procjenio na kakvu publiku treba ciljati, te je sve u svemu napravio dobru F1 igru.

 

Ocjena (moja): 83/100

Metacritics: 85

 

+Balans fizike i bolida, guma podešenja; Grafika i zvuk te vožnja po kiši; Sve u svemu igrivost je na razini

-Ponekad iritantni bugovi te kazne za praktički nepostojeće pogreške, izvođenje na nekim konfiguracijama

 

 

 

// OFP Forever Fan // PM isključen zbog izuzetno dosadnih likova koji pitaju glupa pitanja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.9.2010 10:57 (Weky).
Moj PC  
9 0 hvala 8
16 godina
offline
RE: RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do dan
Weky kaže...

F1 2010

 

Kvalifikacije i trenizi su napravljeni arkadno, što je sasvim logično i razumljivo jer bi djeljenje kvalifikacija na Q1,Q2,Q3 ubilo svakog gamera količinom trajanja.

Full race weekend ima tva treninga (jedan oko 1:45, drugi sat vremena) i kvalifikacije u standardnom obliku (Q1, Q2, Q3) koje su fenomenalno odrađene!!!! I uopće ne ubija jer ljubitelji ovog žanra uživaju u tome. Pa di ćeš zabavnije kada ti jave da imaš još 5 min do kraja Q3 i da gubiš u zadnjem sektoru, jedini si od "ostalih" osim onih 6 novih bolida šta ispadaju... I onda oduševljenje tima kada osvojiš 11 startnu poziciju sa Sauberom, a plan je bio 15-ta!

 

Zvuk je odličan, sve mi je spojeno na HI-FI i kada pojačam to koliko me volja, zvuk motora je fenomenalan i ono "vrištanje" kada proklizavaju zadnji kotači. Nema nikakvog lagga na koji se žale neki po forumima (očito imaju najnekvalitetniju piratsku verziju ili šta već).

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.9.2010 10:36 (doktor1).
14 godina
odjavljen
offline
RE: RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do dan

Hvala, ispravljeno. Nisam na letio na to tjekom igre, a meni osobno je ipak naporno provestio dnevno po 10-ak sati uz igru sve za jedan GP Weekend!

 

Za lag svaki sporij procesor od C2D na barem 2,5Ghz rezultira FPS-om oko 20, ili ispod neovisno o postavkama, sto znaci da je igra previše CPU Ovisna.

// OFP Forever Fan // PM isključen zbog izuzetno dosadnih likova koji pitaju glupa pitanja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.9.2010 10:42 (Weky).
16 godina
offline
RE: RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do dan
Weky kaže...

Hvala, ispravljeno. Nisam na letio na to tjekom igre, a meni osobno je ipak naporno provestio dnevno po 10-ak sati uz igru sve za jedan GP Weekend!

Onda je trebalo možda provest malo više vremena uz igru prije recenzije... Namigiva

 

Meni je to fenomenalno. Prvi trening za traženje preformansa za kvalifikacije i vježbajne staze, drugi trening simulacija utrke jer se bolid drugačije ponaša kada je pun. i tada fenomenalne kvalifikacije i utrka. Stvar je u tome da nakon svakog sessiona igra save-a odrađeno i možeš bez problema napustit igru. Odvozim trening sat vremena, ubrzam vrijeme da prođe onih 30 minuta šta je ostalo. Izađem, odem na pivo, sutra dan odvozim drugi trening i kvalifikacije, ugasim i odem kod cure, i kada mi se vozi utrka samo pokrenem igru i sve ljepo čeka i samo upadnem u bolid i deri sat i pol vremena...

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.9.2010 10:44 (doktor1).
14 godina
odjavljen
offline
RE: RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do dan
doktor1 kaže...

Onda je trebalo možda provest malo više vremena uz igru prije recenzije...

  Recenzija nemoze cekati ;)

 

Sve u svemu igra je dobra, ali mislim da sam bio objektivan i dao sam svoje mišljenje (nisam izmišljao, lol) i igra je izdata barem 2 mjeseca prije nego što je trebala. Ponekad iritantni bugovi i sitne greškice, da nije toga igra bi bila OK, iako na kraju opet ne najbolja F1 igra ikada.

// OFP Forever Fan // PM isključen zbog izuzetno dosadnih likova koji pitaju glupa pitanja.
14 godina
neaktivan
offline
RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do danas

@weky 

 

bi li mogao dodati i ove slike u svoju recenziju ?

mislim da se na njima dosta bolje izražavaju kišni uvjeti

 

KLIK  KLIK 2

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do danas

Evo jedna moja iz SPA po laganoj kiši bez svih onih pi*darija po ekranu koje obavezno isključim.... KLIK

 

 

ššššš - možda su u šumi
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do danas

UPDATE:

 

Dodan World Rally Championship (2010) .

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do dan
Weky kaže...

[...]

 

Za lag svaki sporij procesor od C2D na barem 2,5Ghz rezultira FPS-om oko 20, ili ispod neovisno o postavkama, sto znaci da je igra previše CPU Ovisna.

Tek sad vidim ovaj post i samo bi htio reći da ova tvrdnja nije istinita.

 

Ja sa svojom konfiguracijom na 800*600 i low detaljima dobivam oko 25 FPS-a, s time da igrica nikad ne ide ispod 20 FPS-a - čak ni u kišnoj utrci.

When you came pulling in here, did you notice the sign on the front of my house that said ''Dead Nigger Storage''?
15 godina
offline
RACEopedia-svi race naslovi od 2000.-te do danas
ovako mislim da i ova igra pripada tu Rally championship 2000,izisla je u sijecnju 2000
SUICIDE-because the world is better place without you
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice