Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.231
|
čitano: 1.313.814
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
Hazar kaže...

Ma previše se ljudi hvataju za te sitnice. Ako igra ima problema kao Cyberpunk onda oke, to je stvarno nešto što ne možeš ne vidjeti i što ti stvara probleme. Ali ovo dok gledam usporedbe pa na ovoj konzoli ima 2 FPS-a više nego na onoj, mislim da tražimo dlake u jajetu umjesto da jednostavno kupiš šta ti više odgovara i uživaš. Evo ja jedva čekam da mi dođe XSeX i da počnem halat, bit će uživancija.

Na konzoli je jako bitno da je 60 fps lock jer vsync ne mozes iskljucit i svaki pad i od 1-2fps osjecas kao trzanje - judder. 

11 godina
offline
Xbox Series X

Problem VELIKE vecine ovih igara je sto su to stari nadogradjeni engini.

Engine i igra radjena od nule za zen2 i rdna2 ce pokazat koliko mogu te arhitekture sve ovo drugo je tek prilagodjavanje na te arhitekture...da se tako izrazim.

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Xbox Series X

Ima nešto u tome svemu.

Sad sjeti se Shadow Falla i Second Sona.

Igre koje izlaze na početku PS4 i dan danas se drže epski, infamous svojim efektima pogotovo.

 

Između smo imali multiplatforme, bolje lošije...

Pa Uncharted, God of War, Days Gone(koji se vrti na base ps4 ne baš dobro), Tlou2 i Ghost of Tsushima.

Ne sumnjam da nas očekuju dobre igre, samo smanjimo očekivanja.

 

Meni kao igraču koji 90% igra multiplatform PC bude primarna platforma, možda Xbox.

PS5 za vrhunske ekskluzive.

 

E što želim kazati.

Sjetimo se Assasins Creed Unitiy. Ambiciozna igra koja se na konzolama loše izvodila radi jaguar CPU-a.

Gužve i vertikalni gameplay ubijali su frame rate.

To se događa u Cyberpunku.

Tak da nije developer uvijek kriv. Smatram da u današnje vrijeme nebi trebalo biti ograničen hardverom u ostvarenju vizija.

Možemo reći e pa nek smanje detalje itd.

Nije to više to.

Zar da se vraćamo i stagniramo? Treba ići naprijed a Microsoft i Sony gospodo tu jako koče razvoj.

Vrhunska situacija kad bi konzole bile 4 godine vani.

Sa Pro verzijama nakon 2 i pol god.

Ili u početku izdati 2 verzije.

Normal i entuzijast.

Eto ja bi prvi dao Sonyu 1000 eura za konzolu sa RX6800XT recimo. Zagarantiran 4k i 60 frejma tada imamo na konzoli.

 

 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xbox Series X
bik kaže...
goodie kaže...

Izgleda da je Sony-u 4K @120, a i 4k@60 naučna fantastika.

Na telkama (XH900) ne prikazuje pravi 4k pixel per pixel nego nešto skalira manju rezu pa je sve zamućeno.

PS5 opet ne prikazuje pravi 4K.

Nažalost ništa od njih niti za ovu godinu.....novi modeli ne podržavaju 4k, allm i vrr out of the box, nego tek sa budućim frimverom.

Jedino su zadovoljni oni koji su kupili XH95 seriju jer ona niti nema podršku za HDMI 2.1, a kvaliteta slike je izvrsna.

Naravno da nekome tko planira igrati na telki taj model ne dolazi u obzir, ali model koji je reklamiran kao PS5 ready to nije.

Nemam ja ništa protiv Sony-a, čak sam htjeo i kupiti tv od njih, ali izgleda da ću ih zaobići.

 Primjecujem da si ti gadno nasjeo na tu dubiozu zvanu hdmi 2.1 ps5 xsx reddy pa vec mjesecima razbijas glavu u trazenju necega sto su ti proizvođači prodali u reklami kao i onaj lik s foruma sto ce tuziti sony jer mu tv mozda nece dobiti vrr iako jos ni nema konzolu niti  ta konzola trenutno podrzava vrr niti bi vidio razliku dam se kladiti. Dok normalni svijet uziva u igranju na bolokojem tvu neki ne mogu igrati i sami sebe pate jer u specu ne pise hdmi 2.1 ps5 reddy ili sta već. 

 

 Nisam nasjeo na ništa jer imam previše godina iskustva u guzici da vjerujem u sve što piše na kutiji nekog proizvoda.A što se tiče sony-a, malo mi ide na rac da prodaju muda pod bubrege.

Znam i ja da prosječnom korisniku neke stvari neće faliti jer ga boli ona stvar .....jer nezna....jer se ne opterećuje, a u ne znanju je spas......nekima......meni nažalost nije.

Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 16:44 (goodie).
14 godina
offline
Xbox Series X

Prebacite raspravu negdje drugdje, nije za ovu temu.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xbox Series X
@goodie

Taj "prosjecan" korisnik se vec igra na ps5 ili xsx te je odavno shvatio cemu su ove next gen konzole namjenjene a to je 4k hdr @60hz i s tim treba biti zadovoljan. Zivjeti u dubiozi i trazit dlake u jajetu ne priliči konzola gaming razmisljanju, više pc master race-u. Želim ti samo reci da ce mozda proci baka s kolacima dok ti kupis taj idealan tv, konzolu i igru koja podrzava to sto ti zelis i sto su ti izreklamirali. Đabe koliko imaš god i iskustva, možda konzola nije za tebe nego neki highend pc. To ti govorim kao vlasnik jednog i drugog.
15 godina
offline
Re: Xbox Series X
Strelok kaže...

Nisi u pravu. Takvo razmišljanje dovodi do hrvatske države. Tako i mi 25 godina. Opet vi sa rezigniranošću, ma nije bitno ajmo igrat...

Je zato im prolaze muljanja godinama.

 

SITNICE jesu bitne. Ako Sony napiše 4K očekujem 4k.

 

 Kad ti Kolinda kaže da ces imat 8000eur placu i kad Sony na Ps5 kutiji napise 8K ti stvarno to očekuješ? 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Mislim vec nego vrijeme uzeti xbox series s, ima li ga mozda netko, kakvi su dojmovi?


I imam par pitanja u vezi xbox placanja i tih pizdarija.

Da stavim account na UK ili USA, priznaju li nase kartice (VISA) ili cu morat sve uzimat sa giftcardima?

Pa ako neko moze objasnit na brzinu bio bi zahvalan
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Demononsouls91 kaže...
Mislim vec nego vrijeme uzeti xbox series s, ima li ga mozda netko, kakvi su dojmovi?


I imam par pitanja u vezi xbox placanja i tih pizdarija.

Da stavim account na UK ili USA, priznaju li nase kartice (VISA) ili cu morat sve uzimat sa giftcardima?

Pa ako neko moze objasnit na brzinu bio bi zahvalan

 Imam ga, meni je bolji od svih prijašnji konzola. Sa obzirom na cijenu, isplativa kupovina.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Mozes li mi samo rec kako si postavio acc na kojoj je regiji, kako kupujes pretplate i malo to pojasnit ako nije problem
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Najvise me zanima game pass, to mi je bas dobra stvar
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 22:18 (Demononsouls91).
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Demononsouls91 kaže...
Mozes li mi samo rec kako si postavio acc na kojoj je regiji, kako kupujes pretplate i malo to pojasnit ako nije problem

 Acc je DE. Igre kupujem preko storea, cdkeys, eneba tako isto gold preko tih stranica.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Jel mi preporucavas da stavim neku posebnu regiju ili?

Hvala na pomoci
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Demononsouls91 kaže...
Jel mi preporucavas da stavim neku posebnu regiju ili?

Hvala na pomoci

 US. Sve je jeftinije, od gold-a do igara.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Zna li neko prima li UK ili USA nase kartice.
Mislim odigrat par xbox 360 igara al vidio sam da njih ne mogu uzet sa giftcardima
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Čitajući postove u ovoj temi ekipa je potvrdila da sa našom karticom prolazi kupnja u UK, ali da u USA ne prolazi. Neka me isprave ako griješim.
10 godina
offline
Re: Xbox Series X
izzy007 kaže...
Čitajući postove u ovoj temi ekipa je potvrdila da sa našom karticom prolazi kupnja u UK, ali da u USA ne prolazi. Neka me isprave ako griješim.

 tako je meni bilo kad sam game pass kupovao

3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Del_Boy97 kaže...
izzy007 kaže...
Čitajući postove u ovoj temi ekipa je potvrdila da sa našom karticom prolazi kupnja u UK, ali da u USA ne prolazi. Neka me isprave ako griješim.

 tako je meni bilo kad sam game pass kupovao

 Savjetujem da si otvoriš Revolut online account, gratis je i dobiješ odmah virtualnu karticu... a i dobiješ poblji tečaj..

Slobodno me dodajte, Gamertag: ikoizsinja
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Jesi UK ili?
10 godina
offline
Re: Xbox Series X

tenks, al to sam si već nabavio u međuvremenu iz nekih drugih razloga. Svakako top kartica i app

 

Demononsouls91 da, UK

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2021 1:14 (Del_Boy97).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Demononsouls91 kaže...
Zna li neko prima li UK ili USA nase kartice.
Mislim odigrat par xbox 360 igara al vidio sam da njih ne mogu uzet sa giftcardima

 Imam USA račun od prije 2 tjedna i ne prolazi naša kartica niti Pay Pal.

13 godina
offline
Re: Xbox Series X

Kako bi mi onda uskoro trebao doći novi xbox series x, a nikad prije nisam imao xbox konzolu, imam par pitanja.

 

Kako rješavate baterije? Vidim da unutra dolaze obične, ali se mogu kupiti i one neke kao službene s punjačem. Je li bolje kupiti to ili obične (recimo duracellove) baterije?

 

Koju zemlju da si stavim kao zemlju accounta?

 

Preko čega kupujete igre? Koliko sam vidio od domaćih je gamershop najpovoljniji, a od stranih shopto. Imate tu kakve preporuke?

 

Kao ljubitelj košarke prva igra koju ću uzeti će biti 2k21, a uz to se dvoumim da li da uzmem cyberpunk ili hitman 3, koju od te dvije biste preporučili?

 

Ako ima još nešto što biste preporučili kao nekom tko prvi put ima xbox samo dajte.

 

Hvala unaprijed.

11 godina
offline
Re: Xbox Series X

Po meni od baterija ili koristiti Duracellke pa mijenjati (traju barem 25h) ili uzeti punjivu bateriju koja se spoji na USB.

AA punjive koje se moraju vaditi i stavljati na punjače su po meni nepraktične.

 

Ja sam u Hrvatskoj i imam US account. Najpovoljnije su igre.

Nadopunjavam wallet preko one MTC game stranice kojuje kolega preporučio.

 

Prije nego što kreneš kupovati razne igre, preporučam da radije uzmeš Gamepass Ultimate.

Cyberpunk i Hitman nisu baš igre koje obavezno moraš odigrati odmah sada, a Gamepass ima toliku kolekciju različitih žanrova i neke od igara koje sigurno ne bi kupio će te pozitivno iznenaditi.

Garantiram da ti neće biti dosadno.

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...

 

AA punjive koje se moraju vaditi i stavljati na punjače su po meni nepraktične.

 

 

 Zašto?

 

Punjač i 4 duracell punjive, dvije u kontroleru, dvije napunjene, kad se potroše zamjenim i stavim puniti dvije prazne. Traju dugo jer su 2700 mah i problema nema. Kupovati baterije je skroz neisplativo.

12 godina
offline
Xbox Series X

 Ja koristim isto, imam 2 joysticka, kupio ovaj pack , i prezadovoljan, baterije traju dugo, koristim to vise od godinu dana, uvijek imam baterije pune, kada se sprazne samo zamijenim i to je to, ne treba kupovati nove baterije i ne trebam se bojati da će mi ugrađena baterija krepati u joysticku. 

 

A sto se tice koji acc, osobno imam njemacki, rade normalno hrv kartice, nisam probao paypal. 

Ali iskreno rijetko tamo kupujem igre, najlakse je na mtc game ,  najjeftinije su tamo jer mozes uzeti najjeftiniju igru s vpn, dostave je u roku sat vremena, kasnije samo upalim vpn države za koju sam igru kupio, otidem na redeem.microsoft.com  , upisem kod i igra se doda na moj racun, kasnije normalno ne trebate koristiti vpn za igru.

 

Ja se osobno preporodio od ps4 odkad koristim xbox kao glavnu konzolu jer je cijena igara dosta niža nego ps upravo radi ovakvih stranica.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Xbox Series X

Pozdrav svima,

 

u poztrazi sam za Xbox seX konzolom,

 

možete li mi reći od kuda je najbolje naručiti, jer vidim da niti jedan shop u Hrvatskoj nema na zalihi?

 

Ukoliko se uzima iz vana, kako stoje stvari s garancijom?

 

Hvala unaprijed,

 

Pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xbox Series X

Izgleda da je Series S dostupan u Gamershopu, pa ako netko treba, naručuj dok ima. Garancija valjda ok (EU smo, valja to ide). Ovaj sa dodatnim kontrolerom je odlična cijena!

 

[edit] - Eh, ti tražiš X, nisam vidio, zanemari...

 

Btw, konačno poslano:

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2021 9:47 (Nuclear_Phoenix).
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
MSN kaže...

 Ja koristim isto, imam 2 joysticka, kupio ovaj pack , i prezadovoljan, baterije traju dugo, koristim to vise od godinu dana, uvijek imam baterije pune, kada se sprazne samo zamijenim i to je to, ne treba kupovati nove baterije i ne trebam se bojati da će mi ugrađena baterija krepati u joysticku. 

 

A sto se tice koji acc, osobno imam njemacki, rade normalno hrv kartice, nisam probao paypal. 

Ali iskreno rijetko tamo kupujem igre, najlakse je na mtc game ,  najjeftinije su tamo jer mozes uzeti najjeftiniju igru s vpn, dostave je u roku sat vremena, kasnije samo upalim vpn države za koju sam igru kupio, otidem na redeem.microsoft.com  , upisem kod i igra se doda na moj racun, kasnije normalno ne trebate koristiti vpn za igru.

 

Ja se osobno preporodio od ps4 odkad koristim xbox kao glavnu konzolu jer je cijena igara dosta niža nego ps upravo radi ovakvih stranica.

 

 

 Pod ovim misliš na gamepad ili baš Joystick?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Kod nas će mall.hr i gamershop vjerojatno imati kad tad. Ne znam ima li ih igdje trenutno. Neki dan si mogao sa M'soft store Poljska uzeti za cca 3800.

Izvana Amazon, Alzashop od onog što sam koristio
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Xbox Series X

@MSN

 

Samo bih dodao da isto imam njemacki acc ali placam paypalom ( tako sam napravio i upgrejd na ultimate ) i sve prolazi bez problema .

Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice