Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.591
|
čitano: 4.714.469
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...

Kak da ovo iskoristim ak nigdje nema koda? Prvi put sad to kupujem. Jučer sam kupio u Sparu na blagajni. Nadam se da nije kod na računu 

Haha, pa to si na blagajni trebao dobiti kod. Ne znam jel na računu ili isprinta poseban slip skupa s računom.

To mi je moj 12ogodišnji sin nedavno objasnio kad smo bili u Sparu i isto to sam ga pitao :)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
23 mjeseca
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
gocc01 kaže...

Kak da ovo iskoristim ak nigdje nema koda? Prvi put sad to kupujem. Jučer sam kupio u Sparu na blagajni. Nadam se da nije kod na računu 

Haha, pa to si na blagajni trebao dobiti kod. Ne znam jel na računu ili isprinta poseban slip skupa s računom.

To mi je moj 12ogodišnji sin nedavno objasnio kad smo bili u Sparu i isto to sam ga pitao :)

 ja to nikad nisam kupovao. Pretpostavljao sam da dobiješ kod na računu kao kad kupuješ za mobitel.

 

 

Čudi me što sam sad vidio da postoje i ti kartoni koji ničemu ne služe..samo zbunjuju ljude. Da nije tog kartona čovjek bi znao da je na računu.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dobiješ slip na kojem piše kod. Ako si ga bacio skupa s računom, jbg. :)
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ma kupis drugi ..... :)

 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Dobiješ slip na kojem piše kod. Ako si ga bacio skupa s računom, jbg. :)

 Nije se meni desilo nego drugom korisniku, samo sam replicirao.

 

Međutim, ističem da bih se i ja vjerovatno zbunio jer bih očekivao račun/slip a ne karton. Kad bih vidio karton zaključio bih da je to to i da je on sam po sebi dovoljan.

 

Tako na kartonu dobiješ kad kupiš u nekoj trgovini ps igrama i opremom i na tom kartonu bude kod. Bar je tako bilo kada sam jednom u Zeldi u OS kupio ps+ pretplatu.

6 godina
online
Sony PlayStation 5

Vidim da je dostupan Immortals: Fenyx Rising. Igrao netko? Preporuke? Oprezan sam kada je Ubisoft u pitanju. :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Dobro je, spremila ih prodavačica pa ih pokupim poslije joba 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Kada se sjetim izlaska RR Type 4....nismo mogli vjerovat kako dobro to izgleda na Playstationu 1,Namco je izvukao zadnje nezamislive kapi snage sa tom igrom.

Mislim da je to bila 1998 ili 1999 ne sjecam se tocno ❤️❤️❤️

 

Sad mi skoro žao kaj nisam uzeo Extra pretplatu kad je bio popust. RR Type 4 je jedna od najboljih racing igara ikad. Jednom kad skužiš propisno driftati postaje poezija.

Baš takvih igara mi fali danas, u toj eri si imao fenomenalne AAA igre (odnosno ono što se tad smatralo AAA) gdje je svaka imala potpuno drugačiji art style, svijet i mehaniku.

Nekak sam dojma da se danas sve svelo na vrlo slične igre - grafički na realistične svijetove a gameplay svi kreću od slične mehanike al ju malo tweakaju ovisno o ciljanoj publici.

Ridge Racer je jedan od boljih primjera toga. Kad usporediš Type 4 gdje te anime likovi vode kroz karijeru, cijelo vrijeme u pozadini svira lagani jazz fusion, a dizajn automobila je potpuno lud i neviđen (ona trokolica mi je i dalje najjača), i Ridge Racer Unbounded koji lako možeš zamijeniti za bilo koji NFS, Burnout, Grid ili drugu trkaću igru iz te generacije gdje se utrkuješ po gradovima koje liče na današnje američke gradove, u autima koji liče na aktualne aute samo dovoljno promijenjene da ne moraju plaćati licencu uz neku generičku nabrijavajuću elektronsku glazbu. Onda se sjetim i Rollcagea, Wipeouta... Danas pak sve izgleda kao neki spinoff NFS formule. Ok, prestat ću ramblat kao neki djedica.  :P

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...

Vidim da je dostupan Immortals: Fenyx Rising. Igrao netko? Preporuke? Oprezan sam kada je Ubisoft u pitanju. :)

 

Meni je Immortals: Fenyx Rising jedna od boljih Ubisoftovih igara, čak bolja i od AC serijala. Mix Zelde BTOW i AC Odysseya.

Priča mi je bila zabavna i zanimljiva i gameplay mehanika mi je bila poprilično dobra. Plus još hrpa zabavnih zagonetki i sl. Prisutan je i humor u igri, dosta je casual, na trenutke pretjerano, ali meni i dalje simpatično.

Naravno, pošto je open world dosta toga postane klasično repetitivno nakon nekog vremena, ali mi je bila dovoljno dobra da ju odigram full kompletno sa svim DLC-ovima. Uvijek su različite zagonetke pa nije feeling kao u ACu da samo moraš doći do chesta i otvoriti ga.

 

Ja ju mogu preporučiti s mog stajališta, a znaš kako je s preporukama... 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
online
Sony PlayStation 5

Ovo mi je dovoljno. Svakako ću probati. Hvala. :) 

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Evo stigle...

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Zna mozda netko kako se zove onaj puzzle game koji razvija jedan studio iz Osijeka? Ne mogu nigdje naci kako se zove i kad izlazi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
offline
Re: Sony PlayStation 5
emerik kaže...

Zna mozda netko kako se zove onaj puzzle game koji razvija jedan studio iz Osijeka? Ne mogu nigdje naci kako se zove i kad izlazi.

 Joe Wander and the Enigmatic Adventures

 

ne znam kad izlazi

 

još uvijek se vodi na je u najavi...

 

mislim da je za PC već izašao

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.3.2023 21:20 (Vive24).
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

 

Vidim izašao neki dodatak za Callisto Protocol, mislio neki dlc ili tako nešto. Mislim nisam još igrao igru jer ne zvuči baš sjajno, ali volim takve igre pa ću sigurno ugrabiti na nekoj akciji nekad. 

 

Uglavnom, izbacili su trailer za ovo novo što izlazi, logično pomislio sam neki pravi sadržaj, a kad ono samo neke sitnice, a kruna svega im je "nove animacije smrt". Pa mene sad zanima jel neko stvarno puši takve fore, jel netko igra igru da bi gledao svog lika kako krepava? Fora je da ima pokoja animacija, ali ubaciti to kao neki dodatan sadržaj je smiješno. I još se hvale time, pa jel ljudi to stvarno puše?

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Joe wander, kaze developer 24.3 ali imaju malih poteskoca, nadam se da ce uspjeti sve rjesiti jer jedva cekam igru
Vezano uz Callisto, mislim da moras imati deluxe verziju za te animacije.
Super je kad developeri izrezu kontent pa ga onda naplate 😂
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2023 10:56 (Gogy7).
6 godina
online
Sony PlayStation 5

Gaming je onakav kakvim ga igrači zaslužuju. Ničega tu ne bi bilo da ljudi to ne kupuju. Tako da mene to ne iznenađuje. Meni je vrhunac dodatne kupovine DCL i to ako mi je igra stvarno top. Ali kupovati dodatne animacije (wtf?!), skinove, odjeću, oružje to mi nikada neće biti jasno. Al' dobro, s obzirom koliko novaca na tome developeri zarađuju, očito sam u manjini. :)

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...

Gaming je onakav kakvim ga igrači zaslužuju. Ničega tu ne bi bilo da ljudi to ne kupuju. Tako da mene to ne iznenađuje. Meni je vrhunac dodatne kupovine DCL i to ako mi je igra stvarno top. Ali kupovati dodatne animacije (wtf?!), skinove, odjeću, oružje to mi nikada neće biti jasno. Al' dobro, s obzirom koliko novaca na tome developeri zarađuju, očito sam u manjini. :)

 

Nisi, većina ne kupuje. Manjina kupuje, ali s obzirom na zakon velikih brojeva zarada je frapantna kod popularnijih naslova.

Sumnjam da će Callisto Protocol bilo što zaraditi, i ovako se nisu proslavili, samo ih mogu ljudi dodatno zamrziti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...

Gaming je onakav kakvim ga igrači zaslužuju. Ničega tu ne bi bilo da ljudi to ne kupuju. Tako da mene to ne iznenađuje. Meni je vrhunac dodatne kupovine DCL i to ako mi je igra stvarno top. Ali kupovati dodatne animacije (wtf?!), skinove, odjeću, oružje to mi nikada neće biti jasno. Al' dobro, s obzirom koliko novaca na tome developeri zarađuju, očito sam u manjini. :)

 

Ovo je sveta istina, kako u gamingu tako i u svemu drugome. Novac zapovijeda, a mi svaki dan sa svojim novcima glasujemo. Ako ćemo davati 1.80 eura za krofnu u pekari onda se ne trebamo čuditi što je cijena takva.

 

Normalno je da će se gaming development prilagođavati onome na što igrači troše novce. Mi stariji možemo biti nezadovoljni, ali svijet ide dalje. Nije da ništa više ne valja, nego stvari evoluiraju, bilo to u dobrom ili lošem smjeru. Neki dan je bila rasprava ovdje na forumu oko "umjetne maternice" pa su ljudi pisali kako to ne valja. Zašto ne valja? tehnologije napreduju, svijet se mijenja, a dinosauri odlaze u povijest. Moj ćukundjeda bi se šokirao da mi vidi mobitel u rukama, mislio bi da sam čarobnjak. A još bi se više šokirao kad bi vidio da ja svoju ženu ne šamaram svaki dan.

 

Najviše mi je žao što u gamingu ima sve manje kreacije, odnosno u AAA gamingu, sve manje je igranja sa novim stvarima, a sve više je igranja na sigurne, provjerene popularne mehanike. Ali jebiga, šta je tu je. S druge strane sretan sam što se developeri nisu u potpunosti prebacili na mobilni gaming. Pa to su brutalni brojevi, čine 50% svih gaming prihoda, sreća je da itko radi igre za konzole i PC.

6 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Vandit kaže...

Gaming je onakav kakvim ga igrači zaslužuju. Ničega tu ne bi bilo da ljudi to ne kupuju. Tako da mene to ne iznenađuje. Meni je vrhunac dodatne kupovine DCL i to ako mi je igra stvarno top. Ali kupovati dodatne animacije (wtf?!), skinove, odjeću, oružje to mi nikada neće biti jasno. Al' dobro, s obzirom koliko novaca na tome developeri zarađuju, očito sam u manjini. :)

 

Nisi, većina ne kupuje. Manjina kupuje, ali s obzirom na zakon velikih brojeva zarada je frapantna kod popularnijih naslova.

Sumnjam da će Callisto Protocol bilo što zaraditi, i ovako se nisu proslavili, samo ih mogu ljudi dodatno zamrziti.

 Onda je još gore. Većina ispašta zbog manjine. Mislim, ne ispašta, svi mi imamo izbor, ali kada otvoriš recimo COD početna stranica izgleda k'o webshop, a ne igra. :)

3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...
Bitanga kaže...
Vandit kaže...

Gaming je onakav kakvim ga igrači zaslužuju. Ničega tu ne bi bilo da ljudi to ne kupuju. Tako da mene to ne iznenađuje. Meni je vrhunac dodatne kupovine DCL i to ako mi je igra stvarno top. Ali kupovati dodatne animacije (wtf?!), skinove, odjeću, oružje to mi nikada neće biti jasno. Al' dobro, s obzirom koliko novaca na tome developeri zarađuju, očito sam u manjini. :)

 

Nisi, većina ne kupuje. Manjina kupuje, ali s obzirom na zakon velikih brojeva zarada je frapantna kod popularnijih naslova.

Sumnjam da će Callisto Protocol bilo što zaraditi, i ovako se nisu proslavili, samo ih mogu ljudi dodatno zamrziti.

 Onda je još gore. Većina ispašta zbog manjine. Mislim, ne ispašta, svi mi imamo izbor, ali kada otvoriš recimo COD početna stranica izgleda k'o webshop, a ne igra. :)

 Pa evo kad si već spomenuo CoD meni je to katastrofa, platiš igricu 80 eura oni apsolutni fokus stavljaju na ljude koji igraju Warzone, šteta, Infinity Ward je radio najbolje CoD-ove po mome mišljenju, ali što je tu je. Ista stvar s FIFA franšizom, FUT je najpopularniji game mode (igram ga i ja tj igrao sam), fokus je na paketicima i FUT pointsima koje kupuju ovisnici itd. Sva sreća postoje Santa Monica Studio, Insomniac, Naughty Dog, FromSoftware itd.

 

Još da spomenem Xbox, iskreno sam se šokirao kad sam procitao da imaju reklame na pocetnom zaslonu.

7 godina
offline
Sony PlayStation 5

treba mi savjet. dali sada uzimati ps5? uzeo bi digital verziju koja je vec sada oko 500-600 eura. nemam 4k tv niti planiram ulagat u to jer mi play sluzi za vrijeme kada bas nemam nista za radit ili za odigrat nesto sto stvarno zelim. uzeo bi ps5 samo radi burning shores dlc-a od horizon forbidden westa. ili da pocekam da dode slim verzija, ako dode pa na ljeto mozda uzet? svoj ps4 bi onda prodao

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zec04 kaže...

treba mi savjet. dali sada uzimati ps5? uzeo bi digital verziju koja je vec sada oko 500-600 eura. nemam 4k tv niti planiram ulagat u to jer mi play sluzi za vrijeme kada bas nemam nista za radit ili za odigrat nesto sto stvarno zelim. uzeo bi ps5 samo radi burning shores dlc-a od horizon forbidden westa. ili da pocekam da dode slim verzija, ako dode pa na ljeto mozda uzet? svoj ps4 bi onda prodao

 

Ako pitaš jel ti se isplati sada uzimati, samo radi burning shores DLCa, ja bih rekao da se ne isplati niti će se ikad isplatiti.

Ako pitaš da li sada uzimati, odnosno da li uopće uzimati, samo radi burning shores DLCa, ja bih rekao da se ne isplati niti će se ikad isplatiti.

 

Teško je odgovoriti na pitanje da li da sada uzmeš PS5.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.3.2023 10:41 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zec04 kaže...

treba mi savjet. dali sada uzimati ps5? uzeo bi digital verziju koja je vec sada oko 500-600 eura. nemam 4k tv niti planiram ulagat u to jer mi play sluzi za vrijeme kada bas nemam nista za radit ili za odigrat nesto sto stvarno zelim. uzeo bi ps5 samo radi burning shores dlc-a od horizon forbidden westa. ili da pocekam da dode slim verzija, ako dode pa na ljeto mozda uzet? svoj ps4 bi onda prodao

 A jebiga stari, najbolje ti znaš koliko ćeš koristiti i dal se isplati uzeti. Ako te svrbi đžep i imaš 600€ za skuriti, uzmi si. Ako kupuješ samo radi jedne igre DLC-a, a onda će skupljati prašinu, koliko se to zapravo isplati?

Nisam znao da je dolazak slim/pro verzije potvrđena vijest. Sve je više manje nagađanje.

 

 

Doduše ja sam kupio ps4 samo radi RDR2, ali kad vidim koliko sam ga puta prešao, isplatilo se

7 godina
offline
Sony PlayStation 5

mislim gledam i za ubuduce, za sad je ovo igrica koju bi igrao. ali igrao bi i neke druge open world singleplayer igre. vjerovatno i rdr2 opet skinuo pa kad budem imao vremena bi malo igrao. samo gledam ako je ovo ok cijena ili da jos malo pocekam

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zec04 kaže...

mislim gledam i za ubuduce, za sad je ovo igrica koju bi igrao. ali igrao bi i neke druge open world singleplayer igre. vjerovatno i rdr2 opet skinuo pa kad budem imao vremena bi malo igrao. samo gledam ako je ovo ok cijena ili da jos malo pocekam

1.Digital ne preporucujem.

2.Kako se cini ove godine bi mogla doc revizija koja bi trebala imat odvojiv BR pogon pa mozda da pricekas na to.

9 godina
offline
Sony PlayStation 5

Digital verziju nebi uzeo ni je duplo jeftinija, sa disk verzijom imaš tu mogućnost da doslovno daješ minimalno para za igre ili ne daješ uopće. Kupiš novu igru prodaš za 20% manje kupiš nešto drugo polovno i tako u krug, ulog minimalan igraš što god želiš, sa digitalkom si osuđen da kupuješ samo sa storea čekaš puni download itd. Da ne spominjem da disk verzija ima odličan 4K čitač pa i za kolekcionare 4K filmova nije loše. Ugl fuj digitalka. 

Moj PC  
4 3 hvala 1
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Problem kod digitale je sto u De imamo hrpu game shopova gdje nadjes disk verziju malo starijeg naslova za dvadesetak eura a na storu ta igra i dalje stoji na 60eu.....koma

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Sony PlayStation 5

a mozda stvarno noob pitanje, imam 2 igrice za ps4, dali se one mogu igrati na ps5? tj. pretopostavljam da digitalne ostanu u library ali fizicke? tipa lasto uf us 2 i red dead redemption 2

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.3.2023 11:42 (Zec04).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zec04 kaže...

a mozda stvarno noob pitanje, imam 2 igrice za ps4, dali se one mogu igrati na ps5? tj. pretopostavljam da digitalne ostanu u library ali fizicke? tipa lasto uf us 2 i red dead redemption 2

 Mogu se igrati. 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BeLLicus kaže...

Digital verziju nebi uzeo ni je duplo jeftinija, sa disk verzijom imaš tu mogućnost da doslovno daješ minimalno para za igre ili ne daješ uopće. Kupiš novu igru prodaš za 20% manje kupiš nešto drugo polovno i tako u krug, ulog minimalan igraš što god želiš, sa digitalkom si osuđen da kupuješ samo sa storea čekaš puni download itd. Da ne spominjem da disk verzija ima odličan 4K čitač pa i za kolekcionare 4K filmova nije loše. Ugl fuj digitalka. 

 

A ja disk verziju ne bi uzeo ni da je duplo jeftinija :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice