Cyberpunk 2077 izdvojena tema

poruka: 6.048
|
čitano: 1.196.375
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
dani20 kaže...

Dali vam se nakon prolaska main story-a igra dalje? Tipa gigovi,side jobs,ili bi radije ispocetka krenuli?

 sve sam to riješio prije point of no return tako da su mi ostale samo assault in progress ikone.

It is not who you are, it is who you know.
15 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...

* * *

 

Grafika. Mislim da je ovo daleko najljepši i najdetaljniji open world koji sam ikad igrao, ali i najljepša igra općenito. * * *

 

* * * Stoga mi je teško dati preporuku. Možda bi se moglo kazati da je igra fantastičan proizvod s ogromnim potencijalom za buduće nadogradnje (ekspanzije) * * *

Meni je ovo dovoljno da skužim da ću igru igrati tek u ovo daba sledeće godine.
Jer tek trebam par dobrih RPG-a da završim kako bi skužio svijet RPG-ova. Jer ne mogu tek tako kao klasičan FPS / RTS način razmišljanja uklopiti u RPG. Možda je tako i najbolje.

I da, igru sam probao pukim slučajem prekjuče.. zapravo je to zanimljiva priča: odem da popravim struju jer nema jedne faze u kući u jednoj obitelji koja je tek došla iz germanije (time ne radi ni peć na pelet) i ajde po običaju "majstore možeš i ovo i ono" kad gore na spratu cura (Emo/Punk style, krivo joj što je uopšte morala doći u BiH) ja se napravim budala i pitam šta to igra... i objašnjava ona meni pa sve ispočetka ali ona mlada i bez dlake na jeziku... a ja... mislim se u sebi "Damire sveži se jaknom preko pojasa" došlo mi je bilo da zagrizem radijator...

... i onda dođem do ovog gore boldanog tj. Grafike. Ne mogu nekako da se otmem dojmu da sam neki wow doživio tih pola sata igre. Ili su smanjeni detalji ili nešto drugo po srijedi (laptop je u pitanju, gamerski ali sam zaboravio koji je. Legion nije to sam siguran).

Uglavnom.. odličan review igre. Možda ti editiram još jednom pa da napraviš neki mini riječnih do 50 riječi max za nas RPG početnike, ali nekom drugom prilikom, a biti će ih siguran sam. 

4 godine
offline
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...

Evo i mene da se javim nakon podugo vremena. Igru sam prešao za jedno 70 sati, life path je street kid, atributi 20 intelligence, 20 cool, 4 body, 5 reflex, 18 technical ability. Main lvl mi je 46, street cred je 50. Review ću podijeliti u nekoliko segmenata. Bit će poprilično detaljan, a story spoilera neće biti. Ako su neke stvari spomenute ranije, nemojte se ljutit jer kad sam prestao temu pratit nakupilo se stranica pa sad da idem unazad, stvarno nema smisla, a primarno nisam čitao temu da bi izbjegao spoilere.

 

Grafika. Mislim da je ovo daleko najljepši i najdetaljniji open world koji sam ikad igrao, ali i najljepša igra općenito. Sve izgleda apsolutno predivno. Razina detalja je bolesno nabrijana, a zahvaljujući ray tracing tehnologiji igra je fenomenalna. Grafika mi nije na prvom mjestu ali ovo što sam mogao vidjeti je fantastično. Svaka čast na dobro odrađenom poslu, nemam riječi.

 

Combat. Što se mene tiče combat je vrlo dobar, s tim da nisam očekivao nekakav nadrealno dobar combat. Napominjem da ne igram FPS-ove pa u tom segmentu ne mogu nešto previše pametovati ali što se mene tiče gunplay je solidan. Oružja daju solidan osjećaj težine a i zvuk je fantastičan. Postoje i melee oružja od kojih sam primarno koristio katanu i ona mi je isto bila ok. Moram napomenuti kako sam primarno igrao ka stealth netrunner tako da nisam ulagao puno u reflex atribut pa nisam mogao u potpunosti vidjeti kako to funkcionira kada se te stvari baš nabriju ali ono što sam mogao vidjeti je solidno. Jedini minus koji sam zapazio je da se dodge radi pomoću double tap na movement keys umjesto da postoji i dedicated dodge key jer je po meni to puno lakše i fluidnije. Sviđa mi se što postoji tri vrste oružja (tech, smart i power), što daje dodatnu dubinu gunplayu. Enemy AI doduše mogao bi biti puno bolji. Vidim da traže zaklon ali nekad su zbunjeni, pretpostavljam zbog bugova. Sviđa mi se to što ako enemy team ima svog netrunnera on izvodi napade dok ga se ne eliminira tako da to dodaje jednu novu dimenziju borbi. Dobra stvar u combatu je što lik iza uglova automatski mijenja položaj oružja u stilu da „ćiri iza ugla“ da vidi što se dešava. U igri postoji i fist fighting (jer postoje brawling questovi). Taj segment combata je odrađen osrednje, nije loše ali problem je što je svaki fight one shot kill, bar sto se tiče npc-a s kojima se borim, dok ja trebam poprilično dugo udarat po njima da ih porazim. Uz to, nemojte ni pokušavat ulazit u brawling questove bez gorilla hands (malo očito al ajd). Opet, problem je sto nema dedicated dodge key-a jer mi se čini da baš taj delay dok dva puta pritisnem movement key uzrokuje većinu problema. A kad već govorim o gorilla hands, postoje još tri specifična cyber poda za ruke, mantis blade, mono wire i rocket launcher. Ja sam koristio mono wire ali mi nije nešto bila napeta jer nisam brawler, a i nespretno je definiran po pitanju damage-a koji radi. Iako je vezana u cool atribut nekako mi se činilo bezveze to koristiti u combatu. Sjećam se da je u deep dive filmiću bilo prikazano kako se mono wire koristi za hakiranje, očito da su to u final release-u promijenili. Realno ne znam zašto bi se to uopće i koristilo kad je hakiranje deizajnirano tako kako je. Eventualno možda da je upload brži ili nešto u tom smislu. Mantis blade i personal rocket launcher nisam koristio.

 

Stealh je također prisutan. U početku je kenjkav, ali kad uložite u određene prekova postaje sasvim ok. S obzirom da sam igrao stealth netrunnera, šuljanje je bilo neophodno. I ovaj je aspekt combata odrađen ok, s tim da mi se nekad učinilo da je enemy AI malo blesav. Primjerice, ako nađu tijelo koje sam ostavio iza sebe nisam vidio da oživljavaju svoga palog druga (ako sam išao sa non lethal takedown-om), kao i činjenica da im state of alert ne pada jako dugo. S jedne strane je to ok, ali opet volio bih vidjeti da u toj situaciji zovu backup ili da se grupiraju dva po dva da ih je na taj način teže eliminirati.

 

Hakiranje. Hakiranje funkcionira na sličnu shemu kao u watch dogs i u deus ex igrama. Ništa tu nisam drugo niti očekivao. Postoje breaching hacks koji se koriste kao nekakva priprema prije combata i quick hacks koji su prvenstveno zaduzeni za damage i crowd control. Ta sinergije funkcionira vrlo dobro. Uz to, tu je i hacking minigame koji je solidan.

 

Leveling system je interesantan. Postoji pet atributa, a svaki atribut ima dva ili tri segmenta koji ovise o tom atributu. Zanimljivo je to što nije moguće dizati level pojedinih segmenata više od levela primarnog atributa. Svaki taj segment ima i svoje perkove i pasivne nagrade koji se dobiju kad se odradi level. Ja sam primarno ulagao u intelligence i cool, a kasnije u techical ability i zadovoljan sam sa perkovima koje sam uzimao. Ono što mi je problematično u ovome sustavu je brzina kojom se dobiva level. Ok, ako radiš stealth napade, diže se stealth ali mi se čini da to nekako ide presporo. Za neke stvari kao što je body, odnosno athletics, nemam pojma na koji bi način tome digao level. Primjerice, ja sa lvl 46 nisam ni blizu bio otključavanju bilo kojeg skill-a na lvl 20. Najveći lvl sam bio sa quick hacking i breach protocol (lvl 15) a napravio sam sve side questove, sve gigs, apsolutno sve (koliko mi je poznato) osim assault in progress (koliko sam mogao shvatit to su repetitivne misije za farmanje love i xp-a, ne znam 100%, možda griješim). Ovaj aspekt moraju pod hitno popraviti jer je nemoguće iskoristiti puni potencijal skillova.

 

Crafting sistem je loš. Njegova kratkovidnost očituje se u količini potrebnih materijala za upgrade oružja. Radi se o sljedećem: igra je dizajnirana kao looter/shooter, što u principu nije loša stvar (imali smo isti sistem u ac odyssey). Loot koji ispada služi za a) zamjenu lošijih itema za bolje b) prodaju za pare c) razbijanje za crafting. Problem je u tome što itemi više kvalitete (epic i legendary) zahtijevaju abnormalnu količinu materijala za upgrade koje je otežano skupiti u nekim većim količinama tako da ih se uopće na nižim levelima niti ne isplati unapređivati. Stoga nekakav poticaj za držanje unique itema nema velikog smisla jer već sljedeći gig ili ncpd quest može dati bolji item. Štoviše, više se isplati držati common ili rare varijantu istog tipe neke puške i automata i to unapređivati nego koristiti epic ili legendary verziju. E sad, ako investirate u technical ability, odnosno crafting, situacija bi se mogla popravit jer postoje određeni perkovi koji bi na neki način trebali olakšati situaciju (ja sam tek kasnije počeo investirati u technical ablity). Međutim, za one koji se ne žele s tim bavit bojim se da ćete poprilično ostati kratkih rukava. Ne razumijem zašto su išli putem looter/shooter pristupa a onemogućili weapon upgrading, pa u određenom smislu weapon crafting. Čini mi se da kao da ljude prisiljavaju da ostave minimalno 16 bodova u technical ability (18 ako hoćete craftati legendary weapons) kako bi mogli pristupiti end game contentu. Ovo pod hitno moraju mijenjati jer ja sve što god skupim odmah razbijam umjesto da malo novaca zaradim na prodaju itema.

 

Mapa je velika, ali je i jezgrovita, naročito kada je riječ o samom gradu. Na njoj se nalazi masu ikonica, što je za open world igru i očekivano. Cdpr ovdje primjenjuje famozne upitnike iz witchera 3, ali ovaj put svi ti upitnici imaju backstory. To je po meni dobrodošlo unapređenje. Na taj način igra daje osobnost onome što radiš, a ne samo da to bude neko suhoparno odrađivanje upitnika čisto da ga se otarasim sa mape. Žute ikone predstavljaju main story, side story i gigs, plave predstavljaju sve vezano za ncpd, a bijelo označava usluge tipa weapon store, ripper doc i slično. Kad već pričamo o gradu, night city je stvarno dobro i detaljno napravljen. Problem koji sam mogao uočiti je manjak napučenosti u određenim dijelovima grada. U nekim djelovima grada ima i npc-jeva i auta, to sve krasno funkcionira. Međutim, kad se maknem dva bloka od te lokacije grad na ulici nema niti pasa. E sad, jel to zbog bugova ili nečeg drugog, ne znam. To mi je bilo izrazito bizarno. Problem sa mapom su imena fast travel pointova. Primjerice, želio sam otići do jednog lika, ali nikako iz mape nisam mogao skužit gdje taj lik živi pa sam morao tražiti okolo po netu koji je fast travel point onaj koji tražim. To mi je bilo bezveze. Ako ništa drugo, trebala bi ta informaciji biti u database segmentu gdje su naznačeni likovi i njihove poznate lokacije.

 

Character creation i inventory screen. S obzirom da se radi o 1st person igri, a i činjenici da nisam očekivao kada sam kreirao igru da će mi faca lika biti non stop vidljiva nisam se previše trudio kreirati lika u velike detalje. Stoga sam character creation odradio onako, ne previše entuzijastičan nego čisto da ga odradim. Naravno, tu je bila nezaobilazna stvar kreirati najveću moguću čunu because why the fuck not. Općenito mi je character creation screen ok, ali ponavljam, zašto gubiti vrijeme na nešto što u konačnici neće imati preveliki utjecaj na igru.

E sad, inventory screen je nešto što me izuzetno razočaralo, mada i tu ima jedan disclamer. Prvo što sam zapazio je nedostatak transmog opcije, odnosno mogućnost apliciranje jednog skina na ostale iteme iste kategorije, kao i nemogućnost sakrivanja helmeta. S obzirom da transmog ne postoji, moj lik izgleda u velikoj većini slučajeva kao nekakav psihopat koji je na smetlištu tražio robu i obukao prvo što je stigao pod pretpostavkom da je roba čitava. E sad, famozni disclamer očituje se u činjenici da je ovo 1st person igra i to mi je u jednu ruku dobro opravdanje jer sebe dok igram ne vidim. Međutim, svaki put kad uđem u character screen (ili kad sjednem na motor koji mi je primarno sredstvo prijevoza) dođe mi zlo jer moj V izgleda kao nekakav klošar i ja naprosto preko toga ne mogu prijeći. Taj aspekt mi totalno ubija immersion. Netko će kazati „nosi ono što ti sve najviše sviđa“ i to bi bilo ok da ovo nije rpg i da na itemima nema stata koji se zove armor. Postoji i nešto sto se zove special cloathing set, on funkcionira kao generalni skin, ali ima ogromnu manu a to je da kasnije ne mogu mijenjati robu jer je zaključa (wtf!?) pa moram taj special item prvo maknuti, pa promijeniti item, pa opet ponovno aplicirati. Apsolutno suludo. Također, nedostaje preview opcija za iteme koje želim kupiti pa odčazak u dućan za kupovinu novog itema uopće nema smisla. Bilo je sasvim očekivano i logično očekivati ove feature i potpuno mi je nejasno zašto ih nema, tj. zašto nisu bili u igri na launchu.

 

Wanted sistem i police. Slobodno mogu reći da ovaj sistem ne postoji. Ovo je nešto skucano na brzinu. Čim napravim nekakvo nedjelo policija se spawna direktno na mogu lokaciju, nevezano gdje su, a ako se želim riješiti wanted levela, dovoljno se odvesti stotinjak metara od lokacije gdje su me „uhvatili“ u nedjelu i problem je riješen. Dno dna.

 

Driving i vehicles. Prijevozna sredstva izgledaju fantastično, što interijer, što eksterijer. To je u biti sve što je dobro u ovom segmentu. Vehicle handling je očajan, a očituje pogotovo u super brzim prijevoznim sredstvima. Uz to, ni mini map nije dobro postavljena dok se vozi jer je previše zumirana tako da niti ne vidiš na vrijeme kad juriš po gradu kad i gdje treba skrenuti. Zato sam ovaj problem išao riješiti tako da primarno koristim motor kao prijevozno sredstvo. Inače u ovakvom tipu igre naviše pribjegavam korištenju motora jer je lakše manevrirati po gradu, ali ovakav kriminalan handling davno nisam vidio. Uz to, motori se ponašaju kao tenkovi. Primjerice, vozim motor po gradu i zaletim se ko sivonja i umjesto da me prebaci preko auto u koje se zabijem za se dogodit da ja prođem ispod auto, odnosno da doslovno kao buldožer prorujem kroz auto. Isto vrijedi i za aute. Cijeli driving sistem, odnosno promet i npc vozači, je apsolutno kriminalan.

 

Performanse i bugovi/glitchevi. Igrao sam na pc-ju, u mom profilu vidljiva je konfiguracija. Općenito je igra bila u smislu performansi stabilna, a tu i tamo je bilo fps droppova, pred kraj igre ozbiljnijih. Zaista ne mogu kazati da je u ovom smislu bilo nekih velikih problema. A kad je riječ o bugovima i glitchevima… Gledajte, ja puno bugova nisam imao. Svi su mi questovi radili kako spada osim jednog ncp giga. Imao sam jedan ozbiljniji bug a to je da nisam mogao izvaditi oružje i koristit ga. Srećom, našao sam workaround na netu, a stvar je bila da je potrebno uči u cutscene da stvari ponovno prorade. I eto, najbolji način za ući u cutsene je happy time sa damama noći. Od ostalih bugova naletio sam na nemogućnosti tech oružja da se charge-aju, a rješenje za to je bilo da se oružje baci na pod i ponovno pokupi. Izrazito ljigavo kad počn fire fight, pa sad, ili save reload ili prebacit na neko drugo oružje.. Kada je riječ o glitchevima, e tih ima dosta, naročito grafičkih. Neću ih sve navoditi, Internet je sigurno katalogizirao sve moguće i nemoguće probleme, ali najveći problem tih glitcheva što se gubi immersion. Općenito, za igru koja je bila u nekakvom developmentu sedam godina očekivao sam near flawless launch sa jako malim brojem bugova i glitcheva, ali nažalost situacija je takva kakva je. Sigurno je da će cdpr ove stvari popraviti ali uvijek se gleda prvi dojam, a on će za veliku većinu biti Cyberbug 2077. Jadno i žalosno.

 

Main story, life paths i sidequests. Prvo ću započet sa life paths, ima ih tri, to svi znamo, ja sam išao kao street kid, nekako mi je to bilo prirodno za prvi playthrough, kasnije sam mislio ić corpo. Ono što sam mogao vidjeti vezano sa life paths je nekakav inicijalni uvod i dodatna opcija tijekom dijaloga. Vjerojatno je ista stvar za ostale life paths. Po meni ovo je više nekakav immersion/roleplay gimmick koji ne predstavlja neki dublji aspekt. Ne znam jel to dobro ili loše, odnosno nemam potpuni uvid jer samo sam jednom prešao igru. Ipak, bilo je zanimljivo vidjeti kako ti dodatni dialog options funkcioniraju. Sjećam se jednog giga kojeg sam radio, morao sam ući u nekakav klub i umjesto da se uđem u nekakav fire fight il tražim ulaz zaštitar me nakon life path dialog opcije samo lagano pustio unutra. To je bilo cool. Isto tako ova opcija daje više uvida u odnose između raznih frakcija. Main story je zanimljiv ali po meni kratak. Znam da je cdpr rekao kako će radit kraću igru jer su ljudi kenjkali kako im je witcher 3 bio predug. Da mi je znat koji su to ljudi zadavio bi ih na licu mjesta. Istina, bit će dvije ekspanzije ali brate mili, kad sam došao do segmenta igre gdje mi je iskočila poruka „Point of no return, save your grame, bla, bla bla“ bio sam neugodno iznenađen. Ono što mi se svidjelo u main story-ju, ali i tijekom cijele igre je interakcija između Silverhanda i V-ja. To je po meni maestralno odrađeno i to je glavni feature kako priče, tako i cijele igre. Proteže se kroz svaki segment igre, uključujući gigs i side quests. Kad već govorim o side questovima, i oni su isto super. To je na razini witchera 3, čak bih bio slobodan i kazao kako je u nekim situacijama i bolje. Što se tiče gigs, to su brzi questovi, imaju back story, već sam napisao da su upgrade u odnosu na upitnike iz witchera 3. zaključno, priča je mogla bit duža. Nije sad to neki veliki problem ali i je. Spomenut ću i izbore koje igrač može napraviti tijekom igre. Koliko sam imao prilike vidjeti ima ih, e sad, kako utječu na kraj priče ili neke druge segmente, to zaista ne mogu komentirati jer bi mora ili prijeći igru ponovno ili pročitati nekakve guidove pa onda tek komentirati. Možda čak ima nekakvih radnji za koje nisam ni percipirao da mogu utjecati na to ali kao što sam rekao, prerano mi je pričati o tome.

 

Cdpr je obećavao puno, gameri su obećanja doživjeli na n-tu. Ipak, cdpr je u tim obećanjima malo pretjerivao, a usudio bih se kazati i davao lažna obećanja. Ipak treba napomenuti kako je sve što su pokazivali imalo disclamer, a to je onaj famozni watermark da je igra work in progress i da nije final product. Tu su se lijepo ogradili, tko je pametan, razumio je poruku, tko nije, a ništa, tough luck. Razumijem da je potrebno malo mazati oci kupcima kako bi kupili proizvod (što je na kraju i upalilo jer ipak je 8 mil ljudi odradilo preorder) ali suludo je očekivati kako gameri neće napuhati, pa cak i prenapuhati ono sto je viđeno sa pustim teorijama, nadanjima i ostalim trikovima kako bi se hype dizao u nebesa. Ja sam imao iskustva prije sa hypom i puno sam se puta opekao, i iako sam očekivao sve i svašta, ipak sam hype sveo na minimum minimuma (realno nitko nije imun, pogotovo ako čekaš igru sedam godina i kad vidiš preview gameplay filmiće koje su prikazivali prije izlaska igre) tako da je mene hype train relativno zaobišao. Općenito, meni je igra zaista sjela, dala mi je pristojan combat i gameplay loop, odličan story i famozan setting. Nisam očekivao neke nadrealne stvari tako da sam u tom segmentu prošao neokrznut.

 

Jedna stvar me je ponajviše razočarala, a to je činjenica da cdrp nije naučio ništa od prethodnih igara ovoga žanra (open world rpg), a ponajprije od Witchera 3. Nikako ne mogu sebi doći da neke feature koji su bili sastavni dio witchera 3 (primjerice preview item ili bojanje armora) nisu uključene odmah na launchu kao i činjenica da neki quality of life featuri i stvari koji su samoobjašnjive u igri nisu prisutne (primjerice nema walk opcije), a da ne govorim nelogičnosti koje su prisutne na svakome uglu igre (koristim mono wire, a njegov damage proizlazi iz brawling skilla jer se po nekoj nakaradnoj logici računa kao blunt weapon). Ili je to nekakvo sljepilo developera, ili je projekt bio vođen izrazito loše (pričalo se o tim problemima prije) ili nešto treće, tko zna, možda ćemo doznati u narednim mjesecima. Moglo bi se kazati da je igra fenomenalna ali je guše loše design decision i u konačnici preran i krepan release (iako je igra bila u developmentu 7 godina!?). Stoga mi je teško dati preporuku. Možda bi se moglo kazati da je igra fantastičan proizvod s ogromnim potencijalom za buduće nadogradnje (ekspanzije) ali i prepun mana koje se realno mogu ispravit. Ako možete čekati, čekajte patcheve, ali za neke stvari kao što je enemy AI, driving, driving AI i ostale upitne aspekte bojim se da ćemo morat čekati 6 + mjeseci dok se ne dovedu do zadovoljavajućeg stanja. Nažalost, prvotni dojam je pokvaren, cdpr je pretprio štetu, izgubili su povjerenje ljudi. Vrijeme će pokazati hoće li ga uspjeti vratiti. 

 

Toliko od mene, ako imate komentara, pitanja kritika ili nečeg drugog, molim da me citirate kako bih mogao svima odgovoriti kako spada.

 Hvala puno za iscrpnu recenziju! Previse je komentara tipa igra smece, meni valja na pc-u ko vas shisha na konzolama itd...

Sve u svemu strpit cu se koji mjesec dok ne dodje komentar tipa : U IGRI SVE FERCERA ! Do tada Cyberpunk 2077 caos!

9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Ma stvar je u tom sto to nece biti tako, gore se kolega dotakao tehnikalija koje se nece promjeniti, nedostatci koji se nece promjeniti. To je glavni problem Cyberpunka, svaka od stavki koje je kolega naveo nece se promjeniti, ostat ce crafting isti, voznja ista, wanted level.... Samo ce bugove maknuti.
13 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
hahhaajaads kaže...
vrinho kaže...

Eto, morao je i Risitas prokomentirati CP2077

 

 A nasmija me svaki put sa ovim, pogotovo sad kad je CP u igri 

i mene je pošteno nasmijao, posebno sad poslije višestrukih Staropramena  i to kažem kao čovjek koji je CP2077 prednaručio za PC, čekao do ovog utorka da uopće stigne zbog naše ušljive pošte, instalirao i još nije odigrao ni minute jer se držim one koju sam rekao prije tjedan dana a to je da čekam bar 5 patcheva ili minimum 3 mjeseca da ju srede da se može igrati kak spada i vjerujem da ću na kraju uživati u igri.

I odgovorno tvrdim ovdje da više nikad neću raditi preorder jer opekao sam se nekoliko puta. Jedinu iznimku bih mogao napraviti s GTA VI, e na taj serijal sam slab, priznajem

 

PS. Hvala Obi Wan

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2020 23:07 (vrinho).
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Gogy7 kaže...
Ma stvar je u tom sto to nece biti tako, gore se kolega dotakao tehnikalija koje se nece promjeniti, nedostatci koji se nece promjeniti. To je glavni problem Cyberpunka, svaka od stavki koje je kolega naveo nece se promjeniti, ostat ce crafting isti, voznja ista, wanted level.... Samo ce bugove maknuti.

bugovi i glitchevi su primarna stvar, to je istina, i to im mora glavni prioritet. ono sto mene nekako drzi u nadi da ce popraviti stvari koje sam spomenu je to famozno vracanje povjerenja igraca. to su definitivno izgubili, a nema boljeg nacina nego popravaka ovih stvari. meni je iskreno zao da je igra izasla ovako kako je jer mogla je bit stvarno fantasticna. ovako nam ostaje samo nada da ce biti bolje, nista drugo.

It is not who you are, it is who you know.
16 godina
offline
Cyberpunk 2077

Došao 1.05 patch na Steam; idem ipak iz početka. Stavio sam i car handling mod da baš ne proklizavaju TOLIKO. Inače jedina spomenuta stvar od mod Jedi kolege koja mi stvarno smeta je ta što se mapa ne zoom-outa kod vožnje, ono doslovno svako drugo skretanje promašim, pa onda okret pod ručnom.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Lovac kaže...

Došao 1.05 patch na Steam; idem ipak iz početka. Stavio sam i car handling mod da baš ne proklizavaju TOLIKO. Inače jedina spomenuta stvar od mod Jedi kolege koja mi stvarno smeta je ta što se mapa ne zoom-outa kod vožnje, ono doslovno svako drugo skretanje promašim, pa onda okret pod ručnom.

taman da i ja krenem iznova, al ovaj put kao corpo, zivo me zanimaju razlike u life paths. i ja sam mislio stavit taj mod za voznju, nekako sam se mislio bi li ili ne, al s obzirom da ne ocekujem u skoro vrijeme promjenu car handlinga stavit cu ga pa da vidim kako stvari funkcioniraju.

It is not who you are, it is who you know.
16 godina
offline
Cyberpunk 2077

Slično je, al bliže GTA feelu, to jest auti ne kližu baš kao ledu. Corpo ti je zakon jer imaš puno hladnih opcija za "spustit" nekome. Ja nemam blage jel bolje sad Nomad ili Street Kid; koji ima zanimljivije dijalog opcije?

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Lovac kaže...

Slično je, al bliže GTA feelu, to jest auti ne kližu baš kao ledu. Corpo ti je zakon jer imaš puno hladnih opcija za "spustit" nekome. Ja nemam blage jel bolje sad Nomad ili Street Kid; koji ima zanimljivije dijalog opcije?

meni je street kid bio nekako prirodan odabir jer pocinjes iz nicega da bi postao nesto, a buduci da je vecina poslova u gradu racunao sam da ce bit u tom smislu prilika za street kid dialog option i mislim da ih je bio zadovoljavajuci broj.

It is not who you are, it is who you know.
15 godina
neaktivan
offline
Cyberpunk 2077

Odigrao sam nekih 8 sati igre, na PC naravno. Nisam se oduševio. Medium to high postavke, od 40 - 60 frejmova, uglavnom oko 50, frametime ispod 20 ms, rekao bi čovjek da je igrivo. Jest, ali ako baš moraš. Kontrole u igri su apsolutni užas, pričam o gamepadu, hoćeš vožnju ili fajt, užas, headshotove ili čak i najobičnije konzistentno ciljanje možeš zaboraviti, ni tvikanje ne pomaže, vožnja je smeće, ni sam ne znam koliko sam puta promašio skretanje, shebali su FOV totalno. Obzirom da igram na PC sa 1.04 patchem začudo neke game breaking bugove nisam primjetio, clipinga ima koliko hoćeš, pa to donekle razbije imerziju ali ništa posebno, no zato ima dosta deal breakera u samoj mehanici igre, NPC su glupi ko stupovi, policija još gluplja od njih, promet retardiran isto, dakle AI je totalno u dragom k.... Bugove i loše performanse još mogu pregrmiti, ali AI, to ne. Uglavnom, u ovom trenutku, kada se sve zbroji i oduzme dobije se trčkalica a ne gotov proizvod. 

 

Zasada ide deinstall. Ne pokrećem ju dok ne bude GOTY, a i onda ću prije toga dobro poluknuti da vidim da li su ispravili AI, ako ne budu neću ja to nikada više instalirati. A i ovo mi je škola za ubuduće, stvarno sam više prestar da budem nečiji besplatni beta zamorac. Neće više niti jedna igra na moj hard dok ne bude sa barem jednim DLC, ili GOTY. Neka oni svi zajedno idu u k.... sa svojim alfama, betama i day 0 patchevima i sličnim sranjima. 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...

Evo i mene da se javim nakon podugo vremena. Igru sam prešao za jedno 70 sati, life path je street kid, atributi 20 intelligence, 20 cool, 4 body, 5 reflex, 18 technical ability. Main lvl mi je 46, street cred je 50. Review ću podijeliti u nekoliko segmenata. Bit će poprilično detaljan, a story spoilera neće biti. Ako su neke stvari spomenute ranije, nemojte se ljutit jer kad sam prestao temu pratit nakupilo se stranica pa sad da idem unazad, stvarno nema smisla, a primarno nisam čitao temu da bi izbjegao spoilere.

 

 Ne slazem se sa dosta toga sto si naveo, ali necu udariti TD, jer si si dao truda, a to postivam. Pocev od toga da je combat doslovno uzasan, a ne vrlo dobar, pa na dalje. I za neki RPG, a svjetlosnim godinama od FPS-a. Oruzja daju osjecaj tezine ? Kao esej iz hrvatskog jezika za peticu kada se izmislja. Oliti si drzao uzivo ta oruzja u rukama ?  .  Koje to crno oruzje daje osjecaj "tezine" ? Katana koju si koristio najvise ? Jesi kada drzao katanu, ali onu pravu u rukama, a ne ovo sto se prodavalo po spanjolskoj kada smo tamo isli na maturalno putovanje ? Doduse, naveo si gotovo sve o cemu su se tu forumasi raspisali, pa izgleda to sve kao neki "sazetak" svega napisanoga. Znas ja cu biti iskren, a ne kao ovi sto su ti poudarali te silne TU-ove. Nitko te, pretpostavljam, nije platio da budes neka neutrala, jer cijeli ovaj tekst koji si napisao nit' smrdi nit' mirise. Bude brutalan i iskren. A to nisi ispao. Vec ono - niti smrdi niti mirise.

16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
SamoPitam3 kaže..

 Ne slazem se sa dosta toga sto si naveo, ali necu udariti TD, jer si si dao truda, a to postivam. Pocev od toga da je combat doslovno uzasan, a ne vrlo dobar, pa na dalje. I za neki RPG, a svjetlosnim godinama od FPS-a. Oruzja daju osjecaj tezine ? Kao esej iz hrvatskog jezika za peticu kada se izmislja. Oliti si drzao uzivo ta oruzja u rukama ?  .  Koje to crno oruzje daje osjecaj "tezine" ? Katana koju si koristio najvise ? Jesi kada drzao katanu, ali onu pravu u rukama, a ne ovo sto se prodavalo po spanjolskoj kada smo tamo isli na maturalno putovanje ? Doduse, naveo si gotovo sve o cemu su se tu forumasi raspisali, pa izgleda to sve kao neki "sazetak" svega napisanoga. Znas ja cu biti iskren, a ne kao ovi sto su ti poudarali te silne TU-ove. Nitko te, pretpostavljam, nije platio da budes neka neutrala, jer cijeli ovaj tekst koji si napisao nit' smrdi nit' mirise. Bude brutalan i iskren. A to nisi ispao. Vec ono - niti smrdi niti mirise.

ja sam kazao da je meni combat vrlo dobar, to ne znaci da je svakome dobar. to je moje subjektivno misljenje. ako cemo radit usporedbu sa nekim 1st person rpg-ovima, primjerice sa fallout 4, u odnosu na gunplay u toj igri, u cyberpunku je to miljama bolje, ali je opet gore od cod-a ili bf gunplaya prvenstveno jer su te igre dizajnirane oko toga. combat je izuzetno subjektivna stvar i tesko je definirati sto je tu objektivno tako da sam davnih dana odustao taj aspekt bilo koje igre na takav nacin komentirat.

kad kazem da oruzja imaju osjecaj tezine mislim na recoil, to mozes "osjetit", naravno ne u doslovnom smislu. drugim rijecima, svako oruzje je unikatno u tom smislu i ponasa se drugačije i tu sam više ciljao na puske, pistolje, automate i slicno.

katanu nisam koristio najvise od svog oruzja nego samo od melee oruzja. vecinom sam koristio revolver sa prigusivacem i to za stealth, a smart smg za normalni fire fight. katana je bila treca opcija i koristio sam je u situacijama kad je bio fight 1 na 1 sa nekim tko koristi nekakav melee weapon da mi je lakse blokirat, a onda bi bacio nekakav quick hack, pa prebacio na smg, pa nazad na katanu dok je cooldown na quick hacks. i da, koristio sam katanu i to pravu japansku koja je ručno kovana na tradicionalni način, kao i mnostvo drugi maceva, razne sablje i slično, što pravih, što replika. 

na pocetku sam naveo da od mog zadnjeg posta (a to je tamo negdje 9.10. bilo) nisam uopce ulazio u temu jer neki ljudi ne razumiju koncept spoilera i filtera za spoiler pa nisam zelio riskirati. review sam pisao prvo u nautknicama kako sam igrao, a kasnije sam ga sastavio u nekakvu smislenu cijelinu. nema nikakvog "sazetka". to sto se problemi koje sam ja naveo podudaraju sa onim sto su drugi ljudi pisali, to je dobar indikator jer očigledno puno ljudi nije blesavo da ne vidi probleme koji se nalaze u ovoj igri. na isti način sam pisao review za ac valhallu, možeš pogledati u toj temi ako te zanima, stranica 16 ja mislim.

konacno, ne moras se slagat sa onim sto sam pisao, naprotiv, svako ima pravo na svoje misljenje, ali bilo bi dobro bar nekakav argument napisat ili stavit u nekakav kontekst pa da mozemo lakse razumijeti nečiji stav, odnosno misljenje. ako ces stavljat TD, slobodno. to ti meni nista ne znaci.

It is not who you are, it is who you know.
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Lovac kaže...

Došao 1.05 patch na Steam; idem ipak iz početka. Stavio sam i car handling mod da baš ne proklizavaju TOLIKO. Inače jedina spomenuta stvar od mod Jedi kolege koja mi stvarno smeta je ta što se mapa ne zoom-outa kod vožnje, ono doslovno svako drugo skretanje promašim, pa onda okret pod ručnom.

Ista primedba za mapu tokom vožnje! 

 

Ovog puta je download znatno veći , a ja ću dosta kasnije stići da igram, kakvi su utisci?

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 11:12 (Ivan(4)).
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Ivan(4) kaže...

Ista primedba za mapu tokom vožnje! 

 

Ovog puta je download znatno veći , a ja ću dosta kasnije stići da igram, kakvi su utisci?

utisci su usrani jer mi nije htjelo instalirat patch, ostalo stuck na 92% pa sam morao restartirati pc. srecom, nakon restarta ga je odmah apliciralo. ovo je vec drugi put da se to događa. sramota.

It is not who you are, it is who you know.
14 godina
offline
Cyberpunk 2077

E da se pohvalim. VEc 4ti dan ju nisam ni upalio..

Proso sam cca 1 i pol misiju.. 

R33mba#2892
Moj PC  
0 8 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Cyberpunk 2077

ovo sam prvi put sad doživio... 3 gang lika stoje i kradu bogu dane, uletim u njih i pobijem ih. kad odjednom dolazi auto sa još 4 lika, svi pucaju po meni, parkiraju, likovi izlaze van iz auta i svi me napadaju i dalje. bacim 2 frag i odu svi u zrak. učitam save game prije prvog fighta ali ovaj put ih nema. da bar tako stalno dolaze neka pojačanja

 

1.05 mi je donio 5 fps više. jupi haha

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 12:39 (Skullscar1989).
13 godina
neaktivan
offline
Cyberpunk 2077

i opet nisu ispravili bug sa hackanjem 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Cyberpunk 2077
najjači meme
ta scena je glupost svjetska
Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
5 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Prodajem 30m drva s dovozom.Vise info u inbox
7 godina
offline
Cyberpunk 2077

Jel netko primjetio koliko zgrada nije zavrseno i onda kad pokupis double jump kod ripperdoca ides jumpat okolo i imas 50/50 sanse hoces doskociti na cvrstu povrsinu ili propasti kroz mapu :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Cyberpunk 2077

Ako izuzmemo AI koji je takav kakva je, sadržaja čak ima i dosta...

Žena šara po zidu...

 

Javio mi se Dino, domaći čovik

 
 

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Cyberpunk 2077

Odluka je pala.

Čekaju se 2021 modeli tv-a.....uzima se jedan  65 incha 4k@120hz panel......xbox series x......kada bude dostupan.

Do tada će popeglat i CB 2077...i onda sa trosjeda i gamepadom u ruci odigrati igru u njenom punom sjaju na velikom ekranu.

KOliko sam shvatio ipak je igra eye candy, pa onda sve ostalo.

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
goodie kaže...

Odluka je pala.

Čekaju se 2021 modeli tv-a.....uzima se jedan  65 incha 4k@120hz panel......xbox series x......kada bude dostupan.

Do tada će popeglat i CB 2077...i onda sa trosjeda i gamepadom u ruci odigrati igru u njenom punom sjaju na velikom ekranu.

KOliko sam shvatio ipak je igra eye candy, pa onda sve ostalo.

 ok

javi se u temu kad to uzmeš, hvala za info 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
16 godina
moderator
offline
Cyberpunk 2077

Combat nije nešto, ali može biti bolji ako se uloži dosta bodova u njega, a ja tako i igram.

Igra je troma kod prebacivanja oružja, često mi se više isplati reloadati nego prebaciti na pištolj za finiš. Uložio sam u quick aim na puškama i quick reload na pištoljima pa je malo bolje.

Animacija gripa je isto amaterska, kao i recoil koji na poluautomatskim pištoljima ide ravno gore kako i treba, dok kod revolvera trza na desnu stranu što je idiotski (ali znam zašto su to uradili, da revolver kod jačeg trzaja ne sakrije metu).

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
DrNasty kaže...

Combat nije nešto, ali može biti bolji ako se uloži dosta bodova u njega, a ja tako i igram.

Igraje troma kod prebacivanja oružja, često mi se više isplati reloadati nego prebaciti na pištolj za finiš. Uložio sam u quick aim na puškama i quick reload na pištoljima pa je malo bolje.

Animacija gripa je isto amaterska, kao i recoil koji na poluautomatskim pištoljima ide ravno gore kako i treba, dok kod revolvera trza na desnu stranu što je idiotski (ali znam zašto su to uradili, da revolver kod jačeg trzaja ne sakrije metu).

 Neshvatljivo je da postoji stotinjak perkova, a nijedan nije quickswitch. U novom Doomu je prebacivanje 5 puta brže PRIJE upgradea. Skill tree je općenito dosadnjikav, baš kao i u Witcheru 3.

10 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
DrNasty kaže...

Combat nije nešto, ali može biti bolji ako se uloži dosta bodova u njega, a ja tako i igram.

Igra je troma kod prebacivanja oružja, često mi se više isplati reloadati nego prebaciti na pištolj za finiš. Uložio sam u quick aim na puškama i quick reload na pištoljima pa je malo bolje.

Animacija gripa je isto amaterska, kao i recoil koji na poluautomatskim pištoljima ide ravno gore kako i treba, dok kod revolvera trza na desnu stranu što je idiotski (ali znam zašto su to uradili, da revolver kod jačeg trzaja ne sakrije metu).

 Igrica je predobra 

11 godina
offline
Cyberpunk 2077

 

ovo je trebo bit feature igre a ne bug 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cyberpunk 2077

Kojeg vraga treba 100GB prostora za instalirati patch od 9GB?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
dejo6 kaže...

Kojeg vraga treba 100GB prostora za instalirati patch od 9GB?

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice