Cyberpunk 2077 izdvojena tema

poruka: 6.048
|
čitano: 1.202.444
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

S obzirom na starost konzola, meni to izgleda odlicno!

Nije u razini HZD-a, no treba uzeti u obzir da je HZD radjen iskljucivo na enginu za konzolu,

i da je radjen iskljucivo za PS4 i optimiziran za taj HW, dok je PC port radila outsourceana firma.

 

Tesko je imati jedan engine za sve, i onda raditi optimizaciju za sve razlicite konzole, plus razlicite generacije.

 

Osobno smatram da je to jedna od vizualno atraktivnija igra na konzolama starim par godina - ako se pogledaju igre

koje su dosle sa konzolama, dok jos programeri nisu znali kako iskoristiti maksimalno mogucnosti hardwarea,

vidi se da je napravljen korak unaprijed, i da su svi resursi iskoristeni koliko se god moglo.

 

Killzone Shadow Fall je radjen na istom enginu kao i HZD, ali je KSF jedna od prvih igara na PS4, i izgleda vizualno

mnogo slabije od HZD-a, makar nebi smio, s obzirom da ga je radio isti team ljudi i vrti se na istom engineu.

 

To je jednostavno tako - CP77 na PS4/XBOX\S izgleda dobro, ali daleko od toga sto danasnji PC moze vizualno prezentirati.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

Bolje da nisu release za stari gen radili....

7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Mislim da su dobili previse love od MS-a i Sony-a, da bi releasali za stare konzole,

pa da im se nebi isplatilo vracati te poticaje + kamate + odstetu zbog krsenja ugovora.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Čitatelj kaže...

Mislim da su dobili previse love od MS-a i Sony-a, da bi releasali za stare konzole,

pa da im se nebi isplatilo vracati te poticaje + kamate + odstetu zbog krsenja ugovora.

 Nije stvar poticaja nego znaju da se PS4 recimo prodao u više od 100 milijuna primjeraka. Bez ikakvih ugovora i poticaja znaju da tu leži potencijalno ogromna lova jer je jedna od najprodavanijih konzola ikad.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
16 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
Rocinante2112 kaže...

Bolje da nisu release za stari gen radili....

 Slažem se, previše kompromisa je rađeno upravo zbog toga. No eto. Igra je trebala izaži prije 2 godine no nije zbog rada na Witcher 3 i eskpanzijama. Ovako kad se sve okreće idućoj generaciji malo izgleda van vremena (ali ne u dobrom kontekstu, zapravo izgleda više kompromisno nego Witcher 3 upravo jer grad je gust i jako vertikalan). Ako su rezali ok, samo na PC-u želim komplet iskustvo bez da čekam "next-gen" update. Mislim da to i zaslužujemo nakon svih godina, over-hypea s njihove strane i više odgoda.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
6 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Rocinante2112 kaže...

Bolje da nisu release za stari gen radili....

 Pa igra je primarno rađena za aktualne konzole. Ne radi se ovdje o nekom portu sa PC-a pa je igra downgradeana. 

 

Osam godina razvijaju igru i kada je ušla finalni dio produkcije fokus je bio na aktualnim konzolama i PC-u. Svaka igra će izgledati bolje na high end PC-u, ali ovo što su pokazali u zadnjem videu je hm...razočaravajuće. Već vidim po netu da je krenulo pljuvanje. 

 

Meni grafika u igri nije pretjerano bitna, tako da nisam razočaran. Ali ruku na srce, ovo nije u rangu HZD, God of War ili Death Stranding. Ovo govorim sa stajališta nekoga tko igra igre isključivo na PS4. 

16 godina
offline
Cyberpunk 2077

Meni se čini sasvim OK za sada kaj su pokazali, jedino se nmadam da će ostaviti Ultra High opcije u postavkama za PC master race 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Čitatelj kaže...

Mislim da su dobili previse love od MS-a i Sony-a, da bi releasali za stare konzole,

pa da im se nebi isplatilo vracati te poticaje + kamate + odstetu zbog krsenja ugovora.

 opet ti sa tim svojim glupostima...

Zakaj bi njima Sony ili MS davali novce za multiplaform igru.  Ne kuzim uopce tu tvoju logiku. Kaj Sony ili MS imaju uopce od toga ? Valjda je CDPR-u u interesu imat najvecu bazu mogucih kupaca.
Da cyberpunka nema na PS4 apsolutno nista se nebi dogodilo. PS4 je svoje obavio kaj je trebao

 

Jbt teorije zavjere

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 18:04 (Santana).
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Za pocetak, MS im je jedan od vecih partnera uopce, i vjerujem da u slucaju da CDPR ikad

zapne u financijske probleme, u sto ne vjerujem, da bi MS prvi iskesirao tone i tone novcanica, da kupe studio.

A Sony je sam po sebi platio CDPR-u jos od W3, da rade isto tako port za PS4, jer ako pogledas unatrag,

W1 je PC ekskluziva, dok je W2 bio PC/X360 igra, te nije izasao na tadasnjem PS3.

 

Sto mislis zasto MS toliko love ulaze u prezentacije, i CP77 gura kao highlight? Zele ne samo vratiti

ulozenu lovu, nego ju i visestruko utrostrucit. Sony zeli naravno isto, i cini se da je jedan

od Console-Wara ove generacije bas to - tko ce ponuditi vise igara, koje se vrte bolje na toj platformi.

Zamisli da CP77 ne dolazi na PS5 - po meni bi to oznacilo instantnu pobjedu MS-a, jer Sony i MS nisu Nintendo,

koji ce zastititi svoj IP -i zivjeti od svojih IP-a godinama, ali njihovi IP-ovi nikad nece podbaciti kvalitetom.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Čitatelj kaže...

Za pocetak, MS im je jedan od vecih partnera uopce, i vjerujem da u slucaju da CDPR ikad

zapne u financijske probleme, u sto ne vjerujem, da bi MS prvi iskesirao tone i tone novcanica, da kupe studio.

A Sony je sam po sebi platio CDPR-u jos od W3, da rade isto tako port za PS4, jer ako pogledas unatrag,

W1 je PC ekskluziva, dok je W2 bio PC/X360 igra, te nije izasao na tadasnjem PS3.

 

Sto mislis zasto MS toliko love ulaze u prezentacije, i CP77 gura kao highlight? Zele ne samo vratiti

ulozenu lovu, nego ju i visestruko utrostrucit. Sony zeli naravno isto, i cini se da je jedan

od Console-Wara ove generacije bas to - tko ce ponuditi vise igara, koje se vrte bolje na toj platformi.

Zamisli da CP77 ne dolazi na PS5 - po meni bi to oznacilo instantnu pobjedu MS-a, jer Sony i MS nisu Nintendo,

koji ce zastititi svoj IP -i zivjeti od svojih IP-a godinama, ali njihovi IP-ovi nikad nece podbaciti kvalitetom.

 
Nemas pojma o pojmu.

1. Da MS je platio marketing igre tj. dio marketinga. Normalna praksa u toj industriji. Sony tak ima za Call of Duty pa cak i vise od samog marketinga.
2. Sony je platio za W3 port ? Kakve ti droge trosis ? Drugi put probaj arugmentirat takve gluposti. Jos jedna od tvojih teroija zavjere, nista vise.
3. Ti imas malo krivu prespektivu o Cyberpunku. Da, to je velika i znacajna igra, ali to nije GTA 5 ili Cod ili Minecraft, to nije igra za mase.


Microsoft koji se po tebi kao bori da zgrabi Cyberpunk ekskluzivu, a u isto vrijeme prodaje svoj Minecraft na playstation-u. Zasto ? Zato jer je baza korisnika prevelika i previse bi love spusili da prodaju samo na Xbox-u

Moras se malo na zemlju spustit. CDPR bez konzola jednostavno ne moze, dok konzole mogu bez CDPR-a

Witcher 3 se prodao u 28 milijuna komada u 5 godina kaj je odlicno, dok se COD:MW prodao nesto bolje u godinu dana. GTA ne treba nit spominjat.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 22:16 (Santana).
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

CDPR moze bez konzola, pogledaj brojeve za 2019. - PC prodaja 53%, PS4 26%, Switch 11%, XBOX 10%.

 

U 2020., kad izadju brojevi, razlika ce biti jos veca - ocekujem povecanje na Switchu i PCu, a na ostalim platformama stagniranje.

 

Jednostavno je tako - da PC uvjek ostaje u modi, kao i prijenosne konzole (nema vise podrske za DS, ali Switch je dobra alternativa),

dok prastare konzole s vremenom gube daha.

 

Evo, kao primjer, imam PS3, i na njemu imam ukupno 2 igre - jer ga nisam ni kupio za igranje, nego kao

jeftini BluRay player, i tome i najvise sluzi. Ukupno na njemu odigrano manje od 50 sati, Rayman Origin i Little Big Planet,

al zato je odvrtitio stotine BD filmova i serija, te na zalost vise ne gledam 3D filmove, jer mi je 3D TV ove godine umro,

dakle oba koja sam imao vise ne rade - sad imam obicne, jer nema vise 3D TV-a za kupiti (novih),

no s druge strane, ni PS3 ne koristim toliko cesto, jer na WebOS-u sad imam Youtube i Netflix aplikaciju,

koje sam prije morao koristiti preko PS3 konzole.

 

I kog briga za COD, zna se da se to kupuje djeci, koja ni nece igrati kampanju od 3 sata, nego samo multiplayer.

Amerikancima training software, simulacija ubijanja po skolama.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Santana kaže...
Čitatelj kaže...

Za pocetak, MS im je jedan od vecih partnera uopce, i vjerujem da u slucaju da CDPR ikad

zapne u financijske probleme, u sto ne vjerujem, da bi MS prvi iskesirao tone i tone novcanica, da kupe studio.

A Sony je sam po sebi platio CDPR-u jos od W3, da rade isto tako port za PS4, jer ako pogledas unatrag,

W1 je PC ekskluziva, dok je W2 bio PC/X360 igra, te nije izasao na tadasnjem PS3.

 

Sto mislis zasto MS toliko love ulaze u prezentacije, i CP77 gura kao highlight? Zele ne samo vratiti

ulozenu lovu, nego ju i visestruko utrostrucit. Sony zeli naravno isto, i cini se da je jedan

od Console-Wara ove generacije bas to - tko ce ponuditi vise igara, koje se vrte bolje na toj platformi.

Zamisli da CP77 ne dolazi na PS5 - po meni bi to oznacilo instantnu pobjedu MS-a, jer Sony i MS nisu Nintendo,

koji ce zastititi svoj IP -i zivjeti od svojih IP-a godinama, ali njihovi IP-ovi nikad nece podbaciti kvalitetom.

 
Nemas pojma o pojmu.

1. Da MS je platio marketing igre tj. dio marketinga. Normalna praksa u toj industriji. Sony tak ima za Call of Duty pa cak i vise od samog marketinga.
2. Sony je platio za W3 port ? Kakve ti droge trosis ? Drugi put probaj arugmentirat takve gluposti. Jos jedna od tvojih teroija zavjere, nista vise.
3. Ti imas malo krivu prespektivu o Cyberpunku. Da, to je velika i znacajna igra, ali to nije GTA 5 ili Cod ili Minecraft, to nije igra za mase.


Microsoft koji se po tebi kao bori da zgrabi Cyberpunk ekskluzivu, a u isto vrijeme prodaje svoj Minecraft na playstation-u. Zasto ? Zato jer je baza korisnika prevelika i previse bi love spusili da prodaju samo na Xbox-u

Moras se malo na zemlju spustit. CDPR bez konzola jednostavno ne moze, dok konzole mogu bez CDPR-a

Witcher 3 se prodao u 28 milijuna komada u 5 godina kaj je odlicno, dok se COD:MW prodao nesto bolje u godinu dana. GTA ne treba nit spominjat.

 cuj ovoga ,najhajpana igra posljednjih par godina nije za mase :D

5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Čitatelj kaže...

CDPR moze bez konzola, pogledaj brojeve za 2019. - PC prodaja 53%, PS4 26%, Switch 11%, XBOX 10%.

 

U 2020., kad izadju brojevi, razlika ce biti jos veca - ocekujem povecanje na Switchu i PCu, a na ostalim platformama stagniranje.

 

 Je ali takvi brojevi ni blizu nisu bili 2015 kad je izašao witcher 3. Na PC se jednostavno ne proda toliko igara koliko na konzolama a to što pričaš za 2019. je zbog toga što je od 2015 do 2019 w3 bio valjda 70 puta na nekom popustu... Te brojke u 2019 ne govore ništa kad u 2019 nisu ništa ni izdali, barem ne nešto bombastično. PC je super, ali prodaja igara za njega je već druga prića. Tek u zadnjih 4-5 godina se slika počela popravljat.

 

Vezano za cyberpunk - baš me zanima današnji wire jer ono što sam jučer vidio me razočaralo, barem što se tiće piju piju... Znam da im napucavanje nije prioritet ali ono prikazano je bilo baš loše. Mislim, cijeli gameplay je loš, spori pokreti, male lokacije sve ispresjeckano - da planiram igrati na staroj konzoli - bio bi zabrinut.

Sve Vas Volim
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Kod PC-a su naravno i crne brojke - navodno u 2015. je bilo procjenjeno na 60 milijuna "piratskih" kopija W3,

s obzirom da igra ne koristi nikakvu zastitu, ti brojevi su mozda i podcjenjeni, no isto tako je CDPR tad jos izjavio,

da se igraci ostave kupovanje igri sa raznih stranica od preprodavaca, gdje su kljucevi kupljeni sa uradenim karticama itd,

nego da ju radije piratiziraju, i jednom kad igra bude na popustu na Steam-u, GoG-u ili sada cak i Epic-u, da ju tada,

da ju tek tada kupe - i ako gledas realno, 12mil kopija u 2019., popust je vrlo cest, za GOTY od 15€, ukupne vrijednosti

60€ + 25€ za Expansion Pass - to je vrhunski deal, i vjerujem da je hrpa ljudi koji su piratizirali, ucinili bas to - kupili original na popustu.

 

I taj trend se nece mijenjati, osobito kad W3 u 2021. dobije upgrade za nove vizualne efekte na PC-u (postojecim vlasnicima igre je besplatan upgrade),

a i vlasnici igre na PS4/XBO ce biti besplatan upgrade na novim konzolama - nece morati kupiti igru dvaput - to nudi za sada samo CDPR i nitko drugi,

te CDPR nije najavio da ce podici cijene igre na 69.99€, kao mnogi drugi developeri radi "next gen", jer i oni znaju da je to bullshit,

developing igre je jednako tezak za bilo koju konzolu, i to sto je konzola "next-gen", ne cini developanje nista ni teze ni lakse.

 

Isto ce biti i sa CP77 - u startu ce na PC-u biti sigurno jako puno nelicenciranih kopija - ako je W3 imao procjenjenih 60mil,

onda ce CP77 imati barem duplo, recimo optimisticno da ce biti 100mil "piratskih" nelicenciranih kopija, ali s vremenom sve manje,

jer ako je igra dobra, i bude na popustu (a bit ce sigurno unutar slijedece 2 godine), ljudi ce kupiti kad tad.

A ako igra bude losa, i da ju dijele za 2€, nece im to pomoci u prodaji.

 

Prodaja na konzolama je u startu uvjek bolja, jer uglavnom nema piratstva (makar ima, uvjek probiju konzole,

treba vremena al probiju ih) - jer da je piratstvo dostupno na konzolama kao i na PC-u, ne vjerujem da bi prodaja

bila tako dobra kao sad.

 

PS - Ako kog zanima razlika u edicijama igre, sto sve sa kojom dolazi:

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 10:01 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Čitatelj kaže...

Kod PC-a su naravno i crne brojke - navodno u 2015. je bilo procjenjeno na 60 milijuna "piratskih" kopija W3,

s obzirom da igra ne koristi nikakvu zastitu,...

 

 Puno i previše teksta za napisati: "je, u pravu ste." 

 

 

CDPR mooooooožda može bez konzola ali zašto bi kad su tamo pare odmah po izlasku igre... Pitanje je koliki bi im buđet bio za igrice da su samo na PC-u. 

Sve Vas Volim
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

A drugo pitanje je - dali bi CP77 bio vec 2018. gotov, da ne rade za konzole optimizaciju,

te rezanje abilityja itd - primjerice plentranje po zidu sa dual-handblades je izbaceno iz igre negdje u 2018.

 

Zasto? Navodno je kontroliranje lika na gamepadu veoma spetljano u tim radnjama, neprirodno i skriptirano.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Cyberpunk 2077

ne stavljaju zaštitu (makar mislim da su stavili pa maknuli) jer znaju da će kad tada biti probijena te koriste takvu politiku za dodatnu pozitivnu reklamu. sasvim OK od njih.

također naravno da im je sony ps4 sa 100+ miliona potencijalno največi izvor prihoda za ovu igru, kasnije kad padne na 10$ pa ju ljudi na PC-u počnu masovnije kupovati njima sigurno nije cilj ni primarna zarada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077

Netocno - W1 je bila prva i zadnja CDPR igra sa DRM-om na fizickoj i digitalnoj verziji, te nedugo nakon izlaska W1 su makli DRM,

te svima koji su kupili fizicku verziju igre - dali besplatno igru na GOG-u bez DRM-a,

a i bio je CD Update fix koji mice DRM - jednostavno su vidjeli da dobar proizvod ne treba zastitu,

jer se gube i performanse, a i placati nekom DRM licence nema smisla - kad tad ce ga netko probiti,

i onda je sav trud i vrijeme, te novac, bio uzalud.

 

I W2 je imao DRM, ali samo za fizicku igru na DVD-u, dok je GOG i Steam verzija bila DRM-Free.

Nakon sto je igra izasla, SecuROM je probijen u roku 24h, i CDPR je rekao da nema smisla

placati licence za DRM, jer tko zeli, naci ce nacin da probije zastitu, i najvise ih je zanimalo

zasto pirati nisu koristili GOG setup, koji nije sadrzavao DRM. Razlog? Prestiz - da Hacking-Sceen

moze staviti pehar i reci "e mi smo to probili prvi", nista drugo i nista vise od toga.

 

A W1 bez DRM-a je ucitavao puno brze - danas je to smijesno, ali u ono doba nije bilo SSD-a,

i loadanje sekvenca od 3 minute ili 1 minute nije isto - osobito zato sto igra mora loadati

cijeli prostor, kad god napustis neku prostoriju ili zgradu. Mislim da sam na W1 izgubio bar 10h

u loadanju igre - al to je zato sto sam W1 presao jedno 20 puta.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 10:56 (Čitatelj).
9 godina
offline
Cyberpunk 2077

danas sam trebao sijat kaos po night cityu, al eto ga na, umjesto toga čekam night city wire, nabijem ih sve skupa

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Cyberpunk 2077

https://www.twitch.tv/cdprojektred

 

Gledam na twitchu nesto i izleti mi ovo.Neke novosti o cyberpunku.Jos 20 min do pocetka stream-a a vec prati 50 tisuca ljudi

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Cyberpunk 2077

Dečki,mislite li da li bi RTX 3080 mogao gurati CP na 4K@60FPS max settings,RTX ON i DLSS ON?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Acex kaže...

https://www.twitch.tv/cdprojektred

 

Gledam na twitchu nesto i izleti mi ovo.Neke novosti o cyberpunku.Jos 20 min do pocetka stream-a a vec prati 50 tisuca ljudi

 pa da, night city wire epizoda 5, najavili su to prošli tjedan

9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Jurassic Park kaže...

Dečki,mislite li da li bi RTX 3080 mogao gurati CP na 4K@60FPS max settings,RTX ON i DLSS ON?

 

 

uvjeren sam u to

11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Hoće li biti moguće dodati svoju glazbu u igricu, po uzoru na GTA SA?
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Jurassic Park kaže...

Dečki,mislite li da li bi RTX 3080 mogao gurati CP na 4K@60FPS max settings,RTX ON i DLSS ON?

 

Developer je izjavio da da ako se dobro sjecam.

9 godina
offline
Cyberpunk 2077

Johnny Silverhand trailer

 

 

 

i Official gameplay trailer

 

Moj PC  
11 0 hvala 2
9 godina
offline
Cyberpunk 2077

prvo sam postao ovaj official trailer pa ga tek onda pogledao i samo mogu reći u pičku materinu kako igra dobro izgleda 

 

oprostite na psovanju

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Cyberpunk 2077

jbte koliko ova igra overviewa,trailera,gameplay videa.sta je ovo.neke igre nemaju toliko video nakon sto izadju.

 

svaki drugi dan neki ekskluzivan video.nemoras vise ni igrat igru

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Kill Frenzy kaže...

jbte koliko ova igra overviewa,trailera,gameplay videa.sta je ovo.neke igre nemaju toliko video nakon sto izadju.

 

svaki drugi dan neki ekskluzivan video.nemoras vise ni igrat igru

 

je, u pravu si, previše svega izbacuju, nadam se da ipak nisu pokazali previše same igre i bitnog sadržaja, ali previše u svakom slučaju

16 godina
online
Cyberpunk 2077

E ovo već izgleda puuuuno bolje nego xbox gameplay video. Samo da, šteta mi što se otkrivaju neki fora detalji tipa moguće side-aktivnosti. No siguran sam ako su to pokazali da ima tone iznenađenja. 21 dan, grafička nervozna.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice