Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.231
|
čitano: 1.313.714
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Xbox Series X

eh nedamise opet jebavati sa ebay keyovima, aktivacijama i VPNovima

 

probao sam neki svicarski VPN i stavio server u njemacku - to mi je dopustilo da se ulogiram u mobilnu aplikaciju ali nije bilo stream opcije kraj igara (ne pokaze stream opciju ako si izvan jedne od podrzanih xcloud zemalja)

 

Ne razumijem koju kitu prodaju xbox u HR kad nije sluzbeno podrzan - kako uopce kupovati i igrati igre za xbox u HR? samo preko diskova? kupovina i download igara preko njihovog storea samo sa VPNom?

koji drlog

 

nadam se da ce brzo uvesti ova EU pravila da digitalne usluge moraju biti dostupne u svim zemljama clanicama a ne samo gdje to odluce korporacije

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xbox Series X

Kupovina nekad radi bez VPNa, nekad sa (meni je 50-50 sa Erste Visa karticom, baš moram probati sa Revolut) a za skidanje ne treba VPN (niti za online igranje), to radi bez problema. Jedino je neke X360 igre download trebalo započeti preko VPN, pauzirati i onda nastaviti bez VPN (doduše na XOne, nisam probao na XSS).

 

Najlakše ti je na PCju kupiti (koristi TunnelBear) i kad se pojavi u libraryju na konzoli, download.

 

Ali da, shoopci, koji k izvode sa time da nisu sve EU zemlje (i koje su duže od nas u EU, Slovenija recimo) nisu na popisu za Live/Gold/Gamepass (bar to, za streamanje trebaju serveri blizu, ok da nismo odmah na popisu).

13 godina
offline
Xbox Series X

mozda nema dovoljno zainteresiranih u usporedbi sa brazilom :). .. cujem da tamo eksponencijalno raste prodaja gamepassa, dok je u HR prilicno losa

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Fanu kaže...

 

 

probao sam neki svicarski VPN i stavio server u njemacku - to mi je dopustilo da se ulogiram u mobilnu aplikaciju ali nije bilo stream opcije kraj igara (ne pokaze stream opciju ako si izvan jedne od podrzanih xcloud zemalja)

 

Ne razumijem koju kitu prodaju xbox u HR kad nije sluzbeno podrzan - kako uopce kupovati i igrati igre za xbox u HR? samo preko diskova? kupovina i download igara preko njihovog storea samo sa VPNom?

koji drlog

 

 Jel' ti uopće koristiš Gamepass aplikaciju? Xbox aplikacija, koja nije isto što i Gamepass aplikacija, ne omogućava streaming igara.

 

Igre možeš kupiti preko konzole jer ne traži VPN i preko weba, gdje najčešće trebaš VPN. Igara ima i na cdkey webshopovima.

Ovo si se naravno mogao informirati prije nego si kupio Gamepass, umjesto da se sad čudiš.

 

A Microsoftu najmanje zamjeram što ne podržava ovu afričku državu. IP blokiranje je druga priča.

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
2 godine
neaktivan
offline
Xbox Series X
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 18:14 (GabrielBacak1994).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
ko kaže da se na mallu ne može uzet konzola😆
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xbox Series X

 Zašto loša, funkcionira li još uvijek ona priča sa brazilskim acc gdje te gamepass za tri godine uzađe oko 100 eura ?

2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
MadDogMattis kaže...

 Zašto loša, funkcionira li još uvijek ona priča sa brazilskim acc gdje te gamepass za tri godine uzađe oko 100 eura ?

 Ova vijest se odnosi na EA Play

 

"Until recently, customers were able to convert a one-year EA Play subscription (which costs $29.99/£19.99) to four months of Xbox Game Pass Ultimate (which normally costs $59.96/£43.96)."

 

Od sada ako imaš jednu godišnju na EA Play konvertirat će u 2 mjeseca XGP Ultimate, a ne više u 4 mjeseca

 

 

 

13 godina
offline
Re: Xbox Series X
MarioArt kaže...

mozda nema dovoljno zainteresiranih u usporedbi sa brazilom :). .. cujem da tamo eksponencijalno raste prodaja gamepassa, dok je u HR prilicno losa

 Catch 22... Microsoft ne omogućava kupnju iz RH jer nema zainteresiranih, a mi nismo zainteresirani jer ne možemo kupiti iz RH.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...
MarioArt kaže...

mozda nema dovoljno zainteresiranih u usporedbi sa brazilom :). .. cujem da tamo eksponencijalno raste prodaja gamepassa, dok je u HR prilicno losa

 Catch 22... Microsoft ne omogućava kupnju iz RH jer nema zainteresiranih, a mi nismo zainteresirani jer ne možemo kupiti iz RH.

 Ja godinama imam samo playstation, ali nakon sto sam pročitao ovo sa gamepassom, ozbiljno razmisljam da si kupim Xbox series S, čak postoji šansa i za X ali još nisam siguran.

Ako budem mogao napraviti tu kombinaciju sa gamepassom na tri godine, onda vjerojatno uzimam..

14 godina
offline
Xbox Series X

Možeš napraviti, jako jednostavno. Uzmi Series X, puno jača konzola. Ako ćeš igrat na FHD tv-u onda SS. 

Evo moje pretplate... Evo moje pretplate...
Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Xbox Series X

Pitanje,

imam aktiviran ultimate pass, koliko dugo ostaju igre tamo da se mogu skinuti i što se dešava ako igru skinem a ona je nakon toga maknuta sa ultimate, dali se može i dalje igrati?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
lkuka13 kaže...

Pitanje,

imam aktiviran ultimate pass, koliko dugo ostaju igre tamo da se mogu skinuti i što se dešava ako igru skinem a ona je nakon toga maknuta sa ultimate, dali se može i dalje igrati?

Ovisi od igre do igre,neke budu godinama gore a neke maknu nakon par mjeseci kao naprimjer RDR2.

Meni se desilo da sam igrao igru i nisam ju zavrsio a maknuli su ju i meni je i dalje bila dostupna ali se corruptao instal i morao sam ju ponovo skinut ali posto vise nije bila dostupna na gamepassu nisam ju mogao ponovo skinut tako da ju nisam dovrsio,u pitanju je Darksiders 3.

 

11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Ako maknu igru s Gamepassa, ne možeš ju više pokrenuti, ako ju nisi kupio.
Ali obično najave mjesec dana unaprijed koje igre odlaze i možeš ju kupiti s popustom dok je na Gamepassu.
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Nakon što ju maknu sa usluge ne možeš igrati makar ti bila instalirana.

A što se tiče micanja nema pravila. U globalu mislim da možeš računati da će igra ostati gore 6-12 mjeseci. Neke ostanu puno dulje, a bilo je i situacija sa RDR2 koji je bio 2-3 mjeseca samo ako ne griješim.

Taj dio priče je malo zeznut jer se može dogoditi da si uzeo gamepass radi 10 igara, a dio će ti maknuti dok igraš ostale. Ima u gamepass arhivi tab "leaving soon" koji možeš popratiti.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
8 godina
neaktivan
offline
Xbox Series X

Pozdrav svima, trebao bih pomoć.

PC mi polako pokazuje znakove starosti sa GTX 970 i i5 4690K, plan je bio kupovina novoga, no zbog cijele ove situacije oko kriptovaluta i cijena grafičkih sve više razmišljam o kupovini konzole. TV ne posjedujem i ne planiram ga kupovati, sve što radim radim na monitoru. Konzola bi bila spojena na AOC 24G2U, 1080p 144Hz. Rezolucija mi ne predstavlja neki problem pošto nisam lud za 4K gamingom a zadnji TV koji sam imao bilo je prije 15 godina. Zanima me ima li itko od vas Series X ili Series S spojen na monitor, ali i općenito vaša mišljenja o toj ideji spajanja konzole na 1080p monitor, koju konzolu mi preporučate, X ili S, potencijalni problemi i slično. Svi savjeti i preporuke su dobrodošle.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xbox Series X

imam series s spojen na 1080p60 monitor i skroz je okej.

11 godina
offline
Re: Xbox Series X
andrejjj567 kaže...

Pozdrav svima, trebao bih pomoć.

PC mi polako pokazuje znakove starosti sa GTX 970 i i5 4690K, plan je bio kupovina novoga, no zbog cijele ove situacije oko kriptovaluta i cijena grafičkih sve više razmišljam o kupovini konzole. TV ne posjedujem i ne planiram ga kupovati, sve što radim radim na monitoru. Konzola bi bila spojena na AOC 24G2U, 1080p 144Hz. Rezolucija mi ne predstavlja neki problem pošto nisam lud za 4K gamingom a zadnji TV koji sam imao bilo je prije 15 godina. Zanima me ima li itko od vas Series X ili Series S spojen na monitor, ali i općenito vaša mišljenja o toj ideji spajanja konzole na 1080p monitor, koju konzolu mi preporučate, X ili S, potencijalni problemi i slično. Svi savjeti i preporuke su dobrodošle.

Prooguglaj detaljnije ali mislim da bi ti XsX mogao bit odlican ako te privlaci 120fps.

7 godina
offline
Re: Xbox Series X
MEGATAMA kaže...
andrejjj567 kaže...

Pozdrav svima, trebao bih pomoć.

PC mi polako pokazuje znakove starosti sa GTX 970 i i5 4690K, plan je bio kupovina novoga, no zbog cijele ove situacije oko kriptovaluta i cijena grafičkih sve više razmišljam o kupovini konzole. TV ne posjedujem i ne planiram ga kupovati, sve što radim radim na monitoru. Konzola bi bila spojena na AOC 24G2U, 1080p 144Hz. Rezolucija mi ne predstavlja neki problem pošto nisam lud za 4K gamingom a zadnji TV koji sam imao bilo je prije 15 godina. Zanima me ima li itko od vas Series X ili Series S spojen na monitor, ali i općenito vaša mišljenja o toj ideji spajanja konzole na 1080p monitor, koju konzolu mi preporučate, X ili S, potencijalni problemi i slično. Svi savjeti i preporuke su dobrodošle.

Prooguglaj detaljnije ali mislim da bi ti XsX mogao bit odlican ako te privlaci 120fps.

 Ima li smisla uzeti XsX ako nemam 4K tv ?

11 godina
offline
Re: Xbox Series X
MadDogMattis kaže...
MEGATAMA kaže...
andrejjj567 kaže...

Pozdrav svima, trebao bih pomoć.

PC mi polako pokazuje znakove starosti sa GTX 970 i i5 4690K, plan je bio kupovina novoga, no zbog cijele ove situacije oko kriptovaluta i cijena grafičkih sve više razmišljam o kupovini konzole. TV ne posjedujem i ne planiram ga kupovati, sve što radim radim na monitoru. Konzola bi bila spojena na AOC 24G2U, 1080p 144Hz. Rezolucija mi ne predstavlja neki problem pošto nisam lud za 4K gamingom a zadnji TV koji sam imao bilo je prije 15 godina. Zanima me ima li itko od vas Series X ili Series S spojen na monitor, ali i općenito vaša mišljenja o toj ideji spajanja konzole na 1080p monitor, koju konzolu mi preporučate, X ili S, potencijalni problemi i slično. Svi savjeti i preporuke su dobrodošle.

Prooguglaj detaljnije ali mislim da bi ti XsX mogao bit odlican ako te privlaci 120fps.

 Ima li smisla uzeti XsX ako nemam 4K tv ?

Kakav tv ili monitor imas?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
MEGATAMA kaže...
andrejjj567 kaže...

Pozdrav svima, trebao bih pomoć.

PC mi polako pokazuje znakove starosti sa GTX 970 i i5 4690K, plan je bio kupovina novoga, no zbog cijele ove situacije oko kriptovaluta i cijena grafičkih sve više razmišljam o kupovini konzole. TV ne posjedujem i ne planiram ga kupovati, sve što radim radim na monitoru. Konzola bi bila spojena na AOC 24G2U, 1080p 144Hz. Rezolucija mi ne predstavlja neki problem pošto nisam lud za 4K gamingom a zadnji TV koji sam imao bilo je prije 15 godina. Zanima me ima li itko od vas Series X ili Series S spojen na monitor, ali i općenito vaša mišljenja o toj ideji spajanja konzole na 1080p monitor, koju konzolu mi preporučate, X ili S, potencijalni problemi i slično. Svi savjeti i preporuke su dobrodošle.

Prooguglaj detaljnije ali mislim da bi ti XsX mogao bit odlican ako te privlaci 120fps.

 Pogledao sam desetak videa vezano za spajanje konzola na monitore, većina ljudi je zadovoljna, to su ljudi koji uglavnom igraju kompetitivne naslove, svi kažu da je velika razlika između 1080p i 4K, ali da igre i na 1080p izgledaju odlično. Što se tiče 120Hz koje spominješ, zapravo mi se 120Hz više sviđa od 4K, pošto jedino od igara što igram je Betlfild 4, i čekam Betlfild 6. Nedavno sam prešao sa 1080p60Hz na 1080p144Hz i razlika me oduševila, čak me i strah vraćat se na 60Hz, a da ne govorim ispod toga, a 4K možda jednog dana, kada tih famoznih 4K120Hz preko 2.1 HDMI-ja ne bude toliko skupo.

7 godina
offline
Re: Xbox Series X
MEGATAMA kaže...
MadDogMattis kaže...

 Ima li smisla uzeti XsX ako nemam 4K tv ?

Kakav tv ili monitor imas?

 Imam 42 inch Sony Bravia W800 C

13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Dugoročno da, ali u ovom trenutku diskutabilno po meni. Je recimo planiram čekati dok ne dođe više next gen igara pa onda uzeti X. A kad to bude tko zna, 2022/2023?.

Za većinu onoga što me stvarno zanima moram kupovati PS5 pa će to biti prva investicija. Nakon toga možda 4K TV, a dalje ćemo vidjeti.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Re: Xbox Series X
andrejjj567 kaže...

Pozdrav svima, trebao bih pomoć.

PC mi polako pokazuje znakove starosti sa GTX 970 i i5 4690K, plan je bio kupovina novoga, no zbog cijele ove situacije oko kriptovaluta i cijena grafičkih sve više razmišljam o kupovini konzole. TV ne posjedujem i ne planiram ga kupovati, sve što radim radim na monitoru. Konzola bi bila spojena na AOC 24G2U, 1080p 144Hz. Rezolucija mi ne predstavlja neki problem pošto nisam lud za 4K gamingom a zadnji TV koji sam imao bilo je prije 15 godina. Zanima me ima li itko od vas Series X ili Series S spojen na monitor, ali i općenito vaša mišljenja o toj ideji spajanja konzole na 1080p monitor, koju konzolu mi preporučate, X ili S, potencijalni problemi i slično. Svi savjeti i preporuke su dobrodošle.

 

Ja sam prije nešto manje od mjesec dana kupio Series S i spojio ga na AOC 27G2U FHD 144hz monitor i sve radi super, bez problema prepoznaje 120 hz output, radi mi i variable refresh rate preko freesynca. Konzola sama po sebi je odlična s obzirom na cijenu, igre izgledaju lijepo, jedino u nekim igrama tipa Dirt 5 kada se uključi 120 fps-a vidi se drastičan downgrade grafike, pa mi draže imati 60 fpsa i lijepu grafiku nego 120 i krš od slike. To je konkretno oko te igre, npr. Warzone izgleda dobro, iako tamo ne mogu ni mijenjati kako će se igrati izvoditi (nativno radi na 120 fps-a), ostalo nisam probao u 120 fps-a. Vrijeme će pokazati kako će tih deklariranih 120  fps-a biti ubuduće, iako već u samom startu Series X ima podršku za više igara u 120 fps-a,a vjerojatno ljepše i izgledaju nego na Series S. Ja sam ovu konzolicu kupio kao prijelazni period dok se PS 5 ne bude mogao nabaviti po normalnoj cijeni i zbog game passa (na kojemu je btw manje više sve isto i na kompu). Po meni je Xbox nepotrebna investicija ako se ima dobar komp jer gotovo sve igre imaš sada i na PC-u, pa se čak lomim da ga prodam i probam neku grafu bolju uzeti, iako je to trenutno nemoguća misija s obzirom na cijene.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2021 10:54 (lobotomac90).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
lobotomac90 kaže...
andrejjj567 kaže...

Pozdrav svima, trebao bih pomoć.

PC mi polako pokazuje znakove starosti sa GTX 970 i i5 4690K, plan je bio kupovina novoga, no zbog cijele ove situacije oko kriptovaluta i cijena grafičkih sve više razmišljam o kupovini konzole. TV ne posjedujem i ne planiram ga kupovati, sve što radim radim na monitoru. Konzola bi bila spojena na AOC 24G2U, 1080p 144Hz. Rezolucija mi ne predstavlja neki problem pošto nisam lud za 4K gamingom a zadnji TV koji sam imao bilo je prije 15 godina. Zanima me ima li itko od vas Series X ili Series S spojen na monitor, ali i općenito vaša mišljenja o toj ideji spajanja konzole na 1080p monitor, koju konzolu mi preporučate, X ili S, potencijalni problemi i slično. Svi savjeti i preporuke su dobrodošle.

 

Ja sam prije nešto manje od mjesec dana kupio Series S i spojio ga na AOC 27G2U FHD 144hz monitor i sve radi super, bez problema prepoznaje 120 hz output, radi mi i variable refresh rate preko freesynca. Konzola sama po sebi je odlična s obzirom na cijenu, igre izgledaju lijepo, jedino u nekim igrama tipa Dirt 5 kada se uključi 120 fps-a vidi se drastičan downgrade grafike, pa mi draže imati 60 fpsa i lijepu grafiku nego 120 i krš od slike. To je konkretno oko te igre, npr. Warzone izgleda dobro, iako tamo ne mogu ni mijenjati kako će se igrati izvoditi (nativno radi na 120 fps-a), ostalo nisam probao u 120 fps-a. Vrijeme će pokazati kako će tih deklariranih 120  fps-a biti ubuduće, iako već u samom startu Series X ima podršku za više igara u 120 fps-a,a vjerojatno ljepše i izgledaju nego na Series S. Ja sam ovu konzolicu kupio kao prijelazni period dok se PS 5 ne bude mogao nabaviti po normalnoj cijeni i zbog game passa (na kojemu je btw manje više sve isto i na kompu). Po meni je Xbox nepotrebna investicija ako se ima dobar komp jer gotovo sve igre imaš sada i na PC-u, pa se čak lomim da ga prodam i probam neku grafu bolju uzeti, iako je to trenutno nemoguća misija s obzirom na cijene.

 Situacija je takva kakva je, rekao bi da je skoro nemoguće sastavit računalo sa željenim komponentama, upravo zbog toga sam i počeo razmišljat o konzoli, a ako bi uzimao konzolu onda na to ne bi gledao kao na privremeno riješenje, nego bi dio gaminga prebacio na konzolu. Kod mene je jako jednostavna situacija što se tiče gaminga, igram Betlfild 4, čekam Betlfild 6, a što se tiče ovih eye candy igara, volio bi probat par njih, baš taj Dirt 5 koji si spomenuo, RDR2, GTA5 bi po 10. puta prelazio kad bi izašao za nove konzole, i eto, to je uglavnom to, a ukoliko bi BF6 imao podršku za miš i tipkovnicu na konzolama, više od toga mi ni ne treba stvarno. Hm, ne znam, razmislit ću još, ali i ako budem uzimao uzet ću u obzir to što si rekao, pa ciljat na Series X, hvala na pomoći.

11 godina
offline
Xbox Series X

Idem veceras po XsX,nadam se da ce prijenos acountova i save pozicija proc bez problema sa xbox one x na xsx.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
koliko sam shvatio microsoft ima dobar save cloud gdje samo pokrenes igru na novoj konzoli i savedata sa druge konzole ti je tu
2 godine
neaktivan
offline
Xbox Series X

Gdje se na gamepasu vidi koje igre igre odlaze. Jucer sam tražio i nigdje ne vidim tu informaciju.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xbox Series X

Oni to posebno znaju objavit ali ne sjecam se da sam na samom gamepass vidio sto dolazi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Ima "leaving soon" tab kad pretražuješ arhivu. Ali jednostavnije je googlati.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice