Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.576
|
čitano: 4.699.970
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
amd freak kaže...
MSRP cijena se namjerno postavlja upravo zbog toga da nebi bilo večih odstupanja u cijenama između trgovina. 

 Prvo nauči šta znači skraćenica MSRP da se nepotrebno ne sramotiš, znači riječ po riječ si to prevedi.

 

amd freak kaže...
Cijenu same konzole dirigira sony za svakog službenog dobavljača iz pojedine zemlje i to se potpisuje ugovorom.

 Ja ne vjerujem koje gluposti pišeš :facepalm:

Sony ne dirigira apsolutno ništa, Sony predlaže cijenu i to za regije kojih ima nekoliko po svijetu, a ne za svakog dobavljača kojih ima nekoliko tisuća.

Aposlutno ništa ne brani uvozniku da odredi cijenu koju želi, a to što su oni potpisali ugovorom ti nemaš blage veze jer je to ugovor između 2 poslovna korisnika, ili si ti bio na potpisivanju?

 

Nevjerovatno je da netko može ovakve gluposti pisati.

16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pa naravno da su potpisali po msrp cijeni jer bi tvojoj logici sancta mogla staviti cijenu gole konzole 10000 ili kako im se svidi. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
amd freak kaže...

 Jedino tko lupeta si ti jer ne znaš ni osnove osnova funkcioniranja tržišta. A uz to si iznimno bahat i neugodan te vrijeđaš ljude i to ne samo u ovoj temi. MSRP cijena se namjerno postavlja upravo zbog toga da nebi bilo večih odstupanja u cijenama između trgovina. Cijenu same konzole dirigira sony za svakog službenog dobavljača iz pojedine zemlje i to se potpisuje ugovorom. Dakle sony dirigira cijenu a tržište trenutnu vrijednost robe prema pravilu ponuda potražnja.

 Posto se bavim uvoznickim poslom i imam uvid u takve ugovore izmedju proizvodjaca, moram ti reci da ne znas sta pricas....

Bolje se nemoj petljati u tematiku u koju se ni najmanje ne razumijes i pricati kako proizvodjac dirigira cijenu bilo cega, a posebno je komicno da on to radi za svakog uvoznika posebno :D

Provala samo takva.

 

amd freak kaže...

Pa naravno da su potpisali po msrp cijeni jer bi tvojoj logici sancta mogla staviti cijenu gole konzole 10000 ili kako im se svidi. 

 Tako je, Sancta moze staviti 10.000 kn, ne potpisuje se u ugovorima nikakva konacna cijena za potrosaca niti se to moze odrediti.

Proizvodjacu je bitno da on dobije svoj dio, ostalo ga ne zanima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2021 20:44 (Lenovo33).
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Lenovo33 kaže...
amd freak kaže...

 Jedino tko lupeta si ti jer ne znaš ni osnove osnova funkcioniranja tržišta. A uz to si iznimno bahat i neugodan te vrijeđaš ljude i to ne samo u ovoj temi. MSRP cijena se namjerno postavlja upravo zbog toga da nebi bilo večih odstupanja u cijenama između trgovina. Cijenu same konzole dirigira sony za svakog službenog dobavljača iz pojedine zemlje i to se potpisuje ugovorom. Dakle sony dirigira cijenu a tržište trenutnu vrijednost robe prema pravilu ponuda potražnja.

 Posto se bavim uvoznickim poslom i imam uvid u takve ugovore izmedju proizvodjaca, moram ti reci da ne znas sta pricas....

Bolje se nemoj petljati u tematiku u koju se ni najmanje ne razumijes i pricati kako proizvodjac dirigira cijenu bilo cega, a posebno je komicno da on to radi za svakog uvoznika posebno :D

Provala samo takva.

 Uvoziti samo robu i biti generalni uvoznik su dvije različite stvari. Ne možeš ti kao generalni cijenu dizati u nebesa kako tebi odgovara.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2021 20:49 (amd freak).
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
amd freak kaže...

 Uvoziti samo robu i biti generalni uvoznik su dvije različite stvari. Ne možeš ti kao generalni cijenu dizati u nebesa kako tebi odgovara.

 daj čovječe dosadan si i spamaš temu.... slušaj šta ti pišu i ne smaraj više.

Ako misliš da sancta domenica nešto ne smije onda ih prijavi upravi vodovoda....

Nađi si posao i zaradi novce pa si kupi ps5 umjesto da su ljut na cijeli svijet jer to ne možeš.

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nek kupuje tko želi po tim cijenama, nikakav problem. Bio sam tamo, mislio prednaručiti solo konzolu, kažu ne može bez tri igre. Reko fala ali ne fala.

Ima se na čemu igrati do prekosutra, lako dočekam i slim i PS5 hitove po 150 kn, nikakav problem. Tak sam kupio i PS4 slim, desetak hitova i nakon pola godine sve prodao dalje.

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
online
Sony PlayStation 5

Budite bez brige da će cijena konzole padati čim budu stajale u skladištu dulje od tjedan, dva, tri, jer nikome nije u interesu imati uskladištenu robu koju nitko neće kupit po toj cijeni.

 

Pa i njuškalo tako funkcionira. Staviš prvo veću cijenu, pa svakih par dana smanjuješ sve dok netko ne kupi ili odustaneš od prodaje.

 

Eno, frend nedavno kupio na eKupi PS5 Nioh 2 bundle sa igrama koje ga uopće ne zanimaju (lik igra samo CoD MW). Kad ga je njegov buraz pitao zašt je kupio bundle, rekao je da ne zna :-)

Šta ćeš, prodaje se i ovako.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ko zeli neka kupuje po vecoj cijeni, ja cekam da uz konzolu od 3850 kn mi daju i igru gratis, kao sto je bilo kad sam uzeo ps3 i ps4. A ionako nema nekih igara koje se nemogu igrat na ps4 tako nigdi mi se ne zuri, a i cijene rabljenih igri ce pasti jer ce ih biti hrpa posto nemozes samu konzolu kupit. Da sam mladi i nabrijan na igre kao sta sam bio onda mi nebi bilo problem dat i 5000 kn, ovako cisto iz principa nedam . I da nema sanse da uzmem konzolu u prevarantskoj firmi santa domenica
 
4 0 hvala 2
2 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Svida mi se update za 3D audio,

nisam mislio da ću primjetiti razliku na

TV-u.

 
5 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nesto si mislim otici sutra pred BMW salon i protestirati jer smatram da domaci uvoznik previse naplacuje novi bmw, a eto, ja bi bas jedan, ali necu po toj cijeni, nego kad pojeftini, i kako ga nije sram prodavati to po toj cijeni i jos mi gurati abs, esp, zmigavce, tdi, gti... a ja bi bas bemveja bez svega toga, nema smisla da to placam, ne vrijedi to toliko.....

 

Da nebi bilo, imao ps5, prodao ga iz kombinacije razloga - em nemam sto igrati, em preko ljeta ne igram, pa je plan nabaviti ga tamo oko bozica kad bude vise vremena za igru, a nadam se i kojoj igri za odigrati...

 

I naravno da smatram da je cijena neopravdano podignuta guranjem nekih igara koje me mozda zanimaju, mozda i ne, no ne vrijede te razlike u cijeni, no opet, kad mi dodje gust igrati na ps5, platim koliko traze, i igram. Ne moram, gust mi je.

 

Tako da malo ne razumijem ove puste stranice o cijenama, prodajnim politikama, trzistima....

 

Postivam sve one koji ne zele dati trenutnu cifru za svoj gust, kao i one koji to naprave. Niti smo mi ludi, niti oni, svaki gust kosta, tko hoce, nek izvoli, tko nece, neka ceka, no misliti da ce se netko pocesati po yayima i reci, mirko, izbacuj igre iz paketa, i daj leba ti spusti jedno 20-30% cijenu, vidis da ljudi kukaju po forumima, a i u minkenu je jeftiniji....

 

A citati kako jozek nece kupiti sad po ovoj cijeni jer nije se njegov djed cetresprve borio za to.....

 

Znam, yebesga, ne moram citati, ali, gust je to.... 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
6 5 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Cijena može biti ovakva ili onakva, ali uvjetovanje kupovine konzole sa igrama koje te ne moraju zanimati ni najmanje je nova razina debilane.

Npr. da kupujem veš mašinu i da mi to uvjetuju sa dva odijela i jednim kaputom koje ću prati u istom, brijem da bi prasnuo od smijeha. Ovak je "normalno".

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...

Cijena može biti ovakva ili onakva, ali uvjetovanje kupovine konzole sa igrama koje te ne moraju zanimati ni najmanje je nova razina debilane.

Npr. da kupujem veš mašinu i da mi to uvjetuju sa dva odijela i jednim kaputom koje ću prati u istom, brijem da bi prasnuo od smijeha. Ovak je "normalno".

 To je ko da za kupnju televizora imaš uvijet da moraš kupiti tv nosač, soundbar i godinu dana pretplate na netflix/hbo.

 

Uglavnom nema smisla da više pišem, po svemu viđenom polovica ljudi se ne slaže s mojim mišljenjem i smatraju ili da je cijena opravdana s obzirom na potražnju ili da je cijena čisto u redu. Problem je u nama jer smo nesposobni zaraditi novce, a ne u tome što nešto realne prodajne vrijednosti ispod 4 soma ti moraš platiti iznad 5. I normalno je da je generalni uvoznik radi sa cijenom što ga volja i tu nema nekih problema. 

 

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...

smatram da je cijena neopravdano podignuta

 

platim koliko traze, i igram. 

 

 Jer treba kaj dalje komentirat? 

 

Nisi trebao dalje ni pisati.

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Stvarno je pokvareno to što rade jer to nije tvornički bundle nego način kako izmusti novac od nas . To se ne očekuje od generalnog uvoznika za Sony i za svaku je osudu.

 

Sa druge strane zakon ponude i potražnje je vrlo jasan , kada nečega na tržištu nedostaje ili je rijetko, cijena je onolika koliko netko bude platio za nju.

 

Znači Sancta je pokvarena, konzola je skupa. Život ide dalje.

 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pada cijena kako se cini.

 

980 PRO NVMe™ M.2 SSD
2 TB

404,90 €

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
nike098 kaže...
Ko zeli neka kupuje po vecoj cijeni, ja cekam da uz konzolu od 3850 kn mi daju i igru gratis, kao sto je bilo kad sam uzeo ps3 i ps4. A ionako nema nekih igara koje se nemogu igrat na ps4 tako nigdi mi se ne zuri, a i cijene rabljenih igri ce pasti jer ce ih biti hrpa posto nemozes samu konzolu kupit. Da sam mladi i nabrijan na igre kao sta sam bio onda mi nebi bilo problem dat i 5000 kn, ovako cisto iz principa nedam . I da nema sanse da uzmem konzolu u prevarantskoj firmi santa domenica

 Ja sam platio konzolu i nmve preko 1k eur. Plus gamepad par igara po 60-80 eur. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kad pogledas da je ova jedna plocica memorije 400+ eura koja bi trebala bit realna cijena sistema gdje dobijes BD player,CPU od 8/16 jezgri,GPU od 10TF,superbrzi SSD,izuzetno napredan gamepad,napredno hladjenje za CPU i sve ostale dijelove.....

Koliko se napuhuju cijene komponentama PS5 bi u zbroju svega sto ima trebao bit debelo preko 1000eu bez ikakve igre.

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Evo ja baš uzeo jučer sebi i nećaku 2x ovaj bundle po 5200kn na ekupi, prodajem isključivo ekipi koja zadnjih 5 stranica (vjerojatno i više) kenja o cijenama, i to po 2000 eura.

 

Jedini konstruktivan post tih 5 stranica je ovaj sa ugradnjom SSD-a.

-
Moj PC  
4 4 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Prosao sam TLOU2 kad je izasao na Ps Pro i sad sam krenuo new game plus na Ps5.

Kako ovih 60fps podigne motion rezoluciju,fluidnost i opceniti dojam.

Vizualno je igra cudo kao i kad sam ju prvi put odigrao,apsolutno mi je fantasticna njihova HDR implementacija koja nije preizrazena nego podize sitne tonove,nijanse,boje i dodatno pojacava dojam realizma.

Nije ni cudo da su Sony AAA igre kostale po 100 milijuna a za Ps5 idu i na 200 milijuna dolara,jednostavno su nedodirljivi kvalitetom produkcije.

Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Prosao sam TLOU2 kad je izasao na Ps Pro i sad sam krenuo new game plus na Ps5.

Kako ovih 60fps podigne motion rezoluciju,fluidnost i opceniti dojam.

Vizualno je igra cudo kao i kad sam ju prvi put odigrao,apsolutno mi je fantasticna njihova HDR implementacija koja nije preizrazena nego podize sitne tonove,nijanse,boje i dodatno pojacava dojam realizma.

Nije ni cudo da su Sony AAA igre kostale po 100 milijuna a za Ps5 idu i na 200 milijuna dolara,jednostavno su nedodirljivi kvalitetom produkcije.

joj moram opet odigrat jedinicu i platinirat konačno..zapeo bio na jednim vratima gdje nisam mogao do comica pred kraj (nisam imao shiv)...popi*** i obrisao igru XD

pa onda prelazim na TLOU2 

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Kad pogledas da je ova jedna plocica memorije 400+ eura koja bi trebala bit realna cijena sistema gdje dobijes BD player,CPU od 8/16 jezgri,GPU od 10TF,superbrzi SSD,izuzetno napredan gamepad,napredno hladjenje za CPU i sve ostale dijelove.....

Koliko se napuhuju cijene komponentama PS5 bi u zbroju svega sto ima trebao bit debelo preko 1000eu bez ikakve igre.

 

 Ti valjda imaš na umu da sony radi milijune jedinica i da zbog toga ima vrlo vjerovatno jeftinije dijelove koje uzima od drugih? Najčešće više komada znači manja nabavna cijena? 

Da li znaš da im je poslovna politika biti u gubitku a zarađivati od igara i online servisa? Da li znaš da od nedavno više nisu u gubitku ako ti prodaju samo konzolu za 500 eura?

 

Tebi bi znači bilo logičnije da ti naplate duplo jer eto visoka klasa ssd-ova ima visoku cijenu. Ajde molim te...neki od Vas mi djeluju ko razmažena djeca sa previše novaca. 

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
amd freak kaže...
MEGATAMA kaže...

Kad pogledas da je ova jedna plocica memorije 400+ eura koja bi trebala bit realna cijena sistema gdje dobijes BD player,CPU od 8/16 jezgri,GPU od 10TF,superbrzi SSD,izuzetno napredan gamepad,napredno hladjenje za CPU i sve ostale dijelove.....

Koliko se napuhuju cijene komponentama PS5 bi u zbroju svega sto ima trebao bit debelo preko 1000eu bez ikakve igre.

 

 Ti valjda imaš na umu da sony radi milijune jedinica i da zbog toga ima vrlo vjerovatno jeftinije dijelove koje uzima od drugih? Najčešće više komada znači manja nabavna cijena? 

Da li znaš da im je poslovna politika biti u gubitku a zarađivati od igara i online servisa? Da li znaš da od nedavno više nisu u gubitku ako ti prodaju samo konzolu za 500 eura?

 

Tebi bi znači bilo logičnije da ti naplate duplo jer eto visoka klasa ssd-ova ima visoku cijenu. Ajde molim te...neki od Vas mi djeluju ko razmažena djeca sa previše novaca. 

Ajd nemoj bit naporan,nvidia proizvodi 100 komada grafa po generaciji?

Ili bilo koji drugi slucaj masovne proizvodnje.

Tvoji postovi su samo ogavno baljezganje i trolanje,suzdrzi se od ulaska u rasprave samnom jer ja biram na koga i sto cu potrosit svoje vrijeme.

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...
amd freak kaže...
MEGATAMA kaže...

Kad pogledas da je ova jedna plocica memorije 400+ eura koja bi trebala bit realna cijena sistema gdje dobijes BD player,CPU od 8/16 jezgri,GPU od 10TF,superbrzi SSD,izuzetno napredan gamepad,napredno hladjenje za CPU i sve ostale dijelove.....

Koliko se napuhuju cijene komponentama PS5 bi u zbroju svega sto ima trebao bit debelo preko 1000eu bez ikakve igre.

 

 Ti valjda imaš na umu da sony radi milijune jedinica i da zbog toga ima vrlo vjerovatno jeftinije dijelove koje uzima od drugih? Najčešće više komada znači manja nabavna cijena? 

Da li znaš da im je poslovna politika biti u gubitku a zarađivati od igara i online servisa? Da li znaš da od nedavno više nisu u gubitku ako ti prodaju samo konzolu za 500 eura?

 

Tebi bi znači bilo logičnije da ti naplate duplo jer eto visoka klasa ssd-ova ima visoku cijenu. Ajde molim te...neki od Vas mi djeluju ko razmažena djeca sa previše novaca. 

Ajd nemoj bit naporan,nvidia proizvodi 100 komada grafa po generaciji?

Ili bilo koji drugi slucaj masovne proizvodnje.

Tvoji postovi su samo ogavno baljezganje i trolanje,suzdrzi se od ulaska u rasprave samnom jer ja biram na koga i sto cu potrosit svoje vrijeme.

 Kakve veze ima nvidija sa sonijem i ps5? To je ko da komentiraš prodaju robokopača i autobusa. Uostalom oni su oduvijek bili kapitalisti samo takvi.

 

Ti si bahat...ništa drugo...

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2021 10:49 (amd freak).
2 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Prosao sam TLOU2 kad je izasao na Ps Pro i sad sam krenuo new game plus na Ps5.

Kako ovih 60fps podigne motion rezoluciju,fluidnost i opceniti dojam.

Vizualno je igra cudo kao i kad sam ju prvi put odigrao,apsolutno mi je fantasticna njihova HDR implementacija koja nije preizrazena nego podize sitne tonove,nijanse,boje i dodatno pojacava dojam realizma.

Nije ni cudo da su Sony AAA igre kostale po 100 milijuna a za Ps5 idu i na 200 milijuna dolara,jednostavno su nedodirljivi kvalitetom produkcije.

 Istina.

 

Jedna od rijetkih igara (uz Horizon) koja ima dobru implementaciju HDR-a. Kad vidim što neki veliki studiji rade sa HDR-om, bljuje mi se. Neke od najgorih implemetaciju su FIFA21, Fallen Order, RE7, RE2/3 Remake gdje je bolje isključiti HDR nego gledati tu očajnu ispranu sliku.

 

 

Inače ima jedna odlična tema o implementaciji HDR-a na ResetEri u koju zalaze mnogi developeri. Jedan od postova koji me se najviše dojmio je ovaj:

 

 

As for games, it's still a mixed bag, it's more unusual for a AAA game to get it totally wrong and we are seeing more and more smaller titles giving it a go.
It's all a big complicated thing to deal with, both from an art and a rendering perspective.- which I'm sure you now know firsthand.

On the art side , a big part of the issue is there is still no real normality as to this is what you should expect HDR content to look like, so without exposure to lots of reference content , it's really hard to develop an eye for it (Over in TV/Movie land it's the same problem.)

Then over on the technology side there are countless artist tools and workflows which aren't geared up for HDR and then you've got all the terrifying colour science and UI related issues that the engineers have to deal with.

Things are better, there are more standards and recommendations now for how you should be showing a picture, how you convert between SDR/HDR and more people have access to screens that do a good job of showing a more consistent , reference like image.
Still, many of the old issues persist.

 

 

Ovo je post od lika koji je i sam radio na implementaciji HDR-a u igrama, inače piše za HDTVtest. Uglavnom, kad čitam tu temu, HDR je komplicirana stvar za koju mi se čini da i nije najbolje standardizirana pa su developeri većinu vremena prisiljeni napikavati dok ne pogode koliko toliko dobru implementaciju.

 

Sony-evi studiji većinom odrade odličan posao (jedina kritika koju sam vidio je za novi Demon's Souls, da boje izgledaju isprano u HDR-u, što je česta nuspojava loše implementacije). Ispravno implementirani HDR daje određenu dozu "realnosti" bojama, za što je TLOU2 odličan primjer.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

https://imtec.ba/1105-televizori?rezolucija-ekrana-televizori=4k-uhd evo drug sa ove stranice, pa koji ima sa 2.1 HDMI. Da li je velik nedostatak ako ima samo 2.0 HDMI port?

11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ne mogu se slozit za boje u Demons Souls u HDRu jer igra izgleda spektakularno ali to naravno ovisi itekako i o panelu tojest njegovim mogucnostima HDR reprodukcije.

Demons Souls sam prosao dva puta na Q90R a sada ga opet pomalo treci put igram na LG G1 i na ta oba panela izgleda fantasticno.

 

Meni su od reda najbolje hdr implementacije u Sony naslovima i mogu rec da mi je osobni benchmark i dalje GT Sports.

Prije par godina situacija je bila posvuda sa hdr implementacijom dok je to danas enormno bolje.

Sto se tice standarda velik korak je postignut sa HGIG i micanjem dvostrukog tone mappinga i vidim da i MS radi poteze da poboljsa hdr i na windowsima.

Btw jednu od najboljih hdr implementacija i daleko najzahtijevniju za panele ima Tetris Effect ali nazalost za to se mora imat oled jer cak i Q90R nije se mogao nosit sa takvim promjenama na ekranu tojest backlight to nije mogao sljedit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Pada cijena kako se cini.

 

980 PRO NVMe™ M.2 SSD
2 TB

404,90 €

Bas sad vidio da je na Amazon.de 360eu ova cijena od 404eu je na Samsungovoj stranici.

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Pada cijena kako se cini.

 

980 PRO NVMe™ M.2 SSD
2 TB

404,90 €

 

Ne bude dugo, sad kreću Chia mineri :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice