PS1 - par pitanja

poruka: 31
|
čitano: 17.131
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
PS1 - par pitanja

Pozdrav!

 

Dakle ovako, sa tavana smo dovukli stari PS za mojeg mlađeg braceka {#}

Eh sad me interesira sljedeće: pošto je mali broj igrica za konzolu ostao u funkcionalnom stanju, našao skinuo sam još i Spyro 2 Ripto's Rage... eh na emulatoru na PC-u (u izvornom ISO formatu) mi radi normalno, ali kad sam spržio na cd, na konzoli neće. Bez obzira na to što je američka NTSC verzija, jer se sjećam da je konzola pokretala i PAL i NTSC verzije. Znam postupak za prženje ISO formata, tako da nije u tome greška :D I nije jasno u čemu je problem? Pržio sam dvaput - jedanput sa najnižom mogućom brzinom, u mojem slučaju 16x, uz pomoć programa Ashampoo BS, a drugi put je na sceni bio PowerISO - pržeći brzinom od 40x. Da li je problem u laseru konzole? Ili možda u medijima? Jer kad sam u emulatoru htio pokrenuti sa friško isprženog cd-a, također se nije htjelo pokrenuti.
Može li se ikako to naštimati s obzirom da se moj mlađi bracek zarazio sa špirom?  {#}

 

 

I još jedno pitanje, nisam baš u tom području, ali me interesira - da li je moguće joystick od PS-a žičano skombinirati sa USB-om? Znači, da ga mogu na PC-u koristiti? Pošto imam kontroler viška, da ga probam nekako iskoristiti ako je moguće {#}

 

Unaprijed hvala ^^

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PS1 - par pitanja

Jel imaš ch.ip?

 

Ako ne, nemreš igrat...

MW2 : N'Dorphin // GRNDWR // HCTDM // HCSD // HCMSHPT
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: PS1 - par pitanja

Probaj sa alcoholom 120%

My Life Is A Very Serious Game...
13 godina
protjeran
offline
PS1 - par pitanja

to pal i ntsc uopce nema veze,to je do TV-a..probaj ubacit neki CD s glazbom/mp3,ako ga vrti znaci da je laser uredu i da neprzis dobrro.moja preporuka za igre: snesorama   i romulation

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2011 13:52 (bugonja).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PS1 - par pitanja
8ax kaže...

Jel imaš ch.ip?

 

Ako ne, nemreš igrat...

jep...ch.ipirana je kad su ove igrice koje su mi ostale jogurtove. Tak da mislim da nije do toga... a i btw, kad hoću u emulatoru pokrenut sa cd-a, nikud se ne miče - stoji na crnom ekranu... emulator je ePSXe 1.70

 

CroVandal kaže...

Probaj sa alcoholom 120%

 

Budem probao sutra, danas popodne radim pa nisam u mogućnosti.

 

bugonja kaže...

to pal i ntsc uopce nema veze,to je do TV-a..probaj ubacit neki CD s glazbom/mp3,ako ga vrti znaci da je laser uredu i da neprzis dobrro.moja preporuka za igre: snesorama   i romulation

 

I'll keep that in mind :) velim, probam sutra pa ću javit... isto ko i sa glazbenim cd-om.

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2011 13:56 (HBomb).
16 godina
neaktivan
offline
PS1 - par pitanja

Evo me natrag, donosim rezultate testiranja:

 

spržio sa alcoholom kako je kolega iznad rekao, izabrao onu opciju za Playstation.. pa je pržio načinom RAW DAO... reko dobro... završi se, stavim u konzolu, opet isti vrag... dođe do onog PS znaka i tamo stoji... nikud ne mrda...

i stavio sam audio cd, koji svira sasvim normalno...

 

kaj sam propustio?

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PS1 - par pitanja

Potrazi image u .cue/.bin ili .ccd/.sub formatu (nikako .iso) i zaprži ju sa alkoholom na 8x/16x brzini.

Ako ni to nepomaže onda odvijač u ruke i otvori konzolu te podesi jačinu lasera (potenciometar kod motora).

 

Idealno bi bilo kad bi imao jedan original (barem demo cd) da se uvjeriš da PS uopće može pokretat igre.

 

Što se tiče konvertera, imaš u PlayComu (www.playcom.hr) sa dva utora za PS1/PS2 gamepade.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2011 18:56 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
RE: PS1 - par pitanja
HBomb kaže...
 I još jedno pitanje, nisam baš u tom području, ali me interesira - da li je moguće joystick od PS-a žičano skombinirati sa USB-om? Znači, da ga mogu na PC-u koristiti? Pošto imam kontroler viška, da ga probam nekako iskoristiti ako je moguće {#}

Može - http://www.chipoteka.hr/artikl/9000600030

Nisam siguran jesam li ja kupio baš taj, ali meni radi sve osim desne gljive.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
16 godina
neaktivan
offline
RE: PS1 - par pitanja
Alkaline kaže...

Potrazi image u .cue/.bin ili .ccd/.sub formatu (nikako .iso) i zaprži ju sa alkoholom na 8x/16x brzini.

Ako ni to nepomaže onda odvijač u ruke i otvori konzolu te podesi jačinu lasera (potenciometar kod motora).

 

Idealno bi bilo kad bi imao jedan original (barem demo cd) da se uvjeriš da PS uopće može pokretat igre.

 

Što se tiče konvertera, imaš u PlayComu (www.playcom.hr) sa dva utora za PS1/PS2 gamepade.

  jel bi vrijedilo kad bi .iso konvertirao u .cue/.bin? ili da baš nađem u tom formatu?

 

kaj se demo cd-a tiče, imam dva.. i oba rade sasvim normalno  {#}

 

hvala za konverter :D

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
16 godina
neaktivan
offline
PS1 - par pitanja

slightly bump... anyone?  {#}

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
PS1 - par pitanja

WTF???

Avatar?!?{#}

mutikaša i probisvijet
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PS1 - par pitanja
prle_zg kaže...

WTF???

Avatar?!?{#}

  hahahahaha koji si ti kralj :D

btw, ne računaš se {#}  ja sam tu već dvije godine xD

 

ajde da ne spamamo bezveze... ima li netko ikakvo riješenje za moj navedeni problem?

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
14 godina
offline
RE: PS1 - par pitanja

ja sam sve igre sa alcoholom przio cak nisam nista posebno izabrao i uvjek je radilo jesi ti siguran da netreba nekakav boot disc za "jogurt" verzije?

My Life Is A Very Serious Game...
16 godina
offline
RE: PS1 - par pitanja
S obzirom da ti taj sprženi CD ne radi ni na emulatoru, moguće je da su ti CDovi pokvareni, neki jeftini i sl. Možeš li taj isti sprženi CD otvoriti u Exploreru i vidjeti što se nalazi na njemu?
totus mundus agit histrionem
13 godina
neaktivan
offline
RE: PS1 - par pitanja

 nemoj ti meni " ne računaš se "  

 I See You...{#}

..sry ..    {#}   ..bilo jače od mene..{#}

 

..another LOTR fan..

 

 

btw, sorry ak krivo govorim,

al kaj nije na PS1 prije nego učitaš igru, moraš prvo stavit mod CD ili kak se već zove?

mutikaša i probisvijet
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 23:38 (prle_zg).
14 godina
offline
RE: PS1 - par pitanja

mozda ti niti prza neradi kako treba...

My Life Is A Very Serious Game...
16 godina
neaktivan
offline
RE: PS1 - par pitanja
CroVandal kaže...

ja sam sve igre sa alcoholom przio cak nisam nista posebno izabrao i uvjek je radilo jesi ti siguran da netreba nekakav boot disc za "jogurt" verzije?

 

  ne razumijem - kakav boot disc za jogurtove? {#} 

budem potražio neku drugu igricu na mjestima koje je naveo bugonja, pa ću probat to zapržit....

 

 

 

SinCr0 kaže...
S obzirom da ti taj sprženi CD ne radi ni na emulatoru, moguće je da su ti CDovi pokvareni, neki jeftini i sl. Možeš li taj isti sprženi CD otvoriti u Exploreru i vidjeti što se nalazi na njemu?

kad sam pržio sa Ashampoo-om, nisam mogao vidjeti u Exploreru... ali sa Alcoholom i sa PowerISO-om sam mogao normalno otvoriti i vidjeti sadržaj medija.

Mediji su Princo cakebox 50kom, CD-R 2x - 56x... uvijek pržim na takvima i nikad nikakvih problema nisam imao

 

 

prle_zg kaže...

  nemoj ti meni " ne računaš se "

  I See You...{#}

..sry ..        {#}    ..bilo jače od mene..{#}

 

..another LOTR fan..

 

je pa naravno :D

nemreš Saurona pregazit... jep jep LOTR fan ^^ film je zakon

 

BTW, nema nikakvog mod cd-a... prvi glas za ovo {#}

 

CroVandal kaže...

mozda ti niti prza neradi kako treba...

 

a i za to postoji mogućnost :/ probat ću na laptopu spržit... ili na drugom kompu.. pa da vidim...

mislim, kupio sam 50 cd-a i sad ću ih 10 pobacat {#}

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 23:41 (HBomb).
13 godina
protjeran
offline
PS1 - par pitanja

frende nemoj se ljutit al imam dojam da zapravo neznas sprzit PS1 igru,sto je veoma lako.odi skini neku igru,   cak one najpopularnije imas na TPB,odraraj da dobijes image,ucitaj neki program za przenje slika,najbolje alchohol,kupi kvalitetan CD,stavi da przi na maloj brzini,cca 32x,,cim laser cita glazebni cd njega si otklonio,znaci PS je ispravan,ti negdje grijesis sa przenjem

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 23:53 (bugonja).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: PS1 - par pitanja
bugonja kaže...

frende nemoj se ljutit al imam dojam da zapravo neznas sprzit PS1 igru,sto je veoma lako.odi skini neku igru,   cak one najpopularnije imas na TPB,odraraj da dobijes image,ucitaj neki program za przenje slika,najbolje alchohol,kupi kvalitetan CD,stavi da przi na maloj brzini,cca 32x i onda ako nebude radilo odi na njuskalo i uzmi PSone za 100kn :D

hmm...ISO read / ISO write..

 

@HBomb, mislio sam na boot CD {#}

mutikaša i probisvijet
14 godina
offline
RE: PS1 - par pitanja

mislim boot cd koji prvo ubacis u ps pa onda kopiranu igru? slusaj bugonju :-)

My Life Is A Very Serious Game...
16 godina
neaktivan
offline
RE: PS1 - par pitanja
bugonja kaže...

frende nemoj se ljutit al imam dojam da zapravo neznas sprzit PS1 igru,sto je veoma lako.odi skini neku igru,   cak one najpopularnije imas na TPB,odraraj da dobijes image,ucitaj neki program za przenje slika,najbolje alchohol,kupi kvalitetan CD,stavi da przi na maloj brzini,cca 32x i onda ako nebude radilo odi na njuskalo i uzmi PSone za 100kn :D

  ne ljutim se, ali krivi dojam imaš  {#}

sve što si naveo, upravo sam tako i napravio - TPB -> Spyro 2 Ripto's Rage -> čekanja cca 20-ak minuta -> unrar i iskopao .iso -> zapržio .iso / .bin (oba formata) sa Alcoholom i sa PowerISO-om -> jedino sad neznam kako vi, ali ja Princo smatram kvalitetnim medijem... doduše, ne u rangu Traxdata, ali me nikad nije iznevjerio. Imam medije sa podacima stare 3-4 godine i još uvijek funkcioniraju savršeno -> prženo na 16x koliko mi dozvoljava pečenjara...

 

ma tak i tak razmišljam o kupnji dvojke.. al da vidim jel se da kaj izvuć iz ovog ili ne  {#}

 

@ prle: ma kakav zaseban boot kod PS-a  {#} tamo je boot onaj Sonyjev logo prije izbornika za memory card i music player  {#} a PS logo se pojavljuje kad krene učitavanje sa cd-a

 

EDIT: oke, mislim da sam zbunjen malo xD jer očito ne mislimo na istu stvar.... samo čas da ja to prokužim malo

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 23:59 (HBomb).
14 godina
offline
RE: PS1 - par pitanja

gle nisam siguran da to postoji za ps1 ali mislim da da prve verzije cipova su morale imati boot cd znaci ubacis cd on ti otvori nesto i kaze da ubacis igru ti ubacis kopiju i stisnes star reading ili tako nesto i onda kopija radi!

My Life Is A Very Serious Game...
16 godina
neaktivan
offline
RE: PS1 - par pitanja
CroVandal kaže...

gle nisam siguran da to postoji za ps1 ali mislim da da prve verzije cipova su morale imati boot cd znaci ubacis cd on ti otvori nesto i kaze da ubacis igru ti ubacis kopiju i stisnes star reading ili tako nesto i onda kopija radi!

evo ja ću ti iskreno reć, za takvu proceduru prvi put čujem  {#} nema nikakvih boot cd-a... ovdje sam samo najnormalnije ubacio jogurt igru i sve je normalno funkcioniralo... doduše, još uvijek funkcionira... moj bracek igra trećeg špiru i poslje PS loga, se prikaže neka animacija **CR_ACKED BY PARADOX** i onda možeš birat oćeš unlimited lives, energy ili kaj već... stisneš start i normalno špilaš...

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
13 godina
neaktivan
offline
RE: PS1 - par pitanja
CroVandal kaže...

gle nisam siguran da to postoji za ps1 ali mislim da da prve verzije cipova su morale imati boot cd znaci ubacis cd on ti otvori nesto i kaze da ubacis igru ti ubacis kopiju i stisnes star reading ili tako nesto i onda kopija radi!

Postoji.

Imaš za skinut na torr....

pitanje je može li kopija boot CD-a pokrenuti kopiju igre..{#}

mutikaša i probisvijet
16 godina
neaktivan
offline
PS1 - par pitanja

hmm... mogu probat ovo sa boot cd-om...

ne znam točno koja je verzija čipa i kako se to može saznat... ako ti šta pomogne, napišem ti serijski broj konzole il nešt xD

 

btw, prle zbunjuješ me istim avatarom  {#} stalno mislim da sam ja neš napisao xD

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: PS1 - par pitanja

{#}{#}{#}

..promjeni avatar{#}

 

probaj ovo:

 

mutikaša i probisvijet
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2011 0:21 (prle_zg).
16 godina
neaktivan
offline
RE: PS1 - par pitanja
prle_zg kaže...

{#}{#}{#}

..promjeni avatar{#}

 

probaj ovo:

 

  nema šanse da ću mjenjat avatar  {#}  {#}

 

koment na video: majke ti koja procedura... ovo još nisam vidio... doduše, mogu probat, al jedino ako vrijedi demo cd.. jer nikakav original osim toga ne posjedujem  {#}

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
14 godina
neaktivan
offline
PS1 - par pitanja

ljudi, imam također isti..."problem".

nedavno sam kopo po starim stvarima i isto našo svoj stari PS1 (i to onaj prvi originalni iz 94.)

ugl., igara se sjećam da sam imao mahom mnogo ali sve su dobila krila i pobjegla. Sad pošto sam to kao klinjo igrao znam da su uvijek prijatelji od staraca nabavljali igre i nijedna nije bila original. Sjećam se dobro da su bile spržene. Iako od svih igara najviše se sjećam Crash bandico i neke sa udaranjem. Uglavnom, ne stignem čitati cijeli topic pa ako ste možda već našli neko rješenje tj. dali je moguće skinut s neta i spržiti preko određenog formata ili ?

Moram priznati da sam se malo i zaželio dobre stare konzole xD i jako mi je žao što nijednu igru nisam uspio sačuvat. Čak sam i izgubio i AV kabel, al to nije bed, na ebayu za 2$ sam tak xD

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PS1 - par pitanja

e bog imam jedno pitanje imam ps1 i na njemu je bio ugrađeni mempry card nije mi trebala vanjska za save. jer to tako na svakoj konzoli ili se to mora posebno ugraditi

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PS1 - par pitanja

Si siguran? Mislim ima ekipe koja si zalemi pločicu Memory Carda na kontakte ali to naravno tako ne dolazi iz dućana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice