Cyberpunk 2077 izdvojena tema

poruka: 6.048
|
čitano: 1.196.743
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

Pravi je fullscreen ali sad kad si to spomenuo - windowsi nešto seru oko toga ako se ja dobro sjećam.. Oni su nešto mijenjali tako da pravi fullscreen nikad nije, pa, pravi fullscreen. 

 

Pojma nemam ali se čudno ponaša. Ista scena se može vrtit i u 50 fpsa i u 30fpsa a ništa nisam mijenjao... Išao vidjeti nešto za rebindanje neke tipke. Malo ubija u pojam jer čisto sumnjam da ta volumetric sranja i sjene kombinirano koštaju samo 2-3 frejma između medium i high.
Zašto mi V u photo modu ima gaćice a u inv. nema?? 
Sve Vas Volim
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 9:28 (Srce Isusovo).
3 godine
offline
Re: Cyberpunk 2077
Joe Cooker kaže...

Kako gura na PS4 Pro, volio bi imati fizičku kopiju igre, a PS5 mi dolazi u prednaruđbi tko zna kada.

Imam i XBoxS, ali on je digital i više za game pass mi treba.

Isplati li se odmah igrati na PS4 Pro,hype je prevelik :)

 

 

 Ja sam juicer odigrao 4 sata na PS5 i dogodio se jednom da NPC lebdi u zraku....ostalo sve bez greške. Grafika je dobra...pogasio sve filtre i HDR (u igri i na PS5)...zajebavao se sa postavkama slike na TV-u nekuh 10 minuta.

Igra je odlična...atmosfeera i svijet koji te uvuče u sebe da i na poslu razmišljam o njemu. Jedva cekam ponovo igrati!

Moj savjet ti je da, ako ćeš ionako kupiti fizičku kopiju, isprobaš igrati na PRO...budeš vidio, ako je igrivo igraj...a ako ne čekaj da ti stigne PS5.

 

13 godina
offline
Cyberpunk 2077

Zdrobio jučer 6 sati, od kojih je sigurno 2 otpalo na character creation i igranje sa grafičkim postavkama dok nisam skužio kaj ga koči

 

Igram na PC-u, 1080p, ultra settings (80FPS avg), corpo backstory

 

Ukratko i spoiler free:

 

+ Audio - ovo je dio koji me najviše dojmio, vrhunski odrađeno

+ vizualni dojam

+ Questovi, voice acting, cut scene i animacije -sve na visokom nivou, onako kako smo navikli od CDPR

+ borba

+ character creation, leveliranje, skill tree

 

- vožnja

- performanse/optimiziranost

- bugovi

 

Ukupan dojam je da je CDPR odradio odličan posao na audio/vizualnom dijelu i da je igra definitivno igriva u ovom stanju. Što se tiče bugova, Bethesdine igre su puno gore po tom pitanju. Imao sam više bugova kad sam prvi put igrao Skyrim ili Fallout nego CP2077. Mislim da su visoka očekivanja i hype igrali veliku ulogu kod puno ljudi kad je prvi dojam u pitanju. Ni jedna igra nije savršena, niti je CP2077 najbolja igra ikad, ima boljih. Ali da je ispunila moja očekivanja i da guštam dok igram, to definitivno.

Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Cyberpunk 2077

Sad sam pročitao da bi trebalo relodat save nakon promjene graf. postavki. Možda... 

Sve Vas Volim
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

Meni GPU usage varira od 75 do 85% u gradu, nije da imam 5950X, ali mislim da R5 1600 može bilo kaj držati na 60fpsa.

 

Sve low.

 

Sve ultra.

 

Sve u svemu meni je ovo neigrivo od kad sam došao u NC, na bilo kojim postavkama. Razlika od 20fps sve ultra vs sve low je dokaz velike neoptimizacije. Ne znam kak ljudi sa slabijim grafama uopće igraju, ili je 1440p scaling toliko lošiji...Ne znam, neda mi se više, svašta sam probal, ali ugodnu razinu igranja u gradu nisam postigao.

12 godina
offline
Cyberpunk 2077

Igra je brutalno ispljuvana na redditu, pogledajte samo prvu stranu :D https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/

 

Je li zna neko kako CD Project Red uspijeva da blokira reviewe na metacriticu?

Darko
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
mrsmith kaže...

I ja stavim sve na low... i ne vidim razliku od sve na ultra  (izgledom).. najbitnija stavka je LOD (to ostavis na high - to je kvaliteta modela i tekstura), sve drugo bacis na low... igra izgleda bomba. A fps puno bolji, koga boli kiki za decalse na kilometar ili pak izgled oblaka, ili subsurface scattering na koži ili ne znam kakvi detalji na sjenama ili volumetricsima.. samo ubija fps bezveze. Cascading shadows je prva stavka koju isključuješ... doslovno prepolovi fps.

 

Pogledaj moj screenshot od ranije - sve je na low osim LOD-a i reflectionsa + uključen raytracing. Izgleda odlično.

 

Btw stiže još patcheva uskoro..

 Naravno da sad ne vidiš razliku čim imaš slabiju grafulju. Da imaš jaču onda bi ju vidio. 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
DarkoKwon kaže...

Igra je brutalno ispljuvana na redditu, pogledajte samo prvu stranu :D https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/

 

Je li zna neko kako CD Project Red uspijeva da blokira reviewe na metacriticu?

 blokira i na redditu jer ako želiš napisati novu temu, moraš zamoliti moderatore da odobre

12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Jack Sparrow kaže...
DarkoKwon kaže...

Igra je brutalno ispljuvana na redditu, pogledajte samo prvu stranu :D https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/

 

Je li zna neko kako CD Project Red uspijeva da blokira reviewe na metacriticu?

 blokira i na redditu jer ako želiš napisati novu temu, moraš zamoliti moderatore da odobre

 Na redditu mi je jasno, ali kako se moze metacritic blokirati? Znaci oni mogu licno blokirati press reveiwe na metacriticu? Mislio sam da tamo moze bilo ko da pise, naravno ako je pravi press.

Darko
13 godina
offline
Cyberpunk 2077

Ma daj ovo je nemoguće, 1080Ti sve low na 1080p i ja dobijam 54 framea...Nekaj tu žestoko ne valja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
antimadridista kaže...

 Kako ne kužite da nitko ne traži da igra na PS4 radi kao na PC-u ili na PS5? Ali da radi u 720p i 20 fpsa, to je previše i nedopustivo. I očito verzija za konzole je napravljena bez imalo truda i čisto tako da se zgrne lova jer te konzole imaju ogroman broj korisnika. Svi znamo da su te konzole već zastarjele, ali isto tako je očito da nisu uložili nimalo truda u tu verziju igre.

 

Imaš i analizu Digital Foundrya i kažu da je nedopustivo da je igra izašla u ovakvom stanju. Pa igra brat bratu izgleda kao da je riječ o nekoj Nintendo Switch verziji.

 Zapravo, performanse su manje više realne spram hardvera u PS4. GPU u PS4 je otprilike ekvivalent Radeona R7 265: GCN GPU sa 1,84 TFLOPS. To nije ni trećina jednog RX580 (ili 290X, ako se zadržimo na istoj prepotopskoj generaciji) i otprilike tako i radi. I još je upareno sa FX procesorom koji nikad nije bio neka velika sreća za gejmere, a ovde je klokovan na svega 1.6GHz. Da neko instalira Cyberpunk na takav PC i da se žali što se igra vuče i na 720p, smejali bi mu se.

 

Ono što je možda upitan potez je uopšte izdavanje ove igre za tu i takvu platformu. Verovatno će neki patch blago popraviti stvari, ali čuda ne postoje. Neki drugi studio bi rezao igru dok konzola ne prodiše, CDPR ju je napravio prema svojoj viziji na štetu konzolaške verzije, jbg.

 

EDIT: Promster, nešto tu izgleda zaista ne štima, pre nekoliko strana se neko žalio da na 1440p Medium ima oko 55fps na 1080Ti.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 9:51 (Ivan(4)).
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

Da i grafa na 54% iskoristenosti to ti je kao da imas 1060.

15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
DarkoKwon kaže...
Jack Sparrow kaže...
DarkoKwon kaže...

Igra je brutalno ispljuvana na redditu, pogledajte samo prvu stranu :D https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/

 

Je li zna neko kako CD Project Red uspijeva da blokira reviewe na metacriticu?

 blokira i na redditu jer ako želiš napisati novu temu, moraš zamoliti moderatore da odobre

 Na redditu mi je jasno, ali kako se moze metacritic blokirati? Znaci oni mogu licno blokirati press reveiwe na metacriticu? Mislio sam da tamo moze bilo ko da pise, naravno ako je pravi press.

 da zabranili su reviewerima da koriste svoj gameplay, ono what the fuck?!

I dali su samo PC verziju jer su znali u kakvom je stanju igran konzolama.

 

Prvi review na konzole je dao igri 35 od 100. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 9:53 (Jack Sparrow).
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Pero Dinamit kaže...
mrsmith kaže...

I ja stavim sve na low... i ne vidim razliku od sve na ultra  (izgledom).. najbitnija stavka je LOD (to ostavis na high - to je kvaliteta modela i tekstura), sve drugo bacis na low... igra izgleda bomba. A fps puno bolji, koga boli kiki za decalse na kilometar ili pak izgled oblaka, ili subsurface scattering na koži ili ne znam kakvi detalji na sjenama ili volumetricsima.. samo ubija fps bezveze. Cascading shadows je prva stavka koju isključuješ... doslovno prepolovi fps.

 

Pogledaj moj screenshot od ranije - sve je na low osim LOD-a i reflectionsa + uključen raytracing. Izgleda odlično.

 

Btw stiže još patcheva uskoro..

 Naravno da sad ne vidiš razliku čim imaš slabiju grafulju. Da imaš jaču onda bi ju vidio. 

Igrao bi na ovim postavkama i na 3080, jer na njoj isto tako fps pada na 40-50 kad se vozi po gradu (ultra, 3440x1440 - frend je sinoć igrao, isto tako je sve ove postavke smanjivao na low koje sam napisao, jer ne utječu na izgled modela i tekstura).

 

Ljudi ne čitaju što koja opcija znači... igra ima doslovno jednu opciju za teksture / modele (detalji istih) i to je LOD - Level of Detail. Svo brdo drugih opcija iznad toga je tweaking sjena, svjetla i volumetricsa.

 

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 9:54 (mrsmith).
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Promster kaže...

Ma daj ovo je nemoguće, 1080Ti sve low na 1080p i ja dobijam 54 framea...Nekaj tu žestoko ne valja.

Mislim da ovdje Ryzen 1600 koči 1080Ti poprilično, na 1080p rezoluciji. Vjerojatno bi imao isti ili bolji fps da digneš rezoluciju 

It is always darkest just before the dawn.
13 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
MGloc kaže...

Da i grafa na 54% iskoristenosti to ti je kao da imas 1060.

57% GPU, CPU je 54%, no ali uglavnom ne valja...

 

Zadnji pokušaj sad je da Winse updateam jer vidim da nisu.

15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

Bugove i performanse mogu shvatiti na takvoj igri prvi dan. 

Ali...

U vožnji imam osjećaj kao da su uzeli Roachov kod i nadogradili ga da može ići do 200 na sat. Znam da je to sporedan (ili barem sporedniji element u igri), ali stvarno mi nije jasno kako neke stvari su ispolirane do savršenstva, a onda imaš... Roach 2077 edition.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
13 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Promster kaže...

Ma daj ovo je nemoguće, 1080Ti sve low na 1080p i ja dobijam 54 framea...Nekaj tu žestoko ne valja.

 Meni je igra bila u windowed borderless, dobivao sam 40FPS bez obzira koje sam postavke odabrao (low, med, high, ultra). Kad sam promjenio na fullscreen dobio sam 140FPS na low, 80FPS na ulutra, tj dobio sam normalne brojke.

 

Ista stvar mi je bila u kingdome come: deliverance.

12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

Ne valja njihova igra , cekaj patch.

9 godina
offline
Cyberpunk 2077

Ovo u vezi procesora u ps4/xone. Ovaj zadnji je xbox one s procesor (kineska matična s xbox one apu-om). PS4 ima još gori procesor. I kako se onda očekuje da takva igra radi dobro.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
pqweasdyxc kaže...

Ovo u vezi procesora u ps4/xone. Ovaj zadnji je xbox one s procesor (kineska matična s xbox one apu-om). PS4 ima još gori procesor. I kako se onda očekuje da takva igra radi dobro.

 

 Zato što apsolutno svaka druga igra koja je ikad izašla na tim konzolama je radila bolje od ovog? 

 

Budimo realni, ova igra čak ni na PC-u nije neka revolucija što se tiče grafike. Da izgleda dobro, izgleda, ali nije baš da je tolika revolucija da ju konzole nebi mogle uredno pokretati.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
7 godina
neaktivan
offline
Cyberpunk 2077

Vidio sam review od neke ženske koja je odigrala 20 sati, promijenila jedan pištolj i nosila jednu majicu te dala igri 7/10. U RPG-u! Onak, wtf. Evo ja sam odigrao pet sati do sada i u tom vremenu riješio jedan story quest. Ostalo vrijeme sam proveo u Braindance-u, Photomode-u, istraživajući opcije (perkove, skillove, inventory), razgledavajući grad, čitajući neke poruke iz itema koje sam pokupio, gledajući ljude (ono, stvarno su napravili odličan grad sa zanimljivim likovima. baš djeluje živo sve) i riješio sam jedan "Wanted" quest. Znači nije mi jasno kako netko može odigrat 20 sati i napraviti review. Mislim da je to grozan posao - bit review-er igrica. Moraš se žuriti i ne uživaš zapravo u igri. Plus, ljudi koji to rade igraju sve igre koje izađu pa iz toga razloga cjepidlače i traže mane gdje ih nema (ne kažem da Cyberpunk nema mana - ima ih naravno). Zato ne vjerujem recenzentima. 

 

Igra je zaista sjajna za sada. Ako izuzmem par bugova (lik mi je u jednom navratu bio ćelav na ogledalu i jedan NPC je hodao malo čudno na 3-4 sekunde) Cyberpunk vrijedi svake lipe.

 

I da, vrtim igru na GTX 1060 (6gb). Nije neka napredna tehnologija ali mogu igrat i na High i Ultra ali igram na Medium jer je više smooth a grafika je i dalje prelijepa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 10:07 (domitabs).
 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077

Mozda zato sto je radjena ekskluzivno za konzolu, i vecina nikad nije portano na PC,

a koje i jesu portane - ispale su uzas, i neke nisu pokrpane ni do danas.

 

A o konzolaskim kontrolama, nisanima i ljepljenje aktera necemo.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
neaktivan
offline
Cyberpunk 2077

Odigrao nekih 2-3 sata i nisam primjetio neke veće bugove, zastajkivanja, niti se plejka glasala kao F16 u letu, kao što je bio slučaj s RDR2 npr. Igram na ps4 pro na 4k tvu i zasad sam i više nego zadovoljan viđenim, od gameplaya, priče, grafike itd.

 

Bumo vidjeli kasnije kako će to izgledati. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
antimadridista kaže...
pqweasdyxc kaže...

Ovo u vezi procesora u ps4/xone. Ovaj zadnji je xbox one s procesor (kineska matična s xbox one apu-om). PS4 ima još gori procesor. I kako se onda očekuje da takva igra radi dobro.

 

 Zato što apsolutno svaka druga igra koja je ikad izašla na tim konzolama je radila bolje od ovog? 

 

Budimo realni, ova igra čak ni na PC-u nije neka revolucija što se tiče grafike. Da izgleda dobro, izgleda, ali nije baš da je tolika revolucija da ju konzole nebi mogle uredno pokretati.

 Grafika nije "revolucionarna", ali je više nego korektna, a sa gomilom (što vidljivih, što zaklonjenih), često pokretnih objekata, naprosto ima jako mnogo za obraditi. Slično je i sa CPU-om. Ako ništa drugo, tu su gomile proceduralno generisanih NPC-jeva sa nešto bogatijim ponašanjem, nego što je to uobičajeno u gomili igara gde ih ima manje ili su samo "pokretna kulisa" koja se sastoji od grupica robota koji se svi isto ponašaju.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
7 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077

Na Gameboyu sve uredno na 60 FPS, display je 60Hz. Sountrack je odlican. Nema stekanja.

Nema multiplayer preko Link Cablea, ali se moze spojtiti i s prijateljima razmjenjivati itemove itd,

te igrati skupa hacking mini-game.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Cyberpunk 2077

Mene je sramota citati iskustva na redditu, ovo sto je CDPR uradio je dno dna, ismijavali su firme poput Ubisofta (nemam nista protiv da neko pljuje Ubisoft), a uradili su stvar koju Ubisoft nije nikad uradio. 

 

Darko
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Cyberpunk 2077

mah... ps4 pro - koma. odigrao sam 2 sata i to je tuga i žalost kaj se tiče performansi. sama igra je genijalna i jedna od rijetkih ove godine koju želim igrat. nije sve u grafici, al ta igra svijetla i sjene baš daje na atmosferi u ovoj igri i nema smisla dalje ovako igrat, osakaćeno i trzavo. deus ex mankind divided izgleda bolje od ovoga šrotnog porta.

ps5 dolazi za 2 tjedna, imam još nešto igara na listi, dovoljno za ove zimske mjesece pa nije da nemam kaj igrat, al sam se totalno razočarao. 3 milijuna preordera za ps i na kraju tri milijuna ćuna za fanove.

kad dođe next gen verzija nastavljam dalje.

 

definitivno moj zadnji preorder ikada.

yippee ki-yay
 
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Apachy kaže...

mah... ps4 pro - koma. odigrao sam 2 sata i to je tuga i žalost kaj se tiče performansi. sama igra je genijalna i jedna od rijetkih ove godine koju želim igrat. nije sve u grafici, al ta igra svijetla i sjene baš daje na atmosferi u ovoj igri i nema smisla dalje ovako igrat, osakaćeno i trzavo. deus ex mankind divided izgleda bolje od ovoga šrotnog porta.

ps5 dolazi za 2 tjedna, imam još nešto igara na listi, dovoljno za ove zimske mjesece pa nije da nemam kaj igrat, al sam se totalno razočarao. 3 milijuna preordera za ps i na kraju tri milijuna ćuna za fanove.

kad dođe next gen verzija nastavljam dalje.

 

definitivno moj zadnji preorder ikada.

 kaj nemres trazit povrat sredstava?

15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
DarkoKwon kaže...

Mene je sramota citati iskustva na redditu, ovo sto je CDPR uradio je dno dna, ismijavali su firme poput Ubisofta (nemam nista protiv da neko pljuje Ubisoft), a uradili su stvar koju Ubisoft nije nikad uradio. 

 

Pa tvoja grafa može voziti 1080p/low na 50-55 fps.... ne vidim u čemu je tu problem. Sve komponente zajedno ti ne vrijede koliko košta PS4.. a imaš skoro 60 lock u gradu na 1080p/low ili ~30 1080p/ultra na next-gen naslovu.

 

 

Slažem se da nije odlično, ali nije ni toliko velika katastrofa koliko razmažena derišta reddita predstavljaju. Konzolaše razumijem, ali ove ostale ne baš...

It is always darkest just before the dawn.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice