Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.231
|
čitano: 1.316.908
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Xbox Series X

Pitanje je koliko je Xbox zastupljen/prodan u Hr,to je vjerovatno razlog zasto krecu sa Gamepass za PC.

Iako...to je sve digitalna magla pa bi im i manji broj pass pretplata za Xbox konzole donosio novac.

Ali opet,bolje ista nego nista 🥂

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
MEGATAMA kaže...

Pitanje je koliko je Xbox zastupljen/prodan u Hr,to je vjerovatno razlog zasto krecu sa Gamepass za PC.

Iako...to je sve digitalna magla pa bi im i manji broj pass pretplata za Xbox konzole donosio novac.

Ali opet,bolje ista nego nista 🥂

 Kreću agresivnije jer na PC-u imaju veće šanse za rast nego kod konzola. Vjerojatno je i dalje broj Xboxaša drastično manji nego Playstejšenovaca, ali sudeći samo po ovom forumu dosta ekipe je nabavilo Xbox u zadnjih par godina koji teško da su o tome ikad razmišljali. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...
MEGATAMA kaže...

Pitanje je koliko je Xbox zastupljen/prodan u Hr,to je vjerovatno razlog zasto krecu sa Gamepass za PC.

Iako...to je sve digitalna magla pa bi im i manji broj pass pretplata za Xbox konzole donosio novac.

Ali opet,bolje ista nego nista 🥂

 Kreću agresivnije jer na PC-u imaju veće šanse za rast nego kod konzola. Vjerojatno je i dalje broj Xboxaša drastično manji nego Playstejšenovaca, ali sudeći samo po ovom forumu dosta ekipe je nabavilo Xbox u zadnjih par godina koji teško da su o tome ikad razmišljali. 

Mislim da nas je Xbox u Hr najvise imalo u doba Xbox 360.

Neki od nas su imali tada iskljucivo Xbox360,ja sam uzeo Ps3 i Xbox360.

Prosli gen Ps4 Pro i Xbox one X a ovaj gen Ps5 i XsX.

Jedino nisam imao svoj Xbox 1 ali sam igrao hrpu igara na njemu.

 

Ms je objavio da Sony drzi 70% gaming trzista a oni 30% cudi me tako velika razlika,XsX je perfektna konzola,nestvarno tiha,jaka.

I cak sam zavolio taj dizajn pa mi na kraju izgleda izvrsno.

9 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...

Evo update, produljio sam danas game pass Ultimate na još 36 mjeseci. 3x12 mjeseci Gold Live Turska sa cdkeys.com, aktivirano preko private modea u Edgeu putem besplatnog UrbanVPN spojenog na Tursku i nakon toga direktno preko Microsoft stranice uzeo jedan mjesec game pass ultimatea za UK regiju. Sveukupno 100 eura. Znači zasad i dalje sve funkcionira. Dokle, tko zna. 

 

ovo pričamo o gamepassu za PC, zar ne? 

 

nije mi jasno ovo za 1 mjesec za UK, čemu to?

16 godina
offline
Xbox Series X

moras kupit live, i onda s tih 1$ se sve to konvertira u ultimate.

ultimate radi i za xbox i PC koliko sam skuzio

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Gemmy kaže...

moras kupit live, i onda s tih 1$ se sve to konvertira u ultimate.

ultimate radi i za xbox i PC koliko sam skuzio

Da,Ultimate je PC+Xbox i taj je najisplativiji za nas koji gejmamo na obje platforme.

13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Cansee kaže...
Hexfire kaže...

Evo update, produljio sam danas game pass Ultimate na još 36 mjeseci. 3x12 mjeseci Gold Live Turska sa cdkeys.com, aktivirano preko private modea u Edgeu putem besplatnog UrbanVPN spojenog na Tursku i nakon toga direktno preko Microsoft stranice uzeo jedan mjesec game pass ultimatea za UK regiju. Sveukupno 100 eura. Znači zasad i dalje sve funkcionira. Dokle, tko zna. 

 

ovo pričamo o gamepassu za PC, zar ne? 

 

nije mi jasno ovo za 1 mjesec za UK, čemu to?

Ja pričam o Ultimate kojim dobiješ i Xbox i PC pretplatu. Tebi ako ne treba oboje ne trebaš uzeti, ali trenutno je to toliko isplativo da je no brainer da li uzeti. 

 

U ovom trenutku još uvijek traje akcija da možeš Xbox live gold pretplatu (ona ti daje 3 igre mjesečno + pristup multiplayeru) pretvoriti u Game pass Ultimate. Znači ne kupuješ direktno Gamepass nego tu jeftinu pretplatu i onda ju pretvaraš u skuplju. Maksimalno možeš 36 mjeseci Livea pretvoriti u Ultimate. Pošto je Tursky key najjeftiniji sam kupio 3 x 12 mjeseci pretplate koju aktiviraš preko VPN-a. I nakon toga imaš mogućnost te pretvorbe. Ako to dosad nisi radio onda ćeš moći za 1 funtu napraviti upgrade, a ako već jesi onda moraš platiti 10 funti za jedan mjesec game pass Ultimate (to je ovih mojih 1 mjesec UK) da bi ti se ovih 36 mjeseci Live Golda konvertiralo u Gamepass Ultimate. Samo si pazi na regiju unutar Microsoft accounta (ulogiraš se na njihovu stranicu pa pod Profile provjeri). Kod mene je UK i prolazi mi plaćanje paypalom preko Zagrebačke. Eventualno možeš probati kupiti nešto jeftino sa M'soft storea čisto da vidiš radi li ti plaćanje. 

 

Sad kad to ovako pišem ispada kompliciranije nego je 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...
Cansee kaže...
Hexfire kaže...

Evo update, produljio sam danas game pass Ultimate na još 36 mjeseci. 3x12 mjeseci Gold Live Turska sa cdkeys.com, aktivirano preko private modea u Edgeu putem besplatnog UrbanVPN spojenog na Tursku i nakon toga direktno preko Microsoft stranice uzeo jedan mjesec game pass ultimatea za UK regiju. Sveukupno 100 eura. Znači zasad i dalje sve funkcionira. Dokle, tko zna. 

 

ovo pričamo o gamepassu za PC, zar ne? 

 

nije mi jasno ovo za 1 mjesec za UK, čemu to?

Ja pričam o Ultimate kojim dobiješ i Xbox i PC pretplatu. Tebi ako ne treba oboje ne trebaš uzeti, ali trenutno je to toliko isplativo da je no brainer da li uzeti. 

 

U ovom trenutku još uvijek traje akcija da možeš Xbox live gold pretplatu (ona ti daje 3 igre mjesečno + pristup multiplayeru) pretvoriti u Game pass Ultimate. Znači ne kupuješ direktno Gamepass nego tu jeftinu pretplatu i onda ju pretvaraš u skuplju. Maksimalno možeš 36 mjeseci Livea pretvoriti u Ultimate. Pošto je Tursky key najjeftiniji sam kupio 3 x 12 mjeseci pretplate koju aktiviraš preko VPN-a. I nakon toga imaš mogućnost te pretvorbe. Ako to dosad nisi radio onda ćeš moći za 1 funtu napraviti upgrade, a ako već jesi onda moraš platiti 10 funti za jedan mjesec game pass Ultimate (to je ovih mojih 1 mjesec UK) da bi ti se ovih 36 mjeseci Live Golda konvertiralo u Gamepass Ultimate. Samo si pazi na regiju unutar Microsoft accounta (ulogiraš se na njihovu stranicu pa pod Profile provjeri). Kod mene je UK i prolazi mi plaćanje paypalom preko Zagrebačke. Eventualno možeš probati kupiti nešto jeftino sa M'soft storea čisto da vidiš radi li ti plaćanje. 

 

Sad kad to ovako pišem ispada kompliciranije nego je 

 

ma pratit ću korak po korak. S tim da nisam to nikad radio, al valjda ću uspjeti. 

 

Jel ultimate ima kakvih dodatnih pogodnosti osim toga da je i za xbox i PC?

9 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...
Cansee kaže...
Hexfire kaže...

Evo update, produljio sam danas game pass Ultimate na još 36 mjeseci. 3x12 mjeseci Gold Live Turska sa cdkeys.com, aktivirano preko private modea u Edgeu putem besplatnog UrbanVPN spojenog na Tursku i nakon toga direktno preko Microsoft stranice uzeo jedan mjesec game pass ultimatea za UK regiju. Sveukupno 100 eura. Znači zasad i dalje sve funkcionira. Dokle, tko zna. 

 

ovo pričamo o gamepassu za PC, zar ne? 

 

nije mi jasno ovo za 1 mjesec za UK, čemu to?

Ja pričam o Ultimate kojim dobiješ i Xbox i PC pretplatu. Tebi ako ne treba oboje ne trebaš uzeti, ali trenutno je to toliko isplativo da je no brainer da li uzeti. 

 

U ovom trenutku još uvijek traje akcija da možeš Xbox live gold pretplatu (ona ti daje 3 igre mjesečno + pristup multiplayeru) pretvoriti u Game pass Ultimate. Znači ne kupuješ direktno Gamepass nego tu jeftinu pretplatu i onda ju pretvaraš u skuplju. Maksimalno možeš 36 mjeseci Livea pretvoriti u Ultimate. Pošto je Tursky key najjeftiniji sam kupio 3 x 12 mjeseci pretplate koju aktiviraš preko VPN-a. I nakon toga imaš mogućnost te pretvorbe. Ako to dosad nisi radio onda ćeš moći za 1 funtu napraviti upgrade, a ako već jesi onda moraš platiti 10 funti za jedan mjesec game pass Ultimate (to je ovih mojih 1 mjesec UK) da bi ti se ovih 36 mjeseci Live Golda konvertiralo u Gamepass Ultimate. Samo si pazi na regiju unutar Microsoft accounta (ulogiraš se na njihovu stranicu pa pod Profile provjeri). Kod mene je UK i prolazi mi plaćanje paypalom preko Zagrebačke. Eventualno možeš probati kupiti nešto jeftino sa M'soft storea čisto da vidiš radi li ti plaćanje. 

 

Sad kad to ovako pišem ispada kompliciranije nego je 

 

jel mi možeš reći samo koji je prvi korak i dati neki link? jel to kupujem na njihovim stranicama ili skinem neku aplikaciju pa tako?

9 godina
offline
Re: Xbox Series X
Koliko game pass igara moze raditi na macu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Xbox Series X

znači odem cdkeys i uzmem tu tursku xbox gold live pretplatu. Uzimam odmah 3 komada u košaricu ili jedan po jedan? cijelo vrijeme ću držati vpn na turskoj

 

to se onda aktivira u xbox aplikaciji jel?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Cansee kaže...

znači odem cdkeys i uzmem tu tursku xbox gold live pretplatu. Uzimam odmah 3 komada u košaricu ili jedan po jedan? cijelo vrijeme ću držati vpn na turskoj

 

to se onda aktivira u xbox aplikaciji jel?

Mislim da nema potrebe dok kupujes da imas turski VPN , tek kod aktivacije . 

 

Evo tu jos imas dosta detaljne informacije i pomoc kod game pass aktivacije.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/xbox-series-x/272478.aspx?page=73

16 godina
offline
Xbox Series X

imas na strani 74 detaljno opisano kako se radi

 

EDIT:

kolega me pretekao :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2023 18:10 (Gemmy).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Cansee kaže...

znači odem cdkeys i uzmem tu tursku xbox gold live pretplatu. Uzimam odmah 3 komada u košaricu ili jedan po jedan? cijelo vrijeme ću držati vpn na turskoj

 

to se onda aktivira u xbox aplikaciji jel?

 LINK!

Xbox gamertag: RENZOR GT 01
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2023 20:55 (x18x05x).
14 godina
offline
Xbox Series X

Odlučio sam nabaviti series s, s obzirom da imam vremena samo vikendom igrati i zanimaju me specifični žarnovi igara nema smisla da uzimam game pass pa ću kupovati igre pojedinačno... Imate li preporuku za pouzdane stranice i koju regiju mi je najpametnije odabrati u tome slučaju? Postoji li mogućnost kupovine rabljenih digitalnih igara?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Genoxxx kaže...

Odlučio sam nabaviti series s, s obzirom da imam vremena samo vikendom igrati i zanimaju me specifični žarnovi igara nema smisla da uzimam game pass pa ću kupovati igre pojedinačno... Imate li preporuku za pouzdane stranice i koju regiju mi je najpametnije odabrati u tome slučaju? Postoji li mogućnost kupovine rabljenih digitalnih igara?

Posto je vecina vlasnika Series S u ovoj temi presla naknadno na XsX mozda da ne radis istu gresku.

Kupi odmah XsX i neces naknadno zalit....

Rabljene digitalne ne postoje,dok sa druge strane za XsX mozes kupovat rabljenje diskove.

13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Slažem se. Series X se nabavi za 400 eura s njuškala.

Za regiju ti je najbolje ostaviti UK jer možeš preko VPN aktivirati ovisno za koju regiju ćeš pronaći najjeftinije ključ. Turska, Argentina, Brazil. Tko zna gdje će biti najjeftinije za godinu dvije. Ako će ovakve malverzacije uopće biti moguće.

A za kupnju imaš gamivo, enebu, cdkeys.com.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Xbox Series X

Vidim vašu logiku ali po meni nema baš smisla davati 400€ za x pa da ga koristim tjedno 4 sata i plus što velika većina AAA naslova mene ne zanima... Ako se predomislim lako prodam s i kupim x... Hvala na savjetima

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Genoxxx kaže...

Vidim vašu logiku ali po meni nema baš smisla davati 400€ za x pa da ga koristim tjedno 4 sata i plus što velika većina AAA naslova mene ne zanima... Ako se predomislim lako prodam s i kupim x... Hvala na savjetima

 Onda bi ti naglasio jednu pozitivnu stvar kod Xbox-a da "starije" igrice mozes dosta jeftino kupovati ako ces se malo zezati sa regijama jer Xbox dopusta prodaju kljuceva van svog ducana. A naravno tu je i game pass .

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
azzie kaže...
Genoxxx kaže...

Vidim vašu logiku ali po meni nema baš smisla davati 400€ za x pa da ga koristim tjedno 4 sata i plus što velika većina AAA naslova mene ne zanima... Ako se predomislim lako prodam s i kupim x... Hvala na savjetima

 Onda bi ti naglasio jednu pozitivnu stvar kod Xbox-a da "starije" igrice mozes dosta jeftino kupovati ako ces se malo zezati sa regijama jer Xbox dopusta prodaju kljuceva van svog ducana. A naravno tu je i game pass .

Pretpostavljam da mogu raditi sve kako je objašnjeno na 74.oj stranici samo što ću ja aktivirati igru a ne game pass? Mogu to sve obaviti preko mobitela?

11 godina
offline
Re: Xbox Series X

Možeš preko mobitela, samo ti treba VPN.  Još jedna stvar ako već radiš novi Microsoft račun mislim da imaš pravo na 1 (ili 3) mjeseca game pass-a za 1 euro pa šteta da ne iskoristiš tu ponudu.

11 godina
online
Xbox Series X

Kako instalirati hbo max na xboxu? Stavljena je zemlja Njemačka, a u trgovini ne nudi Hbo max. Morao bih se prebaciti na neku drugu zemlju? Ili je to moguće odraditi preko pca, pod accountom?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
mmafan kaže...

Kako instalirati hbo max na xboxu? Stavljena je zemlja Njemačka, a u trgovini ne nudi Hbo max. Morao bih se prebaciti na neku drugu zemlju? Ili je to moguće odraditi preko pca, pod accountom?

 HBO Max ti nije dostupan za njemačku. Tako nema ni smisla da imaju app u njemačkom storeu. Nije pametno stalno šaltati regije. Pitaj službu za korisnike preko chat-a, vjv ti mogu pomoći.

Xbox gamertag: RENZOR GT 01
7 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
Stavi USA, skini app i onda vrati na regiju koju inace drzis
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Pozdrav ekipa, da li i vi imate jadne brzine downloada na Xbox Series konzoli?
Do sad se s tim nisam zamarao jer sam igre skidao preko noći dok spavam pa je drugi dan sve bilo spremno. Tako da niti nisam pratio brzine.
Imam gigabitnu vezu. Konzola je spojena kabelom. Nije WiFi. Network test unutar konzole kaže da je Download speed 1155 Mbps, a upload 431 Mbps. Za NAT TYPE kaže da je Open i da su All services available. Međutim download varira između 35Mbps i max 80Mbps. S tim da padne i na 17 Mbps. Ima li tko ideju zašto je to ovako jadno i može li se to poboljšati?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Kod mene je očekivano, oko 100-120.

Jedino treba jedno vrijeme da se "zalaufa". Počne skidati sporo na početku i treba ponekad nekoliko minuta da dostigne full brzinu. Eventualno ako ti sporije skida jer imaš otvorenu igru u pozadini.

Kako ti je preko WiFi?
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
WiFi je naštelan na 2,4GHz pa niti ne može postići max brzine, a niti nisam povezivao konzolu sa wifi. Ne radi ništa drugo na konzoli niti u pozadini osim downloada. Skida se cca 40GB i konstantno je "sporo" odnosno ne ide preko 80 Mbita

Edit: Evo sad je ipak otišlo i do 200Mbita ali to je samo dio max brzine. Sad se skinulo cca 60% igre.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2023 18:34 (izzy007).
12 godina
offline
Re: Xbox Series X
izzy007 kaže...
WiFi je naštelan na 2,4GHz pa niti ne može postići max brzine, a niti nisam povezivao konzolu sa wifi. Ne radi ništa drugo na konzoli niti u pozadini osim downloada. Skida se cca 40GB i konstantno je "sporo" odnosno ne ide preko 80 Mbita

Edit: Evo sad je ipak otišlo i do 200Mbita ali to je samo dio max brzine. Sad se skinulo cca 60% igre.

 

A gle, vjerojatno i Microsoft stavlja nekakva ograničenja na bandwidth prema njihovim serverima. Kad bi svi cuclali igra gigabitnim konekcijama, nisam siguran koliko bi to bilo održivo za njihovu mrežnu infrastrukturu.

 

Nisam obraćao pozornost na to dosad ali bacit ću oko sljedeći put kad ću nešto skidati. Kod mene gigabitna konekcija rezultira sa speedtestom od ~300 Mbps pošto idem preko 5 Ghz Wifi ali kroz 3 dana kupujem dodatni switch preko kojeg ću početi koristiti već postojeće mrežne kablove u zidovima, pa ću provjeriti brzinu i preko žice.

8 godina
offline
Re: Xbox Series X

Meni na 500/200 vezi povlači do 350-400mbit, nisam baš vidio da ide brže. Žica, gigabit switch i router (Mikrotik). Isto mu treba malo vremena da se uhvati te brzine, obično par minuta.

14 godina
offline
Xbox Series X

Ja sam uspio dobit oko 700 Mbps. Milina za oči kada vidiš igru od 100 gb kako brzo skida.

Xbox gamertag: RENZOR GT 01
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice