Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.231
|
čitano: 1.316.761
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Xbox Series X

Koja je najbolja opcija za povecanje prostora ? Pitam za XeS

 

Jel ovo igra ? SSD Samsung USB 500GB Portable T7 crveni (sancta-domenica.hr)

 

ili postoji neka jeftinija opcija?

Hvala

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
toxic kaže...

Koja je najbolja opcija za povecanje prostora ? Pitam za XeS

 

Jel ovo igra ? SSD Samsung USB 500GB Portable T7 crveni (sancta-domenica.hr)

 

ili postoji neka jeftinija opcija?

Hvala

 To ces moc igrat lastgen igre ako na to ciljas,ako hoces povecat interni prostor konzole za nextgen verziie igara moras kupit onu nvme ekspanziju bas za XsX/XsS

15 godina
offline
Re: Xbox Series X
MEGATAMA kaže...
toxic kaže...

Koja je najbolja opcija za povecanje prostora ? Pitam za XeS

 

Jel ovo igra ? SSD Samsung USB 500GB Portable T7 crveni (sancta-domenica.hr)

 

ili postoji neka jeftinija opcija?

Hvala

 To ces moc igrat lastgen igre ako na to ciljas,ako hoces povecat interni prostor konzole za nextgen verziie igara moras kupit onu nvme ekspanziju bas za XsX/XsS

 Možeš objasnit? S ovim diskom necu moci instaliravat sve igre na njega ? Jel to znaci da interni prostor mogu koristit za NextGen igre a ovaj za LastGen (sto mislis tocno pod LastGen )

Nabavio sam si XeS prije tjedan dana i sada gledam da mi treba malo više prostora. 

Zaista ne mislim davati 200 dolara za nvme disk..

 

Dakle ako je ikako moguće da mi pojasniš što ja dobivam ako kupim tako neki eksterni jeftiniji SSD disk ?

Hvala

Bnet: mNik987#2148
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Dobivaš jedino to da na tom jeftinijem SSD-u možeš instalirati igre iz prethodne generacije i pokretati ih s tog SSD-a i tako uštedjeti malo prostora na internom. Ili eventualno od novih igara samo ako instaliraš Xbox One verziju igre. Series S/X verzije igara ti neće raditi na tom SSD-u.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xbox Series X
antimadridista kaže...
Dobivaš jedino to da na tom jeftinijem SSD-u možeš instalirati igre iz prethodne generacije i pokretati ih s tog SSD-a i tako uštedjeti malo prostora na internom. Ili eventualno od novih igara samo ako instaliraš Xbox One verziju igre. Series S/X verzije igara ti neće raditi na tom SSD-u.

 Dal se npr nba 22k i fifa 2022k smatraju last gen igrama ili nextgen ?

 

Npr ako imam oznaku kod fife X/S to znaci da mi nece raditi na tom disku ?

Bnet: mNik987#2148
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
FIFA i NBA oboje imaju last gen i next gen verzije igara. S time da su next gen verzije u obje igre bolje i imaju više featurea. Na konzoli možeš birati koju verziju igre ćeš instalirati, last gen ili next gen. Ako želiš next gen verziju onda mora ići na interni SSD. Xbox One verziju igre možeš instalirati na eksterni SSD.

Da, ako je oznaka S/X onda je next gen verzija i mora ići na interni.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2022 18:34 (antimadridista).
9 godina
offline
Re: Xbox Series X
toxic kaže...
antimadridista kaže...
Dobivaš jedino to da na tom jeftinijem SSD-u možeš instalirati igre iz prethodne generacije i pokretati ih s tog SSD-a i tako uštedjeti malo prostora na internom. Ili eventualno od novih igara samo ako instaliraš Xbox One verziju igre. Series S/X verzije igara ti neće raditi na tom SSD-u.

 Dal se npr nba 22k i fifa 2022k smatraju last gen igrama ili nextgen ?

 

Npr ako imam oznaku kod fife X/S to znaci da mi nece raditi na tom disku ?

 Za nove igre ti treba ovo: https://www.gamershop.hr/xboxseries/dodaci/seagate-expansion-card-512gb-for-xbox-series-x-s Trenutno nije na stanju. 

8 godina
offline
Xbox Series X

Zahvalite microsoftu na tom vrhunskom potezu. Alternative nemate

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Da, i ja to vidim kao potencijalni problem (i to ne mali) ubuduće. Cijene će generalno padati kroz godine za tu vrstu SSD-a i za PS5 se može uzeti bilo koji od njih, dok Microsoft slobodno može godinama držati istu cijenu ako žele.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xbox Series X

Kinezi su već skužili adapter/karticu, radi se ustvari o CFexpress sučelju prema NVME M.2 SSDu. Trenutno je problem što radi samo sa par određenih modela SSDova ali vjerujem da će se i to riješiti sa vremenom. Navodno za sad radi samo sa ovim SSD, u 512GB i 1TB varijanti.

11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Nuclear_Phoenix kaže...

Kinezi su već skužili adapter/karticu, radi se ustvari o CFexpress sučelju prema NVME M.2 SSDu. Trenutno je problem što radi samo sa par određenih modela SSDova ali vjerujem da će se i to riješiti sa vremenom. Navodno za sad radi samo sa ovim SSD, u 512GB i 1TB varijanti.

Ma nije tu nista skuzeno jer su brzine daleko ispod deklarirano potrebnih,to je stara vijest i o tome se pisalo jako puno po internetima i zasto nije validno.

Tko zeli prosirit interni prostor X konzola ima samo MS rijesenje i tu je kraj price.

8 godina
offline
Re: Xbox Series X

Da, za sad je ovaj Seagate jedino rješenje ali neće to dugo ostati... Uostalom, MS ništa ne sprječava da kasnije malo olabavi kriterije - sva ograničenja su softverska osim adaptera ali to se isto da riješiti, nije to nikakva crna magija, sve je "standardno".

8 godina
offline
Re: Xbox Series X
Nuclear_Phoenix kaže...

Da, za sad je ovaj Seagate jedino rješenje ali neće to dugo ostati... Uostalom, MS ništa ne sprječava da kasnije malo olabavi kriterije - sva ograničenja su softverska osim adaptera ali to se isto da riješiti, nije to nikakva crna magija, sve je "standardno".

 Je, samo toga nije trebalo bit. Kaj mislis kakav je problem instalirat nvme

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
23 mjeseca
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X

Santana 

 

Sony je isto to napravio za PS Vita kada si morao kupovati određenu memorijsku karticu za PS Vita, a ne bilokoji micro sd. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2022 17:10 (Mr.GameAndWatch).
8 godina
offline
Re: Xbox Series X
Mr.GameAndWatch kaže...

@Santana

 

Sony je isto to napravio za PS Vita kada si morao kupovati određenu memorijsku karticu za PS Vita, a ne bilokoji micro sd. 

 Pa je. Los potez u svakom slucaju. Treba ucit na tuđim greskama. Sony na svojim ocito da je. 

 

Ne vidim kakva je to utjeha bilo kome

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2022 17:18 (Santana).
23 mjeseca
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Santana kaže...
Mr.GameAndWatch kaže...

@Santana

 

Sony je isto to napravio za PS Vita kada si morao kupovati određenu memorijsku karticu za PS Vita, a ne bilokoji micro sd. 

 Pa je. Los potez u svakom slucaju. Treba ucit na tuđim greskama. Sony na svojim ocito da je. 

 

Ne vidim kakva je to utjeha bilo kome

 Zelio sam reci da Sony nije nista bolji od Microsofta

8 godina
offline
Re: Xbox Series X
Mr.GameAndWatch kaže...
Santana kaže...
Mr.GameAndWatch kaže...

@Santana

 

Sony je isto to napravio za PS Vita kada si morao kupovati određenu memorijsku karticu za PS Vita, a ne bilokoji micro sd. 

 Pa je. Los potez u svakom slucaju. Treba ucit na tuđim greskama. Sony na svojim ocito da je. 

 

Ne vidim kakva je to utjeha bilo kome

 Zelio sam reci da Sony nije nista bolji od Microsofta

 Nit je itko rekao da je bolji. 
Ne kuzim zasto uopce uvlacis sony u ovo. 

To je ko ono kad dobis losu ocjenu u skoli pa velis roditeljima da je i Marica dobila isto tak iako nema nikakve veze s tobom

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
offline
Xbox Series X

Pozdrav, radio sm neke preinake i kratak mi je HDMI kabel koji dodje sa konzolom.. treba od 3m ... ima netko neki provjereni kabel sa amzona.de u rangu 10-15€ da sigurno radi i ne degradira perfomanse? komentari ispod proizvoda su mi poptuno nerealni, pa rekoh da pitam tude? :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xbox Series X
MarioArt kaže...

Pozdrav, radio sm neke preinake i kratak mi je HDMI kabel koji dodje sa konzolom.. treba od 3m ... ima netko neki provjereni kabel sa amzona.de u rangu 10-15€ da sigurno radi i ne degradira perfomanse? komentari ispod proizvoda su mi poptuno nerealni, pa rekoh da pitam tude? :)

 iz mojeg iskustva bilo koji hdmi do 3m ti nece stvarati nikakve problema

 

ja sam kroz svoj od 5m obicni iz chipoteke pustao 4k@HDR@TRUE HD sadržaj, s 10m kabelom se znalo dogodit da se izgubi signal..

 

E sada ono što ja nisam probavao je 4k na više frejmova jer mi tv podržava do 60hz... no međutim teško da XeX vrti pravi 4k a tamo di vrti sigurno kroz njega ne ide TRUE HD sadržaj zvuk itd...

 

Pozdrav

Bnet: mNik987#2148
13 godina
offline
Re: Xbox Series X

Hvala na odgovoru, ali meni bi trebalo ako je netko spojio konzolu i tv koji sve podrzava...jer sad kad isprovlacim da ne moram opet mjenjati na jesen akd dodje novi tv :)

 

imam neke hdmi 2.0 kabele ali jos nemam novi tv pa ne znam jesu ok :)

 

10 godina
offline
Xbox Series X

Ima li itko kupon kod za GAMERSHOP? i da li zna netko kako doći do njega?

 

pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xbox Series X
Tko zna kad dolaze game pass igre na UK Account? U 18h?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X

EGS10 ti je kod za 10% popusta vrijedi za igre to sam isprobao za konzole ništa a za dodatnu opremu nemam pojma 

6 godina
offline
Re: Xbox Series X
Gogy7 kaže...
Tko zna kad dolaze game pass igre na UK Account? U 18h?

 Čekaš Trek to Yomi? :D

9 godina
offline
Re: Xbox Series X
Da
6 godina
offline
Re: Xbox Series X

Nice, meni je isto preloadan, nadam se da bude do navecer.

10 godina
offline
Re: Xbox Series X
gušterko kaže...

EGS10 ti je kod za 10% popusta vrijedi za igre to sam isprobao za konzole ništa a za dodatnu opremu nemam pojma 

 Ljubek, ne da si najbolji, nego imaš cugu, prošlo mi za Elite v2 .... 

9 godina
offline
Re: Xbox Series X
Evo, moze se igrati vec
9 godina
offline
Re: Xbox Series X
Trebalo mi 3 i pol sata za Trek to Yomi.
Ok igra ali nista posebno. Moglo je to puno bolje, dublje i detaljnije.
Cinematic stil igre je sam vrh ali sve ostalo je osrednje.
Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Igra je bezvezna.Pogotovo u drugome djelu kad počnu filozofirat sa duhovnim protivnicima i magijom.
Da je nema na Gamepassu,developeri nebi ništa zaradili.Ovako im je M$ kompenzirao.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice