Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.578
|
čitano: 4.700.598
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Jel tko od vas kupio PS5 preko SvijetMedija.hr ? 

 

Platio sam prednarudžbu u 9. mjesecu te sam ih ovaj petak pitao kada mogu očekivati svoj Playstation, oni su mi odgovorili da sam ja u 2. turi te da ga mogu očekivati nekad u 12. mjesecu, ne znaju točno koji dan..

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja sam kupio 5.10. dobio isti odgovor... Krajem prosinca
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ares001 kaže...
Nitko ne pise nista o zujanju konzole u idleu i u loadu.Coil whine sam samo ja potrefio ili vas to ne smeta?
Kad je sve tiho po noci itekako se cuhe konzola.Ili ja imam defektnu.Isto tako wifi 5ghz prekida konekciju.2.4 i Lan rade besprijekorno.

Imam spidermana goty za ps4.Jel on updejtan na remaster za ps5 ili je to druga igra?

 Pisao sam ja da i kod mene ima primjetan coil whine, ali ako je to sav kompromis ok mi je. Sacekat cu mjesec-dva jer se zna desiti da sam prestane, a ako nastavi ili se pogorsa onda mogu reklamirati kada ih bude dostupno normalno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Par pitanja, pratim topic već par mjeseci al nisam niš pametno ima za pisat, a budući da izgleda nema šanse da se dokopam PS5ice prije 2 3 mj nagodinu dok ne stigne nomalno u trgovine, lega mi je sudnio svoj PS4 i odigrao sam većinu toga što je imao pa me zanima sljedeće:

• jel ima netko sa PS5 u Osijeku a da je voljan da popijemo pivo i odradimo taj login da dobijem onaj ps plus collection

• pošto mu je istekao ps plus, jel trebam uzeti produženje da to možemo odraditi

• ako uzmem samo mjesec ili 3 koliko već ima, hoću te igre koje skinem i instaliram moći igrati kada istekne taj ps plus offline
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nove pošiljke dolaze 15.12.-20.12.

 

Provjeren info.

Najprije sam bio sumnjičav međutim provjerio sam 

preko kolege u Sloveniji, isti datum.

 

Dobro je ako dođu 15.

20. je malo usko radi blagdana.

Zbog toga jer treba Sony dostaviti trgovinama, tcomu, a1, tele2...

Ako vam oni pošalju 22. računajte konzole na badnjak, naravno ovisno o udaljenosti, dostavnoj službi, vremenu...

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Envy kaže...
Marko kaže...
* * *

Eh da.. Marko koliki ovo TV imaš? U inčima molim :-D

65 inča. Ni OLED ni QLED, ovaj: https://www.samsung.com/hr/support/model/UE65MU6502UXXH/ 

Kupio sam ga sredinom 2018-e, mislim da je model iz 2017-e.

Eh hvala puno.. idem na kakvu sekciju jer moram danas odlučiti koji TV starcima da kupim.

Sorry na offtopicu.. a možda i nije jer tek na 65" se može vidjeti razlika u 4K sadržaju nakon 2,5 metra udaljenosti za razliku od 55". Barem kako sam ja testirao.

 Da, na 65 inča se definitivno vidi razlika, mogu ti poslati PP sa screenshotovima Tomb Raidera u High Framerate modu (1080p) i u 4K modu, udaljen sam baš otprilike 3 metra, možda malo manje.

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Srkee kaže...
Par pitanja, pratim topic već par mjeseci al nisam niš pametno ima za pisat, a budući da izgleda nema šanse da se dokopam PS5ice prije 2 3 mj nagodinu dok ne stigne nomalno u trgovine, lega mi je sudnio svoj PS4 i odigrao sam većinu toga što je imao pa me zanima sljedeće:

• jel ima netko sa PS5 u Osijeku a da je voljan da popijemo pivo i odradimo taj login da dobijem onaj ps plus collection

• pošto mu je istekao ps plus, jel trebam uzeti produženje da to možemo odraditi

• ako uzmem samo mjesec ili 3 koliko već ima, hoću te igre koje skinem i instaliram moći igrati kada istekne taj ps plus offline

 2. Moras uzet produzenje

3. Neces moc igrat nakom sta ti istekne. Na PS storeu ti je sad snizenje za godinu dana PS+ sa 438 na 328 kn

PSN - ediholic
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mar123 kaže...
Mortiis kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Non-troll pitanje, što vi planirate igrati? Ps4 igre? Astro? Nitko nije odlučio čekati neki bundle (GT, Horizon Forbidden West..)? Dvoumio sam se između Xboxa S i PS5 i na kraju uzeo S jer ionako ništa nema za sada za PS, eventualno Cyberpunk ali to je cross gen igra, ništa što zahtjeva novu konzolu? I sad gledam ovo sve, cijene na njuški i nije mi jasno zašto netko mora imati konzolu baš sada, pogotovo ako ima od prošle gen?

nba2k....meni dovoljno

igra je next gen

 Jesi vec probo?

Ps4 verzija je sad snizena na cca 35 dolara, a next gen kosta 70 dolara, pa me zanima jel se isplati uzet next gen verziju?

 igru sam kupio jos prije 10 dana...konzole za sada nemam :(

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
LeBron2233 kaže...
mar123 kaže...
Mortiis kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Non-troll pitanje, što vi planirate igrati? Ps4 igre? Astro? Nitko nije odlučio čekati neki bundle (GT, Horizon Forbidden West..)? Dvoumio sam se između Xboxa S i PS5 i na kraju uzeo S jer ionako ništa nema za sada za PS, eventualno Cyberpunk ali to je cross gen igra, ništa što zahtjeva novu konzolu? I sad gledam ovo sve, cijene na njuški i nije mi jasno zašto netko mora imati konzolu baš sada, pogotovo ako ima od prošle gen?

nba2k....meni dovoljno

igra je next gen

 Jesi vec probo?

Ps4 verzija je sad snizena na cca 35 dolara, a next gen kosta 70 dolara, pa me zanima jel se isplati uzet next gen verziju?

 Definitivno, u ps4 verziju nisu ulozili skoro nikakvog truda a za next gen je sve novo, mogu ti to potvrditi igram 2k skoro 10 godina.

 istina, dosta sam se po youtube nagledao snimaka i nacitao na operation sports...

2k igram 15 god, prije toga nba live od 1995....

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
nike098 kaže...
Ja uzimam ps5 kad izade god of war i uopce mi nije jasna ova strka kupovine a nemas sta ni igrat a da nemozes na ps4 igrat

 po ne znam ti ja koji put...ima nas dosta kojima se igra 2K...i zbog tog i kupujemo novu konzolu...

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Marko kaže...

 

Zasad sam primijetio samo jedan problem - dok sam igrao Fifu, u jednom trenutku mi se na cca 500 ms zacrnio ekran i potom se ponovno upalio i sve je nakon toga bilo OK. Međutim, sjećam se da mi je slično bilo i sa PS4 Pro (otprilike se to znalo dogoditi jednom u 2 tjedna), pa se ne bih čudio da je možda i do TV-a. Jel imao netko sličan problem?

 ovo se meni događa, ali samo na tv-u u dnevnom boravku....

dogodi se svakih 2h mozda jednom

ali koliko me sjecanje sluzi i na starom tv-u u dnevnom boravku se to događalo (a nemogu se sjetiti dali sam mjenjao HDMI)...ako nisam mjenjao HDMI onda je jasno da je problem u kablu

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Ares001 kaže...
Nitko ne pise nista o zujanju konzole u idleu i u loadu.Coil whine sam samo ja potrefio ili vas to ne smeta?
Kad je sve tiho po noci itekako se cuhe konzola.Ili ja imam defektnu.Isto tako wifi 5ghz prekida konekciju.2.4 i Lan rade besprijekorno.

Imam spidermana goty za ps4.Jel on updejtan na remaster za ps5 ili je to druga igra?

Meni je konzola spojena wi fi na 5GHz i u tri dana niti jednom nije crkla veza. No ja sam si na routeru podijelio wi fi na 2.4 i 5 GHz tako da mi se ne miješaju i spajam se na točno određenu vezu. Tri godine nemam s tim problema niti na jednom uređaju. Konzola mi radi cijeli dan, svaki dan. Baš par puta dnevno stavim uho na konzolu i ja stvarno ništa ne čujem, bar za sada.

 ja sam si isto odmah razdjelio vezu i sa svim uredjajima (osim starog ps4 koji nije mogao i zbog tog imao uzasnu vezu u dnevnom boravku...zid debel 1m je ucinio svoje...dok 5ghz to probija kao od sale)) se spajam na 5ghz

 

svaki dan ti konzola radi cijeli dan? zasto?

meni je upaljena samo kad igram...

8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Evo, poceli su vec i dumpati igre sa ps5.....

 

Naravno, beskorisno trenutno, no, bogami, nije im dugo trebalo....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
I kod mene je coil whine. Prestane samo kada closeam igru. PS5 digital u pitanju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
I kakav je nba 2k na ps5? Čitao sam da ima dosta frame dropova i serveri da su trenutno loši!?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mortiis kaže...

 

svaki dan ti konzola radi cijeli dan? zasto?

meni je upaljena samo kad igram...

Svaka konzola do sada mi je bila upaljena cijeli dan. Upalim ujutro, odigram par tekmi fife, odem, vratim se za par sati pa opet odigram i tako cijeli dan. Evo upravo sam je sad ugasio a upalio sam je ujutro u 10h. Niti jedna mi do sada nije crkla a za takve uređaje bolje je da rade cijeli dan nego da ih dnevno pališ desetak puta.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
crash_cro kaže...
I kakav je nba 2k na ps5? Čitao sam da ima dosta frame dropova i serveri da su trenutno loši!?

 na glavnom forumu - operation sports, ga svi jako hvale, da je ogroman skok u odnosu na ps4...ima nekih sitnih bugova, ali to bi 2k trebao rijesit uskoro

ona nova ''bubble cam'' mi je jebena...nakon 1995 mislim da cu prvi put igrat na nekoj drugoj kameri osim broadcast

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mislim da je grijeh igrat nba u broadcast kameri..2k low camera je the best..barem je koristimo mi i moji frendovi
igrao 2k20 budem upiknuo 2k21 kad bude ispod 400kn..malo mi je previse davat 500kn
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Mortiis kaže...

 

svaki dan ti konzola radi cijeli dan? zasto?

meni je upaljena samo kad igram...

Svaka konzola do sada mi je bila upaljena cijeli dan. Upalim ujutro, odigram par tekmi fife, odem, vratim se za par sati pa opet odigram i tako cijeli dan. Evo upravo sam je sad ugasio a upalio sam je ujutro u 10h. Niti jedna mi do sada nije crkla a za takve uređaje bolje je da rade cijeli dan nego da ih dnevno pališ desetak puta.

 ja sam recimo svoje davno fat i sadasnji slim gasio, eventualno ostavio on ako sam se planirao vratiti unutar 1-2h.

 ako sam npr. za vikend igrao ujutro otisao i planirao nastaviti dalje popodne kad se vratim onda u rest mod

 uz eventualni download igara i punjenje oba gamepada.

 

 dok sam recimo ipad i mac air kad sam imao gasio mozda 2x godisnje.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jel se mogu kupiti duzi hdmi 2.1 kablovi za ps5?
Takva mi je konfiguracija oko tv, komode, da bi mi trebao hdmi kabl od 5m.
PSN Tokioplastic292
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

I tako, igram ja Astro, baš guštam, jedna od boljih platformera, a kad tamo muči se jedan kolega, malo podsjeća na nekoga

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
trube kaže...
mislim da je grijeh igrat nba u broadcast kameri..2k low camera je the best..barem je koristimo mi i moji frendovi
igrao 2k20 budem upiknuo 2k21 kad bude ispod 400kn..malo mi je previse davat 500kn

 ako je smisao igranja cheeseraj onda da :D

ja igram na njoj tako jer uzivam u kosarci i simulaciji iste jbg...te mi nimalno nije vazno ocu pobjedit ili izgubit

2k kamera mi je najodvratnija kamera ikad izmisljena...da npr ima samo ta kamera u igrici, nakon 25 god igranja nba-a, mislim da bi ga instantno prestao

isto tako i u fifi igram na onoj broadcast (sto gotovo nitko neigra, osim onih koji igraju pravu simulaciju career mode-a)..ona sto stoji na sredini terena i samo se okrece lijevo desno (bez da se pomice)

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...
movie kaže...
Mortiis kaže...

 

svaki dan ti konzola radi cijeli dan? zasto?

meni je upaljena samo kad igram...

Svaka konzola do sada mi je bila upaljena cijeli dan. Upalim ujutro, odigram par tekmi fife, odem, vratim se za par sati pa opet odigram i tako cijeli dan. Evo upravo sam je sad ugasio a upalio sam je ujutro u 10h. Niti jedna mi do sada nije crkla a za takve uređaje bolje je da rade cijeli dan nego da ih dnevno pališ desetak puta.

 ja sam recimo svoje davno fat i sadasnji slim gasio, eventualno ostavio on ako sam se planirao vratiti unutar 1-2h.

 ako sam npr. za vikend igrao ujutro otisao i planirao nastaviti dalje popodne kad se vratim onda u rest mod

 uz eventualni download igara i punjenje oba gamepada.

 

 dok sam recimo ipad i mac air kad sam imao gasio mozda 2x godisnje.

 ja svoj oduvijek odmah gasim cim ne igram...isto tako i tv i sve ostalo...

jedino sto nekad ostavim da radi (ili stavim u sleep mode) je PC

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

1

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 20:10 (trube).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
sta se tice 2k camera...bolja percepcija prostora je..po meni
pogotovo kod akcija pick and roll..pick and fade i onih ostalih sta mozes birat putem playbooka..osjetis kad igrac stane u pick koliko prostora je između njega i defenzivnog..dal ti mozes proc..ko ti se otvara nakon te akcije i slično
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
trube kaže...
sta se tice 2k camera...bolja percepcija prostora je..po meni
pogotovo kod akcija pick and roll..pick and fade i onih ostalih sta mozes birat putem playbooka..osjetis kad igrac stane u pick koliko prostora je između njega i defenzivnog..dal ti mozes proc..ko ti se otvara nakon te akcije i slično

 znam ja to sve, ali kazem ubija mi osjecaj simulacije i same kosarke jbg...

sta mi vrijedi preglednost ako mi se tako uopce neigra...

plus sto ja iskljucim sve moguce one znakove...znaci kad igras plays, iskljucim one znakove nacrtane po parketu...iskljucim shot meter itd itd...

ionako igram sezonu po 82 tekma na 10min cetvrtinu pa to sve naucis napamet vec :)

 

igrao sam ja godinama i online lige, ali ljudska zelja za pobjedama i u jebenim igricama napravi od igrice running cheesefest, a ne košarku...pa sma se toga ostavio (mozda se na ps5 opet vratim jer sumnjam da ce ovi glavni cheeseri iz lige kupovat ps5 tako da...)

kad u igrici postoji samo drzat tipku R2 za sprint i zakucat i tako 4 cetvrtine po 10min..nema tu zabave pobjedio ti ili izgubio...

inace tu ligu koju sam vodio, bilo je preko 50 clanova u ligi :)

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
don4ld kaže...
Mislim da ti je bolje stavljat u rest mode ako igraš svaki dan ili svakih par dana. Ako imaš dužu pauzu da ne igraš, tipa koji tjedan, mjesec, onda je oke ugasit.

 zašto? (ne vidim neku prednost, zato pitam)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

evo mojeg kratkog osvrta na ps5 standard edition

1)izbornik i ps store zaista brzi,minus je u ps store šta nedostaje sekcija deals,i neki put mi prikazuje ove igre na black friday popustu neki put ne,moram više puta pokretat ps store izbornik da mi se black friday deals sekcija pokaže

a i općenito malo je zeznuto kad više nema onih sekcija,whats hot,new games i svakojakih pizdarija

malo su zeznuli da nema više isključivanja igre  pomoću držanja ps buttona,jer je bilo jednostavnije nego do sada,da moram ić dole u notifikacije i onda tražit isključivanje igre

plus je da prikazuje koliko sati si igrao svaku igru,i možeš frendove na listi provjerit koliko svako roka koju igru :D

 

2) u vertikalnom položaju ga držim,te mi je umetanje diskova nekako neprirodno,očekivao sam stavljanje diskova na kontra stranu,jednom sam čak ubacio disk na krivu stranu unutra

 

3)malo probao wrc 9 i odlična implementacija je ovih r2 i l2 tipka,kad kočiš naglo,počinje tvrdo za stiskat i čak ti se desi da ti propadne kočnica(trigger) po meni je to fora

 šta se tiče vibracije,osjeti se pomak na pozitivu,al za sad najviše u igri astrobot,budemo vidili kako će budućnost toga izgledat

 

4)konzola je hladna i ne čuje se uopće (već sam skidao ove poklopce sa plejke,baš me zanima kako ćemo to očistiti sve,imaju one dust collectore,al mene zanima čišćenje hladnjaka nakon nekog vremena,pošto je dosta zatvoren sa nekim oklopom,dal to treba skidat,da se ventilator propuše

i šta treba sve ispuhat,vjerovatno će bit kakav tutorial na youtubu)

 

5)dizajn konzole mi je predobar,onako alienski,ko da nije iz ovog planeta+dobro mi se uklapa u namještaj jer je bijele boje

 

6)izgleda da će bit malo prostora na ssd-u recimo instaliraš rdr2,cod mw i nba 2k21 i ode već 400gb,budem planirao ekspanziju od 1tb čim dođu prvi ssd-ovi kompatibilni sa ps5

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mortiis kaže...
trube kaže...
sta se tice 2k camera...bolja percepcija prostora je..po meni
pogotovo kod akcija pick and roll..pick and fade i onih ostalih sta mozes birat putem playbooka..osjetis kad igrac stane u pick koliko prostora je između njega i defenzivnog..dal ti mozes proc..ko ti se otvara nakon te akcije i slično

 znam ja to sve, ali kazem ubija mi osjecaj simulacije i same kosarke jbg...

sta mi vrijedi preglednost ako mi se tako uopce neigra...

plus sto ja iskljucim sve moguce one znakove...znaci kad igras plays, iskljucim one znakove nacrtane po parketu...iskljucim shot meter itd itd...

ionako igram sezonu po 82 tekma na 10min cetvrtinu pa to sve naucis napamet vec :)

 

igrao sam ja godinama i online lige, ali ljudska zelja za pobjedama i u jebenim igricama napravi od igrice running cheesefest, a ne košarku...pa sma se toga ostavio (mozda se na ps5 opet vratim jer sumnjam da ce ovi glavni cheeseri iz lige kupovat ps5 tako da...)

kad u igrici postoji samo drzat tipku R2 za sprint i zakucat i tako 4 cetvrtine po 10min..nema tu zabave pobjedio ti ili izgubio...

inace tu ligu koju sam vodio, bilo je preko 50 clanova u ligi :)

 kužim te buraz,kako kome štima,ja sam isto počeo na broadcast i vidio da svi frendovi igraju na 2k cameru

sjebano je playove igrat bez oznaka na parketu,jedino ako ih ne pamtiš,al stvarno ih ima masu,za midrangere,3pt,izolaciju,baš igra ima hrpu mogučnosti

sa taktikom biš mogao rasturit bilo kojeg protivnika,samo odabereš akciju,dodaš prvom slobodnom tko se otkrije,i niti se ne trebaš trudit dribljat ni ništa

naravno ovo pali samo ako akciju izvodiš jednom,već drugi put botovi od suigrača počnu pratit i zatvarat te igrače koje se otvaraju

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
trube kaže...

plus je da prikazuje koliko sati si igrao svaku igru,i možeš frendove na listi provjerit koliko svako roka koju igru :D

 

 ovo mi se itekako sviđa, oduvijek me to zanimalo...

bio je jedino na stranici od psn ono sto se vidjelo jednom godišnje...

mislim da sam imao 507h u 2k19

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice