Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.596
|
čitano: 4.717.069
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitango, žešća glupost.
Probao preko app, Google i PS5, ali ništa od toga. Odustajem. Šteta jer 30 kn je bagatela tko voli takve igre.
Hvala što si i ti probao👍
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam prošle godine kupio ravno tri igre. Meni je također sve teže dati novac za neku igru jer smatram da nije vrijedno mog novca. Horizon sam uzeo day one i za sada imam 150 sati. Idem i na new game+. Ali sve je manje igara koje sam spreman kupiti. Ove godine sam kupio samo Horizon. Remaster/Remake mi ne pada na pamet kupiti. 

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Igre postaju strašno skupe za praviti i svaki novi IP je rizik. Znate li vi koji je rizik bio izbaciti igru kao sto je Last of Us ili Days Gone. Zato se okrecu remasterima i remakeovima. Srecom pa je Returnal bio uspješan. Vremena se mjenjaju, tako i publika.
Pogledajmo Saints Row, htjeli su modernizirati igru i igra je podbacila.
Sony ce prije prodavati igre za koje zna da ce se prodati nego ulagati i riskirati u novi IP. Zadnjih godina se sve svodi na spidermana, Gran Turismo, LoU, ratcheta i gow. Srecom pa je Ghost of Tsushima uspio. Polazem nade u insomnac i Wolwerine kao novi IP

 Tko ne riskira, ne profitira (ili pak profitira )

11 godina
offline
Sony PlayStation 5

ND sigurno radi na novom IPu a takodjer se spominjalo i da Band Studio(nazalost) radi novi IP,za Sony je i Wolverine novi IP.

To je ono sto se "zna" a sigurno se tu jos ponesto potpuno novo sprema od svih ovih navedenih.....

 

Sony Worldwide Studios:

 

Bend Studio

Bluepoint Games

Firesprite

Guerrilla Games

Haven Studios

Housemarque

Insomniac Games

London Studio

Malaysia Studio - Support Only

Media Molecule

Naughty Dog

Nixxes Software - Support Only

PixelOpus

Polyphony Digital

Savage Game Studios - Mobile Division

SIE San Diego Studio

SIE San Mateo Studio - Support Only

SIE Santa Monica Studio

SIE xDev Europe

Sucker Punch Productions

Team Asobi

Valkyrie Entertainment - Support Only

Visual Arts Service Group - Support Only

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Izgleda da je samo meni prenapuhana ta prica o Sonyu i nedovoljnom broju igara. Od izlaska PS5 (zadnje 2 godine) izaslo je najmanje 5 top Sony ekskluziva. Jel to malen broj? Horizon, GT7, Ratchet, Miles Morlaes (ajde ovo nek
ne prodje kao full igra jer je kratka, ali isto top), sve redom kvalitetne igre ali se iz nekog razloga u internetskim krugovima zanemaruju te igre. Nije mi jasan razlog tomu iskreno. Jel to zato sto su te igre dostupne i na PS4? Ako je to razlog onda je to po meni glupo, kao da to umanjuje kvalitetu igre. Evo sad dolazi i novi God of War. Ne kuzim tu paranoju o nedostatku igara.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 20:43 (antimadridista).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Izgleda da je samo meni prenapuhana ta prica o Sonyu i nedovoljnom broju igara. Od izlaska PS5 (zadnje 2 godine) izaslo je najmanje 5 top Sony ekskluziva. Jel to malen broj? Horizon, GT7, Ratchet, Miles Morlaes (ajde ovo nek
ne prodje kao full igra jer je kratka, ali isto top), sve redom kvalitetne igre ali se iz nekog razloga u internetskim krugovima zanemaruju te igre. Nije mi jasan razlog tomu iskreno. Jel to zato sto su te igre dostupne i na PS4? Ako je to razlog onda je to po meni glupo, kao da to umanjuje kvalitetu igre. Evo sad dolazi i novi God of War. Ne kuzim tu paranoju o nedostatku igara.

Realno....ekipa je u pravu,vec smo 2 godine u zivotu novih platformi a one dobivaju u biti poboljsane ps4 verzije igara.

Sjeti se PS2,Ps3,Ps4....te konzole su u prve dviie godine dobile hrpu first i third party igara koje su bile radjene iskljucivo za nove konzole.

Ja sam zadovoljan jer rotiram 4 gaming platforme pa uvjek nesto kapne za igrat ali da imam samo jednu platformu nebih bas imao na biranje.

Ali sa druge strane onda je za ocekivat da ce Ps5  trajat 10+ godina a ne kao do sad 7+ godina od gena do gena.

11 godina
offline
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Izgleda da je samo meni prenapuhana ta prica o Sonyu i nedovoljnom broju igara. Od izlaska PS5 (zadnje 2 godine) izaslo je najmanje 5 top Sony ekskluziva. Jel to malen broj? Horizon, GT7, Ratchet, Miles Morlaes (ajde ovo nek
ne prodje kao full igra jer je kratka, ali isto top), sve redom kvalitetne igre ali se iz nekog razloga u internetskim krugovima zanemaruju te igre. Nije mi jasan razlog tomu iskreno. Jel to zato sto su te igre dostupne i na PS4? Ako je to razlog onda je to po meni glupo, kao da to umanjuje kvalitetu igre. Evo sad dolazi i novi God of War. Ne kuzim tu paranoju o nedostatku igara.

 Gledaj iz moje perspektive kao nekog ko ima ok računalo.

Nemam apsolutno nikakvog razloga kupit PS5 trenutno, čak štoviše, razmišljam uzet polovni PS4 iduće ljeto i ladno proći ekskluzive koje sam fulo a da su zanmiljive ( Tshushimu, Bloodborne, Tlou itd.)

Možda je do mene, ali od ovih top 5 koje si naveo, niti jedna me ne zanima, a igrao sam i prvi Horizon.

 

Za nekoga koji duže vremena nije ništa gameao, kako prodati toj osobi PS5 naspram XeS koji je skoro 3 puta jeftiniji?

Zašto da ne sačekam još 2-3 god dok će se zasigurno popuniti ponuda ekskluziva (nadam se), a i pasti cijena konzole (ako svijet opet ne ode u ... )?

 

Mislim, meni se nigdje ne žuri nit moram imat najbolje/najnovije, svakom svoje. 6 tisuća je masu para, jebešga.

Say hello to my little friend
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...
antimadridista kaže...
Izgleda da je samo meni prenapuhana ta prica o Sonyu i nedovoljnom broju igara. Od izlaska PS5 (zadnje 2 godine) izaslo je najmanje 5 top Sony ekskluziva. Jel to malen broj? Horizon, GT7, Ratchet, Miles Morlaes (ajde ovo nek
ne prodje kao full igra jer je kratka, ali isto top), sve redom kvalitetne igre ali se iz nekog razloga u internetskim krugovima zanemaruju te igre. Nije mi jasan razlog tomu iskreno. Jel to zato sto su te igre dostupne i na PS4? Ako je to razlog onda je to po meni glupo, kao da to umanjuje kvalitetu igre. Evo sad dolazi i novi God of War. Ne kuzim tu paranoju o nedostatku igara.

Realno....ekipa je u pravu,vec smo 2 godine u zivotu novih platformi a one dobivaju u biti poboljsane ps4 verzije igara.

Sjeti se PS2,Ps3,Ps4....te konzole su u prve dviie godine dobile hrpu first i third party igara koje su bile radjene iskljucivo za nove konzole.

 To je iskljucivo iz razloga sto je prije svaka nova konzola donosila novu, drugaciju arhitekturu pa im se nije isplatilo raditi istu igru za stare konzole. PS4 na PS5 i Xbox One na Series S/X je blazi prelazak i sada im se to isplati. Dooljno im je samo srezati graficku kvalitetu i igre rade na starim konzolama, ne trebaju ih raditi iz temelja.

 

Ovo mi je kao da netko prigovara sto se bilo koja nova igra na PC-u moze igrati na kompu od prije 6 godina i automatski se podcjenjuje igra na racun toga.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 21:07 (antimadridista).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Izgleda da je samo meni prenapuhana ta prica o Sonyu i nedovoljnom broju igara. Od izlaska PS5 (zadnje 2 godine) izaslo je najmanje 5 top Sony ekskluziva. Jel to malen broj? Horizon, GT7, Ratchet, Miles Morlaes (ajde ovo nek
ne prodje kao full igra jer je kratka, ali isto top), sve redom kvalitetne igre ali se iz nekog razloga u internetskim krugovima zanemaruju te igre. Nije mi jasan razlog tomu iskreno. Jel to zato sto su te igre dostupne i na PS4? Ako je to razlog onda je to po meni glupo, kao da to umanjuje kvalitetu igre. Evo sad dolazi i novi God of War. Ne kuzim tu paranoju o nedostatku igara.

 

Returnal... Da, malen je to broj. Sve to zajedno odigraš u mjesec dana izuzev Returnal i GT7.

No, to su sve vrlo zahtjevne igre za razvoj s ogromnom produkcijom.

 

Problem je što u zadnje vrijeme nema niti manje zahtjevnih igara, niti na ostalim platformama. Ništa pametno ne izlazi, eno sutra reciklaža od Overwatcha 2. Uskoro reciklaža od Call of Dutya. Onda nova expanzija WoW-a, opet reciklaža :-)

Novi PS5 bundleovi sa FIFA23 kao glavnom igrom (ono, daj nemoj me zajebavat).

 

Danima već gledam šta bih igrao na PCu, i ništa nema. Steam topsellers su: SteamDeck, Counter Strike, FIFA 23, NFS Heat, Cyberpunk 2077 i AC Odyssey :-D

Nedavno sam igrao Dyson Sphere Program, još je early access i ulupao sam u njega skoro 60h prije nego mi je postao prenaporan i gubljenje vremena.

Na kraju se stalno vraćam Hitmanu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 21:34 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...
Izgleda da je samo meni prenapuhana ta prica o Sonyu i nedovoljnom broju igara. Od izlaska PS5 (zadnje 2 godine) izaslo je najmanje 5 top Sony ekskluziva. Jel to malen broj? Horizon, GT7, Ratchet, Miles Morlaes (ajde ovo nek
ne prodje kao full igra jer je kratka, ali isto top), sve redom kvalitetne igre ali se iz nekog razloga u internetskim krugovima zanemaruju te igre. Nije mi jasan razlog tomu iskreno. Jel to zato sto su te igre dostupne i na PS4? Ako je to razlog onda je to po meni glupo, kao da to umanjuje kvalitetu igre. Evo sad dolazi i novi God of War. Ne kuzim tu paranoju o nedostatku igara.

 

Returnal... Da, malen je to broj. Sve to zajedno odigraš u mjesec dana izuzev Returnal i GT7.

No, to su sve vrlo zahtjevne igre za razvoj s ogromnom produkcijom.

 Treba sve to promatrati u kontekstu i usporediti sa prijasnjim generacijama. Danas ljudi pricaju kao da je PS4 u najmanju ruku imao po 2 top ekskluzive svaki mjesec a kad se malo vrati vrijeme unatrag lako se vidi da nije to bas tako. Vise-manji isti broj novih igara izlazi, osim sto je razlika da su sad dostupne i za prethodnu generaciju jer se konzole priblizavaju PC-u i idu u tom smjeru i vise nije arhitektura toliko razlicita iz generacije u generaciju.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

 

Ovo mi je kao da netko prigovara sto se bilo koja nova igra na PC-u moze igrati na kompu od prije 6 godina i automatski se podcjenjuje igra na racun toga.

 

Ali na PCu uglavnom ne platiš upgrade grafike. Igra je igra. Uvijek je izašla sa već predviđenim maksimalnim postavkama.

Directors Cut, Game of the Year verzije i sl. tu ne računamo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

 Treba sve to promatrati u kontekstu i usporediti sa prijasnjim generacijama. Danas ljudi pricaju kao da je PS4 u najmanju ruku imao po 2 top ekskluzive svaki mjesec a kad se malo vrati vrijeme unatrag lako se vidi da nije to bas tako. Vise-manji isti broj novih igara izlazi, osim sto je razlika da su sad dostupne i za prethodnu generaciju jer se konzole priblizavaju PC-u i idu u tom smjeru i vise nije arhitektura toliko razlicita iz generacije u generaciju.

 

Pa normalno da nije imao 2 ekskluzive svaki mjesec (a kamoli top).

No nekako mi je osjećaj da je bilo više novih dobrih igara u opticaju u to vrijeme nego što je to danas.

Korona je sve usporila, što možda i nije loše.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bilo je više novih igara jer nije bilo live service debilane. Sad bi svi htjeli izdati igru i onda ju musti slijedećih 5 godina.


Generalno nemam problem s remasterima i s obzirom da mi je PS4 bio prva konzola, dosta toga sam propustio, ali nekakva mogućnost upgradea mora postojati. Stvarno je bezobrazno tražiti 70 eura za igru koju si već jednom kupio. I onda još moraš gledati Digital Foundry da bi uopće znao zašto si toliko platio.

Baš me zanima hoće li i s Horizonom napraviti isti smećasti potez.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...


Baš me zanima hoće li i s Horizonom napraviti isti smećasti potez.

 Normalno da hoce.....

 

Evo, ja se bas troumio dali da kupim Alan Wake za 100 i sitno kuna, remaster za ps5...

 

Ocu cunu, na pc ga odigram ponovo, i uopce necu primjetiti da mi nesto nedostaje u "staroj" verziji

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
18 mjeseci
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Jailbreak je još dosta nestabilan, tj. ne radi kako spada

 

 

Probijena je zaštita PlayStation 5 konzole

 
0 0 hvala 0
18 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

 

Ništa od toga jer je TCL to samo naveo kako bi svi pričali o TCL- u

 

TCL pulled off a brilliant but risky marketing move to place next gen consoles on a slide…to get everyone talking about TCL

 

https://twitter.com/bdsams/status/1530751874621706240

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2022 11:11 (Leon99).
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Xbox one X i Ps4 Pro su ispali uspijeh pa nema sumnje da ce ponovit isto i ovu generaciju,negdje na polovici predvidjenog vijeka generacije.

Sad jeli ta projekcija 7,8 ili 10 godina je pitanje......

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ekipa, 500eur disk verzija. Rokajte dok imaju zalihe!

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Lovac kaže...

Ekipa, 500eur disk verzija. Rokajte dok imaju zalihe!

 i prodaš ga tu za 1000 kn više

 

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Wow... Nema više. Tko je jamio, jamio. Bome da sam znao kako će planuti, uzeo bih jedan i samo na Njušku za 600eur novo zapakirano. Licemjerno ko scalper...

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nadolazece CDPR igre. Ja ne vjerujem da oni i dalje nisu sposobni izbaciti taj next gen update za Witcher 3. Vec 2 godine se prica o tome a nigdje ga ni na vidiku. Kao da rade novu igru iz temelja a ne update za igru iz prethodne generacije.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Slažem se; ma odeš na Nexus, ima ti pod sortom najpopularnijih modova jedan od više Gb HD textura. I uz to (ne sjećam se više naziva) koji je prvi s lightning overlayem. Igra izgleda i bez toga mrak, al s ta dva moda ko pravi remaster.
CDPR je u teškom kaosu, idu prema reorganizaciji da mogu raditi paralelno na više AAA igara no nisam toliki optimista :D Vidjet ćemo I guess...

EDIT: Da, PS5 tema... Tople preporuke za modanu PC verziju.
 - HD teksture

 - e sad za osvjetljenje, ili je bio OVAJ (cilj je bio 2014 demo prije downgradea) ili OVAJ

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2022 20:32 (Lovac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zasto se fokusirati na staru igru kad im Cyberpunk trenutno donosi pare. Igra je explodirala nakon zadnjeg updatea. Nebi me cudilo da samo par ljudi radi na ps5 verziji.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Zasto se fokusirati na staru igru kad im Cyberpunk trenutno donosi pare. Igra je explodirala nakon zadnjeg updatea. Nebi me cudilo da samo par ljudi radi na ps5 verziji.

 Pa onda nisu trebali ni obecavati. Nego najave update prije 2 godine, odgode ga dvaput, onda kazu da ce biti do kraja godine i danas ga uopce ni ne spomenu.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Zasto se fokusirati na staru igru kad im Cyberpunk trenutno donosi pare. Igra je explodirala nakon zadnjeg updatea. Nebi me cudilo da samo par ljudi radi na ps5 verziji.

Mislim da je prodaja porasla radi Netflixa.

8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Samo neka rade što više igara u svijetu cyberpunka, nakon animea sam ga krenuo igrat i dugo me nije neka igra tako navukla.Iako nije kao advertizirano svejedno je super igra.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Dobro je, nisam jedini primjetio kako općenito u zadnje vrijeme izlazi jako malo igara. Meni je zlatno gaming doba bilo u vrijeme PS2. Tada je bilo toliko dobrih igara, a danas...Kužim da je produkcija skupa i sve te priče...Al' evo, nakon što sam završio Horizon je stvarno ne znam što iduće igrati. Jedino mi preostaje čekati God of War i onda ga izmusti kao što sam Horizon uzduž i popreko. 

 

Čak i igre koje imaju pedigre nisu ni sjena ranijih igara. GT7 bi u vrijeme GT2 bio demo verzija. Ošlo je to sve u nekom krivom smjeru. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Po cemu tocno bi GT7 bio demo verzija u vrijeme GT2? Jel mozes pojasniti? Ako neka igra nema manjka contenta onda je to GT7.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice