Koje igre trenutno prelazite i dojmovi izdvojena tema

poruka: 3.335
|
čitano: 740.904
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

Upravo sam prošao Broken Sword 1 SOTT: Director's cut, PC verziju.
 
Još davnih dana igrao sam dvojku za PlayStation 1, a kasnije i jedinicu za PC. Obje igre su mi ostale u lijepom sjećanju
pa kad sam naletio na Humble Indie Bundle gdje su se nudila prva tri nastavka za Steam kupio sam ih.
Tim više što trojku nikad nisam prošao, a prva dva nastavka su remasteri sa dodatnim sadržajima i zagonetkama.
 
Prvi dojmovi:
Igra počinje dan ranije nego original i to sa drugim likom (Nico) što me malo iznenadilo (da ne kažem mrvu i razočaralo)
jer odmah u početku to nije ona ista igra koje sam se zaželio igrati. Ali ajde, kad se pređe preko toga nove zagonetke su mi se
svidjele, a i igra brzo dođe na "pravi početak".
 
Razlike:
Pročitao sam da je ovaj remaster počeo kao igra za nintendo DS i Wii, a tek je kasnije portan na PC, moderne konzole i mobilne telefone.
Zbog toga elementi na ekranu kojima igrač upravlja imaju plave kružnice tako da su lako uočljivi. Ne treba više šarati mišem uokolo da se nešto nađe.
Neke zagonetke (npr. zagonetka sa kozom) su sada puno lakše nego prije, a stvari u inventoriju se zasive kada više nisu relevantne u razgovoru.
Cenzura, odnosno smanjeno nasilje (glavni lik sada ne može umrijeti).
 
Zbog toga je igra puno lakša nego prije što po meni nije dobra stvar. Čini mi se kao da se igrača vodi za ruku, a i izgubila se čar.
Pravi gušt point and click avantura je balansirana težina, a barem jednom mora biti i onaj osjećaj kada si satima na jednom mjestu, sve si probao, već polako gubiš živce (ili si već izgubio), a
onda slučajno otkriješ još jedan prekidač/policu/papirić ili spojiš dva nelogično spojiva elementa pa te obuzme radost jer si konačno prošao taj je*** dio.
 
Sučelje u igri se ne skalira dobro. Gledao sam verzije za različite uređaje i čini se da su elementi fiksne rezolucije pa su na malim
ekranima ogromni, a na velikim sičušni. Na 1920x1080 tekst je bio premali za moj ukus.
 
Dobro:
* Bolji vizualni dojam nego original
* Podrška za moderna računala (i sva tri glavna OS-a)
* Dodatne zagonetke u igri
 
Loše:
* Sučelje se ne skalira dobro, mali titlovi
* Nema podrške za promjenu rezolucije, samo originalne veličine prozora, duple veličine ili fullscreen.
* Prijelaz između novog i starog sadržaja (zvučno i vizualno) je očit pa to smanjuje doživljaj.

 

Moja preporuka za nekoga tko nije igrao Broken Sword je da prvo prođe originale jer su po menu bolji, a tek remasterirane verzije radi dodatnog sadržaja.
Sve nekompatibilnosti sa originalnim igrama se mogu riješiti igranjem preko ScummVM-a.

 

Dodatni bonus: Steam verziju sam probao na Windowsima, Linuxu i mac OS-u. Rade identično, a igru sam prošao na Hackintoshu.

Moj PC  
9 0 hvala 0
8 godina
online
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

Prva tri sam prosao, a cetvrti dio sam zapoceo i odustao odmah na pocetku jer sam tada imao los laptop koji to nije mogao pokretati bas dobro. Mislim da bi mogao sad opet pokusati sa cetvorkom :)

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

Viš, ne sjećam se da li sam prošao četvorku, ali mi je cilj odigrati sve nastavke pa i će i ona doći na red.

 

Remaster dvojke su po meni napravili bolje nego jedinice, a ovaj puta nisu ništa cenzurirali (ima smrtnih sekvenca).

Kao i jedinica nešto je lakša od originalne igre ali ne previše, bio sam zapeo par puta i bilo mi je drago jer igra i dalje tjera na razmišljanje.

 

Iz nekog razloga su izbacili mogučnost dvoklika za bržu tranziciju kroz područja.

Frustrirajuće je čekati glavnog lika (George) da se dogega negdje, a samo se želim vratiti da bi na probao nešto na drugom mjestu (put kroz močvaru na primjer).

 

"Odabir rezolucija" je ostao isti kao i kod prvog remastera s tim da sada fullscreen opcija je neke

neimenovane 4:3 rezolucije (a ne kao kod jedinice, desktop rezolucije) pa treba natjerati monitor ili grafičke drivere da održe aspect ratio. Ali kao bonus toga sučelje je ovaj put pravilne veličine u odnosu na ostatak scene.

 

Original je imao bug koji u nekim slučajevima spriječava igrača da završi igru. U remasteru je bug otklonjen.

 

 
 
 
 
 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2017 20:30 (Alkaline).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

Trenutno prelazim Far Cry 4 na PC-u. Igra mi se sviđa, mene zadovoljava. Prema mom mišljenju (svatko ima pravo na svoje mišljenje), FC4 ima lijepo razrađenu priču i na nekim dijelovima je osjećajna. Igrala sam istu na X360 i svidio mi se kraj (ono kad te Pagan Min odvede u Lakshmaninu kućicu da položiš Ishwarinu urnu). U planu su ABZU, FC5, Stranded Deep i još puuno toga :)

Officer Crabtree: God Moaning. The resist-once have accqo-aired a bum. They are going to ex-plod the whaleway brodge.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 21:12 (Flexan22).
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

Probao Endless Space 2 maloprije. Problem samnom je taj da cim upalim neku igru, zelim je zagasiti. I tek kad neka uspije uvuci me u svoj svijet, ostanem igrati, a kad se tako zakacim, pa duze vrimena igra odusevljava, onda mi je to to...ova igra to medjutim nije...previse sarena, previse razlicitih botuna, pola radnji je automatizarano, pola nije, desni klik vas vrati natragat na raniji ekran sto mi se svidjelo, ali kad dodjete na mapu ipak morate skrolati, sto mi se ne svidja...igra je u biti nesto kao masters of orion i da je drugacije izvedena, bila bi vrh...ima finih scena kad otkrijete novi sustav, nove planete, ali jednom kad se ushemite nis od toga vise ne dozivljavate i sve su to samo brojke na ekranu i resursi i brojke...za razliko od masters of orion, ova igra ima daleko vecu dubinu, puno vise toga za istraziti, puno, puno vise opcije kod diplomacije i ratovanja, ali s obzirom da je izostalo ono, jos jedan turn pa u krpe, uninstall...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2017 15:22 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

Probao Race Driver: Grid, Dirt 3 i Forzu Motorsport 6: Apex. Prve dvije sam skupio negdje mukte, a forza je mukte na store-u od windowsa. Race Driver grid ako podesim na ultra detalje, daje mi samo 1024*768 rezu, a nativne od monitora nema...uninstall...Dirt 3 je bio zakon, osim driftanja u kojem se zbilja ne snalazim i svi world rekordi na stazama su ocito cheateri s obzirom da sa istim autom imaju minut bolje rezove. I da se igrati samo s frendovima na steamu, sto smatram da je veliki minus. Dirt 3 sa svim assistovima iskljucenim i vechile setupom po svojoj zelji je nesto fenomanlno, finska i monte carlo su mi najdraze zemlje, no bila je fora i afrika sa vozilima iz 60 ih...nisam ni znao da je opel manta tako mocno i cak i za danasnje pojmove prekrasno vozilo...Forza ima nekih bugova, na tren kao da nestane slike pa se vrati i smjesti mi auto malo lijevo ili desno nego sto je bilo, i cini mi najrealisticnija sto sam do sada igrao, ako ste napravili neki zajeb, nema teorije da cete biti prvi, drugi mozda. Forza cak ima i foru da se igra sa kvacilom, ali vec sam nanervirao jer vozim na tipkovnici, pa nisam htio isprobavat da mi ne nastrada hardver. Ako ima multipejer, nisam ga nasao. Bilo bi mi drago da netko napravi mmo ove vrste, sa nekakvim skirmishem, odnosno da mogu igrati s bilo kime, bilo kada, s bilo kojim autom, a ne samo ono sto sam otkljucao. Bila bi fora nabacati jednu utrkicu na monte carlu ili finskoj protiv nekoga ujutro uz kavicu, i da je sve po propisu, bez cheatanja. Dirt mi se cak i vise svidio od forze kojem bih dao ocjenu 8, umanjenu za jedan radi cheatova i za jos jedan radi ogranicenog multiplejera, a forzi bih dao 7, radi mp, bugova, i cinjenice da dobijam ekstra punte ako ugasim assistove. Na koju foru oni misle da cu vozit preko tipkovnice bez assistova? Da imam volan i pedale, ne bi mi triba niti jedan, ali na tipkovnici nema sanse normalan krug odvozit bez da jaja oteglis...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

Probao danas Elex. Prvo mi nije dalo da preskocim intro, ali ajde nekako sam izdrzao, i krenuo igrat. Prvi dojam....VAU...drugi dojam: ovako je fallout 3 triba izgledat....treci dojam: fala kurcu postena igra, ovo cu prec garant, igra je gust, i starta ko prava igra, ubijanjem stakora....cetvrti dojam: koliko ovaj lik na kojeg sam naletio moze mlit?...peti dojam: ima li kraja ovoj spici i mudrim epic rijecima pri prvom susretu sa neznancem? sesti dojam: jos melju boktejeba...sedmi dojam: ajde idemo trckarat malo i klat...osmi dojam: jope melje, ajte vi lipo u kurac s ovim, i izasao iz igre i uninstall...

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2017 15:21 (Gorstak79).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

https://www.youtube.com/channel/UCenbPtH3w4ORWuF7fP8lYYA

 

Zasad se hala Fifa, Cod te Formula 1, to se malo stavlja i na channel, tako da pogledajte, subscribe bacite i super :d

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

Jucer sam presao prvu sezonu The Walking Dead i The Walking Dead: 400 Days DLC i moj je dojam da je igra fantasticna 

 

Beautiful : 10/10
Fun : 10/10
The story : 10/10
Action : 10/10
48 of 48 (100%) achievements 

Prvu sezonu sam uzeo freee na humblebundle a DLC sam uzeo Steam Halloween Sale 2017

Sad mi je krivo sto nisam uzeo na steamu dok je bila Bozicna i novogodisnja rasprodaja

The Walking Dead Season 2

The Walking Dead: Michonne

The Walking Dead: A New Frontier 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

Evo i nova tekma, Chelsea - Barcelona :D 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

bok. Prije par dana planirao sam kupiti novi komp i assassins creed, ali su me pritom opelješili kriptomajneri pa sam ostao bez para za put do egipta. Sad pišem neke retro recenzije dok skupljam pare za kartu.

 

To the Moon
Mikroigra specifično stvorena za ispitne rokove, posebno prigodna za igranje noć prije ispita (a može i seminara i slično).
Riječ je o igri s naglaskom na pričanje priče, s minimalnim gameplay elementima, premise koja kao da je izašla iz Kaufmanovih filmova.
U njoj se, naime, iz izometrijske perspektive, prati dvoje znanstvenika čiji je posao umirućima ispuniti neostvarene želje... ali s dodatnom fintom - sve što oni rade jest proizvodnja sjećanja u pacijentovoj glavi.
 
SF elementi tako služe pričanju nadasve osobne i nostalgične priče, s dozom melankolije i patetike dostojne anime Shinkajevih anime filmova.
Jednom riječju - odlično. 
Sam naziv igre označava želju jednog od pacijenata da otputuje na mjesec, ali stvari naravno nisu toliko jednostavne, pa mjesec zapravo tek povezuje niz priča kao što su one o djetinjstvu, odrastanju, zaljubljivanju, nošenju sa starosti i smrću, i još mnoge druge koje primjerice govore o nestabilnosti pamćenja, duševnim problemima i... svjetionicima? 
Autor ovog bučkuriša je Kan Gao, ujedno i glavni dizajner ove igre. I crtač...  i skladatelj. Malo je reći da dečko zna svoj posao. 
Ljudi su kao kritiku igri znali uputiti jednostavnost gameplaya. Meni to osobno nije smetalo. Rješavanje puzli i istraživanje  2D prostora napravljenih u stilu starih RPGova dovoljno je zanimljivo da se stekne dojam igranja igre, a ne gledanja filma, a opet jednostavno i nenametljivo do te razine da ne narušava tijek priče.
Ako već moram naći neku zamjerku to bi bile rastegnute i pomalo nepotrebne akcijske sekvence pred kraj igre te pomalo konvencionalan kraj (koji sam po sebi nije loš... samo konvencionalan)
 
U cjelini, međutim, igra funkcionira kao odličan pripovijedni paket u trajanju od 4-5 sati s popratnim soundtrackom radi kojeg se pušta suza. Dodatni plus je što se igru može odigrati i na Androidu i iOSu, tako da je zavaliti se pod dekicu kasno uvečer sasvim dobra strategija kako započeti ovu avanturu. 
Ocjena 93.5 / 100
*na screenshotove sam zab, sori.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 21:55 (mlinar).
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koje igre trenutno prelazite i dojmovi
mlinar kaže...
...
Ocjena 93.5 / 100

 ma odakle ti točno ovaj broj molim te

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 7:10 (ervin121).
6 godina
neaktivan
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

Eto, drugi jednostavno nije mogao bit!

________________________________________________

 

Evo i druge retro recenzije - ovaj put prvog nastavka Assassins Creeda. Kad već ne mogu do Egipta, onda barem do Izraela!

 

Kritika je dobrodošla.

 

Assassins Creed (1)

Iliti kako prodati dobru ideju

 

Malo igara nudi ono što je glavna snaga ovog serijala, istraživanje širokih, detaljno napravljenih, povijesno utemeljenih svjetova.

 

Ako to nije dovoljno, tu je i činjenica da se to vrši iz perspektive jednog od Assassina, člana tajnog odreda s glavnim ciljem da spriječi nastojanja njihovih neprijatelja, Templara, da postignu kontrolu nad čitavim čovječanstvom.

Dvanaestostoljetni bliskoistočni gradovi poput Jeruzalema, Damaska, i Acrea tako nisu tek puke turističke atrakcije već mjesta borbe za budućnost koja može biti puna slobode ili tiranije, ovisno o pobjedniku. 

 

Ubisoft ovom igrom (a kasnije i serijalom) obećava pogled u ono što se je moglo zbivati iza kulisa poznate povijesti (izvor), pa se tako Treći križarski rat (1189.-1192.) pretvara u jedan u nizu sukoba Templara i Assassina i njihovih ideologija.

 

Koliko je riječ u dugotrajnoj, gotovo vječnoj borbi može se vidjeti iz priče koju se prati paralelno s onom prvom, smještenom u prošlost, a čija se radnja odvija u alternativnoj verziji sadašnjosti, u kojoj Templari i dalje nastoje ovladati svijetom.

 

Ovaj put uz pomoć tehnologije, preciznije uređaja zvanom Animus, kojim se služe kako bi pristupili sjećanjima protagonistovih predaka u svrhu lociranja moćnih artefakata nepoznata podrijetla.

 

Sam protagonist, Desmond, zarobljenik je u templarskoj ustanovi, u laboratoriju farmacijske tvrtke Abstergo (što je ne tako suptilna kritika studija farmacije, koji svojom težinom studente pretvara u buduće control-freakove), te je, iznenađenje... jedan od pripadnika modernih Assassina.

 

Dobro, premisa je fora, Assassins Creed je valjda pionirski predstavnik žanra SF povijesnog spektakla - ali pravo pitanje na koje treba odgovoriti jest kako to u konačnici funkcionira u samom svijetu igre, te je li ona zabavna ili nije. 

 

IGRAJMO SE POVIJESTI 

 

Na drugo pitanje je barem lako naći odgovor.

 

Nije baš.

 

Prva stvar koja bode oči je nepreskočivi tutorial koji traje i traje, a koji izgleda kao verzija scene treninga u Matrixu za penzionere. Treba pritisnuti kocku, pa onda iks i tako 10 minuta. A onda se igra crasha, pa ajde opet ispočetka.

 

Dobro nema veze, preživio sam to, a zatim i malo dosadnjikav uvod koji kao zacrtava neke od premisa odreda, ostao bez svojih oružja i pola health bara, jedva čekao da se maknem iz planina, sjeo na konja i našao se u... 

 

Kingdomu. 

 

Centralnom hubu toliko beživotnom da i mako planeti u Mass Effectu izgledaju kao bujajuće metropole. Znači, ne znam stvarno. Ima tu nekih patrola koje treba izbjegavati, random viewpointova kojima se treba popeti, par Templara za poklati. I to je to. Lijepa pustinja ili planine što li već.

 

Što me dovodi do glavnog problema ove igre i zapravo jedine stvari vrijedne spomena.

 

Igra je predosadna. Sve je u njoj isto.

 

Prvi grad možda izgleda fora, ali onda se dođe u Damask, i osim još ružnije palete boja, ništa se nije promijenilo, questovi su isti, prosjaci i dalje dosadni, umjesto templarskih zastavica sad se mogu skupljati one saracenske, 5007 random viewpointova ima 25% drukčije teksture... i to je više manje to.

 

Priča je mogla biti dobra, ali se zapravo samo ide od makljaže do makljaže, kolju se stvarne i izmisljene ličnosti prvo u Jeruzalemu pa Acreu pa opet Jeruzalemu itd., a prije smrti svaki od likova nešto filozofira, priča nešto o dobru i zlu i slično. 

 

Gameplay mehanike su OK, samo nerazrađene. Na primjer, prilikom penjanje zgradama prečesto se dogodi da Altair završi na krivom prozoru ili još gore, pločniku. Isto vrijedi i za borbu, koja je OK, ali fali varijacije i zna predugo trajati. Collectiblesi su generični, ali ne smetaju, tko želi može ih skupljati, ali i ne mora.

 

Sve u svemu, riječ je o igri s velikim potencijalom, odlične premise, ali čija je realizacija upropaštena ili ljenošću ili izdavačkim rokovima, te jednoličnom pričom.

 

Jedva sam se natjerao da je završim, ali svejedno jedva čekam da vidim što Firenca ima za ponuditi.

 

  

+premise

+uniforma

+fast travel 

+kratko traje

 

-jednoličnost

-repetitivnost

-šlampavost

-Kingdom

 

Ocjena 57.5 / 100

PS. evo i screenshotova gradova u igri

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 12:52 (mlinar).
 
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

Evo još jedne, a do Rima za vikend - kad prođu kolokviji.

 

Assassin's Creed 2

 

Iz Firence s ljubavlju

Nakon kratke rekuperacije od Jeruzalema i žderanja maminih kolača, uputio sam se na novu avanturu, ovaj put s početkom u Firenci - gradu renesanse, lijepih žena i loših tekstura.

 

Odmah sam se oduševio njenim osvjetljenjem, puno življim od onoga bliskoistočnoga, lijepim obojanim kućicama i impozantnim katedralama. Popeo sam se na vrh Santa Marie del Fiore, i vidjevši grad kako se prostire na sve strane , rekao sam sebi: "Ovo je život". " Potom sam maestralno skočio s tornja, te promašivši vagon sa sijenom, ponovno razbio glavu na pločniku.

 

Zaključak te scene, koji se je nametnuo sam od sebe, progonit će me kroz ostatak igre -  koliko god da Assassins Creed predstavlja napredak u odnosu na izvornik, riječ je o igri još uvijek dovoljno nezgrapnoj da bude iritantna.
 

 

Lista za odstrel

Nakon odličnog uvoda u kojem protagonist Ezio sudjeluje u uličnoj tučnjavi, bratskom prepucavanju, utrci po krovovima i incidentu s ljubavni činim ocem, igra nažalost vrlo brzo gubi svoj šarm, te se pretvara u još jednu makljažu u kojoj u potrazi za osvetom kroz dvadesetak sati gameplaya Ezio decimira polovicu stanovništva Italije.

 

„Za svaki korak unaprijed, vratit ćemo se dva koraka unazad“ neslužbeni je moto ovo igre. Nakon živopisne i poletne Firence, radnja igre seli se u pustoši poput San Gimignana i Forlija, minijaturne gradove-utvrde loše palete boja okružene kilometrima generičkog seoskog prostora i bezveze nabacanih viewpointova.

 

Jedino mjesto koje još odiše životom je Venecija, ujedno i najveći grad u igri, u koji se dolazi tek u drugom dijelu igre. Međutim,  arbitrarno postavljeni zidovi koji brane pristup određenim četvrtima i koji se miču tek kad se pređe određena točka u priči, prepreka su punom uživanju u gradu.

 

Pričaj mi priču…

 

Sama priča u igri  je, kao što sam već napomenuo, prilično problematična. Ne samo iz razloga što se je vrlo lako pogubiti među imenima desetaka Ezijevih žrtava, već i zato što igra kao da nastoji obuhvatiti sve važnije povijesni događaje i ličnosti na prijelazu u 16. stoljeće te ih na silu inkorporirati u svoju priču.

 

Primjerice, ludi propovjednici tako izniču niotkuda; u trenutku kad se čini da se stvari primiču kraju,  a i sam je završetak, uzevši u obzir Ezijevu dotadašnju nemilosrdnost, itekako nezadovoljavajući. Previše je momenata u kojima se povijesna autentičnost pokušava sačuvati nauštrb pričanja koherentne priče, da bi se već u sljedećem trenutku ta autentičnost narušila. Na kraju sve to skupa stvara dojam kao da određeni likovi po volji mogu navući plašt povijesne autentičnosti i spasiti se nevolje.

 

Suvremena je pak strana priče, većim trajanjem igre nerazrađena, praktički do samoga kraja, gdje odjednom stvari bivaju prebačene u petu brzinu te se preokreti počnu javljati na sve strane. Neki od njih su zanimljivi i smisleni u sklopu SF mitologije Assassin's Creeda, drugi su pak, poput određene smrti koju neću spoilati, tek posljedica korporativnih odluka (u ovom slučaju nesuglasica oko ugovora između Ubisofta i člana glumačke postave), pa ispadaju slabo i proizvoljno.

 

Ali ne predugu.

 

Što se tiče samoga gameplaya, došlo je do određenih poboljšanja u odnosu na prvi dio, pa je tako primjerice borba učinjena zanimljivijom uvođenjem različitih tipova neprijatelja, poboljšano je upravljanje opremom, pa je tako moguće nadograđivati oružja i oklope, uvedeni su još neki mini RPG elementi kao što je upravljanje imanjem, te tuniranje, odnosno preoblačenje protagonista.

 

Nažalost,  to su promjene koje ne uspijevaju sakriti repetitivnost gameplaya koja se vuče od prvog nastavka. Zadaci su i dalje uglavnom nemaštoviti, što je najuočljivije u sporednim aktivnostima kao što je primjerice raznošenje pisama, no zbog nerazrađenog stealth sustava pate i obvezni zadaci koji često od igrača traže praćenje mete ili atentat, te zbog nedostatka težine brzo dosade.

 

Čega tu još sve ima?

 

Dobrodošla novost su stoga Assassin's tombovi, prostrani "dungeoni" (zapravo interijeri arhitekturalnih znamenitosti) ispunjeni zagonetkama i zadacima koji traže vještinu i koordinaciju u rješavanju i ponešto razmišljanja. Elementi platformiranja generalno su dobro izvedeni, te je zabavno pratiti Ezija kako nezaustavljivo hita preko greda, slika, visećih lustera, ormara, altara, zvonika… Barem tako dugo dok se igra od sve te elegancije ne pogubi, te odluči Eziju polomiti noge.

 

Ali što se može, takav je život - ono što dade, brzo i uzme.

 

Ostale sporedne aktivnosti nisu ni izbliza toliko zanimljive - još jedna novost, templar denovi, zone su koje, kako i sam naziv sugerira, pod kontrolom templara, te stoga predstavljaju još jedan (opcionalni) oblik makljaže.

 

Dodano je još nekoliko collectiblesa u odnosu na prvi nastavak, pa se tako osim zastava mogu skupljati i pera, no na svu sreću te aktivnosti nisu obavezne. Izuzetak su stranice kodeksa koje je potrebno sakupiti da bi se pristupilo zadnjem dijelu igre, te su tako još jedan od elemenata koji dodatno produžuju, već ionako, s obzirom na sadržaj, predugu igru.

 

Assassin's Creed 2 tako predstavlja nastavak koji je uvođenjem određenih promjena učinio iskorak u odnosu na original, no te su se promjene pokazale premalima da serijal u potpunosti pobjegne od repetitivnosti te nemaštovitosti u pričanju priče.

 

Vidimo se u Rimu.

 

+živopisni veliki gradovi

+RPG elementi

+istraživanje dungeonova

 

-jednolična i nategnuta priča

-repetitivnost zadataka

-nemaštovita manja područja

 

Ocjena

69.33/100

Fotografija s razglednice Fotografija s razglednice
Počinje makljaža Počinje makljaža
Kao kroz ušicu igle Kao kroz ušicu igle
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

Nešto me počela pucat nostaglija u zadnje vrijeme pa sam se okrenuo old school igrama

 

Na Ps4 Pro prelazim Kingdom Hearts 1.5 + 2.5 rmx. Sve igre s stare dvojke u još boljem remasteru, poboljšana grafika, a priča i sve ostalo isto. 

 

Na Xbox360 igram Gears of war serijal, dobri stari Marcus Fenix, jedini serijal zbog kojeg sam baš pustio suzu onako pravo mušku. Svatko tko nije odigrao definitivno preporučam.

Roll it up and smoke it up
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koje igre trenutno prelazite i dojmovi
Opet sam se navukao na Borderlands 2. Vrhunska igra.
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koje igre trenutno prelazite i dojmovi
Prolazim kroz AC: Brotherhood i zasad mi je ovo najbolje, bar što se tiče mehaničkog dijela. Ostalo je... a tako.

Rim i dalje izgleda lijepo i ima se puno toga za vidjet pa je sve skupa dojam OK. Ali radi priče ili raznolikog gameplaya ovo se ne igra.

Zasad mi ne sjeda baš ovaj serijal. Jel revelations išta bolji?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koje igre trenutno prelazite i dojmovi
Bloodborne.
Dojam je da previse spominjem necije mame developera.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koje igre trenutno prelazite i dojmovi
Rješavam AC serijal. Trenutno završio Black Flag i krenuo sa Rouge. Igre su pričom povezane. Od prvog dijela pa sve do ovog kojeg trenutno igram. Igre i priča su mi odlične.
Uz to igram i The Surge. Nikada težu i frustrirajuću igru u životu nisam igrao.
Nakon što sam poginuo jedno 60 puta, a ni prvu razinu prošao nisam, htio uninstall napraviti. Ali nisam. Nakon jedno 200+ pogibija došao sam na početak druge razine iliti levela.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

Assassins Creed Revelations

 

To je to. Assassins creed kojeg sam čekao.

 

Bez raznih pizdarija i sranja, grad nije prevelik, nema tisuću viewpointova, fast travel odma otključan što dobro dođe kad zabole noge.

 

Priča tu i tamo malo dosadna, ali bar nije obična makljaža.

 

Grafički sve dobro, osim ezijeve face koja se je malo deformirala pod stare dane.

 

Ali nema veze, Istanb, ovaj Konstantinopol izgleda jako dobro, a što je najbitnije, igra je zabavna.

 

Napokon.

 

8.55/10

 

Iduća postaja - druga strana Atlantika

 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

Odigrao Banner Saga, prvi i drugi dio. Uistinu predivna igra, unikatnog gameplaya. Predivna crtana grafika, priča inspirirana nordiskoj mitologijom, govori o svijetu ljudi i divova (Varla) čije zemlje napadaju misteriozni Dredgovi ali iza horiznonta lurka nešto još mračnije. Vrhunska priča, zarazna mehanika borbe, odlično ukomponirani RPG elementi. Nisam nikad ništa slično igrao, ali sam oduševljen. Ogromna preporuka, od mene ocjena 10/10 a i kritika misli slično. S obzirom da je igra jaaako nelinearna upravo krećem s drugim prelaskom...

 
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

Dragon's Dogma Dark Arisen

 

Igrao sam se žabica i bacao neke gobline s grebena da bi mi se od nekud prisuljao kiklop i raspalio me aperkatom u vodopad. Zadnji save mi je bio prije uru vremena. Haha.

 

10/10

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koje igre trenutno prelazite i dojmovi
Paolo Maldini kaže...

Odigrao Banner Saga, prvi i drugi dio. Uistinu predivna igra, unikatnog gameplaya. Predivna crtana grafika, priča inspirirana nordiskoj mitologijom, govori o svijetu ljudi i divova (Varla) čije zemlje napadaju misteriozni Dredgovi ali iza horiznonta lurka nešto još mračnije. Vrhunska priča, zarazna mehanika borbe, odlično ukomponirani RPG elementi. Nisam nikad ništa slično igrao, ali sam oduševljen. Ogromna preporuka, od mene ocjena 10/10 a i kritika misli slično. S obzirom da je igra jaaako nelinearna upravo krećem s drugim prelaskom...

Dobro si me podsjetio, počeo sam prvi nastavak taman nekih tjedan dana nakon izlaska, ali nisam stigao ponovno zaigrati.

Definitivno remekdjelo, i inače obožavam takav sistem borbe u RPG-ovima, a toga ima sve manje i manje, na žalost.

Preporuka i od mene 

 

 

Kruha i igala...
13 godina
neaktivan
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

*

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2018 22:51 (McSimon).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

Titanfall 2. Tek sada sam otkrio ovu odličnu single i multi player igru. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

Assassins Creed IV: Black Flag

 

Da je ovo igra sama za sebe bila bi čisto u redu, ali kad ovako ima pet nastavaka iza sebe s identičnim gameplayem, izgubi se volja za igranjem čim popusti novost oko karipskog settinga i činjenice da se igra u ulozi pirata.

 

Nikako mi ne sjeda Ubisoftov pristup izgradnji open worlda s onim tornjičima za skautiranje i 5000 collectiblesa koje se treba skupiti bez ikakvog posebnog razloga osim OCD-a, i s questovima koji se nisu praktički promijenili od drugog nastavka.

 

Najgore mi je što ne znam nijednu igru koja bi imala ovaj neki kao povijesni background, a da nije FPS ili strategija, pa ako tko zna neka preporuči... već mi je muka od ovog.

 

Možda EVENTUALNO Origins? Izgleda mi malo inovativnije?

 
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

Crysis 2:

 

Grafika je blizu fotorealisticne, ali ipak nije to bas to, kao sto se reklamira. Prica je relativno zanimljiva, ali nazalost nije tipa da vas vuce naprijed da zavrsite igru. Cutscenes su odlicni i razlog zbog kojeg sam non stop ucitavao kad bih poginuo umjesto da samo quittam po obicaju. Za razliku od svog prethodnika, koristi napredniji cryengine, trojku, i vrti se fino na E5800 i GTX 9800+ na 1080p. Igra je cool, i ukoliko ste je propustili odigrati, ima moju preporuku, pogotovo sto se u danasnje doba moze nac za sichu.

 

Mass Effect 2:

 

Igra iz 2011-e. Igra koja se prodaje kao RPG, ali u kojoj nema takticke pauze. Igra u kojoj je sva borba u stilu pucacina, ali su sva oruzja osim mozda snajpera izrazito neprecizna. Igra u kojoj se grafika sastoji od zidica, par racunala, nekavih kutija, vas i neprijatelja, ali koja zauzima 20 GB. Ajd, prica je na razini, mehanika igre je ok, bugove nisam primjetio, i imate poprilicno sati igre za odigrati. Dosao do dijela kad sam dobio IFF i tu sam stekao dojam ko da su mi prikazali lice muskog porno glumca taman kad cu...jel...I to sve zato sto su me nakon vrhunskih poprilicno sati igre isli tjerati da radim sajdkvestove za svakog clana mog tima. Ko da muzete kravu i veselite se kolicini koju je dala, a onda se krava ritne i srusi kablic. Meh. Upornijima je mogu preporuciti, ali to se tako ne bi smjelo raditi. 

 

Dragon Age 2:

 

Vrtio sam ovo na integrusi svog i3 530, na minimum detaljima, i radila je pristojno. Stekao sam dojam da gledam film, a ne da igram igru, no za film je predugackog trajanja, a za igru jednostavno ne igrate bas puno. Igra je pojednostavljena verzija prethodnika, koji mi je mozda i najbolja igra koju sam ikad igrao, iako ga nikad nisam presao jer mi je bio pretezak. Lika birate ovisno o tome kako zelite igrat, npr knight ima stun i mac i stit, dok rogue ima multiple hits, poison i slicno. Bilo mi je pretesko proci neke neprijatelje sa knightom, pa sam krenuo ispocetka sa rogueom i potaracao sve zivo bez frke. Imate nekih 25h igre za odigrati, a cak i sidequestove sam rado obavljao, sto mi inace nije obicaj, jednostavno su to uklopili kak spada. Nazalost, primjetio sam na njihovom forumu da korisnici traze da nastavak bude jos vishe filma, i josh manje igre. Igra nit smrdi nit mirise, ali sam je presao, sto je bonus in my book, i zabavljao sam se dok sam igrao, ali nije nista sto cete pamtiti kao nesto super, epic elemenata u igri nema, ali imate jedan predivan osjecaj da vam nije bed ici u fajt, nego ga prizeljkujete i veselite se klanju novih neprijatelja, odmah trcite na njih cim ih spazite, sto je rijetkost dozivjeti u bilo kojoj modernoj igri.

U konacnici, mada nije kompleksna kao prethodnik, igru se isplati odigrati. Ipak je to Bioware.

Brajanov život
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2018 1:55 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

Trenutno cs go ali nemogu preci zadnjeg global boss-a.Community je miran i druzeljubiv.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2018 13:21 (Viator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

ABZU:

Igra je predivna, ima lijepu grafiku. Mislim da ju svatko može shvatiti na neki svoj način pošto nema ono nešto što određuje tvoj put. Ne znam kako to objasniti. Igra je kratka, ali slatka. Nakon što ju odigrate, možete birati chaptere. Opisala bih ju kao život-isprva je jednostavna, no onda postaje teža i teža i na kraju ronilac kao da umre (ošteti mu se odijelo), ali onda se respawna i sazna da je sve bio samo san. Mene ta igra inspirira i potiče na razmišljanje.

 

Call of Duty:World War 2:

Igra je igriva, grafika super ako igrate na 4K, detalji razrađeni do detalja. Iako je to pucačina, ima svoju priču. Daniels je, koliko sam ja shvatila, ušao u vojsku da se oduži svom poginulom bratu Paulu koji je poginuo u šumi nakon ugriza vuka, a Daniels nije znao pucati iz puške. Par puta tijekom igre Daniels dobi flashbackove, prisjeća se svog brata, i tuguje za njim.

Ako sam ti pomogla, stisni HVALA.
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Koje igre trenutno prelazite i dojmovi

Evo jučer prešla Far Cry 5. Prvo što moram napomenuti je da FC5 ima jedan od najboljih soundtrackova ikad. Ispočetka mi je bilo malo teško kad su me u Holland Valley napadali The Chosen (lovci u avionima koji te napadaju nakon što dosegneš određeni resistance level), ali sam ubrzo shvatila 'taktiku'. Isto tako su me iznenadila 'otimanja', pogotovo u Henbane River. Drogiraju te svojom drogom 'The Bliss' i onda moraš preći te misije. Nemojte da vas to iznenadi. Sviđa mi se redizajnirani GUI, ekran je uredniji i možeš se bolje koncentrirati na gameplay. Ostalo je OK. Ali kraj je, prema mom mišljenju, zamršen. SPOILER:Kad dođete do zadnje misije (Where it all began) imat ćete 2 odabira-uhititi Josepha Seeda ili otići. Ako odaberete uhićenje, bit ćete suočeni s borbom nakon koje će se dogoditi nuklearna eksplozija (The Collapse) koju je kult predviđao. Meni je to potresno. Ako odlučite otići, kraj je 'neizvjestan', jer je moguće da je i vas kult uzeo.

 

  
  
  

Ako sam ti pomogla, stisni HVALA.
Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice