Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.232
|
čitano: 1.322.986
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
protjeran
offline
Re: Xbox Series X

Prvo hvala svima na trudu i odgovorima!! Probat ću to riješiti sa supportom. Sada sam vratio na konzoli i PCu regije na Njemačku, pa zadnje pitanje: Koji točno support kontaktiram, nekakav Microsoft Njemačka ili mogu globalni, može čak i link netko ostaviti ako ima.

PS sad mi se nudi ovo, to nije to konvertiranje ili?

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2021 19:40 (EXIMO).
13 godina
offline
Xbox Series X

Jel imate problema sa quick resume kod nekih igara? Mene zeza na Red Dead Redemption 2, udje u igru i totalno se zablokira, onda ju moram ugasiti (jer jedino funkcionira ona xbox tipka na gamepadu) i ponovo pokrenuti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
@EXIMO
Na mobitelu mi je tvoja fotka mutna ali koliko sam vidio to je Ultimate pass od mjesec dana za 1£.
Ako je to što sam napisao, onda će ti kupnja tog Ultimatea od mjesec dana za 1£ konvertirati sav Gold koji imaš u Ultimate.
2 godine
neaktivan
offline
Xbox Series X

Poz svima. Zanima me kako radi revolut i kod kupovanja game passa za 1e jel se mora koristit ili moze paypal?

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2021 22:59 (Mt00).
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X

Ja sam prije par sati uspio aktivirati GPU preko paypala bez korištenja revoluta. Microsoft account mi je registriran na UK, ne znam je li tako moguće platiti i u drugim regijama.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Robocup95 kaže...

Ja sam prije par sati uspio aktivirati GPU preko paypala bez korištenja revoluta. Microsoft account mi je registriran na UK, ne znam je li tako moguće platiti i u drugim regijama.

 A jel mi moze prijatelj koji iz njem kupi gift karticu poslat meni koji sam isto na njem regiji pa da to aktiviram? To je isto kao da sam sam kupio sa paypalom

2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Mt00 kaže...
Robocup95 kaže...

Ja sam prije par sati uspio aktivirati GPU preko paypala bez korištenja revoluta. Microsoft account mi je registriran na UK, ne znam je li tako moguće platiti i u drugim regijama.

 A jel mi moze prijatelj koji iz njem kupi gift karticu poslat meni koji sam isto na njem regiji pa da to aktiviram? To je isto kao da sam sam kupio sa paypalom

 Ja mislim da možeš, ako se može platiti preko paypala onda bi trebalo i ovo funkcionirati. Iako nisam 100% siguran jer sam i ja nov u tomu svemu.

2 godine
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
izzy007 kaže...
@EXIMO
Na mobitelu mi je tvoja fotka mutna ali koliko sam vidio to je Ultimate pass od mjesec dana za 1£.
Ako je to što sam napisao, onda će ti kupnja tog Ultimatea od mjesec dana za 1£ konvertirati sav Gold koji imaš u Ultimate.

Ajd da zaključim priču. Sve ove godine account mi je bio postavljen na Hrvatsku do koji dan kada sam u postavkama stavio na Njemačku radi kupnje Ultimate passa. Kroz priču sa agentom skužio sam da mi je account ustvari cijelo vrijeme vezan za Ameriku kao regiju, zato me je redeem.microsoft.com kod bacao na američki sajt. Zašto je to tako neznam, MS account sam otvorio prije 15ak godina, tko zna što sam tada odabrao za regiju. Uglavom imam frenda u USA, kupit će mi gift card sa Ultimateom za 1 mjesec i onda cu ga reedemat na isti način kao i Gold i automatski će mi se pretvoriti u Ultimate na 13 mjeseci (12 od Golda + 1 od ovog gift carda).

 

Za buduću ekipu koja kupuje, moj savjet je napraviti novi account umjesto koristiti postojeći kako bi ispravno podesili regiju. Pripazite kada reedemate na redeem.microsoft.com koja vam država piše u zagradama! Tu vam VPN ne pomaže već vas isključivo vodi na stranicu države koja je vezana za account, a iz mog slučaja se vidi da može pisati jedno a biti drugo.

izzy007 možda da to ubaciš u onaj svoj post sa uputama 

 

Još jednom hvala svima na vašem vremenu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2021 23:38 (EXIMO).
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
@EXIMO
Hvala na savjetu vezano za doradu uputa na stranici 74 ove teme. Dopisao sam ovo za regiju i kako da se provjeri.
2 godine
protjeran
offline
Xbox Series X

Ekipa mišljenje o ovim baterijama

Venom Xbox Controller Rechargeable Battery Twin Pack (Xbox Series X, Xbox Series S), White : Amazon.de: PC & Video Games

Meni se čini zgodnije od običnih punjivih baterija

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
EXIMO kaže...
izzy007 kaže...
@EXIMO
Na mobitelu mi je tvoja fotka mutna ali koliko sam vidio to je Ultimate pass od mjesec dana za 1£.
Ako je to što sam napisao, onda će ti kupnja tog Ultimatea od mjesec dana za 1£ konvertirati sav Gold koji imaš u Ultimate.

Ajd da zaključim priču. Sve ove godine account mi je bio postavljen na Hrvatsku do koji dan kada sam u postavkama stavio na Njemačku radi kupnje Ultimate passa. Kroz priču sa agentom skužio sam da mi je account ustvari cijelo vrijeme vezan za Ameriku kao regiju, zato me je redeem.microsoft.com kod bacao na američki sajt. Zašto je to tako neznam, MS account sam otvorio prije 15ak godina, tko zna što sam tada odabrao za regiju. Uglavom imam frenda u USA, kupit će mi gift card sa Ultimateom za 1 mjesec i onda cu ga reedemat na isti način kao i Gold i automatski će mi se pretvoriti u Ultimate na 13 mjeseci (12 od Golda + 1 od ovog gift carda).

 

Za buduću ekipu koja kupuje, moj savjet je napraviti novi account umjesto koristiti postojeći kako bi ispravno podesili regiju. Pripazite kada reedemate na redeem.microsoft.com koja vam država piše u zagradama! Tu vam VPN ne pomaže već vas isključivo vodi na stranicu države koja je vezana za account, a iz mog slučaja se vidi da može pisati jedno a biti drugo.

izzy007 možda da to ubaciš u onaj svoj post sa uputama 

 

Još jednom hvala svima na vašem vremenu.

 Drugi put čitaj malo više i pitaj prije diranja regije. Većina nema taj problem. Sretno sa igranjem gamepass igara. Moja preporuka Psychonauts 1 i 2.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
x18x05x kaže...
EXIMO kaže...
izzy007 kaže...
@EXIMO
Na mobitelu mi je tvoja fotka mutna ali koliko sam vidio to je Ultimate pass od mjesec dana za 1£.
Ako je to što sam napisao, onda će ti kupnja tog Ultimatea od mjesec dana za 1£ konvertirati sav Gold koji imaš u Ultimate.

Ajd da zaključim priču. Sve ove godine account mi je bio postavljen na Hrvatsku do koji dan kada sam u postavkama stavio na Njemačku radi kupnje Ultimate passa. Kroz priču sa agentom skužio sam da mi je account ustvari cijelo vrijeme vezan za Ameriku kao regiju, zato me je redeem.microsoft.com kod bacao na američki sajt. Zašto je to tako neznam, MS account sam otvorio prije 15ak godina, tko zna što sam tada odabrao za regiju. Uglavom imam frenda u USA, kupit će mi gift card sa Ultimateom za 1 mjesec i onda cu ga reedemat na isti način kao i Gold i automatski će mi se pretvoriti u Ultimate na 13 mjeseci (12 od Golda + 1 od ovog gift carda).

 

Za buduću ekipu koja kupuje, moj savjet je napraviti novi account umjesto koristiti postojeći kako bi ispravno podesili regiju. Pripazite kada reedemate na redeem.microsoft.com koja vam država piše u zagradama! Tu vam VPN ne pomaže već vas isključivo vodi na stranicu države koja je vezana za account, a iz mog slučaja se vidi da može pisati jedno a biti drugo.

izzy007 možda da to ubaciš u onaj svoj post sa uputama 

 

Još jednom hvala svima na vašem vremenu.

 Drugi put čitaj malo više i pitaj prije diranja regije. Većina nema taj problem. Sretno sa igranjem gamepass igara. Moja preporuka Psychonauts 1 i 2.

 

Doradio sam upute na stranici 74. Ako i dalje ne bude jasno onda ne znam kako pomoći 

11 godina
offline
Re: Xbox Series X
EXIMO kaže...

Ekipa mišljenje o ovim baterijama

Venom Xbox Controller Rechargeable Battery Twin Pack (Xbox Series X, Xbox Series S), White : Amazon.de: PC & Video Games

Meni se čini zgodnije od običnih punjivih baterija

 Ja koristim te Venomove.

Vrlo su praktične, jedino što baterija ne traje predugo (5-6 sati), ali barem možeš odmah spojiti kabel i igraš dalje.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
2 godine
neaktivan
offline
Xbox Series X

Ja sam uzeo Duracellov punjac i 4 punjive baterije, ovisno o vrsti igre jedno punjenje traje otprilike 6-8 sati, a punjenje traje otprilike 2h

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.11.2021 10:31 (Combustd).
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Combustd kaže...

Ja sam uzeo Duracellov punjac i 4 punjive baterije, ovisno o vrsti igre jedno punjenje traje otprilike 6-8 sati, a punjenje traje otprilike 2h

 Koliko mah baterije imaju? Koliko je preporuceno za controller? I jel ovo puno? 

https://www.mall.hr/punjive-baterije/duracell-baterije-za-punjenje-hr06-p-aa-2500-mah-nimh-4komada

8 godina
offline
Re: Xbox Series X
Mt00 kaže...
Combustd kaže...

Ja sam uzeo Duracellov punjac i 4 punjive baterije, ovisno o vrsti igre jedno punjenje traje otprilike 6-8 sati, a punjenje traje otprilike 2h

 Koliko mah baterije imaju? Koliko je preporuceno za controller? I jel ovo puno? 

https://www.mall.hr/punjive-baterije/duracell-baterije-za-punjenje-hr06-p-aa-2500-mah-nimh-4komada

 najbolje ti se isplate ikea baterije

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Xbox Series X

Evo ja probao, i ne fercera mi. novi outlook account, na UK region, kupio brazil gold, reedem, i sad mi ne da update na gamepass ultimate da je kriva regija. 30eura otislo u vitar? :) brazil tunnelbear, otisao na reedem.microsoft. Pisalo na reedem UK, e sad tunnelbear radi posto vodi kad upises na microsoft.com na brazilski microsoft. Pitanje je da li na reedem stranici treba sve pisati brazilski ili? Al opet zar me taj reedem link ne bi defaultno trebao odvesti. Uglavnom ne znam šta sad, zahebavat se sa supportom kako pta?

 

edit: morao sam na microsoft store u web browseru dolje lijevo izabrati uk regiju, stalno defaultalo na us, radi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2021 5:11 (Assman).
14 godina
offline
Re: Xbox Series X

@Assman
Kad upišeš xbox.com u linku ti u nastavku piše regija. Da, izgleda da iz Hrvatske defaulta na /en-US.
A niš, doradit ću još malo upute. Ovo mi je promaknulo 😂
Ja sam taj Ultimate kupio tako što sam na xbox.com stranici u reklamama imao tu ponudu.

Inače, za redeem golda se koristi VPN. Kad kupuješ promo ultimate za 1 funtu onda se ne koristi VPN.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2021 7:27 (izzy007).
13 godina
online
Re: Xbox Series X
Mt00 kaže...
Combustd kaže...

Ja sam uzeo Duracellov punjac i 4 punjive baterije, ovisno o vrsti igre jedno punjenje traje otprilike 6-8 sati, a punjenje traje otprilike 2h

 Koliko mah baterije imaju? Koliko je preporuceno za controller? I jel ovo puno? 

https://www.mall.hr/punjive-baterije/duracell-baterije-za-punjenje-hr06-p-aa-2500-mah-nimh-4komada

 U lidlu zna biti po 35kn 4 komada 2400mAh ili 2500mAh, ovisi koja je serija.

Još pratiš i nabaviš njihov smart punjač, mislim da je bio ispod 150kn.

Santana kaže...
Mt00 kaže...
Combustd kaže...

Ja sam uzeo Duracellov punjac i 4 punjive baterije, ovisno o vrsti igre jedno punjenje traje otprilike 6-8 sati, a punjenje traje otprilike 2h

 Koliko mah baterije imaju? Koliko je preporuceno za controller? I jel ovo puno? 

https://www.mall.hr/punjive-baterije/duracell-baterije-za-punjenje-hr06-p-aa-2500-mah-nimh-4komada

 najbolje ti se isplate ikea baterije

 Lidl baterije su isto ok, a za razliku od Ikee ima ih po cijeloj RH.

11 godina
offline
Xbox Series X

Te iz lidla sam kupio prije jedno 6 mjeseci (3 paketa) i odlicno me sluze , platio sam ih 29 kuna . Zna ih biti po ducanima izmedu 30-35 kuna i mislim da za te novce neces bolje nabaviti , eventualno iz Ikee. 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Xbox Series X

Da, takvih zelenih ima dosta često u Lidlu, rjeđe ima crveni tronic od 2500mAh za istu cijenu.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Mt00 kaže...
Combustd kaže...

Ja sam uzeo Duracellov punjac i 4 punjive baterije, ovisno o vrsti igre jedno punjenje traje otprilike 6-8 sati, a punjenje traje otprilike 2h

 Koliko mah baterije imaju? Koliko je preporuceno za controller? I jel ovo puno? 

https://www.mall.hr/punjive-baterije/duracell-baterije-za-punjenje-hr06-p-aa-2500-mah-nimh-4komada

 Moje su crne 2500mah, dvije sam dobio uz punjac i dokupio jos dvije.

16 godina
offline
Xbox Series X

Sto je ovo s cijenama?

Ispada da fifa kosta 539, dok je odvojeno 383.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Često igram neku igru (FH5, NMS itd.) malo na Xboxu, malo na PC-u i imam onda problema sa sinkronizacijom save game-a (pogotovo kad se prebacim s PC-a na Xbox).

Skužio sam da treba na PC-u napraviti Sign-out i nakon toga mi Xbox svaki puta uspješno napravi sinkronizaciju.

Možda nekom ovo pomogne.
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xbox Series X

Evo riješen Xbox s i game pass.

Hvala Izzy za upute, sve riješeno za 10 min.

Uzeo sam ga prvenstveno da mi se klinac skine sa ps5 ali moram reći da sam oduševljen.

Dajte neke preporuke za igre, mali ima 10 godina.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Xbox Series X

Jel moguće da imam 2 accounta na konzoli, recimo jedan američki a drugi njemački, pošto s američkog ne mogu kupovati igre a tamo mi je Gamepass, stoga bih napravio drugi u Njemačkoj da mogu kupovati igre?

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
@EXIMO
Kad kažeš ne možeš kupovati igre, misliš na kupovinu kroz STORE?
Mislim da ako kupiš igru na, tipa cdkeys, i dobiješ redeem kod, to bi trebalo proći. Samo ta igra treba biti ili za US regiju ili WW (World Wide) regiju.
2 godine
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
izzy007 kaže...
@EXIMO
Kad kažeš ne možeš kupovati igre, misliš na kupovinu kroz STORE?
Mislim da ako kupiš igru na, tipa cdkeys, i dobiješ redeem kod, to bi trebalo proći. Samo ta igra treba biti ili za US regiju ili WW (World Wide) regiju.

 Jel na CDKEYS ima keyeva za sve igre, evo znam npr. da sa Playstation 5 praktički za većinu igara nemoš kupit kod već si prisiljen koristiti njihovu službenu trgovinu.

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
@EXIMO
Sve što sam tražio je bilo u ponudi na cdkeys. Imaš i kinguin stranicu također.
Bitno je da igra bude za tvoju regiju.
E sad, ako odabereš WW regiju, i to bi trebalo proći.
Možeš napraviti jednostavan test. Kupi nešto najjeftinije za WW regiju tamo, ispod 5$ ako ima, i probaj redeemati. Samo gledaj da je za Xbox series konzolu.
Pretpostavljam da za WW ne trebaš VPN za redeem, a za US nisam siguran
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2021 11:46 (izzy007).
13 godina
offline
Xbox Series X

Znam da vam već pun klinac ovih pitanja oko aktivacije gamepassa preko golda, jasno mi je sve kako funkcionira, ali ne kužim na kraju da li ja mogu na svoj account koji je iskoristio onih mjesec dana po 1 euro aktivirat gold konverziju na 3 godine ili moram praviti novi account?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice