Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.617
|
čitano: 4.737.994
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BeLLicus kaže...

Platinirao sinoć Astra, fantastično iskustvo i lijep flashback na sve što nam je Sony predstavio od 1994... Na koji vi način peglate igre, težite li ka grafici ili framerateu. Ja imam 120hz tv sa vrr podrškom pa valjda ću morati sam istražiti što mi više odgovara, sad tu ima hrpa opcija u Ragnaroku čak 6 različitih vrsta. Najčešće je to fidelity mod 4k native 30fpsa, sve češće imamo balanced mod 40 fpsa uncapped ako se ima 120hz tv i vrr i standardni preformanse 1800p 1440p 60fpsa opet se može staviti uncapped ako se imaju mogućnosti za to. 

 

Znam sigurno da na 30 neću igrati to mi nikako ne paše. A ostalo valja isprobati.

 

Ja većinom težim prema fps-u, ali u nekim igrama veći fps dosta pokvari grafiku pa se onda držim 60 fps-a, dok taj fidelity mode i 30 ili 40 fps-a mi je jednostavno neigrivo, te se držim nekog minimuma od 60 fps-a.

Recimo Spidermani,Ragnarok, remake TLOU imaju odlično riješeno to jer su otključali fps, a grafički izgleda i dalje odlično, te je u kombi sa VRR pravi gušt igrati u prosjeku na nekih 70-80 fpsa.

Načelno sve ti ovisi od igre do igre kako je gdje implementirano, pa ti najbolje upaliti, isprobati i vidjeti što više odgovara u pojedinoj igri.

Mene smeta što i dalje dosta igara, pa čak i novih koje izlaze nemaju uopće opciju za high framerate, nego se drže nekog standarda od 60 fps-a, evo recimo kao Diablo 4.

7 godina
offline
Sony PlayStation 5

opet ja sa noob pitanjima :D instalirao sam sinoc rdr2 na ps5 ali sam je imao za ps4. dali da prodam ps4 verziju i kupim ps5 verziju rdr2? pretpostavljam da sigurno ima razlike u grafici

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

RDR2 nema PS5 verziju, odnosno ima neki upgrade koji si dobio pokretanjem PS4 verzije na PS5...uglavnom to ti je to, bolje nema...

23 mjeseca
offline
Sony PlayStation 5

Moram pohvaliti Santa Domenicu...

 

Počeo mi driftati kontroler na lijevom analognom, vući u lijevu stranu.

Poslao im mail u vezi toga i odmah sutra su poslali GLS po stari kontroler a danas stigao novi.

javio im se u ponedjeljak a danas u četvrtak stiglo...

 

konzola kupljena u ekupi prije godinu i pol dana

 

ne znam samo da li i na ovaj novi imam jamstvo 2 godine kako sada idu jamstva na kontrolere ili samo do isteka onog prvog jamstva od 09/21 godine

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2023 12:28 (Vive24).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vive24 kaže...

Moram pohvaliti Santa Domenicu...

 

Počeo mi driftati kontroler na lijevom analognom, vuči u lijevu stranu.

Poslao ima mail u vezi toga i odmah sutra su poslali GLS po stari kontroler a danas stigao novi.

javio im se u ponedjeljak a dana u četvrtak stiglo...

 

konzola kupljena u ekupi prije godinu i pol dana

 

ne znam samo da li i na ovaj novi imam jamstvo 2 godine kako sada idu jamstva na kontrolere ili samo do isteka onog prvog jamstva od 09/21 godine

 Mislim da je 12 mjeseci garancija za novi. Na pokvarenog si imao 24 mjeseca jer je došao u paketu s konzolom.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
23 mjeseca
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Vive24 kaže...

Moram pohvaliti Santa Domenicu...

 

Počeo mi driftati kontroler na lijevom analognom, vuči u lijevu stranu.

Poslao ima mail u vezi toga i odmah sutra su poslali GLS po stari kontroler a danas stigao novi.

javio im se u ponedjeljak a dana u četvrtak stiglo...

 

konzola kupljena u ekupi prije godinu i pol dana

 

ne znam samo da li i na ovaj novi imam jamstvo 2 godine kako sada idu jamstva na kontrolere ili samo do isteka onog prvog jamstva od 09/21 godine

 Mislim da je 12 mjeseci garancija za novi. Na pokvarenog si imao 24 mjeseca jer je došao u paketu s konzolom.

 Zanima me ustvari da li mi ovaj računaju kao novi.

 

i na kontrolere je 24 mjeseca...bar tako piše u Zeldi i Instar informatici

 

https://www.zelda.hr/playstation-5/playstation-5-oprema/ps5-dualsense-wireless-controller

https://www.instar-informatika.hr/kontroler-ps5-dualsense-wireless-white/97842/product/

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2023 11:40 (Vive24).
7 godina
offline
Sony PlayStation 5

I ja moram do njih za vikend, meni se javio na desnoj gljivi prije par dana. Ovaj put nakon 6 mjeseci i nekih 500h igranja, premalo

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vive24 kaže...

 Zanima me ustvari da li mi ovaj računaju kao novi.

 

i na kontrolere je 24 mjeseca...bar tako piše u Zeldi i Instar informatici

 

https://www.zelda.hr/playstation-5/playstation-5-oprema/ps5-dualsense-wireless-controller

https://www.instar-informatika.hr/kontroler-ps5-dualsense-wireless-white/97842/product/

 

 

 Novi je svakako. Znači moraš dobiti novu garanciju. Dam se kladiti da je netko ovdje spominjao da je samo 12 mjeseci, a vidim da je tako npr na Amazonu. Možda ovisi od dućana do dućana. Najbolje provjeriti sa Sanctom pošto si kod njih uzeo.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
23 mjeseca
offline
Re: Sony PlayStation 5

ja sam imao svih 5 konzola i ovo je definitivno najgora...ostale 4 su mi trajale po 5-6 godina kao i kontroleri, bez najmanjeg problema, i takve sam ih i prodao dalje

 

Inače, ja sam umjeren igrač i stvarno ne silujem kontroler...možda ako je malo lijevi analogni više navlačen u GranTurismo...

 

ali takve su igre postojale i prije pa nije bilo problema

23 mjeseca
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Vive24 kaže...

 Zanima me ustvari da li mi ovaj računaju kao novi.

 

i na kontrolere je 24 mjeseca...bar tako piše u Zeldi i Instar informatici

 

https://www.zelda.hr/playstation-5/playstation-5-oprema/ps5-dualsense-wireless-controller

https://www.instar-informatika.hr/kontroler-ps5-dualsense-wireless-white/97842/product/

 

 

 Novi je svakako. Znači moraš dobiti novu garanciju. Dam se kladiti da je netko ovdje spominjao da je samo 12 mjeseci, a vidim da je tako npr na Amazonu. Možda ovisi od dućana do dućana. Najbolje provjeriti sa Sanctom pošto si kod njih uzeo.

 Poslao sam im mail pa ću vidjeti...

 

Inače, na konzolu mi se vodilo 1 godina kad sam je kupio na ekupi ba sam bio malo zabrinut oko ove situacije ja joystickom

 

 

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vive24 kaže...
Hexfire kaže...
Vive24 kaže...

Moram pohvaliti Santa Domenicu...

 

Počeo mi driftati kontroler na lijevom analognom, vuči u lijevu stranu.

Poslao ima mail u vezi toga i odmah sutra su poslali GLS po stari kontroler a danas stigao novi.

javio im se u ponedjeljak a dana u četvrtak stiglo...

 

konzola kupljena u ekupi prije godinu i pol dana

 

ne znam samo da li i na ovaj novi imam jamstvo 2 godine kako sada idu jamstva na kontrolere ili samo do isteka onog prvog jamstva od 09/21 godine

 Mislim da je 12 mjeseci garancija za novi. Na pokvarenog si imao 24 mjeseca jer je došao u paketu s konzolom.

 Zanima me ustvari da li mi ovaj računaju kao novi.

 

i na kontrolere je 24 mjeseca...bar tako piše u Zeldi i Instar informatici

 

https://www.zelda.hr/playstation-5/playstation-5-oprema/ps5-dualsense-wireless-controller

https://www.instar-informatika.hr/kontroler-ps5-dualsense-wireless-white/97842/product/

 

 

Pogledaj na računu, nisi ništa kupovao, ali trebao si dobiti račun na 0 kn od Sancte i na njemu ti piše do kat ti vrijedi garancija.

23 mjeseca
offline
Sony PlayStation 5

Nisam dobio račun nego izdatnicu servisa gdje se vodi da košta 72 eura

 

osim toga je stigao i radni nalog gdje se tvrdi da je kvar uočen i da se daje novi. Nigdje se ne vidi garancija

 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
offline
Sony PlayStation 5

javit ću ovdje kad dobijem povratni odgovor od njih

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Sony PlayStation 5

Možda je drugačije kad šalju na servis, ja sam mjenjao u poslovnici, odmah dobio novi kontroler i račun na 0 kn na kojem je navedeno da garancija od toga dana vrijedi 12 mjeseci.

 
1 0 hvala 0
23 mjeseca
offline
Re: Sony PlayStation 5
NathanDrek kaže...

Možda je drugačije kad šalju na servis, ja sam mjenjao u poslovnici, odmah dobio novi kontroler i račun na 0 kn na kojem je navedeno da garancija od toga dana vrijedi 12 mjeseci.

 i taj koji si dobio u zamjenu ti opet drifta?

 

Mislio sam da su to bile neke početne boljke i da je sa tim gotovo

7 godina
offline
Sony PlayStation 5

Da, prvi koji je došao s konzolom je držao godinu i pol, a ovaj je otišao za 6 mj.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

dobro jel to neki problem s tim joystickom ili je to inace slucaj bio i prije s prethodnim generacijama? Ja imam plejku 4 mjeseca, ali kad vidim koliko ljudi pise tu da su mijenjali joystick, nije mi jasno kaj se dogada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Blade18 kaže...

dobro jel to neki problem s tim joystickom ili je to inace slucaj bio i prije s prethodnim generacijama? Ja imam plejku 4 mjeseca, ali kad vidim koliko ljudi pise tu da su mijenjali joystick, nije mi jasno kaj se dogada.

 Činjenica je da su skloni driftu, ali izgleda da nema nekih pravila. Moji kad idu kod nećaka i kad vidim kako divljački barataju kontrolerima dok igraju Fifu jeza me hvata, a imaju ih od releasea konzole i nema drifta.

A ono čega su se svi bojali da će haptic mehanizmi u kontroleru odlaziti izgleda nije uopće slučaj.

3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
Blade18 kaže...

dobro jel to neki problem s tim joystickom ili je to inace slucaj bio i prije s prethodnim generacijama? Ja imam plejku 4 mjeseca, ali kad vidim koliko ljudi pise tu da su mijenjali joystick, nije mi jasno kaj se dogada.

To je slucaj na svim kontrolerima koje koriste ove potenciometre. Koristili su se u DS4, koriste se koliko znam u Xbox kontrolerima, slican tip se koristi i u Nintendo Switch konzoli. Čak je bio veliki problem kod Lite verzije Switcha gdje se joy nije mogao odvojiti od kućišta/ekrana pa kada bi se pojavio drift koji je učestal problem konzola bi prakticki bila pokvarena.

 

Ovakav je u DS4 i Dualsense-u. Kada sam se malo igrao sa svojim DS4 kontrolerom i htio zamijeniti potenciometar za novi, prvo sam pokusao samo fizički odvojiti ovaj zeleni dio bez odlemljivanja, unutra se nalazi nekakva metalna okrugla plocica (postoje 2 za 2 smjera, lijevo desno i gore dolje) koja je bila prljava kao neka masnoća. U biti očistio sam samo alkoholom dobro, vratio nazad i drift je nestao, problrm je bio u prljavom kontaktu. Tako da da, ako istekne garancija isplati se otvoriti joystick i popraviti u kućnoj radinosti.

 

U svakom slučaju šteta što nisu našli drugo, bolje rješenje za PS5.

23 mjeseca
offline
Sony PlayStation 5

to si sve uspio i bez odlemljivanja?

 

jesi išta odvojio ili si sve to napravio na zalemljenom

vidio sam da su te stvari na aliexpressu manje od 2 eura ali mi djeluje upitna kvaliteta

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2023 12:32 (Vive24).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vive24 kaže...

to si sve uspio i bez odlemljivanja?

 

jesi išta odvojio ili si sve to napravio na zalemljenom

vidio sam da su te stvari na aliexpressu manje od 2 eura ali mi djeluje upitna kvaliteta

Da, odvojis zeleni dio s gornje strane fizicki a donji pinovi se saviju, ne smijes samo previse da ih ne slomis, izvadis metal s pincetom ako imas, ocistis, vratis i to je to.

 

Iskreno zar mislis da su tvornicki kvalitetnije izrade? Kupovao sam zaslone jos za Iphone 3gs/4 s eBaya i svi su funkcionirali super. Jedino kada sam losije "prosao" kada sam svjesno uzeo za jedan Samsungov model ekran, ali je imao naznačeno da nije original i da nema senzor za otisak prsta.

23 mjeseca
offline
Sony PlayStation 5

odgovorili mi iz Santa Domenice:

 

Poštovani,
jamstvo je 2 godine na novi kontroler.

Srdačan pozdrav,
Vaša Sancta Domenica

 
8 0 hvala 2
3 godine
offline
Sony PlayStation 5

Koristi li itko od vas Indijski amazon za kupovanje bonova? Prvo me trazio prilikom izrade acc broj mobitela da pošalju OTP broj pa sam zaobisao tako sto sam na .com dodao indijsku adresu, ali sad me prije kupnje samog bona trazi broj mobitela da pošalju broj za autentifikaciju. Jeste upisali svoj broj s obzirom da vidim da nude i naš pozivni ili ne koristite više/uopće indijski amazon?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

pripazi za koju regiju kupujes bonove

 

US bonove ne mozes koristiti u EU, i obrnuto. tako da sumnjam da ce ti raditi osim ako ne mislis napraviti novi indijski acc

Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
offline
Re: Sony PlayStation 5
crorockycro kaže...

Koristi li itko od vas Indijski amazon za kupovanje bonova? Prvo me trazio prilikom izrade acc broj mobitela da pošalju OTP broj pa sam zaobisao tako sto sam na .com dodao indijsku adresu, ali sad me prije kupnje samog bona trazi broj mobitela da pošalju broj za autentifikaciju. Jeste upisali svoj broj s obzirom da vidim da nude i naš pozivni ili ne koristite više/uopće indijski amazon?

 Nikad nisam koristio indijski amazon ali uđem u njega sa accountom amazon. com ili amazon.de.. amazon je amazon, sve je isti account i pass. Ako nemaš neki drugi amazon account onda ok, ali ako imaš neki redovni amazon  account sa njim možeš i na indijski amazon

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2023 17:02 (Vive24).
3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gemmy kaže...

pripazi za koju regiju kupujes bonove

 

US bonove ne mozes koristiti u EU, i obrnuto. tako da sumnjam da ce ti raditi osim ako ne mislis napraviti novi indijski acc

 Znam, namjerno želim indijski acc jer je još povoljniji od americkog. Imam naš i imam USA, želim probat i ovaj, a znam da je amazon najpouzdaniji za bonove. Već je bilo govora o indijskom i brazilskom (samo je za brazilski navodno teško bonove pronaći).

 

EDIT: Uđem i ja bez problema samo znam da sam postavljao prije 2 god za USA acc posebnu adresu u Portlandu za digitalnu kupovinu pa sam tako dodao i neku indijsku ako je to preduvjet, samo pitam konkretno za broj mobitela koji me traži kada želim izvršiti kupnju, jel vas uopće traži tako nešto kad pokušavate kupiti (USA ne traži, ni DE ne traži), ali očito imaju problema s botovima u Indiji :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2023 17:04 (crorockycro).
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ekipa tko god ima GT7 obavezno prebacite na 120fps,to morate ukljucit u opcijama.

Gameplay je lockan na 120fps,barem sve sto sam do sad probao dok je replay u globalu 100+ fps.

Kad se sjetim da smo presli na ps5 sa generacije koja je vrtila 95% igara u 30fps....kaos.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Ekipa tko god ima GT7 obavezno prebacite na 120fps,to morate ukljucit u opcijama.

Gameplay je lockan na 120fps,barem sve sto sam do sad probao dok je replay u globalu 100+ fps.

Kad se sjetim da smo presli na ps5 sa generacije koja je vrtila 95% igara u 30fps....kaos.

 Jesu to sa zadnjim updateom dodali 120 fps? I jel grafika osjetno lošija u tom modu u usporedbi sa 60 fps modom?

 

A slažem se da je veliki skok u odnosu na prošlu generaciju ali Gran Turismo igre su oduvijek bile na minimalno 60 fps, čak i na PS2.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
MEGATAMA kaže...

Ekipa tko god ima GT7 obavezno prebacite na 120fps,to morate ukljucit u opcijama.

Gameplay je lockan na 120fps,barem sve sto sam do sad probao dok je replay u globalu 100+ fps.

Kad se sjetim da smo presli na ps5 sa generacije koja je vrtila 95% igara u 30fps....kaos.

 Jesu to sa zadnjim updateom dodali 120 fps? I jel grafika osjetno lošija u tom modu u usporedbi sa 60 fps modom?

 

A slažem se da je veliki skok u odnosu na prošlu generaciju ali Gran Turismo igre su oduvijek bile na minimalno 60 fps, čak i na PS2.

Danas stigao patch,120fps,VRR i nova fizika/simulacija za dosta elemenata.

Jedina razlika u vizualima koju ja primjetim je to da su ponegdje primjetni jaggies na odredjenim elementima staze,poneka ograda itd.U globalu meni igra izgleda 99.99% jednako kao i prijasnji 60fps mode.

 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Vive24 kaže...

Moram pohvaliti Santa Domenicu...

 

Počeo mi driftati kontroler na lijevom analognom, vuči u lijevu stranu.

Poslao ima mail u vezi toga i odmah sutra su poslali GLS po stari kontroler a danas stigao novi.

javio im se u ponedjeljak a dana u četvrtak stiglo...

 

konzola kupljena u ekupi prije godinu i pol dana

 

ne znam samo da li i na ovaj novi imam jamstvo 2 godine kako sada idu jamstva na kontrolere ili samo do isteka onog prvog jamstva od 09/21 godine

 Mislim da je 12 mjeseci garancija za novi. Na pokvarenog si imao 24 mjeseca jer je došao u paketu s konzolom.

Ja sam mijenjao prije par mjeseci i lik mi je rekao da mi garancija ide od početka, kao da sam kupio novi gamepad. Dobio sam za njega novu garanciju s datumom s kojim sam ga dobio, neovisno o konzoli. Inače to mi je bio gamepad koji je došao uz konzolu. Sad imam račun i garanciju za konzolu i novu garanciju za gamepad.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice