Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.576
|
čitano: 4.700.387
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
BeLLicus kaže...

Digital verziju nebi uzeo ni je duplo jeftinija, sa disk verzijom imaš tu mogućnost da doslovno daješ minimalno para za igre ili ne daješ uopće. Kupiš novu igru prodaš za 20% manje kupiš nešto drugo polovno i tako u krug, ulog minimalan igraš što god želiš, sa digitalkom si osuđen da kupuješ samo sa storea čekaš puni download itd. Da ne spominjem da disk verzija ima odličan 4K čitač pa i za kolekcionare 4K filmova nije loše. Ugl fuj digitalka. 

 

A ja disk verziju ne bi uzeo ni da je duplo jeftinija :-)

 Jbg svatko ima svoje, što tebi smeta kod disk verzije i zašto preferiraš digital? Ja sam naveo razloge zašto disk verzija :D 

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
U dvije godine sam samo jedan disk kupio pa preprodao.

Iduca konzola ce vjerovatno biti digitalna.

Skuzio da mi je gamepass i ps+ dovoljno za igre uz komp. Nemoram igrat day1
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
BeLLicus kaže...

 Jbg svatko ima svoje, što tebi smeta kod disk verzije i zašto preferiraš digital? Ja sam naveo razloge zašto disk verzija :D 

 

Ne želim podržavati mehaničke rotirajuće stvari. Ventilator je jedino što priznam. :-)

Gigabajti na BR disku me ne zanimaju, mogu skinuti svaku igru za tili čas. Fizički medij treba služiti jedino za licenciranje, a za to ima puno boljih rješenja od diskova.

Mala SD kartica kako ima Nintendo bi bila sasvim dovoljna za fizičko vlasništvo. Ionako bez Online pristupa trgovini ne možeš skinuti ni updejtove ni DLCove za igru ni ništa. Također DLCovi su isključivo digitalni.

 

Fizički mediji su zgodni jedino za preprodaju i posuđivanje, a to me uopće ne zanima. Kupim na debeloj akciji ili još bolje čekam da dođe na PS+ i imam zauvijek ili odigram na PS+ Extra pretplati ili Game Passu.

Kupovanje igara je so last year. ;-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
BeLLicus kaže...

 Jbg svatko ima svoje, što tebi smeta kod disk verzije i zašto preferiraš digital? Ja sam naveo razloge zašto disk verzija :D 

 

Ne želim podržavati mehaničke rotirajuće stvari. Ventilator je jedino što priznam. :-)

Gigabajti na BR disku me ne zanimaju, mogu skinuti svaku igru za tili čas. Fizički medij treba služiti jedino za licenciranje, a za to ima puno boljih rješenja od diskova.

Mala SD kartica kako ima Nintendo bi bila sasvim dovoljna za fizičko vlasništvo. Ionako bez Online pristupa trgovini ne možeš skinuti ni updejtove ni DLCove za igru ni ništa. Također DLCovi su isključivo digitalni.

 

Fizički mediji su zgodni jedino za preprodaju i posuđivanje, a to me uopće ne zanima. Kupim na debeloj akciji ili još bolje čekam da dođe na PS+ i imam zauvijek ili odigram na PS+ Extra pretplati ili Game Passu.

Kupovanje igara je so last year. ;-)

 Jbg to stoji, ali ako imas disk verziju ne moras placati nikakvu pretplatu (nisam pobornik nikakvih pretplata hrpa toga sto mi se ne igra jako malo toga sto me zanima pa radje kupim ono sto mi se igra i ne placam nikakvu pretplatu) jer iskljucivo igram sp igre pa me ne zanima ni pristup onlineu niti ista slicno. A ne znam kad izadje neka vrlo iscekivana igra day 1 ja se ne mogu strpiti, GOW: Ragnarok, pa Hogwarts Legacy, sad dolazi Star Wars Jedi Survivor i onda mi je super kupiti fizički prodati za 20% manje i kupiti si nešto drugo. Msm sve ima svoje mane i prednosti ali definitivno disk verzija ima tu prednost da ne daješ puno para za igre. E sad ne znam koliko je glasnija premda vrti disk od digitalne :D 

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
BeLLicus kaže...

 Jbg to stoji, ali ako imas disk verziju ne moras placati nikakvu pretplatu (nisam pobornik nikakvih pretplata hrpa toga sto mi se ne igra jako malo toga sto me zanima pa radje kupim ono sto mi se igra i ne placam nikakvu pretplatu) jer iskljucivo igram sp igre pa me ne zanima ni pristup onlineu niti ista slicno. A ne znam kad izadje neka vrlo iscekivana igra day 1 ja se ne mogu strpiti, GOW: Ragnarok, pa Hogwarts Legacy, sad dolazi Star Wars Jedi Survivor i onda mi je super kupiti fizički prodati za 20% manje i kupiti si nešto drugo. Msm sve ima svoje mane i prednosti ali definitivno disk verzija ima tu prednost da ne daješ puno para za igre. E sad ne znam koliko je glasnija premda vrti disk od digitalne :D 

 

Pa da, svatko zna što je najbolje za njega. 

Također tko ima djecu ne isplati mu se kupovati na disku i prodavati, jer se klinci vole vratiti igrama koje su već odigrali.

 

Hoću reći da i na digitalnoj konzoli ne moraš davati puno para za igranje, ali ovisi naravno o tvojoj nestrpljivosti, koliko igara godišnje igraš i sl.

Ako si strpljiv možeš igrati za par eura mjesečno, što je možda čak i manje nego koliko netko gubi na preprodaji, ovisno opet kažem o količini igara koje se igraju i s kojim vremenskim odmakom.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Trgovanje rabljenih ps5 igri je super ako si mlad, i imas vremena se zajebavat s time, i zivis u zg pa se mozes nac s vecinom kupaca.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

ja sam uzeo disk verziju ps5 day one, tad je kostala 3800 kn pa reko ajde dat cu tih 100 eura vise od digital verzije, nikad ne znas. inace volim sve imat digitalno i prvi put sam sad iskoristio taj citac jer sam dobio god of war ragnarok na poklon u disk verziji, bio malo ljut radi toga jer sam ju htio imat u digitalnoj verziji. da mogu vratit vrijeme uzeo bi vjerojatno digital verziju. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Day one u sancti nije bilo moguce uzet jeftiniju verziju. Bice da ih je bilo tako malo da su odmah prosle
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Je li tko probao te blu-ray filmove na ps5?
Mislio sam si kupiti hobbit i gospodare prstenova.
Koliko sam čitao navodno rade i dvd diskovi(orginal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Radi sve ok, samo ne podržava 3D BD zasad, nadam se da bude uskoro radi VR2 imo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.3.2023 13:43 (4mal).
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Samo nemojte molim vas opet uc u raspravu digital vs disk verzija, par stranica je bilo dosta o tome 😆😆

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

U Hr kako se cini second hand gaming trziste je jako malo ili nikakvo,ovdje u Berlinu se moze kupit sve zivo za gaming,od osamdesetih do danas.Game Stop ima veliku ponudu rabljenih Xbox,Switch te Playstation igara i to bude u pola cijene ili cak i nize.

Tako da se ovdje ne isplati kupit nista digital only.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gemmy kaže...
Day one u sancti nije bilo moguce uzet jeftiniju verziju. Bice da ih je bilo tako malo da su odmah prosle

ma nudila mi se, frend je znao seficu iz sancte pa smo rezervirali isti dan cim su najavili prodaju u hr, samo je odluku trebalo donjet u roku odma koju verziju hocu, a tad jos nisam bio siguran hoce li mi falit utor za disk ikad. 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BeLLicus kaže...
Bitanga kaže...
BeLLicus kaže...

Digital verziju nebi uzeo ni je duplo jeftinija, sa disk verzijom imaš tu mogućnost da doslovno daješ minimalno para za igre ili ne daješ uopće. Kupiš novu igru prodaš za 20% manje kupiš nešto drugo polovno i tako u krug, ulog minimalan igraš što god želiš, sa digitalkom si osuđen da kupuješ samo sa storea čekaš puni download itd. Da ne spominjem da disk verzija ima odličan 4K čitač pa i za kolekcionare 4K filmova nije loše. Ugl fuj digitalka. 

 

A ja disk verziju ne bi uzeo ni da je duplo jeftinija :-)

 Jbg svatko ima svoje, što tebi smeta kod disk verzije i zašto preferiraš digital? Ja sam naveo razloge zašto disk verzija :D 

Stvar je što se ovaj razgovor vodi svakih dva tjedna, pa zamre i opet se aktivira. Zašto digitala, zašto disk. 

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Gajotres kaže...

Stvar je što se ovaj razgovor vodi svakih dva tjedna, pa zamre i opet se aktivira. Zašto digitala, zašto disk. 

 

Pa to je prva bitna odluka nakon što odlučiš da želiš kupiti PS5 :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

U Hr kako se cini second hand gaming trziste je jako malo ili nikakvo,ovdje u Berlinu se moze kupit sve zivo za gaming,od osamdesetih do danas.Game Stop ima veliku ponudu rabljenih Xbox,Switch te Playstation igara i to bude u pola cijene ili cak i nize.

Tako da se ovdje ne isplati kupit nista digital only.

Baš gledao neki vikend o njihovom propalom poslovnom modelu na netfliksu i kako su se redditovci udružili s pumpanjem cijena dionica, tako da su hedg fondovi izgubili oko 10 milijardi dolara. 

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gajotres kaže...
MEGATAMA kaže...

U Hr kako se cini second hand gaming trziste je jako malo ili nikakvo,ovdje u Berlinu se moze kupit sve zivo za gaming,od osamdesetih do danas.Game Stop ima veliku ponudu rabljenih Xbox,Switch te Playstation igara i to bude u pola cijene ili cak i nize.

Tako da se ovdje ne isplati kupit nista digital only.

Baš gledao neki vikend o njihovom propalom poslovnom modelu na netfliksu i kako su se redditovci udružili s pumpanjem cijena dionica, tako da su hedg fondovi izgubili oko 10 milijardi dolara. 

 Da,kaos.

11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Napokon se Flonky isprsio sa Ps1 igrom,igram RR Type 4 i sjecam se kako sam to peglao 1998na Playstationu 1 i mom malom CRTu a sada tu istu igru igram na Playstationu 5 i oledu ❤️

Iznenadjujuce je kako je to igrivo i dana danas i poprilicno sam siguran da je 60fps,muzika je fantasticna.

Vraca mi uspomene ❤️❤️❤️

Najaca stavka ove pretplate su mi te stare igre,samo da ih dodaju vise....

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
BeLLicus kaže...

Digital verziju nebi uzeo ni je duplo jeftinija, sa disk verzijom imaš tu mogućnost da doslovno daješ minimalno para za igre ili ne daješ uopće. Kupiš novu igru prodaš za 20% manje kupiš nešto drugo polovno i tako u krug, ulog minimalan igraš što god želiš, sa digitalkom si osuđen da kupuješ samo sa storea čekaš puni download itd. Da ne spominjem da disk verzija ima odličan 4K čitač pa i za kolekcionare 4K filmova nije loše. Ugl fuj digitalka. 

 Jos jedna prednost disk verzije - konkretan primjer: 

 

Mozes za smijesne novce uzeti PS4 diskove, e sad reci ce netko ali imas ih i digitalno. Da, ali evo eFootball 2021 (po meni zadnji dobar PES) vise nema na store-u i ne postoji nacin da ga kupis digitalno. Tko je kupio kupio, no postoji na disku i to u sve manjim kolicinama. Sto ako za nekoliko godina puno igrica tako 'nestane' iz digitalnog store-a? Disk ce raditi zauvijek.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zec04 kaže...

mislim gledam i za ubuduce, za sad je ovo igrica koju bi igrao. ali igrao bi i neke druge open world singleplayer igre. vjerovatno i rdr2 opet skinuo pa kad budem imao vremena bi malo igrao. samo gledam ako je ovo ok cijena ili da jos malo pocekam

 Zec04

 

Ma obavezno kupi i uživaj u igranju.

Kad ti dosadi (ako ti dosadi) prodaš i deri dalje. 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gnautix kaže...
BeLLicus kaže...

Digital verziju nebi uzeo ni je duplo jeftinija, sa disk verzijom imaš tu mogućnost da doslovno daješ minimalno para za igre ili ne daješ uopće. Kupiš novu igru prodaš za 20% manje kupiš nešto drugo polovno i tako u krug, ulog minimalan igraš što god želiš, sa digitalkom si osuđen da kupuješ samo sa storea čekaš puni download itd. Da ne spominjem da disk verzija ima odličan 4K čitač pa i za kolekcionare 4K filmova nije loše. Ugl fuj digitalka. 

 Jos jedna prednost disk verzije - konkretan primjer: 

 

Mozes za smijesne novce uzeti PS4 diskove, e sad reci ce netko ali imas ih i digitalno. Da, ali evo eFootball 2021 (po meni zadnji dobar PES) vise nema na store-u i ne postoji nacin da ga kupis digitalno. Tko je kupio kupio, no postoji na disku i to u sve manjim kolicinama. Sto ako za nekoliko godina puno igrica tako 'nestane' iz digitalnog store-a? Disk ce raditi zauvijek.

istina, mislim da je ista stvar s ufc 3. ja ju vise ne mogu pronac na storeu, ali ju imam od frenda kupljenu. ima ufc 4 koji se cak djelio mislim, ali je meni totalno sranje naprema ufc 3 i odma sam ga obrisao i vratio trojku. 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ljudi nisu svjesni da nista digitalno nije vjecno. Kao sto Netflix skida filmove s platforme tako ce PS skidati igrice, gasiti servere itd. Pa moze se dogoditi da ‘pronadu’ nesto rasisticki u nekoj igrici i zabrane kupovinu te igrice. Nije bas mala stvar. A disk je uvijek disk, radit ce zauvijek.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gnautix kaže...
Ljudi nisu svjesni da nista digitalno nije vjecno. Kao sto Netflix skida filmove s platforme tako ce PS skidati igrice, gasiti servere itd. Pa moze se dogoditi da ‘pronadu’ nesto rasisticki u nekoj igrici i zabrane kupovinu te igrice. Nije bas mala stvar. A disk je uvijek disk, radit ce zauvijek.

 Nisi onda imao puno diskova ako smatraš da rade vječno. Evo ja ti mogu potvrditi da ne rade vječno i da su skloni oštećenjima. 

8 godina
online
Sony PlayStation 5

Ne znam za sony, ali neke xbox igre na diskovima zahtjevaju update da bi uopce radile ili prakticki nije nista na disku

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
gnautix kaže...
Ljudi nisu svjesni da nista digitalno nije vjecno. Kao sto Netflix skida filmove s platforme tako ce PS skidati igrice, gasiti servere itd. Pa moze se dogoditi da ‘pronadu’ nesto rasisticki u nekoj igrici i zabrane kupovinu te igrice. Nije bas mala stvar. A disk je uvijek disk, radit ce zauvijek.

 
Ljudi su jako dobro svjesni da ništa digitalno nije vječno, ali za sada je uglavnom bilo dovoljno dugovječno. Isto tako bi trebali biti svjesni da disk igre isto nisu vječne. Neće raditi zauvijek, a ako će i raditi, radit će vanilla zabagirana verzija za koju nećeš moći skinuti više updejtove. Disk djeca strgaju, zagube, posude... Meni je osobno potpuno svejedno i da ostanem bez svih igara koje imam. Odigrao sam ih i ne zanimaju me više uglavnom. Čak mi i smetaju u libraryu, a ne mogu ih obrisati. Diskovi bi mi isto tako stajali na polici i ne bi ih ionako prodavao, a kome bih kasnije i za koje pare prodao igru za koju nema updejtova ili ne rade MP serveri ne znam.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
Je li tko probao te blu-ray filmove na ps5?
Mislio sam si kupiti hobbit i gospodare prstenova.
Koliko sam čitao navodno rade i dvd diskovi(orginal).

 

Radi sve, ja sam valjda jedini ovdje koji je kupio disk verziju isključivo zbog blu-ray i dvd filmova i serija. Imam solidnu kolekciju legendarnih filmova, trilogija i sl. koju volim nadopunjavati i uvijek nešto volim ponovno pogledati. 

 

Sve igre kupujem digitalno, jedine igre na disku su one koje su došle u bundleu s konzolom, Destruction Allstars nije ni izvađen iz najlona. Nikad u životu nisam kupio disk igru preko oglasnika, niti je prodao. Da se zajebavam oko oglašavanja, komunikacije sa populacijom na njuškalu, cjenkanja, a sve da bih uštedio 10 eura... ne treba, hvala. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Q-Tip kaže...
mariclius kaže...
Je li tko probao te blu-ray filmove na ps5?
Mislio sam si kupiti hobbit i gospodare prstenova.
Koliko sam čitao navodno rade i dvd diskovi(orginal).

 

Radi sve, ja sam valjda jedini ovdje koji je kupio disk verziju isključivo zbog blu-ray i dvd filmova i serija. Imam solidnu kolekciju legendarnih filmova, trilogija i sl. koju volim nadopunjavati i uvijek nešto volim ponovno pogledati. 

 

Sve igre kupujem digitalno, jedine igre na disku su one koje su došle u bundleu s konzolom, Destruction Allstars nije ni izvađen iz najlona. Nikad u životu nisam kupio disk igru preko oglasnika, niti je prodao. Da se zajebavam oko oglašavanja, komunikacije sa populacijom na njuškalu, cjenkanja, a sve da bih uštedio 10 eura... ne treba, hvala. 

 

to nije ni blizu komplicirano kao što opisuješ. Super je ako si toliko financijski siguran da te to uopće ne zanima, ali nije baš da se radi o 10 eura. Igru za koju ti trenutno stoji da je 599 kn na storeu, možeš naći na oglasnicima za 30-40 eura. I onda nakon što ju pređeš možeš ju opet prodati gotovo za iste novce za koje si je kupio. Dakle dođemo to toga da igru koja digitalno košta 80 eura možeš odigrati za 10-20 eura, a možda i besplatno, ja sam koji puta i to napravio.

 

ne znam kad si zadnji put radio oglas, ali to je danas nešto prejednostavno, doslovno fotka i nekoliko klikova na mobitelu i imaš oglas.

 

I ne moraš se nikad cijenkat, staviš svoju cijenu i gotovo, ako me netko traži niže onda procjenim jel mi odgovara ili ne. Ako ne onda napišem "Ne." i to je to. 

 

Prikazujete to kao da je to nešto što uzima nevjerojatno količinu vremena i energije, meni je trenutno 5 oglasa aktivno za razne stvari i nemam nikakvih problema, doslovno tu i tamo koja poruka, dogovor i posao završen. Ali možda sam ja nevjerojatno sposoban i inteligentan, čak i više nego što sam mislio. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 8:59 (Cansee).
7 godina
offline
Sony PlayStation 5

Je vam ga bitanga opet uvalio

 
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

 

to nije ni blizu komplicirano kao što opisuješ. Super je ako si toliko financijski siguran da te to uopće ne zanima, ali nije baš da se radi o 10 eura. Igru za koju ti trenutno stoji da je 599 kn na storeu, možeš naći na oglasnicima za 30-40 eura. I onda nakon što ju pređeš možeš ju opet prodati gotovo za iste novce za koje si je kupio. Dakle dođemo to toga da igru koja digitalno košta 80 eura možeš odigrati za 10-20 eura, a možda i besplatno, ja sam koji puta i to napravio.

 

ne znam kad si zadnji put radio oglas, ali to je danas nešto prejednostavno, doslovno fotka i nekoliko klikova na mobitelu i imaš oglas.

 

I ne moraš se nikad cijenkat, staviš svoju cijenu i gotovo, ako me netko traži niže onda procjenim jel mi odgovara ili ne. Ako ne onda napišem "Ne." i to je to. 

 

Prikazujete to kao da je to nešto što uzima nevjerojatno količinu vremena i energije, meni je trenutno 5 oglasa aktivno za razne stvari i nemam nikakvih problema, doslovno tu i tamo koja poruka, dogovor i posao završen. Ali možda sam ja nevjerojatno sposoban i inteligentan, čak i više nego što sam mislio. 

 

Uzima dosta količine vremena i energije. Staviš oglas, prvo ti se krenu javljati spameri. Onda kad se njih riješiš krenu žicaroši.

Pa zovu, pa šalju poruke, pa šalju na viber, whatsapp, njuskalo. I onda to počne nervirati, a svi bi se cjenkali za barem poštarinu. Onda postaneš bezobrazan, a ne bi trebao biti i mrziš sam sebe zbog toga što te iznerviraju.

Ili ti se nitko ne javlja. A vrijeme prolazi, cijena igre pada, pa malo sniziš cijenu i tako. I onda kad uspiješ dogovoriti s nekim, e onda tek treba zapakirati, odnijeti na poštu i poslati, pa javiti čovjeku da si poslao, pa pratiti jel preuzeo, pa jel ti lova sjela. Pa nekad čovjek ni ne preuzme jer je klinjo bez odgovornosti ili jednostavno nečovjek.

I onda za 2 mjeseca klinac veli da bi opet igrao tu igru, zašto smo ju prodali :-)

 

NathanDrek kaže...

Je vam ga bitanga opet uvalio

 

Pa nisam ja sad kriv :-) "Oni" su počeli sa "digitalnu ne bih preporučio", "problem kod digitalne je" i sl.

Može se to ljepše objasniti kad netko pita koju da kupi, i objektivnije.

 

1. Digitalna

- prednosti:

- nedostaci:

 

2. Disk

- prednosti:

- nedostaci:

 

Naravno da disk verzija više toga pruža, ali je i pitanje kako će biti korišteno.

Ako ne znaš šta ćeš onda daš malo više para i kupiš disk verziju i miran si.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 9:18 (Bitanga).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Cansee kaže...

 

to nije ni blizu komplicirano kao što opisuješ. Super je ako si toliko financijski siguran da te to uopće ne zanima, ali nije baš da se radi o 10 eura. Igru za koju ti trenutno stoji da je 599 kn na storeu, možeš naći na oglasnicima za 30-40 eura. I onda nakon što ju pređeš možeš ju opet prodati gotovo za iste novce za koje si je kupio. Dakle dođemo to toga da igru koja digitalno košta 80 eura možeš odigrati za 10-20 eura, a možda i besplatno, ja sam koji puta i to napravio.

 

ne znam kad si zadnji put radio oglas, ali to je danas nešto prejednostavno, doslovno fotka i nekoliko klikova na mobitelu i imaš oglas.

 

I ne moraš se nikad cijenkat, staviš svoju cijenu i gotovo, ako me netko traži niže onda procjenim jel mi odgovara ili ne. Ako ne onda napišem "Ne." i to je to. 

 

Prikazujete to kao da je to nešto što uzima nevjerojatno količinu vremena i energije, meni je trenutno 5 oglasa aktivno za razne stvari i nemam nikakvih problema, doslovno tu i tamo koja poruka, dogovor i posao završen. Ali možda sam ja nevjerojatno sposoban i inteligentan, čak i više nego što sam mislio. 

 

Uzima dosta količine vremena i energije. Staviš oglas, prvo ti se krenu javljati spameri. Onda kad se njih riješiš krenu žicaroši.

Pa zovu, pa šalju poruke, pa šalju na viber, whatsapp, njuskalo. I onda to počne nervirati, a svi bi se cjenkali za barem poštarinu. Onda postaneš bezobrazan, a ne bi trebao biti i mrziš sam sebe zbog toga što te iznerviraju.

Ili ti se nitko ne javlja. A vrijeme prolazi, cijena igre pada, pa malo sniziš cijenu i tako. I onda kad uspiješ dogovoriti s nekim, e onda tek treba zapakirati, odnijeti na poštu i poslati, pa javiti čovjeku da si poslao, pa pratiti jel preuzeo, pa jel ti lova sjela. Pa nekad čovjek ni ne preuzme jer je klinjo bez odgovornosti ili jednostavno nečovjek.

I onda za 2 mjeseca klinac veli da bi opet igrao tu igru, zašto smo ju prodali :-)

 

 

znači doslovno nikad nisam imao nikakvih problema, niti iskustava koje ti ovdje pišeš, a godinama prodajem i kupujem preko raznih oglasnika. 

Koji put sam izignorirao i blokirao i to je to, ono tip mi pošalje da bi mijenjao za drva, onda se samo dobro nasmijem i blokiram ili izignoriram. Pa to baš bude simpatično. 

Možda sam ja tolerantiniji, ali više sam energije i vremena izgubio na ova dva posta o tome danas nego što izgubim na 10 oglasa.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice