Ima li igraći PC šanse pored novih konzola? zaključana tema

poruka: 2.425
|
čitano: 244.988
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Za rad je dobar PC od 1500 kuna. Konfiguracije stare 10 godina. Polovan laptop. Praktički je bilo kakvo računalo dostatno za svakodnevni rad, surfanje, pisanje, slušanje glazbe i gledanje videa, a to je ono što radi 95% korisnika PC-a kad su doma, a ne rade u fušu. A takav PC svi imaju kod kuće.

 

Osim onih nevjerojatno produktivnih pojedinaca koji se obavezno moraju naći u ovakvim temama i napisati kako im PC služi za montažu blockbustera, snimanje benda, projektiranje nebodera, modeliranje novog motora formule, programiranje novog operativnog sustava i pomoć u izračunu kad CERN-ovo superračunalo zakaže.

 
14 5 hvala 5
16 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
Sinatra kaže...

 

 

Osim onih nevjerojatno produktivnih pojedinaca koji se obavezno moraju naći u ovakvim temama i napisati kako im PC služi za montažu blockbustera, snimanje benda, projektiranje nebodera, modeliranje novog motora formule, programiranje novog operativnog sustava i pomoć u izračunu kad CERN-ovo superračunalo zakaže.

 Hehe zaboravio si virtualizacije. Nemoš bit pravi pisijaš koji ne piči virtualke, kad ne piči seti/folding at home i najbitnije: benchmarke:)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 17:31 (overhaul).
12 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Pa eto, onda kad osvojiš fino konzolu i nema te svemir. :)

 Ma pored moje makine i 27" monitora ne treba mi PS4 ili 5{#}

13 godina
neaktivan
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Imam PS 3 od kad je izasao. Ne znam jesam li ga 5 puta upalio. Moja bolest kupovanja tehnike (gori sam od zena sa odjecom i cipelama) ce me najvjerojatnije navuci i na PS4 pa mu predvidjam slicnu sudbinu. Konzola je dobra za arkade, sport i eventualno kakvu voznju. za sve ostalo tu je PC.

 
10 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
Sinatra kaže...

Za rad je dobar PC od 1500 kuna. Konfiguracije stare 10 godina. Polovan laptop. Praktički je bilo kakvo računalo dostatno za svakodnevni rad, surfanje, pisanje, slušanje glazbe i gledanje videa, a to je ono što radi 95% korisnika PC-a kad su doma, a ne rade u fušu. A takav PC svi imaju kod kuće.

 

Osim onih nevjerojatno produktivnih pojedinaca koji se obavezno moraju naći u ovakvim temama i napisati kako im PC služi za montažu blockbustera, snimanje benda, projektiranje nebodera, modeliranje novog motora formule, programiranje novog operativnog sustava i pomoć u izračunu kad CERN-ovo superračunalo zakaže.

Slažem se. Ali na PC-u od 1500 kuna ne možeš igrat igre. A upravo je to tema rasprave. Za igranje igara ti treba komp od 3500 kuna pa na dalje. I takav PC je daleko ugodniji za rad, možeš modelirat novi motor formule, a možeš i igrat igre.

12 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
.

Slažem se. Ali na PC-u od 1500 kuna ne možeš igrat igre.

 Možeš CS 1.6 {#}

11 godina
protjeran
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
darijoman kaže...
.

Slažem se. Ali na PC-u od 1500 kuna ne možeš igrat igre.

 Možeš CS 1.6 {#}

kakve vi gluposti pricate

12 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Pa taka tema.

16 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
krayz1e kaže...

Slažem se. Ali na PC-u od 1500 kuna ne možeš igrat igre. A upravo je to tema rasprave. Za igranje igara ti treba komp od 3500 kuna pa na dalje. I takav PC je daleko ugodniji za rad, možeš modelirat novi motor formule, a možeš i igrat igre.

O možeš itekako bez greške,Izlanuo se i to samo kod AMD-a(dolnji link A4-3400 trenutna cijena 300kn) i normalno na manjoj rezoluciji onda nema problema.


 Di to piše da se mora igrat na visokim rezolucijama, pa ako ne moš igrat na večim rezolucijama onda komp ne valja malo sutra. Bitno da se može igrat na jeftinom kompu, a može se to sigurno fučkaj ga pa danas ima sve više ljudi koji svojoj djeci ne mogu priuštit ništa skuplje nego neki jeftini komp od 1500kn.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-a4-x2-3400/141524.aspx?page=0&jumpto=2713969&sort=asc&view=flat

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
rambox kaže...
krayz1e kaže...

Slažem se. Ali na PC-u od 1500 kuna ne možeš igrat igre. A upravo je to tema rasprave. Za igranje igara ti treba komp od 3500 kuna pa na dalje. I takav PC je daleko ugodniji za rad, možeš modelirat novi motor formule, a možeš i igrat igre.

O možeš itekako bez greške,Izlanuo se i to samo kod AMD-a(dolnji link A4-3400 trenutna cijena 300kn) i normalno na manjoj rezoluciji onda nema problema.


 Di to piše da se mora igrat na visokim rezolucijama, pa ako ne moš igrat na večim rezolucijama onda komp ne valja malo sutra. Bitno da se može igrat na jeftinom kompu, a može se to sigurno fučkaj ga pa danas ima sve više ljudi koji svojoj djeci ne mogu priuštit ništa skuplje nego neki jeftini komp od 1500kn.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-a4-x2-3400/141524.aspx?page=0&jumpto=2713969&sort=asc&view=flat

Usporedjuju se konzole i PC. To sto na PC-u mozes igrati neku igru na 800x600 dok na konzoli iste cijene mozes na 1080p bas i ne govori u prilog racunala. U tako kratkoseznoj ekonomskoj analizi PC se ne moze pribliziti konzoli po isplativosti i bilo kakav pokusaj slaganja racunala za cijenu konzole ispadne smijesan. No kad se u racun ubace cijene igara onda se ekonomija mijenja.

16 godina
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

A i vi ste sa njegovog smjera u prvom postu da su nove generacije konzola "jače i od najboljih računala", ("PC je trenutno preslab za novi EA-ov Ignite Engine, pa će se igrači morati zadovoljiti sa starim engineom") došli na slaganje budget PCa

 

Čovjek tvrdi u postu da 3xGTX TITAN nemože žvakat igre sa PS4, a to je čista GLUPOST! Ako kupim računalo od 10 000 kuna imat ću moćniji hardware od obe konzole skupa, a druga stvar šta EA i slični ne žele radi neisplativost portat neke igre na računalo pa trube ovakvim kao Sinatra da su današnja računala preslaba. Nikakva diskusija o isplativost već o nekim tvrdnjama da su GTX 780 i TITANI u nekim "slijima" preslabi! Moš mislit!

GamModdok - http://gamemoddok.webs.com/
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
BlueMax kaže...

Usporedjuju se konzole i PC. To sto na PC-u mozes igrati neku igru na 800x600 dok na konzoli iste cijene mozes na 1080p bas i ne govori u prilog racunala. U tako kratkoseznoj ekonomskoj analizi PC se ne moze pribliziti konzoli po isplativosti i bilo kakav pokusaj slaganja racunala za cijenu konzole ispadne smijesan. No kad se u racun ubace cijene igara onda se ekonomija mijenja.

 Ma da ali ja nisam primjetio plač i demonstracije zbog cijena igara na konzolama.
Mislim da je poanta da se možda kupuju manje masovno igre(kod nas) ali se igraju.
Ljudi na PC-u samo gomilaju igre koje realno ni ne igraju, ni uživaju, niti ih cijene.
Znam da se govorilo za konzole, "ajmo nabacit Halo, ajmo odvalit granturismo ili zapucat metal gear i slično.
Ne kupuje se milion koječega (osim kad su se u nas otključavale konzole nekakvim chipovima
da se mogu trpat piratizirane igre), nego ciljano par naslova, ne?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
overhaul kaže...

 Ma da ali ja nisam primjetio plač i demonstracije zbog cijena igara na konzolama.
Mislim da je poanta da se možda kupuju manje masovno igre(kod nas) ali se igraju.
Ljudi na PC-u samo gomilaju igre koje realno ni ne igraju, ni uživaju, niti ih cijene.
Znam da se govorilo za konzole, "ajmo nabacit Halo, ajmo odvalit granturismo ili zapucat metal gear i slično.
Ne kupuje se milion koječega (osim kad su se u nas otključavale konzole nekakvim chipovima
da se mogu trpat piratizirane igre), nego ciljano par naslova, ne?

Ja sam ciljano kupio PES i Gran Turismo za PS3 a imam brdo igara, sto placenih sto "posudjenih" na PC-ju tako da tvoja tvrdnja sto se tice mene stoji. Neke od igara na PC-u zaista ne cijenim i igrao sam ih kratko dok vidim da mi ne pasu i onda deinstalacija. No neke igre cijenim, kupio sam ih i cesto ih igram. To je takodjer jedna velika prednost PC-ja. Nece mi se dogoditi da kupim macka u vreci. Iste te igre sam pokusao u par navrata igrati na konzoli i nije mi to to, ni blizu.

 

S druge strane, znam dosta ljudi koji godisnje kupe 20tak igara za konzolu i vec u godinu dana su stvorili toliku financijsku razliku u odnosu na PC verzije da bi se s njom vec mogao sloziti usporediv igraci PC.

 

Evo sad izlaze next gen konzole. Konzole su hardverski iznad prosjecnog gaming PC-ja. No gdje je njihov problem? Stavimo se u ulogu developera ili izdavaca. mogu birati da li cu praviti igru za konzolu koju ima stotine milijuna potencijalnih kupaca ili za onu koja tek polako ulazi na trziste. Logicno da cu izabrati stariju konzolu (osim ako sam u vlasnistvu ili sponzoriran od strane proizvodjaca nove konzole) jer ce se igra puno bolje prodavati. Igru za stariju konzolu cu malo preraditi za novu, malo povisiti teksture, povecati fov i neke slicne trikove koji ce stvoriti razliku ali opet, ta igra nece biti ni blizu iskoristavanja potencijala nove konzole. Tako danas PC korisnici puse zbog ogranicenja trenutnih konzola. Proci ce godinu-dvije dok pocmu prave igre izlazit za nove konzole jer ove napokon imaju nekakav udio na trzistu. Znaci konzole ne samo da usporavaju razvoj PC gaminga nego i konzolaskog. Jedan kratak period nove konzole ce biti ravnopravne kolicinom i kvalitetom igara sa prosjecnim PC-jem a onda ce ih ovaj presibati kao i 3 puta do sad.

 

EDIT: Ono sto bi takodjer mogao biti problem za prodaju novih konzola je i cinjenica da bi se zbog njihove arhitekture mogli pojaviti i klonovi (kineski) jer ce sve komponente biti lako dobavljive na trzistu. Poduzetan Kinez pod pokroviteljstvom drzave i eto ti Plaw Stition 4 za 200$.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 18:22 (BlueMax).
11 godina
protjeran
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

jesu li ovakve usporedbe bile i prije ps4 ps3??

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Da to sve stoji, vjerujem da si u pravu:)
Moožda netko u biti PC razvijenu igru sada obratno, porta na konzolu
nove generacije, pa vidimo nekakav metro na njima, ali vjerujem

da si u pravu da bude trebalo vremena da se prestane razvijati
u prvom redu za starije gen konzole. No oni prvi koji ulete sa full

pripremljenim naslovima za xbox one/ps4,

mogli bi imati popularnost i hype pa time i zaradu.
sad sve ovisi kojim tempom će ići prodaja novih konzola.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Pa već nam Star Citizen dokazuje da PC gaming nije mrtav {#}

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Malo si pretjerao kad si napisao da je PC gaming mrtav,ali boga mi ste mi smijesni i vi koji stavljate slike ps4 vs pc...nemojte zaboraviti da PS4 kosta 4000kn a PC na kojem je slikana ta slika 15.000kn (naravno,takav PC treba da se takva igra na tim postavkama igra s uzitkom) iako razlika u grafici nije neka...ja sam "ZA" konzole sto se tice gaminga,zato cu vjerojatno i prodati svoj PC i kupiti laptop,da se mogu igrati na ps3 (uskoro i ps4) a laptop ce mi sluziti za sto inace sluzi - internet,gledanje filmova,ponijeti nekud itd.

šiz gada smajl it sims tu mi remajndz mi of čajldhud memoriz
Moj PC  
0 7 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
anshika05 kaže...

PC služi i za pametnije stvari od igrica...kad mi se gubi vrijeme na gluposti, upalim PS3 i igram neki dobar FPS. Vjerojatno mi je stvar navike da ne igram igrice na PC-u. To mi je oduvijek bilo glupo. {#}

Kako ozbiljno shvatiti nekoga tko još uvijek igre naziva "igrice".

Galaxy SII I9100 + 2000mah battery || 21. stoljeće, vrijeme pametnih telefona i glupih ljudi.
16 godina
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Evo baš gledam najavu za NFS Rivals:


pa na kraju popis na čemu izlazi.
Sve redom, od xboxa360, preko ps3, ps4, xbox one i pc-a...
Dakle nema dileme, sve će biti rađeno za najniži nazivnik,
stare konzole, a onda silovano nekim sdk-om u upscale.
Vrlo je mala vjerojatnost da će odvojeno razvijati engine.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
bancic123 kaže...

Malo si pretjerao kad si napisao da je PC gaming mrtav,ali boga mi ste mi smijesni i vi koji stavljate slike ps4 vs pc...nemojte zaboraviti da PS4 kosta 4000kn a PC na kojem je slikana ta slika 15.000kn (naravno,takav PC treba da se takva igra na tim postavkama igra s uzitkom) iako razlika u grafici nije neka...ja sam "ZA" konzole sto se tice gaminga,zato cu vjerojatno i prodati svoj PC i kupiti laptop,da se mogu igrati na ps3 (uskoro i ps4) a laptop ce mi sluziti za sto inace sluzi - internet,gledanje filmova,ponijeti nekud itd.

 {#}

dobus
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
overhaul kaže...

Evo baš gledam najavu za NFS Rivals:


pa na kraju popis na čemu izlazi.
Sve redom, od xboxa360, preko ps3, ps4, xbox one i pc-a...
Dakle nema dileme, sve će biti rađeno za najniži nazivnik,
stare konzole, a onda silovano nekim sdk-om u upscale.
Vrlo je mala vjerojatnost da će odvojeno razvijati engine.

I to ce ti tako biti bar godinu i po. Uzrocno posljedicne veze :) Konzole se ne prodaju dobro jer nema dobrih igara za njih a igre se ne prave za te konzole jer se ove slabo prodaju. Jedino Sony i Microsoft jakim ekskluzivama mogu poremetiti tu harmoniju ali i oni zele brz novac pa ce izdavati i za stare konzole. Kaon najbolju opciju za razvoj gaminga vidim samounistenje konzola u trenutku izlaska nove generacije :))))

11 godina
neaktivan
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

hah koja tema :D

 

Osobno sve više i više rokam na PS3 i 360. Ova konfa koju imam je zadnja za koju sam iskeširao poviše novca, više nikad. PS4 ili XBone definitivno uzimam, trentuno sam više za PS, al vidit cemo kako ce se stvari ponasati nakon izlaska. PC samo za Civilizaciju, Total War i dotu, sve ostalo fino na konzole + ekskluzive.

 

Iako sam na početku bio skeptičan oko igranja na gamepad i govorio kako to nije za mene, sad mi je muka na tipkovnici i mišu. Sve počelo kod susjede kad je uzela PS3 i Uncharted 2, pa probao jednom, dva puta i priraslo mi srcu, skupio lovu i uzeo PS3 + God of War trilogiju i GT5 u paketu u linksu za 3k.

 

Prodaja igara je dodatni plus. Igre prodam za minimalno 70% org cijene, a tu je i razmjena. Ima razmjene i na PC-u, al češće igre idu na vezanje uz acc tako da to otežava stvar.

 

Uz to sve, PC igranje neće propast, niti je propalo kad su izašli PS3 i 360, zašto bi sada?

 

EDIT: @ovaj iznad - igre se jako dobro prodaju na konzolama, samo ne kod nas jer eto mi samo na vrlom Balkanu pa je sve normalno nenormalno i obrnuto. Vani je razvijena prodaja i još više preprodaja/razmjena. Kod nas ima relativno malo konzolaša. Bolje je dati 8k za gaming PC i skidati sve besplatno, nego dati 3 za konzolu i postepeno kupovati pa onda samo mjenjati igre.

Ke?!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 19:34 (chewbacca).
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
bancic123 kaže...

Malo si pretjerao kad si napisao da je PC gaming mrtav,ali boga mi ste mi smijesni i vi koji stavljate slike ps4 vs pc...nemojte zaboraviti da PS4 kosta 4000kn a PC na kojem je slikana ta slika 15.000kn (naravno,takav PC treba da se takva igra na tim postavkama igra s uzitkom) iako razlika u grafici nije neka...ja sam "ZA" konzole sto se tice gaminga,zato cu vjerojatno i prodati svoj PC i kupiti laptop,da se mogu igrati na ps3 (uskoro i ps4) a laptop ce mi sluziti za sto inace sluzi - internet,gledanje filmova,ponijeti nekud itd.

Znači potreban je PC od 15000 kuna da se zavrti ta igra? I hardware od 15000 kuna Sony prodaje po 4000 kuna? Znači, ako me matematika dobro služi, Sony ide 11000 kuna u minus sa svakom prodanom konzolom? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 19:30 (krayz1e).
12 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

ma pusti priče..jedina stvar kod ps i xbox su ekskluzive,sve ostalo pc i to je to

dobus
16 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
krayz1e kaže...
bancic123 kaže...

Malo si pretjerao kad si napisao da je PC gaming mrtav,ali boga mi ste mi smijesni i vi koji stavljate slike ps4 vs pc...nemojte zaboraviti da PS4 kosta 4000kn a PC na kojem je slikana ta slika 15.000kn (naravno,takav PC treba da se takva igra na tim postavkama igra s uzitkom) iako razlika u grafici nije neka...ja sam "ZA" konzole sto se tice gaminga,zato cu vjerojatno i prodati svoj PC i kupiti laptop,da se mogu igrati na ps3 (uskoro i ps4) a laptop ce mi sluziti za sto inace sluzi - internet,gledanje filmova,ponijeti nekud itd.

Znači potreban je PC od 15000 kuna da se zavrti ta igra? I hardware od 15000 kuna Sony prodaje po 4000 kuna? Znači, ako me matematika dobro služi, Sony ide 11000 kuna u minus sa svakom prodanom konzolom? 

 TO je pretjerivanje, zajedno sa (pro)cijenom PC-a, ali da, mislim da izdavači, sony i Microsoft rade tako već godinama.
Hardver prodaju jeftinije nego ih košta izrada, sa gubicima koje nadoknađuju na naplati prava proizvođačima igara.
Nemojmo se čuditi kada sad kad su maltene x86 komponente unutra, krenu razne linux distre i "rootovi" za konzole:)
A i što BlueMax kaže, neznam kako su se osigurali sa time da neki kinezi ne rade kopije s obzirom na relativno lako
nabavljiv hardver.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

drito to recimo ja samo igram eksluzive na ps3 tako cu i na ps4 jer se tada potrude da igre ispadnu maximalno odlicno 

ljepo i fluidno ! 

a za sve ostalo je tu my pc game rig kojeg rokam sa xbox 360gamepadu bilo fps ,rts , tps ... mis i tipkovnicu jako rijetko koristim

za gaming :) 

16 godina
neaktivan
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Na konzolama se igraju 'igrice', a na PC-u se 'gejma' (igraju video igre) - kraj priče :P

 

Šalu na stranu, pravi gejmeri moraju dom imat i dobru PC konfu i bar jednu konzolu (PS, Xbox ili Wii) kako bi mogli odigrati poslastice iz oba svijeta!  ;)

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
8 1 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Imam jedno pitanje u vezi konzola , nikad mi nije bilo jasno kako igre na konzolama dobivaju update tj patch ako ima nekih bugova. Kod pc samo instaliraš ili sam ili preko steam-a

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Bolje je pitanje imaju li nove konzole šanse poreda PC-a.

D=mc2, Deinstein
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

paljenjem konzole se automastki u ps3 slucaju spaja ne net i trazi updjetove pojdeinih igri koje imas na konzoli a ako si psn+ korisnik moze to radit dok je ugashen 

daklem konzola  se sama pali updjeta i gasi (moj slucaj sa ss-om ;) 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 20:54 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice