Cyberpunk 2077 izdvojena tema

poruka: 6.048
|
čitano: 1.195.933
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Alex Mercer kaže...
Xpider kaže....

sta znaci RPG

 Realno, moderni RPG je toliko neodređen i nikakav žanr da više manje sve sa XP-om i levelima prolazi pod RPG. S druge strane svatko ima svoje mišljenje o tome koja mehanika čini "pravi" RPG što dodatno komplicira stvar. Recimo imaš ekipu kojima je mogućnost odabira dijaloga i utjecaj istih najbitnija stavka, a drugi žele što dublje gameplay sustave. Prvima je npr. Witcher 3 definicija "pravog" RPG-a jer vrlo dobro odrađuje iluziju izbora dok je drugima isti taj Witcher smeće zbog plitkog gameplaya. Onda imaš i treću stranu kojoj je mogućnost kreiranja lika prioritet i ti prioriteti se mogu nabrajati u nedogled.

 

Kod zadnje generacije konzola je došlo do toga  da se više ne zna kada igra prestaje biti akcijska avantura, a kada postaje RPG. Npr. za Horizon Zero Dawn će pola ljudi reći da je "samo" akcijska avantura, a ostalima je punokrvni RPG. Kod Assassin's Creeda je npr. Origins većinom klasificiran kao action adventure, a Odyssey je "pravi" RPG iako Origins ima sve mehanike osim dijaloga. Onda imaš igre tipa Dark Souls ili Nioh gdje su dijalozi skoro nepostojeći, a ipak se smatra RPGom. Da skratim priču, RPG kao žanr je izgubio svaki smisao i totalno je nedefiniran.

ovo je sve tocno. u principu velika vecina igra je rpg jer iz skracenice role-playing game moze se kazati kako u svakoj igri igras neku ulogu. koji su elementi presudni sto odreduje sto je rpg a sto nije dalo bi se raspravljati na dugo i na siroko. 

It is not who you are, it is who you know.
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...
Alex Mercer kaže...
Xpider kaže....

sta znaci RPG

 Realno, moderni RPG je toliko neodređen i nikakav žanr da više manje sve sa XP-om i levelima prolazi pod RPG. S druge strane svatko ima svoje mišljenje o tome koja mehanika čini "pravi" RPG što dodatno komplicira stvar. Recimo imaš ekipu kojima je mogućnost odabira dijaloga i utjecaj istih najbitnija stavka, a drugi žele što dublje gameplay sustave. Prvima je npr. Witcher 3 definicija "pravog" RPG-a jer vrlo dobro odrađuje iluziju izbora dok je drugima isti taj Witcher smeće zbog plitkog gameplaya. Onda imaš i treću stranu kojoj je mogućnost kreiranja lika prioritet i ti prioriteti se mogu nabrajati u nedogled.

 

Kod zadnje generacije konzola je došlo do toga  da se više ne zna kada igra prestaje biti akcijska avantura, a kada postaje RPG. Npr. za Horizon Zero Dawn će pola ljudi reći da je "samo" akcijska avantura, a ostalima je punokrvni RPG. Kod Assassin's Creeda je npr. Origins većinom klasificiran kao action adventure, a Odyssey je "pravi" RPG iako Origins ima sve mehanike osim dijaloga. Onda imaš igre tipa Dark Souls ili Nioh gdje su dijalozi skoro nepostojeći, a ipak se smatra RPGom. Da skratim priču, RPG kao žanr je izgubio svaki smisao i totalno je nedefiniran.

ovo je sve tocno. u principu velika vecina igra je rpg jer iz skracenice role-playing game moze se kazati kako u svakoj igri igras neku ulogu. koji su elementi presudni sto odreduje sto je rpg a sto nije dalo bi se raspravljati na dugo i na siroko. 

 

pa da. mislio sam napisati kako je glavna poanta da igraš nekakvu ulogu, ali to se može primjeniti za svaku igru. Valjda bi u nekom širem smislu rpg bio mogućnost razvijanja svog lika kako ti želiš

16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
It is not who you are, it is who you know.
5 godina
offline
Cyberpunk 2077

Hotfix 1.7.1 je vani... Takemura bug valjda sređeni ne znam što još

 

Hotfix 1.11 - Cyberpunk 2077 — from the creators of The Witcher 3: Wild Hunt

Sve Vas Volim
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 13:41 (Srce Isusovo).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Cyberpunk 2077

Opet omogućeno save scummanje za dobivanje max broja mod slotova. "Istražuju dalje" taj exploit koji je zapravo nužan radi najretardiranijeg loot sistema svih vremena.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
2 0 hvala 0
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...

ovo je sve tocno. u principu velika vecina igra je rpg jer iz skracenice role-playing game moze se kazati kako u svakoj igri igras neku ulogu. koji su elementi presudni sto odreduje sto je rpg a sto nije dalo bi se raspravljati na dugo i na siroko. 

 

Jedan od problema na Steamu, nevezano uz RPG ili cyberpunk, ali ako odaberem vrstu igre "Adventure", očekujem da ću dobiti Broken Sword, Monkey Island ili Grim Fandango.

 

Ali dobijem Doom, Shovel Knight, Crusader Kings i Stardew Walley - jer u svakoj igri "ideš u avanturu". Ali TO NIJE TO.

 

Također zna se što je RPG, Final Fantasy ili Baldur's Gate - različiti RPG mehanika ali i dalje su punokrvni RPG-ovi. Čak niti Diablo ne bih nazvao RPGom jer iako jest, zapravo i nije.

16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

cini se da je i cdpr-ova dionica bila po utjecajem short selling taktike... znamiljivo kako ekipa sa wall street-a igra na interesantan nacin... 

tko zna koliko su zapravo dionicari trebali zaradit da nije bilo ovoga, mozda ne bi kenjkali previse al eto, tu smo gdje jesmo...

It is not who you are, it is who you know.
14 godina
offline
Cyberpunk 2077

Mojih 5 lipa glede igre:

Odigrao pat desetaka sati, nešto main questa i dosta sporednih misija.

Obzirom da sam SF sucker i veliki fan tematike niti jedan bug mi nije toliko smetao.

Najviše mi je smetalo to što ljudi hodaju retardirano i usiljeno, većina žena kao da su iz bordela izašle.

Night city na prvu izleda zakon, no čim se dođe bliže postane jasno da je zapravo prazna ljuska jer se skoro nigdje ne može ući.

Dosta sam čitao o tome kako je puno stvari (AI, dosta misija, podzemlje, taksi aspekt, itd.) naprosto izbačeno iz igre

pak sam odlučio "stavit igru na policu" na cca godinu dana.

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Zar nisu developeri demantirali tu glasinu o izrezanom sadržaju?
16 godina
online
Cyberpunk 2077

Kao jesu u globalu, pošto je u onom postu tvrđeno da su odbačena "brda i doline", ali ponešto je definitivno izrezano. Bilo je stvari koje su se videle u trailerima/demoima, ima nepristupačnih lokacija do kojih su ljudi uspeli stići određenim manipulacijama, za AI stvarno ne verujem da je ovo bio target od početka... 

 

Ljudi svašta nagađaju oko silnih Locked vrata (pogotovo što ima onih koja se ne otvaraju i nemaju nikakav status, pa deluje kao da su ova druga oduvek "mrtva" ali da je iza onih prvih nešto trebalo biti), a mislim i da je najavljivano nešto u stilu da neće biti tako i da po najavama nije trebalo da liftovi voze samo na one spratove gde nas vode misije. Takođe, stvarno je jako čudno (i za igru koja nije open world, i za nešto izašlo pre 20 godina) doći u motel i na tri nivoa moći ući u jednu jedinu sobu - tamo gde nas čekaju.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 1:06 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Ivan(4) kaže...

Kao jesu u globalu, pošto je u onom postu tvrđeno da su odbačena "brda i doline", ali ponešto je definitivno izrezano. Bilo je stvari koje su se videle u trailerima/demoima, ima nepristupačnih lokacija do kojih su ljudi uspeli stići određenim manipulacijama, za AI stvarno ne verujem da je ovo bio target od početka... 

 

Ljudi svašta nagađaju oko silnih Locked vrata (pogotovo što ima onih koja se ne otvaraju i nemaju nikakav status, pa deluje kao da su ova druga oduvek "mrtva" ali da je iza onih prvih nešto trebalo biti), a mislim i da je najavljivano nešto u stilu da neće biti tako i da po najavama nije trebalo da liftovi voze samo na one spratove gde nas vode misije. Takođe, stvarno je jako čudno (i za igru koja nije open world, i za nešto izašlo pre 20 godina) doći u motel i na tri nivoa moći ući u jednu jedinu sobu - tamo gde nas čekaju.

da, ima jako puno [Locked] vrata i to je u principu pobudilo sumnje u cut content, kao i cinjenica da stvari koje su se prikazivale u gameplay trailerima nema iliti famozni "promissed but missing features" reddit post. prije bih to okaraktezirao kao stvari koje koje bi trebale bit u igri a nisu dovrsene. meni je vaznije da se poprave stvari koje ne valjaju nego da se forsira taj cut content. mozda je rezerviran za dlc (npr vehicle customization) a mozda uopce nije izvediv (wall climbing sa mantis blades). ali kazem, sto mi vrijedi da mogu mijenjato gume na autu kad auta izbjegavam ko vrag tamjan jer je vehicle handling los i u 90% slucajeva se po gradu vozim motorom sto inace u ovakvim igrama radim jer mi je puno lakse manevrirati u vozilu kao sto je motor.

 

liftovi su u vecini slucajeva osakaceni, kao sto kazes najcesce voze na kat gdje je nastavak misije. jedino gdje ima nekakve male varijacije je megabuilding 8, odnosno tamo gdje se nalazi Clouds i 10 gdje se nalazi V-jev apartman. s druge strane, 3, 4, 5, i 7 uopce nisu otvorene, tj. nedostupne su. opet, da nije nekakav dlc planiran? mozemo samo nagađati.

It is not who you are, it is who you know.
5 godina
offline
Cyberpunk 2077

AngryJoe - najveće razočaranje 2020. Jaka je bila konkurencija ali ipak je CP2077 uspio pobijediti.

Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Cyberpunk 2077

Evo krenuo sa drugim prelaskom i mogu rec da vise uzivam nego prvi put....

To Each His Own.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Srce Isusovo kaže...

AngryJoe - najveće razočaranje 2020. Jaka je bila konkurencija ali ipak je CP2077 uspio pobijediti.

 

potpuno razumljivo, iako sam prvo govorio da igru ne bih nazvao razočarenjem, sada sa zdravim odmakom i boljim informacijama mogu reći da je igra potpuno razočarenje. 

 

CP2077 i Last of Us 2 su mi vjerojatno najveća gaming razočarenja ikad, a oba u 2020. godini. Stvar je očekivanja, od oboje sam očekivao puno, kad ono flop, ne može me razočarati neki Anthem ili tako nešto kad ionak nisam ništa očekivao od toga

16 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
lmutak kaže...

Evo krenuo sa drugim prelaskom i mogu rec da vise uzivam nego prvi put....

 Zanimljivo... Kako izgleda drugi put?

 

U prvi mah sam mislio da ću preći još jednom, sa drugim life pathom, buildom itd. Posle sam mislio da neću - velika je igra, verovatno bih igrao na sličan način. Sad opet razmišljam da ponovo krenem, ovog puta napravim ženskog lika i radim gigove (što trenutno generalno ne radim), sakupljam "krpice", obiđem sve ripper docove i isprobam šta nude... suštinski, free roam, koliko igra dozvoljava.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
13 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Ivan(4) kaže...
lmutak kaže...

Evo krenuo sa drugim prelaskom i mogu rec da vise uzivam nego prvi put....

 Zanimljivo... Kako izgleda drugi put?

 

U prvi mah sam mislio da ću preći još jednom, sa drugim life pathom, buildom itd. Posle sam mislio da neću - velika je igra, verovatno bih igrao na sličan način. Sad opet razmišljam da ponovo krenem, ovog puta napravim ženskog lika i radim gigove (što trenutno generalno ne radim), sakupljam "krpice", obiđem sve ripper docove i isprobam šta nude... suštinski, free roam, koliko igra dozvoljava.

 Igram sa zenskom ,isti stil ko i zadnji put,puno je lakse i zaimljivije kad sve znas di,sta,kako,a uzivam vise jer prvi put kad sam igrao jednostavno je bilo previse informacija za upit pa se covjek zgubi.Sad kak igram drugi put vidim da sam dosta toga propustio,jer sad kak znam ko je ko jos vise sve mogu povezat....

To Each His Own.
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
lmutak kaže...
Ivan(4) kaže...
lmutak kaže...

Evo krenuo sa drugim prelaskom i mogu rec da vise uzivam nego prvi put....

 Zanimljivo... Kako izgleda drugi put?

 

U prvi mah sam mislio da ću preći još jednom, sa drugim life pathom, buildom itd. Posle sam mislio da neću - velika je igra, verovatno bih igrao na sličan način. Sad opet razmišljam da ponovo krenem, ovog puta napravim ženskog lika i radim gigove (što trenutno generalno ne radim), sakupljam "krpice", obiđem sve ripper docove i isprobam šta nude... suštinski, free roam, koliko igra dozvoljava.

 Igram sa zenskom ,isti stil ko i zadnji put,puno je lakse i zaimljivije kad sve znas di,sta,kako,a uzivam vise jer prvi put kad sam igrao jednostavno je bilo previse informacija za upit pa se covjek zgubi.Sad kak igram drugi put vidim da sam dosta toga propustio,jer sad kak znam ko je ko jos vise sve mogu povezat....

to je tipicna pojava u ovakvim igrama... prvi playthrough je onako, overwhelming, drugi i svi kasnije vise relaxed kad imas uvid sta i kako. inace meni je drugi playthrough vise sluzio za napraviti perfect playthrough u smislu odabira odluka, a treci mi je bio sa zenskim likom because judy *wink *wink.

It is not who you are, it is who you know.
5 godina
offline
Cyberpunk 2077

Meni ta Judy ide na živce, sva je neka njanjava... Odradio sam to s njom reda radi. Baš me je iritirala.

Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Cyberpunk 2077

Hahahaha, ja sam valjda slab na te stvari pa mi se ona više sviđa nego Panam. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
It is not who you are, it is who you know.
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
lmutak kaže...

Evo krenuo sa drugim prelaskom i mogu rec da vise uzivam nego prvi put....

Da li to znači da ću ja kada budem igrao CP2027 početkom 2022. baš ućživati u max grafici i bez bugova?

Because anything Korea does, Japan does it better.
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Envy kaže...
lmutak kaže...

Evo krenuo sa drugim prelaskom i mogu rec da vise uzivam nego prvi put....

Da li to znači da ću ja kada budem igrao CP2027 početkom 2022. baš ućživati u max grafici i bez bugova?

na ovo je pitanje jako tesko odgovoriti. max grafika ovisi o tvojoj konfiguraciji (odnosno dal igras na konzoli ili na pc-ju) a bugovi ovise o tome koliko ce cdpr-u dugo trebati da bugove poprave. ako uzmes u obzir onaj bezvezni road map, to bi znacilo da "mozda" sve ispeglaju do lipnja ove godine. sad ide patch 1.2, pitanje je sta ce tu popravit.

It is not who you are, it is who you know.
14 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Envy kaže...
lmutak kaže...

Evo krenuo sa drugim prelaskom i mogu rec da vise uzivam nego prvi put....

Da li to znači da ću ja kada budem igrao CP2027 početkom 2022. baš ućživati u max grafici i bez bugova?

 Isto kao i sada, za Ray trace 4K 60 fpsa ti treba cc 20 000 kn i još toliko za dobar OLED 65" TV i na konju si :D

14 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077
Envy kaže...
lmutak kaže...

Evo krenuo sa drugim prelaskom i mogu rec da vise uzivam nego prvi put....

Da li to znači da ću ja kada budem igrao CP2027 početkom 2022. baš ućživati u max grafici i bez bugova?

Ako mozes uzivat u kombinacini lose pucacine, osrednjeg filma b produkcije i katastrofalnog rpg-a, onda da, zasto ne...

 

14 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
ansha kaže...
Envy kaže...
lmutak kaže...

Evo krenuo sa drugim prelaskom i mogu rec da vise uzivam nego prvi put....

Da li to znači da ću ja kada budem igrao CP2027 početkom 2022. baš ućživati u max grafici i bez bugova?

Ako mozes uzivat u kombinacini lose pucacine, osrednjeg filma b produkcije i katastrofalnog rpg-a, onda da, zasto ne...

 

 Jako dobra pucačina, odlična produkcija (za igru), ispodprosječan rpg experience. Da nikad nije čuo za igru, bila bi mu super. Zavisi sve kolika ko ima očekivanja i koliko je nasjeo na overhype.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.2.2021 17:54 (AFARON).
11 godina
offline
Cyberpunk 2077

Doslo par patcheva pa pokrenuo igru nakon podosta vremena da probam....nakon 200 metara na motoru lik mi sjedi na motoru i njegova gola verzija se teleportira na njegovu glavu.

Zao mi je sto sam dao 60eu za to smece.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Cyberpunk 2077

Ja sam zaboravio već da ova igra postoji... 

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
MEGATAMA kaže...

Doslo par patcheva pa pokrenuo igru nakon podosta vremena da probam....nakon 200 metara na motoru lik mi sjedi na motoru i njegova gola verzija se teleportira na njegovu glavu.

Zao mi je sto sam dao 60eu za to smece.

 Nikakvi patchevi nisu došli... Samo hotfixevi... Lako za to što to CDPR naziva patchevima - to je sve kurac.

Sve Vas Volim
14 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077
AFARON kaže...
ansha kaže...
Envy kaže...
lmutak kaže...

Evo krenuo sa drugim prelaskom i mogu rec da vise uzivam nego prvi put....

Da li to znači da ću ja kada budem igrao CP2027 početkom 2022. baš ućživati u max grafici i bez bugova?

Ako mozes uzivat u kombinacini lose pucacine, osrednjeg filma b produkcije i katastrofalnog rpg-a, onda da, zasto ne...

 

 Jako dobra pucačina, odlična produkcija (za igru), ispodprosječan rpg experience. Da nikad nije čuo za igru, bila bi mu super. Zavisi sve kolika ko ima očekivanja i koliko je nasjeo na overhype.

Naravno, ako mozes dovoljno spustit kriterije, sve je super. 

14 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Ili ako nisi očekivao novog Isusa da se spusti sa neba.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice