Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.232
|
čitano: 1.321.868
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Xbox Series X

Vozdra ljudovi, zanima me kakva je dostupnost kod nas sto se tice series x-a...znam da je ps5 gotovo nemoguce nabaviti...pa me zanima kako se cesto kod nas nadje xbox u prodaji, jer vidim da trenutno samo jedan shop ih moze nabaviti, sve ostalo nedostupno...

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
mali.kresho kaže...

Vozdra ljudovi, zanima me kakva je dostupnost kod nas sto se tice series x-a...znam da je ps5 gotovo nemoguce nabaviti...pa me zanima kako se cesto kod nas nadje xbox u prodaji, jer vidim da trenutno samo jedan shop ih moze nabaviti, sve ostalo nedostupno...

 

 I kod nas je dosta loše koliko pratim. Prije ćeš na Amazonu uloviti po MSRP.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Xbox Series X

Na koji način koristiti voice chat u igrama? Da li postoji neki software koji možeš instalirat, pa da preko njega komuniciraš uz obične slušalice za mobitel i da odmah imaš i audio iz igre?

 

Da li je moguće komunicirati i s nekim tko ima npr PS5, ako ima isti software instaliran?

 

Kako ste to vi riješili? 

 

Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xbox Series X

Primjetio sam zadnjih par dana da mi se usporilo XsX sucelje/OS kada stisnem home tipku treba primjetno duze nego prije da se pojavi izbornik.

Nadam se da to nije trajno stanje jer se onda izgubila fluidnost sa kojom je startala konzola.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Xbox Series X

Pozdrav. Nakon sto sam kupio 3 god live golda, mogu li s nasom karticom kupit onaj game pass za 1e ili treba njemacka kartica?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xbox Series X
bik kaže...
Jel ima halo podrsku za mis i tipkovnicu?

 Ima. Isprobao osobno.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
bik kaže...
Jel ima halo podrsku za mis i tipkovnicu?

 Malo kasnim, ali da ima podrsku za mis i tipkovnicu, radi bez problema.

14 godina
offline
Xbox Series X

opet ja spamam :D

 

Na koji način koristiti voice chat u igrama? Da li postoji neki software koji možeš instalirat, pa da preko njega komuniciraš uz obične slušalice za mobitel i da odmah imaš i audio iz igre?

 

Da li je moguće komunicirati i s nekim tko ima npr PS5, ako ima isti software instaliran?

 

Kako ste to vi riješili? 

 

Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2021 17:50 (Mt00).
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
@juice21
Kad igraš e ekipom koja isto ima xbox sve ide automatski. Samo upikneš slušalice s mikrofonom, od mobitela npr., i sve radi. Nisam puno koristio audio ali mislim da kad pokreneš coop igru imaš i opciju da pozoveš ekipu u audio konferenciju. Uglavnom su mene pozivali.
A za cross audio sa npr PS5 ne znam. To bi, ja mislim, igra trebala podržavati, imati svoj voice chat.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2021 19:00 (izzy007).
2 godine
protjeran
offline
Xbox Series X

Koja je razlika između Gold i Ultimate pretplate? Dolazi mi Series S i želim igrati igre tipa Gears of War, Fable, što da uzmem?

Ok čini se da trebam Ultimate... Ove upute i dalje vrijede, pratim svaki korak kako je napisano?

Izzy007 upute

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2021 12:01 (EXIMO).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Xbox Series X

Pozdrav svima, imao bih jedno pitanje prodao sam Xbox one S prije više od godine dana pa sam ispao iz loopa 
Dali je konverzija Golda u Ultimate još uvijek validna (1:1)... tipa kupiš Gold(12 mj.) uneseš kod pa preflekaš to s kodom od Ultimata ???
Radio sam to davno, funkcioniralo je pa čisto da provjerim ako se nešto mijenjalo stiže mi X za par dana.
Trenutno imam GPU aktivan za PC, koliko sam čitao treba pričekati da istekne pa onda ovo gore što je navedeno... ako još radi konverziju 1:1


https://www.xbox.com/en-US/live/gold/upgrade#promotionaloffers

Token says…

You get…

1 month of Gold

20 days of Ultimate

3 months of Gold

50 days of Ultimate (1+ month)

6 months of Gold

79 days of Ultimate (2+ months)

12 months of Gold

4 months of Ultimate

24 months of Gold

8 months of Ultimate

1 month of Xbox Game Pass (Console Games)

20 days of Ultimate

3 months of Xbox Game Pass (Console Games)

2 months of Ultimate

6 months of Xbox Game Pass (Console Games)

4 months of Ultimate

12 months of Xbox Game Pass (Console Games)

5 months of Ultimate

24 months of Xbox Game Pass (Console Games)

10 months of Ultimate

1 month of Xbox Game Pass PC Games

20 days of Ultimate

 

Uglavnom hvala unaprijed svima koji odgovore :)

 

EDIT: 

Našao odgovor malo niže, radi :) tako da se ispričavam na spamu :)

 

Life suck's and then you die.....
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2021 16:11 (asasi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
@EXIMO
još uvijek vrijedi jer je kolega nedavno po uputama odradio
2 godine
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
izzy007 kaže...
@EXIMO
još uvijek vrijedi jer je kolega nedavno po uputama odradio

Problem, molim te pomoć 

Kupio brazilski ključ za gold za 12 mjeseci. Kada sam ga redeemao preko VPNa (Tunnelbear) pisalo mi je ovo na slici. Sad mi je problem nemogu convertati za 1 dolar. Pokrenem Xbox konzolu i piše mi ovo. Prvo mi je konzoli bila namještena Njemačka kao regija, onda sam prokušao u Settingsima konzole promijeniti na Brazil i USA, i dalje ne radi...

7 godina
offline
Re: Xbox Series X
EXIMO kaže...
izzy007 kaže...
@EXIMO
još uvijek vrijedi jer je kolega nedavno po uputama odradio

Problem, molim te pomoć 

Kupio brazilski ključ za gold za 12 mjeseci. Kada sam ga redeemao preko VPNa (Tunnelbear) pisalo mi je ovo na slici. Sad mi je problem nemogu convertati za 1 dolar. Pokrenem Xbox konzolu i piše mi ovo. Prvo mi je konzoli bila namještena Njemačka kao regija, onda sam prokušao u Settingsima konzole promijeniti na Brazil i USA, i dalje ne radi...

 Koristiš li VPN ?

2 godine
offline
Re: Xbox Series X

EXIMO kaže...

Kupio brazilski ključ za gold za 12 mjeseci. Kada sam ga redeemao preko VPNa (Tunnelbear) pisalo mi je ovo na slici. Sad mi je problem nemogu convertati za 1 dolar. Pokrenem Xbox konzolu i piše mi ovo. Prvo mi je konzoli bila namještena Njemačka kao regija, onda sam prokušao u Settingsima konzole promijeniti na Brazil i USA, i dalje ne radi...

 

Na kojoj regiji ti je bila konzola (ili pisalo na webu) kada si redeemao brazilski gold na toj jedino mozes kupiti ultimate.

 

Btw dali itko može potvrditi da uspješno koristi naše / Revolut kartice na US storu. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2021 23:58 (zontafer6).
2 godine
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
MadDogMattis kaže...
EXIMO kaže...
izzy007 kaže...
@EXIMO
još uvijek vrijedi jer je kolega nedavno po uputama odradio

Problem, molim te pomoć 

Kupio brazilski ključ za gold za 12 mjeseci. Kada sam ga redeemao preko VPNa (Tunnelbear) pisalo mi je ovo na slici. Sad mi je problem nemogu convertati za 1 dolar. Pokrenem Xbox konzolu i piše mi ovo. Prvo mi je konzoli bila namještena Njemačka kao regija, onda sam prokušao u Settingsima konzole promijeniti na Brazil i USA, i dalje ne radi...

 Koristiš li VPN ?

 Da, koristio sam VPN prilikom reedemanja, na konzoli vidim da imam XBox Gold pretplatu u trajanju godinu dana.

 

zontafer6 kaže...

EXIMO kaže...

Kupio brazilski ključ za gold za 12 mjeseci. Kada sam ga redeemao preko VPNa (Tunnelbear) pisalo mi je ovo na slici. Sad mi je problem nemogu convertati za 1 dolar. Pokrenem Xbox konzolu i piše mi ovo. Prvo mi je konzoli bila namještena Njemačka kao regija, onda sam prokušao u Settingsima konzole promijeniti na Brazil i USA, i dalje ne radi...

 

Na kojoj regiji ti je bila konzola (ili pisalo na webu) kada si redeemao brazilski gold na toj jedino mozes kupiti ultimate.

 

Btw dali itko može potvrditi da uspješno koristi naše / Revolut kartice na US storu. 

 Baci oko na sliku gore, jel to znači da sam reedemao u regiji USA?

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Ništa nećete uspjet rješit bez Xbox Supporta.Ja sam imao takvu zaebanciju sa turskim Gold članstvom i konvertiranjem u Ultimate na UK račun.
 
0 0 hvala 1
2 godine
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
MSXhunT3R kaže...
Ništa nećete uspjet rješit bez Xbox Supporta.Ja sam imao takvu zaebanciju sa turskim Gold članstvom i konvertiranjem u Ultimate na UK račun.

 Mozes li mi ovdje ili u PP poslati prepisku, da vidim kako si sastavio zamolbu i kako je tekla komunikacija.

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
EXIMO kaže...
MSXhunT3R kaže...
Ništa nećete uspjet rješit bez Xbox Supporta.Ja sam imao takvu zaebanciju sa turskim Gold članstvom i konvertiranjem u Ultimate na UK račun.

 Mozes li mi ovdje ili u PP poslati prepisku, da vidim kako si sastavio zamolbu i kako je tekla komunikacija.

 Tvoj Account je izgleda i dalje ostao na US što je vidljivo iz tvoje slike.

Kod mene je ovo:

 

Kada se logiraš u microsoft.com sa tim accountom provjeri ovo:

 

1. Kliknuti u lijevom gornjem kutu na vaše ime/inicijale/fotografiju. (account manager se zove opcija ako samo stavite/hover miš iznad toga)
2. Odabrati opciju My Microsoft Account
3. Kliknuti na opciju YOUR INFO u lijevom gornjem dijelu ekrana
4. Pod opcijom PROFILE INFO je vidljiv COUNTRY or REGION. Kod mene tu piše United Kingdom. Ako trebate mijenjati kliknite na opciju Edit profile info i promijenite na United Kingdom ili Germany. (Ako stavite United Kingdom onda pod Constituent Country/Region stavite England)
5. Spremite izmjene.

 

Znači provjeri što ti je gore postavljeno.

 

Ja sam sve radio preko PC-a i web browsera. Znači ništa preko mobitela i Xbox konzole. U xbox sam se samo ulogirao kad sam već sve na računu odradio, znači kupio GLOD pa konvertirao u Ultimate.

 

Ova gore slika je iz windowsa i njegovog STORE-a kad kliknem na opciju REDEEM

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2021 8:03 (izzy007).
14 godina
offline
Xbox Series X

Ako je već promjenita regija onda mora čekati 3 mjeseca da može opet mijenjati. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
x18x05x kaže...

Ako je već promjenita regija onda mora čekati 3 mjeseca da može opet mijenjati. 

 Da, mislim da sam to negdje vidio da piše ali nisam bio siguran pa nisam ništa komentirao.

 

2 godine
protjeran
offline
Xbox Series X

Mijenjao sam 3-4 puta regije jucer. Znaci mogu se jebat

Nije mi jasno ako sam koristio Braziliski VPN kako me je bacilo na USA redeem stranicu, to sam odmah skužio i probao sam upaliti/ugasiti VPN ali uvijek me bacalo na USA redeem stranicu

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2021 9:03 (EXIMO).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X

Probaj preko supporta rijesiti i pravi se malo grbav.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
EXIMO kaže...

Mijenjao sam 3-4 puta regije jucer. Znaci mogu se jebat

Nije mi jasno ako sam koristio Braziliski VPN kako me je bacilo na USA redeem stranicu, to sam odmah skužio i probao sam upaliti/ugasiti VPN ali uvijek me bacalo na USA redeem stranicu

 Preko čega si unosio redeem kod? Xbox konzole?

Ja sam sve preko PC-a rješavao. Kroz web browser. Ništa preko konzole.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2021 11:00 (izzy007).
12 godina
offline
Re: Xbox Series X
EXIMO kaže...
izzy007 kaže...
@EXIMO
još uvijek vrijedi jer je kolega nedavno po uputama odradio

Problem, molim te pomoć 

Kupio brazilski ključ za gold za 12 mjeseci. Kada sam ga redeemao preko VPNa (Tunnelbear) pisalo mi je ovo na slici. Sad mi je problem nemogu convertati za 1 dolar. Pokrenem Xbox konzolu i piše mi ovo. Prvo mi je konzoli bila namještena Njemačka kao regija, onda sam prokušao u Settingsima konzole promijeniti na Brazil i USA, i dalje ne radi...

 Znaci, prvo sto si pogrijesio je da si mijenjao regije na konzoli, to ti nista ne znaci, njih mozes promijeniti 20 puta na dan ako zelis, ali kod ti nece tako raditi.

 

Ono što si trebao napraviti i jos uvijek mozes napraviti je da sve obavis preko browsera, a da uopce ne koristis konzolu.

Nisam siguran dal si vec prije imao aktivirani ultimate, ako jesi kupis 7 dana game pass ultimate key, tipa ovo Buy Xbox Game Pass Ultimate – 7 Days Subscription (Xbox One/ Windows 10) Xbox Live Key GLOBAL | ENEBA

Upalis vpn za tursku, iako osobno meni je radilo i bez vpn, jer je ovo global key.

Otides na http://redeem.microsoft.com/, upises kod, i onda ces vidjeti da ce ti automatski ponuditi da ti se gold konvertira u ultimate i to je to. Nikakva konzola, sve se radi preko browsera.

 

Iako što bih ja prvo napravio dodao bar jos godinu dana turskog golda, steta da konvertiras samo za 1 godinu, tko zna dal ce u buducnosti xbox ovo "rjesenje" maknuti, pa je uvijek najbolje dodati sto je vise moguce, osobno prvo sam dodao 2 godine, i prije par mjeseci kada mi je isteklo dodao jos 3 godine.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2021 11:41 (MSN).
14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
izzy007 kaže...
EXIMO kaže...

Mijenjao sam 3-4 puta regije jucer. Znaci mogu se jebat

Nije mi jasno ako sam koristio Braziliski VPN kako me je bacilo na USA redeem stranicu, to sam odmah skužio i probao sam upaliti/ugasiti VPN ali uvijek me bacalo na USA redeem stranicu

 Preko čega si unosio redeem kod? Xbox konzole?

Ja sam sve preko PC-a rješavao. Kroz web browser. Ništa preko konzole.

 Nisam već preko PC-a, upalio sam brazilski VPN i aktivirao kod, evo stavljam opet ovu sliku, iako sam imao upaljen Tunnelbear VPN na Brazil pisalo mi je ovo označeno na slici. 

 

MSN kaže...

 Znaci, prvo sto si pogrijesio je da si mijenjao regije na konzoli, to ti nista ne znaci, njih mozes promijeniti 20 puta na dan ako zelis, ali kod ti nece tako raditi.

 

Ono što si trebao napraviti i jos uvijek mozes napraviti je da sve obavis preko browsera, a da uopce ne koristis konzolu.

Nisam siguran dal si vec prije imao aktivirani ultimate, ako jesi kupis 7 dana game pass ultimate key, tipa ovo Buy Xbox Game Pass Ultimate – 7 Days Subscription (Xbox One/ Windows 10) Xbox Live Key GLOBAL | ENEBA

Upalis vpn za tursku, iako osobno meni je radilo i bez vpn, jer je ovo global key.

Otides na http://redeem.microsoft.com/, upises kod, i onda ces vidjeti da ce ti automatski ponuditi da ti se gold konvertira u ultimate i to je to. Nikakva konzola, sve se radi preko browsera.

 Ok, ako sam te dobro razumio, trebam sada kupiti Ultimate na 7 dana, sa upaljenim VPNom (Brazil?) i onda ga unijeti na ovoj stranici (na isti način kao i kod za Gold pretplatu), i automatski će mi se convertati na Ultimate.

PS nikad do sad nisam plaćao nikakvu pretplatu na Xbox, niti Ultimate niti Gold.

2 godine
offline
Re: Xbox Series X

Ako ti je account reguja US uvijek ce ti pisati US bez obzira koji VPN koristis. VPN samo sluzi da brazilski kod moze proci na bilo koju regiju koja ti je postavljena na accountu. Nakon redeema imas aktivan subscription na regiji na kojoj ti je bio account u trenutku redeema i nema veze sa VPN-om. Poanta je samo u startu imati regiju postavljenju na neku drzavu u kojoj ces normalno moci kupovati sa svojom karticom a za nas je to bilo koja podrzana EU zemlja. Recimo Turska, Brazil, Argentina su off the table za sve koji nemaju kartice izdane u tim zemljama a pitanje je kakvo je stanje sa US. Nekada i kada sve napravis kako treba mozes imati problema jer postoji Microsoft account regija i Xbox acccount regija koje mogu biti različite i onda je pitanje gdje je otisao subscription i gdje pokusava aktivirati ultimate.

Najjednostavnije je ako mozes dobiti agenta na support chat i kazes da imas problema sa kupovinom Ultimate subscriptiona jer si vjerojatno nesto pogresno napravio kada si radio redeem golda, malo se napravis glup. On ce ti ponuditi da ti otkaze trenutni gold i stavi ga na trenutnu regiju (zato trebas vec imati neku regiju na kojoj ti radi kartica), ti prihvatis njegov prijedlog, malo sacekas da javi kad je zavrsio, odma probas kupiti ultimate i ako imas dobru regiju, adresu i karticu proci ce ti kupovina i konverzija.

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
EXIMO kaže...
izzy007 kaže...
EXIMO kaže...

Mijenjao sam 3-4 puta regije jucer. Znaci mogu se jebat

Nije mi jasno ako sam koristio Braziliski VPN kako me je bacilo na USA redeem stranicu, to sam odmah skužio i probao sam upaliti/ugasiti VPN ali uvijek me bacalo na USA redeem stranicu

 Preko čega si unosio redeem kod? Xbox konzole?

Ja sam sve preko PC-a rješavao. Kroz web browser. Ništa preko konzole.

 Nisam već preko PC-a, upalio sam brazilski VPN i aktivirao kod, evo stavljam opet ovu sliku, iako sam imao upaljen Tunnelbear VPN na Brazil pisalo mi je ovo označeno na slici. 

 

MSN kaže...

 Znaci, prvo sto si pogrijesio je da si mijenjao regije na konzoli, to ti nista ne znaci, njih mozes promijeniti 20 puta na dan ako zelis, ali kod ti nece tako raditi.

 

Ono što si trebao napraviti i jos uvijek mozes napraviti je da sve obavis preko browsera, a da uopce ne koristis konzolu.

Nisam siguran dal si vec prije imao aktivirani ultimate, ako jesi kupis 7 dana game pass ultimate key, tipa ovo Buy Xbox Game Pass Ultimate – 7 Days Subscription (Xbox One/ Windows 10) Xbox Live Key GLOBAL | ENEBA

Upalis vpn za tursku, iako osobno meni je radilo i bez vpn, jer je ovo global key.

Otides na http://redeem.microsoft.com/, upises kod, i onda ces vidjeti da ce ti automatski ponuditi da ti se gold konvertira u ultimate i to je to. Nikakva konzola, sve se radi preko browsera.

 Ok, ako sam te dobro razumio, trebam sada kupiti Ultimate na 7 dana, sa upaljenim VPNom (Brazil?) i onda ga unijeti na ovoj stranici (na isti način kao i kod za Gold pretplatu), i automatski će mi se convertati na Ultimate.

PS nikad do sad nisam plaćao nikakvu pretplatu na Xbox, niti Ultimate niti Gold.

 

Nisam siguran da sad trebaš kupiti mjesec dana pretplate.

Budući da nikada nisi koristio promo za 1$, treba sad vidjeti sa supportom da ti to omoguće. 

Ali možda kolega koji je to već radio preko suporta bolje zna. Ne znam kako je on riješio. Da li je na kraju morao kupiti 1 mjesec ultimate pasa da to sve konvertira ili ne.

 

Uglavnom trebao si imati dobro posložene regije prije nego si išao kupovati Gold.

Sad ćeš morati sa supportom to srediti.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice