The last of us 2

poruka: 841
|
čitano: 217.608
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
The last of us 2

jel mi može netko dati mišljenje o ovom oglasu? https://www.njuskalo.hr/ps4-igre/the-last-of-us-part-ii-2-ps4-digitalna-igra-preorder-19.6-oglas-31572442

 

Cijena je odlična, pa ne znam jel neka prevara ili kako to ide. Inače igre kupujem fizički tako da ne znam kako ovo funkcionira

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: The last of us 2
Spacecraft kaže...
Koji je to glupi savjet reci nekome da plati 500kn za igru da bi mogao kritizirati. Ima ljudi koji plate i daju svoje dojmove. Recenzenti.

Netrebam stat u govno da bi znao da smrdi.

istina, ma na bugu su najveći eksperti, čim igra ima ovakve scene odmah je 10/10

 

13 godina
offline
The last of us 2

Eto završio i ja, 23h igre. Normal težina, bez nekog pretjeranog straha dal sam otvorio baš svaku ladicu. 

 

Dosta toga je već rečeno, ali ponavljanje je majka znanja. Bit će spoilera vjerojatno, da ne bi bilo nismo znali.

 

Audio vizualno stvarno je remek djelo. Glazba, zvuk, grafika, voice acting, sve je na razini kojoj bi druge AAA igre morale težiti. I mi kao gameri možda i to tražiti/očekivati. Kao netko tko preferira story driven single player igre moram biti sretan što i dalje ima studija koji će uložiti ogromne količine novca u tako nešto.

 

Combat je jako brutalan i možda čak malo i previše zabavan... Igra se jako trudi da izazove osjećaj krivnje, da promisliš trebaš li baš ubiti tog jadnog Adama koji čuva stražu i kojem je žena upravo rekla da sprema većeru za njega i djecu. Protivnici umiru gušeći se u vlastitoj krvi, jauču i previjaju se od boli nakon što im sačmaricom smanjiš broj ekstremiteta za jedan, zvuk koji clickeri ispuštaju nakon što ih zapališ je nešto posebno upečatljivo… Takvih primjera ima gro i stvarno su si dali truda. Ne tvrdim da nikoga to neće šokirati, možda čak i natjerati da odustane od igre, ali na mene nije previše utjecalo. Ovo je i dalje samo igra, NPC-evi su i dalje nakupina piksela. Svaki ispaljeni metak, svaka strelica u grlo, svako zabijanje noža u srce, svako razbijanje glave čekićem je toliko prokleto zadovoljavajuće da sam jedva čekao slijedeći encounter. Što je dijelom i utjecalo na moj doživljaj priče jer ima jedan dio gdje je vjerojatno bila ideja developera da zaobiđeš borbu što je više moguće, a ja sam trčao uokolo s flamethrowerom i palio sve živo.

 

Također, igra ti ne dopušta da odabereš koga ćeš ubiti. Nema non lethal takedowna, čak i kad ti se NPC preda i moli da ga poštediš jedini odabir ti je upoznati sjekiru s njegovom lubanjom. Plus što pobiješ stotine ljudi i „gljiva“ tokom igre pa s vremenom skroz otupiš i svo to nasilje ti postane normalno. Što je možda bila i ideja developera. Bilo kako bilo, nasilje u ovoj igri me definitivno nije ni izbliza šokiralo kao što neke recenzije predstavljaju da bi trebalo. Ako ste odrasli na akcičima 80' i 90' bit ćete ok. A kao što sam i rekao prije koji tjedan, nakon odigranog This War of Mine, bome treba puno i da igra izazove osjećaj krivnje u meni.

 

Igranje s Ellie mi je bilo puno zabavnije nego s Abby zbog potrebe za stealthom i borbe sa stalnim nedostatkom streljiva. Što je da je, ovdje se stvarno svaki metak broji. Ne mogu ni zamisliti kako je na većim težinama. Iako su agilnost Ellie navodili kao najveću razliku, ustvari je to njena ranjivost. Abby je kao tenk. Ima puno više healtha u startu (skillovima još povećaš), prima manje štete i više se liječi packovima. Igranje s Ellie te non stop drži na rubu jer znaš da bez šuljanja i taktiziranja neće baš biti jednostavno. Daleko od toga da nema i s Abby dobrih dijelova… jedino slično boss fightu je s njom, ima jedan super dio sa sniperistom. Ali u globalu mi nije tako dobro sjelo.

 

Crafting je ostao „taktičan“ jer i dalje trebaš iste resurse za različite iteme. Dal ću potrošiti ovu bocu na bombu ili napraviti prigušivać pitanje je sad.

 

Upgradeovi oružja su vizualno jako fora iako nisam baš fan kad upgrade možeš raditi isključivo na određenim mjestima. Zna se dogoditi da si taman našao workbench kad nemaš dovoljno resursa i onda za 10 minuta nađeš taj jedan prokleti šraf koji ti je falio, a ne možeš natrag.

 

Skill sustav mi isto nije skroz sjeo. Ne volim kad je jedan skill preduvjet za drugi. Ovdje ih ima nekoliko koji su skroz beskorisni, a moraš na njih trošiti xp. Također, Ellie i Abby imaju neke identične skillove koje moraju otključati pa ti izgleda kao da radiš dupli posao. I kako skill treeove otključavaš pronalaženjem training manuala tokom igranja ne znaš unaprijed isplati li ti se čuvati sakupljeni xp za nešto drugo.

 

Malo se spominju horor elementi igre koji su također odlično odrađeni.

 

 

SPOILERS

 

Eh sad… narativni dio. Nije ni blizu tako loše kako su leakovi sugerirali jer su neke stvari bile doslovno izmišljene ili krivo interpretirane. Što god tko rekao, sigurno nije tako loše da ne bih mogao uživati u igri ili da ju netko odmah u startu otpiše. Kad gledaš igru kao cjelinu dosta toga što na prvu izgleda nedorečeno ili loše odrađeno sjedne na svoje mjesto kroz flashbackove ili igranje u ranijim vremenskim periodima. Igra je puno mračnija od prethodnika i to neće svima dobro sjesti. Daleko od toga da je TLOU pun rozih ponija, ali imala je puno simpatičnih dijelova koji su razbijali tu mračnu atmosferu. Ima toga i ovdje, ali u puno manjoj mjeri. A i likovi nisu više onakvi kakve smo ih ostavili u prethodniku. 

 

Osobno bih promijenio slijed nekih događaja (smrt Joela puno kasnije recimo), neke stvari produljio (falilo mi je na početku još više lutanja po gradiću i te atmosfere, možda neki dio od prije sa Jessiem i Dinom ne bi škodio, definitivno više o odnosu Abby s ocem i o njemu samom), a neke stvari bih skroz srezao (da se igra završi u trenutku kad Tommy ode razočaran s farme bi bio sasvim dobar kraj, a kompletna poanta dijela sa Seraphitima se mogla izvesti i s postojećim likovima). Brat bratu, komotno se moglo uštedjeti 5h igre, ako ne i više. Općenito mi je taj religious cult dio ostao jako slabašan kao da su ili hrpu stvari naknadno izbacili ili ga naknadno nagurali unutra čisto da igra dulje traje.

 

I možda bih se ranije vratio Abby kao igrivom liku pa da se izmjenjuju svako malo. Stealthy dijelovi s Ellie, pa onda više akcijski orijentirani s Abby. Ili možda čak s njom igrao prvo, a kasnije s Ellie… Ima tu sad puno opcija kako se možda nešto moglo drugačije. Što naravno ne znači da bi tako naracija ispala bolja, ali eto, my 2 cents.

 

 

 

Nisam od davanja ocjena, pa ću samo reći da ne vidim razlog da se ova igra ne odigra. Pogotovo oni koji igre tog tipa i inače vole. Mislim da će dosta ovih koji su ušli u igru s planom da ju zamrze i onda rade jubito filmiće, jako teško pronaći dobre argumente za to.  

 

 

 

0/10

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
9 0 hvala 3
9 godina
offline
Re: The last of us 2
Jebena recenzija.
Ja sam veseo tip, nisam neki mrakan ni sociopat, ali me iz nekog razloga najviše privlači kod igre okrutnost, brutalnost i nasilje. Ako već igram taku igru volim da je krvavo.
5 godina
offline
Re: The last of us 2
Cansee kaže...

jel mi može netko dati mišljenje o ovom oglasu? https://www.njuskalo.hr/ps4-igre/the-last-of-us-part-ii-2-ps4-digitalna-igra-preorder-19.6-oglas-31572442

 

Cijena je odlična, pa ne znam jel neka prevara ili kako to ide. Inače igre kupujem fizički tako da ne znam kako ovo funkcionira

 Ako ti se ne žuri ja uzimam već godinama od istog lika i naravno uzeo TLOU 2 , pa ako ti se čeka i nije ti neka hića kad odigram prodam ti njegov accoun u pola cijene...

13 godina
offline
The last of us 2

Čisto za one koji još uvijek vjeruju u one gluposti koje su kružile Internetom prije izlaska...

Najsmješniji je onaj dio gdje su ljudi izvukli lika koji pljune Joela i rekli da je to Druckmann samo zato što lik u igri ima bradu i rep 

 

Nastala je ta propaganda prije 2 mjeseca i nažalost puno ljudi je palo na sve to. Tipa boriš se protiv kršćana, Abby trans itd. Zapravo kad odigraš igru skužiš koliko se gluposti slagalo.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2020 22:57 (antimadridista).
Moj PC  
4 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: The last of us 2
antimadridista kaže...

Čisto za one koji još uvijek vjeruju u one gluposti koje su kružile Internetom prije izlaska...

Najsmješniji je onaj dio gdje su ljudi izvukli lika koji pljune Joela i rekli da je to Druckmann samo zato što lik u igri ima bradu i rep 

 

Nastala je ta propaganda prije 2 mjeseca i nažalost puno ljudi je palo na sve to. Tipa boriš se protiv kršćana, Abby trans itd. Zapravo kad odigraš igru skužiš koliko se gluposti slagalo.

daj prekini više, napporan si

13 godina
offline
Re: The last of us 2
neoavc kaže...
antimadridista kaže...

Čisto za one koji još uvijek vjeruju u one gluposti koje su kružile Internetom prije izlaska...

Najsmješniji je onaj dio gdje su ljudi izvukli lika koji pljune Joela i rekli da je to Druckmann samo zato što lik u igri ima bradu i rep 

 

Nastala je ta propaganda prije 2 mjeseca i nažalost puno ljudi je palo na sve to. Tipa boriš se protiv kršćana, Abby trans itd. Zapravo kad odigraš igru skužiš koliko se gluposti slagalo.

daj prekini više, napporan si

 Ako ćeš raspravljati o temi, raspravljaj. Ako ćeš pisati ovakve komentare onda bolje zadrži za sebe. Nekad je ovaj forum imao i moderatore...

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
10 godina
odjavljen
offline
Re: The last of us 2
Nisu si smjeli dozvoliti takav propust da se igra lekea 2 mjeseca prije izlaska i to jos nakon 7 godina razvoja i nekoliko odgoda. Znam da se ne moze sve kontrolirati, ali igra koja je trebala biti consoler seller i pred sam kraj generacije si takvo sto ne moze dozvoliti. To sto Bog otac Neil se obraca javnosti, ne znaci bas puno. Bez obzira na bilo kakve kontroverze oko igre, prica je jednostavno flop za mnoge, koliko god se trudili uvjeriti u suprotno.
PeTak
3 godine
neaktivan
offline
Re: The last of us 2
antimadridista kaže...
neoavc kaže...
antimadridista kaže...

Čisto za one koji još uvijek vjeruju u one gluposti koje su kružile Internetom prije izlaska...

Najsmješniji je onaj dio gdje su ljudi izvukli lika koji pljune Joela i rekli da je to Druckmann samo zato što lik u igri ima bradu i rep 

 

Nastala je ta propaganda prije 2 mjeseca i nažalost puno ljudi je palo na sve to. Tipa boriš se protiv kršćana, Abby trans itd. Zapravo kad odigraš igru skužiš koliko se gluposti slagalo.

daj prekini više, napporan si

 Ako ćeš raspravljati o temi, raspravljaj. Ako ćeš pisati ovakve komentare onda bolje zadrži za sebe. Nekad je ovaj forum imao i moderatore...

Igra je čista fantazija, ti si naporan sa time što sve negative komentare komentiraš i ne dozvoljavaš da ljudi ukažu na realne manjkavosti u igri da nebi slučajno neki random čitatelj pomislio da igra ne valja zbog nečijeg komentara. Ti bi možda trebao zadržati za sebe svoja 15+ ponavljanja oko toga što misliš o tuđim negativnim stavovima oko igre. Ti si klasični slučaj mladića kojeg je fascinirao taj izmišljeni svijet toliko da ga braniš svim silama stalno. Ta je samo igra prijatelju, smiri se, čemu prozivanje moderatora, želiš cenzuru stavova koji ti se ne sviđaju, malac je nesiguran u sebe, kog briga šta neki nepoznati profil na forumu piše ...

9 godina
offline
Re: The last of us 2
Dosao sam do Seattlea. Moram priznati da bolju igru nisam igrao u životu. Nisam igrao prvi nastvak do kraja, mozda je jos i bolji.
Priča, prezentacija, nacin na koji priča teče je savršen. Nije ovo igra fokusirana na gameplay vec gameplay samo povezuje priču u cjelinu.

Dio s Joelom je po meni super odrađen i snazan je uvod u priču.
Animacije Ellienog hoda nakon njegove smrti je samo sitan detalj ali i to su se potrudili napraviti.
Igram polako i bas uzivam u priči.
Ima hrpa detalja koji podizu ovu igru na neku posebnu razinu.
Sve igre bi trebale teziti ovakvom pristupu detaljima i prezentaciji priče.
Moj PC  
3 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: The last of us 2
Blago vam se kad mozete to igrati.
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: The last of us 2
Gogy7 kaže...
Dosao sam do Seattlea. Moram priznati da bolju igru nisam igrao u životu. Nisam igrao prvi nastvak do kraja, mozda je jos i bolji.
Priča, prezentacija, nacin na koji priča teče je savršen. Nije ovo igra fokusirana na gameplay vec gameplay samo povezuje priču u cjelinu.

Dio s Joelom je po meni super odrađen i snazan je uvod u priču.

 Zbog ovakvih postova ljudi dobivaju pogrešno mišljenje.

Dajte vama kojima je ovo vrh gaminga, priče i pisanja stavite SUBJEKTIVAN dojam.

 

Objektivno nije i nikad neće biti, iako je igra kao takva vrhunska govoriti o savršenstvu priče i pizdarijama je uvreda za recimo jedan Metal Gear Solid. 

Ako izuzmemo zastarjelu mehaniku, priča Modern Warfarea 2 je podjednako "savršena" i kompleksna.

To je načelno kod Sonya i njihovih fanova, hvalite me usta moja.

Ostavljate dojam nenaigranosti. 

Mogao bi dati još primjera, kužim da ste pod dojmom.

 

Pozitivno me iznenadio antimadritista kad je dao 7/10 za priču. 

Ima zdrav razum, da se razumijemo, još jednom.

Tlou 2 je produkcijski vrh gaminga vjerojatno ali ni jedan mainstream reviewer to ne istice previše nego priču poređuju uz drugi dolazak isusa krista dok je upravo taj dio "najslabiji".

 

Moglo je to puno bolje, čovjek vam je opisao detaljno.

Za kraj, ne serem i ne blatim, igra i priča su odlične ali nikako najbolje ikad ili perfekcija. 

14 godina
offline
Re: The last of us 2
Uvreda za prvu igru. Kao standalone naslov bi još i prošlo zbog super grafike i osrednje priče, ali kao nastavak na prvi dio... Eventualno da neko napravi da se mogu igrati samo oni throwbackovi sa Joelom, taj dio ima smisla
-
13 godina
offline
Re: The last of us 2
Daj naporan si. Ti si prvi počeo ovdje pisati dezinformacije pa sad pokušavaš opravdati sam sebe.

Ako se čovjeku priča sviđa onda mu se sviđa. Ne znam kako je moguće biti objektivan u vezi priče kad je od svega to najsubjektivniji dio.

Po meni ima dosta manjkavosti u samoj naraciji kad gledaš cijelu igru, ali ovaj prvi dio gdje kontroliraš Ellie je jako dobar. I ako je kolega sad tek na tom dijelu nije baš da sam iznenađen njegovom reakcijom.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: The last of us 2
The Unforgiven kaže...
Uvreda za prvu igru. Kao standalone naslov bi još i prošlo zbog super grafike i osrednje priče, ali kao nastavak na prvi dio... Eventualno da neko napravi da se mogu igrati samo oni throwbackovi sa Joelom, taj dio ima smisla

 Još nitko nije objasnio kako je ova igra uvreda za prvu igru, znači kad odigraš igru od početka do kraja, punih 25 sati. Igra u niti jednom smislu nije uvreda za prvu igru. I samo zato što Joel umre ne znači da su developeri unistili njegov lik. Ne možete tako površno gledati na stvari.

 

90% ljudi koji su zapravo odigrali igru su zadovoljni. Puno onih što su samo pročitali leakove i dalje prigovara. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
9 godina
offline
Re: The last of us 2
Naveo sam kako mi se sviđa kako radnja i priča teku, hocete obrazloženje? Inače Nevolim puno cutscena u igrama, zbog toga ne volim metal gear solid. No ovdje mi se sviđa, neznam zašto. Vidi se da se radnja u Jacksonu veze uz sam uvod u igru.
I uzivao sam u ta 2-3 sata. Sad pogledaj da cijeli resident evil 3 traje 4h. Kako da ja sad objasnim da sam vise uzivao u ovim cutscenama nego u RE3. Mozda i krene sve nizvodno ali o tom potom.
Meni nije jasno kako netko moze pljuvati po jednom detalju a ne primjeti toliko dobrih stvari i sitnica.

Meni je sama scena nakon joelove smrti kad je eliie na groblju i u njegovoj kući dovoljna da napisem barem 20-30 pozitivnih detalja a vi stalno lupate po jednom negativnom.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2020 14:27 (Gogy7).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
The last of us 2

Jedini review koji vam treba

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: The last of us 2
Eto. Internet može odahnuti.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
The last of us 2

Igrom slučaja sam i ja već počeo igrati igru, prijatelj ju je bio prednaručio i stigla mu, ali taman igra Sekira i dok ga ne završi neće igrati ovo. Tako da mi ju je vrlo velikodušno ustupio na nekoliko dana

 

Sinoć sam igrao oko 3 sata i jako mi je bilo teško prestati. Na kraju se nisam baš naspavao. Grafika, prezentacija, zvuk, sve fenomenalno, mini igra sa sviranjem gitare mi je predobra. Zainteresirala me i priča i volio bi da ne znam što se sve događa nego da me iznenadi, ali što je tu je.

 

Prvi susret sa clickerima je sa Abby, i moram priznati da sam jedva dočekao ponovno čuti zvuk klikanja, šuljanje kroz kuće u polumraku, točno ono što sam obožavao u prvoj igri. Igram na najtežem i volim kad me prostruji jeza kroz kičmu, nikad se nisam nešto previše plašio na horor filmove, ali su me neke igre pošteno ispreskakale, a među njima je i last of us. Sviđa mi se taj gameplay, volim što se u igri osjeti taj kick od pištolja/puške, te također osjećaj udarca, imaš osjećaj da si udario u nešto tvrdo. 

 

Potpuno sam otvorio um za Abby i probat ću se ponašati kao da ništa ne znam i prihvatiti lika. Ali s obzirom na prvi dojam kad sam ju vidio, mislim da su nju trebali malo drugačije izvesti. Nemam ništa protiv mijenjanja perspektive, nemam ništa protiv što igramo sa ubojicom voljenog lika, nemam ništa protiv toga da su događanja nasilna i brutalna i što su likovi sivi a ne klasično crno bijeli. To sve što sam nabrojao mi se čak i sviđa, volim eksperimentiranja u tom smjeru. Ono što je Naughty Dog trebao napraviti, s obzirom na odluku koju su donijeli, je od Abby napraviti novog Arthura Morgana. Tu su morali uložiti puno vremena i novaca, uzeti i druge pisce ako treba, ali ako već igramo sa "neprijateljem" to je trebao biti lik koji je bolji, zanimljiviji, karizmatičniji od Joela i Ellie skupa. Možda i ispadne da je tako, ali s obzirom na to što znamo - sumnjam. Ali opet ponavljam, pokušavam što više otvoriti um i prihvatiti Abby.

 

Eto to je moj neki prvi dojam i iskreno jedva čekam da nastavim čim dođem kući s posla

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: The last of us 2
Nije da se ne slažem s tobom, ali gle... Abby da napravi ono što je napravila mora biti donekle "roba s greškom". Napraviti likeable lika koji napravi tako nešto... teško da bi im pošlo za rukom.

Imaj i na umu da su Joel i Ellie 7 godina već s nama i ma što god da napravili s Abby ne vjerujem da bi ju ovi koji su sad ljuti puno bolje prihvatili.

A da ne pričam da s njom igraš cca 6h. Da je ona glavni lik igre možda se je moglo nešto drastično drugačije.

Ko što sam rekao, kao cjelina priča nije loša (Ameri bi rekli "its better than some of its parts"), čak ni lik Abby nije toliko loše napisan, ali da bih rado ponovno igrao s njom sigurno ne bih.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: The last of us 2

 

Kako ne bi moglo, zato sam naveo Arthura Morgana, on može biti vrlo naopak lik pa ga svejedno volimo. Johna Marstona sam baš volio i to godinama dok nije izašao RDR2, i onda kad je izašao sam u roku od nekoliko sati zavolio Arthura još i više nego Johna.

Također ako trebamo primjer iz zombi postapokalipse, eto ti Negana koji ubije dva lika koje publika voli na vrlo brutalan način i tip je vrlo okrutan i surov, ali je jeben lik i zanimljiv je. Nisam rekao da se treba napraviti simpatičan i pozitivan lik, nego antiheroj, više crni nego bijeli lik, ali koji će biti tolika faca da ćemo ga zavoliti odmah. Clint Eastwood kao man with no name. Ima itekako dobrih antiheroj likova. 

13 godina
offline
Re: The last of us 2
Usporedba s filmovima i serijama je po meni promašena jer je to skroz drugi medij.

Arthur Morgan ima svoju priču koja je 4-5 puta duža. I kao lik nema nikakvog smisla ako s njim igraš kao sa zlim likom. Nije neki primjer u ovom kontekstu.

Za to malo vremena koje Abby ima na ekranu shvatiš njenu stranu priče, nije teško ni s njom suosjećati, ali za išta više trebalo je puno više vremena.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: The last of us 2

 

sve ok, možemo se složiti i da se ne slažemo

 

ja mislim da su mogli napraviti jebenog lika, muškog ili ženskog, kojega bi nakon nekoliko sati zavoljeli toliko da bi htjeli da treći dio bude s tim likom u glavnoj ulozi.

Ali dobro, ja nisam još prešao igru, možda mi na kraju ispadne da je Abby dobar, odnosno kvalitetan lik.

13 godina
offline
The last of us 2

Pa Abby u ovoj igri je meni ispala kao osoba sa boljim motivima i razumljivija od Ellie. Na kraju igre nisam želio da umre i drago mi je da ju Ellie nije ubila. Iako sam to i očekivao da je neće ubiti jer je to ineka poruka igre.

 A sad, da bi ti napravio da ju baš svi zavole nakon što ubije Joela, tu treba sati i sati igre. Više od 6-7 sati koje dobijemo s njom u ovoj igri. A pojedinci ionako već prigovaraju kako se previše igra s njom u ovoj igri, zamisli što bi govorili da se igra i više.

 

Tu se Naughty Dog kockao jer mislim da u suštini će to biti odlučujući faktor sviđa li se nekome igra ili ne. Primjetio sam da svi koji uspiju razumjeti Abby i njene motive vole ovu igru. Meni je drago da su to napravili, a ne da igre uvijek idu na neke tipične izlizane priče gdje te se ni ne tjera da razmisljaš niti izazivaju neke emocije u tebi.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2020 12:08 (antimadridista).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: The last of us 2
antimadridista kaže...

Pa Abby u ovoj igri je meni ispala kao osoba sa boljim motivima i razumljivija od Ellie. Na kraju igre nisam želio da umre i drago mi je da ju Ellie nije ubila. Iako sam to i očekivao da je neće ubiti jer je to ineka poruka igre.

 

A sad, da bi ti napravio da ju baš svi zavole nakon što ubije Joela, tu treba sati i sati igre. Više od 6-7 sati koje dobijemo s njom u ovoj igri. A pojedinci ionako već prigovaraju kako se previše igra s njom u ovoj igri, zamisli što bi govorili da se igra i više.

 

Ma ja te priče i pojedince nabijem na tuki. Ako developer odluči tako prezentirati igru, i ako to napravi jebeno, ja to podržavam u potpunosti. Ali bitno je da se to radi isključivo zbog kvalitete igre i priče, a ne samo kao nekakva šok terapija i onda da ispadne ofrlje i nekvalitetno. 

 

Recimo u GTA 5, Trevor vrlo okrutno i brutalno istuče do smrti Johnnya Klebitza s kojim smo igrali liberty city stories. Sam čin mi se nije svidio jer sam volio toga lika, ali Trevor je na kraju takav luđak da jednostavno volim s njim igrati i Johnny brzo pada u zaborav. Rockstar je napravio jebenog lika i bez problema su se mogli odlučiti na ovakav šok čin.

13 godina
offline
Re: The last of us 2
Cansee kaže...
antimadridista kaže...

Pa Abby u ovoj igri je meni ispala kao osoba sa boljim motivima i razumljivija od Ellie. Na kraju igre nisam želio da umre i drago mi je da ju Ellie nije ubila. Iako sam to i očekivao da je neće ubiti jer je to ineka poruka igre.

 

A sad, da bi ti napravio da ju baš svi zavole nakon što ubije Joela, tu treba sati i sati igre. Više od 6-7 sati koje dobijemo s njom u ovoj igri. A pojedinci ionako već prigovaraju kako se previše igra s njom u ovoj igri, zamisli što bi govorili da se igra i više.

 

Ma ja te priče i pojedince nabijem na tuki. Ako developer odluči tako prezentirati igru, i ako to napravi jebeno, ja to podržavam u potpunosti. Ali bitno je da se to radi isključivo zbog kvalitete igre i priče, a ne samo kao nekakva šok terapija i onda da ispadne ofrlje i nekvalitetno. 

 

Recimo u GTA 5, Trevor vrlo okrutno i brutalno istuče do smrti Johnnya Klebitza s kojim smo igrali liberty city stories. Sam čin mi se nije svidio jer sam volio toga lika, ali Trevor je na kraju takav luđak da jednostavno volim s njim igrati i Johnny brzo pada u zaborav. Rockstar je napravio jebenog lika i bez problema su se mogli odlučiti na ovakav šok čin.

 Je, ali to nije isto. Taj lik nije bio glavna faca GTA franšize kao Joel u TLoU. Pogledaj samo koliko je ljudi užasnuto jer Joel umre, bez da su uopće odigrali igru i dali šansi Abby. Ma čak i prije nego je igra izašla su svi poludjeli nakon onih leakova. Teško je preobratiti nekoga tko ne zeli ni pokušati razumjeti i u igru ulazi sa unaprijed donesenom odlukom da će mrziti Abby. Zato su mislim leakovi jako oštetili ovu igru u startu.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
9 godina
offline
Re: The last of us 2
antimadridista kaže...
Cansee kaže...
antimadridista kaže...

Pa Abby u ovoj igri je meni ispala kao osoba sa boljim motivima i razumljivija od Ellie. Na kraju igre nisam želio da umre i drago mi je da ju Ellie nije ubila. Iako sam to i očekivao da je neće ubiti jer je to ineka poruka igre.

 

A sad, da bi ti napravio da ju baš svi zavole nakon što ubije Joela, tu treba sati i sati igre. Više od 6-7 sati koje dobijemo s njom u ovoj igri. A pojedinci ionako već prigovaraju kako se previše igra s njom u ovoj igri, zamisli što bi govorili da se igra i više.

 

Ma ja te priče i pojedince nabijem na tuki. Ako developer odluči tako prezentirati igru, i ako to napravi jebeno, ja to podržavam u potpunosti. Ali bitno je da se to radi isključivo zbog kvalitete igre i priče, a ne samo kao nekakva šok terapija i onda da ispadne ofrlje i nekvalitetno. 

 

Recimo u GTA 5, Trevor vrlo okrutno i brutalno istuče do smrti Johnnya Klebitza s kojim smo igrali liberty city stories. Sam čin mi se nije svidio jer sam volio toga lika, ali Trevor je na kraju takav luđak da jednostavno volim s njim igrati i Johnny brzo pada u zaborav. Rockstar je napravio jebenog lika i bez problema su se mogli odlučiti na ovakav šok čin.

 Je, ali to nije isto. Taj lik nije bio glavna faca GTA franšize kao Joel u TLoU. Pogledaj samo koliko je ljudi užasnuto jer Joel umre, bez da su uopće odigrali igru i dali šansi Abby. Ma čak i prije nego je igra izašla su svi poludjeli nakon onih leakova. Teško je preobratiti nekoga tko ne zeli ni pokušati razumjeti i u igru ulazi sa unaprijed donesenom odlukom da će mrziti Abby. Zato su mislim leakovi jako oštetili ovu igru u startu.

 

a je, to je sigurno istina, ti leakovi su sjebali dosta toga. Mislim meni je Joel bio drag, ali sada baš da je Mesija neki i da mora biti nedodirljiv - pa baš i nije tako, svi polude na takve stvari, a da je sve ostalo isto onda bi svi srali - svaka igra ista!

16 godina
offline
The last of us 2

Naughty Dog se kockao i to je očito.

 

Mogli su igrati na sigurnu kartu i ubiti Dinu (samo tada bi trebalo naći dobar razlog i dobrog negativca, a tu bi lako mogli kiksati) i onda da Ellie skupa sa Joelom ide u osvetu i na kraju ubiju Joela i po meni bi to bio teški klišej od priče, a ovako su ubili Joela likom koji je bio motiviran da ga ubije i onda bacili spin loptu i dali nam da pogledamo priču iz perspektive ubojice i po meni je to upalilo. Meni osobno je Abby odličan lik sa jako tragičnom sudbinom koja u pola igre shvati da postoji nešto u životu vrijedno življenja; ugrabila je šansu za iskupljenjem i ne ispušta.

 

Da se razumijemo, nije ovo na razini Dostojevskog, ali za jednu igru priča je odlična. Barem meni.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice