Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.618
|
čitano: 4.738.898
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

imali smo diskusiju tu već u vezi paljenja tj "podizanja" PS5 iz rest modea...i kako to ima veze sa CEC-om i TV-om.

Bio sam pogasio sve to i prvi puta je proradilo, ali samo prvi puta...sad kad ga opet stavim u rest mode neće se podić bez obzira što sam ugasio sve te postavke. (tj sad razmišljam, bio je update softwarea, moram provjerit dal je ostalo ugašeno )

 

druga stvar..PS5 se fakat jaaaako muči sa x265 (HVEC) formatom...nekad radi nekad šteka svakih 5sec, nekad neće niti pokrenut...nisam još shvatio u čemu je točno stvar. 

Naime dosta gledam anime preko plejke (Plex library) i sve je manje sadržaja koji su x264. Jel netko još probao tj ispitivao isto?

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
MasterG kaže...

imali smo diskusiju tu već u vezi paljenja tj "podizanja" PS5 iz rest modea...i kako to ima veze sa CEC-om i TV-om.

Bio sam pogasio sve to i prvi puta je proradilo, ali samo prvi puta...sad kad ga opet stavim u rest mode neće se podić bez obzira što sam ugasio sve te postavke. (tj sad razmišljam, bio je update softwarea, moram provjerit dal je ostalo ugašeno )

 

druga stvar..PS5 se fakat jaaaako muči sa x265 (HVEC) formatom...nekad radi nekad šteka svakih 5sec, nekad neće niti pokrenut...nisam još shvatio u čemu je točno stvar. 

Naime dosta gledam anime preko plejke (Plex library) i sve je manje sadržaja koji su x264. Jel netko još probao tj ispitivao isto?

 Zar u ovom slucaju encoding i ostalo ne radi izvor/PC na kojem je sadrzaj? Pogledaj malo postavke plexa i preporucio bih da sve povezes kablom a ne putem wifi. Plex mi je znao imati buffering na vecim 4K fajlovima iako sam strimao lokalno, ali kako sam spojio kablom nemam vise problema (ne koristim na PS5, nego na TV).

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...
MasterG kaže...

imali smo diskusiju tu već u vezi paljenja tj "podizanja" PS5 iz rest modea...i kako to ima veze sa CEC-om i TV-om.

Bio sam pogasio sve to i prvi puta je proradilo, ali samo prvi puta...sad kad ga opet stavim u rest mode neće se podić bez obzira što sam ugasio sve te postavke. (tj sad razmišljam, bio je update softwarea, moram provjerit dal je ostalo ugašeno )

 

druga stvar..PS5 se fakat jaaaako muči sa x265 (HVEC) formatom...nekad radi nekad šteka svakih 5sec, nekad neće niti pokrenut...nisam još shvatio u čemu je točno stvar. 

Naime dosta gledam anime preko plejke (Plex library) i sve je manje sadržaja koji su x264. Jel netko još probao tj ispitivao isto?

 Zar u ovom slucaju encoding i ostalo ne radi izvor/PC na kojem je sadrzaj? Pogledaj malo postavke plexa i preporucio bih da sve povezes kablom a ne putem wifi. Plex mi je znao imati buffering na vecim 4K fajlovima iako sam strimao lokalno, ali kako sam spojio kablom nemam vise problema (ne koristim na PS5, nego na TV).

 

Da, ovdje vjerojatno nije problem da se playka muči s tim formatom, nego vjerojatno PC. Jer mora možda transkodirati radi nečega, možda titlova.

Pogledaj u Plex admin stranici od tvog servera Dashboard, i što se događa kad pokreneš takav film.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
gamex1423 kaže...
MasterG kaže...

imali smo diskusiju tu već u vezi paljenja tj "podizanja" PS5 iz rest modea...i kako to ima veze sa CEC-om i TV-om.

Bio sam pogasio sve to i prvi puta je proradilo, ali samo prvi puta...sad kad ga opet stavim u rest mode neće se podić bez obzira što sam ugasio sve te postavke. (tj sad razmišljam, bio je update softwarea, moram provjerit dal je ostalo ugašeno )

 

druga stvar..PS5 se fakat jaaaako muči sa x265 (HVEC) formatom...nekad radi nekad šteka svakih 5sec, nekad neće niti pokrenut...nisam još shvatio u čemu je točno stvar. 

Naime dosta gledam anime preko plejke (Plex library) i sve je manje sadržaja koji su x264. Jel netko još probao tj ispitivao isto?

 Zar u ovom slucaju encoding i ostalo ne radi izvor/PC na kojem je sadrzaj? Pogledaj malo postavke plexa i preporucio bih da sve povezes kablom a ne putem wifi. Plex mi je znao imati buffering na vecim 4K fajlovima iako sam strimao lokalno, ali kako sam spojio kablom nemam vise problema (ne koristim na PS5, nego na TV).

 

Da, ovdje vjerojatno nije problem da se playka muči s tim formatom, nego vjerojatno PC. Jer mora možda transkodirati radi nečega, možda titlova.

Pogledaj u Plex admin stranici od tvog servera Dashboard, i što se događa kad pokreneš takav film.

 hm, ajd pogledat ću...no sve radi najnormalnije. kaj je najbolje, baš taj fajl koji sam gledao je mizernih 1.2Gb (720p)...dakle poprilično smješno. PC mi se također ne bi trebao mučiti time.

Plejka je spojena kablom...doslovno sam do tog fajla sve gledao najnormlanije. Jedine probleme sam imao sa x265 fajlovima (buffering, uopće ne pokrene, zvuk bez slike...)

 

ajd bacit ću pogled na dashboard...možda sam naišao na "loše" fajlove. probat ću na kompu pokrenut preko VLC-a pa da vidim dal su i tamo problemi.

tnx

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2021 14:59 (MasterG).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Elden Ring - Sutra ce biti prikazano 15 min Gameplaya u 15h na Bandai Namco YT kanalu. 😄
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2021 15:22 (Gogy7).
Moj PC  
8 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

da li neko ko ima PS Now moze da provjeri da li jos uvijek ima Medievil 

ova igrica?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
steedvd kaže...

da li neko ko ima PS Now moze da provjeri da li jos uvijek ima Medievil 

ova igrica?

 https://www.playstation.com/en-us/ps-now/ps-now-games/#all-ps-now-games

 

Stoji na popisu

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.11.2021 7:13 (Purger155).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jedna od boljih CoOp igara, It Takes Two, dolazi danas na EA Play.
Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

 

Gameplay Elden Ring ubrzo...

Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Konami je odgodio Update eFootball PES 22 za slijedeću financijsku godinu (proljeće 2022). To sve govori o stanju u kojem je izasla igra
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Konami je odgodio Update eFootball PES 22 za slijedeću financijsku godinu (proljeće 2022). To sve govori o stanju u kojem je izasla igra

 skino - probo - obriso

:)

 

Kupil radije za 100 kunica prek njuskala fifu 21

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
A da uzmes ea play godinu dana za 200 kn? Dobijes i fifu 21 i fifu 22 nagodinu, igras BF 2042 ranije i jos hrpu igara.
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Konami je odgodio Update eFootball PES 22 za slijedeću financijsku godinu (proljeće 2022). To sve govori o stanju u kojem je izasla igra

 Po meni, onu sramotu nisu trebali niti pustiti ljudima da vide-probaju...

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Inace ne volim Multiplayer igre, zivcira me to jer lose ciljam na gamepadu.
Posljednjih par dana sam igrao BF V da se uhodam prije izlaska Vanguarda.
Danas sam igrao Vanguard Multiplayer i oduševio se, tako fluidno, brzo, neprestana akcija.... Osjecaj pucanja je tako gladak, nježan, mozda i previse arkadan jer recoila prakticki nema. Savrseno za Multiplayer nooba kao sto sam ja. TTK je bas taman.
Vanguard je prava pucacina za pocetnike i za konzole. Vibracije u dualsenseu su jako dobre. Ma uzitak je igra, barem meni. 😄
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pozdrav

 

gdje bi mogao kupiti strujni kabel od cca 2 metra za ps5, 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
zaki23 kaže...

Pozdrav

 

gdje bi mogao kupiti strujni kabel od cca 2 metra za ps5, 

 Amazon.de

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2021 14:41 (x18x05x).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
zaki23 kaže...

Pozdrav

 

gdje bi mogao kupiti strujni kabel od cca 2 metra za ps5, 

 Imas u bilo kojem ducanu sa elektronikom. To je obicni kabel koji je i za tv. Mislim da se euro naponski zove. Imas sigurno u elipsu i takvim ducanima.

8 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Znaci ovo nije normalno, jedan od najpoznatnih "hakera" na ps4 homebrew sceni je uspio jailbreakat ps5. Svaka mu cast 

https://i.redd.it/zha2ld9907y71.jpg

 
0 1 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Koga još ta shranja sa piraterijom zanimaju u 2021 god.
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Koliko god nekome ovdje bilo nezanimljivo, ipak postoji ogroman broj ljudi u svijetu kojima jeste, kako devovima tako i obicnim korisnicima. Ja sam misljenja da se danas vise gubi time nego dobije. Svakako je upitno kada i da li ce uopste izbaciti javno metodu jer sada imaju programi gdje ti hakeri naplate dobro od sony-a ili bilo koje druge firme time sto prijave. Za PS4 je prije par godina lik dobio 10000$ a ovaj exploit bi mogao biti vrijedan i 50000$ +.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2021 10:44 (gamex1423).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Je li moguće spojiti ps5 na stari tv koji nema hdmi? Ima jedino ovaj kutijicu uređaj DVB-T2/HEVC koji ima hdmi. Jel to služi samo da poveže taj uređaj sa tv koji ima hdmi?Ne kužim se u to pa da pitam da li je to uopće moguće da ne gubim živce i vrijeme.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
Je li moguće spojiti ps5 na stari tv koji nema hdmi? Ima jedino ovaj kutijicu uređaj DVB-T2/HEVC koji ima hdmi. Jel to služi samo da poveže taj uređaj sa tv koji ima hdmi?Ne kužim se u to pa da pitam da li je to uopće moguće da ne gubim živce i vrijeme.

 

1080p TV bez HDMIa ne vjerujem da je uopće ikada postojao. A spajanje PS5 na bilo što što nije 1080p bi trebalo biti kazneno djelo.

 

Drugu i treću rečenicu nisam razumio baš :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2021 14:44 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
A jesi bitanga:)
Spajanje PS5 na CRT tv. Vidim na YouTube da neki to rade preko nekakvog adaptera/dodataka.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
A jesi bitanga:)
Spajanje PS5 na CRT tv. Vidim na YouTube da neki to rade preko nekakvog adaptera/dodataka.

 Moguce je svasta, ima raznih adaptera no pitanje kolko to smisla ima ... Imas stroj koji vrti igre na cak 4k rezoluciji i to ces stavit na 480p televizor ? Nece ti bi igrivo uopce. UI neces vidjet citat i imat ce jos drugih problema.

 

Igre se moraju radit posebno za crt tv i onda je to druga stvar.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
A jesi bitanga:)
Spajanje PS5 na CRT tv. Vidim na YouTube da neki to rade preko nekakvog adaptera/dodataka.

 

A da, morao bi kupiti adapter koji pretvara digitalni signal u analogni (idealno sa s-video ili komponentni RGB) i još ga downscalea.

Kako Santana kaže, teško da se isplati i vjerojatno će biti hrpa problema. Nećeš moći ni slova pročitati i sve će biti mutno :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
Je li moguće spojiti ps5 na stari tv koji nema hdmi? Ima jedino ovaj kutijicu uređaj DVB-T2/HEVC koji ima hdmi. Jel to služi samo da poveže taj uređaj sa tv koji ima hdmi?Ne kužim se u to pa da pitam da li je to uopće moguće da ne gubim živce i vrijeme.

 Na toj kutijici je samo HDMI izlaz.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pitao sam bio to jer često budem na nekom terenu po cijeli dan, a tu je samo neki crt tv. Pa rekoh da ne teglim još i tv uz ps5 da malo igram. Imam laptop, ali ni on nema hdmi, a ne znam ni da li bi to radilo preko nekih adaptera. Malo istražujem po YouTube.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
Pitao sam bio to jer često budem na nekom terenu po cijeli dan, a tu je samo neki crt tv. Pa rekoh da ne teglim još i tv uz ps5 da malo igram. Imam laptop, ali ni on nema hdmi, a ne znam ni da li bi to radilo preko nekih adaptera. Malo istražujem po YouTube.

 

Switch je za terene :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
Pitao sam bio to jer često budem na nekom terenu po cijeli dan, a tu je samo neki crt tv. Pa rekoh da ne teglim još i tv uz ps5 da malo igram. Imam laptop, ali ni on nema hdmi, a ne znam ni da li bi to radilo preko nekih adaptera. Malo istražujem po YouTube.

 neki monitor mozda najbolja kombinacija, nije velik kao tv a opet sluzi svrsi bolje nego crt

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice