Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

poruka: 28
|
čitano: 30.890
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

Dakle u ovoj temi možete postavljati pitanja u vezi nove konzole :)

 

Trenutno se kod nas može kupiti Basic i Premium "edicija" 

 

Basic je kao i samo ime,osnovno pakiranje,bijela konzola, 8GB interne memorije i najosnovniji kablovi - 2999kn

 

Premium je malo naprednija verzija,dolazi sa 32GB internet memorije,crne je boje te se dobije igra Nintendo Land i jos neke dodatne stvarčice - 3499kn

 

Ja sam razmišljao o nabavi konzole,međutim ako cu ju nabaviti,to ce biti tek kad se cijena malo snizi :)

Potpis
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

Na BUG forumu nitko nema tu konzolu, jedva da netko ima Wii konzolu.

 

Inače, zanimljivo je da WiiU ima dva USB porta, od kojih ni jedan ne može napajati vanjski USB disk,

ali može USB stick, ili USB disk sa posebnim napajanjem.

 

Moguće je napraviti softmod vWii (Virtual Wii) da bi se mogle koristiti gotovo sve Homebrew aplikacije

sa stare Wii konzole, te preko SD kartice/USB-a stare Wii igre.

 

Što se tiče softmodanje same WiiU konzole, još uvjek se radi na tome.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
12 godina
offline
Re: Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori
Don Kihoty kaže...

 

Moguće je napraviti softmod vWii (Virtual Wii) da bi se mogle koristiti gotovo sve Homebrew aplikacije

sa stare Wii konzole, te preko SD kartice/USB-a stare Wii igre.

 

Što se tiče softmodanje same WiiU konzole, još uvjek se radi na tome.

Meni izgleda kao da Nintendo zeli da se njihova konzola hackira (kao i sve dosad), nisu se niti potrudili poboljsat zastitu u odnosu na Wii :P

14 godina
protjeran
offline
Re: Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

vWii modul (virtual Wii) ionako nije bitan, nego WiiU modul, a on je za sada čvrst orah.

 

S obzirom da WiiU neće moći (bar ne za sada) raditi sa diskovima,

a igre dolaze na diskovima od 25GB do 100GB kapaciteta (četvorslojni BL disk koji prazan vrijedi bar 60USD, ne znam kako im se to uopće isplati),

bit će problem što će po sticku moći raditi samo MAX jedna igra (jer max USB kapacitet je 32GB za WiiU, bar sada), dakle jedna igra ako je samo 25GB.

 

No mislim da će se za s vremenom riješiti.

 

Nintendo 3DS je prije par dana uspješno hackiran.

 

I nađen je exploit s kojim se može modati sa preko 70 uobičajenih igara.

 

Treba samo čekati.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
16 godina
offline
Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori
4mal kaže...

tek je izasla konzola,naravno da niko nece kupovat jos,isto tako je bilo sa ps3 :D

Potpis
14 godina
online
Re: Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori
bancic123 kaže...
4mal kaže...

tek je izasla konzola,naravno da niko nece kupovat jos,isto tako je bilo sa ps3 :D

Uvijek ima ljudi koji imaju te novce i kojima nije problem dati. Kako u ostatku svijeta (Japan, Amerika, Njemacka, Vb) tako i u Hrvatskoj. Nebi se kladio da bas nitko ovo nema :=)

16 godina
offline
Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

ima da na HCL u ovdje niko skoro !  :D

 

lol cijena je prenapuhana {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2013 12:33 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

Cijena nije prenapuhana, Wii U je praktički dvije konzole u jednoj :P Imaš bežični "joystick) koji ima svoj ekran i sikroniziran je sa glavnom konzolom. Ima dosta dobrih opcija kao naravno ako tvoja baba želi gledati sapunicu samo joj daš i nastaviš igrati preko svog wii u pada.

 

PS4 će koštati u hrvatskoj 4000 vjerojatno.

"moj komp je kanta"
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

Jel netko kupio, da ubaci neki komentar kak je zadovoljan itd...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

Jako me zanima ova konzola ... ima li iko u Hrvatskoj da ima konzolu ... volio bih čut komentar nekoga ko je već posjeduje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

Jel zna kako senzor hvata? npr xbox 360 kinect mi ne odgovara jer nemam veliki dnevni boravak a senzor ne cita na blizu cca 2-3 m od tv-a

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

Misliš senzor za stari Wii motion?

 

Pa meni se čini da je 2m minimalna udaljenost od TV-a da bi radilo sve OK,

a maksimalna nije bitna, jer kontroler je bluetooth, dakle u 10-15m radi bez problema,

a senzor na kontroler samo šalje dvije IC točke pomoću koje kontroler

određuje gdje je naspram TV-a.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
16 godina
offline
Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

Zasto uopce navodite cijene u Algoritmu? Te cijene su umjetno napuhane zbog Algoritmovog monopola na distribuciju.

 

"Prave" cijene su:

 

Wii U Basic: 1796kn

Wii U Premium: 2209kn

 

Pitanje je jedino da li Amazon.de dostavlja u HR i ako da, kolika je nadoplata za dostavu i uvoz.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2013 17:16 (Šime).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

Svi mi znamo da je vani jefitnije nego kod nas.

Ali da ja Vas pitam, kolika je platežna moć jednog prosječnog Hrvata i da li on sebi može priuštiti nešto za oko 2000kn za iskeširati? Odgovor je NE.

 

Nitko vani ti neće dati da uzmeš na rate ??

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

Može li mi netko na PM poslati neku stranicu gdje je se može naći siguran i provjeren način za softmode Wii U konzole - vWii?

Onog kojeg ste korisitili kod svog softmode-anja.

 

Na netu ima puno stranica koje mi WOT označava crveno, ne bih želio da brick-am skroz novu konzolu i bacim novac u vjetar.

Nadam se da mi Moderatori neće zamjeriti zbog {#} pitanja.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

Pozdrav ekipa! Imam namjeru kupiti wii u. Cisto par pitanjca :)) Di najpovoljnije nac konzolu? Jel mi isplativije uzet 8gb ili 32? Vi koji posjedujete konzolu, ste zadovoljni? :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori
Glogić kaže...

Pozdrav ekipa! Imam namjeru kupiti wii u. Cisto par pitanjca :)) Di najpovoljnije nac konzolu? Jel mi isplativije uzet 8gb ili 32? Vi koji posjedujete konzolu, ste zadovoljni? :-)

Mislim da 150 kn razlike u cijeni opravdava kupnju 32GB modela (24 GB RAM više + igra "Zombi U").

Protis/Centro/Supernet...

 

Kad budeš nadograđivao firmware tj. radio update osiguraj da ti Wii U GamePad bude napunjen.

Ja sam se zeznuo pa sam nakon instalacije i namještanja postavki, nakon malo isprobavanja išao napraviti nadogradnju,

a kako se nadogradnja sporo skida (moja procjena preko 1-1,5 GB - oko 1 sat na Bnet-ovom 12 Mbps) potrošila se baterija (baš kad je bio pri kraju skidanja),

pa se nadogradnja sljedeći put ponovo kompletno skidala. Nakon toga još jedno 1/2 sata instalacije-nadogradnje.

 

Ne znam da li je kod svih tako, ali moj je došao sa UK utikačima, a u kutiji je došao samo jedan adapter (kao na slici - pa sam drugi naručio preko ebay-a -

Universal UK to EU Travel Adapter Euro Europe Plug Wall Charger Converter 2 Pins).

Jer obje "cigle" za napajanje Wii U-a i punjenje GamePad-a imaju UK plug, pa je jedan adapter nedovoljan.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2013 19:03 (Matozan).
11 godina
offline
Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

Hvala na odgovoru! Kroz tjedan/dva cu definitivno uzet. Čekam 4.10, navodno bi trebali sniziti cijene za EU, ali čisto sumnjam, no niš me ne košta još pričekati i vidjeti kak bu :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

Nabavio sam i ja wii u konzolu te mi je isto trebao adapter za napajanje jer sa konzolom je došao je samo jedan komad. Trenutno mi je dosta nejasno gdje nabavljat igre te kako proć što jeftinije ... zanima me dali se mogu igrat NTSC naslovi dali je konzola region free ili nije.

Konzolu sam stavio na UK da bi radio nintendo eShop samo vidim da se isti naslovi mogu nać povoljnije recimo u nekim web shopovima. Što se iče postavki zanima me dali se može podesit kozola da kupnja online naslova bude što jeftinija.

U biti svaki vaš komentar je dobro došao :)

Pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

{#} zašto?!

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

Ako moze neko da mi odgovori sto prije,zahvalan sam unapred.{#}

 

Zanima me dali da uzmem Nintendo Wii U Basic pakovanje i usput NSMB igricu.

Ili sa druge strane Gaming PC ?  Da li da cekam Novu godinu i da snize cijenu ili odmah naletim na PC?

 

3 Wii U
2 Gaming PC
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 10:19 (Mil581).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

Možda da prvo negdje isprobaš kako je igrati na Wii U, prije konačne odluke.

Ja imam obični Wii i Wii U (kupio ga vrlo povoljno [ispod 1.000 kn], radi greške u web shop-u - kratko vijeme je bila iskazana pogrešna cijena {#}),

klinci se možda koji put (3-4x godišnje) poigraju na običnom Wii, kad im dođe netko od prijatelja, inače ostalo vrijeme koriste svaki svoj PC.

Wii U im nije "napet" jer je u pack-u bila ZombiU igra, a nove igre nisam kupovao {#} - soft mode za Wii U igre još nije izašao.

 

A za nekih 2700-2800 kn koliko dođe Wii U sigurno nećeš moći nabaviti neki jači "gaming" PC, jedino ako imaš već PC pa ćeš ga samo malo nadograditi/pojačati.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

Zahvalan sam na odgovoru.{#}

Posto imam Nintendo DSi i njega sam dobio krajem 2011 i sa njim Super Maria

a kada sa dobio prvi PC 2004 igrao sam Super Maria.

Donekle Nintendo je bio moj prvi izbor.

Sa jedne strane Wii U ima skoro sve sto trebam,

dok sa druge strane imaju neke PC igre koje zelim igrati (Dead Space,GTA 5)

Da li je moguce da Wii U jednog dana postane hardcore gaming konzola?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori
Mil581 kaže...

Da li je moguce da Wii U jednog dana postane hardcore gaming konzola?

zašto misliš da ona to nije? ...jer to kažu ovi fanboyevi iz suprotnih tabora..ima na ytbu video intervju a tu je link na članak http://www.nintendolife.com/news/2013/12/sonys_president_of_worldwide_studios_actually_has_two_wii_u_systems  i one je jako zadovoljan sa tom konzolom

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
8 godina
neaktivan
offline
Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

Je li mogu spojiti nintendo wii u gamepad sa svojom nintendo wii konzolom?

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori

Kupili smo kćeri konzolu (32 GB). Kad smo htjeli skinuti igricu sa eshopa, javlja nam kod instaliranja error code 105-3733. Zna li netko što to znači, trebamo li nešto još podesiti? 

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Nintendo Wii U - Pitanja i odgovori
 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice