Konzole vs PC - Platformska bitka

poruka: 1.088
|
čitano: 321.510
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka

Jedina bitna stavka je ta da se napokon ujedinjuju PC i konzole sto je veoma bitno koliko vidim na EA straici vecrade igrice koje se mogu online povezati bez ikakvih problema što je super, a ovo što je bolje i tko bi odnio pobjedu je totalno nevažno jer netko želi samo igrati a netko želi sve to pa mu zato i treba kompjuter ..

hvala

nema gaaa...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 12:47 (Comfort).
15 godina
protjeran
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
RonoN kaže...
Danny_HR kaže...

Dakle...

 

---

 

Još čekam da neko baci komentar nečega šta nudi PC a da je bolje...

 

Do sad su sve poruke baljezganje u prazno bez konkretnih primjera.

 World of Warcraft :P

 

edit: ne kuzim zas si stavio za igre "MMO iskljucen"? kad su tu PC-i u prednosti

hahah lool

prodajem pozivnice za partis
15 godina
moderator
online
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
Danny_HR kaže...

Grafika nije sve na svijetu. I da imat ćeš nekoliko postotaka bolju grafiku. Big deal. Da ne velim da na konzoli nema frame dropova, NIKAD.

Ta razlika u grafici uopće nije tolika.

 

EDIT: Za 6 mjeseci ćeš kupiti novi grafičku ajmo reć za 1000 kuna. Za još 6 još jednu.

 

Pa nije baš svakih 6mj. prije bih rekao 12 mj.Možda bih za 12 mj morao isključit AA s kojim i nema tako velike razlike(onda bih došao na konzolinu grafiku)

http://modernwarfare.sputn1k.co.uk/mw2_countdown_sidebar.swf
15 godina
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka

kako ja gledam na to......."Konzole vs PC - Platformska bitka"....ja bih to usporedio ovako......kao da se utrkuju motor i auto na motorskoj stazi.......naravno pobijediti ce motor jer je na domacem terenu.......tako misli da bi i konzole u ovoj platformskoj bitki trebale pobijediti, jer su na domacem terenu tj.specijalizirane su tocno za to...covjek koji je to projektirao je dao svih svojih 100% da konzola bude savršena.......dok je kod PC projektanta taj postotak sigurno manji.....

16 godina
protjeran
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
pirat kaže...
doxy kaže...

daj ne baljezgaj ko boga te molim

imamo skoro isti komp i iste grafe...

znam o čemu pričam

bio bi retardiran kada bi nabrajao popis igara koje nemožeš na max igrati...kada bi radio popis, on bi bio predug...

 

EDIT:

lakše mi je nabrojat koje rade na max nego koje ne rade

eto...od zadnjih su HL2 i njegovi modovi, CoD2 i CoD4, Fallout3, Mass Effect, Titan Quest...

to je to

čak neke starije trzaju ko stoka

Te igre koje si nabrojio ma ni pad fps-a si ti lud a kamoli da mi trzaju igram na  1680x1050,A neznam koje su one koje trzaju možda nisam igrao ili....

koje sma nabrojao su jedine koje NORMALNO RADE NA MAX POSTAVKAMA ....

lol

ja ih igram na 1920x1080 sve maxed out...

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
16 godina
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka

Ok. Nek je 12, a šta za još 6? Izdaci?

Šta se mijenjalo od 2005. na PC?
Previše toga da bi nabrojao.

Šta se mijenjalo na xboxu primjerice?
Matična. LOL
A grafika na xboxu iz 2005. svakom igrrom sve bolja, a na PC iz 2005 sve gora. Ako se još može na njemu igrati.

 

meluka kaže...

kako ja gledam na to......."Konzole vs PC - Platformska bitka"....ja bih to usporedio ovako......kao da se utrkuju motor i auto na motorskoj stazi.......naravno pobijediti ce motor jer je na domacem terenu.......tako misli da bi i konzole u ovoj platformskoj bitki trebale pobijediti, jer su na domacem terenu tj.specijalizirane su tocno za to...covjek koji je to projektirao je dao svih svojih 100% da konzola bude savršena.......dok je kod PC projektanta taj postotak sigurno manji.....

Baš to. Točno!

 

Ljudi pljuju o konzoli kao gaming platformi a pojma nemaju. Žalosno.

 

Samo primjer:

http://www.bug.hr/forum/post/pc-igre/call-of-duty-modern-warfare-2/570036.aspx

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 12:53 (Danny_HR).
16 godina
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
Danny_HR kaže...
Psiho246 kaže...

1.) Aha, nevazno je u normalnom drustvu. Pa onda niko od nas nije normalan jer u drustvu u kojem ja zivim, piratluk postoji a ti se pomiri s tim. Ja ne opravdavam piratluk a pogotovo ne na djecji nacin jer nisam dijete i molim te nemoj se na taj nacin razgovarati jer te u startu diskreditira. Opce poznato je da kad neki forumas ostane bez argumenata da se poziva na poznavanje Hrvatskog pravopisa i omalovazavanjem druge osobe koja sudjeluje u diskusiji.


Piratluk nije i ne može biti kriterij po određivanju kvalitete platforme. Razuman čovjek to razumije.

 

Psiho246 kaže...

3.) Ovo ti mogu priznat ali cinjenica je da je PC visenamjenski urdedjaj i tu je odmah u prednosti pred konzolama.

PC je višenamjenski uređaj da. Doduše to je nebitno za sam gaming zato u taj aspekt ne ulazimo. Očito ne shvaćaš bit teme.

 

Sliku sam pogledao i sa punom odgovornošću tvrdim da ne jede konzolu, i da će ti na konzoli sigurno igre glađe radit. Primjera radi GTA4 će radit glađe.

 

A kao mali osvrt na ono šta je doxy napisao. Xbox 360 primjerice izašao je 2005. godine.

Koliko je tada koštao taj pc koji si složio.

Koliko ćeš dugo moći igrati na tom pc-u? Na xboxu 360 još najmanje 2-3 godine sve najnovije naslove sa istim ako ne i boljim preformansama. Što za PC ne možeš reći.

Gle tema jest tvoja ali ti svejedno u jednoj ovakvoj temi nemozes birati uvjete i parametre diskusije, jer htio ti to ili ne piratstvo je plus. Zasto nebi bio? Zato sto to nije "razumno"? Nedovoljno.

Danny_HR kaže...

Grafika nije sve na svijetu. I da imat ćeš nekoliko postotaka bolju grafiku. Big deal. Da ne velim da na konzoli nema frame dropova, NIKAD.

Ta razlika u grafici uopće nije tolika.

 

EDIT: Za 6 mjeseci ćeš kupiti novi grafičku ajmo reć za 1000 kuna. Za još 6 još jednu.

Dakle za godinu dana ćeš potrošiti novac koji bi platio za konzolu. A imat ćeš neznatno bolju grafiku.

A pazi sad, netko će na konzoli za 6 mjeseci isto imati bolju grafiku a neće morati kupovati  ništa novo.

 

Isto kao što ja sad na xboxu imam bolju grafiku nego što je bila 2005. a isti hardver, a komp sam mijenjao 3 puta. I svaki puta masno platio. Ovaj trenutni je koštao 11000 kuna u svoje vrijeme (bez miša, tipkovnice i monitora). Imam i račun. A slabija je gaming mašina od xboxa koji je stariji.

Grafika za 6 mjeseci je glupost. To samo ako si neki entuzijaist, kupis mainstream graficku i sigurno mozes igrati slijedece 4 godine, s tim da prve dve na najvisim detaljima a druge vec na medium al opet ce to bolje izgledat nego recimo na PSu.

A onu konfu koju sam slozio je jaca i od PS3a i od Xbox360 i jede svaku igru na trzistu ukljucujuci i Crysis. GTAIV bi vjerojatno stekao al to je zbog nekog drugog razloga.

Danasnje konzole NIKAD nece imati svoj Crysis iz jednostavnog razloga...mislim da svi znamo koji je to.

Neznam kakvu si ti konfu slago za 11k kuna, al to je bio ocito veliki promasaj.

Zadnji put kad sam slagao konfu za tolike pare, PC mi je trajao jedno 4-5 godina.

- Psiho246
15 godina
moderator
online
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
doxy kaže...
pirat kaže...

koje sma nabrojao su jedine koje NORMALNO RADE NA MAX POSTAVKAMA ....

lol

ja ih igram na 1920x1080 sve maxed out...

E pa na mojoj rezoluciji 1680x1050 SVE RADE NA MAX JBT.A ti imas i dosta slabiji proc od moga koji ako zagusti lagano mogu clocnut.

Danny_HR kaže...
Ok. Nek je 12, a šta za još 6? Izdaci?

Šta se mijenjalo od 2005. na PC?
Previše toga da bi nabrojao.

Šta se mijenjalo na xboxu primjerice?
Matična. LOL
A grafika na xboxu iz 2005. svakom igrrom sve bolja, a na PC iz 2005 sve gora. Ako se još može na njemu igrati.

Kako ide sve če biti isto bilo to na PC ili na konzoli(u tvojem slučaju xbox)a ti za MP moraš plačat microsoftu ako želiš igrati.Ja na PC-ju ne moram.A ti moraš plačat zbog piratstva na xbox-su,

a mogli bi uskoro plačat i na PS3

 

I da se nebi krivo razumjeli ja ne pljujem po konzoli...

http://modernwarfare.sputn1k.co.uk/mw2_countdown_sidebar.swf
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 12:55 (pirat).
16 godina
protjeran
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
pirat kaže...
doxy kaže...
pirat kaže...

koje sma nabrojao su jedine koje NORMALNO RADE NA MAX POSTAVKAMA ....

lol

ja ih igram na 1920x1080 sve maxed out...

E pa na mojoj rezoluciji 1680x1050 SVE RADE NA MAX JBT.A ti imas i dosta slabiji proc od moga koji ako zagusti lagano mogu clocnut.

Danny_HR kaže...
Ok. Nek je 12, a šta za još 6? Izdaci?

Šta se mijenjalo od 2005. na PC?
Previše toga da bi nabrojao.

Šta se mijenjalo na xboxu primjerice?
Matična. LOL
A grafika na xboxu iz 2005. svakom igrrom sve bolja, a na PC iz 2005 sve gora. Ako se još može na njemu igrati.

Kako ide sve če biti isto bilo to na PC ili na konzoli(u tvojem slučaju xbox)a ti za MP moraš plačat microsoftu ako želiš igrati.Ja na PC-ju ne moram.A ti moraš plačat zbog piratstva na xbox-su,

a mogli bi uskoro plačat i na PS3

 

I da se nebi krivo razumjeli ja ne pljujem po konzoli...

a na PC cem obit sretni ako cemo uopce moci igrati mp kako je sve krenulo

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
15 godina
moderator
online
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
doxy kaže...

a na PC cem obit sretni ako cemo uopce moci igrati mp kako je sve krenulo

Ako misliš na Modern Warfare 2 to treba najprije vidjet pa onda ga osudit

http://modernwarfare.sputn1k.co.uk/mw2_countdown_sidebar.swf
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 12:58 (pirat).
15 godina
protjeran
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
pirat kaže...
doxy kaže...

a na PC cem obit sretni ako cemo uopce moci igrati mp kako je sve krenulo

Ako misliš na Modern Warfare 2 to treba najprije vidjet pa onda ga osudit

a kaj je sa operation flashpoint i druge igre na taj sistem (borderlands)

prodajem pozivnice za partis
15 godina
moderator
online
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
hrvatskafarkasevec kaže...
pirat kaže...
doxy kaže...

a na PC cem obit sretni ako cemo uopce moci igrati mp kako je sve krenulo

Ako misliš na Modern Warfare 2 to treba najprije vidjet pa onda ga osudit

a kaj je sa operation flashpoint i druge igre na taj sistem (borderlands)

Bordelands sad skidam pa ču ti reči,ali IW je sam rekao da je to nešto sasvim drugo(drugačiji sistem)zato treba vidjet.Jer ne vjerujem da si ti vidio kako če to radit.

http://modernwarfare.sputn1k.co.uk/mw2_countdown_sidebar.swf
15 godina
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

uz ovoj platformskoj bitki .....piratstvo je bez razmišljanja apstraktan pojam....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

Otvorio si temu o pc vs konzole, ali gledano sve ukupno konzole su samo za igru i još ponešto za internet, a pc služi za programiranje,igranje,surfanje itd. da sad ne nabrajam gdje bi pc definitivno pobjedio. Stoga je krivo ocjenivati pc sa konzolama jer su konzole baš napravljene za igranje i zabavu. Pc ima bolju grafiku jer ga jednostavno možeš stalno nadograditi da bude ispred konzola.

 

A pc pobjeđuje u tome da konzole nebi mogle živjeti bez pc-a jer se na njima rade igre, pa zato pc možete zvati tata svih konzola xD

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 13:03 (Jack Sparrow).
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
Jack Sparrow kaže...

Otvorio si temu o pc vs konzole, ali gledano sve ukupno konzole su samo za igru i josš ponešto za internet, a pc služi za programiranje,igranje,surfanje itd. da sad ne nabrajam gdje bi pc definitivno pobjedio. Stoga je krivo ocjenivati pc sa konzolama jer su konzole baš napravljene za igranje i zabavu. Pc ima bolju grafiku jer ga jednostavno možeš stalno nadograditi da bude ispred konzola.

 

A pc pobjeđuje u tome da konzole nebi mogle živjeti bez pc-a jer se na njima rade igre, pa zato pc možete zvati tata svih konzola xD

nisi citao danny je rekao da se u obzir samo uzimaju igre i btw ps3 moze imat linux na sebit

prodajem pozivnice za partis
16 godina
protjeran
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

lol?

 

ovo je bitka na gaming sceni...

o kakvim programiranjima i glupostima brijete???

 

ps3 je tu vec neko vrijeme a igre koje izlaze sve BOLJE I BOLJE izgledaju i pazi čuda... NE TREBA UBUBAT NEKOLIKO TISUĆA KUNA U konzolu

 

igre za PC izlaze i lagano sve bolje i oblje izgledaju...ali na ISTOM PC-u koji posjedujete izgledaju sve jadnije i jadnije...i morate ububat podosta keša da bi pošteno igrali

točka.

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
Danny_HR kaže...

Ok. Nek je 12, a šta za još 6? Izdaci?

Šta se mijenjalo od 2005. na PC?
Previše toga da bi nabrojao.

Šta se mijenjalo na xboxu primjerice?
Matična. LOL
A grafika na xboxu iz 2005. svakom igrrom sve bolja, a na PC iz 2005 sve gora. Ako se još može na njemu igrati.

 

Grafika je na XBOX-u dosegla svoj vrhunac. Danas bilo koja visokobudžetna igra na PC-u na medium-high postavkama izgleda isto kao na XBOX-u a o "ultra" i "very high" (kako ih već nazovu) postavkama nema smisla ni razgovarati.

 

Vrlo je jednostavno:

 

- tko voli miš i tipkovnicu (nemojte mi uletavat sa onim glupostima: i konzole podržavaju miš i tipkovnicu, to jednostavno nije TO), mogućnost editiranja (PES npr.), ko pati na uber, ultra itd.grafiku i tko koristi komp za rad u profesionalnim programima uložit će novac u high end PC.

- tko voli što jendostavniju upotrebu, "konzolaške" žanrove, ne pati za grafikom, već ima skup TV (Osmijeh), ne misli kupovat nove komponente svakih par mjeseci/godina  kupit će konzolu.

 

Postoji i treća vrsta, a to su ljudi/klinci s malo više para ili oni koji imaju prosječna primanja ali su tehnološki entuzijasti. Oni će kupiti oboje. Smijeh


Uz sve te razloge dolazi i najbitniji za krajnje oprijedjeljenje, a to je navika samog kupca, netko jednostavno ne može koristiti i dati novac za konzolu ako postoji PC (npr. ja), a netko više voli konzole i paše mu igranje "iz kauča" pa će bez obzira na prednosti i mane obje platforme kupiti konzolu.

 

 

 

EDIT: 

 

@doxy:   Igre na PS3 izgledaju sve bolje i bolje ali to nije ni blizu PC-u,  hardware jednostavno ograničava PS3. (mislim na grafički čip)  I kako ne treba ububat par tisuća kuna za konzolu?? Koliko košta PS3? Koliko košta full HD TV koji , zamisli, većina ljudi još nema doma?? Koliko koštaju igre??  Kaj nije to par tisuća kuna??

Comfortably Numb/// Balkan Beasts w/ Ogi / Gloomy / Zoky @ The Best (Zagreb, HR) PLUR!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 13:10 (zv'jer2).
15 godina
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

Samo kažem znam da je na gaming sceni ali je pogrešno ocjenivati ono što je napravljeno baš za igranje i ono što je napravljeno za sve pomalo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 13:08 (Jack Sparrow).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
doxy kaže...

lol?

 

ovo je bitka na gaming sceni...

o kakvim programiranjima i glupostima brijete???

 

ps3 je tu vec neko vrijeme a igre koje izlaze sve BOLJE I BOLJE izgledaju i pazi čuda... NE TREBA UBUBAT NEKOLIKO TISUĆA KUNA U konzolu

 

igre za PC izlaze i lagano sve bolje i oblje izgledaju...ali na ISTOM PC-u koji posjedujete izgledaju sve jadnije i jadnije...i morate ububat podosta keša da bi pošteno igrali

točka.

napokon netko tko cijeni konzole u pravom smislu te rijeci....

15 godina
protjeran
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

ako ovo nije ljepa grafika neznam sto je i neznam kakav bi komp trebao da ovo pokrene

 

prodajem pozivnice za partis
Moj PC  
1 5 hvala 0
16 godina
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
zv'jer2 kaže...

Grafika je na XBOX-u dosegla svoj vrhunac. Danas bilo koja visokobudžetna igra na PC-u na medium-high postavkama izgleda isto kao na XBOX-u a o "ultra" i "very high" (kako ih već nazovu) postavkama nema smisla ni razgovarati.

Ovo definitivno nije točno. Jer svakom igrom grafika na konzoli je sve bolja.

 

Si gledao koji video od primjerice MW2 ili Assassins Creeda 2? Jel dobra grafika? Svaki video koji si vidio igran je na xbox 360. End Of!

 

I daj završimo sa grafikom. Jasno je da je high end pc grafički moćniji.

 

Promašili ste bit gaminga. On nije u grafici.

 

Šta nudi PC da konzola ne nudi, gameru kao korisniku?

Poanta je u cijelom iskustvu.

 

Još jednom, nešto što većina ne shvaća.

 

GRAFIKA NIJE SVE!

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 13:13 (Danny_HR).
15 godina
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
hrvatskafarkasevec kaže...

ako ovo nije ljepa grafika neznam sto je i neznam kakav bi komp trebao da ovo pokrene

 

ali na konzoli ce uvijek biti za bar jedan promil bolja to je sigurno,,ako ne iviše...

15 godina
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

Neznam zašto si opće pokrenuo ovu temu znao si da če biti rata i da će svi trabunjat o grafici.

Ako se gledaju sve ukupno konzole u gamingu pobjeđuju jer su napravljene da se na njima igra ne kužim opće čemu dalje rasprava. Pa nebude si neko kupio konzolu da na njoj gleda samo filmove, nego da igra igre.

Nebi se čudio da ova tema uskoro bude lokana.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 13:29 (Jack Sparrow).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka
pirat kaže...

Kako ide sve če biti isto bilo to na PC ili na konzoli(u tvojem slučaju xbox)a ti za MP moraš plačat microsoftu ako želiš igrati.Ja na PC-ju ne moram.A ti moraš plačat zbog piratstva na xbox-su,

a mogli bi uskoro plačat i na PS3

S obzirom na to koliko dobijem za tih 170 kuna za 3 mjeseca uopće mi nije žao.

 

Psiho246 kaže...

Neznam kakvu si ti konfu slago za 11k kuna, al to je bio ocito veliki promasaj.

Zadnji put kad sam slagao konfu za tolike pare, PC mi je trajao jedno 4-5 godina.


Eto ti je u moj pc. FYI 1 gb ovih rama tada je bio 1000 kuna.

 

Htio sam kvalitetnu raspravu o prednostima i manama.

Ali ovdje prisutni gejmeri i pro igrači znaju samo za grafiku. Ne shvaćaju da igru, ni doživljaj ne čini grafika, već igrivost, dodatni sadržaj itd.

 

Još ima potencijala. A ima i mogućnosti da ljudi koji manje znaju o konzolama nešto nauče, samo ako se maknemo od uvjerenja da je grafika bog i batina.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

Nisam ni rekao da je grafika sve, samo ispravljam netočne navode i razne gluposti koje pišete u vezi s njom.

npr. hrvatskafarkasevas.. jel vidiš ti kakve gluposti pišeš? 

 

Shvatite da je grafika na konzolama ograničena grafičkim čipom koji je star isto koliko i one.

 

Kako možete pričat o grafici s gameplay videa??  Kad vidite igru u full HD rezoluciji, kad uočite koliko su teksture zapravo jadne i niske rezolucije onda pričajte o njoj. Ove eye-candy gluposti motion blur, glow i sve ostalo što muti sliku i kamuflira loše teksture, niski broj poligona na modelim itd. ne možete nazivati lijepom grafikom. (uzmite GTA IV kao primjer)

 

 

Ponavljam!!!  Meni grafika ne igra veliku ulogu (većinom na PC-u igram multiplayer FPS), ali moram reći što mislim kad vidim kakve gluposti pišete.

Comfortably Numb/// Balkan Beasts w/ Ogi / Gloomy / Zoky @ The Best (Zagreb, HR) PLUR!!
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
Danny_HR kaže...
pirat kaže...

Kako ide sve če biti isto bilo to na PC ili na konzoli(u tvojem slučaju xbox)a ti za MP moraš plačat microsoftu ako želiš igrati.Ja na PC-ju ne moram.A ti moraš plačat zbog piratstva na xbox-su,

a mogli bi uskoro plačat i na PS3

S obzirom na to koliko dobijem za tih 170 kuna za 3 mjeseca uopće mi nije žao.

 

Psiho246 kaže...

Neznam kakvu si ti konfu slago za 11k kuna, al to je bio ocito veliki promasaj.

Zadnji put kad sam slagao konfu za tolike pare, PC mi je trajao jedno 4-5 godina.


Eto ti je u moj pc. FYI 1 gb ovih rama tada je bio 1000 kuna.

 

Htio sam kvalitetnu raspravu o prednostima i manama.

Ali ovdje prisutni gejmeri i pro igrači znaju samo za grafiku. Ne shvaćaju da igru, ni doživljaj ne čini grafika, već igrivost, dodatni sadržaj itd.

 

Još ima potencijala. A ima i mogućnosti da ljudi koji manje znaju o konzolama nešto nauče, samo ako se maknemo od uvjerenja da je grafika bog i batina.

Ali gameplay je stvar igre i developera a ne mogucnosti konzole ili PCa.

- Psiho246
15 godina
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

Za mene konzole ne valjaju na prema pc-u jer nemogu igrat fps sa onim gamepadovima,nema ništa bez tipkovnice i miša! Pa čak i da se može opet kako bi sjedio u fotelji i koristio to? A ono što je(meni barem)veliki problem je da konzole moram prikopčat na tv u dnevnom i šta kad mi dođe brat/mama/tata i oće gledat TV? Gasi igru (a ti baš blizu checkpointa u nekoj igri a nemreš save-at)Ovako meni komp ima svoj monitor i na njemu radim što oću a TV mogu svi gledati koliko oće.A ako sad kažete " pa kupi si onda monitor za sebe" onda uračunajmo još barem 1500-2000+kn na jedan kvalitetni 24'' monitor a i više ako bi išli na 30'' a onda cijena konzole dolazi do nekih 5000-6000kn a za te pare se da složit dobar pc....

 

Uostalom pogledajte moju konfu.Stara je 2 godine(sa laganim dizanjem određenih stvari kroz to vrijeme) i na 1280x1024 rezi sve vrte na max bez beda(čak i famozni GTA IV)meni ne treba 1920x1080 i 30'' monitor za igranje iz više razloga:

 

1)monitor je skup

2)treba puno jaču grafu za veću rezu a razliku u detaljima i nećemo toliko osjetit koliko frama ćemo izgubit

3)zbog veličine monitora nemogu blejat u njega sa 50cm nego bi trebalo sa veće udaljenosti,a em nemam mjesta ta ga toliko udaljim em ne vidim opet korist u smisli količine detalja HD reze.

 

Za mene trenutno je 1280x1024 ok mada bi volio preć na 1650x1050 ali mi treba nešto jača grafa od trenutne (i to ne neka uber skupa grafa,modeli tipa 4870/90 ili gtx260 odlično vrte na toj rezi a ne dođu više od 1500kn)tako da se nemojte bunit da vam igre ne vrte kad igrate na ogromnoj rezi, veća reza=više para vam treba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka

Djelomično točno, gameplay samog proizvoda da, ali i užitak igranja i dodatne mogućnosti. Sve je to dio gameplaya.

Ok, osvrnuo si se na gameplay igre kao takve, ne platforme. Ali di su dodatne mogućnosti.

Što mi pc nudi a da mi primjerice moj xbox ne nudi?

Imam oboje pa sam razvio svoje razmišljanje. Ali ipak.
(Diskusije radi)

 

Stoja ja koristim PC i xbox na istom monitoru pa ne vidim di je problem.

Jesi li probao koristiti kontroler za FPS? Ako da koliko dugo?
I meni je bilo teško, za par dana se navikneš i razlike nema.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 13:45 (Danny_HR).
15 godina
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

Na pc-u je se sve igre mogu modat to se na konzolama koliko ja znam ne može, a igre mogu učinit 5x zabavnijima i drukčijima.

 

*EDIT* i opet,prikopčam znači konzolu na komp i onda komp se nemože koristit...što nije onda jednostavnije koristit komp za igrat? Jer đaba meni da imam komp i konzolu ako nemogu ih u isto vrieme koristit(npr,na kompu razlgabamo o ovoj temi a na konzoli se igram).Moguče je al da stalno prešaltavam kabele od monitora, a jel to ima smisla?

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 13:49 (Stoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Konzole vs PC - Platformska bitka
Svakako, modding je plus za PC.

Samo, naš kolko moddanih igara igram? Otprilike 0.
Lažem, igram PES.

Tako da je ta prednost stvarna ovisno od osobe do osobe.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice