Alan Wake

poruka: 469
|
čitano: 92.446
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alan Wake
1samek kaže...

Odusevljen sa prvih 6 originalnih epizoda, DLCovi su teze smece....

Prvi sam igrao svega par minuta pa mi do*izdilo, drugi mozda do pola pa ista stvar..... malo su uprskali ak se mene pita.

Meni je drugi dosta dobar, samo mi se ne sviđa pokuša mijenjanja orginalnog završetka, nikakve malverzacije po tom pitanje ne dolaze u obzir.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
16 godina
offline
Re: Alan Wake
Thuglife, završetka nije ni bilo. U ni jednom trenutku.

Ne samo da priča nije završena nego se vrti u krug ako nisi skužio tokom igre. Uvijek je netko zatočen u tom krugu, u prošlosti je to bio Thomas Zane, sada je Alan Wake, koji pokušava izmijeniti tijek priče da bi i sebe izvukao van.
I used to play a little, but a little wouldn't do it, so the little got more and more.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alan Wake
Danny_HR kaže...
Thuglife, završetka nije ni bilo. U ni jednom trenutku.

Ne samo da priča nije završena nego se vrti u krug ako nisi skužio tokom igre. Uvijek je netko zatočen u tom krugu, u prošlosti je to bio Thomas Zane, sada je Alan Wake, koji pokušava izmijeniti tijek priče da bi i sebe izvukao van.

Završetak igre, ne završetak igrine priče :).

Znam završetak i vjerujem da sam ga u potpunosti shvatio, koliko sam popratio po forumima i jesam, ali bi bilo bolje da se stalo na onome što se na kraju igre odradilo i to je to, žena je "spašena", on ostaje u sobici, zatočen ni 'vamo ni tamo i tamo i ostaje., i to je tako u hororima, nema tu puno malverziranja, nije prošao dobro i zapeo je, horor ostvaren. Kraj.

Znam da je tamo i od gotovo samog početka igre, ovaj je završetak namjenjen igraču, ne Alanu, i na to sam mislio.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.2.2012 8:29 (thuglife).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Alan Wake

Meni je kraj igre super, ne bi nikako valjalo da je drugačije. Ne bi to onda bila horor igra. 

It's very dangerous, putting them together. I don't think the boy can handle it. I don't trust him.
15 godina
neaktivan
offline
Alan Wake

Meni se igra dosta čudno ponaša, ako netko ima takvih problema pa da mi javi kaj je. Sva je trzava a imam konfiguraciju za igranje na najboljim opcijama, stavio sam sve patcheve imam sve drivere ali igra je jednostavno na nekim mijestima neigriva.

Najbolje od svega kad sam je tek instalirao normalno je radila.

 

Konfiguracija:

CPU:AMD Phenom II X4 2800 Mhz

GPU:ATI Radeon 6870 XFX 1GB

RAM:4 GB

OS: Windows 7 64 Ultimate

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Alan Wake

Nije to kraj ni približno, pa vidiš da odmah po završetku počinje pisati svoj povratak, naravno u tome će ga pokušati spriječiti Mr. Scratch, možda čak i Zane... Tko zna.

 

Za mene je to sve tek početak, a tome u prilog idu i creditsi a pogotovo ona rečenica "it's not a lake, it's an ocean", koja daje naslutiti da je ovo samo dio radnje i da se tama proširuje na puno veće područje i zahvaća puno veći dio svijeta od onog u kojem smo sudjelovali do sada.

 

Osim toga, igra nije horor, već psihološki thriller sa nešto malo elemenata horora. :)

I used to play a little, but a little wouldn't do it, so the little got more and more.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Alan Wake
thuglife kaže...
lobotomac90 kaže...

počeo i ja igrati ovo i igra je odlična,stvarno me ugodno iznenadila,od savrešene amosfere do mindfuck priče,pa sve do lijepe grafike,iako sam tek na drugoj epizodi,ali za sada imam jedino riječi hvale...

nego ima li netko problema za frame dropovima? igra radi na max na nekih 40 frameova,više-manje ovisno o situaciji ali u nekim trenutcima imam frame dropove pa igra onako iritantno zatrza i to u scenama koje mi se ne čine poprilično zahtjevne (znači bez neprijateljia i nekih grafički ljepših dijelova). primjetio sam da sa 45 frameova bubne na sekundu ispod 30 i onda se opet vrati na prvotni frame. jel to samo kod mene tako ili je do igre ipak?

 

EDIT: da odmah napomenem kako imam najnoviji patch i drivere za grafu

Mislim da je do igre, pribaj smanjiti AA i AF te ugasiti vSync.

 

v sync sam palio,gasio već i isti vrag stalno,a AF mi je na x8,AA na x 4,no probao sam i AA na x 2 staviti no i dalje trzucka...ne čini mi se da je do postavki baš,ne kontam.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Alan Wake
Danny_HR kaže...

Nije to kraj ni približno, pa vidiš da odmah po završetku počinje pisati svoj povratak, naravno u tome će ga pokušati spriječiti Mr. Scratch, možda čak i Zane... Tko zna.

 

Za mene je to sve tek početak, a tome u prilog idu i creditsi a pogotovo ona rečenica "it's not a lake, it's an ocean", koja daje naslutiti da je ovo samo dio radnje i da se tama proširuje na puno veće područje i zahvaća puno veći dio svijeta od onog u kojem smo sudjelovali do sada.

 

Osim toga, igra nije horor, već psihološki thriller sa nešto malo elemenata horora. :)

Psihološki triler s elementima horora, ajd, ako ti je lakše, tako ga deklarirajmo. :D

It's not a lake, it's an ocean se može protumačiti na nekoliko načina, uopće ne mora imati veze s nastavkom, nego sa dalekosežnosti darknessa i moći istoga, njegovo shvaćanje koliko je ustvari nemoćan naspram toga, doduše, to može biti i njegova promjena priče i prilagodba iste nečemu što je planirao.

E taj dio igre, odnosno kraja, kada sjedne i počne pisati "povratak" mi je poprilično mrzak, upravo zbog toga što naginje ka nastavku, borbi dobra i zla, bijegu i slično, tipični holivudski završetak sa naslutom nastavka u kojem nas očekuje epska borba između svijetla i tame, come on.

Horori nemaju happy ending, a ovo je takva vrsta igre, Wake je treba ostati tamo, ispaštati zbog akcija koje je poduzeo da spasi dragu, i održati balans.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
16 godina
offline
Re: Alan Wake
Ne znam, ja želim da bude 150 nastavaka, pa vjerojatno zbog toga drugačije gledam na sve to.

Dapače, bio bih jako razočaran da nastavka ne bude.
I used to play a little, but a little wouldn't do it, so the little got more and more.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Alan Wake
Danny_HR kaže...
Ne znam, ja želim da bude 150 nastavaka, pa vjerojatno zbog toga drugačije gledam na sve to.

Dapače, bio bih jako razočaran da nastavka ne bude.

let it go, man...  <utjesan ton>

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
14 godina
neaktivan
offline
Alan Wake

Negdje sam pročitao da je Alan Wake zapravo lud. Da on to sve zamišlja i da je on cijelo vrijeme u onoj ludnici kod onog doktora. Nadam se da to nije točno.

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Alan Wake
Praetorian1 kaže...

Negdje sam pročitao da je Alan Wake zapravo lud. Da on to sve zamišlja i da je on cijelo vrijeme u onoj ludnici kod onog doktora. Nadam se da to nije točno.

 

 

Ma ko će ti ga više znati, lud ne lud igra je super. Iako ima smisla da je skrenuo {#}

It's very dangerous, putting them together. I don't think the boy can handle it. I don't trust him.
15 godina
neaktivan
offline
Alan Wake

Jako teško da je to istina, po svepu sudeći, a i samim izjavama deelopera to nemože biti tako, ali da ima smisla, ima.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Alan Wake

to me podsjeca na shutter island.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Alan Wake

Upravo sam završio i drugu specijalnu epizodu, po meni je nastavak itekako izgledan i iskreno se nadam da će ga biti :) Jedna od najboljih igara u zadnje 2-3 godine zasigurno.

http://www.youtube.com/watch?v=6F4L6LbwHWY
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Alan Wake

Stigao napokon do INA-e kroz onu hebenu šumetinu.

Gospodin Stuckey me dobro istrzao {#}

 

Igra je toliko dobra da je sebi doziram, igram malo po malo.

No matter where you go, there you are.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Alan Wake

Meni DLCovi jednostavno nisu sjeli, eto :)

Nastavka ce biti, vec je sluzbeno potvrdjen... samo je pitanje da sli ce izaci paralelno za PC kad i za konzole.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Alan Wake
forzzuk kaže...

Stigao napokon do INA-e kroz onu hebenu šumetinu.

Gospodin Stuckey me dobro istrzao {#}

 

Igra je toliko dobra da je sebi doziram, igram malo po malo.

Hahaha Ina, baš sam se nasmijao. 

13 godina
neaktivan
offline
Alan Wake

thumbs up ako netko moze usporediti Barry-ev glas sa Joe Pesci-evim : ) (onaj mali lopov iz ''Sam u kuci 1 & 2") 

Barry mi je jedan od najdrazih i najbolje okarakteriziranih sporednih likova. totalno me osvojio, na pocetku igre sam mislio da je to neki bahati menager koji se brine za alana samo iz nekakve financijske dobiti a nakraju ono totalno suprotno. 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alan Wake
sushii kaže...

thumbs up ako netko moze usporediti Barry-ev glas sa Joe Pesci-evim : ) (onaj mali lopov iz ''Sam u kuci 1 & 2") 

Barry mi je jedan od najdrazih i najbolje okarakteriziranih sporednih likova. totalno me osvojio, na pocetku igre sam mislio da je to neki bahati menager koji se brine za alana samo iz nekakve financijske dobiti a nakraju ono totalno suprotno. 

 

Nemožeš mi za asocijacu na Pescia dati ulogu iz sam u kući čovječe.

Btw. Da, slični su i glasom i izgledom.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
16 godina
offline
Re: Alan Wake
thuglife kaže...
sushii kaže...

(onaj mali lopov iz ''Sam u kuci 1 & 2") 

Nemožeš mi za asocijacu na Pescia dati ulogu iz sam u kući čovječe.

 

Amen to that.....

 

Casin...

 

ššššš - možda su u šumi
15 godina
offline
Alan Wake

odigrao i ja i mogu reći kako je odlična igra iako me pred kraj počela smarat malo monotonost šume i spamanje neprijatelja tako da sam trčao samo što je više moguće ignorirajući neprijatelje koje se moglo preskočiti,no priča je vrhunska,pa čak malo i napreže moždane vijuge,kao da gledam neki mindfuck film što je za svaku pohvalu...sada ostaje odigrati DLC sadržaj no mislim da će te dvije epizode malo pričekati jer me borba smorila i napucavanje po uzetima,no završetku igre me tjerala vrhunska priča ipak,sve u svemu jedan od boljih naslova u zadnje vrijeme {#}

i moram spomenuti kako je ovaj Barry šou lik,baš sam se nasmijo svaki put kad se pojavio haha

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2012 23:56 (lobotomac90).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Alan Wake

Poceo sam igrat, ali me od pocetka zivcira tj. ne odgovara mi polozaj kamere sa desne strane lika....stalno imam feeling kao da mi lika "zabacuje" u jednu stranu...cudno.

Lako moguce da cu se sa vremenom naviknit, ali je trenutno malo iritantno no svida mi se sama prica te ne bih htio odustat od igre radi lose kamere.

Ima jos netko tih problema ili sam ja cudan sto se tice toga? {#}

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
12 godina
offline
Alan Wake

Nije mi žao novca uloženog u ovu igru ,bila bi pravo remek djelo da je PC exluziva kako je u početku bila zamišljena ,*ebem ti Xbox i konzole ,koliko vidim današnja PC verzija je ispolirana i kontrolama je punokrvna PC igra ,ali da nema *ebenih konzola to bi bilo to... moja ocjena 90/100 ,volio bi da je više ovakvih igara na tržištu iznad svega jako originalno i neponovljivo iskustvo ,sada čekam novi silent hill downpour (imam PS3) {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2012 0:59 (sminigo).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Alan Wake

@ win32

 

FOV na mximum (field of view){#}

15 godina
neaktivan
offline
Alan Wake

jucer sam ju poceo igrat

dosta je dobra

jako mi se sviđa svjetlo makar je malo steta da svjetlo samo po sebi nemoze ubiti protivnike

a pocelo mi se ciniti da ce kraj biti ko na shuter islandu a nadam se da nece

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Alan Wake
sminigo kaže...

@ win32

 

FOV na mximum (field of view){#}

Idem probat pa javim dali je pomoglo. {#}

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
13 godina
offline
Alan Wake

Ak ne upali FOV, onda instaliraj Patch ako nisi !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Alan Wake
sminigo kaže...

@ win32

 

FOV na mximum (field of view){#}

Aaaa...skuzio sam gdje je opcija, trazio sam medu grafickim postavkama.

 

Lik mi se i dalje nalazi ili u lijevom ili desnom  kutu (prebacuje se sa jednog kraja kamera u drugi pomocu "Tab-a").

 

Sto se tice update-a, igra ima zadnji update/patch.

 

U biti sve je ok, da mi radi FRAPS ili Print Screen, napravio bih screenshot no ne radi mi vec cca godinu dana (ocito se nesto jos davno pohebalo u samome OS-u posto dobijem samo neku crnu sliku).

Prvo sam mislio da je stvar do nekog IS-i programa koji sprijecava uzimanje screenshota iz sigurnosnih razloga, ali nije do toga posto mogu uzeti screenshot za sve, samo ne u igrama (ne znam zasto, nikada se nisam susreo sa tim problemom, a nisam ni "guglao" o tome....makar trebao bih to rijesit da zabiljezim neke epic trenutke u igrama ili neke zanimljive/smijesne glitcheve {#}).

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2012 13:44 (win32).
15 godina
neaktivan
offline
Alan Wake

To s kamerom je namjerno, dok ne navikneš malo će ti klizati u stranu i to je to. :)

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice