U kojoj zemlji je najrazvijenija gaming industrija

poruka: 13
|
čitano: 2.668
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
U kojoj zemlji je najrazvijenija gaming industrija

Evo bas prije neki dan na jednom od foruma, citam da je igru Mafia the city of lost heaven, napravila jedna zemlja iz cantralne-istocne evrope (zaboravio sam koja zemlja sorry ;( i bas sam se zacudio, mislio sam da igre proizvode samo ekonomski najrazvijenije svjetske sile kao UK ili SAD ili tako nes, al me ova informacija bas zacudila, jos ne znam da li je tacna, sigurno da jeste. Eto ako jos netko zna neku poznatu  igru koja nije "dizajnirana" od ove dvije navedene neka podijeli s nama.

I jos nesto, kakve su vase prognoze o nastanku igara sa Balkana, mislim nastale u jednoj od balkanskih zemalja, kada cemo biti pocasceni sa necim takvim?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
U kojoj zemlji je najrazvijenija gaming industrija

si cuo za Serious Sam ?

xFire: rebelsy
 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: U kojoj zemlji je najrazvijenija gaming indust
Pa već smo počašćeni... Serious Sam, Urban Jungle? Obe hrvatske igre...

A di se najviše igra? Rekao bih SAD, J. Koreja, Japan, itd.
[=XII=] (_.:BRUNO:._) /////// Don't argue with trolls - it means that they win.
13 godina
offline
U kojoj zemlji je najrazvijenija gaming industrija

Da urban jungle sam bas igrao ove zime, a za serius sam stvarno nisam znao

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
U kojoj zemlji je najrazvijenija gaming industrija
Mafiu je napravila Češka tvrtka Illusion Softworks (sada znani kao 2K Czech).
Dovoljno je da stavim samo neke od mnogih igara (europskih proizvođača) koje su dobile visoke ocjene recenzenata a ne dolaze iz UK ili SAD-a:
Far Cry, Crysis = Crytek, Njemačka
Crysis Warhead = Crytek Budapest, Mađarska
Serious Sam (svi nastavci) = Croteam, Hrvatska
S.T.A.L.K.E.R. (svi nastavci) = GSC Gameworld, Ukrajina
The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay, TCoR: Assault On Dark Athena = Starbreeze Sudios, Švedska
Prison Break: The Conspiracy (igra nije dobila visoke ocjene recenzenata ali sam ju spomenuo jer se ipak radi o igri prema poznatoj seriji a napravili je slovenci) = Zootfly, Slovenija
...i još imaš puno japanskih proizvođača igara (Konami, Namco, Sega, Capcom...) i kineza koji se trenutno probijaju na scenu sa svojim MMO-ovima
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2010 1:51 (Crank1d).
Moj PC  
4 0 hvala 3
15 godina
offline
U kojoj zemlji je najrazvijenija gaming industrija

Ako se dobro sjećam serious sam (onaj prvi) je bio 2001 igra godine.

Valja spomenuti i witchera (poljska)

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
U kojoj zemlji je najrazvijenija gaming industrija

Ima još jedna jako dobra tvrtka (developer) u Češkoj osim Mafije serijala - A to je Bohemia Interactive (Armed Assault Serijal Operation Flashpoint).

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
U kojoj zemlji je najrazvijenija gaming industrija

a one nase stare igre, sjecam se da je bio "poslanik" i joj nesto ne mogu se sjetit.... pa onda jos rogue universe, capitans i jos nesto.. 

would you die for me, would you die for what i`ve longed to be...
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
U kojoj zemlji je najrazvijenija gaming industrija

I Metro 2033 ( 4A games - Ukrajina. )

We are nothing but the stones to pave the way...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: U kojoj zemlji je najrazvijenija gaming indust
Crank1d kaže...
Mafiu je napravila Češka tvrtka Illusion Softworks (sada znani kao 2K Czech).
Dovoljno je da stavim samo neke od mnogih igara (europskih proizvođača) koje su dobile visoke ocjene recenzenata a ne dolaze iz UK ili SAD-a:
Far Cry, Crysis = Crytek, Njemačka
Crysis Warhead = Crytek Budapest, Mađarska
Serious Sam (svi nastavci) = Croteam, Hrvatska
S.T.A.L.K.E.R. (svi nastavci) = GSC Gameworld, Ukrajina
The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay, TCoR: Assault On Dark Athena = Starbreeze Sudios, Švedska
Prison Break: The Conspiracy (igra nije dobila visoke ocjene recenzenata ali sam ju spomenuo jer se ipak radi o igri prema poznatoj seriji a napravili je slovenci) = Zootfly, Slovenija
...i još imaš puno japanskih proizvođača igara (Konami, Namco, Sega, Capcom...) i kineza koji se trenutno probijaju na scenu sa svojim MMO-ovima

Battlefield serijal - DICE (Švedska) Namigiva

A life? Where can I download one of those?
13 godina
protjeran
offline
U kojoj zemlji je najrazvijenija gaming industrija

Rumunija je dobra (Ubisoft Romania)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
U kojoj zemlji je najrazvijenija gaming industrija

A koja su vasa misljenja u vezi proizvodnje igara tj. koliko vremena je potrebno da se kreira jedan novi naslov. Evo za primjer cemo uzeti KONAMI koji skoro svake godine izda novi naslov PES-, a s druge strane, ponovo cu se bazirat na mafiju, nakon prvog dijela trebalo je cak 6-7 godina da se pojavi njegov sljedbenik.Eto mene cisto zanima koja su vasa misljenja o tome, da li su igre koje svoje dijelove predstavljaju rijeđe kvalitetnije od onih koje nam dolaze skoro svake godine, tj da li je bitan kvalitet ili pak kvantitet, i koji su glavni faktori pored ekonomske mogućnosti koj utjecu na to.  Znaci nije ograniceno samo na PC igre nego i na druge platforme, pa da vas cujemo....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: U kojoj zemlji je najrazvijenija gaming indust
Ove igre koje izlaze jednom godisnje kao pes,cod...vecinom su bez nekih inovacija gledavsi raniji nastavak.
Recimo,u mw2 je engine ostao isti,isto tako nista se nije mijenjalo u mehanici igre.Stavljene druge mape,puske,promjenjena radnja itd.A za mafiu,tu je na scenaristima velika zadaca,treba napraviti pricu dostojnu predhodnika.ubacuju se novi gp elementi,optimizacija enginea itd.Sve je na devovima,oni znaju koliko je potrebno vremena za napravit igru i koliko im je vazno da naprave kvalitetnu igru.
Death has a thousand faces,evil only one.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice