Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.231
|
čitano: 1.316.411
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Xbox Series X
antimadridista kaže...
PCNjubara kaže...
antimadridista kaže...
PCNjubara kaže...
movie kaže...
rambox kaže...

Eto jednog razloga, zašto se još i prije lansiranja prognozirala buduča velika popularnost X Box X serije konzola.

 

Toliko je popularan, bar na ovim prostorima da se danas došlo na jubilarnu 20 stranicu na ovom forumu. Na kraju s lošijom konzolom na papiru sony će opet izdominirati generacijom. Već prvi prodajni rezultati idu im u prilog. Majstori su u prodaji već godinama

Neka samo PS5 dominira u prodaji,mene kao korisnika to ne zanima.Kao platforma je sad vec Xbox daleko ispred PS-a...

 Po čemu točno je "daleko" ispred?

Daleko su ispred sa GP-om.To je def. buducnost gaminga i ne vidim kak tu Sony moze parirati.Svi znamo da PS ima dobre ekskluzive ali i tu se MS pobrinuo za buducnost.xCloud je vec u dobroj fazi dok bu Sony tu ovisio o MS-u. Za sad Sony zivi od "stare" slave ali kaj ce biti ak MS ponudi odlicne eskluzive ? koji adut je ostao PS-u?

 Čuje daleko ispred sa GPU-om. Vidim po trenutnim performansama u novim igrama koliko su daleko ispred. Čak i po brojkama na papiru nisu "daleko" bolji, a kamoli u praksi.

 Inače, Series X dobio patch za Valhallu pa je sada bolje nego na PS5.

Dirt dobiva isto.

Neosporivo je X jača konzola, tu nema sumnje.

Problem je da fali naslova dizajniranih za njega specifično.

Potencijal ne iskorištavaju.

 

 

https://www.reddit.com/r/hardware/comments/fjy1sw/why_xbox_series_xs_dumb_106gb_memory/?utm_source=amp&utm_medium=&utm_content=post_body

13 godina
offline
Xbox Series X

Sorry mislio sam da govori o GPU, moja greška. GamePass pretplata nije dosta da Xbox bude "daleko" bolji od PS-a. Svima nam je u interesu da konzole budu podjednake, što hardverom i jesu. Tako da se niti jedna od tih kompanija ne zavlada tržištem. Jer onda smo svi skupa nahebali.

 

Ali u ovoj temi vlada mitomanija... 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Xbox Series X

Obje su dobre. Al definitivno je MS ove godine iznenadio skroz, PS5 ima opaku konkurenciju, a dost se ljudi interesira za box, sto je za svaku

Sad ce bit izbor izmedju konzoli u kojoj ce odlucivat nijanse, kod odabira istih..

 

PS5 mozda radi razvikanosti, popularnosti, al box, ima ono nesto..

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Ako niš drugo obje konzole su iste po dobavljivosti...
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...
Ako niš drugo obje konzole su iste po dobavljivosti...

 

 

Upravo to. Nema ih kao ni lijeka za Coronu.

14 godina
offline
Xbox Series X

 

Sad je i službeno Xbox Series najbolja konzola za Emulatore (da ne spominejm da je sada BC sa PS1, PSP, a uskoro i za PS2 igre).

 

Živo me zanima što Sony fanboyi misle o ovome? Sony je podbacio kad je BC u pitanju ove generacije.

 

A ovaj lik sa Barceloninim dresom na slici cijelo vrijeme podjebava da je PS Now neki pandan Game Passu. Po čemu? Manjem izobru igara? Streamingu na bilo koji uređaj? First party igre dostupne odmah? Jedino u čemu je bolji što podržava HRK :)

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Xbox Series X

ovi fanboy ratovi su mi stvarno smjesni... xbox vs. ps, ios vs android, hajduk vs. bilo sta na svijetu ... pa ko da imate neke koristi od tolikog zagovaranja... ps jest trenutno popularniji, ne znaci da ce tako zavrsiti.... xbox dobio rat... ps gazi sa ekskluzivama... kao da citam izvjesce sa bliskog istoka.. obje platforme nisu bile spremne za launch ali su ih kao takve pustili u prodaju jer ocito ljudima mozes prodati sta hoces ovih dana uz pravu kampanju... xbox nije imao sta izgubiti pa je pokusao uhvatiti obranu sonyja na spavanju, ali sony se snasao....

 

temu o PS5 trenutno treba preimenovati u "PS5 - kada ce dostava" .... s pocetka je bilo uzitak ju citati, sad samo pokusavam naci neki koristan info u moru idiotskih poruka sta je kome tele2 agent rekao

 

PS gorljivci trebaju biti ZAHVALNI xboxu sto uopce postoji, jer konkurencija donosi napredak i poboljsanje usluge...

 

 

 

pitanje za XSX vlasnike.... jel netko stavio Kodi ili plex i kako to radi?  na mom starom  xboxu se dosta vuce

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
MarioArt kaže...

 

 

pitanje za XSX vlasnike.... jel netko stavio Kodi ili plex i kako to radi?  na mom starom  xboxu se dosta vuce

 

Za Kodi ne znam jer ga ne koristim, ali Plex radi solidno, otprilike kao na Android TV-u.

Youtube i Netflix lete s druge strane, puno brže rade nego na Androidu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 9:51 (Lisac1606).
11 godina
offline
Xbox Series X

EA play pretplatnici to znaju, ali info za Xboxaše, ako imate Gamepass Ultimate (koji uključuje EA Play), možete skinuti Star Wars Squadrons i igrati punu verziju 10h za probu.

Inače je na sniženju ovih dana za 20-ak $.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
AC Valhalla se nakon zadnje zakrpe vrti u 1080p/60 na XSS.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Xbox Series X

aj super da su ispeglali. bilo je nelogično da jača konzola radi salbije.

 

mislio sam kupiti igru ali nisam uspio ni ovaj video odgledati duže od minute, nemam snage za još jedan AC :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Edigital mi i ne zbuci bas kao najbolja trgovina, ali evo koga zanima...

Uzimaju predbiljezbe za XSX i pise da je pretpostavljeno zaprimaju na skladiste zaprimanje 30.11.2020.

https://edigital.hr/konzole/microsoft-xbox-series-x-1t-konzola-p799025
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
A do prije par dana je pisalo očekivano 23.11. pa su korigirali na 30.11.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Xbox Series X

Ima li/hoće li možda biti gdje kakav dobar deal za Xbox live gold pretplatu s obzirom da danas kreće Black Friday?

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Čudno da M'soft i dalje navodi 100+ games u marketinškim objavama.

Fora analiza. Nigdje se ne spominje ovo pretvaranja u GP Ultimate za 1$. To drastično mijenja financijsku sliku. I naravno klasifikacija dobre igre i indie igre je upitna, ali nekakve kriterije je morao zadati
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...
Čudno da M'soft i dalje navodi 100+ games u marketinškim objavama.

Fora analiza. Nigdje se ne spominje ovo pretvaranja u GP Ultimate za 1$. To drastično mijenja financijsku sliku. I naravno klasifikacija dobre igre i indie igre je upitna, ali nekakve kriterije je morao zadati

 Dok nisu dodali EA, taj Ultimate je imao 3 dobre igre, sad imaju 5. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Naravno, sve se svodi na preferencije i kriterije. Mislim da bi ih ja našao oko 50 koje bih svrstao pod dobre.

I naravno, ovisi dosta i o trenutku u kojem uspoređuješ. Nije isto kad su gore bili recimo Red Dead 2 i Devil May Cry 5 i prije/nakon toga.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
x18x05x kaže...
Hexfire kaže...
Čudno da M'soft i dalje navodi 100+ games u marketinškim objavama.

Fora analiza. Nigdje se ne spominje ovo pretvaranja u GP Ultimate za 1$. To drastično mijenja financijsku sliku. I naravno klasifikacija dobre igre i indie igre je upitna, ali nekakve kriterije je morao zadati

 Dok nisu dodali EA, taj Ultimate je imao 3 dobre igre, sad imaju 5. 

 Daj napiši tih 5 pa da pređem i otkažem pretplatu.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...
x18x05x kaže...
Hexfire kaže...
Čudno da M'soft i dalje navodi 100+ games u marketinškim objavama.

Fora analiza. Nigdje se ne spominje ovo pretvaranja u GP Ultimate za 1$. To drastično mijenja financijsku sliku. I naravno klasifikacija dobre igre i indie igre je upitna, ali nekakve kriterije je morao zadati

 Dok nisu dodali EA, taj Ultimate je imao 3 dobre igre, sad imaju 5. 

 Daj napiši tih 5 pa da pređem i otkažem pretplatu.

 FIFA 16, 17, 18, 19, 20

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
6 godina
offline
Re: Xbox Series X
Haha.To je sve jedna igra reskinana 100 puta i nije dobra uopce.Pes je simulacija nogometa a ne Fifa.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...
x18x05x kaže...
Hexfire kaže...
Čudno da M'soft i dalje navodi 100+ games u marketinškim objavama.

Fora analiza. Nigdje se ne spominje ovo pretvaranja u GP Ultimate za 1$. To drastično mijenja financijsku sliku. I naravno klasifikacija dobre igre i indie igre je upitna, ali nekakve kriterije je morao zadati

 Dok nisu dodali EA, taj Ultimate je imao 3 dobre igre, sad imaju 5. 

 Daj napiši tih 5 pa da pređem i otkažem pretplatu.

 Nier: Automata, The Outer Worlds, Gears 5, The Surge 2, Yakuza 0 ,ima ih još par koje su igrive, npr NFS serijal. Ovo je naravno osobna preferencija igara.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
x18x05x kaže...
DeniZg kaže...
x18x05x kaže...
Hexfire kaže...
Čudno da M'soft i dalje navodi 100+ games u marketinškim objavama.

Fora analiza. Nigdje se ne spominje ovo pretvaranja u GP Ultimate za 1$. To drastično mijenja financijsku sliku. I naravno klasifikacija dobre igre i indie igre je upitna, ali nekakve kriterije je morao zadati

 Dok nisu dodali EA, taj Ultimate je imao 3 dobre igre, sad imaju 5. 

 Daj napiši tih 5 pa da pređem i otkažem pretplatu.

 Nier: Automata, The Outer Worlds, Gears 5, The Surge 2, Yakuza 0 ,ima ih još par koje su igrive, npr NFS serijal. Ovo je naravno osobna preferencija igara.

 Znači Witcher 3, Mass Effect, Dishonored, Hellblade, to nisu dobre igre?

 

Uglavnom, ovdje je link sa bazom koju je Redditovac sastavio.

Jako puno dobrih igara.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...
x18x05x kaže...
DeniZg kaže...
x18x05x kaže...
Hexfire kaže...
Čudno da M'soft i dalje navodi 100+ games u marketinškim objavama.

Fora analiza. Nigdje se ne spominje ovo pretvaranja u GP Ultimate za 1$. To drastično mijenja financijsku sliku. I naravno klasifikacija dobre igre i indie igre je upitna, ali nekakve kriterije je morao zadati

 Dok nisu dodali EA, taj Ultimate je imao 3 dobre igre, sad imaju 5. 

 Daj napiši tih 5 pa da pređem i otkažem pretplatu.

 Nier: Automata, The Outer Worlds, Gears 5, The Surge 2, Yakuza 0 ,ima ih još par koje su igrive, npr NFS serijal. Ovo je naravno osobna preferencija igara.

 Znači Witcher 3, Mass Effect, Dishonored, Hellblade, to nisu dobre igre?

 

Uglavnom, ovdje je link sa bazom koju je Redditovac sastavio.

Jako puno dobrih igara.

 Neke nisam probao, ove što sam nabrojao su meni super. Ove koje si ti nabrojao su isto ok nekom.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Xbox Series X

Ima masu dobrih igara na GamePassu samo što je meni osobno problem što sam ih većinu već odigrao. A ove koje nisam odigrao su loše igre koje nikoga ne zanimaju. Ako je netko propustio zadnju generaciju konzola, ima masu stvari za odigrati.

 

Ja zasad koristim xCloud dok ne uzmem Series X sljedeće godine. Zasad ne vidim ništa na servisu zbog čega bi kupio konzolu ali pratit ću što će dodavati s vremenom.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
GP ima vecu vrijednost ako ce na njega dolazit igre od MS studios day 1.
Mislim da su vec najavili da ce dodat dosta Bethesda igara od prije, a kad dodju nove koje u prodaji kostaju 60-70 eura a vecinon su AAA odlicne igre.

Uz sve one workarounde za dobit 3 god za 120$ ako se ne varam, dobijes 3 godine novih igara od objektivno dobrih studija i jos neke male nebitne igre od kojih mozda i uspijes nac nesto za sebe...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xbox Series X

Gamepass Ultimate će doći iduće godine na Samsung TV-e. LINK

Priča se i o Gamepass USB sticku od Microsofta.

 

Zanimljivo je i kako je Microsoft dao izjavu vezano uz "šarene" XSX/S performanse u nekim cross-gen igrama (AC Valhalla, Dirt 5), gdje kažu kako trenutne performanse nisu dobre i da će to biti ispravljeno. LINK

U prijevodu, XSX performanse ne bi smjele biti iste ili lošije od PS5 i nešto tu ne štima.

Valhallu su već poboljšali, tako da vjerujem da ovo nije bila samo PR priča.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Dok se Xbox bude opet mogao kupiti, MS će popeglati veliku većinu Bugova, a i postojeće igre će dobiti zakrpe. Navodno i ekipa iz koja je napravila Dirt radi na zakrpi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xbox Series X

Pitanje u vezi Xbox Game Pass Ultimate, ako sad nakon pola godine kupim gold od 6 mjeseci i ukucam kod, dal se produži i Xbox Game Pass Ultimate ili samo se doda Gold?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
x18x05x kaže...

Pitanje u vezi Xbox Game Pass Ultimate, ako sad nakon pola godine kupim gold od 6 mjeseci i ukucam kod, dal se produži i Xbox Game Pass Ultimate ili samo se doda Gold?

 Produžit će ti GP Ultimate, ali ne u 1:1 omjeru.

LINK

 

Bolje ti je pričekati da GPU istekne, pa onda ukucati Gold i konvertirati u GPU.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice