Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.231
|
čitano: 1.313.289
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Dann3R kaže...
Nova Xbox konzola je nepotrebna za sve koji imaju imalo bolji PC jer ekskluziva za tu konzolu nikada više biti neće (kao što nije ni dosad).

 I Sony ide tim putevima polako.Također je "nepotrebna" kad idu sve exkluzive i na stariji X ali u tome nema nista lose kao sta ljudi to vide 🤣 Novi Halo da je ozenjen samo za SeriesX, populacija multiplayera bi bila mrtva nakon par mj. 

Get a life! What? I'm a gamer, I have tons of lives!
8 godina
offline
Re: Xbox Series X
funky boy kaže...
Dann3R kaže...
Nova Xbox konzola je nepotrebna za sve koji imaju imalo bolji PC jer ekskluziva za tu konzolu nikada više biti neće (kao što nije ni dosad).

 I Sony ide tim putevima polako.Također je "nepotrebna" kad idu sve exkluzive i na stariji X ali u tome nema nista lose kao sta ljudi to vide 🤣 Novi Halo da je ozenjen samo za SeriesX, populacija multiplayera bi bila mrtva nakon par mj. 

 Ma Sony ce ti stvaljat ekskluzive na PC kojima je vrijeme proslo na konzoli cisto da izvuku jos malo vise love iz njih dok jos mogu.
Nemoj ocekivat The Last of us 2 na PC-u u narednih par godina.

 

No mozda se varam :) Cim vise igara na vise platformi to bolje.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Santana kaže...
funky boy kaže...
Dann3R kaže...
Nova Xbox konzola je nepotrebna za sve koji imaju imalo bolji PC jer ekskluziva za tu konzolu nikada više biti neće (kao što nije ni dosad).

 I Sony ide tim putevima polako.Također je "nepotrebna" kad idu sve exkluzive i na stariji X ali u tome nema nista lose kao sta ljudi to vide 🤣 Novi Halo da je ozenjen samo za SeriesX, populacija multiplayera bi bila mrtva nakon par mj. 

 Ma Sony ce ti stvaljat ekskluzive na PC kojima je vrijeme proslo na konzoli cisto da izvuku jos malo vise love iz njih dok jos mogu.
Nemoj ocekivat The Last of us 2 na PC-u u narednih par godina.

 

No mozda se varam :) Cim vise igara na vise platformi to bolje.

 Za sada se Nintendo cvrsto drzi sto se tice samih ekskluziva jer nisu niti jednu svoju ekskluzivu (Zelda, Super Mario, Mario Kart, Pokemon.....) doveli na druge platforme

8 godina
offline
Re: Xbox Series X
personauserCRO kaže...
Santana kaže...
funky boy kaže...
Dann3R kaže...
Nova Xbox konzola je nepotrebna za sve koji imaju imalo bolji PC jer ekskluziva za tu konzolu nikada više biti neće (kao što nije ni dosad).

 I Sony ide tim putevima polako.Također je "nepotrebna" kad idu sve exkluzive i na stariji X ali u tome nema nista lose kao sta ljudi to vide 🤣 Novi Halo da je ozenjen samo za SeriesX, populacija multiplayera bi bila mrtva nakon par mj. 

 Ma Sony ce ti stvaljat ekskluzive na PC kojima je vrijeme proslo na konzoli cisto da izvuku jos malo vise love iz njih dok jos mogu.
Nemoj ocekivat The Last of us 2 na PC-u u narednih par godina.

 

No mozda se varam :) Cim vise igara na vise platformi to bolje.

 Za sada se Nintendo cvrsto drzi sto se tice samih ekskluziva jer nisu niti jednu svoju ekskluzivu (Zelda, Super Mario, Mario Kart, Pokemon.....) doveli na druge platforme

 Da oni drze do svojega.
No software prodaja je danas sve, bitnija je od prodaje konzola pa tko zna mozda jednom se i to dogodi.

4 godine
neaktivan
offline
Kupovina kompatibilnog monitora za novi xbox

Htio sam kupiti monitor za series x 2k sa vecim refresh rate

Xbox one S i X sada vec imaju mogućnost 1440p @ 120hz koliko je to primjenjivo i realno nije trenutno bitno,samo da je moguće pokrenuti u postavkama xboxa s i x sto bi mi dalo povjerenje da ce biti moguće i na series x.

Vidio sam dosta videa i upita za monitore koje je nemoguće pokrenuti na navedenim specifikacijama sa xboxom,pa sam onda vidio na Xbox forumu korisno diskutiranje: slika 1

I tako sam poskidao manual za svaki monitor i gledao standard timing table (intermediate refresh rates kako vec.) 

Svi monitori imaju 144hz ali neki to vrte samo preko display port-a,neki vrte preko hdmi samo 144hz ili 60,75

Uglavnom nisam neki stručnjak i mozda nisam sve te pojmove shvatio dovoljno dobro ali nisam lud da dam puno novaca a da nisam siguran dali ce raditi.Ali srećom ima par monitora koji podrzavaju 1440p@120hz preko hdmi tako da imam neke opcije koje su ipak na skupljoj strani  

 

Asus xg32vqr 4700kn 

Samsung c32hg70 4000kn

LG 32gk850f 3300kn trenutno nedostupno mislim da mi je pobjegao za dan ima skuplje 

Ako sam totalno u krivu reci te pozdrav 

 

1 1
2 2
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 2:51 (TazmaniskaNeman).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X + monitor
TazmaniskaNeman kaže...

...

 

Asus xg32vqr 4700kn 

Samsung c32hg70 4000kn

LG 32gk850f 3300kn trenutno nedostupno mislim da mi je pobjegao za dan ima skuplje 

Ako sam totalno u krivu reci te pozdrav 

 

 Moram priznati da mi nije nimalo jasno kome si ovo pisao ni oko čega. Xbox Series X konzola još nije ni izašla, ne znaju se još točne specifikacije niti da li će raditi sa 75 ili 144Hz monitorima. Vjerojatno neće, više će biti fokus na 60 fps i pravo 4K iskustvo. A što se tiče povezivosti, za očekivati je da će obje konzole podržavati HDMI 2.1 koji je sposoban za 4K u 144Hz te čak i u još višim s određenim tehnologijama.

 

Ti monitori koje si naveo su monitori s Freesync, HDR-om i visokim refresh rejtovima, oni su namijenjeni za korištenje s jačim PC-em, konzole se ne fokusiraju na tako nešto već na to da budu plug 'n' play s velikom većinom televizora na tržištu. Televizori nemaju Freesync tako da proizvođači konzola nemaju neku inicijativu da tu tehnologiju implementiraju u njih. Možda će i Xbox podržavati freesync, u tom su smjeru išli s One, ali ne znam kako je to završilo.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 17:48 (JozoBozo121).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X + monitor

Evo napravio sam edit  Jednostavno sam mislio kupiti monitor koji me nece razocarat sa Xbox series X jer mi netreba veliki ekran niti smart te bi me Tv izašao iste cijene,usput podijelit iskustvo i mozda koji savjet zaprimiti. ps. Ma da upravu si malo sam zabrio vidio sam nešto na Google da Ce biti 120hz

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 2:55 (TazmaniskaNeman).
8 godina
offline
Re: Xbox Series X + monitor
TazmaniskaNeman kaže...

Jednostavno sam mislio kupiti monitor koji me nece razocarat sa Xbox series X jer mi netreba veliki ekran niti smart te bi me Tv izašao iste cijene,usput podijelit iskustvo i mozda koji savjet zaprimiti. Ako je suvišno izbrisati cu postove lol ps. Ma da upravu si malo sam zabrio vidio sam nešto na Google da Ce biti 120hz

 podrzavat ce 120hz signal i 8k rezoluciju no ne ocekuj da ce se igre tak vrtit. 4k 30fps i 4k 60fps ce bit 99% igara

 

cuvaj novce konzole tek izlaze krajem godine onda kupuj

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 23:20 (Santana).
4 godine
neaktivan
offline
Xbox Series X

A neznam bice da sam previše očekivao  Nebi ja ni htio kupovati monitor ovako rano nego mi je gaknuo Tv i primoran sam nesto uzet pa sam eto mislio krivo mislio xd a vidicu bolje bi mi bilo sacekat da bude više info dostupno ,uzet s ili x kao mjerilo nije bas pouzdano.I da nadodam da moj one s ima opciju VRR(variable refresh rate) koja mi je onemogućena i predpostavljam da ce novi box imati nesto u tom stilu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 13:43 (TazmaniskaNeman).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Xbox Series X
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xbox Series X

Ovako, imam gamestreaming app za xbox na Androidu. Dali mogu streamat ako nisam spojen na local network? Ili to se odnosi samo za xcloud?

 

Get a life! What? I'm a gamer, I have tons of lives!
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xbox Series X

https://news.xbox.com/en-us/2020/02/24/what-you-can-expect-next-generation-gaming/

 

Microsoft je službeno potvrdio Zen 2 jezgre i RDNA2 arhitekturu za GPU s 12 teraflopsa snage. Također je i službeno potrvđen hardverski raytracing kao i Variable Rate Shading koji omogućava davanje prioriteta određenim područjima tako da se troši manje resursa na nebitna područja. Imati će HDMI 2.1 i podržavati 120fps-a teoretski ako će to podržavati TV i igre. Biti će moguće pauzirati više igara odjednom pa nastaviti tamo gdje se stane. 

 

Sad je potvrđeno ono što se špekuliralo oko GPU-a i CPU-a. Ovu generaciju nas očekuje veliki skok u odnosu na ono što se nudi na PC-u jer ovo ulazi u sam vrh mogućnosti desktopa za razliku od prošle generacije s laptop procesorima i mid-range grafičkama.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.2.2020 16:56 (JozoBozo121).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Malo su to zavaravajuće napisali, jer spominju 12 Tflopsa i RDNA2 arhitekturu u istom kontekstu, da bi kasnije napisali da će novi Xbox biti duplo jači od Xbox One X (koji ima 6 GCN tflopsa).
Konkretno, GCN flopsi su slabiji od RDNA flopsa, te kad bi se zbilja radilo od 12 RDNA flopsa, a ne GCN flopsa, konzola bi bila i 2,5x jača od sadašnje Xbox konzole.

Ali, ono što mene veseli je najava da će licenca za Cyberpunk 2077 koji se kupi za sadašnju generaciju, vrijediti i za novu generaciju konzola. Ako bi to vrijedilo za sve igre, napokon bi se riješili plaćanja remastera.
PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.2.2020 19:26 (DeniZg).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X

FLOPS kao takav je isti, to je jednostavno broj matematičkih operacija s decimalnim dijelom koji je moguće izvršiti u sekundi, no perfomanse u igrama su drugačije u odnosu na broj tih operacija u sekundi. Malo je teže konzostentno uspoređivati performanse u igrama jer to ovisi o ogromnom broju faktora. Zato su i napisali da je 12 duplo od 6 jer onda tek ljudima ništa ne bi bilo jasno.

 

Da, to s Cyberpunkom je iz ovog Smart Delivery sustava. Svi developeri su slobodni izabrati hoće li biti dio tog projekta, no sigurno je da će Microsoftove igre to podržavati kao i njihovih partnera, no pitanje je hoće li drugi biti pohlepni i za tim dolarima. Microsoft je trenutno najviše pro-consumer firma od svih s projektima poput Smart Deliverya, cross-platforma među konzolama gdje su se otvorili prvi dok Sony baš i ne želi, xCloud i igre preko njega, igre koje dobiješ preko Xbox Live Gold si slobodan zadržati nakon što ti istekne pretplata, uveli su onaj Game Pass Ultimate i smanjili cijenu za još igara i dobiješ jako veliku knjižnicu naslova dostupnih tamo. 

Ako konzola bude ovako odličnih performansi, ako bude oko 500-tinjak dolara, više naginjem Xboxu nego Sonyju zbog tog cijelog Microsoft sustava koji je tamo povezan. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
11 godina
offline
Re: Xbox Series X

Da, mislim da im je Gamepass odlična usluga, jer olakšava prelazak sa jedne na drugu platformu.

Ja npr. imam hrpu igara na Sony platformi i nemam baš volju prelaziti na Xbox, gdje imam vrlo malo, još iz X360 generacije. Ali kupnjom Gamepassa se taj nedostatak anulira.

 

Vezano uz snagu konzole, mislim da je 12 TF odlična mjera, ako bude unutar 500€. 

Sony će isto biti u tom rangu, 1TF gore-dolje, mislim da i nije bitno.

 

Nedovoljno se reklamira VRR (Variable refresh rate) koji su također spomenuli, a to je u stvari Freesync.

Možda u ovom trenutku konzolama nije ni potreban jer je većina igara 30/60 FPS lock, ali s novom generacijom se možda i to promijeni (više opcija za nas potrošače).

PSN - DeniZg80
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Xbox developeri na Twitteru praktički potvrdili dvije verzije novog xboxa. S verziju sa 1440p i X verziju sa 4K rezolucijom.
PSN - DeniZg80
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xbox Series X

CPU:8x Cores @ 3.8 GHz (3.66 GHz w/ SMT) Custom Zen 2 CPU

GPU:12 TFLOPS, 52 CUs @ 1.825 GHz Custom RDNA 2 GPU

Die Size360.45 mm2

Proces izrade:7nm Enhanced

Memorija:16 GB GDDR6 w/ 320mb busPropusnost memorije:10GB @ 560 GB/s, 6GB @ 336 GB/s

Disk:1 TB Custom NVME SSD

I/O:2.4 GB/s (Raw), 4.8 GB/s (Compressed), Proširenja:1 TB Expansion CardPodrška za HDD:USB 3.2 External HDD, Optički čitač:4K UHD Blu-Ray Drive

Cilja na izvedbu:4K @ 60 FPS, Up to 120 FPS

 

Microsoft potvrdio službene specifikacije, SSD će biti 1TB s mogućnošću za ekspanzijsku karticu, tomu vjerojatno služi onaj tajanstveni utor na stražnjoj strani konzole. Microsoft je puno darežljiviji s informacijama od Sonyja zasad.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
JozoBozo121 kaže...

Microsoft je puno darežljiviji s informacijama od Sonyja zasad.

 Očrkivano jer su oni s ovom generacijom završili i nemaju više ekskluziva koji dolaze. Sony jos uvijek ima 2 velike koje mogu prodati još dosta milijuna PS4 konzola.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X

Idealno bi bilo kad ih više uopće ne bi ni bilo, eksluzive su najobičnije zlo kojim se korisnika želi vezati na jednu platformu nevezano uz kvalitetu same. Napravi dobru konzolu i usluge vezane uz nju pa se natječi ostalim sadržajima, a ne da se ograničava igrače gdje će igrati igru. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
JozoBozo121 kaže...

Idealno bi bilo kad ih više uopće ne bi ni bilo, eksluzive su najobičnije zlo kojim se korisnika želi vezati na jednu platformu nevezano uz kvalitetu same. Napravi dobru konzolu i usluge vezane uz nju pa se natječi ostalim sadržajima, a ne da se ograničava igrače gdje će igrati igru. 

 Načelno se slažem, ali jednostavno je činjenica da su ekskluzive i dalje najlakši način za zadržavanje/dobijanje korisnika. Pa vidi samo koliko je streaming servisa za serije sad potrebno plaćati da bi gledao većinu onog što te zanima. Budimo realni, sad kad će obje nove konzole praktički biti identične, manje je razloga da se neka igra ne pojavi na konkurentskoj konzoli i PC-u. Ali teško da će se to tako brzo promijeniti. Microsoft trenutno razvaljuje sa svojom Game passom, ali im kronično fali vlastitih top tier igara. Sony takvih igara ima, ali zna da mu one nose velik broj korisnika i teško da će ih se samo tako "odreći". Horizon sad dolazi na PC, možda je to znak nekih novih vremena. Ali baš da ćemo ubrzo na Xboxu dobiti God of War, Last of US, Spidermana, teško.

 

Postoji i ona druga strana priče koja veli da neke igre nikad ne bismo dobili ili ih ne bismo dobili u obliku u kojem jesmo da nisu bile ekskluzivni naslovi. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
online
Xbox Series X

Processor: 8 Cores (16 Threads) clocked at 3.8 GHz (3.66 GHz with simultaneous multithreading) Zen 2 Custom
GPU: 12.15 Tflops in FP32, 52 CUs (3328 Shading Units) at 1.825 GHz with RDNA 2 Custom
Apu die size: 360.45 mm² (15.3 billion transistors)
Enhanced 7nm+ TSMC process
Memory: 16 GB GDDR6 at 14Gbps interfaced in 320-bit (6 x 2GB chips + 4 x 1GB chips)
Bandwidth: 10GB @ 560 GB/s + 6GB @ 336 GB/s
Storage: 1 TB Custom NVME SSD PCIe 4.0 @ 2.4 GB/s
Expandable storage with proprietary 1 TB cards
USB 3.2 external hard drive support
UHD 4K Blu-Ray Drive
4K/60fps performance target, up to 120fps if possible
HDMI 2.1 output
3 x USB 3.2 ports
Network port
Extended storage location
Power input
Console weight : 4.45kg
Dimension s: 15.1cm x 15.1cm x 30.1cm

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Xbox Series X

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Xbox Series X

Izgled i specifikacije su super. Nisam očekivao baš tako jaki procesor.

Ne znam samo koliko struje guta i hoće li se grijati i biti glasan.

Quick Resume funkcija je odlična evolucija suspend/resume funkcije.

Ako će cijena biti do cca 4500 kuna, bit će to odličan deal.

 

EDIT: Sad kad sam vidio PC gamer članak, novi Xbox djeluje još impresivnije. Grafička kartica je osjetno jača i od RX 5700 XT.

Jedino bi cijena mogla biti paprena.

 

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.3.2020 10:27 (DeniZg).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...

Izgled i specifikacije su super. Nisam očekivao baš tako jaki procesor.

Ne znam samo koliko struje guta i hoće li se grijati i biti glasan.

Quick Resume funkcija je odlična evolucija suspend/resume funkcije.

Ako će cijena biti do cca 4500 kuna, bit će to odličan deal.

 

EDIT: Sad kad sam vidio PC gamer članak, novi Xbox djeluje još impresivnije. Grafička kartica je osjetno jača i od RX 5700 XT.

Jedino bi cijena mogla biti paprena.

 

 DF veli da se neoptimizirani port gearsa 5 koji je sklepan u 2 tjedna vrti slicno kao sa rtx2080

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Performanse kao 2 g. stara high end grafička kartica sa tvorničkom preporučenom cijenom (msrp) od 700$. Koja je još uvijek aktualni model. Nije loše.
Za usporedbu, Xbox one je na izlasku imao godinu i pol stari mid range GPU (Amd 7850), sa msrp od 250$.
PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.3.2020 13:02 (DeniZg).
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Uff rtx 2080 je 5,5k kuna u dućanu.
Baš me zanima koja će biti cijena novog Xboxa.
PSN - DeniZg80
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...

Izgled i specifikacije su super. Nisam očekivao baš tako jaki procesor.

Ne znam samo koliko struje guta i hoće li se grijati i biti glasan.

Quick Resume funkcija je odlična evolucija suspend/resume funkcije.

Ako će cijena biti do cca 4500 kuna, bit će to odličan deal.

 

EDIT: Sad kad sam vidio PC gamer članak, novi Xbox djeluje još impresivnije. Grafička kartica je osjetno jača i od RX 5700 XT.

Jedino bi cijena mogla biti paprena.

 

Zen 2 8/16 proc je več odavno očekivan, a jedino je CPU stock frekvencija osjetno viša od očekivane ili ranijih glasina negdje oko 3-3.2ghz.

 

GPU tehnikalije ili RDNA 2, realno GPU dio je ne osjento nego debelo brži od zelenog Navi ili RDNA GPU-a.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/microsoft-objavio-detaljne-specifikacije-xbox/274301.aspx?page=0&jumpto=6091901&sort=asc&view=flat

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 23:39 (rambox).
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Dann3R kaže...
Nova Xbox konzola je nepotrebna za sve koji imaju imalo bolji PC jer ekskluziva za tu konzolu nikada više biti neće (kao što nije ni dosad).

 A gle, PC približne snage kao Xbox One X ćeš platiti puno više nego sami Xbox. S time da su igre obično bolje optimizirane za konzole nego za PC, tj. bolje se iskorišava puna snaga njihova hardvera jer se većina igara prvenstveno radi za njih pa onda portaju na PC.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 3:51 (antimadridista).
4 godine
odjavljen
offline
Xbox Series X

Ima li kakvih novosti o potpunoj podršci miša i tipkovnice?

Have no fear, Vlad is here
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice