Gran Turismo 7 izdvojena tema

poruka: 706
|
čitano: 270.217
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo 7
Tebi možda najbolja.Meni najgora GT igra.Zbog teškog fokusa na Online,Always Onlinea,nedostatka kampanje,premalo staza i novih auta.Novi GT je to sve isto plus mikrotransakcije i kampanja.
Kakve mikrotransakcije je imala Forza?one tokene za aute?To su ukinuli sa FM 5.A nisu nerfali nagradne kredite ko ovi za GT 7.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2022 20:03 (MSXhunT3R).
8 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
MSXhunT3R kaže...
Tebi možda najbolja.Meni najgora GT igra.Zbog teškog fokusa na Online,Always Onlinea,nedostatka kampanje,premalo staza i novih auta.Novi GT je to sve isto plus mikrotransakcije i kampanja.
Kakve mikrotransakcije je imala Forza?one tokene za aute?To su ukinuli sa FM 5.A nisu nerfali nagradne kredite ko ovi za GT 7.

 Meni je malo glupo online igri zamjerat to kaj je online, al dobro to je tvoj problem

 

 

Krivo se ti nesto sjecas. FM5 je definitvno imala te tokene. FM6 isto samo su ih dodali kasnije (2 mjeseca nakon izlaska igre)

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo 7
Čemu sad spominjanje igre iz 2013 god?jesu nerfali nagrade kao GT 7 sada?Jel su tražili konstantnu prijavu na net?Čemu spominjanje Forze u GT temi?To želiš sam sebi nešto dokazat,il te boli bačenih 600kn na igru u kojoj je progress limitiran internetom i nerfanim kreditima.
GT 7 je sad tek fijasko,kad se ta zglancana površina malo ošteti,onda se vide njihove namjere.
8 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
Lonely Boy kaže...
MSXhunT3R kaže...
Tebi možda najbolja.Meni najgora GT igra.Zbog teškog fokusa na Online,Always Onlinea,nedostatka kampanje,premalo staza i novih auta.Novi GT je to sve isto plus mikrotransakcije i kampanja.
Kakve mikrotransakcije je imala Forza?one tokene za aute?To su ukinuli sa FM 5.A nisu nerfali nagradne kredite ko ovi za GT 7.

 Kolege moraju sebi opravdat bačenih 500+kn

 ja ih razumijem, kao nekadašnji fan gt serijala

 sa guštom ću preskočiti ovu EA verziju cyberpunk

 gt7 nastavka.

 Ja GT7 nisam kupio nit ne planiram.

GTSport sam vozio vise nego bilo koju racing igru.

To je jedini GT koji me zapravo natjerao da puno bolje vozim nego ikad prije. Voznja protiv AI to ne zahtjeva.

 

Kolega spominje Forzu koja je jos davno to uvela po cem upravo on sad sere da GT ima

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
Mikrotranskacije su skroz nebitne u GTSu, kao i GT7. Bilo koji dio igre/auto mozes otkljucati/zaraditi/kupiti kroz prolazak igre, odnosno vozenje utrka (sto je vidi vraga i poanta igre).

Protiv mikrotransakcija se bune samo oni koji su ih planirali kupovati, a ispalo je da su preskupe za kupiti ili oni kojima se ne da voziti utrke, vec bi sve sad i odmah.

Nikad nisam u niti jednoj igri koristio mikrotransakcije niti namjeravam, a pogotovo ne u GT igrama. Sto se mene tice 1 kredit moze kostati i 1000kn, ja cu ga radije zaraditi utrkivanjem.

A sto se tice onlinea - znaci imamo super napravljen online mod za voznju protiv stvarnih protivnika, dakle ne moze biti zanimljiviji i kompetitivniji mod za utrkivanje. Kako to nekome moze smetati to mi nije jasno. Vec sam jednom spomenuo - to mi je kao da kazes da je MP Battlefield bezveze, ali SP kampanja je super. Totalni nonsens.
 
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
Friške

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Gran Turismo 7

Da bolje vozite ne bi trebali mikrotransakcije 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gran Turismo 7

Dobio sam na ruletu danas zlatnu polugu iliti 100k, znači ušparao sam 18 kn

 

Nego, igram koliko stignem ali danas sam malo više i igra me gura da samo idem i dalje. Meni dosta da kažem da mi je dobra.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
Lovac kaže...

Nakon što me igra na kraju ipak razočarala (kratka kampanja 1/3 u odnosu na prijašnje single player GT igre na čijem je kraju paywall, nemogućnost prodaje automobila + masna lova za novi motor/body ako ste napravili ireverzibilni tuning) s 1.07 otišli su korak dalje. Naime, Sony je rekao da se ne žanje dovoljno love na creditsima te je Polyphony Digital "NERFAO" sve bolje trke/natjecanja i to da daju duplo manje love. Nakon što su korisnici eksplodirali, "problemi sa serverima". Neka, ima nas koji su vidjeli što su napravili od igre to kratko prije nego su u panici otišli offline. Da nije bilo Cyberpunka 2077, rekao bih najveće razočarenje u barem zadnjih par godina, a trebao je bit perjanica PS-a 5.

 ja iskreno neznam kako si ti  "završio" igru u par dana? Ja evo već tjedan dana igram par sati dnevno i nisam ni blizu kraja. Na 32. cafeu sam, nisam još ni licence sve završio, kamo goldao, rješio 1 course experience na gold, nijednu misiju završio, jednostavno mi je nevjerovatno da si u par dana kao sve završio. Možda se može ovaj cafe rješit u kratko vrijeme, ali ima još masa toga ostalog da bi mogao reć da si igru "rješio". Na svakoj stazi se otvori još utrka i kupova kako prolaziš cafe, jesi i to sve završio? Šta točno znači kratka kampanja? Sadržaja ima masa. Igra je sve samo ne razočaranje.

14 godina
offline
Gran Turismo 7

Ja sam dosta blizu završetku. Mada ima za vozit još tonu i to bude gušt.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Gran Turismo 7
MEDO11 kaže...
Lovac kaže...

Nakon što me igra na kraju ipak razočarala (kratka kampanja 1/3 u odnosu na prijašnje single player GT igre na čijem je kraju paywall, nemogućnost prodaje automobila + masna lova za novi motor/body ako ste napravili ireverzibilni tuning) s 1.07 otišli su korak dalje. Naime, Sony je rekao da se ne žanje dovoljno love na creditsima te je Polyphony Digital "NERFAO" sve bolje trke/natjecanja i to da daju duplo manje love. Nakon što su korisnici eksplodirali, "problemi sa serverima". Neka, ima nas koji su vidjeli što su napravili od igre to kratko prije nego su u panici otišli offline. Da nije bilo Cyberpunka 2077, rekao bih najveće razočarenje u barem zadnjih par godina, a trebao je bit perjanica PS-a 5.

 ja iskreno neznam kako si ti  "završio" igru u par dana? Ja evo već tjedan dana igram par sati dnevno i nisam ni blizu kraja. Na 32. cafeu sam, nisam još ni licence sve završio, kamo goldao, rješio 1 course experience na gold, nijednu misiju završio, jednostavno mi je nevjerovatno da si u par dana kao sve završio. Možda se može ovaj cafe rješit u kratko vrijeme, ali ima još masa toga ostalog da bi mogao reć da si igru "rješio". Na svakoj stazi se otvori još utrka i kupova kako prolaziš cafe, jesi i to sve završio? Šta točno znači kratka kampanja? Sadržaja ima masa. Igra je sve samo ne razočaranje.

 Brate možeš ti igrati i 6 mjeseci ako ti ne ide polaganje licenci :D Ne znam što da ti na ove upitnike odgovorim :) Nemam S-licencu sve gold i nemam sve misije gold. No sve sam riješio, čak i music rallye. Automobilizam mi je veća ljubav nego IT, a dao sam u više navrata argumente što nije ok s igrom. A možeš vidjeti da su mi prvi dojmovi bili zbilja izvrsni. Ne, igra nije smeće. Nije ni približno remek djelo. Ima dva lica. Osjećaj vožnje je zakon i onaj neki core, al tu dobre stvari staju. Možeš ti pravdati neke stvari i svejedno uživati, dapače. No činjenica je (vidi malo racere po redditu i sl.) da igra ima dosta problema ne samo s količinom sadržaja nego i s gameplay dizajnom u službi mikroekonomije. Bilo je grinda i prije neko tu reče? Bilo je, no apsolutno smiješno je to uspoređivati jer ovo sada je ipak too much (2-4 često igram). Dok je ovakvih stavova, naravno da će tog i dalje biti jer neki ljudi nisu realni tj. fali im kritičnosti prema proizvodu za koji daju masnu lovu budući da je izreklamiran kao nešto, a na kraju to nešto bude samo dijelom tu. Pogledaj na recimo "howlongtobeat" i vidjet ćeš da je uz to karijera ispod 50% prijašnjih dijelova. Zabavio se jesam to kratko vrijeme, no onda puno mana izađe na vidjelo (a pustio me i hype). Sad igram GT4 i sretan sam. Možda, ako ostavim budem i GT7 kroz par mjeseci ako stvarno dodaju sadržaja (vjerujem da hoće). Ne razumijem zašto si se našao prozvan; budi živ, zdrav i igraj.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.3.2022 23:46 (Lovac).
14 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
Tvrdiš da igra ima manjak contenta, a u isto vrijeme da je grind prevelik? Ne kužim, ako si riješio igru 3 dana nakon izlaska i tvrdiš da si završio s njome, onda ne razumijem čemu prigovor o grindanju? Kakvo je to grindanje ako si gotov s igrom nakon 3 dana...
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Gran Turismo 7
antimadridista kaže...
Tvrdiš da igra ima manjak contenta, a u isto vrijeme da je grind prevelik? Ne kužim, ako si riješio igru 3 dana nakon izlaska i tvrdiš da si završio s njome, onda ne razumijem čemu prigovor o grindanju? Kakvo je to grindanje ako si gotov s igrom nakon 3 dana...

Čini se meni da ti svašta ne kužiš. Heh pa nećemo se sad praviti bedasti ili? Malo da, rekao bih jer sam već bio napisao kad si gotov s caffee "objektivima" tek vidiš grind/paywall. Baci oko na str. 13 komentar. Igrin centralni "progress" je collector level. Ajd skupi sve automobile. Čak ima i trofej za posjedovanje 10 istih automobila, još jedna sitnica i odluka koja gura prema rak rani modernog AAA gaminga. Pa kupi 3 legendary automobila i sl. Nije ovo klasična GT karijera gdje odvoziš jaču utrku za 100, 150k creditsa i heben auto za prodati za isto toliko love. Eh da, prodaja automobila. 

Kako mi se neda više objašnjavati, evo nekakav rezime GT 7 SP dijela:

DOBRO:
- grafika (automobili, photo mod, vremenske prilike)
- zvuk osjetno poboljšan (vidi pod loše iznimku)
- menu glazba je lounge kao i uvijek
- povratak klasičnog careera
- tona zanimljivosti za fanove što kroz komentare što kroz muzeje
- osjećaj vožnje (ni jedna druga igra nije toliko imerzivna čak i na kontroleru)
- zanimljiva prvenstva (dok traju)
- licence/misije
- tuning+vizualni tuning+traženje savršenog setupa

LOŠE:
- dosta kraće/manje sadržaja nego puno starije GT karijere (Čak održavanje vozila u GT Autu gubi smisao osim ako vozite trećinu karijere s jednim tutačem)
- Gameplay dizajn masakriran s mikroekonomijom u vidu:
1) nema prodaje automobila
2) manje nagrade, skuplji automobili
3) nagradne "srećke" namještene da u 90% slučajeva daju najgoru nagradu
4) pozivnice za skupe automobile za koje ionako često nema dovoljno creditsa (osim ako vam se gridna 20x jedno te isto prvenstvo)
5) osjećaj kao da se igra Free 2 Play naslov (sry stari, ako smo dali 70 do 100eur ovisno o ediciji za AAA igru..., gdje se igrača postepeno uvodi u karijeru da bi ista naglo stala, a za daljnje levelanje - ili grind nekoliko puta gori nego ikad prije ili kreditna kartica - nema šanse da se progleda kroz prste)
6) trofeji koji iziskuju brdo, ali brdo potrošenih creditsa
- zvuk škripe guma kao da nije ponovno snimljen još od GT 2

- glazba u utrci lošija i primjetno manjeg budžeta nego u PS1/PS2 eri (barem uživam u zvuku automobila bez nje)
- collision detection/ponašanje automobila pri udarcu što u druge što u ogradu nije doživjelo gotovo nikakav pomak već generacijama
- u najboljem slučaju prosječan AI (iako bolji nego u FM 7 npr.)
- siromašan 25th anniversary (OST ima samo mislim DEVET stvari i to neke generičke i na kraju mi je žao love za ediciju jer mi je najviše bilo do soundtracka; i to nema onih dobrih s menua)

Moja ocjena: J**ačkih 69/100 (a ima potencija za puno više ako se kroz nadogradnje isprave neke spomenute nebuloze i naravno doda prvenstva

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
14 godina
offline
Gran Turismo 7

Gdje pogledati koji setup za koji auto stavit za ove Daily Race?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
x18x05x kaže...

Gdje pogledati koji setup za koji auto stavit za ove Daily Race?

 

nA inTeRNeTu

14 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
AFARON kaže...
x18x05x kaže...

Gdje pogledati koji setup za koji auto stavit za ove Daily Race?

 

nA inTeRNeTu

 Može link sa TOG interneta???

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
16 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
x18x05x kaže...

Gdje pogledati koji setup za koji auto stavit za ove Daily Race?

 

Tu pogledaj, ili pitaj.

 

https://www.gtplanet.net/forum/board/gt7-car-tuning.458/

11 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
Lovac, djelomicno stoji sto si napisao, no poanta igre je utrkivanje - a tu nisu podbacili. Ima dovoljno staza, razlicitih automobila, vise modova offline i online utrkivanja, fizika i imersija su fantasticni.

Ako gledas samo kampanju, sto je po meni pogresno, ces se sigurno osjecati zakinuto, zato sto usitinu nema dovoljno offline utrka kao u starim GT (iako mislim da ce ih s vremenom biti, cak i puno vise).

Ja sam zavrsio caffe, sve licence i misije (nisam ganjao gold zasad, no budem i to rijesio s vremenom). Sad lagano uredjujem i tunam sve aute iz garaze (negdje sam na 90 auta) i vozim custom utrke (+ online). Imam 4m kredita, potrosio sam sigurno jos toliko. Usitinu nemam osjecaj da sam zakinut u bilo cemu u odnosu na prethodne GT. Ok, volio bi vise kredita po utrci, vise staza i auta u garazi - no ako ce dinamika updejta biti kao GTS, siguran sam da ce se hrpa sadrzaja dodati kroz narednih par godina. Sto je super, s obzirom da ce me drzati angaziranog oko igre, da uvijek imam isprobati nesto novo.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2022 10:27 (Maddog_HR).
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Gran Turismo 7

Ja ganjam gold na svemu, i mislim da to i jeste bit trkanja, daješ sve od sebe i malo po malo napreduješ kako broj pokušaja raste. Na kraju kada uzmeš taj gold, što je putovanje do njega bilo teže to ti daje veću satisfakciju. I to su baš pogodili, tako da mi je ostalo još dosta slatke patnje u single mode-u i nisam razočaran, čak naprotiv. Ok možda da sam dobar vozač ovi goldovi bi mi bili mnogo lakši i dosadniji, ali eto sreća pa nisam :)

 

Sličan princip (skill grinding) je i u dark souls igrama, to im i daje tu čar..

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2022 10:49 (AFARON).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Gran Turismo 7

Maddog, tu se potpuno slažem, igra se jako lijepo vozi. Ovo su moji trenutni doživljaji, ako se doda sadržaj, napravi rebalans ekonomije u igri ima tu puno mjesta za napredak. Možda su mi komentari ispali nešto grublji, no ne volim dok netko strastveno opravdava loše implementacije nečeg.
Što se goldova tiče, padaju puno lakše nego prije, osim u nekim misijama i S-licenci, tu se treba pomućiti i više nego sam morao na Elden Ring bossevima (tople preporuke za Elden Ring btw, gameplay je vrh).

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
Baš sam zadnja dva dana rješaval S licence, 1-9 pozlaćeno, ostala S-10.
Sinoć malo probal, nisam zasad ni krug završil.
Uvijek negde izgubim suhu liniju i ode sve...
A osjećam da je pace dobar, samo treba imati malo i sreće da se krug završi.
No što bolje vozim, srce brže lupa, a koncentracija pada.
Ovo je ko Vettel RB izazov, samo da s vremenom ne ublaže vremena, kak su i tam pod pritiskom brojnih igrača koji to nisu mogli pozlatiti.

Edit: evo i moje S-2 licence, F50 Monza

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2022 13:24 (Armor).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Gran Turismo 7

Realno neke stvari nisu moguće završiti za 95% igrača sa Controller-om. Tj osvojit Gold. To treba ublažiti dosta.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gran Turismo 7

Koje volane koristite i kako su se pokazali za GT7?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Gran Turismo 7

T300 RS GT, vrhunski radi. A i mora kad je rađen po licenci za Gran turismo. 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Gran Turismo 7

i t150 pro (onaj sa t3pa)radi odlično ko i na gts. Naravno da je lošiji u odnosu na t300 ali i duplo jeftiniji. Negdje u rangu g29, samo malo glađi pošto je kombinirani remen i zupčanici. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
Večerašnje:

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Gran Turismo 7

Ovo više nema smisla. Razumijem sistem da cijene auta budu kao u stvarnom svijetu. Nisu nam dali način kako da zaradimo za te skupe aute. Vozim misiju 30 min, prvo mjesto i 5000 CC, pet tisuća. Tko tu koga?! To više nije grindanje i gušt nego provesti život za konzolom da bi skupio 18mil za McLaren F1. Neki će reći u svakom GT-u se grinda al ovo je druga razina. Ajde barem donekle ima fore igrati MP.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2022 9:58 (x18x05x).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Gran Turismo 7

Igra daje puno manje kredita nego recimo GTS, ali ne drasticno manje u usporedbi sa GT6 (ne racunajuci endurance utrke, kojih zasad nemamo u GT7).

 

Ali nije realno ocekivati da ces skupiti dovoljno kredita za unicorne u par tjedana igranja. U GTSu sam prvi kupio tek nakon godinu dana i nisam ih sve skupio (na kraju sam u garazi imao od unicorna Ferrari P4, Shelby Cobra Daytona Coupe, Ferrari 250 Berlinetta od ovih iznad 10M kredita + sve druge aute).

 

Vjerujem da će kroz 6 mjeseci normalnim igranjem garaža biti na 300tinjak auta, za godinu dana ću imati u garaži sve aute do 2-3M kredita...a onda lagano moze poceti skupljanje za ove skuplje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gran Turismo 7

Nemoš me uvjeriti u nešto što nije. Igra jednostavno nije zamišljena da se zaradi sa grindanjem kao igre prije. Ima ljudi koji rade, nemaju vremena da sjede 5h dnevno i tako mjesec dana da bi kupili jedan auto. To meni nije normalno i to ubija svu zabavu igranja. Lako je kupiti creditse al kad vidiš da moraš platit  preko 200 eura jedan auto muka mi dođe. Sviđa mi se igra al ne da bi sjedio danima i grindao za jedan auto. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
x18x05x kaže...

Nemoš me uvjeriti u nešto što nije. Igra jednostavno nije zamišljena da se zaradi sa grindanjem kao igre prije. Ima ljudi koji rade, nemaju vremena da sjede 5h dnevno i tako mjesec dana da bi kupili jedan auto. To meni nije normalno i to ubija svu zabavu igranja. Lako je kupiti creditse al kad vidiš da moraš platit  preko 200 eura jedan auto muka mi dođe. Sviđa mi se igra al ne da bi sjedio danima i grindao za jedan auto. 

 Koliko se ja sjecam, u GT4 i GT3 se nikad nije ni kupovalo skupe auto. Ili si ih dobio na utrci ili jednostavno nije bilo ni brige za njih. Pa u GT4 je bio onaj "glitch" sa black mode bolidima i to je to, sve ostalo je bilo isto kao i ovdje.  Tim vise je bilo "uzbudenje" dobivat aute nakon odvozenih serija utrka jer si znao da vjv neces ikad kupit taj auto.

 

On average, 3-4h utrke za 150,000 Cr, dakle cca 30-40h za 1.5mil Cr (+ bonusi), ne cini mi se puno gore u GT7 od toga?

Di2 & EPS FTW!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice