Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.564
|
čitano: 4.696.417
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...
Gogy7 kaže...
Ja sam to rjesio s kolegom s foruma Gajotresom. Neznamo se privatno ali nemamo nikakvih problema. Dogovorimo se sto cemo kupiti i kupimo igru na zajedničkom US Accountu. Sve je stvar kompromisa i dogovora. Ne da mi se zezat s likovima s njuskala koji mi nude 200kn za demons souls, jos ga nisam prodao. Ovako kupimo igru u pol cijene i zauvijek je naša.

Digitalni sadrzaj u globalu skoro pa nikad nije "zauvjek nas"

Imas vec sad niz slucajeva gdje su korisnici ostali bez digitalnog sadrzaja radi gasenja platforme,servera itd itd.

Proguglaj imas dosta bas o toj temi.

No, no sad... ako PSN krepa, krepat ce i sve zajedno sa njim. Imao CDe ili ne, sve ce otic u vjetar. 

 

Fora je kaj su sami izdavaci poceli sa digitalnom spikom. Evo ti primjer ''FIFA 22 ultimate edition'' jedino moze kupiti digitalnim putem. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...
MEGATAMA kaže...
Gogy7 kaže...
Ja sam to rjesio s kolegom s foruma Gajotresom. Neznamo se privatno ali nemamo nikakvih problema. Dogovorimo se sto cemo kupiti i kupimo igru na zajedničkom US Accountu. Sve je stvar kompromisa i dogovora. Ne da mi se zezat s likovima s njuskala koji mi nude 200kn za demons souls, jos ga nisam prodao. Ovako kupimo igru u pol cijene i zauvijek je naša.

Digitalni sadrzaj u globalu skoro pa nikad nije "zauvjek nas"

Imas vec sad niz slucajeva gdje su korisnici ostali bez digitalnog sadrzaja radi gasenja platforme,servera itd itd.

Proguglaj imas dosta bas o toj temi.

No, no sad... ako PSN krepa, krepat ce i sve zajedno sa njim. Imao CDe ili ne, sve ce otic u vjetar. 

 

Fora je kaj su sami izdavaci poceli sa digitalnom spikom. Evo ti primjer ''FIFA 22 ultimate edition'' jedino moze kupiti digitalnim putem. 

 Krivo sam se mozda izrazio,digitalnom kupnjom igre ne kupujes igru vec licencu za koristenje.

Ne mora krepat servis dovoljno je da uredjaj za koji je digitalni naslov vise nije podrzan a novi uredjaji ne podrzavaju taj stari naslov.

Bio je ne tako davno onaj slucaj u US gdje je ekipa kupovala digitalne filmove i onda se servis ugasio pa su ljudi ostali bez svega,ne znam dali se to naknadno nekako rijesilo.

 

 

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Uhhh to je jako diskutabilna tema. Kupnjom fizicke igre jednako kupujes licencu, vecina igre je online, ako ja ne budem mogao skinuti igru kasnije vjeruj mi da neces ni ti. Fizicka kopija je super ako ju mozes prodati no meni je dolaskom ps5 uzasno tesko prodati igru po fer cijeni. Demons souls ne mogu prodati za 300 kn. Nude mi max 200kn
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...
SimeKZ kaže...
MEGATAMA kaže...
Gogy7 kaže...
Ja sam to rjesio s kolegom s foruma Gajotresom. Neznamo se privatno ali nemamo nikakvih problema. Dogovorimo se sto cemo kupiti i kupimo igru na zajedničkom US Accountu. Sve je stvar kompromisa i dogovora. Ne da mi se zezat s likovima s njuskala koji mi nude 200kn za demons souls, jos ga nisam prodao. Ovako kupimo igru u pol cijene i zauvijek je naša.

Digitalni sadrzaj u globalu skoro pa nikad nije "zauvjek nas"

Imas vec sad niz slucajeva gdje su korisnici ostali bez digitalnog sadrzaja radi gasenja platforme,servera itd itd.

Proguglaj imas dosta bas o toj temi.

No, no sad... ako PSN krepa, krepat ce i sve zajedno sa njim. Imao CDe ili ne, sve ce otic u vjetar. 

 

Fora je kaj su sami izdavaci poceli sa digitalnom spikom. Evo ti primjer ''FIFA 22 ultimate edition'' jedino moze kupiti digitalnim putem. 

 Krivo sam se mozda izrazio,digitalnom kupnjom igre ne kupujes igru vec licencu za koristenje.

Ne mora krepat servis dovoljno je da uredjaj za koji je digitalni naslov vise nije podrzan a novi uredjaji ne podrzavaju taj stari naslov.

Bio je ne tako davno onaj slucaj u US gdje je ekipa kupovala digitalne filmove i onda se servis ugasio pa su ljudi ostali bez svega,ne znam dali se to naknadno nekako rijesilo.

 

 

 Sve bi to drzalo vodu da danas vise od pola igara ne zahtjeva internetsku vezu. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...
MEGATAMA kaže...
SimeKZ kaže...
MEGATAMA kaže...
Gogy7 kaže...
Ja sam to rjesio s kolegom s foruma Gajotresom. Neznamo se privatno ali nemamo nikakvih problema. Dogovorimo se sto cemo kupiti i kupimo igru na zajedničkom US Accountu. Sve je stvar kompromisa i dogovora. Ne da mi se zezat s likovima s njuskala koji mi nude 200kn za demons souls, jos ga nisam prodao. Ovako kupimo igru u pol cijene i zauvijek je naša.

Digitalni sadrzaj u globalu skoro pa nikad nije "zauvjek nas"

Imas vec sad niz slucajeva gdje su korisnici ostali bez digitalnog sadrzaja radi gasenja platforme,servera itd itd.

Proguglaj imas dosta bas o toj temi.

No, no sad... ako PSN krepa, krepat ce i sve zajedno sa njim. Imao CDe ili ne, sve ce otic u vjetar. 

 

Fora je kaj su sami izdavaci poceli sa digitalnom spikom. Evo ti primjer ''FIFA 22 ultimate edition'' jedino moze kupiti digitalnim putem. 

 Krivo sam se mozda izrazio,digitalnom kupnjom igre ne kupujes igru vec licencu za koristenje.

Ne mora krepat servis dovoljno je da uredjaj za koji je digitalni naslov vise nije podrzan a novi uredjaji ne podrzavaju taj stari naslov.

Bio je ne tako davno onaj slucaj u US gdje je ekipa kupovala digitalne filmove i onda se servis ugasio pa su ljudi ostali bez svega,ne znam dali se to naknadno nekako rijesilo.

 

 

 Sve bi to drzalo vodu da danas vise od pola igara ne zahtjeva internetsku vezu. 

Ako bi kupio PS5 onda je to zbog single player igara, ne bi ni pretplatu plaćao. Internet mi treba samo za aktivciju i zakrpe. 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...

 

Fora je kaj su sami izdavaci poceli sa digitalnom spikom. Evo ti primjer ''FIFA 22 ultimate edition'' jedino moze kupiti digitalnim putem. 

 

Počeli? Pa na PCu već jedno bar 10 godina nema fizičkih igara :-)

Budućnost je only-digital, i to najvjerojatnije subscription based.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 19:18 (Bitanga).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
acmilan2 kaže...

LINK

 

Playstation 5 digital 3.659,00 kn ali B chassis.

Slika u prilogu.

 B chassis je bolja verzija. Iako je izgledalo kao ušteda zapravo je manja temperatura na cpu. 

10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hvala bogu da imam prvu verziju plejke 5 😁
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Wontay kaže...
acmilan2 kaže...

LINK

 

Playstation 5 digital 3.659,00 kn ali B chassis.

Slika u prilogu.

 B chassis je bolja verzija. Iako je izgledalo kao ušteda zapravo je manja temperatura na cpu. 

Evo što kažu GN i DF

 

BE HAPPY 要開心 : )
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Sa digitalnom konzolom si nazalost uklanjate mogucnost rabljenih igara.

Uzevsi u obzir da igre koje digitalno na storu dodju po 70eu mogu na disku sa ebaya uzet za 20-30eu.....i imam disk,naprimjer.

I sam se mozgam uzeti digitalnu ili klasičnu verziju i sve više naginjem digitalnoj.

 

Na kraju sve ovisi o korisniku, ako netko želi isključivo igrati igre čim su izašle i spreman je prodati disk nakon što odigra onda mu je klasična verzija s diskom bolja opcija, ali ako nekome (poput mene) to uopće nije bitno i nema se vremena i volje gnjaviti prodajom onda mislim da je digitalna sasvim ok.

 

Trenutno za PS4 Pro imam oko 40 igrica, od toga je desetak na disku i sve ostalo digitalno i te digitalne sam uglavnom platio smiješne cifre, a i ovih desetak što imam na disku sam mogao povoljnije dobiti na store rasprodaji.

 

 

MEGATAMA kaže...
Gogy7 kaže...
Ja sam to rjesio s kolegom s foruma Gajotresom. Neznamo se privatno ali nemamo nikakvih problema. Dogovorimo se sto cemo kupiti i kupimo igru na zajedničkom US Accountu. Sve je stvar kompromisa i dogovora. Ne da mi se zezat s likovima s njuskala koji mi nude 200kn za demons souls, jos ga nisam prodao. Ovako kupimo igru u pol cijene i zauvijek je naša.

Digitalni sadrzaj u globalu skoro pa nikad nije "zauvjek nas"

Imas vec sad niz slucajeva gdje su korisnici ostali bez digitalnog sadrzaja radi gasenja platforme,servera itd itd.

Proguglaj imas dosta bas o toj temi.

Isto tako ako ti se ošteti disk ili ga zagubiš ili ti ga draga ritualno zapali u trenutku ljutnje jer je zanemaruješ  ostaješ bez igrice, dok digitalnu verziju uvijek možeš ponovno downloadati.

 

Wontay kaže...
acmilan2 kaže...

LINK

 

Playstation 5 digital 3.659,00 kn ali B chassis.

Slika u prilogu.

 B chassis je bolja verzija. Iako je izgledalo kao ušteda zapravo je manja temperatura na cpu. 

 Ako nekoga zanimaju razlike:

https://www.businessinsider.com/new-playstation-5-model-differences-small-change-screw-base-2021-8

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ono što se i pretpostavljalo: zanemarive razlike.
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

pozz ekipa

koji SSD ćete vi uzet,mora bit isključivo sa heatsinkom ili može i bez toga

dvoumim se između 500gb i 1tb,dal je stvarno toliko čistog prostora na njemu,ili je ono 1tb 800 i neš gb

koliko sam vidio nema na hrvatskim shopovima wd 850 sa 1tb sa heatsinkom uspio nać samo manji model

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5

Razmišljao sam no ne vjerujem da budem.

barem ne sada, trenutno imam instalirano 14 igara i 130gb free

možda i više trebao bi palit konzolu da provjerim.

ako ne igraš warzone i slične igre koje zauzimaju pola

ssd-a mislim da ti je u suprotnom to zaista bačen novac.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 22:44 (mAa+_).
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

nažalost igrač sam warzone-a,a i bojim se ove nove mape šta planiraju ubacit u nju koliko će uzimat onda mjesta

navodno je veća

tako da warzone+vanguard 400 laganih gigabajta

plači majko

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
trube kaže...

nažalost igrač sam warzone-a,a i bojim se ove nove mape šta planiraju ubacit u nju koliko će uzimat onda mjesta

navodno je veća

tako da warzone+vanguard 400 laganih gigabajta

plači majko

 I na to nadodas ove ostale mislim da ti je max. 1tb više nego

 dovoljno.

3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Pisao sam vec da sam u returnal dosao do prvog bosa mozda u petom runu te ga ubio iz prve. Sinoc nastavim taj run i izgubim poprilicno brzo, ali naredni run mi je bio tako dobar da je bilo bas ludo i bio sam toliko op da sam do drugog bosa dosao bez problema i cak i njega ubio iz prvog pokusaja 

 

Igra je odlicna i bas zarazna, nisam se nadao da ce mi se ovoliko svidjeti.

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

99% sam siguran da ssd za Ps5 mora imat heatsink.

Ja ciljam Samsung 980 pro od 2tb,trenutno je 319eu na Amazonu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Moj izbor je pao na WD Black SN850- 1TB..vjerojatno idem po njega drugi tjedan pa cu javiti dojmove

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2021 12:09 (Purger155).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam na Ps Pro i Xbox one X imao vanjske hardove od 5 terabajta sto je sveukupno bilo 6TB po konzoli i ova situacija na Ps5 i XsX mi je "tijesna" 😁

Na PCu imam 2.5TB ssda i puno se lakse dise

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gdje si uzeo wd sn850 sa heatsinkom..to verzija od 1tb ili 500gb..kod nas barem na nabavi sam vidio samo 500gb da heatskinkom
ili samsung mi pada na pamet..980 pro..samo neznam gdje heatsink narucit kod nas..da bude odgovarajucih dimenzija za ps5..pa ako moze netko pomoc bio bih zahvalan
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Kod kupovine SSD diska obavezno uzmite varijantu bez heatsinka a dodatno narucite neki third party heatsink odgovarajucih dimenzija. To govorim iz razloga sto npr disk bez heatsinka bude 150 EUR dok sa heatsinkom zna biti 220-250 EUR pa je bacanje para jer third party heatsink mozete naruciti za 10ak EUR.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
trube kaže...
gdje si uzeo wd sn850 sa heatsinkom..to verzija od 1tb ili 500gb..kod nas barem na nabavi sam vidio samo 500gb da heatskinkom
ili samsung mi pada na pamet..980 pro..samo neznam gdje heatsink narucit kod nas..da bude odgovarajucih dimenzija za ps5..pa ako moze netko pomoc bio bih zahvalan

 Na kraju ništa jer su mi ovaj čas javili kako ipak nemaju model s heatsinkom..psmtr..

 

Ima model sa heatsinkom u Svijet medija za naručiti, ali je 2TB i 3500 kn..sto mi je too much i memorije i para

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2021 13:25 (Purger155).
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Na Amazonu kad izaberem 980 Pro spoji mi ponudu sa 

ICY BOX M.2 Flat 5 mm Height, for M.2 SSD (2280), Aluminium, 2 x Silicone Heat Conduction Pad, Self-Adhesive, Passive, Black

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

mislim da je preporucljivo da se stavi

heatsink, ali treba pazit da se kasnije 

onaj lid ( poklopac ) moze vratiti, ima u protisu

solidan heatsink za nekih smijesnih 80tak kn.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Samsung : jel ovo taj o kojem pričate? Znači uz njega obavezno Heatsink?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kada će biti opet neki veći popust na igre? RE Village nikako ulovit.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Da li je netko narucivao PS5 faceplate u drugim bojama?

Ovaj ima dostavu iz DE
https://a.aliexpress.com/_mKpmkKn

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja pratim sve popuste. Uskoro ce Big in Japan Sale ali tesko da ce biti Village na popustu, svakako ti javim
2 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ivanjino96 kaže...

Da li je netko narucivao PS5 faceplate u drugim bojama?

Ovaj ima dostavu iz DE
https://a.aliexpress.com/_mKpmkKn

 gledao na yt vezano za njih navodno su teško

 sranje i jeftinjara. dbrand s druge strane malo 

 pretjeruje s cijenom.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Help
Ne prima mi kredit..pise da regija nije tocna.
Playstation kupljena u italiji ali registrirao sam se u hr
Hvala na pomoc
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice