Cyberpunk 2077 izdvojena tema

poruka: 6.048
|
čitano: 1.194.979
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Lovac kaže...
Q-Tip kaže...

 

Uopće nije bila katastrofa, nego je cancel kultura na djelu satrala igru u startu zbog animacija lica koje su više-manje popravljene nakon nekog vremena.

 

Andromedu vrijedi odigrati i dapače, vrlo dobra je igra i zabavan odmak od Mass Effect trilogije, s daleko najimpresivnijim vizualima uopće u serijalu. 

 Animacije su bile najmanji problem. Likovi katastrofa napisani. I to je understatement. Side questovi? U nekim MMO-ima ima manje fetchanja. Glavna priča nula. Napetost? Isto nula, odmah te "ošamari" antagonist igre. UI masno najgori u serijalu; pogotovo kad si htio usporediti oružja. Isprazna igra koja je lijepo izgledala te uz solidan combat osim imena nema ništa s ME trilogijom. Al ok, to se dalo naslutiti po ekzodusu ljudi tamo oko ME 3 ere. Već je DA:I pomalo natuknuo što bi se moglo desiti i još se sjećam kako su se kleli da su naučili neke stvari od Inquisitiona te da će igra biti manje "single player MMO" i onda Andromeda bude još puno gora.

 

Čuj, sve je to subjektivno, ja ću sada reći da glavna priča nije nula nego sedam. I eto, gdje smo sad? Likovi su sasvim ok, kao i u svakoj igri ima ih očajno loših i ima ih dobrih i pamtljivih. Side questovi? Pa ako ću na side questovima temeljiti ocjenu igre onda smo u problemu naći uopće igru koja valja. Osim Witchera 3 nisam vidio igru koja ima pamtljiv side quest. 

 

Nema ništa s ME trilogijom? Pa zar je trebala imati? Od početka je reklamirana kao posve novo poglavlje u ME svemiru, nigdje nijednom nije navedeno da će imati poveznice s trilogijom, iako ih u nekoj manjoj mjeri ima. 

 

Da rezimiram, sve što hoću reći je da igra nije bila ni izbliza takva katastrofa kakvom su je označili i kakav žig nosi evo još i danas. Jednom kad je lavina krenula, bilo je pomodno sjesti na bandwagon i priključiti se pljuvanju, pri čemu su pljuvali i oni koji su je igrali i (većinom) oni koji nisu. Tipičan primjer odvratne cancel kulture i posljedičnog review bombinga, tih krasnih divota koje nam je podario internet i anonimnost.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

kako stvari stoje, izgleda da ce patch 1.2 bit odgoden 3 do 4 tjedna... *laughs in roadmap

 

koji shitshow...

It is not who you are, it is who you know.
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Q-Tip kaže...
Lovac kaže...
Q-Tip kaže...

 

Uopće nije bila katastrofa, nego je cancel kultura na djelu satrala igru u startu zbog animacija lica koje su više-manje popravljene nakon nekog vremena.

 

Andromedu vrijedi odigrati i dapače, vrlo dobra je igra i zabavan odmak od Mass Effect trilogije, s daleko najimpresivnijim vizualima uopće u serijalu. 

 Animacije su bile najmanji problem. Likovi katastrofa napisani. I to je understatement. Side questovi? U nekim MMO-ima ima manje fetchanja. Glavna priča nula. Napetost? Isto nula, odmah te "ošamari" antagonist igre. UI masno najgori u serijalu; pogotovo kad si htio usporediti oružja. Isprazna igra koja je lijepo izgledala te uz solidan combat osim imena nema ništa s ME trilogijom. Al ok, to se dalo naslutiti po ekzodusu ljudi tamo oko ME 3 ere. Već je DA:I pomalo natuknuo što bi se moglo desiti i još se sjećam kako su se kleli da su naučili neke stvari od Inquisitiona te da će igra biti manje "single player MMO" i onda Andromeda bude još puno gora.

 

Čuj, sve je to subjektivno, ja ću sada reći da glavna priča nije nula nego sedam. I eto, gdje smo sad? Likovi su sasvim ok, kao i u svakoj igri ima ih očajno loših i ima ih dobrih i pamtljivih. Side questovi? Pa ako ću na side questovima temeljiti ocjenu igre onda smo u problemu naći uopće igru koja valja. Osim Witchera 3 nisam vidio igru koja ima pamtljiv side quest. 

 

Nema ništa s ME trilogijom? Pa zar je trebala imati? Od početka je reklamirana kao posve novo poglavlje u ME svemiru, nigdje nijednom nije navedeno da će imati poveznice s trilogijom, iako ih u nekoj manjoj mjeri ima. 

 

Da rezimiram, sve što hoću reći je da igra nije bila ni izbliza takva katastrofa kakvom su je označili i kakav žig nosi evo još i danas. Jednom kad je lavina krenula, bilo je pomodno sjesti na bandwagon i priključiti se pljuvanju, pri čemu su pljuvali i oni koji su je igrali i (većinom) oni koji nisu. Tipičan primjer odvratne cancel kulture i posljedičnog review bombinga, tih krasnih divota koje nam je podario internet i anonimnost.

 

potpuno kvalitetno rezoniraš i imaš dobre argumente. Možda je problem u našim očekivanjima. Ja se sjećam kad sam prvi put počeo igrati prvi mass effect. Pa to ima sigurno 12-13-14 godina, ali se jako dobro sjećam koji je to bio osjećaj, jednostavno nisam htio prestati igrati, nego samo istraživati galaksiju. Tom osjećaju sam se nadao i u andromedi, ali ga nažalost nisam imao. Jednostavno me igra nije zainteresirala za više od 15ak sati. Također, kad smo čuli riječ "andromeda" to je bilo da ti pamet stane, samo sam razmišljao tko zna kakve će bolesnoće bioware smisliti za potpuno novu i neistraženu galaksiju. Ali nažalost je andromeda ispala previše slična našoj galaksiji. Jebiga, mislim da je falilo prvenstveno mašte, u svakom slučaju mene jednostavno igra nije zanimala. 

12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Cansee kaže...
Q-Tip kaže...

 

Čuj, sve je to subjektivno, ja ću sada reći da glavna priča nije nula nego sedam. I eto, gdje smo sad? Likovi su sasvim ok, kao i u svakoj igri ima ih očajno loših i ima ih dobrih i pamtljivih. Side questovi? Pa ako ću na side questovima temeljiti ocjenu igre onda smo u problemu naći uopće igru koja valja. Osim Witchera 3 nisam vidio igru koja ima pamtljiv side quest. 

 

Nema ništa s ME trilogijom? Pa zar je trebala imati? Od početka je reklamirana kao posve novo poglavlje u ME svemiru, nigdje nijednom nije navedeno da će imati poveznice s trilogijom, iako ih u nekoj manjoj mjeri ima. 

 

Da rezimiram, sve što hoću reći je da igra nije bila ni izbliza takva katastrofa kakvom su je označili i kakav žig nosi evo još i danas. Jednom kad je lavina krenula, bilo je pomodno sjesti na bandwagon i priključiti se pljuvanju, pri čemu su pljuvali i oni koji su je igrali i (većinom) oni koji nisu. Tipičan primjer odvratne cancel kulture i posljedičnog review bombinga, tih krasnih divota koje nam je podario internet i anonimnost.

 

potpuno kvalitetno rezoniraš i imaš dobre argumente. Možda je problem u našim očekivanjima. Ja se sjećam kad sam prvi put počeo igrati prvi mass effect. Pa to ima sigurno 12-13-14 godina, ali se jako dobro sjećam koji je to bio osjećaj, jednostavno nisam htio prestati igrati, nego samo istraživati galaksiju. Tom osjećaju sam se nadao i u andromedi, ali ga nažalost nisam imao. Jednostavno me igra nije zainteresirala za više od 15ak sati. Također, kad smo čuli riječ "andromeda" to je bilo da ti pamet stane, samo sam razmišljao tko zna kakve će bolesnoće bioware smisliti za potpuno novu i neistraženu galaksiju. Ali nažalost je andromeda ispala previše slična našoj galaksiji. Jebiga, mislim da je falilo prvenstveno mašte, u svakom slučaju mene jednostavno igra nije zanimala. 

 

Puno puta je problem u našim očekivanjima, ponekad i očekivanjima u kombinaciji s nostalgijom. Kad s nekim serijalom ili igrom odrasteš, nostalgija te pere i očekuješ istu reakciju iako si deset godina stariji. A reakcija ne može biti ista, jer ni ti više nisi isti čovjek.

 

Da sad više ne filozofiram i ne širim patetiku: ja ne kažem da je Andromeda bila inovativno remek-djelo, samo kažem da nije zaslužila takvo gaženje. Zbog toga dan-danas imamo situaciju da se ljudi na spomen Andromede zgražaju, čak i ako igru nikad nisu pokrenuli. Zato sam ja tu da je branim koliko mogu. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
5 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Jesu poboljšali kriminalno loš A.I? Sav budžet (300 mil $) potrošili na grafiku, a sve ostalo na razini super nintendo igara.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 12:49 (Riot).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Cyberpunk 2077

Nisam na hard primjetio da nešto gluplji u odnosu na ostale igre, jer AI ne valja ni u jednoj igri ako će mo pošteno.  Fore sa policijom i sl. nisam isprobavao, nije ovo GTA, grad i gužve su tu radi atmosfere, kulise a ne suština igre.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
forumaš kaže...

Nisam na hard primjetio da nešto gluplji u odnosu na ostale igre, jer AI ne valja ni u jednoj igri ako će mo pošteno.  Fore sa policijom i sl. nisam isprobavao, nije ovo GTA, grad i gužve su tu radi atmosfere, kulise a ne suština igre.

 Očito se nisi naigrao previše igara.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Moguće, makar ih igram od ranih osadesetih. Koja igra ima dobar AI?
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
forumaš kaže...
Moguće, makar ih igram od ranih osadesetih. Koja igra ima dobar AI?

 F.E.A.R. (prvi)
Mada se slažem da u većini igara A.I bude relativno loš.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 14:14 (Lovac).
14 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Dosadno je jedno desetljeće spominjati FEAR
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Cyberpunk 2077
Cansee kaže...
Q-Tip kaže...
Lovac kaže...
Q-Tip kaže...

 

Uopće nije bila katastrofa, nego je cancel kultura na djelu satrala igru u startu zbog animacija lica koje su više-manje popravljene nakon nekog vremena.

 

Andromedu vrijedi odigrati i dapače, vrlo dobra je igra i zabavan odmak od Mass Effect trilogije, s daleko najimpresivnijim vizualima uopće u serijalu. 

 Animacije su bile najmanji problem. Likovi katastrofa napisani. I to je understatement. Side questovi? U nekim MMO-ima ima manje fetchanja. Glavna priča nula. Napetost? Isto nula, odmah te "ošamari" antagonist igre. UI masno najgori u serijalu; pogotovo kad si htio usporediti oružja. Isprazna igra koja je lijepo izgledala te uz solidan combat osim imena nema ništa s ME trilogijom. Al ok, to se dalo naslutiti po ekzodusu ljudi tamo oko ME 3 ere. Već je DA:I pomalo natuknuo što bi se moglo desiti i još se sjećam kako su se kleli da su naučili neke stvari od Inquisitiona te da će igra biti manje "single player MMO" i onda Andromeda bude još puno gora.

 

Čuj, sve je to subjektivno, ja ću sada reći da glavna priča nije nula nego sedam. I eto, gdje smo sad? Likovi su sasvim ok, kao i u svakoj igri ima ih očajno loših i ima ih dobrih i pamtljivih. Side questovi? Pa ako ću na side questovima temeljiti ocjenu igre onda smo u problemu naći uopće igru koja valja. Osim Witchera 3 nisam vidio igru koja ima pamtljiv side quest. 

 

Nema ništa s ME trilogijom? Pa zar je trebala imati? Od početka je reklamirana kao posve novo poglavlje u ME svemiru, nigdje nijednom nije navedeno da će imati poveznice s trilogijom, iako ih u nekoj manjoj mjeri ima. 

 

Da rezimiram, sve što hoću reći je da igra nije bila ni izbliza takva katastrofa kakvom su je označili i kakav žig nosi evo još i danas. Jednom kad je lavina krenula, bilo je pomodno sjesti na bandwagon i priključiti se pljuvanju, pri čemu su pljuvali i oni koji su je igrali i (većinom) oni koji nisu. Tipičan primjer odvratne cancel kulture i posljedičnog review bombinga, tih krasnih divota koje nam je podario internet i anonimnost.

 

potpuno kvalitetno rezoniraš i imaš dobre argumente. Možda je problem u našim očekivanjima. Ja se sjećam kad sam prvi put počeo igrati prvi mass effect. Pa to ima sigurno 12-13-14 godina, ali se jako dobro sjećam koji je to bio osjećaj, jednostavno nisam htio prestati igrati, nego samo istraživati galaksiju. Tom osjećaju sam se nadao i u andromedi, ali ga nažalost nisam imao. Jednostavno me igra nije zainteresirala za više od 15ak sati. Također, kad smo čuli riječ "andromeda" to je bilo da ti pamet stane, samo sam razmišljao tko zna kakve će bolesnoće bioware smisliti za potpuno novu i neistraženu galaksiju. Ali nažalost je andromeda ispala previše slična našoj galaksiji. Jebiga, mislim da je falilo prvenstveno mašte, u svakom slučaju mene jednostavno igra nije zanimala. 

 Stari BioWare je mrtav vec barem 10 godina i cisto sumnjam da ce se ikada ponoviti nesto poput Dragon Age Origins, prvog Mass Effecta ili KOTORa. Po meni pad je vec zapoceo tamo kod ME2, ali od onda samo sve gore i gore, DA2, ME3 ending, ponsitavanje Anthem 2.0 i Andromedinih DLCova (Quarian Ark). Sudeci po povijesti ostalih EA studija, mislim da ako DA4 ne uspije, pribliziti ce se previse stanju da ce ici kljuc u vrata.

16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Q-Tip kaže...
Lovac kaže...
Q-Tip kaže...

 

Čuj, sve je to subjektivno, ja ću sada reći da glavna priča nije nula nego sedam. I eto, gdje smo sad? Likovi su sasvim ok, kao i u svakoj igri ima ih očajno loših i ima ih dobrih i pamtljivih. Side questovi? Pa ako ću na side questovima temeljiti ocjenu igre onda smo u problemu naći uopće igru koja valja. Osim Witchera 3 nisam vidio igru koja ima pamtljiv side quest. 

 

Nema ništa s ME trilogijom? Pa zar je trebala imati? Od početka je reklamirana kao posve novo poglavlje u ME svemiru, nigdje nijednom nije navedeno da će imati poveznice s trilogijom, iako ih u nekoj manjoj mjeri ima. 

 

Da rezimiram, sve što hoću reći je da igra nije bila ni izbliza takva katastrofa kakvom su je označili i kakav žig nosi evo još i danas. Jednom kad je lavina krenula, bilo je pomodno sjesti na bandwagon i priključiti se pljuvanju, pri čemu su pljuvali i oni koji su je igrali i (većinom) oni koji nisu. Tipičan primjer odvratne cancel kulture i posljedičnog review bombinga, tih krasnih divota koje nam je podario internet i anonimnost.

 Side questovi su prije bili više story driven. Problem nastupa dok je glavna priča slaba, a omjer je još više u korist side questova/random zadataka koji su još gori.

Ovo zeleno ne mislim povezanost pričom ili sl.; krivo smo se razumijeli. Već što su svi aspekti igre (osim spomenutih kao dobri) bili par nivoa niže. Jednostavno smo navikli na nešto ipak puno bolje pod tim imenom. E sad, da je EA rekao stanite. Odgodit ćemo još 2 godine radi prilagodbe enginea na koji se potrošilo puno previše vremena, tko zna. Mislim da se razumijemo, ja sam cijeli na ME hype trainu i igru sam odmah cijelu odigrao jer je bio Mass Effect u pitanju. Samo bio je to prvi i zadnji prelaz. Drago mi je da ti se dopala sveukupno, ja sam od onih koji je odigrao al svejedno, eto. Previše toga nije štimalo. S druge strane imaš jedan lud "Disco Elysium" koji je pao iz vedra neba, očekivao sam gotovo ništa i nisam mogao vjerovati koliko je igra dobra (naravno u žanru text-heavy RPG-a ako npr. Planescape: Torment)

Da se vratim na temu, C2077 sam odigrao uzduž i poprijeko jer mi je core ipak bio dobar i atmosfera izvrsna. Ovdje nije bio problem main quest dizajn, likovi ili sl. već totalno false markting i točno vidiš da im je falilo još puno vremena. Tak da oprezan sam jako s njihovim najavama, opet s druge strane nitko sretniji da reinstaliram kroz par mjeseci i da me ugodno iznenade kako su popeglali stvar, proširili kojim story DLC-em ili pak više dostupnih modova. Inače ekipa na Nexusu već ima mod gdje su restoreali odrezane side questove, neki rade komplet i to je jako, jako tužno, točno vidiš da su samo trebali još vremena :/ Al obećanja i hype su učinili svoje, a Microsoft je već za stare konzole proizveo C2077 HW i dodatke i morala je van kako bilo da bilo.

@Forumaš kad očito nitko više ne zna napraviti nešto slično :S Činjenica je da se može

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 14:58 (Lovac).
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Q-Tip kaže...
Cansee kaže...
Q-Tip kaže...

 

Čuj, sve je to subjektivno, ja ću sada reći da glavna priča nije nula nego sedam. I eto, gdje smo sad? Likovi su sasvim ok, kao i u svakoj igri ima ih očajno loših i ima ih dobrih i pamtljivih. Side questovi? Pa ako ću na side questovima temeljiti ocjenu igre onda smo u problemu naći uopće igru koja valja. Osim Witchera 3 nisam vidio igru koja ima pamtljiv side quest. 

 

Nema ništa s ME trilogijom? Pa zar je trebala imati? Od početka je reklamirana kao posve novo poglavlje u ME svemiru, nigdje nijednom nije navedeno da će imati poveznice s trilogijom, iako ih u nekoj manjoj mjeri ima. 

 

Da rezimiram, sve što hoću reći je da igra nije bila ni izbliza takva katastrofa kakvom su je označili i kakav žig nosi evo još i danas. Jednom kad je lavina krenula, bilo je pomodno sjesti na bandwagon i priključiti se pljuvanju, pri čemu su pljuvali i oni koji su je igrali i (većinom) oni koji nisu. Tipičan primjer odvratne cancel kulture i posljedičnog review bombinga, tih krasnih divota koje nam je podario internet i anonimnost.

 

potpuno kvalitetno rezoniraš i imaš dobre argumente. Možda je problem u našim očekivanjima. Ja se sjećam kad sam prvi put počeo igrati prvi mass effect. Pa to ima sigurno 12-13-14 godina, ali se jako dobro sjećam koji je to bio osjećaj, jednostavno nisam htio prestati igrati, nego samo istraživati galaksiju. Tom osjećaju sam se nadao i u andromedi, ali ga nažalost nisam imao. Jednostavno me igra nije zainteresirala za više od 15ak sati. Također, kad smo čuli riječ "andromeda" to je bilo da ti pamet stane, samo sam razmišljao tko zna kakve će bolesnoće bioware smisliti za potpuno novu i neistraženu galaksiju. Ali nažalost je andromeda ispala previše slična našoj galaksiji. Jebiga, mislim da je falilo prvenstveno mašte, u svakom slučaju mene jednostavno igra nije zanimala. 

 

Puno puta je problem u našim očekivanjima, ponekad i očekivanjima u kombinaciji s nostalgijom. Kad s nekim serijalom ili igrom odrasteš, nostalgija te pere i očekuješ istu reakciju iako si deset godina stariji. A reakcija ne može biti ista, jer ni ti više nisi isti čovjek.

 

Da sad više ne filozofiram i ne širim patetiku: ja ne kažem da je Andromeda bila inovativno remek-djelo, samo kažem da nije zaslužila takvo gaženje. Zbog toga dan-danas imamo situaciju da se ljudi na spomen Andromede zgražaju, čak i ako igru nikad nisu pokrenuli. Zato sam ja tu da je branim koliko mogu. 

mozes branit koliko hoces ali je li to branjenje opravdano, odnosno do koje mjere je nesto opravdano braniti? najbolji primjer je cyberpunk. grafika, prica, likovi, sve je to ok, ali sad branit neke stvari koje su ocigledno nedovrsene nema smisla. zato sam i rekao kada je igra izasla da je meni ok, ali da je u ovom stanju ne bi preporucio, mozda za sest mjeseci ako se stvari poprave. kako stvari stoje, mozda za godinu dana. toliko o tome. 

mozes se naopako izvrnuti, ali taj prvi dojam uvijek ce biti prisutan u mislima ljudi i jedino nesto u stilu no man's sky moze popraviti dojam do te mjere da ce ljudi kazati nesto tipa "e to je ono sto smo ocekivali/trazili/zeljeli". drugim rijecima, developer (CDPR u ovom slucaju) treba uloziti poprilicno puno vremena da servisira stvari koje ne valjaju, a moraju izbaciti i dvije ekspanzije koje su obecali. povrh toga, tu su problemi sa hakiranjima, covid (odnosno rad od kuce) i tko zna jos koji problemi koji se mogu pojaviti.

 

a sad uzmimo andromedu. je li igra kriminalna? nije, je li igra odlicna? nije. igra je jedan teski prosjek, mozda ispod prosjeka. istina je da se po andromedi sralo, opravdano i neopravdano. ja bih rekao vise opravdano nego neopravdano. medutim, andromeda je defacto nastavak me trilogije i logicno je da su ljudi ocekivali kvalitetu koja je bila prisutna u trilogiji, a te kvalitete nema. a sta je kvaliteta u bioware igrama? prica (i odluke tijekom price) i likovi. sve ostalo je nekako sekundarno. povrh toga, bilo je problema sa side questovima (skupi 10 ovoga, ubij 5 onoga i slicno), facial animations,  inventory management, crafting i ostale stvari da sad ne nabrajam. i kad vidis da ti core elementi ne valjaju, a ovi sekundarni samo dizu zivce, pa sta ocekivati od takve igre? nadalje, post launch podrska za andromedu je bila smijesna, a niti jedan DLC nisu izbacili. nije izbacivanja DLC sadrzaja krucijalno za kvalitetu igre, ali buduci da se radi o EA naslovu, to je odmah znak da su ljudi odustali od igre. i sad noviji primjer sa Anthem, mrcvarilo se nekoliko mjeseci hoce li ili nece nesto raditi po tom pitanju, a znalo se tjedan dana nakon izlaska da od toga nema nista. 

na kraju cu kazati da sam veliki ljubitelj me trilogije (osim zadnjih 20 minuta me3 sto mi nazalost je zgadilo sve zivo i nezivo i uopce me ne motivira da sve tri igre prijedem jos jednom, al dobro, to je prica za neki drugi put) i stvarno mi je bio gust igrati andromedu, ali nazalost samo radi combata. a kad igras neki story oriented game i samo te combat drzi, e onda znas da si negdje putem dobro zaje8o.

 

kada je rijec o ocekivanjima, tesko je da nemas nikakva ocekivanja ako volis neki serijal. na temelju ocekivanja se igre i prodaju. primjerice, najavljen je elder scrolls 6. kad ce doc, pitaj boga. medutim, ljudi odmah imaju ocekivanja, pocevsi od toga da ce biti bolji engine (jer je gamebryo, odnosno creation engine dao svoje), bolji story, bolje questove, bolji perk system, vise itema, itd itd. i ja imam svoja ocekivanja od elder scrolls 6, prvenstveno bih zelio bolju pricu, vise dungeona i stvari za istrazivanje, vise opcija u pravljenju vlastite kuce, kvalitetniju pricu, nekakav morality system, kvalitetniji crafting, razumniji nacin levelanja skilova (a ne sad ako zelim dignuti alteration, molim boga da mi mage armor registrira kako spada neprijatelje da dodem do lvl-a 50, pa kasnije kupim waterbreathing pa onda ko debil stojim u vodi i bacam to na sebe da ga dignem na 100), vise varijacije u gearu, implementaciju nekih modova u samu igru jer imaju odlicne feature (tipa sky UI, unread books glow i slicno). ocigledno je da je moj popis dugacak. medutim, to su samo moje zelje i ne u ludilu ne ocekujem da ce veliku vecinu od toga implementirati. sto je veca fransiza, vise ce se love trpati u marketing, porporcionalno tome raste hype i onda je samo stvar hoces li uspjeti biti imun na hype ili ne, odnosno hoce li igra dati ono sto ti od nje ocekujes. a kad vec pricamo o bethesdi, prey (2017) je izasao, marketinga malo i nista, nisi imao ocekivanja i igra je ispala super. to je samo po sebi odlicno za igraca, ali ako kompanija ne zaradi dovoljno novaca na igri, nema nastavaka, nema fransize, sve se gasi o dovidenja.

 

mislim da nije problem sa ocekivanjima koliko je problem sa percepcijom onoga sto se prikaze u gameplay trailerima, narocito ako ima poprilicno vremena do izlaska igre od prikaza gameplay trailera. puno ljudi ne razumije da su gameplay traileri nesto sto predstavlja viziju developera sto bi u igri zeljeli vidjeti, tj sto planiraju napraviti a ne sto ce u igri biti jer se tijekom developmenta moze napraviti xy izmjena. svaki developer zelio bih napraviti najbolju mogucu igru sa stotinu stvari unutra, ali to ne ide tako jer puno ovisi o rokovima, sto je ujedno drugi problem developmenta. jednom kad si definirao rok, izuzetno je tesko to promijeniti, a kad ga promijenis to samo stvara dodatne problem, sto od strane igraca koji ocekuju igri kao malo vode na dlanu, sto od investitora jer im svaki delay znaci potencijalno smanjenje zarade. jos ako ti je vodenje projekta tezi shitstorm napravi se vise stete nego koristi (primjer me andromede, a bojim se da ni cyberpunk puno ne zaostaje). i jos da se nadovezem, famozne day one patcheve, shvatite da je to govno i da taj patch nikad nije nista promijenio niti ce.

 

jedan od nacin kako se ovo stanje sa ocekivanjima i realnosti moze promijeniti je da se igra prikaze 6 mjeseci prije nego sto ce izaci. sve povrh toga je opasno jer moze doc do znacajnih promjena, a u 6 mjeseci ne mozes napraviti ogromne promjene, samo ces popravljat bugove i glitcheve. ali problem je sto se to rijetko događa. zadnja igra koja mi pada na pamet koja je to napravila je ac: valhalla i koliko/toliko si mogao vidjeti gameplay pa si na temelju toga mogao donijeti odluku. ubisoft je tu dosta oprezan, rijetko kad prikazuju gameplay trailere vise od 6 mjeseci nego ce igra izac i koliko me pamcenje sluzi vrlo malo featura koji su prikazani budu na kraju izbaceni.  

It is not who you are, it is who you know.
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Lovac kaže...

 F.E.A.R. (prvi)
Mada se slažem da u većini igara A.I bude relativno loš.

Rage je isto imao prilično napredan AI za to vrijeme (prošlo je već deset godina, jao...). Sjećam se da me baš impresionirao taj aspekt igre.

Nisam igrao dvojku, ali pretpostavljam da su čak i unaprijedili AI u odnosu na jedinicu.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
pr0n_addict kaže...
Lovac kaže...

 F.E.A.R. (prvi)
Mada se slažem da u većini igara A.I bude relativno loš.

Rage je isto imao prilično napredan AI za to vrijeme (prošlo je već deset godina, jao...). Sjećam se da me baš impresionirao taj aspekt igre.

Nisam igrao dvojku, ali pretpostavljam da su čak i unaprijedili AI u odnosu na jedinicu.

  I far cry prvi... A boga mi i STALKER... Ne znam dali sam to ovdje pisao ili negdje drugdje ali Fear ima super AI "samo zato" jer se developeri tj dizajneri levela radili skupa sa dizajnirama fajta, AI ili pameti (što ti ga ja znam)... pa su ih "istrenirali" kako da koriste okoliš protiv tebe igrača.  Mislim da sam to gledao na kanalu od Mandalore Gaming - kako god da bilo, super kanal i super klipove ime u kojima obrađuje u detalje neke igre. Svakako preporuke.

Kako god da bilo pamet u igrama stoji na mjestu a dokaz toj tvrdnji je činjenica da pod najbolji AI u nekoj igri spominjemo igre stare 10-ak godina

 

Sve Vas Volim
16 godina
offline
Cyberpunk 2077

FEAR jedinica je iz 2006. godine dakle 15tak godina stara igra 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
It is not who you are, it is who you know.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Cyberpunk 2077

zadnji update prije 3 mjeseca... što se čeka uf

5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Skullscar1989 kaže...

zadnji update prije 3 mjeseca... što se čeka uf

 zato jer da sad bilo što da naprave a da nije patch bi ih ekipa razapela... Šute i rade (bar se nadam), i to tako treba bit... Nema im smisla išta tvitat, najavljivat ovo ili ono kad im je prioritet popeglat igru.

Sve Vas Volim
12 godina
offline
Cyberpunk 2077

Cekat 3 mjeseca na patch za igru u ovakvom Early Access stanju je apsolutno nedopustivo, pogotovo sto jos nije ni oznacena kao Early Access.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
Cyberpunk 2077

Prvo, nije tri meseca, nego za sada nešto manje od 2 (ne računajući patcheve 1.11 i 1.12). Drugo, nije early access, samo nije ispunila sve ono o čemu je deo igrača sanjao dok je čekao izlazak. Treće, naravno da novi patch kasni - neka dobra duša ih je hackovala, a pritisak zajednice ih je, izgleda, naterao da povećaju scope za zakrpu 1.2 i naravno da klizamo. 

 

Ko smatra da igra nije za njega, verovatno je u pravu i to je ok. Ko želi da čeka dok igra ne postane "ono štoje trebala biti", može da se načeka, a da ne dobije šta je hteo. Patcheva i DLC-ova će biti, ali ako neko očekuje da se sredi fizika vozila, AI vozača, AI pešaka, ponašanje policije, wanted sistem, broj dostupnih ku*vi, pentranje po zgradama, otključavanje "locked" vrata i šta još sve ne, dobre su šanse da će protraćiti vreme prateći vesti o ovoj igri i napuniti se nezadovoljstvom koje će povremeno izlivati u ovoj temi. 

 

U međuvremenu, ja sam igru prošao (60-70h, više nisam siguran; mnogi su utrošili i 100-150; ja ću verovatno u nekom momentu kreirati novog lika i samo ići po sporednim misijama, jer ima zaista zanimljivih, a nisam ih mnogo igrao) i ne vidim prepreke da je bilo ko odigra u trenutnom stanju, ako je za igru zainteresovan. Igra ume da ispriča priču, nudi solidnu borbu (koja se bitno razlikuje u zavisnosti od toga kakvog lika izgradite), zvučno i vizualno je više nego ok; na minus strani, NPC-jevi su povremeno upadljivo glupi, a primete se i vizualni glitchevi. Od stvari koje su ni tu ni tamo, po mapi možete slobodno lutati, ali ne očekujte da ćete naći mnogo više od onog što vam je već označeno na njoj (no barem toga ima zaista dosta), a u dijalozima mi nije uvek unapred bilo jasno koja opcija je prijateljska, a koja agresivna, dok je voice acting uglavnom sasvim dobar, no povremeno glumci promaše emociju. Sve zajedno, nesavršena igra, ali meni zanimljivija od većine.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Cyberpunk 2077

Ljudi dragi, oni ne peglaju igru nego je dovršavaju. Iduće godine će se peglati.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Cyberpunk 2077

Jučer baš gledao video o Super Mario Bros. 3. I završne riječi me baš podsjetile na CP2077.

A bile su: "A game that lived up to its unparallelled hype"

 

Nešto što je CP2077 imao, ali upropastio za razliku od Super Maria 3.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Cyberpunk 2077
Dodinho kaže...

Ljudi dragi, oni ne peglaju igru nego je dovršavaju. Iduće godine će se peglati.

 upravo to. ma priča, napucavanje, skillovi. sve mi je to ok. policija i ai općenito su retardirani ali tko zna jel tu ima ili nema pomoći. a ovo za hack.... upitno je dali je toga uopće bilo. nekako mislim da je priča izmišljena samo da dobiju opravdanje za dugo čekanje na idući update ili patch ili kako god to žele zvati

5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Dodinho kaže...

Ljudi dragi, oni ne peglaju igru nego je dovršavaju. Iduće godine će se peglati.

 U biti - da. U pravu si :D

Sve Vas Volim
8 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Srce Isusovo kaže...
Skullscar1989 kaže...

zadnji update prije 3 mjeseca... što se čeka uf

 zato jer da sad bilo što da naprave a da nije patch bi ih ekipa razapela... Šute i rade (bar se nadam), i to tako treba bit... Nema im smisla išta tvitat, najavljivat ovo ili ono kad im je prioritet popeglat igru.

 da je bar tak bilo za vrijeme sluzbenog razvoja igre...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Ne znam koliko je to zapravo uopće bitno, odigrao sam cijelu igru da se niti jednom nisam sukobio s policijom, a prolaznici su mi ionako dekor o kojem ne razmišljam. Je, vidio sad par puta da idu dvije identične ženske jedna za drugom, al me to živcira koliko i korupcija u bangladešu.
Općenito mi je igra bila ok, nit blizu wow koliko mi je bio witcher 3 prvi put, ali sasvim ok za odigrat. Doduše, za razliku od witchera nekako ne vidim da ću poželit drugi prolaz
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Nemoj tako, ja sam se ponadao da ce i update promovirati i hypati kao igru. Zamisli billboard u New Yorku “Cyberpunk 2077 Patch - Coming this Fall” i onda ga jos i odgode za nagodinu 🤣
8 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
picajzla0707 kaže...
Ne znam koliko je to zapravo uopće bitno, odigrao sam cijelu igru da se niti jednom nisam sukobio s policijom, a prolaznici su mi ionako dekor o kojem ne razmišljam. Je, vidio sad par puta da idu dvije identične ženske jedna za drugom, al me to živcira koliko i korupcija u bangladešu.
Općenito mi je igra bila ok, nit blizu wow koliko mi je bio witcher 3 prvi put, ali sasvim ok za odigrat. Doduše, za razliku od witchera nekako ne vidim da ću poželit drugi prolaz

 pa normalno da nisi kad su tak napravili misije kao da policija uopce ne postoji. Da policija radi vjeruj mi bilo bi posla s njima i u misijama

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Ma da, ima i tu nešto. Kad bolje razmislim, mslo i jest glupo da krkaš okolo, ratuješ po ulicama i izvodiš svašta, a da pandura nema osim ako slučajno upucaš prolaznika
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice