Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.231
|
čitano: 1.316.772
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Spellcaster kaže...

Sony i Microsoft nikada nece biti kreativniji kao sto su indie developeri. Oni bi trebali osim nastavaka, remastera, remake napraviti neki novi IP. Sonyjeve igre su postale malo dosadne jer su skoro sve Sonyjeve igre na isti kalup.  Svaka igra ima inspiranciju od neke druge igre, pa i Microsoft, Sony i Nintendo za svoje igre imaju inspiraciju iz drugih igara, npr. za The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom su inspiracija bili The Elder Scrolls V: Skyrim koji bio inspiracija i za The Legend of Zelda: Breath of the Wild  i Red Dead Redemption 2.

 

7 Ways Breath of the Wild and Skyrim are Similar

 

Zelda: Breath Of The Wild Sequel Inspired By Red Dead Redemption 2, Says Aonuma

 Uvijek je nešto inspirirano nečim drugim. Ko da Elder Scrolls nije inspiriran Zeldama od prije 20 godina. Problem je što mi kao igrači imamo očekivanja od studija X da napravi novi nastavak neke svoje igre. A ako rade nastavak ne mogu raditi novi IP. A nije da je i tako loše. Imali smo genijalne Returnal, Horizon i Ghost of Tsushima. Prije toga Bloodbourne. Days Gone je propao, ali generalno je solidna 7/10 igra. 

 

Osobno sam uvijek za novi IP, ako je prethodnik neke igre stvarno odličan i nema baš puno mjesta za napredak. Recimo Horizon 2 mi je baš naporan za igrati makar sam volio prvi dio. Ne vjerujem da ću ga odigrati do kraja. Ghost of Tsushima je genijalan, ali na prvu ne vidim što to nastavak može donijeti da bude toliko drugačije i opet zanimljivo. Upravo prolazim Spidermana PS4, možda i najbolju igru te generacije i tu sam isto skeptičan što se nastavka tiče. Tu recimo bi se moglo nešto sa ovim multivers forama iskemijati. Jer ako će opet biti isti grad, samo novi igrivi lik onda čemu to.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Xbox Series X

Upravo iz gore spomenutih razloga ja više ne mogu igrati te AAA "gledam glavnog lika preko ramena" igre.

Sve sam to već odigrao sto puta u drugom pakiranju. Bilo da se radi o Gears of War, God of War, Zelda, svejedno.

Još souls-like igre mogu zbog težine i "napetosti", ovo ostalo zaspim od dosade nakon par minuta.

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2023 11:53 (DeniZg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Xbox Series X
lesonitka kaže...

Pozdrav...znači kupio sam tri pretplate , turske na 12 mjeseci, jedna mi je prošla i imam vidljivu gold pretplatu na svom ms accountu dok druge dvije licence ne žele se povući, piše ovo "Odgodite produženje pretplate

Dosegnuli ste ograničenje koliko dugo možete produljiti pretplatu. Pokušajte ponovo s kasnijim datumom."
Zna li možda netko koja je fora? 
Pretplatu nemam na ulitmate, to mi je isteklo...hvala unaprijed

 trebas iskljucit opciju produzenja preplate negdje u opcijama

10 mjeseci
neaktivan
offline
Xbox Series X

Cloud gaming će u budućnosti zamijeniti konzole (Playstation i Xbox), tj. konzole više neće biti potrebne za igranje.

 

 

https://news.xbox.com/en-us/2023/05/18/xbox-games-to-nvidia-geforce-now-members/

 

https://news.xbox.com/en-us/2023/05/22/pc-games-from-xbox-headed-to-boosteroid/

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2023 17:29 (Spellcaster).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xbox Series X
Spellcaster kaže...

Cloud gaming će u budućnosti zamijeniti konzole (Playstation i Xbox), tj. konzole više neće biti potrebne za igranje.

 

 

https://news.xbox.com/en-us/2023/05/18/xbox-games-to-nvidia-geforce-now-members/

 

https://news.xbox.com/en-us/2023/05/22/pc-games-from-xbox-headed-to-boosteroid/

 To nam govore pa barem vec 10 godina 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
10 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...
Spellcaster kaže...

 

 Indie igre su danas daleko bolje od većina AAA igra. Sony, Microsoft, Nintendo i ostali veliki izdavači trebaju se malo ugledati na indie developere kako biti kreativan jer Sony, Microsoft, Nintendo i ostali veliki izdavači rade samo nastavke, remastere i remake umjesto da riskiriraju sa nekim novim IP-om kao što rade indie developeri.

 Pa to je oduvijek bilo tako. Ne pada mi pa pamet niti jedna AAA igra zadnjih godina za koju mogu reći da je inovativna. Uglavnom AAA pokupe inovacije od indiea kad vide kako publika reagira. Nitko ne ide raditi igru za 100-200 milijuna ako ne zna barem okvirno kako će biti prihvaćena. A bome niti nije sila ikome izmišljati toplu vodu dok god se remasteri, rereleaseovi, remakeovi i nastavci tako dobro prodaju. Inovaciju ćeš eventualno vidjeti u VR žanru jer je neistražen.

 

Nova indie igra Planet of Lana koja će od sutra biti dostupna na Game Pass je prema recenzijama odlična igra. Na metacriticu ima za sada ocjenu 83.

 

https://www.metacritic.com/game/xbox-series-x/planet-of-lana

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2023 17:36 (Spellcaster).
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Drago mi je, to mi je bilo na watch listi od prvih screenshotsa i trailera. Baš fora izgleda.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Santana kaže...
Spellcaster kaže...

Cloud gaming će u budućnosti zamijeniti konzole (Playstation i Xbox), tj. konzole više neće biti potrebne za igranje.

 

 

https://news.xbox.com/en-us/2023/05/18/xbox-games-to-nvidia-geforce-now-members/

 

https://news.xbox.com/en-us/2023/05/22/pc-games-from-xbox-headed-to-boosteroid/

 To nam govore pa barem vec 10 godina 

 Prema ovome je bolje koristiti GeForce Now negoli Xbox ili PlayStation

 

 

GeForce Now sada nudi pet puta jači hardver od konzola uz bolji odaziv igara

13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Ko što i članak kaže, u teoriji.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 mjeseci
neaktivan
offline
Xbox Series X

Persona 3 Remake bi mogao biti najavljen na Xbox Games Showcase koji će se održati 11.6.

 

https://gamingbolt.com/persona-3-remake-out-later-this-year-announcement-planned-for-xbox-games-showcase-rumour

 
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Xbox Series X

hvala na savjetu ali neznam, al krivo kaj gledam ili ne, al ne radi...

 

na ovo si mislio?

 

 

7 godina
protjeran
offline
Xbox Series X

kupio bih cyberpunk....na eneba-i nigdje ne vidim XSX/XSS verziju
da li je opce izasla?

 

p.s. jel mogu bilo koju regiju izabrati?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xbox Series X

Nema posebne verzije, nego je next-gen update došao kroz 1.5 patch, igra će se sama ažurirat, tj. skinut će se najnovija verzija i imat će onu oznaku XS u libraryju.

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xbox Series X
Super je ova Planet Of Lana igra.
Podsjeća na Inside, napokon nesto dobro na gamepassu. 👍
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 mjeseci
neaktivan
offline
Xbox Series X

Ovo je bilo za očekivati da će Sud odbaciti tužbu igrača, odnosno PlayStation igrača koji su željeli da Microsoft ne preuzme Activision. U svakom taboru (Xbox, PlayStation, Nintendo...) ima budala poput ovih koji su tužili Microsoft

 

https://www.hcl.hr/vijest/igraci-tuzili-microsoft-zbog-preuzimanja-activisiona-nisu-im-uspjeli-poremetiti-plan-202686/

 

https://www.reuters.com/legal/microsoft-defeats-gamers-bid-block-69-bln-activision-deal-us-court-2023-05-22/

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2023 15:38 (Spellcaster).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xbox Series X

Xbox objavio koje igre sa PS showcase-a dolaze na konzolu.Zanimljivo je kako je to obznanio preko tweeta odmah kada je show završio kako bi razbio hype i neudomice koje su igre ekskluzive a koje ne. Nikada prije to nisu radili , valjda im se Sony dobro dignuo tlak oko Activision Blizzard akvizicije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 0:33 (azzie).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
azzie kaže...

Xbox objavio koje igre sa PS showcase-a dolaze na konzolu.Zanimljivo je kako je to obznanio preko tweeta odmah kada je show završio kako bi razbio hype i neudomice koje su igre ekskluzive a koje ne. Nikada prije to nisu radili , valjda im se Sony dobro dignuo tlak oko Activision Blizzard akvizicije.

 Možda su i oni čekali PS Showcase da vide što sve dolazi .

 

Btw, taj post bi im bio je*en da na vrhu piše i "On gamepass day one". Ovako, mah.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
8 godina
offline
Xbox Series X

Zanimljivo da Marathon dolazi na Xbox 

To je Sony first party igra

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Santana kaže...

Zanimljivo da Marathon dolazi na Xbox 

To je Sony first party igra

 Ali tek su nedavno kupili Bungie, a igra se razvija već dugo. Tak da ne znam dal je to samo splet okolnosti ili Sony planira neke/sve od tih svojih milijun planiranih multiplayer igara izbaciti kao cross platform. Svakako bi za budućnost tih igara bilo bolje da imaju što veći dostupan player base.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
8 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...
Santana kaže...

Zanimljivo da Marathon dolazi na Xbox 

To je Sony first party igra

 Ali tek su nedavno kupili Bungie, a igra se razvija već dugo. Tak da ne znam dal je to samo splet okolnosti ili Sony planira neke/sve od tih svojih milijun planiranih multiplayer igara izbaciti kao cross platform. Svakako bi za budućnost tih igara bilo bolje da imaju što veći dostupan player base.

 Da bit ce i crossplay. 

Jos jedna extraction igra

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
10 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Santana kaže...

Zanimljivo da Marathon dolazi na Xbox 

To je Sony first party igra

 Sony se morao obavezati da će Bungieju dopuštati da i dalje radi igre za sve platfome, tj. da će Bungie i dalje biti neovisna organizacija. Da je Sony odbio da Bungie bude neovisna organizacija Bungie nikada ne bi bio dio Sonyja.

Q. Bungie has future games in development, will they now become PlayStation exclusives? ​
No. We want the worlds we are creating to extend to anywhere people play games. We will continue to be self-published, creatively independent, and we will continue to drive one, unified Bungie community. ​
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 9:21 (Spellcaster).
11 godina
offline
Xbox Series X

Microsoft uskoro ima svoju prezentaciju i morat ce se posteno potrudit da bude losiji od ove Sonyeve sinoc.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Santana kaže...

Zanimljivo da Marathon dolazi na Xbox 

To je Sony first party igra

Bungie je ostao neovisan.

10 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
MEGATAMA kaže...

Microsoft uskoro ima svoju prezentaciju i morat ce se posteno potrudit da bude losiji od ove Sonyeve sinoc.

Sony jasno pokazuje da nije ništa bolji od Microsofta

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2023 13:21 (Spellcaster).
10 mjeseci
neaktivan
offline
Xbox Series X

Microsoft će na Xbox Showcase najaviti Xbox kontroler i slusalice Starfield Edition. Billbil-kun je do sada uvijek pogodio

 

Remember my tweet about "Ogden" and "Orren", the new Limited Edition #Xbox accessories? Check out my new blog post unveiling everything we know about these Wireless Controller and Headset

 

https://twitter.com/billbil_kun/status/1661713305461837824

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 15:15 (Spellcaster).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
lesonitka kaže...

hvala na savjetu ali neznam, al krivo kaj gledam ili ne, al ne radi...

 

na ovo si mislio?

 

 

 

lesonitka jesi li uspio riješiti problem?

 

Ja planiram danas uzeti za tri godine.

5 godina
offline
Xbox Series X

nažalost, još nisam riješio...ne radi pa ne radi :)

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Xbox Series X

Tražio sam i turski game pass (12 mjeseci) na par stranica i nisam ga našao za kupiti, nadam se da ovo nije kraj šeme 

 

To mi je bio presudni detalj da zaobiđem PS5.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Zauzet nadimak kaže...

Tražio sam i turski game pass (12 mjeseci) na par stranica i nisam ga našao za kupiti, nadam se da ovo nije kraj šeme 

 

To mi je bio presudni detalj da zaobiđem PS5.

 Da, vidim da nema više na cdkeys.com. Moguće da tko je jamio je jamio. Znali smo da ne može zauvijek trajati. Doduše sad se ionako više isplati uzeti PS+ extra 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Zauzet nadimak kaže...

Tražio sam i turski game pass (12 mjeseci) na par stranica i nisam ga našao za kupiti, nadam se da ovo nije kraj šeme 

 

To mi je bio presudni detalj da zaobiđem PS5.

Kod za popust AKS8

 

https://www.eneba.com/xbox-xbox-game-pass-ultimate-12-month-subscription-xbox-one-windows-10-xbox-live-key-turkey

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2023 12:17 (Spellcaster).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice