Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.573
|
čitano: 4.697.081
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
nike098 kaže...
Samo budala bi dala 1000 eura za ps5

 Pa obzirom da je dolar 15% vise narasao u odnosu na eur, porez je 25%, ni ne moze bit ispod 4600 vise.

 

jos kad ga bundlaju s glupostima dobis ovo. al jbg da se ne prodaju bundlovi, ne bi ih bundlali

2 godine
offline
Sony PlayStation 5

Zanimljivo da je cijena Series X konzole trenutno kod nas 4100 kuna u Gamershopu a na Amazonu.de 500 eura. Sada je to vec dosta velika razlika u cijeni između konzola sličnih performansa.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sarevok kaže...

Zanimljivo da je cijena Series X konzole trenutno kod nas 4100 kuna u Gamershopu a na Amazonu.de 500 eura. Sada je to vec dosta velika razlika u cijeni između konzola sličnih performansa.

 Pa Series X od kad je izaso je vec bio bolji bang for buck...

 

 

Ali tko ima PC ne treba Xbox.

2 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mitch kaže...

 

Ali tko ima PC ne treba Xbox.

Pa gledajući u zadnje vrijeme kojim tempom PS ekskluzive stižu na PC mislim da je čak Series X bolja opcija jer se može napraviti odličan ekosustav. Na primjer uz gamespass ultimate dobiješ igre za oba sustava a imaš i cross save za dosta igri pa se možeš prebacivati s konzole na PC. Jedino fali support za Hrvatsku i cloud gaming ali tko zna možda jednog dana i to dođe.

11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Najbolja opcija je imat sve gaming sisteme.

 

Skinuo sa Ps+ ovu Nathan Drake hd remaster kolekciju posto sam udlucio odigrat cjeli serijal jos jednom ali u komadu.

Sinoc zavrsio prvi dio i odmah krenuo nastavak....

Jedinica je realno uzasna za danasnje standarde,iako je framerate poduplan sa originalnih 30fps i dalje je to vrlo neupravljivo,cesto je tesko odredit platforme na koje moramo skocit pa se padne itd.Sve u svemu jako je prisutan onaj osjecaj igara kakve su izlazile jos u doba Ps2.

Nastavak cim sam pokrenuo odmah je to potpuno drukciji dojam,igra vizualno tehnicki ima takav skok kao da je radjena za drugu platformu.I tu se vec osjeca ovo sto Sony radi i dan danas...izuzetno visoka produkcija,filmicnost i opcenito dojam blockbustera.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mitch kaže...
Sarevok kaže...

Zanimljivo da je cijena Series X konzole trenutno kod nas 4100 kuna u Gamershopu a na Amazonu.de 500 eura. Sada je to vec dosta velika razlika u cijeni između konzola sličnih performansa.

 Pa Series X od kad je izaso je vec bio bolji bang for buck...

 

 

Ali tko ima PC ne treba Xbox.

 Realno ne treba ni PS5 sobzirom da puno toga Sony izbacuje na PC a imaš i Microsoft gaming kompletnu opciju, PC ekskluzive i emulator za switch. Dovoljno da crkneš od igranja ako želiš :D

11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kad pogledam svoju PSN frend listu doslovno svi osim mozda dvoje troje imaju vec ps5 i to je prosjek u Hr,ovdje u De ga vec svi imaju.Proslo je vec dvije godine od kada je konzola izasla a vi ovdje piskarate kao da konzola tek treba izac u 2023 pa sta je najpametnije kupit 🤣

 

Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Gle sada ti usporedujes njemacki standard s hrvatskim.

Ja isto nebi htio platit konzolu vise od mjesecne hrvatske place. U Njemačkoj kosta 1/5 prosječne place?
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Gemmy kaže...
Gle sada ti usporedujes njemacki standard s hrvatskim.

Ja isto nebi htio platit konzolu vise od mjesecne hrvatske place. U Njemačkoj kosta 1/5 prosječne place?

 

I još umire od smijeha :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Evo možete omastiti brk novim bundleovima u ekupi, za samo 7.499kn.

No ok, 5% popust u košarici plus još 500kn uz PS500 kod.

 

 

 Hehe, ide to do kraja godine na 8.000kn, s popustom na 7.500kn. 

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Evo možete omastiti brk novim bundleovima u ekupi, za samo 7.499kn.

No ok, 5% popust u košarici plus još 500kn uz PS500 kod.

 

 

 

Ovo je sve testiranje kupaca od strane trgovaca, da se vidi koliko je ko glup i koliko će tko platiti. Ako ima kupaca neka stave i 5000 eura konzolu, neka vade mast. Podržavam. Ako ima glupana koji će kupit samo deri. 

 

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gemmy kaže...
Gle sada ti usporedujes njemacki standard s hrvatskim.

Ja isto nebi htio platit konzolu vise od mjesecne hrvatske place. U Njemačkoj kosta 1/5 prosječne place?

Koliko znam ova ekipa koju imam na PSNu iz HR svi su jos uvjek u Hr tako da to nije Njemacki standard u pitanju.

 

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Znam da su PS+ region locked.
Jesu li i igre isto? Npr. Ako uzmem kod od igre iz njemačkog bundlea, da li će on raditi na HR accountu?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Upravo to. Ja redovito prazim cijene u Zeldi i tamo je prošli bundle bio na popustu 6.500kn. Ovaj novi bundle je na popustu 6.900kn. Ljudi očito kupuju neovisno o cijeni. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...
Bitanga kaže...

Evo možete omastiti brk novim bundleovima u ekupi, za samo 7.499kn.

No ok, 5% popust u košarici plus još 500kn uz PS500 kod.

 

 

 

Ovo je sve testiranje kupaca od strane trgovaca, da se vidi koliko je ko glup i koliko će tko platiti. Ako ima kupaca neka stave i 5000 eura konzolu, neka vade mast. Podržavam. Ako ima glupana koji će kupit samo deri. 

 

 

Ne kužim zašto bi netko bio defakto glupan ako želi kupit PS5 ili bilo što drugo. 

Ja mogu reć da je glupan netko tko da 2000 kn za collectors edition igru ili 650+ kn full price (a da ne pričamo o autima ili stanovima danas). Ljudi imaju svoje zarađene novce i troše ih kako žele. Ponuda je ograničena, konzola oduševljava mogućnostima i eto, tko želi neka plati ili neka čeka, u nadi je spas.

Netko će reći da smo mi glupani koji trošimo vrijeme na ovom forumu umjesto da radimo [ubaci nešto].

 

Doduše glupana svih vrsta ima kolko hoćeš oko nas, ali za ovo ne bih rekao da su ljudi glupani.

 

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ne znam čemu se čudite svi, sve je poskupilo unazad godinu dana, pa gdje neće onda Sony pratiti trend.

Mislim da smo u zadnje dvije godine već trebali prihvatiti "novo normalno" cijene.

Ako se grafičke prodaju po 10000 kn, neki mid range 5000+, cijena konzole  s kojom si miran minimalno 5 godina će također držati cijenu.

Tko može, tko voli, priuštiti će si taj hobi, tko ne neće i gotovo, više me brine cijena hrane i režija nego ove gluparije iskreno.

A uostalom na njuškalu se da naći bez problema PS 5 ispod 5000 kn, pa onaj kome se toliko igra ima opciju polovnog za manje love.

Po meni su trgovci najveći šupci ispali s bundleovima, ali to nema veze sa poskupljenjima.

Najviše će realno profitirati oni koji su kupili po izlasku konzolu i planiraju ju prodati sada, jer neće prodajom apsolutno ništa izgubiti što se tiče love, možda još i zarade.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2022 10:27 (lobotomac90).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Normalno da je poskupilo.

Ali opet nije poskupilo toliko koliko ovi nasi lihvari traze. Ovo je samo iskoristavanje situacije da se izmuzu ovce koje imaju visak para.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Gemmy kaže...
Normalno da je poskupilo.

Ali opet nije poskupilo toliko koliko ovi nasi lihvari traze. Ovo je samo iskoristavanje situacije da se izmuzu ovce koje imaju visak para.

 

Svi bi htjeli veće plaće za svoj posao koji rade.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dok god ima ljudi koji kupuju, cijene ce biti tocno onolike koliko netko zeli da budu.

Sve se pravda globalnom krizom i poskupljenjima, nije to samo za konzole. No, dok ima prodaje, cijena nece padati.

Dodjem ja kod frizerke osisati se, sisanje je bilo 30kn. Znaci bez pranja, bez friziranja, bez preparata, najobicnije sisanje tri dlake. Skare, odrezi, naplati.

60kn. Kako to? Pa znas, poskupila mi struja, voda, sve je otislo gore....

Ok, znaci, i tvoje ruke su poskupile, jer, za sisanje ne trosis niti struju, niti vodu. Sto se mene tice, ugasi i svjetla, meni ne smeta, ako me mozes osisati u mraku.

Nabila si cijenu jer si vidjela priliku. Sto je tebi tocno poskupilo, koji trosak, da s time to opravdavas?

Cijenim znanje i trud, nije problem platiti, ali onda posteno reci - necu sisati za 30kn i dokurtza. Nemoj mi se pravdati "necime".

No, dok god ljudi dolaze, cijena ce biti takva. Kad ljudi pocmu ici kod druge frizerke gdje je sisanje i dalje 30kn..... Onda ces ili spustiti cijene, ili zatvoriti.

Isto s konzolama, dok ljudi daju 7-8000kn za konzole, nema razloga da cijene padaju, mi i nismo trziste gdje se cilja na 500 prodanih konzola dnevno ili tjedno, dok god se barem neka proda po takvim cijenama, pada cijene nece biti, ma koliko god da mi to smatramo neopravdanim, lihvarskim i slicno...

Koja cijena danas nije lihvarska, uostalom.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ko je kupio na vrijeme kupio je povoljnije.

Ja sam svoju kupio u EKupi za 4600 kn prodao pretplatu i FIFU koja je došla uz konzolu ( Destruction All Star nitko nije htio kupiti.) i na kraju me konzola došla 4000 kn.

Staru sam prodao mislim za 1800 kn ili 2000 kn više se ne sjećam.

Tako da me je nova koštala 2000 kn.

Evo baš sam prošli mjesec otplatio sve rate. (12 mj.)

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2022 11:22 (hummer0).
Moj PC  
4 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
Dok god ima ljudi koji kupuju, cijene ce biti tocno onolike koliko netko zeli da budu.

Sve se pravda globalnom krizom i poskupljenjima, nije to samo za konzole. No, dok ima prodaje, cijena nece padati.

Dodjem ja kod frizerke osisati se, sisanje je bilo 30kn. Znaci bez pranja, bez friziranja, bez preparata, najobicnije sisanje tri dlake. Skare, odrezi, naplati.

60kn. Kako to? Pa znas, poskupila mi struja, voda, sve je otislo gore....

Ok, znaci, i tvoje ruke su poskupile, jer, za sisanje ne trosis niti struju, niti vodu. Sto se mene tice, ugasi i svjetla, meni ne smeta, ako me mozes osisati u mraku.

Nabila si cijenu jer si vidjela priliku. Sto je tebi tocno poskupilo, koji trosak, da s time to opravdavas?

Cijenim znanje i trud, nije problem platiti, ali onda posteno reci - necu sisati za 30kn i dokurtza. Nemoj mi se pravdati "necime".

No, dok god ljudi dolaze, cijena ce biti takva. Kad ljudi pocmu ici kod druge frizerke gdje je sisanje i dalje 30kn..... Onda ces ili spustiti cijene, ili zatvoriti.

Isto s konzolama, dok ljudi daju 7-8000kn za konzole, nema razloga da cijene padaju, mi i nismo trziste gdje se cilja na 500 prodanih konzola dnevno ili tjedno, dok god se barem neka proda po takvim cijenama, pada cijene nece biti, ma koliko god da mi to smatramo neopravdanim, lihvarskim i slicno...

Koja cijena danas nije lihvarska, uostalom.....

A gle mozes se i doma osisat,frizer spada pod luksuz modernog doba a da ne pricamo o sistemima za igru.

Nitko te ne tjera da se sisas po salonima ili kupujes igre zar ne?

Sumnjam da u Africi po selima placu kako je Ps5 poskupio,zivis po svojim mogucnostima i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2022 11:23 (MEGATAMA).
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
Dok god ima ljudi koji kupuju, cijene ce biti tocno onolike koliko netko zeli da budu.

Sve se pravda globalnom krizom i poskupljenjima, nije to samo za konzole. No, dok ima prodaje, cijena nece padati.

Dodjem ja kod frizerke osisati se, sisanje je bilo 30kn. Znaci bez pranja, bez friziranja, bez preparata, najobicnije sisanje tri dlake. Skare, odrezi, naplati.

60kn. Kako to? Pa znas, poskupila mi struja, voda, sve je otislo gore....

Ok, znaci, i tvoje ruke su poskupile, jer, za sisanje ne trosis niti struju, niti vodu. Sto se mene tice, ugasi i svjetla, meni ne smeta, ako me mozes osisati u mraku.

Nabila si cijenu jer si vidjela priliku. Sto je tebi tocno poskupilo, koji trosak, da s time to opravdavas?

Cijenim znanje i trud, nije problem platiti, ali onda posteno reci - necu sisati za 30kn i dokurtza. Nemoj mi se pravdati "necime".

No, dok god ljudi dolaze, cijena ce biti takva. Kad ljudi pocmu ici kod druge frizerke gdje je sisanje i dalje 30kn..... Onda ces ili spustiti cijene, ili zatvoriti.

Isto s konzolama, dok ljudi daju 7-8000kn za konzole, nema razloga da cijene padaju, mi i nismo trziste gdje se cilja na 500 prodanih konzola dnevno ili tjedno, dok god se barem neka proda po takvim cijenama, pada cijene nece biti, ma koliko god da mi to smatramo neopravdanim, lihvarskim i slicno...

Koja cijena danas nije lihvarska, uostalom.....

 

Pa naravno da su i njene ruke poskupile, jer ih mora hraniti, a cijene idu gore radi inflacije.

I ti bi htio povišicu vjerojatno na svom poslu radi inflacije, a firma tvoja to isto od nekud mora naplatiti.

 

Kod nas u manjem gradiću je poskupilo šišanje sa 30 na 40kn. Bar šišanje možeš dobit kad god hoćeš i gdje god hoćeš.

Konzolu uglavnom ne možeš ni da hoćeš :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2022 11:24 (Bitanga).
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
hummer0 kaže...

Ko je kupio na vrijeme kupio je povoljnije.

Ja sam svoju kupio u EKupi za 4600 kn prodao pretplatu i FIFU koja je došla uz konzolu ( Destruction All Star nitko nije htio kupiti.) i na kraju me konzola došla 4000 kn.

Staru sam prodao mislim za 1800 kn ili 2000 kn više se ne sjećam.

Tako da me je nova koštala 2000 kn.

Evo baš sam prošli mjesec otplatio sve rate. (12 mj.)

 

Ja sam baš otplatio 24. ratu, platio digitalnu 3400kn na preorderu. Još sam kalkulirao dal da uzmem odjednom za 3200, ili na rate za 3400 :-D

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Naravno da svi u lancu žele zaraditi no činjenica je da će PS5 u samo dvije godine poskupiti skoro 100% u odnosu na početnu cijenu. A troškovi sigurno nisu otišli gore 100%. Koristi se situacija maksimalno, nije da je prvi puta u povijesti. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam svoju konzolu platio prije godinu i pol dana preko HT-a 5000 kn sa dodatnim joyem i dvije igre i ne smatram da sam išta preplatio. Ekipa je ovdje non stop savjetovala sa čekanjem i eto do čega je došlo. Realno nije stvar cijena, nego našeg standarda. Činjenica je da nijedna korporacija ne gleda nas kao profitabilno tržište, nego globalno. Da radim za 2000 evrića bilo bi mi svejedno hoću li dati za konzolu 700 ili 900 eura, ako sam ju stvarno naumio kupiti, ali kada ista košta više nego što mi je plaća, tu dolazimo do srži problema. Imamo zato ove naše u saboru za priupitati štogod, ali svi šutimo po običaju 😀

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Najbolje je u ovoj temi bilo ismijavanje ljudi koji su uzeli konzolu u preorderu. Komentari tipa da ce cijena ici dolje, cekaju se revizije, cekaju se problemi. 

 

Na kraju ispada da prvi put u povijesti elektronike da je cijena konzole nakon samo 6mj od izlaska narasla. 

 

Imao sam Ps4 skoro 5g dok ga nisam prodao. Sada imam digitalnu ediciju PS5 koju sam sa dodatnim dualsensom platio 3500kn iz SDa. 

 

Nema ovo veze sa standardom u DE ili u RH... tu samo ima filozofiranje. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
10 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga slazem se....

No poanta ostaje, osnovno pravilo ekonomije je to da potraznja diktira cijenu....

Kad prestane potraznja, ili barem kupovina po ovim cijenama, usljedit ce pad. Koliko znacajan, opet ce ovisiti o momentu kad ce ljudi (ponovo) poceti kupovati
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
Bitanga slazem se....

No poanta ostaje, osnovno pravilo ekonomije je to da potraznja diktira cijenu....

Kad prestane potraznja, ili barem kupovina po ovim cijenama, usljedit ce pad. Koliko znacajan, opet ce ovisiti o momentu kad ce ljudi (ponovo) poceti kupovati

 

Trenutno i potražnja i inflacija i narušeni lanci opskrbe diktiraju cijenu. Shipping kontejnera je brutalno porastao u zadnjih 2 godine.

 

Nego... igram Spiderman konačno, na PS5 u 120FPSa, imam ga otkad je izašao jer su klinci htjeli. Drago mi je da sam čekao sa igranjem, jer ovo je nevjerojatno dobro.

Uglavnom, prvi put mi se crashala igra sad maloprije. I oduševljen sam ekranom koji se pojavi za report buga, i odmah ponudi da uploadaš i video što se događalo u igri u trenutku crasha.

Stvarno su odlično to odradili.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2022 13:01 (Bitanga).
15 godina
online
Sony PlayStation 5

Eno, prodala se digitalna PS5 na ekupi. ;-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Damir22 kaže...
Bitanga slazem se....

No poanta ostaje, osnovno pravilo ekonomije je to da potraznja diktira cijenu....

Kad prestane potraznja, ili barem kupovina po ovim cijenama, usljedit ce pad. Koliko znacajan, opet ce ovisiti o momentu kad ce ljudi (ponovo) poceti kupovati

 

Trenutno i potražnja i inflacija i narušeni lanci opskrbe diktiraju cijenu. Shipping kontejnera je brutalno porastao u zadnjih 2 godine.

 

Nego... igram Spiderman konačno, na PS5 u 120FPSa, imam ga otkad je izašao jer su klinci htjeli. Drago mi je da sam čekao sa igranjem, jer ovo je nevjerojatno dobro.

Uglavnom, prvi put mi se crashala igra sad maloprije. I oduševljen sam ekranom koji se pojavi za report buga, i odmah ponudi da uploadaš i video što se događalo u igri u trenutku crasha.

Stvarno su odlično to odradili.

Igraj na RT performance 120hz VRR pa ces imat internu 1440p rezu upscalanu na 4k sto izgleda fantasticno a framerate ce ti bit oko 80-90fps ako se dobro sjecam.

Probaj takodjer i Fidelity mode uz 120hz VRR,dobijes max vizuale u 4k uz RT i framerate oko 50fps ako se dobro sjecam jer igra vise nije lockana na 40fps uz VRR.

 

Ja sam apsolutno odusevljen sa Unchartedom 2 remasteriranim i u 60fps....kakav je ovo nevjerovatan skok od Uncharted 1.

Nadam se da ce nam ND ovakve skokove donjet i na Ps5 ❤️

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice